![]() |
to nie pisz takich głupot
|
Cytat:
Trochę szacunku dla naszych Wiślaków z krwi i kości. Wolę takich 10 w drużynie niż "najlepszego trenera świata" |
Skoro mogliśmy głośno domagać się wejścia Bruda czy Czekaja nie widzę specjalnie powodu by nie dać szansy Moskalowi. Skoro już tak wyszło.
Nie wiem jakim będzie trenerem. Jego dotychczasowe dokonania nie są miarodajne, żeby wystawić tu jakąkolwiek ocenę. Natomiast sytuacja jest taka, że jest mi z grubsza obojętne kto trenuje. Jak ma tu przyjść jakiś Jimenez i za 450 tys Euro rocznie szlifować Kirma, czy całą zgraję darmowych graczy na klepisku zwanym boiskem treningowym, a jak przyjdzie trudny moment to nie będzie miał jednego sensownego juniora do wstawienia do składu to ja dziękuje. Za pieniądze zaoszczędzone na nim niech zatrudnią trzech, czterech młodych trenerów, niech ich wyślą na staże zagraniczne i niech szkolą młodzież. A Kazek wówczas może trenować. Nawet jak nie osiągnie wielkich wyników, to przynajmniej będe wiedział, że sa budowane jakieś fundamenty. A jak ma zostać ta polityka transferowa i i cała pozostała sportowo-marketingowa w klubie, to szkoda pieniędzy. Na serial od Levadii do derbów i od derbów do nastepnej Levadii, od wyprzedaży do wyprzedaży to nam nie potrzeba wysokobudżetowego trenera. Wystarczy solidny rzemieślnik. Może Kazek, a jak sie nie sprawdzi to może ktoś inny. A swoją drogą wie ktoś co porabia ten gość od szkolenia młodzieży co go przyjeliśmy i co juz czwarty miesiąc się buja za Wisły pieniądze. Znaczy się obserwuje szkolenie młodzieży. A mamy takie ? Bo jak Cupiał nie ma zamiaru zakładać tej Akadaemi to po co go trzymać. Niech wraca Maaskantem do Holandii. Będzie im rażniej. Pomijając kwestie warsztatowe i talent czy jego brak, powodzenie Moskala jako trenera zależy od tego czy pokaże charakter. Jak nie pokaże w szatni kto tu rządzi, jak będzie ulegał podszeptom kibiców czy innych mędrców to zginie. Jak rzeczywiście ta cała afera ze zwolnieniem Maaskanta i trenerem Moskalem ma przygotować grunt pod przyjscie Smudy to ja nie mam więcej pytań. |
Cytat:
Pozdrawiam MJ |
Wierzę mocno w Kazka Moskala. Dlaczego? Po pierwsze nie ma już w drużynie zawodników, z którymi grał na boisku, którzy byli jego kolegami, a taka sytuacja miała miejsce, gdy poprzednio trenował Wisłę. Po drugie kilka osób pisało, że za młody, że niedoświadczony. To tak chciałbym przypomniec, że Moskal jest z rocznika 67, a Maaskant z 69. A jak spojrzeć na karierę zawodniczą jednego i drugiego to Kazka Moskala jest dużo bogatsza. A na koniec wywiad sprzed 5 lat. http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...e_rusz_Kazika/
|
Cytat:
|
Kaziu dużo serca zostawił dotychczas w Wiśle jako zawodnik i trener. Zastanawiam się czy jest już na tyle doświadczony, żeby sprostać na dłużej jako pierwszy trener??
Oficjalne komunikaty dot przyszłości sztabu szkoleniowego są równie lakoniczne co tuż przed zwolnieniem Holendra. Futbol News twierdzi, że negocjacje z Hiszpanem trwają, a PS dziś informował iż weryfikują na ile charyzmatyczny jest Jimenez. Szybkość z jaką zwolnili Maaskanta raczej wskazywała bliskie wyłonienie następcy. Niewykluczone, że informacja o Kaziku jest "na odczepnego" dla mediów, a w dodatku chcą przy negocjacjach pokazać spokój i brak pośpiechu. Czas na przemyślane decyzje jest, więc niewykluczone są niespodzianki w najbliższych dwóch tygodniach. |
Cytat:
Nie wmówisz mi, że Moskal pozostawał w sztabie Maaskanta dlatego, że nie zgadzał się z jego decyzjami i polityką działania, wbrew swojej woli. Ani że nie ponosi kompletnie żadnej odpowedzialności za obecny stan zespołu. Oczywiście nie znaczy to, że to na jego barki zrzucam winę za ostatnie niepowodzenia. |
@Markus
A coś Ty taki anty Polski? Podobnie zachowywałeś się gdy TYMCZASOWYM trenerem był Kulawik. Atakowałeś go bezpodstawnie wytykając najmniejsze nawet błędy (wprowadzenie wychowanka, eksperymentowanie z ustawieniem) , czy wyzywając od "pseudo trenerów" , "beznadziejnych trenerów" już nie pamiętam jak tam go wtedy nazywałeś. Później nadszedł Maaskant i już dałeś na luz , nie szukałeś dziury w całym jak w przypadku Kulawika. Podobnie zachowujesz się teraz, gdy wiadomo, ze winny jest zarząd (czy wręcz BC) , iż w dniu zwolnienia Maaskanta nie mamy już przygotowanego kontraktu dla lepszego trenera. Ale co Ci zawinił biedny Kaziu? Znowu atakujesz tymczasowego trenera i legendę Wisły, za sam fakt awaryjnego objęcia posady trenera. Założę się, że już odliczasz dni do najbliższego spotkania Wisły , by podsumować błędy TYMCZASOWEGO trenera, czyż nie? |
Według mnie Kaziu, nabrał doświadczenia od innych trenerów, jako ten drugi.
Jest to trener dobry, ale nie taki żeby poderwał zespół w tak ciężkich momentach. Myślę że powinniśmy grać tak:[nie chodzi mi o mecz z Górnikiem, ale wogole] =============Pareiko============= ==Marko Jovanović===Czekaj===Chavez===Diaz ===========Sobol===Wilk======== ===Iliev===============Melikson ===========Biton==Genkov========== z tym że Biton baaardziej wysunięty, nie mam talentu do robienia tego typu "grafik" |
Ale jakie szanse na sukces ma Moskal i jaką ma pozycję u zawodników będąc trenerem tymczasowym na 6 meczów?Co on może osiągnąc w takiej sytuacji? Życzę mu jak najlepiej, ale zarząd postwił go w b. trudnej sytuacji
|
Cytat:
|
Hehe normalnie to mozna by napisac ze byle do zimy niestracic za duzo punktow do lidera,ale ze do Kazia mam wiekszy szacunek niz do reszty pilkarzy razem wzietych(oprocz Sobola) to zycze mu z calego serca zeby udalo sie jego ukochanej Wisle do zimy wygrywac co sie da.
Kaziu jestesmy z toba!!! |
Cytat:
|
Cytat:
== Jovanović===Czekaj==Bunoza===Nunez== ===========Sobol===Wilk=========== =====Iliev==============Melikson==== ===============Genkov=========== ============Biton=============== Dwóch dryblasów po 195cm na środku obrony:) Nuneza bym spróbował na LO Ciekawe czy Kazek będzie kombinował przy systemie gry , czy tylko dokona zmian personalnych. |
Cytat:
O takich skrzydłach sobie mogą wszyscy inni w Polsce pomarzyć. Przy stałych fragmentach gry co najmniej połowa z nich ma spore szanse na wygranie pojedynku główkowego na bazie swojego wzrostu, a i wykonawcy są okej (Nunez, Melikson, Iliev). Bałbym się tylko, że nie byłoby komu rozgrywać, a i Bunoza z Genkowem nie przekonują mnie szczególnie, na razie przynajmniej :>. |
filemon czym przekonuje Cie Czekaj?
|
Wybór Moskala jest z jednej strony bardzo dobry, bo:
1) zna bardzo dobrze Wiślackie realia, 2) sam jest Wiślakiem, grał w Wiśle i w niej pracował (w domyśle dalej pracuje), 3) ma spore doświadczenie w byciu drugim trenerem oraz skromne w byciu trenerem Wisły i ma tu kilka ładnych zwycięstw, jak te z Legią czy Sevillą, 4) trenerem "w cieniu" jest od 2005 roku więc może teraz przyszła kolej na spektakularne wyjście z cienia, 5) zna doskonale obecnych piłkarzy, wie jak są przygotowani, oni go znają itp. i tu właśnie jest druga strona medalu, punkt 5 może być z jednej strony problemem. W innych warunkach wielu z nas by liczyło na to, że trener spełniający punkty 1-5 może coś zmieni na pozytyw. Ale jest jedno ale, gdyby on przychodził z zewnątrz wydaje mi się, że wtedy ta zmiana była by mocniejsza, niż w sytuacji gdy tylko awansował z II na I trenera. Mam tu na myśli szok, czy zmianę jaka zachodzi w piłkarzach gdy przychodzi nowy trener. Chyba wiecie o co mi chodzi, bo o tym często piszą w mediach gdy nowy trener obejmuje drużynę... tylko że u nas ten trener nie jest nowy bo dobrze znany i obawiam się, że ta pozytywna energia związane ze zmianą może się nie pojawić. Mimo wszystko liczę na to, że Moskal zaprezentuje się bardzo dobrze i wpisze się on do historii Wisły jako świetny trener. Fajnie gdyby taki duet Moskal-Kulawik rządził w Wiśle. Szkoda, że z klubu musiał odejść Ryszard. Fajnie by wyglądało, gdyby człon kadry od strony trenersko-zarządzającej tworzyli piłkarze, którzy wyeliminowali Real Saragosse. No trochę się rozmarzyłem. Ale ten mecz utkwił mi w pamięci, jak pewnie wielu, i teraz niektórzy z bohaterów tamtych dni, jak Moskal i Kulawik mogą dalej tworzyć historię, oby tak samo emocjonującą i pomyślną. |
simo23 napisał(a):http://www.wislakrakow.com/forum/ima...s/viewpost.gif
Według mnie Kaziu, nabrał doświadczenia od innych trenerów, jako ten drugi. Jest to trener dobry, ale nie taki żeby poderwał zespół w tak ciężkich momentach. Myślę że powinniśmy grać tak:[nie chodzi mi o mecz z Górnikiem, ale wogole] =============Pareiko============= ==Marko Jovanović===Czekaj===Chavez===Diaz ===========Sobol===Wilk======== ===Iliev===============Melikson ===========Biton==Genkov========== z tym że Biton baaardziej wysunięty, nie mam talentu do rysowania tego rypu "grafik" Cytat:
Bunoza za Chaveza ? nie zgodze się z tym, pamietacie jakie bledy popelnial Bunoza w zeszlym sezonie ? bo ja tak, a w zeszlym sezonie Chavez był według mnie najlepszym obronca w lidze. Nie gra teraz jakieś rewelacyjnej piłki, bo popełnia błędy ale jest bardziej doświatrzony od bunozy |
Cytat:
Masz wyjątkowy tupet by pisać , że Kulawika za jego błędy i złe pomysly typu stawiania na Rado, czy złego ustawienia drużyny w meczu z Ruchem "atakowalem bezpodstawnie". Kulawik tymi i innymi decyzjami jedynie potwierdził moją opinię o sobie. Ani jeden ani drugi nie sprawdzili się w roli trenerów Wisły, czy "strażaków" w czasie kryzysu. Żaden jako trener nic wartościowego nie osiągnął i nie wybił się. Uważam ich za złe rozwiązanie dla Wisły, mam do tego pełne prawo i podstawy, dlatego o tym jasno i dosadnie pisze. |
Markus, ale masz świadomość tego, że klub zatrudniając ich na zasadach tymczasowych dał im jasno do zrozumienia, że muszą się w kilku dosłownie meczach wykazać (zwykle obejmując zespół w kryzysie) bo tylko olśniewająca odmiana być może da do myślenia zarządowi, żeby jednak tymczasowość zamienić na stałość. Oni tak naprawdę nie mieli nigdy szansy sprawdzić się jako normalny trener pierwszego zespołu. Ja również nie uważam ich za dobrych trenerów, podobnie nie uważam ich za złych trenerów bo w mojej opinii żaden nie dostał jeszcze nigdy prawdziwej szansy pokazać jakim jest trenerem. A na to naprawdę potrzeba pełnego co najmniej sezonu pracy...
|
Szkoda Maaskanta
A mi Szkoda Maaskanta bo to był trener z klasą. Potrafił zklecić z marnej jakości graczy całkiem nie złą drużynę która zdobyła mistrzostwo polski, a teraz gdy kontuzjowani są wszyscy najlepsi gracze musiały przyjść gorsze wyniki. Dość długo nie ma już Sobolewskiego, Małeckiego, Meliksona i najbardziej obiecującego obrońcy według mnie Bunozy.
|
Mam przeczucie że zagramy
=============Pareiko============= ==Marko Jovanović===Jaliens===Chavez===Diaz ===========Nunez===Wilk======== ===Iliev=====Garguła=====Kirm ===========Biton========== Jeśli tak będzie to się popłaczę. |
ja tam wole kazia niz tego fornalika
|
Cytat:
|
Mnie tylko interesuje czy Moskal odważy sie postawić na innych zawodników i inny styl czy zagra tradycyjnie czyli z góry wiadomo z kim i jak.
90% kibiców jako pierwszego do odstrzału daje Jaliensa - ja na boisku nie chcę widzieć Nuneza :-[ wrrr |
Cytat:
Zakładasz a priori -ba, nawet nie zakładasz a już wiesz, że Kaziu jest trenerem kiepskim. Oczywiście szanse, że Twoja teza jest prawdziwa są nieporównywalnie większa niż próba udowodnienia, że jest inaczej ale póki co nie masz na to zbyt wielu dowodów. O Tomku Kulawiku nie będę dyskutować bo jego akurat niech rozliczają wyniki jakie osiąga(ł) z MESA. Natomiast, przyjęcie jako pewnik, że Kazek się nie sprawdzi jest w najlepszym razie nieeleganckie.Chociażby z szacunku dla niego mógłbyś obdarzyć go kredytem zaufania. Co więcej wszyscy chcemy (tym razem i ja założę, iż Ty także) aby w składzie występowało więcej Polaków. Młodych Polaków. Więc czy nie taka sama logika winna dotyczyć trenerów? Kiedy ten Kaziu miał się wykazać samodzielnością? Kiedy miał czas popełnić błąd lub świetnie coś rozegrać? Po zakończeniu kariery (a mam nadzieję, że nie był też patentowanym leniem w czasie jej trwania i robił jakieś notatki, szkice, charakterystyki) terminował z kilkoma trenerami. Podpatrywał i uczył się. Więc albo damy mu czas albo uznajmy, ze jakakolwiek praca i ciągłość trenerska jest zupełnie niepotrzebna a rola II trenera sprowadza się do noszenia piłek i rozstawiania pachołków. Wtedy może i ja się załapię - przynajmniej do czasu jak mnie strzeli w plerach. Jeśli Kazek nie jest gotów prowadzić Wisły w jakichkolwiek meczach to opłacanie II trenera jest kolejnym marnowaniem klubowej kasy bo równie dobrze można by tego nie robić. Wychowywanie i szkolenie sobie trenerów czy to dla drużyn młodzieżowych, dla zaplecza pierwszej drużyny czy dla podstawowego składu winno odbywać się w ten sam sposób jak selekcja piłkarzy. Czyli miej "jaja" i powiedz, że Kazek jest cienki Bolek i się do niczego nie nadaje, zmarnował środki jakie w niego zainwestowano, jest trenerskim nieudacznikiem niczym kopacze marnujący swój talent jego umiejętności są na poziomie naszych "talentów" (tylko to wymagałoby od Ciebie i pozostałych śledzenia jego pracy) albo daj mu szansę. PS. Nie jestem piewcą Kazka Moskala jako trenera ani polskiej myśli szkoleniowej. Ale wyrażam opinie po faktach a nie zakładając je z góry lub interpretując je pod założoną tezę. |
Nie ma siĘ co podniecaĆ -kaziu-nie zostanie trenerem do koŃca rundy . Nowy trener bĘdzie znany
jeszcze w tym tygodniu.chyba Że boss to wszystko po cichu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
Cytat:
Tu już się działo praktycznie wszystko, przeróżne cuda z trenerami. Jeden Kazik w całym morzu kontrowersji to jest NIC. Przecież nie jest tak, że Moskal blokuje możliwość pracy jakiemuś kozakowi z sukcesami. Za którym w momencie przyjścia poszłyby inwestycje w bazę, akademię czy transfery. O co tu się szarpać. |
Moze bedzie jak Guadriola:D
|
Cytat:
Nie mam nic do Kazka , ale jak się coś zjebie to pójdzie na niego i on będzie obwiniany przez nieudolność krawaciarzy w naszym klubie i nieudolnych kopaczach. |
Cytat:
Owszem Kazek wrócił i pograł jeszcze na stare lata w Wiśle, ale nie stawiałbym go w jednym rzędzie z Kmiecikiem, Nawałką czy Kapką - innymi wychowankiami klubu. Moim zdaniem Kazik Moskal swoją szansę dostał kilka lat temu - nie potrafił obudzić zespołu z marazmu, cały czas praktycznie remisowaliśmy, i ostatecznie wylądowaliśmy na 8 miejscu. Wystarczyło 4 pkt więcej aby być tuż za podium, a 6 punktów aby się łapnąć na puchary. Remis z Widzewem, porażka we Wodzisławiu, remis u siebie z Lubinem i ŁKS, remis w derby z Parchami, 0:4 u siebie z Groclinem. Do tego całe 3 zwycięstwa. Jestem kibicem Wisły i mam nadzieję, że Moskalowi tym razem pójdzie lepiej, uda mu się podgonić trochę Śląsk i Legię, a przynajmniej nie pogłebiać strat punktowych o tych zespołów. Oby mu się wiodło... |
Cytat:
To ty chyba nie do końca wiesz jak to było. To było jeszcze za czasów TS Wisła, która miała problemy, która to dogadała się z Lechem. Później zawołano Kazka i postawiono go przed faktem dokonanym - przechodzisz do Lecha, aby Wisła mogła funkcjonować. Nie chcę pisać nieprawdy, ale poszedł do Lecha za 300 - 600 tys marek. [ nie wiem czy dosłownie, ale tak pamiętam z jednego z programów o Wiśle, który na leciał Discovery Historia ] W tym sezonie co ty wspominasz to Wisłę trenowało 4 trenerów! jeśli dobrze pamiętam - Petrescu [zwolniony we wrześniu lub na przełomie IX/X], Okuka - pogoniony już w Grudniu, Nawałka [pogoniony chyba końcem marca], i Kazek Moskal. Jak drużyna miała dobrze grać? Ja jestem całym sercem, aby mu się udało. Może da komuś szansę z Młodej ekstraklasy?? Piszecie, że się do niczego nie nadają, ale ja wam powiem po co?? Było kilku wyróżniających się to szans nie dostawali. Czekaj, który z liderem[Koroną] popełnił jeden błąd w kolejnych meczach grzał ławę, bo grał Jaliens. Chcecie młodych to dajcie im szansę. Ile pomyj wylano na Jędrzejczyka, Borysiuka czy Rybusa, a teraz Legia jest stawiana za wzór pracy z młodzieżą. Zapomniano jednak, że 3 lata wcześniej, ktoś tych gówniarzy wprowadził do dorosłej piłki. Z gościa 23 letniego to może już nic nie być. Jednak wolę Bruda niż Nuneza. Jeśli chcemy, aby z Czekaja coś było to już powinien grać zamiast Jaliensa, a obok niego Jovanović. |
Cytat:
Pomijając fakt, że ówczesny Lech kibicowsko był raczej pośmiewiskiem niż naszą kosą (i triady jeszcze nie było). |
Cytat:
|
Cytat:
Nie wiesz, nie pisz... |
hmmm, nie było tego w tym temacie więc wrzucam. Wywiad z Moskalem w "Krakowskiej"
Cytat:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=664 |
Dwa miliardy:) To byly czasy.
|
O ile dobrze pamiętam to Kaziu wcale nie chciał odchodzić. Łez zadnych nie było, ale Kaziu był świadomy tego ze bez pieniędzy za "niego" od Lecha, Wisła najnormalniej moze upaść. Mozna powiedzieć ze odszedł, ale dzięki temu uratował Wisłę przed pewnym bankructwem.
Dla mnie osobiście, juz zasługuje na koszulkę pod dachem. |
Dzięki - to właśnie miałem na myśli jak przeczytałem o "przypadkowych wychowankach".
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl