![]() |
Bunoza na pewno nie będzie grał od pierwszych minut....
Grał w młodej "ekstraklasie"... |
Jaliens w pierwszym składzie...
|
Trener Moskal w swoim pierwszym meczu ustawił drużynę w następujący sposób:
Pareiko - Jovanović, Jaliens, Diaz, Paljić - Brud, Jirsak, Garguła - Iliev, Biton, Nunez |
Cytat:
|
Bardzo fajny skład. Naprawdę KAziu trafił w mój gust. Jak wróći Meleks to Brud na ławę, Nunez do środka i Maor na skrzydło i jedziemy z koksem.
|
A kto na ławce?
|
Brud przeciecżĎ on jest za słaby a za jaliensa powinien grać Bunoza! lub Czekaj...
|
Brud, Czekaj, Boguski grali w PP z Limanovia. Ktoś widział ten mecz? Bo jeśli tak to by takie propozycje składu się chyba już nie pojawiły. Fajnie chłopaki są Polakami, ale są SŁABI. Chcecie więcej Polaków to idźcie na Puszczę Niepołomice bo oki co u nas takich Polaków którzy dadzą odpowiednią jakość gry wielu nie ma. Gra dwoma napastnikami? Hmm fajny pomysł, tylko patrzę na Real, a tam 4-5-1. Barcelona? 4-5-1. Bayern? Borussia? Man Utd? Kurcze tak samo. Oczywiście grają dokładnie w pewnych modyfikacjach tego ustawienia ale ogólnie tam różnicę w ofensywie robią skrzydłowi i ofensywnie ustawiony gracz za plecami napastnika. Przechodząc do sedna: nie liczba napastników decyduje czy drużyna gra ofensywnie czy nie, tylko to jak są ustawieni wszyscy gracze w drużynie. Biton i Genkov obaj są "9"tkami choć o nieco innej charakterystyce. Mogą grać razem jak atakujemy na hurra goniąc rezultat, ale w innej sytuacji ich dwóch w 11tce to strata jednego gracza.
|
Zaskoczył mnie Kaziu. Najbardziej mnie interesuje kwestia odbioru piłki. W środku pipki Garguła i Jirsak na pewno nie powalczą, natomiast umiejętności Bruda w tym aspekcie jeszcze nie rozszyfrowałem.
|
Cytat:
Widząc wczorajszą bramkę Wolskiego wreszcie zrozumiałem o kim mowa. To widać, że jest pewny siebie, ma technikę użytkową, a także potencjał. Nie oglądam MESY, ale czy ktoś przejawia jakieś dobre wyszkolenie techniczne? Oglądając skróty z poprzedniego sezonu zwróciłem uwagę na Stanka. Paljić kiedyś mówił, że najlepszym technicznie młodym zawodnikiem w Wiśle jest Chrapek. Ciekawe jakby poradzili sobie w pierwszej drużynie w lidze. |
Zagrają drużyny grające na poziomie drugiej części tabeli. Wisła powinna mieć 16 pkt. a Górnik ma 14 pkt więc spodziewam się równego meczu. Pewnie będzie to mecz do jednej bramki, podobnie jak w derbach, ewentualnie zachowawcze granie na 0:0 z obu stron i spokojny remis dowieziony do końca, który w jakimś stopniu zadowoli obie ekipy.
|
Cytat:
Zaraz ruszam na R22 i mam nadzieję,że będziemy się śmiać z naszych przeczuć. |
Cytat:
|
Ciekaw jestem jak się spradzi Nunez na skrzydle. Przeciez przed przyjsciem do nas grał wlasnie na flankach w obronie i pomocy :)
Kaziu zestawił optymalny skład. Kirm wchodzący z ławki jest jakś inny, często był u nas typowym jokerem. Po przerwie powinni w moim mniemaniu wejść Boguski, Genkow i wlasnie wspomniany Kirm. |
Wrescie Gargula i Jirsak w 1 razem.... no to bedzie sporo grania pilka :)
|
O jaaa :D Palijc, malo brakowalo, dobrze ze Nakoulma nie trafi...
|
czy my gramy na Reymonta?...aa mamusiu Górnik nas bije;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Sprawdzają się moje słowa - Moskal znów potwierdza, że jest słabym trenerem, a już na pewno, że nie jest trenerem, który potrafi wstrząsnąć zespołem.
Gramy jak zwykle ostatnio bardzo źle. A "młodzi Polacy" typu Bruda niczym pozytywnym z tej mizerii nie wyróżniają się. |
Wg mnie najgorszy jak zwykle Garguła. Choć równie słabi Nunez i Paljic.
Po Brudzie się wiele nie spodziewałem i wiele nie dostaję. A pozytywnie na pewno Czekaj, choć przegrał jedną ważną główkę po której Górnik miał sytuację bramkową. |
Cytat:
Z ktorej strony? Bo ja tu widze ogromny progres. W defensywie oczywiscie kapota, ale trudno ze skoro Maaskant na tym wogole nie pracowal, zeby sie cos w przeciagu kilku dni zmienilo. Ale jesli chodzi o ofensywe? Za Maaskanta jak sie udalo wymienic 5 podan to byl sukces, tutaj jest sporo zawodnikow ktorzy moga grac pilka i naprawde widac progres, co jest widoczne w posiadaniu, a sie przelozy w ok 60-65 min bo Gornik bardzo duzo biega. Oczywiscie jakos duzo sytuaci nie mielismy, moze nie do konca trafione decyzje personalne - zwlaszcza Nunez na skrzydle, ale Kazek nie mial czasu tego testowac, co normalnie mialby w czasie obozu. Skonczy sie 2:0 |
Cytat:
90% tych pilkarzy nie nadaje sie do gry... |
Nie jestem malkontentem. Nie cierpię jechania po własnych piłkarzach...
Ale jak słyszę te kosmiczne brednie, pieprzenie banałów, utartych kretyńskich powiedzonek, brak jakiejkolwiek krytyki wobec siebie, i to zawsze (!) w wykonaniu Garguły... Kurva ludzie, po co robić wywiad z człowiekiem, który nie ma nic do powiedzenia. A już na pewno nie o dyscyplinie którą uprawia czy o swojej postawie na boisku. |
Kazek musi cos zmienić, moglismy przegrywac 0-2 do przerwy jest na szczescie 0-0... jedyna chyba nadzieja że Górnik padnie kondycyjnie... oby, 3 pkt potrzebne jak tlen w tym meczu...
cóz wiara jest... JJJ!BG! |
Po zmianie Moskala za Maaskanta jedyne co sie zmienilo to nazwisko trenera wpisywane w protokole meczowym.
Oczywiscie, Moskal jest trenerem raptem od dwoch tygodni wiec wiele zmienic nie mogl ale nie widze nawet, by pilkarze jakos bardziej zapierdalali bo "jest nowy trener, trzeba sie pokazac". Dalej wiekszosc stoi jak jestemy przy pilce. Jak patrze co my gramy i przypomne sobie slowa Basalaja o tym, ze mamy sklad na MP to ....a czlowiek moze sie tylko zalamac. |
Bardzo, Bardzo słaba połowa w naszym wykonaniu.
Brak kompletnie pomysłu na grę. Garguła i Nunez na skrzydłach to .... (powiem dyplomatycznie) ciekawe ustawienie .... Jovanović - chyba zaczynam rozumieć, czemu za Maskanta - grał Lamey. Niestety z pustego i Salomon nie naleje... |
Przegramy.
Na Expekcie płacą aż 6.00... |
Napisze tak CHUJNIA na plus Czekaj , reszta dno. Dziwne że nie przegrywamy 0:3.
|
Widząc grafikę naszego ustawienia przed meczem miałem nadzieję że wreszcie nastąpi pewna poprawa , przynajmniej nieco lepiej będziemy rozgrywać , przytrzymywać piłkę ale jednak jak zwykle ta grafika ma mało wspólnego z rzeczywistym ustawieniem zespołu i zamiast typowego 4-3-3 (którego jestem zwolennikiem) znów 4-2-3-1 w dodatku jakoś w niezrozumiały sposób poukładane : Garguła na prawym skrzydle , Iliev w środku ... to musiało się nie udać! Mam nadzieję ,że Moskal też to zobaczy i zmieni coś w przerwie.
I jeszcze co do wywiadu Garguły : " błędy w obronie " - a niech on mówi za siebie bo nie pamiętam żeby pomagał na prawej stronie Marko a w ofensywie nie zrobił nic ... ale widocznie czyjeś błędy lepiej zauważa! |
Czytam na shoutboxie jak ludzie jadą po Czekaju. Moim zdaniem radzi sobie najlepiej z naszej obrony. Jak na to, że wszedł w 9. minucie i posiada niewielkie doświadczenie to gra bardzo dobrze. Z pewnością nie gra gorzej od ostatnich występów naszych etatowych stoperów. Jak na trzeci mecz w Ekstraklasie jest dobrze. Gra na stoperze to spora odpowiedzialność.
Z kolei co do krytyki Bruda. Gra zbyt asekuracyjnie, boi się, często wycofuje piłkę. Mimo wszystko gra lepiej od Garguły. jest bardziej widoczny. Prościej wam przychodzi krytykowanie nieogranych wychowanków niż zawodników, którzy przełamują się od kilku sezonów? Tego właśnie nie pojmuję. Jeżeli ktoś jest starszy, zarabia kilkanaście razy więcej, ma też sporo doświadczenia, a nie gra lepiej od nieogranego wychowanka to czemu ten drugi jest mieszany z błotem? Czy to jest magia zagranicznego nazwiska, czy magia "byłego reprezentanta". Mogliśmy czekać na formę Garguły, która nie nadeszła, a brakuje nam cierpliwości do wychowanków, którzy grają dużo rzadziej. |
Cytat:
Rozumiem, ze u nas niewielu Polakow a wiec niewielu do wywiadu ale na Boga, niech czasem wezma kogos innego bo Gargula to jest dramat. Dzis kapitan...:-/ |
Jak widzę to wciąganie koszulki zasłużonych piłkarzy Wisły to mi słabo... Jakby dogadać się z fanatykami nie mogli, żeby podczas prezentacji wciągali taką płachtę koszulki na trybunę (jak oprawy), a tak to wisi to na tych linkach krzywo itd....
|
Jirsak i Garguła na środku, Nunez na skrzydle...
i miało być lepiej... od razu widać, że Moskal z ustawieniem przekombinował |
Po Jaliensach i Łameyach czekam niecierpliwie na krucjatę przeciwko Parejce, już widzę te dziesiątki postów na modłę:
"hurr durr parejko won ruski sabotażysto kurto do bramki młody zdolny polak zrodzony z dziewicy w bieżanowie hurr durr" Cytat:
- Jak będziemy tak dalej grać to kogo wybiorą na kozła ofiarnego? Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Brak słów, plakac sie chce patrzac na naszą kochaną Wisłe
|
Tak się kończy wywalanie trenera przed końcem rundy :(
|
Na plus Czekaj dziś , reszta szkoda gadać , znów przegraliśmy u siebie , ja .......e , ciężkie życie kibica w tych czasach.
|
Coście s....ysyny uczynili z tą drużyną ?!
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl