![]() |
Cytat:
|
Biton pokazał 5 minut temu jak unikać spalonego, natomiast Genkow jest niereformowalny, hasał po spalonym jak na boisku szkolnym, w A - klasie to byłby wstyd!
|
ja pier.... ta niedokładność, nonszalancja w podaniach wali po oczach, że aż boli...
|
Chcę powrotu Wojtka Ł. kiedy patrzy na Kirma.
|
Ci co tak nadawali na KM powinni sie zastanowić, czy u nas problemem był trener czy mierni kopacze!
Jak na to patrzę, to myśle: Werner Liczka rulezz! |
A jak ja na to patrzę, to widzę: 3 punkty.
|
oczywiście nikt sie nie zająknął że nie było spalonego i Iliev miał sam na sam... gdyby to było przeciwko Wiśle to byśmy nie oglądali meczu tylko ciągłe powtórki! |
Cytat:
|
Cytat:
Za Kazia może i ładna gra, ale za to wyników... Dzisiaj gramy pytę, ale wygrywamy. A piłka nożna jest grą wyników, a nie stylu. Jeśli każdy mecz będziemy wygrywać, to mam gdzieś piękno. Na piękno i skuteczną grę to sobie może pozwolić kilkanaście drużyn w Europie, jak nie kilka. Z resztą, piękną piłkę to można grać z drużynami, kto®e również grają ładny i otwarty futbol, a nie z autobusami. Nie mówiąc już o tym, że do pięknej piłki to nie wystarczy tylko dobry trener, jeszcze potrzebni są zawodnicy. Dzisiaj Kirm zagrał fatalne wręcz zawody. Zawiódł mnie również Ivica, mam nadzieję, że to tylko chwilowe u niego. Probierz musi oduczyć go bezproduktywnego kiwania, więcej klepy. |
@Willow
Dla mnie tez liczy sie wynik nie styl, stad ogarnia mnie smiech na sama mysl o krakowskiej pilce... na plusy dzis: - Wynik - Żaliens |
C. Wilk tradycyjnie i M. Jovanovic najlepsi, dzięki za walke.
|
Nie ma "ładnej gry" i mnóstwa podań jak za Moskala, ale za to jest wynik. I tak może być do końca :)Skoda "Roara" Na minus Kirm (jak zawsze w sumie). Na plus Jovanovic, Wilk, Iliev, momentami Nunez.
|
i o to chodzi, walka do samego konca mimo wygrywania 2-0! Brawo Wisla, brawo Probierz! bardzo dobry mecz i pressing, tylko za duzo niedokladnosci pod bramka rywala i by bylo 5-0. Iliev nie byl na spalonym
|
W koncu wygrana po remise i przegranej chociaz w grze nie zauwazyłem znaczniejszej poprawy, ktora powinna przyjsc z czasem
|
Plusy:
1.Wynik 2. Gra Jovanovicia i ,,Żaliensa" (naprawdę grał jak profesor) i jak dla mnie Nuneza 3. Bramka ze stałego fragmentu (normalnie nic w tym nadzwyczajnego, ale w Wiśle owszem) 4. Dobra, agresywna gra w defensywie i dobra asekuracja. Minusy: 1. Dużo niedokładności 2. Słaby Kirm i Genkov Ciężko się patrzyło na naszą grę, ale jestem w stanie to Probierzowi wybaczyć. Zmiana ustawienia, stylu gry ma swoje konsekwencje. Jestem naprawdę usatysfakcjonowany tym, że Michał potrafił tak szybko coś wnieść do zespołu. Na pewno więcej gramy skrzydłami, a nie pchamy się środkiem. Teraz tylko trzeba jeszcze uzupełnić skład do tej taktyki (napastnik, skrzydłowy), ale to już jest i mam nadzieję że będzie działka Stana. |
80% uczestników tejże dyskusji zamartwia się stylem gry naszych orłów. Ja mam takie dwa pytania:
1) W którym momencie po golu obawialiście się o wynik może i ze słabą Lechią ale parę równie beznadziejnych drużyn hasało już po naszym polu karnym jak stonki po ziemniakach? 2) Kiedy ostatnio w meczu ligowym, w którym mamy jakże potężną zaliczkę jednego gola dalej graliśmy swoje a nie cofaliśmy się wszyscy pod pole karne? Ja nie twierdzę, że Probierz nauczył ich grać bo to nie jest możliwe nawet przez miesiąc a co dopiero przez dwa dni. Probierz po golu dalej latał koło linii jak pojebany drąc się na nich żeby szli do przodu. Taka subtelna różnica w stosunku do ostatnich czasów. |
Po tym się poznaje dobrego trenera, jeśli piłkarze nie potrafią realizować jego wizji gry, to zmienia taktykę, dostosowując ją do materiału ludzkiego, jaki posiada. Kazimierz Moskal mimo poparcia fanów nie potrafił przekuć gry na punkty (inna sprawa, że miał mało czasu, poza tym do gry kombinacyjnej w obecnej Wiśle nadaje się może 3 piłkarzy i nikt nie wzmocnił Wisły). Teraz liczą się punkty i awans w tabeli, na ładną i skuteczną grę jeszcze przyjdzie czas. Brak pucharów może oznaczać katastrofę finansową, powrót Smudy i inne kataklizmy.
|
10 zwycięstw i zobaczymy co to da:D
|
Dla jednych, co za dramat, toż Wisła miała przegrać, góra remis 0-0, a tu takie nieszczęście i 2-0.
Dla mnie, spokojnie wypunktowany rywal. Ładna gra to przyszłość, bo to schematy gry, toż gramy 2 napastnikami, w nowym ustawieniu, na lepszą grę trzeba czasu. Od Probierza wolałbym, np. Jimeneza, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, 3 pkt są czyli idziemy do przodu. W tym roku Jaliens gra tak, jak powinien grać cały rok poprzedni, cóż może asymilacja u niego rok trwała, tak czy owak niech gra tak dalej jak teraz. |
Oglądanie meczu z Koroną z trybun czy dzisiejszego w TV powinno być chyba karą :/ Wymieniliśmy chociaż 5 podań w tym meczu miliona autów ?
|
Co z Roarem?
|
Bardzo podoba mi się sposób, w jaki Probierz "żyje" meczem. Jak trzeba pochwali, jak trzeba o.......i, a nie usiądzie na ławce i będzie się wpatrywał w niebo, bo przecież: "WSZYSTKO CO MIAŁEM POWIEDZIEĆ POWIEDZIAŁEM PRZED MECZEM".
Powodzenia Michał! |
Kirm Dno chłop nic nie gra.Jestem spokojny że Michał Probierz będzie wiedział co z nim zrobić.
Genkov też źle bardzo źle.Chłop skacze coś i na spalonym wiecznie. To są minusy dzisiejszej gry. Na plusik Jovanovic i Jaliens(wogule cała obrona na PLUS) oraz Wilk. 3 punkty mamy za chu* ich nie oddamy. Teraz wszyscy na R22 w piątek |
Gra do zejścia Meliksona moim zdaniem jakoś wyglądała, później było jak za Maaskanta, Kirm katastrofa, myślenie na boisku go ciągle przerasta tak jak i opanowanie piłki, Biton egoista, miał kilka okazji do rozegrania, ale poszedł sam, może to się uda zmienić Probierzowi, na plus obrona, grali dość pewnie, no i Nunez nie dostał czerwieni, czyli jest postęp.
Wynik niezły, ale przy lepszym zespole, to tak gra nie wiele da, więc do roboty Panowie. |
Jak by choć w kilku akcjach zachować spokój , rozejrzeć się i podać prostopadle to mogło by być 4,5 .
Domyślam się że zagrania na 1 kontakt i prostopadłe podania beda królować na treningach. Obrona in plus, ale dzięki głęboko cofnietym środkowym. Czasam jednak przez to, poprostu ich brakowało w ofensywie. Pewnie u siebie MPr przesunie linie poprzez wystawienie Garguly. No zobaczymy jak to się sprawdzi. Dziękujemy za 3pkt. |
Brakowało dokładności, ale boisko nie rozpieszczało piłkarzy, dramatycznie wyglądało w telewizji, to co dopiero na żywo. :D
|
Wreszcie wygrana. Oby tak do końca
|
Cytat:
Tak jak już kiedyś pisałem , Probierz ani nikt inny nie zrobi z tej Wisły potęgi. Jedynymi graczami europejskiego formatu są Melikson , Wilk i Pareiko ( choć dający dupy w najważniejszych momentach ). Reszta to ponad przeciętniaki + kilku prezentujących poziom V ligowy ( KIRM, Paljic , Brud , Bunoza ) . Mimo wszystko trzeba cieszyć się z tego co jest , bo w sierpniu 2010r. o takim zespole jaki mamy teraz mogliśmy tylko marzyć. Zawsze może być gorzej. Współczuję Lechistom. |
Wszyscy na amice.
|
Dla mnie jedno rzuca się w oczu dużo lepiej nam idzie gdy gra Garguła niż dwaj napastnicy
|
Mecz był bardzo przeciętny, nie ma co ukrywać. trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że graliśmy bez Meliksona a jak wiadomo to na nim opierała się nasza cała gra.
Probierz szybko wyciągnął wnioski. Szwankowały trzy rzeczy. Skuteczność, obrona i stałe fragmenty. Wiadomo, że nie mógł dużo zrobić w dwa dni, ale właśnie w tych trzech rzeczach widać progres i to się liczy. Jeszcze słówko apropos obrony, cała zagrała solidny mecz. Bez pomyłek. Ofensywnie. Również stoperzy starali się rozegrać piłkę. |
Ja pie.r.dole, to forum Wisły czy krytyków piłkarskich :lol: Wisła przez cały mecz trzymała inicjatywę, nie dopuściła do żadnego poważnego zagrożenia pod własną bramką co jest ewenementem chyba od roku,a tu meee, beee, źleee.Wyraźne niepodważalne zwycięstwo Wisły, kiedy takie ostatnio było?
Tak trzeba grać w ekstraklasie a nie kitrać się na włąsnej połowie i czekać aż rywal ze zmęczenia się położy. |
Cytat:
442 taktyka to dużo lepsze niż 451. W końcu bronimy murem a nie na fart. Do tego 6 strzałów celnych nieprzypadkowych. Może doczekamy się gry Wisły z pierwszego Kasperczaka. |
Cytat:
Wisła 4:0 Legia |
Cieszą 3 punkty i spokojne dowiezienie wyniku.
Najwazniejsze, że nie mogli nam zagrozić i nie jeździli z nasza obroną jak ze szmatą, nie było nerwówki w końcówce. Wszystko efekt zmiany filozofii gry. Filozofia jest dobra na ligę, ale zobaczymy jak będziemy wyglądać gdy to my będziemy prowadzić grę na własnym stadionie. Wtedy już przeciwnik nie będzie taki chętny do posiadania piłki. Teraz czeka nas bardzo ciężki miesiąc musimy grać w Bełchatowie, w Chorzowie czy z Legią więc ten mecz to był dopiero pierwszy schodek a musimy wejść na wysoką wieżę. |
Fajnie, że w końcu nie zadowoliliśmy się niskim prowadzeniem i próbowaliśmy zdobywać kolejne gole. Niestety nowe ustawienie nie wyglądało zbyt dobrze. Moim zdaniem nie mamy odpowiednich napastników by grać 4-4-2. Do tego potrzeba bardziej technicznych graczy - potrafiących rozegrać. Dziś i Genkov, i Biton solidarnie dawali ciała. Oby z czasem organizacja gry w tym ustawieniu poprawiała się.
|
NIEPOKOJĄCE TO ŻE ZAŁAPALI DUŻO KARTEK:
Na dzień dzisiejszy sytuacja z kartkami wyglada tak:(razem z meczem z Lechią): Pareiko- 2 kartki Jovanovic-2 kartki Lamey- 1 kartka Chavez-1 kartka Bunoza- 2 kartki Jaliens- 3 kartki Czekaj- 3 kartki Paljic- 3 kartki Diaz- 3 kartki Wilk- 6 kartek(ma 7 ale z polonią sie nie liczy) Garguła-1 kartka Nunez-4 kartki(pauzował już) Kirm- 0 kartek Iliev- 3 kartki Melikson-0 kartek Jirsak-4 kartki(pauzował już) Biton-0 kartek Genkov-1 kartka Żeby tylko w meczu z Bełchatowem nie trzeba było brać obrońców z MESY. |
Probierz ma szczescie do debiutów, Lechia nie ma szczęscia do nas u siebie.
Nie ma co popadać w euforie bo mecz był słaby, można bylo zasnąć, a karny problematyczny - gralismy z najslabszą obok Craxy drużyną w lidze. |
Jaliens kolejny bardzo pewny mecz.
Kirm nie nadaje się do niczego...jest beznadziejny. |
Cytat:
Nie twierdzę, że wrzaski na zawodników są jedyną metodą polepszania gry ale jak się ma drużynę składającą się w większości z zawodników o mentalności muła to wiem jedno - muła trzeba ciągle poganiać i to mi się u Probierza podoba. Nie wiem czy zbawi Wisłę, pewnie tradycyjnie jak 20 poprzedników nie, ale odpowiada mi jego styl. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:51. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl