Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [23 kolejka] Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków, sobota 20 kwietnia, 15:45. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9023)

silver03 20.04.2013 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1309850)
Wolfy, załóż sobie najlepiej bloga i tam przelewaj wszystkie swoje mądrości. Najlepiej wyłącz opcję komentowania, bo nie daj Bóg, ktoś w polemikę wejdzie.

Akurat z Chrapkiem to prawda, szczególnie ładnie zapierdalał po stracie piłki na 2:0...

Wizard 20.04.2013 21:54

Absolutnie skandaliczy mecz w wykonaniu Ilieva oraz Chrapka. Pierwszemu się nie chciało grać, drugi - albo fatalnie się przygotował do rundy, albo po prostu nie potrafi grać. Sabotaż.
Czas się pożegnać z wynalazkami typu Iliev czy Jovanovic, nie chce im się grać - droga wolna. Iliev pojechał sobie na wycieczkę do Białegostoku, Jovanovic jak zwykle - wiecznie spóźniony. Serbskie wynalazki.

Kosowski - niemalże piłkarski emeryt, a chyba chce mu się najbardziej (obok Sobola i Wilka). TRAGICZNIE wygląda obecna młodzież przy Kamilu - mam na myśli głównie Chrapka - surowo technicznie, fatalnie wydolnościowo (lub ambicjonalnie!!!). Minęło tyle lat, a Kosa dalej najlepszy. Nic dziwnego, że w dzisiejszym meczu było widać u niego dużą irytację. Słabe są te perspektywy z krakowską młodzieżą, jeżeli chodzi o ofensywę. W defensywie już jest lepiej, bo zarówno Uryga jak i Czekaj mają niezłe predyspozycje by dojść do fajnego poziomu.

Jak się tak z boku ogląda popisy techniczne tych piłkarzy... Burliga, Wilk, Boguski, Chrapek, Jovanovic... DRAMAT. Czasem się ma wrażenie, że ci faceci nie potrafią grać w piłkę. Wilk nadrabia wszystko walecznością, ale technicznie jest dramatyczny. Wymienionej reszcie piłka odskakuje przy każdym kontakcie z piłką. Smutny obrazek.

Plus dla drużyny za wyciągniecie wyniku. Duży plus dla Sarkiego, bo głównie to dzięki niemu wszystko się odwróciło. Facet przychodzi niemal znikąd i wypada chyba najkorzystniej w tej rundzie. To też o czymś świadczy...

Bieszczad - niech gra, może mógł się nieco lepiej zachować przy straconej bramce, ale też bez przesady - sparował mocny strzał Kupisza w bok (tak jak teoretycznie powinien, w praktyce - mógł to zrobić odrobinę lepiej), niestety Pan Piłkarz Marco J. znów nie zdążył. A wydaje się, że wszedł do bramki bez kompleksów, wydawał się pewny. Pareiko niech odpocznie, z niego już żadnego pożytku nie będzie.

KOALIK 20.04.2013 22:02

Skandaliczny mecz Illieva. Mam nadzieję że Ci wszyscy, którzy obrażali Sarkiego od niedojd (użyłem i tak lekkiego sformułowania) zanim ten jeszcze rozegrał jakikolwiek mecz w Wiśle, tak samo będą traktować Serba, który jest jednym z największych niewypałów transferowych w ostatnich kilkunastu latach.

Wojtas 20.04.2013 22:47

Dzis jeden Sarki dal nam remis ze stanu 0;2.Brawa ,jedny ktoremu cos sie........chcialo.

natomiast reszta pokazala standardowo swoje olewctwo ,cala pierwsza polowe.Nawet nie skomentuje tego.

Co do Chrapka to jakby dzis trenerem Wisly by ktokolwiek inny niz
a)Tomasz Kulawik
b)Franciszek Smuda
to on juz w tym zespole by nie zagral.

Wizard 20.04.2013 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt (Post 1309861)
Dzięki Chrapkowi mieliśmy najgroźniejsze sytuacje chyba nawet po faulu na Chrapku zdobylismy gola.
Potrafi sie zastawić w pierwszej połowie tuż przed polem karnym mielismy rzut wolny.
Jovanovic nie jest mistrzem w ofensywie , ale za to dobrze gra w defensywie.
W kilku ostatnich meczach ratował nas przed stratami bramek i to wiele razy.

Najgroźniejsze sytuacje mieliśmy dzięki Sarkiemu oraz Kosowskiemu. Jeden i drugi starał się otwierać drogę do bramki. Dlaczego oni? Bo piłka im nie przeszkadza - są graczami niezłymi technicznie. Są piłkarzami, którzy potrafią odpowiednio zaopiekować się z piłką. Bo od piłkarza chyba wymaga się właśnie gry w piłkę, a nie... zastawiania się? :foch: Cała reszta graczy ofensywnych ma wyraźne problemy z kontrolą piłki...

Jovanovic do pięt nie dorasta naszym poprzednim prawym obrońcom. Nawet Singlarowi czy Alvarezowi. Nie wspominam już o Baszczyńskim, bo to jak porównać ocean z kałużą.

markowywislak 20.04.2013 23:04

Z Chrapkiem to ja jiz pisalem co jest nie tak.Gosc sie zle prowadzi(alko)codziennie!!! Wiem z tego wzg ze kolega byl z nim na obozie przygotowawczym w innym klubie

thechris 20.04.2013 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1309852)
(...)
Na moje wyczucie to latem sprowadzimy kilku no-name'ów zeby zastąpili tych, którym kończy się kontrakt. Chodzi o to, żeby nie obciążać budżetu. A w przerwie zimowej Cupiał zdecyduje czy Wisłę budować, czy wegetować

Pytanie do przerwy zimowej którego sezonu? Obstawiam, że Cupiał będzie rozkminiał tak do 2016/17.

Po dwumeczu z Panatinaikosem musiało minąć 6 lat aby podnieść się po klęsce i stanąć znów do walki o to o co Cupiaławi chodzi - o LM. Po klęsce z Apoelem prawdopodobnie będzie musiało upłynąć równie dużo czasu aby powstała drużyna. Oczywiście jeśli Cupiał zechce. Ale nie sądzę aby nastąpiło to w najbliższych dwóch sezonach.

tedyy 21.04.2013 06:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1309863)
Co do Chrapka to jakby dzis trenerem Wisly by ktokolwiek inny niz
a)Tomasz Kulawik
b)Franciszek Smuda
to on juz w tym zespole by nie zagral.

Lub grałby dużo lepiej:neutral:

Wiślak709 21.04.2013 14:39

Wczoraj widzialem tylko pierwsza polowe, bo to co prezentuje teraz Wisła to nie prosi o pomstę do nieba.... Do czego to doszlo.... zeby Jaga miala przewagę w meczu z Wisła??
Ten zespol trzeba przebudowac od podstaw, dac młodych - najlepiej wychowanków żeby mieli Wisełkę w sercu a nie patrzyli tylko czy hajs sie zgadza

Patryko 21.04.2013 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak709 (Post 1309913)
dac młodych - najlepiej wychowanków żeby mieli Wisełkę w sercu a nie patrzyli tylko czy hajs sie zgadza

... i mecze Wisły będziemy oglądać w C - klasie małopolskiej. Wolę jednak najemników-profesjonalistów, którzy potrafią prosto kopnąć w piłkę i stworzyć widowisko, na które można patrzyć bez grymasu na twarzy - niezależnie od ich pochodzenia.

Drozd 21.04.2013 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1309867)
Z Chrapkiem to ja jiz pisalem co jest nie tak.Gosc sie zle prowadzi(alko)codziennie!!! Wiem z tego wzg ze kolega byl z nim na obozie przygotowawczym w innym klubie

Jeżeli to prawda to wiele by tłumaczyła. Szybkość to pochodna koordynacji, a jak się co dzień zalewa robaka to ten co raz słabiej pracuje.

Wiślak709 21.04.2013 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1309914)
... i mecze Wisły będziemy oglądać w C - klasie małopolskiej. Wolę jednak najemników-profesjonalistów, którzy potrafią prosto kopnąć w piłkę i stworzyć widowisko, na które można patrzyć bez grymasu na twarzy - niezależnie od ich pochodzenia.


No rzeczywiscie ci najemincy to wirtuozi sami....tylko czy naprawde chcesz ogladac Wisłe na miejsach 10-13 w lidze? Wątpie czy ludzie kochajacy Wisłę ktorzy nie odstawialiby nogi radzili sobie gorzej niż te "gwiazdy" co są teraz i koszą ciezką kapuche.

Patryko 21.04.2013 17:30

Przeczytaj uważnie mój post - pisałem w nim o profesjonalistach. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że byłoby to rozwiązanie dużo droższe od proponowanego przez Ciebie, ale w obecnych realiach oparcie drużyny o wychowanków oznaczałoby powolny rozpad całego klubu. Po prostu, wychowankowie nie gwarantują żadnego poziomu sportowego na chwilę obecną.

Wiślak709 21.04.2013 18:52

Jesli chodzi o poziom to teraz wcale nie jest lepszy. ja bym tam w nastepnym sezonie sprobowal zaryzykować ale to tylko moje zdanie :)

s1mone 22.04.2013 00:25

Mnie tam o dziwo ten mecz się podobał. Może dlatego, że wracając z pracy zdążyłem dopiero na początek drugiej połowy.

Bardzo mnie cieszy jedna rzecz - mianowicie, po odejściu Meliksona wreszcie mamy jakiegoś piłkarza w zespole. Dawno nie widziałem w naszej drużynie nikogo z tak świetnie ułożoną nogą do strzałów i dośrodkowań jak nasz nowy murzynek :) Sarki po prostu potrafi posłać futbolówkę dokładnie tam gdzie chce. No przecierałem oczy bo co wrzutka to śmierdziało bramką okropnie. Takiej dokładności crossów to ja nie widziałem u naszego skrzydłowego od dawna. Nawet Kosowski, który wg mnie bardzo dobre dośrodkowania może mu buty czyścić pod tym względem. Jeżeli Sarki nadal będzie tak dokładnie dogrywał to wg mnie powinien wykonywać u nas wszystkie stałe fragmenty.

Ciekaw też jestem również dlaczego Kulawik z uporem maniaka go ławkował wcześniej?

Jedyne czego się boje to to, że to był jednorazowy wyskok, mam nadzieję, że nie i że Sarki będzie tak grał już cały czas:) I że u nas zostanie na kolejny sezon.

jaszczur90 22.04.2013 06:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1309954)
Mnie tam o dziwo ten mecz się podobał. Może dlatego, że wracając z pracy zdążyłem dopiero na początek drugiej połowy.

Bardzo mnie cieszy jedna rzecz - mianowicie, po odejściu Meliksona wreszcie mamy jakiegoś piłkarza w zespole. Dawno nie widziałem w naszej drużynie nikogo z tak świetnie ułożoną nogą do strzałów i dośrodkowań jak nasz nowy murzynek :) Sarki po prostu potrafi posłać futbolówkę dokładnie tam gdzie chce. No przecierałem oczy bo co wrzutka to śmierdziało bramką okropnie. Takiej dokładności crossów to ja nie widziałem u naszego skrzydłowego od dawna. Nawet Kosowski, który wg mnie bardzo dobre dośrodkowania może mu buty czyścić pod tym względem. Jeżeli Sarki nadal będzie tak dokładnie dogrywał to wg mnie powinien wykonywać u nas wszystkie stałe fragmenty.

Ciekaw też jestem również dlaczego Kulawik z uporem maniaka go ławkował wcześniej?

Jedyne czego się boje to to, że to był jednorazowy wyskok, mam nadzieję, że nie i że Sarki będzie tak grał już cały czas:) I że u nas zostanie na kolejny sezon.

casus Meliksona.. przerobi pełny okres treningowy z Polakami to im poziomem do reszty sie dostosuje :neutral:

cfa 22.04.2013 06:33

No to może dziwne, bo chyba pół roku był bez klubu więc gorzej chyba byc nie może u niego po pełnym okresie przygotowawczym.
@s1mone
on w każdym meczu coś ciekawego pokazuje.

ociec Ciemka 22.04.2013 07:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1309954)

Ciekaw też jestem również dlaczego Kulawik z uporem maniaka go ławkował wcześniej?

Sarki przyszedł z dużymi zaniedbaniami. Kulawik najpierw go w Wiśle zatrzymał wbrew opinii wielu mądrzejszych, później odbudował fizycznie i dobrze wprowadzał, dając Sarkiemu możliwość zagrania krótszych epizodów i oswojenia się ze "stylem" naszej ligii.

Uważam, że to modelowy sposób wprowadzania piłkarza "po przejściach".

To jest sukces Kulawika.

szprotson 22.04.2013 07:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ociec Ciemka (Post 1309959)
Sarki przyszedł z dużymi zaniedbaniami. Kulawik najpierw go w Wiśle zatrzymał wbrew opinii wielu mądrzejszych, później odbudował fizycznie i dobrze wprowadzał, dając Sarkiemu możliwość zagrania krótszych epizodów i oswojenia się ze "stylem" naszej ligii.

Uważam, że to modelowy sposób wprowadzania piłkarza "po przejściach".

To jest sukces Kulawika.

Dokladnie.
I tak nawet szybko doprowadzil go do stanu uzytecznosci bo trzeba pamietac ze jak ruszyłą liga to on po Belgii sie błakał szukając swojego certyfikatu.

Lukasz 22.04.2013 07:53

Mnie wydaje się że to słowa Jose Mourinho tak na niego podziałały, w końcu traktował go jak syna.

ypeeh 22.04.2013 08:44

Cholernie cieszy, że Sarki odpalił (to, że byłem sceptyczny wobec niego, to nie powiedzieć nic), ale obawiam się, że Bednarz zaproponuje mu kasę na frytki i już w kolejnym sezonie go u nas nie będzie :( Ta bramka z wolnego to stadiony świata, a w polskiej lidze piłkarz trafiający z wolnych to już w ogóle rarytas.

Najważniejsze, że jest jeden punkt więcej, PBB nie odrobiło do nas w tabeli i jesteśmy coraz bliżej pewnego utrzymania.

s1mone 22.04.2013 10:22

Już dajcie spokój z tym utrzymaniem :D

Już bardziej wierzę w możliwość gry w pucharach (6pkt straty) niż w to moglibyśmy spaść (9 pkt przewagi). Z resztą jedno i drugie byłoby dla mnie olbrzymim zaskoczeniem.

Dodam, że nawet jak byśmy nic nie ugrali do końca sezonu, nawet punktu i tak byśmy się utrzymali.

Adenalix 22.04.2013 10:45

Ja myślę, że przykład Sarkiego pokazuje, jak zaściankowa jest nasza liga. Prowincjonalność widać na każdym kroku, analizując rzecz jasna poziom sportowy. Przyjeżdża gość, co nie grał przez wiele miesięcy w piłkę, nikt go nie chciał, a u nas stał się najlepszy. Po prostu gwiazda naszej drużyny to odpowiednik 30 zawodnika w składzie zespołu ligi zachodniej.

Lukasz 22.04.2013 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1309988)
Po prostu gwiazda naszej drużyny to odpowiednik 30 zawodnika w składzie zespołu ligi zachodniej.

To byłoby za proste.
Coś jest na rzeczy z chłopakiem. Jeśli utrzyma formę to świetnie.

Lemoniadowy Joe 22.04.2013 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1309988)
Ja myślę, że przykład Sarkiego pokazuje, jak zaściankowa jest nasza liga. Prowincjonalność widać na każdym kroku, analizując rzecz jasna poziom sportowy. Przyjeżdża gość, co nie grał przez wiele miesięcy w piłkę, nikt go nie chciał, a u nas stał się najlepszy. Po prostu gwiazda naszej drużyny to odpowiednik 30 zawodnika w składzie zespołu ligi zachodniej.

i to tez pokazuje jak łatwo byłoby zbudować znów mocna ekipę znalesc 3-4 graczy do robienia gry plus lepiej to poustawiać taktycznie plus więcej walki i czołówka ligi wraca

FraMat 22.04.2013 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 1309991)
i to tez pokazuje jak łatwo byłoby zbudować znów mocna ekipę znalesc 3-4 graczy do robienia gry plus lepiej to poustawiać taktycznie plus więcej walki i czołówka ligi wraca

Przepraszam, że jestem monotematyczny, ale to własnie zrobił Petrescu w Unirei.
Po roku pracy pozbył się przepłacanych gwiazdek. Znalazł tak naprawdę nowy skład opierając go na Brazylijczyku, Argentyńczyku, Serbie, Portugalczykach, którzy robili grę. Do tego doszło kilku chccących grać w piłkę Rumunów i powstała ekipa, która mając w dodatku trenera żądnego sukcesu i preferującego ciężką pracę nad taktyką, ustawieniem drużyny poradziła sobie calkiem nieźle w LM.

Wyobraźcie sobie, ża w każdej linii mamy jakiegoś odpowiednika Sarkiego (nie mówiąc o Meliksonie), albo dwóch. Do tego Polacy, którym się chce, którzy trenują, podnoszą swoje umiejętności.... i trenera, ktory jest dla nich autorytetem, a przy tym wie na czym polega nowoczesny futbol.

murray 22.04.2013 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1309995)
Wyobraźcie sobie, ża w każdej linii mamy jakiegoś odpowiednika Sarkiego (nie mówiąc o Meliksonie), albo dwóch. Do tego Polacy, którym się chce, którzy trenują, podnoszą swoje umiejętności.... i trenera, ktory jest dla nich autorytetem, a przy tym wie na czym polega nowoczesny futbol.

Siedzę na koniu.

Wiadomo, fajnie snuć sobie fajne wizje, tym bardziej, że do sukcesów w polskiej lidze wystarczy prosto kopnąć piłkę i trochę pobiegać, ale biorąc pod uwagę pracowitość wszystkich w klubie, to jest to dość mglista wizja.

Szkoda, co nie?
:(

zim zum 22.04.2013 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1309988)
Ja myślę, że przykład Sarkiego pokazuje, jak zaściankowa jest nasza liga. Prowincjonalność widać na każdym kroku, analizując rzecz jasna poziom sportowy. Przyjeżdża gość, co nie grał przez wiele miesięcy w piłkę, nikt go nie chciał, a u nas stał się najlepszy. Po prostu gwiazda naszej drużyny to odpowiednik 30 zawodnika w składzie zespołu ligi zachodniej.

Nie rób z gościa gwiazdy po jednym meczu. A właściwie jednej połowie.

FraMat 22.04.2013 12:29

Ale chodzi o to, że Sarki nie jest gwiazdą i nikt z niego gwiazdy nie robi.
On po prostu coś tam umie w przeciwieństwie do naszej "utalentowanej młodzieży" czy emerytów koszących setki tysięcy euro.
To samo powiedział Probierz:
Cytat:

Według mnie to, że taki Sarki, który nie grał blisko rok w piłkę, po kilku spotkaniach w ekstraklasie jest wyróżniającą się postacią, świadczy o słabości naszej ligi

tommiyacht 22.04.2013 12:41

chyba nie musi. Rzut wolny, podanie do Boguskiego a zwlaszcza do Sikora - dopieszczone i idealne. Moze nie na tle ligi a we Wisle napewno jest to czolowy gracz jesli chodzi o technike (tzn faktycznie gdzie i jak chce kopnąć to tak robi).A wolny a ten rzut wolny.. kiedy ostatni raz u nas ktos tak zaladowal ? Chyba Gargula z L, ale on potrzebowal wczesniej poobijac mur i trybuny zeby w koncu mu wyszlo.

Sarki w tym momencie cos jak Kirm na początku kariery u nas (nawet lepiej) wiec wróżę mu ze jeszcze jedna lub dwie rundy naszych super treningow i ogolnego poziomu ligowego, i gość zniknie. Wniosek - podpisać kontrakt teraz i opchnąć go w zimie póki jeszcze będzie coś sobą reprezentować

Gwiaździsty 22.04.2013 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 1310009)
chyba nie musi. Rzut wolny, podanie do Boguskiego a zwlaszcza do Sikora - dopieszczone i idealne.

Całe szczęście, że tak precyzyjnie dopieszczone na tzw. "dojście", że Boguski pomimo tego, że źle dołożył nogę, nie zdołał przenieść piłki nad poprzeczką. Gdyby dostał ją o pół metra wcześniej prawdopodobnie by przestrzelił :).

morganfield 22.04.2013 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1310016)
Gdyby dostał ją o pół metra wcześniej prawdopodobnie by przestrzelił :).

A może zapakował piękną bramkę...
Jak małe dziecko, a pewnie stary chłop.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1310006)
On po prostu coś tam umie w przeciwieństwie do naszej „utalentowanej młodzieży“ czy emerytów koszących setki tysięcy euro.

Już samo to jak pokazuje się partnerowi przy wyrzucie autu świadczy, że ktoś nad nim popracował. Sarki ma w nogach „konkret“ dzięki któremu można zdobywać bramki i wygrywać mecze i to bez napinania się i pitolenia o mitycznej walce.
Obawiam się, choć to moje przypuszczenie, że jest w tym miejscu kariery przez liczne kontuzje mięśniowe.

Ciekawi mnie, czy któryś z naszych dotychczasowych kopaczy zostaje po treningu z workiem piłek by wyćwiczyć w podobny sposób uderzenie z wolnego lub cokolwiek innego? Dotyczy to głównie tych "młodych".

JrQ- 22.04.2013 18:09

Sarki ma po prostu przyzwoity drybling, przyzwoitą szybkość, dobrą wrzutkę, dobry strzał - większość elementów gry ma po prostu na dobrym poziomie. I to wystarczy, by tu być wyróżniającym się zawodnikiem.

tofik 22.04.2013 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 1310009)

Sarki w tym momencie cos jak Kirm na początku kariery u nas (nawet lepiej) wiec wróżę mu ze jeszcze jedna lub dwie rundy naszych super treningow i ogolnego poziomu ligowego, i gość zniknie. Wniosek - podpisać kontrakt teraz i opchnąć go w zimie póki jeszcze będzie coś sobą reprezentować

O tym samym pisałem. Zgoda, że jak wezmą się za niego ligowi trenerzy, przesiąknie treningiem, z którego Petrescu miał polew, to z dobrze zapowiadającego się Murzyna nic nie zostanie dobrego.
Wystarczy zobaczyć jak wyglądał Melikson jak przyszedł, a to jest naturalny szybkościowiec, a jaki zapuszczony odchodził do Francji.

ToBo11 22.04.2013 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1310047)
O tym samym pisałem. Zgoda, że jak wezmą się za niego ligowi trenerzy, przesiąknie treningiem, z którego Petrescu miał polew, to z dobrze zapowiadającego się Murzyna nic nie zostanie dobrego.
Wystarczy zobaczyć jak wyglądał Melikson jak przyszedł, a to jest naturalny szybkościowiec, a jaki zapuszczony odchodził do Francji.

no nie wiem czy Melikson odchodził zapuszczony czy już mu się nie chciało dla Wisły grać.... To różnica.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl