![]() |
Cytat:
|
A tak w ogóle, to z Chrapka może będzie piłkarz. Cudów sie nie spodziewałem, a tu nagle okazuje sie, że daje dużynie więcej niż Ostoja czy inny Wilk i dorównuje wyjadaczowi Gargule.
|
Technicznie to przegrywa z Lukasikiem czy Furmanem, ale też "oczy dookoła głowy" ma i to mi się podoba, gdyby nie ta technika że dobre zagranie wychodzi mu raz na dziesięc to byłby najlepszym polskim środkowym pomocnikiem w Lidze
|
Cytat:
- Strzał na 4 piętro hejtują tylko w Polsce (do tego wybiórczo, bo Mały strzelił niewiele lepiej mimo że układał sobie piłkę z biegu). I tylko Ci co nie GRALI w piłę, tylko ją co najwyżej KOPALI... - Gdyby Boguski strzelił na 3:1... - o przerwie w hejtowaniu Orbita to już mi się nie chce pisać, ja widzę chemię z Chrapikiem i mam nadzieję że Łukasz się nie rozsypie zanim coś razem pokażą |
Tak na chłodno nasi zagrali drugi mecz z rzędu powyżej moich oczekiwań.
Umiejętności indywidualne zawodników są na beznadziejnie niskim Poziomie, widać natomiast grę bez piłki, zaangażowanie piłkarzy co IMHO jest gigantycznym skokiem jakościowym od poprzedniego sezonu. Zarówno jeśli chodzi o grę w ofensywie i w defensywie. Wiadomo to tylko 2 mecze i nie można jeszcze jednoznacznie wyrokować na cały sezon ale iskierka nadziei pozostaje. Mecz mogliśmy przegrać 3-2 i było by to sprawiedliwe. Miśkiewicz gra coraz lepiej, widać również poprawę w grze nogami. Taką Wisłę, można oglądać: nie specjalnie potrafią grać w piłkę ale grają na całego do końca. Mam tylko nadzieję, że po tym co pokazał Burliga już więcej na boisko nie wbiegnie. |
Cytat:
Anglicyzmy są powszechne w języku polskim, czy to w formalnym, czy w nieformalnym i walnie przyczyniają się do rozwoju języka, a nie jego zastoju, więc opuść Średniowiecze :-) Pomijając już temat slangu. Nawiązując do tematu: śmiertelnie jestem ciekaw meczu ze Śląskiem, który nastąpi po ich spotkaniu pucharowym z Brugge. To jest jakiś plus po naszej stronie zawsze. |
Cytat:
|
Panowie, bardzo proszę nie rozmywać tematu. Od upominania jest tu ktoś inny.
|
Cytat:
Cytat:
A jak pisałem żeby go nie skreślać, to się na SB śmiali "eksperci" |
A ja ciągle wierze w Czarka, szczegolnie w naszej lidze potrzebny jest ktos taki jak Wilk ktory czysci wszystko w srodku pola. Zauwazcie jedno , Czarek gral bardzo dobrze gdy cała druzyna byla swietnie przygotowana do sezonu pod wzgledem motorycznym i jesli Smuda dobrze przygotował zespół do sezonu to Wilk zacznie grać.
Mógłby tylko zostawać po treningu i ćwiczyć dodatkowa godzinkę soczyste uderzenia na bramke prostym podbiciem:P Zresztą jaka to liga skoro 70% grajków (a moze i wiecej) nie potrafi z 20-25 m uderzyć na bramkę. |
Abstrahując od wszystkiego co złe w Wiśle, chciałem zwrócić uwagę na jedną sprawę. 94 minuta - Miśkiewicz na kolanach przeżywa karnego, do jedenastki podchodzi Chrapek i zapewnia nam zwycięstwo. Zawodnicy związani emocjonalnie z klubem prowadzą go do zwycięstwa (gol Chrapka, karny Burligi, obroniona setka Miśkiewicza). To naprawdę daje wiele więcej frajdy, niż najokazalsze zwycięstwa najemników.
|
Cytat:
Nie mów, że przejmujesz się opinią ''ekspertów'' wypowiadających się na SB, szczególnie w czasie spotkań z udziałem Wisły. Większość z nich to owszem specjaliści i eksperci ale w FM, gdzie z Wisłą awansują już do LM przez eliminacji. |
Cytat:
Jednak ja bym Ostoji dał runde na aklimatyzacje |
Stjepanović nie zachwycał przez cały mecz, jakby zagrał dobrze, to Wisła kontrolowałaby cały mecz.
|
Warto jednak zauważyć, że przy trzeciej bramce to Stjepanović podał piłkę Sarkiemu, a jestem święcie przekonany, że w podobnej sytuacji taki Wilk wykopywałby ją na oślep.
|
Cytat:
Mecz na plus. Umiejętności czysto piłkarskie po obu stronach mierne, ale walka i zaangażowanie bez zarzutu. Widać, że Smuda wycisnął z nich 120%. Słabo wypadli tylko Boguski (który nie miał większych szans ze stoperami Korony) oraz Wilk. Ten ostatni wyróżniał się wcześniej wyłącznie zaangażowaniem, ale to powinno być normą i jak na razie za Smudy - jest. Może się okazać, że Czarek przegra rywalizację nawet z Burdeńskim, o ile nie nauczy się kopać piłki do przodu tak, żeby ta trafiała do adresata przynajmniej raz na trzy próby. Po tym meczu jestem już spokojniejszy. Cudów z tym materiałem piłkarskim nie będzie, ale przynajmniej próbują. |
Cytat:
radzę obejrzeć mecz jeszcze raz - kilka strat było .. ten "spokój" jeden z pozytywnie nastawionych do Stiepy forumowiczów nazwał brakiem szybkości. Jedynie technika prowadzenia piłki lepsiejsza od "średniej" drużyny ... Nie skreślam gościa - chciałbym by był nowym Sobolem. |
Ostoja-jak na razie slaaabiutko.Widac ,ze gosc ma jakis dar bozy ale na razie go srednio go wykorzystuje.
Zbyt wolny ,zbyt delikatny i jakis rozkojarzony.Widac ,ze dopiero uczy sie naszej ligi.Miejmy nadzieje ,ze sie szybko nauczy i nie skonczy jak Fredriksen |
Cytat:
|
Cytat:
To nie był w stu procentach jego zawodnik i jego strefa. Stjepanović popełnił błąd nie dlatego, że odpuścił tylko dlatego, że źle ocenił sytuację. uwierzył, że koledzy zajmą się rywalem, bo dwoch teoretycznie miało taką możliwość i obowiązek. Uznał też, że jego większym obowiązkiem jest pilnowanie przedpola. Jak się okazało to było bronienie przed zagrożeniem hipotetetycznym, podczas gdy przechwyt Sobolewskiego zażegnałby zagrożenie bardzo bezpośrednie. Tak, wejście Stjepanovicia za Sobolewskim byłoby najprostszym i chyba najpewniejszym środkiem na zażegnanie tego niebezpieczeństwa. Ale jego błąd wynikał z sumy braku zgrania, złej oceny priorytetów i przede wszystkim błędu w ustawieniu całej formacji wynikającym z błędu Wilka. Tak to jest, że w obronie czasem może źle się ustawić zawodnik, który w akcji do piłki nawet się nie zbliża, ale przez jego złe ustawienie koledzy muszą błyskawicznie podejmować niewygodne i nietypowe decyzje. Jego błąd wymusza serię błędów partnerów. W tej sytuacji wszystko posypało się od Wilka. gdyby zachował się inaczej, partnerom o wiele trudniej byłoby popełnić błąd. Gdyby Wilk ustawił się prawidłowo, trzech partnerów w tej akcji byłoby dobrze ustawionych. przez złe ustawienie Wilka trzech partnerów było źle ustawionych i każdy z nich musiał podejmować jakieś ryzyko dla drużyny, jeżeli chciał bezpośrednio zatrzymać bieg tej akcji. No i jednocześnie musiał mieć przekonanie, że kolega z formacji nie podejmie równie odważnej decyzji w tym samym czasie, bo wtedy bylibyśmy już kompletnie udupieni- tzn. jakby i Głowacki i Stjepanović poszli do Sobolewskiego. |
Do LucjuszWielki.
Nawet jak masz 28 lat to primo gimnazjum skończyłeś niewiele przede mną, secundo po 5 browarach włącza ci się cwaniakowanie w necie, co raczej sugeruje niższy wiek i poziom intelektualny niż raczysz sobie przypisywać. Bez odbioru. |
Cytat:
ps. Mimo to radzę wszystkim - dajcie Macedończykowi troszkę czasu. Wygląda na piłkarza myślącego na boisku a błędy, które popełnia wynikają z braku zgrania i wyraźnego braku świeżości. |
Cytat:
Od razu zaznaczam, nie skreślam chłopa, ale na razie po tych dwóch pierwszych meczach, nie przekonał mnie... |
Cytat:
|
Przyjemnie czyta się analizę pomeczową na stronie Korony
wis.la/kw3at Przyjemnie czyta się jak to boli i boli ich do tego stopnia, że w całym tekście nie wymieniają ani razu nazwy Wisły. Zresztą ta strona w tym celuje. Jak już zdarzy im się podac nazwę "klubu z Krakowa" to zawsze z małej litery. Kompleksiarze. Okazuje się, że Korona przegrała w poniedziałem z jakims "rywalem", "przeciwnikiem", lub co najwyżej z "krakowskim zespolem". Jestem daleki od podsycania animozji miedzy kibicami. Uważam, że każdemu należy się szacunek dlatego piszę o Koronie, a nie o koronie. Ale jest we mnie jakaś satysfakcja |
Wieśniaki. 40 lat historii, z czego 30 gdzieś w ciemnej dupie. Skoro pozwalają tę najnowszą pisać zakapiorom i drwalom na boisku i prostakom na trybunach, to już ich sprawa.
PS To mimo wszystko kibicowska strona. |
Cytat:
Tak, unoś się jakimś szacunkiem i innymi bzdetami. Nastawiaj im tyłka...chyba nie muszę wspominać co wtedy chętnie cie zrobią. Rachu ciachu korona w piachu...bęc. |
Cytat:
My tez powinniśmy ich nie dostrzegać na naszych plakatach kiedy będa derby i pomijać ten zapyziały klubik na każdym kroku, który próbuje się nobilitowac w ciagłym przyklejaniu sie do Wisły. Nawet ich właściciel - prezio ciagle w wywiadach odnosił sie do Wisły. To jest pawie stuletni kompleks miernoty, który nie potrafi na żadnym polu dorównać Wisle, ani sportowo ani kibicowsko. Mając tego świadomość więc wychodzą ze skóry jak h... Kieleckie czereśniaki ze swoją śmieszna "historią" są pgr-wskim klubem w ekstraklasie. Publika jest więc taka jaka jest. Żeby trochę dojrzeć trzeba w niej spędzić kilkadziesiąt lat, tak aby słoma z butów przestała wyłazić. |
Cytat:
Czy gdzieś wspomniałem o nadstawianiu tyłka? A to, że potrafię wyrażac się normalnie o każdym rywalu to chyba dobrze? Szacunek to nie nadstawianie tyłka, jak piszesz, ale przestrzeganie pewnych minimalnych zasad przy odnoszeniu się do innych. A rachu ciachu to możesz sobie gdzieś prywatnie głosić. Nie na publicznym forum Wisły. |
Postawa i styl dla mnie zgodny z oczekiwaniami, klasyczny dla Smudy. Dobre ustawienie, gra po ziemi i swietny pressing. Warto zauwazyc, ze tak ciezki okres przygotowawczy byl potrzebny, aby mozna bylo grac wysoko w calym meczu. Cieszy fakt, ze Smuda trafil z przygotowaniem fizyczny. Widac, ze maja wytrzymalosc i szybkosc.
Po raz kolejny powtorze, bo po raz kolejny to bylo widac. Szkoda, ze Cupial sie obraza i nie widzi, jak malo potrzeba w tej lidze, aby walczyc o mistrzostwo juz nie mowiac o pucharach i podium. Wcale nie trzeba wielkich pieniedzy, wystarczyloby kilka solidnych, przemyslanych wzmocnien, dluzsza praca jednego trenera i mozna spokojnie byc w czolowce. A tak ze skrajnosci w skrajnosc. Albo przeinwestowac albo sie obrazic i nie wydac grosza i tym sposobem stracic wiecej niz gdyby wydalo sie dajmy na to 500-600tys eur na wzmocnienia. edit. a co do kompleksow to wystarczy zobaczyc jaka wioska jezdzi po Krakowie z blachami TK czy TKI i wszystko jasne |
Cytat:
Daj mi bana, wykasuj post i ocenzuruj te twoje publiczne forum...i po kłopocie. Mam na to wyje... |
Cytat:
Ty jesteś kibicem Wisły czy ludzi biegających z maczetami? Jesli to drugie to sam powinieneś przestać sie udzielać na tym forum. |
Ja napiałem Rachu ciachu korona w piachu....
Co to ma wspolnego z maczetami? Czy ty podobnie jak zacofane media musisz sprowadzać wszystko do jednego mianownika? Slynny toast " Ciach babkę w piach a teściową w klatkę piersiową" tez normalnemu człowiekowi przeszkadza? I co cię obchodzi co robię w wolnych chwilach lub komu kibicuje (sic!)? Jak sam napisałeś jest toi publiczne forum więc każdy może sobie na nim pisać. Nawet ten biegający z maczetą lub im kibicujący. I w cale nie znaczy że jesteś od niego lepszy albo masz więcej ciekawych rzeczy do przekazania. Weż się nie pogrążaj i nie rozmywaj problemu. Bo zaraz jeszcze będziesz pisał o MPO i tym podobnym fanaberiom |
Po zawirowaniach z Radkiem, miałem mieszane uczucia w stosunku do Smudy. Po meczu z Koroną muszę mu przyznać, że zwycięstwo zawdzięczamy właśnie jemu. Wynik sprawiedliwy i zasłużony. Korona najnormalniej w świecie spuchła w drugiej połowie, i nie mieli siły walczyć o wygraną. Puste statystyki pomeczowe nie oddają obrazu gry na boisku. Wyrównawczy gol na 2:2 padł po reprymendzie Ojrzyńskiego. Jeszcze jedna rzecz - widzieliście jak Smuda po tym jak Sarki kaleczył grę przywołał go do siebie i op...lił bez skrupułów? Kto potem wyprowadzał kontrę? Pomogło? Wyobrażacie sobie teraz Tomka Kulawika stojącego z zakłopotaną miną przy ławce przez cały mecz? Smuda zagrał kartami które miał do dyspozycji i wygrał - taka prawda. Mam nadzieję że teraz gwiazdom których nie wymienię z nazwisk, nie przyjdzie teraz do głowy żeby zmieniać trenera, bo powinni mu co najwyżej grzecznie podziękować po poniedziałkowym meczu.
|
Cytat:
Dariook sam co jakiś czas wywalasz ludzi z forum i odmawiasz i bycia kibicami Wisły, a nagle się zrobił z ciebie obrońca wolności. Jeśli twój umysł ogrania co to jest parafraza to zrozumiesz, dlaczego to co napisałeś jest związane z maczetami, a przysłowie o babce nie. Chociaż jestem na 100% pewien, że zaczniesz odwracać kota ogonem. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl