Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [23 kolejka] Ruch Chorzów - Wisła Kraków, niedziela 25 marca, 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8655)

kha1 25.03.2012 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TymonPRO (Post 1233636)
Myślałem że za Probierza nie będzie gorzej niż było ale jednak jeszcze gorzej być mogło(...)

Ale czemu? Wyjaśnij mi to proszę. Ciągle czytam o tym, że Probierz jest Polskim Guardiolą, zupełnie nie wiem czemu. Bo jest łysy? To trener, taki sam jak wszyscy inni polscy specjaliści. Gra wygląda słabo (dzida do przodu i liczymy, że bramka się sama strzeli - ja tak gra w lidze amatorów, ale nie dostaje ze to 300 tys €), punkty uciekają. Pierwszy trener w tym sezonie przynajmniej zbierał jakieś cenne punkty, a drugi grał ładny futbol - teraz widzę dno i to było oczywiste od samego początku.

Przejrzyjcie na oczy, nasza myśl szkoleniowa jest dramatycznie słaba.

El'kabat 25.03.2012 18:11

Żenada jak s....ysyn,mieli zachecic dzis ludzi,zeby polecieli w tygodniu po bilety to zamiast tego graja piłkę porownywalną obecnie z pasiakami i Łks.

I jak tu sie dziwic ze bilety sie nie sprzedaja ? Cud,ze te 3 klocki sie sprzedały.

Połowa tych pajaców do wyjebania od kopa w lecie. Albo sypniemy groszem po sezonie ,sprowadzimy wartosciowych zawodnikow i bedziemy grali efektywną i efektowną piłkę, albo bedzie to samo co teraz -bagno,frekwencja na poziomie 14 tysiecy i środek tabeli.


Karny-z kapelusza,czerwona kartka słuszna.Bunoza tez niech sie galerianka nauczy,ze jak jest ostatnim obroncą,moze kogos wypychac ciałem,z bara ale nie ....a mać ręką stale trzymac przez 10 sekund.

Wiślak-1990 25.03.2012 18:11

A hahaha no w końcu może ktoś przyjdzie po rozum do głowy i zacznie płacić piłkarzom po 10 tys zł za miesiąc , skoro jest naprawdę dużo uzdolnionych polaków, i z chęcią by zagrali za te pieniądze, i wątpię czy by zajęli gorsze miejsce od 8, a ten Melex niech już się schowa bo mnie już boli słuchanie jaką on to nie jest gwiazdą skoro nawet nie okiwa jednego zawodnika i nie poda dobrze piłki do piłkarza Wisły, powiem tyle WYPIERDALAĆ zagraniczni!!! Bierzecie taką kasę za którą każdy polak by zapierdalał jak głupi a wy chuja robicie!!! Kupować piłkarzy z mentalnością z charakterem zwycięzcy a jest takich trochę w Polsce, nawet jak zdobędziemy PP to ja bym wy.......ił tych piłkarzy na zbity ryj! Jedyni którzy się nadają to Małecki, Wilk, Jovanovic, Pareiko, Genkov...

TymonPRO 25.03.2012 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jerry.lii.lewis (Post 1233669)
Hehe, wygląda, że dla niektórych jakby koszulkę Małeckiego zawiesić na bramce to już zasługi Patryczka rosną :haha: - nic nie zrobił. Tyle go było widać co i resztę - jedna z koszulek czerwonych.

Spokojnie nie jestem jakimś fanatykiem Małego,to moja subiektywna opinia,jak ci się nie podoba to zachowaj dla siebie

Kowalski 25.03.2012 18:11

Było pana trenera Probierza sprowadzać za Kazia? Taktyka dno, piłkarze może denni (przynajmniej kilku) ale przede wszystkim nie wiedzieli co grać. Widać to było po Meliksonie i Iliewie i Gargule. Nagle stracili umiejętności?

TymonPRO 25.03.2012 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kha1 (Post 1233673)
Ale czemu? Wyjaśnij mi to proszę. Ciągle czytam o tym, że Probierz jest Polskim Guardiolą, zupełnie nie wiem czemu. Bo jest łysy? To trener, taki sam jak wszyscy inni polscy specjaliści. Gra wygląda słabo (dzida do przodu i liczymy, że bramka się sama strzeli - ja tak gra w lidze amatorów, ale nie dostaje ze to 300 tys €), punkty uciekają. Pierwszy trener w tym sezonie przynajmniej zbierał jakieś cenne punkty, a drugi grał ładny futbol - teraz widzę dno i to było oczywiste od samego początku.

Przejrzyjcie na oczy, nasza myśl szkoleniowa jest dramatycznie słaba.

Dlaczego?Bo myślałem że już za Moskala było źle ale jednak się pomyliłem

PODpalacz 25.03.2012 18:12

problemem Wisły jest gra na metrze krótkimi podaniami na wysokości jaj.Nie potrafimy wykorzystać całej długości boiska i prostej gry do przodu

Gwiaździsty 25.03.2012 18:12

Sędziowie moderują wyniki. Ten dzisiejszy błazen z sędziowania zrobił szopkę. Zieńczuk kopie w nogę Wilka i pada. Gdyby było odwrotnie (w polu karnym Ruchu) to pewnie Wilk dostałby jeszcze żółtą kartkę. Tydzień temu nie uznano nam prawidłowo zdobytej bramki w Bełchatowie. Dzisiaj załatwiono nas powtórnie. Ciekawe co wykręcą za tydzień ? To już nie jest gra to jest cyrk. Scenariusz ustalono już wcześniej a teraz tylko takie Marciniaki czuwają aby się spełnił.

medyk 25.03.2012 18:13

no nie .......cie o stylu za Kazia bo na poczatku to jeszcze jakoś wyglądało a potem było tylko gorzej

Zohan 25.03.2012 18:15

Skupmy się na plusach:
-Pareiko

dziękuję.

Według mnie dawanie Meliksona na skrzydło to głupota, on jest środkowym pomocnikiem. Nie lepiej dać ustawienie 4-1-2-1-2, na tym jednym defensywnym Wilka i na ofensywnym Meliksona?

Hell 25.03.2012 18:15

Niestety gra naszych zawodników była ... do .. d ... marnizna na całej linii .....niestety grajki z zagranicy nie dają rady ... przeca to poziom 4 ligi ... postawmy na młodych Polaków .... tylko Pareiko zagrał tak jak trzeba ... i nie ma się co złościć na sędziego ..... Ku...a jesteśmy cieniasy i tyle .... polityka zagranicznych graczy niestety odpada ... owszem można 2 -3 zatrudnić ... ale wydaje mi się że w Krakowie jest dużo uzdolnionej młodzieży ....... Postawmy na młodzież .....

thechris 25.03.2012 18:17

Probierz przyszedł po to aby wygrać Puchar Polski.

Osobiście wolę zdobycie Pucharu Polski i 14. miejsce w lidze niż odpadnięcie w półfinale i zajęcie gówno dającej 5 lokaty w tabeli...

Więc Probierza oceniajcie za grę w PP a nie w lidze po liga się skończyła dla Wisły parę kolejek temu.

medyk 25.03.2012 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zohan (Post 1233686)
Skupmy się na plusach:
-Pareiko

dziękuję.


dodał bym do plusów to że Diaz nie zagra z Legią.

TymonPRO 25.03.2012 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hell (Post 1233687)
Niestety gra naszych zawodników była ... do .. d ... marnizna na całej linii .....niestety grajki z zagranicy nie dają rady ... przeca to poziom 4 ligi ... postawmy na młodych Polaków .... tylko Pareiko zagrał tak jak trzeba ... i nie ma się co złościć na sędziego ..... Ku...a jesteśmy cieniasy i tyle .... polityka zagranicznych graczy niestety odpada ... owszem można 2 -3 zatrudnić ... ale wydaje mi się że w Krakowie jest dużo uzdolnionej młodzieży ....... Postawmy na młodzież .....


Dokładnie wydaje ci się :) Skąd masz taką pewność że nasza młodzież taka dobra?Patrząc na wyniki w młodej ekstraklasie to nie jest różowo,postawili na Czekaj i co gra tak rewelacyjnie ??

Wisła ma inny problem,brak jakiegokolwiek pomysłu z budowaniem tej drużyny
To jest zlepek wszystkiego naraz,stoimy w miejscu

Zohan 25.03.2012 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1233692)
dodał bym do plusów to że Diaz nie zagra z Legią.

I wtedy zagra Paljic lub Nunez na jego miejscu.

Dasqez 25.03.2012 18:20

Mistrz Polski? Wstyd i żenada.

ermik 25.03.2012 18:21

Nie mogę zrozumieć gry Wisły Kraków, a szczególnie gry formacji obronnej. Dlaczego oni nie grają linią, nie wychodzą do przodu tylko zawsze jakiś matoł zostaje w tyle. W rezultacie nastawiamy sie na szybkie kontry i sytuacje dwóch na jednego. Marzy mi się linia obrony z Głowackim, Cleberem- jak oni fajnie trzymali linię.

Eryk 25.03.2012 18:22

Wisła to my.

Czas to pokazać piłkarzykom.

Nie da się ich oglądać, krew mnie zalewa jak widze Gargułe, którego sprintującego nie widziałem nigdy, Bitona, który schodząc z boiska ma wyjebane na cały świat, a nawet jak idzie sie kłócić z sędzią to nie okazuje emocji, jakby mial to w dupie. Nie mogę patrzeć na Nuneza-zaraz dostane czerwoną, Bunoze czy Diaza.

Nie wierzę w to, że ci piłkarze nie umieją już kopać w piłkę. Rok temu umieli, jako tako grali ze Standardem u nas, całkiem ładnie z Twente, o zeszlym sezonie nie wspominając. A teraz? TERAZ IM SIĘ PO PROSTU ....A NIE CHCE.

MAJĄ WYJEBANE NA WYNIKI. I TO JEST PRAWDA.

Teraz pewnie wsiadają uśmiechnięci do autobusu z słuchawkami ajfona w uszach i piszą smsy.

brylant17 25.03.2012 18:23

U nas jest też problem komunikacji pomiędzy Chavezem a Diazem i Pareiko było to chyba w pierwszej połowie tak być nie może!

TymonPRO 25.03.2012 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ermik (Post 1233699)
Nie mogę zrozumieć gry Wisły Kraków, a szczególnie gry formacji obronnej. Dlaczego oni nie grają linią, nie wychodzą do przodu tylko zawsze jakiś matoł zostaje w tyle. W rezultacie nastawiamy sie na szybkie kontry i sytuacje dwóch na jednego. Marzy mi się linia obrony z Głowackim, Cleberem- jak oni fajnie trzymali linię.

To samo zauważyłem,wszyscy przeciwko nam stosują wysoki pressing a my jak te matoły stoimy z tyłu
Kiedyś to Wisła stosowała taki pressing że przeciwnik nie wychodził z połowy dziś jest na odwrót


Taktyka Wisły: Wykop Pareiki i czekanie na cud w postaci walki Genkova z 3 obrońcami

bellic88 25.03.2012 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1233681)
Sędziowie moderują wyniki. Ten dzisiejszy błazen z sędziowania zrobił szopkę. Zieńczuk kopie w nogę Wilka i pada. Gdyby było odwrotnie (w polu karnym Ruchu) to pewnie Wilk dostałby jeszcze żółtą kartkę. Tydzień temu nie uznano nam prawidłowo zdobytej bramki w Bełchatowie. Dzisiaj załatwiono nas powtórnie. Ciekawe co wykręcą za tydzień ? To już nie jest gra to jest cyrk. Scenariusz ustalono już wcześniej a teraz tylko takie Marciniaki czuwają aby się spełnił.

Sędziowanie sędziowaniem i zgodzę się z Tobą ale nasi nie grali dzisiaj NIC! Totalne zero! Wygrali po 1:0 z Lechem i myśleli że mecz z Ruchem wygrają samym faktem że przyjechali do Chorzowa... Gdyby nie karny z kapelusza to przy genialnej dyspozycji Pareiki moglibyśmy cudem wywieść remis, a tak... no cóż...

63.5 Kg 25.03.2012 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo (Post 1233658)
Sam otwórz oczy, nie zmieniaj tematu i nie pieprz o placzach. Karnego nie było , czerwona kartka niesłuszna, podobnie jak większość innych, zółtych które otrzymaliśmy. Stronniczość sędziego JAK ZA DAWNYCH, DOBRYCH CZASÓW W WODZISŁAWIU LUB WRONKACH.

Jak nie zauwazyles to sam sie zastanow nad swoim wzrokiem. A i nie zawsze wygrywa lepszy, czasami wygrywa słabszy jak chociazby Lech ze Sląskiem.

Ty na powaznie czy zartujesz??
Mozesz na 5 minut sciagnac klapki z oczow i pzrestac widziec tylko swoja wielka Wisłe??
To nie te czasy...
Czerwona kartka ewidentna poniewaz gosc mija Bunoze ktory go trzyma caly czas...
Karny ewidentny tak samo.
Kazda zolta kartka ewidentna .
Ja rozumiem Twoje rozgoryczenie niczym 15-latka ale takie sa fakty sedzia nie zrobil nam dzisiaj zadnej krzywdy...
Krzywda sama dla siebie sa pilkarze...

PS.Byslismy lespi od Ruchu?? Ku... prosze Cie...przestan...
I nie odpisuj juz bo nie bede sie wdawal w polemike z kims kto mysli jak dziecko skrzywdzone...
PS2.
Strzały: 18-5
Strzały celne: 8-1
PS 3.
Zamilcz!

BigLeb 25.03.2012 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TymonPRO (Post 1233651)
Daruj sobie gówniarzu takie teksty,Małecki zrobił przez te parę minut więcej niż jego koledzy z pomocy przez cały mecz,nie wiem jak Kirm może grać w 1 składzie takiego klubu

To, że wymieniłeś jednym tchem Pareikę i Małeckiego jako godnych pochwały świadczy o twojej hipokryzji. Chwalisz za ambicję Małeckiego? A Wilk, Bunoza, Diaz nie zostawili na boisku serducha? Brakło umiejętności ale Małecki też nie pokazał nawet ułamka tych mizernych, które ma.

Sam daruj sobie takie głodne kawałki nie ja tutaj jestem prowokatorem.

btw. tym gówniarzem to mnie skomplementowałeś aż się uśmiechnąłem choć samopoczucie mam beznadziejne, bo Ruch pokazał gdzie jesteśmy obecnie.

Krotochwila 25.03.2012 18:26

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jaki był pomysł taktyczny na ten mecz?
Bo zakładam, że musiał być.

bellic88 25.03.2012 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1233707)
Karny ewidentny tak samo.

Na jakiej zasadzie ewidentny? Bo przewrócił się aktorsko ledwo dotykając uda Wilka?

bellic88 25.03.2012 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krotochwila (Post 1233710)
Czy ktoś mi może wytłumaczyć jaki był pomysł taktyczny na ten mecz?
Bo zakładam, że musiał być.

Na dzisiejszy mecz pomysł był taki że przyjeżdżamy, biegamy i wracamy...

Enrico2000 25.03.2012 18:29

Garguła jest widoczny tylko po końcowym gwizdku jak przybija piątki z wszystkimi piłkarzami drużyny przeciwnej. Osiągnęliśmy dno dna. Szkoda to nawet komentować.

RYBA 25.03.2012 18:29

O ile czewroną kartkę trzeba zrozumieć bo wychodził na czystą pozycję, o tyle karnego absolutnie nie było to Zieniu kopnął w noge Wilka i nie ma dyskusji- karny z kapelusza

Zohan 25.03.2012 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BigLeb (Post 1233708)
To, że wymieniłeś jednym tchem Pareikę i Małeckiego jako godnych pochwały świadczy o twojej hipokryzji. Chwalisz za ambicję Małeckiego? A Wilk, Bunoza, Diaz nie zostawili na boisku serducha? Brakło umiejętności ale Małecki też nie pokazał nawet ułamka tych mizernych, które ma.

Sam daruj sobie takie głodne kawałki nie ja tutaj jestem prowokatorem.

btw. tym gówniarzem to mnie skomplementowałeś aż się uśmiechnąłem choć samopoczucie mam beznadziejne, bo Ruch pokazał gdzie jesteśmy obecnie.

A właśnie Małecki chciał coś zrobić, ale z nim teraz jak po kontuzji, weź nie graj w piłkę przez ponad miesiąc. Wilk może i walczył, to fakt, Bunoza też, ale Diazowi zbyt bardzo się nie chciało...

PS. Pomyślałem sobie, że fajny był by powrót Zieńczuka do Wisły.

TymonPRO 25.03.2012 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BigLeb (Post 1233708)
To, że wymieniłeś jednym tchem Pareikę i Małeckiego jako godnych pochwały świadczy o twojej hipokryzji. Chwalisz za ambicję Małeckiego? A Wilk, Bunoza, Diaz nie zostawili na boisku serducha? Brakło umiejętności ale Małecki też nie pokazał nawet ułamka tych mizernych, które ma.

Sam daruj sobie takie głodne kawałki nie ja tutaj jestem prowokatorem.

btw. tym gówniarzem to mnie skomplementowałeś aż się uśmiechnąłem choć samopoczucie mam beznadziejne, bo Ruch pokazał gdzie jesteśmy obecnie.


Nie dogadamy się więc nie będę twoich postów komentował,tak widziałem dokładnie mecz wszedł Małecki i biegał ile sił.

Też mam zepsuty humor przez Wisłę(przez tych kilku grajków uważających się za jej graczy) więc sorry

Kvachu 25.03.2012 18:30

1:0 to był najniższy wymiar kary, Ruch miał tyle świetnych sytuacji, że spokojnie mógł wygrać z 5:0 jak nie wyżej. Statystyki i liczba strzałów mówią same za siebie. A nieskuteczność Ruchu katastrofalna, dziwne, że tylko jednego gola strzelili ... i to jeszcze z karnego a nie potrafili wykorzystać tylu stuprocentówek.

Krotochwila 25.03.2012 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1233707)
Karny ewidentny tak samo.

Nie, karny nie był ewidentny. Więcej - był podyktowany niesłusznie. Wilk zdążył zająć lepszą pozycję, nie atakował Zieńczuka. Zastawiał piłkę. To w przepisach gry w piłkę nożną nie jest zabronione.
Wyobraź sobie,że do takiego "starcia" dochodzi gdzieś w środku pola.
To, że sytuacja miała miejsce w polu karnym niczego nie zmienia, faulu tam nie było.
Wszystkie kartki za to słuszne, Diaz mógł pożegnać się z boiskiem już wcześniej.

63.5 Kg 25.03.2012 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bellic88 (Post 1233711)
Na jakiej zasadzie ewidentny? Bo przewrócił się aktorsko ledwo dotykając uda Wilka?

A czy to istotne moglismy przegrac i z 5-0 wiec to juz nie ma najmniejszego znaceznia.
Mielismy cala pierwsza polowe zeby sie wykazac jak i caly mecz zeby oddac chociaz 2 celny strzal w meczu.Tak samo jak mielismy czas w 13 innych meczach na strzelanie bramek a ktorych nie wygralismy...

Proud 25.03.2012 18:33

Mamy drużynę piz*eczek.

Zero zaangażowania poza pozerstwem w postaci rzucania się w środku pola. Nie ma podejścia całą drużyny, liczą że przeciwnik się machnie, albo strąci im piłkę.

Dramat....

ps: sędziowie to osobny temat.

INZAGHI 25.03.2012 18:35

Co wy z tym Pareiko, ochy i achy. Mam nadzieję że chłop odejdzie w czerwcu z Wisły bo jest stary i nieperspektywiczny.

Co mial nam zawalić w tym sezonie to zawalił, w najważniejszych momentach zresztą.

To, że straciliśmy tylko jedną bramke zawdzięczamy cyrkowcom z Chorzowa, wszystki strzały kierowali albo w Siergieja, albo po ziemi. A wolnego Zieńczuka obronił tylko dlatego, że Marek za nisko strzelił, no gdyby tego Pareiko nie obronił to załamka.

Pozdrawiam.

piotrek chicago 25.03.2012 18:35

za miesiac derby z taka gra nszych najemnikow i parchow kazdy wynik jest mozliwy

Ogryzek 25.03.2012 18:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krotochwila (Post 1233710)
Czy ktoś mi może wytłumaczyć jaki był pomysł taktyczny na ten mecz?
Bo zakładam, że musiał być.

Pomysł może i był, ale sam pomysł nie wystarczy, musi miec go kto zrealizować.

Gdy widziałem jak na pełnej szybkości Piech czy Jankowski ogrywali naszą międzynarodówkę w obronie to 1-0 to najniższy wymiar kary. Nasze przepłacone szroty z całego świata wyglądały jakby im ktoś prąd odłączył. Ledwo biegali! Kazdy pojedynek fizyczny wygrywało chorzowskie drewno jak Piech. Nawet Chaveza przestawiał!

Gdyby nie Pareiko byłoby 5-0.... jedyny na poziomie nasz piłkarz w tym meczu.
Albo inaczej - gdyby napastnicy Ruchu mieli lepiej ustawione celowniki. Na szczęście nie mieli.

MMTS 25.03.2012 18:37

już za Maskaanta widac było że problemem nie jest trener tylko a-klasowi gracze w Wiśle, a teraz kolejny złotousty trener bredzi na głównej, że przyjechali do Chorzowa po zwycięstwo i wkradła się pewna nerwowość...co jak co, ale myślałem że trener z jajami, za jakiego miałem Probierza, po takim blamażowym meczu (najgorszy o kilku lat) powie że ma bandę niedojrzałych emocjonalnie i piłkarsko odrzutów i będzie od dziś stawiał na młodych nawet kosztem chu...wyników. A tu co? Skorża reaktywacja. Nie wiem o co chodzi ale w Wiśle chyba każdemu zlasują mózg...

kriswisla 25.03.2012 18:38

karny dla mnie z dupy ,ale z gry zasluzone zwyciestwo ruchu,przewyzszali nas w kazdym prawie elemencie gry,szkoda palcow na klawiature bo to byla po prostu zenada,nie wypowiadałem sie nic dotychczas o trenerze ,ale dzisiejsze ustawienie i zmiany mistrzostwo swiata ,wrocila dzida i udo sie albo nie udo,Kazek tesknie za toba i na plus tylko Sergiej .

!!IRIVER!! 25.03.2012 18:39

Generalnie, można mieć sędziemu do zarzucenia, że gwizdnął tego karnego ale... 2 czerwone kartki, ogólna padaka prezentowana przez naszych kopaczy i broniący dzisiaj wszystko Pareiko to obraz absolutnej nędzy i rozpaczy. Te dwa czerwa mówią wszystko, zwłaszcza, że i Chavez mógł, a nawet powinien wylecieć... Napadziory Ruchu robiły z nami co chciały...

Cel już do końca sezonu powinien być jeden - wygrać Puchar Polski. Dzisiaj straciłem nadzieję na miejsce na podium w ligowej tabeli - rywale uciekli na bardzo dużą odległość, do Legii tracimy 11 punktów, do Śląska 9, Ruchu 8 (a właściwie to 9 bo w dwumeczu jesteśmy gorsi), co więcej jutro Polonia gra z Koroną w zasadzie mecz na szczycie i któraś z tych drużyn może doskoczyć do 'wielkiej czwórki' tego sezonu. Mecz Legia-Ruch w świąteczną sobotę może być meczem o Mistrzostwo.

Mam nadzieję, że tytuł powędruje do Wrocławia albo Chorzowa.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl