![]() |
Dorzuć np. Szewczyka i co? Będzie dobrze wg Ciebie?
|
Jako kibic drużyny z dolnej części tabeli - czyli Wisły Kraków - uważam, że rozegraliśmy dobry mecz z druzyna z czołówki ligi. A wszystkim placzkom przypominam żeby sobie przestawili kalendarze i przestali marzyć bo jest jesień 2012 i my nie o mistrza lecz o godne pozostanie w ekstraklasie walczymy. Dziekuje za uwagę
|
Cytat:
Czy będzie większa szansa że nie spadniemy w sezonie 13/14 ? tak niech Chrapek , Uryga i Szewczyk grają już teraz , niech się przygotują na walkę o utrzymanie w sezonie 13/14 , w tym i tak max możliwości z tymi zawodnikami którymi teraz mamy to środek tabeli. Gdyby teraz młodzi nabrali ligowego doświadczenia, to może i będą grać o coś więcej niż utrzymanie , tak jak to teraz jest w Polonii Warszawa. |
Cytat:
Widać wyraźnie że stara ekipa się sypie ..... To nie moja " narodowa" opcja tylko konstatacja faktów: sytuacja finansowa, poziom starej gwardii i analiza składów ekip które nas łupią co tydzień. Nie wierzę że w Zabrzu, Polonii ,....... rosną talenty a w Wiśle są same młode beztalencia .... chociażby statystycznie .... |
Jeśli celem Wisły rzeczywiście będzie utrzymanie pozostaje się z Tobą zgodzić.
Zobaczymy jakie plany ma Cupiał, był wczoraj na meczu? |
Ja bym nie rozpaczał. Gra pod Kulawikiem wygląda o niebo lepiej niż Probierzowe męczenie buły. Na razie 2 porażki z teoretycznie najsilniejszymi w lidze (Legia, Lech) gdzie wcale na tle rywala jakoś źle nie wypadliśmy. Uważam zresztą wczorajszą porażkę za ogromny pech, 3 razy Amicę ratował Burić, Kuchenkorz z kolei wykorzystał jedyną sytuację w całym meczu... stworzoną po zagraniu Frederiksena.
PS. IMO Bunoza wyrasta na lidera defensywy. |
Czy ktoś jeszcze ma jakiekolwiek złudzenia i będzie nadal zaklinał rzeczywistość.
Jesteśmy na miejscu adekwatnym do prezentowanego poziomu gry. Gdyby to co się dzieje określać pechem to jego limit dawno już się wyczerpał i nie ma przypadku w tej sytuacji. Jesteśmy co najwyżej średnią ekipą w słabej lidze. Pareiko - daleko od formy o ile można to tak nazwać. Czekaj - to piłkarskie niedojrzałe stworzenie, ale ktoś musi grać Głowa - człowiek szkło, Bunoza - wczoraj nawet nawet ale nie jest to wielki piłkarz - ot średniak Frederikson - cała Polska widziała wczoraj Jaliens - że niby zrobi dwa wślizgi więcej i będzie lepszy? - nie ma bata Melikson - jest tak zniechęcony i znudzony grą, że żal patrzeć Wilk - dla mnie jedno z największych rozczarowań - poza moim faworytem o którym za moment. Nie można miną wszystkiego nadrabiać. Garguła - to jest ewenement na skalę całego kraju - drużyna gra lepiej jak go nie ma - nikt tego jeszcze nie zauważył. Nie potrafi wrzucić ostrej piłki, wszystko same zawiesiny. Precz. Sobolewski - serce zostało na boisku i pewnie bardzo boli Iliev - kiwa się sam na 4 przeciwników - mądre to jest? Boguski - jest w gazie ale sam z przodu rady nie da!!! Genkov - mniej Kababów!!! Trochę współczuję Kulawemu że musi ten wózek ciągnąć, bo ekipa jest tak bezpłciowa jak nigdy jeszcze. Walczą ile mogą, ale oni już nie mogą. |
Cytat:
ilu zawodników ma dłuższe kontrakty niż 1,5 roku w naszym klubie ? 5 , słownie pięciu Chavez , Boguski , Jovanovic , Jovanic i Buras nikt w klubie nawet się nie zastanawia co będzie za rok , nawet co lepsi młodzi piłkarze mogą od nas uciec widząc co się dzieje , a i nie będą czekać do ostatniego dnia kontraktu aż im ktoś umowę przedłuży . Quo vadis Wisło ? wszystko skłania sie w tym momencie do jednego - stanu rzeczy sprzed przyjścia Cupiała do Wisły . |
Cytat:
Skład który mamy dziś minus ci, którzy kończą kontrakty w 2013, Melex i pewnie Genkov i kto i co nam pozostanie? |
Cytat:
Dziwię się Kulawikowi, dlaczego tak usilnie stawia na Ilieva I Gargułę, którzy nic nie pokazują. Dlaczego nie Chrapek, dlaczego nie Szewczyk? Ewentualnie Buras? Przecież podobno to młodzi zdolni :rotfl:? Mimo tego, że w nich nie wierzę, to jestem przekonany w stu procentach(już w lipcu byłem pewien), że ten sezon jest dla nas stracony i potrzebujemy doświadczenia i ogrania tych młodych na przyszły sezon. Jak nie będą grali, to dalej będą na tak marnym poziomie. I żaden Quioto, tylko młodzi Polacy! Spaść może nie spadniemy, ale za to będziemy mieli jakieś nadzieje na przyszły sezon. Dziwię się po co Bednarz Jacek(nie wyp......ili go przypadkiem?) sprowadził Frederiksena - ten piłkarz jest beznadziejny - może i coś pokazał w drugiej połowie, ale widać, że przyjechał tu tylko ładować kasę do kieszeni. To Bednarz stacza nas na dno. To Bednarz swoimi poczynaniami sprowadził Wisłę do parteru. Co z tego, że ustabilizuje on klubowe finanse, jak nagle okaże się, że Wisła będzie musiała grać w drugiej lidze? Ten człowiek jest po prostu beznadziejny... |
Cytat:
|
Cytat:
Szewczyk gdy grał w tym sezonie nie ustępował pozostałym zawodnikom , nawet w przegranych spotkaniach do niego można było mieć najmniej pretensji . A w którym meczu zawiódł Cię Chrapek ? jest gorszym zawodnikiem od Drewniaka ? litości nawet patrząc na takiego Czekaja , czy nie był o klasę lepszym zawodnikiem od chociazby Chaveza z meczu z Polonią ? Nie mówię że mamy całą plejadę zdolnej młodzieży . Nie jestem ślepy i widzę że połowa ekstraklasy ma lepiej szkoloną młodzież od naszej . Nie znaczy to jednak że nie uda nam się wyszkolić pojedyńczych jednostek . |
Cytat:
Czekaj wg mnie, pod warunkiem że drugi stoper ma inną charakterystykę i potrafi zaasekurować, może stanowić podstawę obrony. Kamiński trochę odstaję ale jest bardzo szybki, sprytny i za rok może zaistnieć. Chłopaki nie są łamagami. Jedyny problem to to że nie mają sił na 90 minut. W Górniku gra niejaki Mączyński wg forum gość na Wisłę za słaby ..... to k...de popatrzcie gdzie jest Górnik a gdzie Wisła. |
Cytat:
Jedynym obrońcą z którym dalej wiąże jakieś minimalne nadzieje jest Bunoza, reszta nie nadaje się już nawet do sprzątania stadionu po meczu. Zmieniając temat strasznie irytuje mnie bieganie Maora z piłką w szerz boiska, fakt kiwnie przy tym 3 piłkarzy ale jaki to ma skutek? Żaden. |
Cytat:
Co do Cupiała, to jedynym planem jest maksymalne odzyskanie zainwestowanych pieniędzy. Wisła już nie jest ulubioną zabawką i to widać. Pan nadprezes najwyraźniej stracił do tego serce. Czy trywialnie, "ma to dokładnie tam". |
Wczorajszy mecz pokazał ile znaczy klasowy bramkarz. To co pokazywał wczoraj Burić, to klasa sama w sobie (kiedy nasz bramkarz wybroni nam jakiś mecz w którym przeciwnik jest zdecydowanie lepszy?!) . Pomimo słabej pierwszej połowy mecz mi się podobał, zwłaszcza Wilk i Jaliens (sic!) rozegrali dobre zawody. Dawno nie widziałem Wisły tak walczącej jak wczoraj. Brakło umiejętności i szczęścia.
|
Cytat:
|
Cytat:
Oni są łamagami, byli nimi w ME (regularne dno tabeli, w lidze łamag) i nic się nie zmieniło. Jeśli Kulawik nie z nich nie korzysta (eks-trener ME) znaczy to tylko tyle, że są do niczego. Kiedy Maaskant zdobywał mistrza w "kiepskim" stylu i miał czelność przegrać kilka meczy w których gnietliśmy przeciwnika, forum piało, że młodsi nie będą gorsi, dać szanse. I gdzie teraz jesteśmy, czy straciliśmy chociaż jedną bramkę bez asysty Czekaja? Granie naszą młodzieżą doprowadzi nas na dno zaraz obok GKS`u. To są patałachy które były tu ściągane z przymusu... Jeśli ktoś w wieku 20 lat nie potrafi kopnąć prosto piłki to już się tego nie nauczy... Uryga to ten co przeciwko Legii wszedł w końcówce i nie miał siły biegać? Kamiński to ten którego w ogóle nie widać na boisku? Chrapek jeszcze ujdzie w tłumie, ale skurcze po 60 minutach? Szewczyka nadawał by się na bieżnie bo nic poza bieganiem nie potrafi. |
Bardzo słaby mecz dwóch słabych drużyn, który wygrała drużyna, która dostała prezent i go wykorzystała. U nas pozytywnie Boguski, do wylotu i to jak najszybszego, Fredriksen, Garguła, Wilk i wkurzajacy Melikson. O Czekaju nie wspomniałem bo to chyba jasane od dawna.
|
na 2 mecze zamkniete C
|
Ale o jakich mlodych do jasnej cholery wy gadacie?! Nie mamy mlodziezy. Mlodziez to nie sprawa zyczeniowa!
Zeby ta mlodziez byla to trzeba w tym kierunku pracy (scauting, szkolenie), a u nas tej pracy nie bylo. No ludzie, nasza "zdolna" mlodziez nawet na ME jest za slaba, a wy gadacie o ekstraklasie... Na mlodziez to trzeba stawiac, ale jak sie ja ma. Czekaj gra juz kupe miesiecy, a w tym czasie nic nie pokazal. W tym samym czasie Furman, ktory gra od 2-3 miesiecy, zdobyl juz w ekstrakasie 2 bramki i zaliczyl 1 asyste. I nie byly to bramki/asysty na dobitke rywala, tylko kluczowe akcje. Nowet taki Zyro, strasznie krytykowany przez legionistow, potrafi od czasu do czasu zrobic roznice w meczu. Albo ten Linetty z Lecha. 17 lat, debiut, i juz odrazu cos tam pokazuje. To jest mlodziez na ktora mozna stawiac. A nie na ludzi ktorzy w ME dostawali od kazdego. Bo sie do pilki nie nadaja. Tak po prostu. Wszyscy tak sie zachwycaja Chrapkiem czy Szewczykiem, a Ci goscie maja jedno dobre zagranie na 90 minut. Poziom 1 ligi max. |
Niech mi ktoś z was wytłumaczy na czym polega rozegranie rzutu rożnego. Co nam daje to krótkie rozegranie? Wczoraj dało bramkę amice. Melikson, gangrena i Frederiksen bardzo łądnie się chłopaki zaprezentowały przy tym stałym fragmencie gry.
Iliev jeździec bez głowy, 4 będzie kiwał. Pareiko przy golu to wychodził jak by się bał, może on potrzebuje odpocząć. Gra i tak lepsza niż to co nasi giganci prezentowali za Probierza, ale wybory personalne typu gangrena i Frederiksen to jest proszenie się o kłopoty przez Kulawika. |
Cytat:
|
Zamiast Sobola powinien zagrać Chrapek, Garguła i Melikson się brali za rozgrywanie, pierwszy nie ma takiej kreatywności i... dobrej lewej nogi a drugi powinien być pod polem karnym tak wyszło że wszyscy piłkarze stali gdzieś przed szesnastką. Brakuje mocnych strzałów z dystansu bo to może przynieść bramke, nie tyle co gol bezpośrednio ale mocny strzał to wybicie bramkarza, mało celnych strzałów, te dośrodkowania to były chyba do Mikołaja, na plus Wilk, jak dla mnie Wilk > Trałka + Murawski, Sobolewski jak wspominałem zagrał źle, mało odbiorów dużo strat, ociężały, wogóle nie zwinny piłkarz. Dobre zachowanie Jaliensa w niektórych sytuacjach w polu karnym, naprawdę w ofensywie był najlepszy z naszej drużyny, natomiast nie ma kto go kur.wa zaasekurować, Wilk i Sobolewski stoją gdzieś w środku zamiast iść tymczasowo na prawą stronę defensywy. Po kiego grzyba Melikson stoi na boku, każdy chyba dobrze umie zacentrować piłkę, on powinien być w środku a przed polem karnym jakiś ruch napastników. O Duńczyku szkoda pisać, boi się odebrać, brak szybkości, wysoki też nie jest, silny także, jak dla mnie nawet za słaby na naszą ligę. Na wiele punktów w tej rundzie nie liczę, może uda się załatwić pozycje 7-12 do świąt.
|
Cytat:
Widziałes na treningu lepiej niż trener w/w zawodników czy po prostu tak sobie narzekasz ? Ponawiam pytanie. Czy widziałeś tych piłkarzy jak prezentowali sie w trakcie ostatnich trenigow, jak wygladali w dniu meczowym ?? Na jakiej podstawie śmiesz twierdzić ze trener dokonał złych zmian, przegraliśmy 0-1 ok, ale czy jesteś w stanie zagwarantowac że inne zmiany dały by lepszy wynik ? Na jakiej podstawie śmiesz twierdzić, że Ci którzy nie weszli są lepsi od tych którzy na boisku sie pokazali ?Gdyby wynik był 3-0 dla Nas, to pisałbys że swietne zmiany, czy jednak dalej byś krytykował?Dlaczego uważasz ze jesteś lepszy w ocenie piłkarzy od trenera który jednak ma większą styczność z piłkarzami niż Ty? |
Owszem Kulawik popełnia błędy, postawienie na Frederiksena, jaki i wprowadzanie do gry Sikorskiego jest też błędne, podobnie jak tolerowanie sytuacji w której kapitanem drużyny zostaje Czekaj, również stałe fragmenty gry to efekt pracy na treningach i guzik mnie interesuje co było planowane, liczy się efekt , a ten jest koszmarny. Generalnie jest za Kulawika lepiej niż za bufona Probierza, ale Wiślak-trener, to zbyt małą rekomendacja dla Tomka, Wiśle potrzebny jest trener z innej półki, co nie zmienia faktu, że skoro jest nim aktualnie Kulawik, a ma w dodatku piękną kartę zawodniczą, to serdecznie mu życzę sukcesów, czyli zwycięstw, bramek i systematycznego poprawiania licznych mankamentów w grze naszej drużyny. Również czas aby rozstrzygnął czy Iliew chce grać dla drużyny , czy nie .., a ponadto jaka jest realna przydatność dla Wisły Garguły, nie wiem dlaczego też nie stawia na Chrapka i nie daje kolejnych szans Szewczykowi, czy Quoioto.
_____ PS. to proste, jak stałe fragmenty gry są chaosem, to odpowiedzialność trenera jest jednoznaczna. A co do personaliów, to Chrapek już pokazał wcześniej grę uprawniająco go do występów w Wiśle, nie można tego zaś powiedzieć o Sikorskim, podobnie Quoito prezentował się w sparingach przed sezonem i w okresie trenera Probierza dużo lepiej niż wspomniany Sikorski, Frederiksen zaś popełnił tyle błędów przy wyprowadzaniu piłki, iż trudno o nie podejrzewać np. Jovanovicia. I nie jest tu potrzebna znajomość dyspozycji z treningów, zwłaszcza że ta często jest myląca (nie raz się zdarza że piłkarz jest "mistrzem treningu" , po czym następnie zawodzi w meczach o stawkę notorycznie, bywa również czasem odwrotnie), liczy się bowiem dyspozycja w meczu. Na nic obrona Kulawika, nie da się obronić wprowadzenia na boisko np. Frederiksena, jak szereg innych złych decyzji, złych dla drużyny, kto ma oczy to je widzi, ale jak ktoś z góry zakłada nieomylność Tomka Kulawika, to dalsza polemika jest tu stratą czasu. Pan Tomasz już kilkakrotnie pracował z Wisłą na funkcji trenera i ..lepiej żeby był ktoś od niego lepszy, choćby A. Nawałka, a jeszcze lepiej dobry trener z zagranicy, ale to już wyłącznie wola bossa. |
Gdybysmy grali od 1 minuty tak jak od 45 to nie byloby gadania ani na zle zmiany, ani na bledy Kulawika ani na inne tego typu rzeczy. Jezeli Naszym nie chce sie biegac przez 90 minut to chyba lepiej charowac i strzelic 1-2 bramki w pierwszych 45 minutach i w drugiej odpuscic niz odpuscic pierwsza, przegrywac i w drugiej zapieprzac by odrobic wynik. Mam nadzieje, ze takie cos wezma sobie do serca i w nastepnych spotkaniach tak jak to bylo z Widzewem wszystko wroci do normy. Tam przeciez prowadzilismy 2-1 po pierwszej połowie i nie musielismy za wszelka cene chciec strzelic kolejna bramke.
|
Niestety w dobrej drugiej połowie strzeliliśmy 0 bramek. Podobnie jak w słabej pierwszej. To bardzo martwi. Zgoda co do tego, że powinniśmy za wszelką cenę dążyć jak najszybszego zdobycia bramki. Wtedy można coś z kontry pograć. Jak stracimy gola jako pierwsi to najeczęściej przez resztę meczu bijemy głową w mur i przegrywamy.
|
Cytat:
Mam wrażenie że nigdy w życiu nie kopałeś piłki .... uważasz że piłkarz staje się geniuszem w wieku 15 lat i ma to wypisane na czole. Ponieważ nie rozumiem "kibiców Wisły" którzy uwielbiają wylewanie pomyj na naszych młodych piłkarzy to ograniczę się do stwierdzenia że się z tobą nie zgadzam. |
Cytat:
Piszesz że lepszy Quito: ale na jakiej podstawie ? sparingów w lecie ? no to później był sparing z Termaliką gdzie Sikor strzelił 3 bramki. Ponadto Kulawik ma wszystkich na treningu ... z Widzewem wszedł Quito tutaj Sikorski .... nie sądzę by nie było jakiś podstaw. Nie preferuje żadnego z tych piłkarzy ... widziałem na żywo "Kojota" i bardzo mi się podobał. Trzeba jednak zaufać Kulawikowi ... |
Ja mu przestaję ufać po tym, jak wystawia największą miernotę w każdym meczu. I "gra" ten orbit, nieważne co pokazuje. Złość co niektórych koncentruje się na Genkovie czy Meliksonie a Orbit po cichutku kase inkasuje i (o zgrozo) gra w każdym meczu.
|
Cytat:
Pytanie do Twojego ostatniego zdania - ile dobrych zagrań mieli wczoraj np. Garguła, Iliev, Fredek itp.? |
Grantar
Kuriozalne to jest twoje zrozumienie tekstu pisanego. Czekajowi zarzucilem to ze jeszcze "niczego nie pokazal", nie to ze nie strzela bramek. Przyklad Furmana z bramkami i asysta nie mial na celu zarzucenie Czekajowi braku goli, tylko zarzucenie mu ze sie w ogole nie wyroznia na plus. Jak Cie ten Furman taki mierzi, to zamien go na Lukasika. Ten to asyst i goli tez nie ma, ale daje ( w wielu meczach) jakosc Legii. Nie asystuje (na boisku) tak jak Czekaj u nas, tylko daje jakosc. A ja mam wrazenie ze twoja wiedze na temat pilki wyciagasz od Piechniczka; 25 letni mlody obiecujacy talent ktoremu pilka odskakuje i te sprawy, hehe... Czekaj to nie 15 latek, tylko 20 latek. To tak na poczatek. On juz nie ma czasu na nauke futbolu. W tym wieku gracz musi miec juz jakas baze (umiejetnosci), ktora bedzie rozwijal. Taka baze (umiejetnosci) buduje sie w wieku 8-18 lat. Potem mamy tylko korzystanie z tej bazy i rozwijanie tej bazy. Problemem Czekaja jest to ze ow baze (umiejetnosci) ma mizerniutka. Koordynacji zero, taktycznie slabo, technicznie slabo... I to widac na boisku. Stad sie wlasnie bierze ze taki Furman czy Wolski moga sie wyrozniac odrazu, a taki Czekaj potrzebuje czasu i czasu... i czasu. Z tego samego powodu ewentualny rozwoj Czekaja jest dosc mocno ograniczony. Bedzie lepszy, jasne ze bedzie lepszy! Ale nigdy nie bedzie dobrym pilkarzem. Nawet w naszych realiach, czyli na poziomie trzeciej ligi europejskich. art Masz racje, "stara gwardia" tez jest mniej lub bardziej zalosna. No i zarabia duzo wiecej. Ergo, zamiast Garguly "300 tys" wole Szewczyka/Chrapka. Ot, jesli ma byc szrot to niech bedzie chociasz tani. Ale to nie zmienia jednego; na takich graczach to my mozemy sie bujac miedzy ekstraklasa a 1 liga, a nie walczyc o cos powaznego. |
Cytat:
Co do koordynacji i zwrotności to .... zgadzam się - jest to jego najsłabszy punkt i dlatego potrzebuje Głowackiego lub Bunozę który w 2 - 3 sytuacjach w ciągu meczu zaasekuruje miniętego Czekaja. Co do oceniania młodego obrońcy Wisły znamienna była sytuacja gdzieś chyba z 70 minuty : Lechita kopnął do przodu i w górę .... ciężko taką piłkę jakoś sensownie opanować .. Jaliens po 3 sekundach przymierzania się kopnąłz 3 metrów w Czekaja (chyba chciał do Pereiki ?) . Czekaj nie spodziewał się tego ..piłka odbiła się od jego nogi ... pod nogi jakiegoś Lechity .. gdzieś na 15 metrze ... sytuacja na 2:0 .. na szczęście ambitnie wślizgiem zablokował strzał .... I co słyszę w komentarzach ... "błąd Czekaja " ..... Podobnie było z bramką dla Widzewa ... Gra obronna Wisły nie wygląda kiepsko - w każdym razie z czwórką: Jaliens, Głowa, Czekaj, Bunoza moglibyśmy być w czubie ekstraklasy .... Problem Wisły raczej nie tkwi w Czekaju. Żółte kartki: Połowa wynika z tego że Czekaj traktowany przez sędziów jest jak żółtodziób ... za 2 lata wejścia będzie co najwyżej faul. |
Nie bede sie klocil bo nie ma sensu; czas przyzna mi racje.
Zapamietaj te slowa; z Czekaja bedzie obronca na sredniaka polskiej ligi. Wiecej glowy nie podniesie. |
najbardziej mnie wkurza jak oni mają wszystko w dupie. Podchodzą do C i sobie klaszczą nawet nie wiedząc co śpiewamy.Jakbyśmy takiemu Frederiksenowi zaśpiewali że jest kutafonem to on by klaskał. Nawet patrząc na Gargułe to tez klaszcze i potem sobie wszyscy idą do szatni.
Odechciewa się jak sie patrzy na nich. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Następnym razem debile powinni się postarać zrobić większą zadymę, żeby kara była "honorowa", a nie takie tam. Jedyna nadzieja dla debili, że ich "Wisła w sercu" dostanie wysoką karę finansową, co nada stosowną rangę ich "kibicowaniu". Swoją drogą, zawsze zastanawia mnie, co to za radość iść na stadion po to, żeby oglądać dupę podskakującego rząd wyżej "kibica". Żeby tam jeszcze ładne dziewczyny przynajmniej z 30% stanowiły, ale facet facetowi w dupę się gapić przez kawał meczu ??? Jakieś to nienormalne .... |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl