Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [20 kolejka] Lechia Gdańsk- Wisła Kraków, 3 marca , sobota 18:00. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8613)

atomek21 03.03.2012 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1226767)
wieśniak z widłami to ty jesteś.Wygrywamy mecz na wyjeździe a tobie źle.Prosze cie wolisz Wisłe która wygrywa czy która przegrywa oddają 2 strzały w 2 meczach?

Jakbyś kolego szanowny był choć trochę oczytany, to byś wiedział, że "wieśniak z widłami" to pewna metafora sformułowana przez FraMata, która nie ma na celu nikogo obrazić, a uplastycznić opis i uczynić go zrozumiałym dla tych, co od tekstu wolą obrazki.

omega 03.03.2012 19:24

Biton pokazał 5 minut temu jak unikać spalonego, natomiast Genkow jest niereformowalny, hasał po spalonym jak na boisku szkolnym, w A - klasie to byłby wstyd!

ENDRJU 82 03.03.2012 19:27

ja pier.... ta niedokładność, nonszalancja w podaniach wali po oczach, że aż boli...

ciacho 03.03.2012 19:28

Chcę powrotu Wojtka Ł. kiedy patrzy na Kirma.

domin_czyzyny 03.03.2012 19:31

Ci co tak nadawali na KM powinni sie zastanowić, czy u nas problemem był trener czy mierni kopacze!

Jak na to patrzę, to myśle: Werner Liczka rulezz!

ChG 03.03.2012 19:37

A jak ja na to patrzę, to widzę: 3 punkty.

omega 03.03.2012 19:37

oczywiście nikt sie nie zająknął że nie było spalonego i Iliev miał sam na sam... gdyby to było przeciwko Wiśle to byśmy nie oglądali meczu tylko ciągłe powtórki!

VrOOb3L 03.03.2012 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1226784)
Ci co tak nadawali na KM powinni sie zastanowić, czy u nas problemem był trener czy mierni kopacze!

Jak na to patrzę, to myśle: Werner Liczka rulezz!

Problemem było to że z miernych kopaczy chciano zrobic Barcelonę. Drużynę wymieniającą mnóstwo podań. To nie mogło się udac, bo nie ma do tego wykonawców. Tutaj każdy mecz trzeba gryzc trawę, wybiegac - tak jak dzisiaj. Taki mamy materiał do grania, więc taką musimy miec taktykę.

willow 03.03.2012 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1226774)
Za schylkowego Maskantaa byla gra podobna ale wiekszosc chciala go zwolnic.... czyzby teraz wiekszosc uwazala ze gra nie ma znaczenia a liczy sie wynik?

Problem w tym chomiku, że za schyłkowego Maaskanta ani gry, ani wyników nie było.
Za Kazia może i ładna gra, ale za to wyników...
Dzisiaj gramy pytę, ale wygrywamy. A piłka nożna jest grą wyników, a nie stylu.
Jeśli każdy mecz będziemy wygrywać, to mam gdzieś piękno. Na piękno i skuteczną grę to sobie może pozwolić kilkanaście drużyn w Europie, jak nie kilka.

Z resztą, piękną piłkę to można grać z drużynami, kto®e również grają ładny i otwarty futbol, a nie z autobusami. Nie mówiąc już o tym, że do pięknej piłki to nie wystarczy tylko dobry trener, jeszcze potrzebni są zawodnicy.

Dzisiaj Kirm zagrał fatalne wręcz zawody. Zawiódł mnie również Ivica, mam nadzieję, że to tylko chwilowe u niego. Probierz musi oduczyć go bezproduktywnego kiwania, więcej klepy.

AgresywnyChomik 03.03.2012 19:54

@Willow
Dla mnie tez liczy sie wynik nie styl, stad ogarnia mnie smiech na sama mysl o krakowskiej pilce...

na plusy dzis:
- Wynik
- Żaliens

cinekw 03.03.2012 19:55

C. Wilk tradycyjnie i M. Jovanovic najlepsi, dzięki za walke.

Voin 03.03.2012 19:57

Nie ma "ładnej gry" i mnóstwa podań jak za Moskala, ale za to jest wynik. I tak może być do końca :)Skoda "Roara" Na minus Kirm (jak zawsze w sumie). Na plus Jovanovic, Wilk, Iliev, momentami Nunez.

Elendil 03.03.2012 19:58

i o to chodzi, walka do samego konca mimo wygrywania 2-0! Brawo Wisla, brawo Probierz! bardzo dobry mecz i pressing, tylko za duzo niedokladnosci pod bramka rywala i by bylo 5-0. Iliev nie byl na spalonym

mitmichael 03.03.2012 20:00

W koncu wygrana po remise i przegranej chociaz w grze nie zauwazyłem znaczniejszej poprawy, ktora powinna przyjsc z czasem

Boruc 03.03.2012 20:00

Plusy:
1.Wynik
2. Gra Jovanovicia i ,,Żaliensa" (naprawdę grał jak profesor) i jak dla mnie Nuneza
3. Bramka ze stałego fragmentu (normalnie nic w tym nadzwyczajnego, ale w Wiśle owszem)
4. Dobra, agresywna gra w defensywie i dobra asekuracja.
Minusy:
1. Dużo niedokładności
2. Słaby Kirm i Genkov

Ciężko się patrzyło na naszą grę, ale jestem w stanie to Probierzowi wybaczyć. Zmiana ustawienia, stylu gry ma swoje konsekwencje. Jestem naprawdę usatysfakcjonowany tym, że Michał potrafił tak szybko coś wnieść do zespołu. Na pewno więcej gramy skrzydłami, a nie pchamy się środkiem. Teraz tylko trzeba jeszcze uzupełnić skład do tej taktyki (napastnik, skrzydłowy), ale to już jest i mam nadzieję że będzie działka Stana.

rafkur 03.03.2012 20:01

80% uczestników tejże dyskusji zamartwia się stylem gry naszych orłów. Ja mam takie dwa pytania:

1) W którym momencie po golu obawialiście się o wynik może i ze słabą Lechią ale parę równie beznadziejnych drużyn hasało już po naszym polu karnym jak stonki po ziemniakach?
2) Kiedy ostatnio w meczu ligowym, w którym mamy jakże potężną zaliczkę jednego gola dalej graliśmy swoje a nie cofaliśmy się wszyscy pod pole karne?

Ja nie twierdzę, że Probierz nauczył ich grać bo to nie jest możliwe nawet przez miesiąc a co dopiero przez dwa dni. Probierz po golu dalej latał koło linii jak pojebany drąc się na nich żeby szli do przodu. Taka subtelna różnica w stosunku do ostatnich czasów.

Michal_1990 03.03.2012 20:01

Po tym się poznaje dobrego trenera, jeśli piłkarze nie potrafią realizować jego wizji gry, to zmienia taktykę, dostosowując ją do materiału ludzkiego, jaki posiada. Kazimierz Moskal mimo poparcia fanów nie potrafił przekuć gry na punkty (inna sprawa, że miał mało czasu, poza tym do gry kombinacyjnej w obecnej Wiśle nadaje się może 3 piłkarzy i nikt nie wzmocnił Wisły). Teraz liczą się punkty i awans w tabeli, na ładną i skuteczną grę jeszcze przyjdzie czas. Brak pucharów może oznaczać katastrofę finansową, powrót Smudy i inne kataklizmy.

Acapelo 03.03.2012 20:02

10 zwycięstw i zobaczymy co to da:D

milosz 03.03.2012 20:02

Dla jednych, co za dramat, toż Wisła miała przegrać, góra remis 0-0, a tu takie nieszczęście i 2-0.

Dla mnie, spokojnie wypunktowany rywal. Ładna gra to przyszłość, bo to schematy gry, toż gramy 2 napastnikami, w nowym ustawieniu, na lepszą grę trzeba czasu.

Od Probierza wolałbym, np. Jimeneza, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, 3 pkt są czyli idziemy do przodu.

W tym roku Jaliens gra tak, jak powinien grać cały rok poprzedni, cóż może asymilacja u niego rok trwała, tak czy owak niech gra tak dalej jak teraz.

SZYMEK_TSW 03.03.2012 20:04

Oglądanie meczu z Koroną z trybun czy dzisiejszego w TV powinno być chyba karą :/ Wymieniliśmy chociaż 5 podań w tym meczu miliona autów ?

Blaszczu16 03.03.2012 20:04

Co z Roarem?

ChG 03.03.2012 20:04

Bardzo podoba mi się sposób, w jaki Probierz "żyje" meczem. Jak trzeba pochwali, jak trzeba o.......i, a nie usiądzie na ławce i będzie się wpatrywał w niebo, bo przecież: "WSZYSTKO CO MIAŁEM POWIEDZIEĆ POWIEDZIAŁEM PRZED MECZEM".

Powodzenia Michał!

markowywislak 03.03.2012 20:05

Kirm Dno chłop nic nie gra.Jestem spokojny że Michał Probierz będzie wiedział co z nim zrobić.
Genkov też źle bardzo źle.Chłop skacze coś i na spalonym wiecznie.
To są minusy dzisiejszej gry.
Na plusik Jovanovic i Jaliens(wogule cała obrona na PLUS) oraz Wilk.
3 punkty mamy za chu* ich nie oddamy.
Teraz wszyscy na R22 w piątek

Chesteroski 03.03.2012 20:05

Gra do zejścia Meliksona moim zdaniem jakoś wyglądała, później było jak za Maaskanta, Kirm katastrofa, myślenie na boisku go ciągle przerasta tak jak i opanowanie piłki, Biton egoista, miał kilka okazji do rozegrania, ale poszedł sam, może to się uda zmienić Probierzowi, na plus obrona, grali dość pewnie, no i Nunez nie dostał czerwieni, czyli jest postęp.

Wynik niezły, ale przy lepszym zespole, to tak gra nie wiele da, więc do roboty Panowie.

Dariook 03.03.2012 20:06

Jak by choć w kilku akcjach zachować spokój , rozejrzeć się i podać prostopadle to mogło by być 4,5 .
Domyślam się że zagrania na 1 kontakt i prostopadłe podania beda królować na treningach.
Obrona in plus, ale dzięki głęboko cofnietym środkowym. Czasam jednak przez to, poprostu ich brakowało w ofensywie. Pewnie u siebie MPr przesunie linie poprzez wystawienie Garguly.
No zobaczymy jak to się sprawdzi.

Dziękujemy za 3pkt.

ChG 03.03.2012 20:08

Brakowało dokładności, ale boisko nie rozpieszczało piłkarzy, dramatycznie wyglądało w telewizji, to co dopiero na żywo. :D

arti 03.03.2012 20:10

Wreszcie wygrana. Oby tak do końca

blanco 03.03.2012 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1226800)
Probierz po golu dalej latał koło linii jak pojebany drąc się na nich żeby szli do przodu. Taka subtelna różnica w stosunku do ostatnich czasów.

Byłeś na meczu,że tak piszesz ? Bo w TV chyba nie da się takich wniosków wyciągać.
Tak jak już kiedyś pisałem , Probierz ani nikt inny nie zrobi z tej Wisły potęgi. Jedynymi graczami europejskiego formatu są Melikson , Wilk i Pareiko ( choć dający dupy w najważniejszych momentach ).
Reszta to ponad przeciętniaki + kilku prezentujących poziom V ligowy ( KIRM, Paljic , Brud , Bunoza ) .
Mimo wszystko trzeba cieszyć się z tego co jest , bo w sierpniu 2010r. o takim zespole jaki mamy teraz mogliśmy tylko marzyć. Zawsze może być gorzej.


Współczuję Lechistom.

sedTS 03.03.2012 20:14

Wszyscy na amice.

KOMINEK 03.03.2012 20:18

Dla mnie jedno rzuca się w oczu dużo lepiej nam idzie gdy gra Garguła niż dwaj napastnicy

KoPer 03.03.2012 20:18

Mecz był bardzo przeciętny, nie ma co ukrywać. trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że graliśmy bez Meliksona a jak wiadomo to na nim opierała się nasza cała gra.

Probierz szybko wyciągnął wnioski.

Szwankowały trzy rzeczy. Skuteczność, obrona i stałe fragmenty.
Wiadomo, że nie mógł dużo zrobić w dwa dni, ale właśnie w tych trzech rzeczach widać progres i to się liczy.

Jeszcze słówko apropos obrony, cała zagrała solidny mecz. Bez pomyłek. Ofensywnie. Również stoperzy starali się rozegrać piłkę.

TommyTSW 03.03.2012 20:20

Ja pie.r.dole, to forum Wisły czy krytyków piłkarskich :lol: Wisła przez cały mecz trzymała inicjatywę, nie dopuściła do żadnego poważnego zagrożenia pod własną bramką co jest ewenementem chyba od roku,a tu meee, beee, źleee.Wyraźne niepodważalne zwycięstwo Wisły, kiedy takie ostatnio było?
Tak trzeba grać w ekstraklasie a nie kitrać się na włąsnej połowie i czekać aż rywal ze zmęczenia się położy.

prezes85 03.03.2012 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1226820)
Ja pie.r.dole, to forum Wisły czy krytyków piłkarskich :lol: Wisła przez cały mecz trzymała inicjatywę, nie dopuściła do żadnego poważnego zagrożenia pod własną bramką co jest ewenementem chyba od roku,a tu meee, beee, źleee.Wyraźne niepodważalne zwycięstwo Wisły, kiedy takie ostatnio było?

Ostatnio to za Skorży


442 taktyka to dużo lepsze niż 451. W końcu bronimy murem a nie na fart. Do tego 6 strzałów celnych nieprzypadkowych.
Może doczekamy się gry Wisły z pierwszego Kasperczaka.

michu-k 03.03.2012 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prezes85 (Post 1226822)
Ostatnio to za Skorży

:shock:

Wisła 4:0 Legia

tofik 03.03.2012 20:26

Cieszą 3 punkty i spokojne dowiezienie wyniku.

Najwazniejsze, że nie mogli nam zagrozić i nie jeździli z nasza obroną jak ze szmatą, nie było nerwówki w końcówce. Wszystko efekt zmiany filozofii gry. Filozofia jest dobra na ligę, ale zobaczymy jak będziemy wyglądać gdy to my będziemy prowadzić grę na własnym stadionie. Wtedy już przeciwnik nie będzie taki chętny do posiadania piłki.

Teraz czeka nas bardzo ciężki miesiąc musimy grać w Bełchatowie, w Chorzowie czy z Legią więc ten mecz to był dopiero pierwszy schodek a musimy wejść na wysoką wieżę.

jova 03.03.2012 20:29

Fajnie, że w końcu nie zadowoliliśmy się niskim prowadzeniem i próbowaliśmy zdobywać kolejne gole. Niestety nowe ustawienie nie wyglądało zbyt dobrze. Moim zdaniem nie mamy odpowiednich napastników by grać 4-4-2. Do tego potrzeba bardziej technicznych graczy - potrafiących rozegrać. Dziś i Genkov, i Biton solidarnie dawali ciała. Oby z czasem organizacja gry w tym ustawieniu poprawiała się.

markowywislak 03.03.2012 20:30

NIEPOKOJĄCE TO ŻE ZAŁAPALI DUŻO KARTEK:
Na dzień dzisiejszy sytuacja z kartkami wyglada tak:(razem z meczem z Lechią):
Pareiko- 2 kartki
Jovanovic-2 kartki
Lamey- 1 kartka
Chavez-1 kartka
Bunoza- 2 kartki
Jaliens- 3 kartki
Czekaj- 3 kartki
Paljic- 3 kartki
Diaz- 3 kartki

Wilk- 6 kartek(ma 7 ale z polonią sie nie liczy)
Garguła-1 kartka
Nunez-4 kartki(pauzował już)
Kirm- 0 kartek
Iliev- 3 kartki
Melikson-0 kartek
Jirsak-4 kartki(pauzował już)
Biton-0 kartek
Genkov-1 kartka
Żeby tylko w meczu z Bełchatowem nie trzeba było brać obrońców z MESY.

dynek.pl 03.03.2012 20:31

Probierz ma szczescie do debiutów, Lechia nie ma szczęscia do nas u siebie.
Nie ma co popadać w euforie bo mecz był słaby, można bylo zasnąć, a karny
problematyczny - gralismy z najslabszą obok Craxy drużyną w lidze.

Proud 03.03.2012 20:32

Jaliens kolejny bardzo pewny mecz.

Kirm nie nadaje się do niczego...jest beznadziejny.

rafkur 03.03.2012 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1226814)
Byłeś na meczu,że tak piszesz ?

Nie, nie byłem. Za stary jestem żeby się dalej włóczyć po Polsce. Wyrosłem z tego. Natomiast na przebitkach w TV widziałem więcej życia u Probierza niż u poprzedników podczas sumy większości meczów ligowych na naszym stadionie ( chodzę na każdy mecz u nas).

Nie twierdzę, że wrzaski na zawodników są jedyną metodą polepszania gry ale jak się ma drużynę składającą się w większości z zawodników o mentalności muła to wiem jedno - muła trzeba ciągle poganiać i to mi się u Probierza podoba. Nie wiem czy zbawi Wisłę, pewnie tradycyjnie jak 20 poprzedników nie, ale odpowiada mi jego styl.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl