![]() |
A ja mimo wszystko uważam, że może być jutro pozytywnie. Naprawdę, nikt nie ukrywa, że to Lech jest faworytem. Nie powiem złotej myśli, że łatwiej wtedy, bo to bycia faworytem Wisła w lidze MUSI być przyzwyczajona. Więc tak czy siak, swoje musi grać niezależnie, czy dominuje, czy przyjmuje rywala na swojej połowie.
Może trochę przewrotnie, ale myślę, że porażka z Lechią była potrzebna. Przegraliśmy z Apoelem. Gdyby przyszła potem wygrana z Gdańszczanami, zaraz zaczęłoby się gadanie (prasy, kibiców i samych piłkarzy), że LM to co innego, w Ekstraklasie wszystkich będziemy zjadać na przekąskę. A tu nie... Nie ma tak, bo żeby zagrać w kwalifikacjach pucharowych, trzeba najpierw na nie zapracować w lidze. A właśnie mecz z Lechią pokazał, że ta drużyna nie była gotowa na LM. Pomijam aspekt sportowy (to oczywistość), bardziej mentalnie... Przez mistrzostwo w dupach się poprzewracało. To z Lechem Wisła ma grać o 3 punkty. Jeżeli jutro będzie defensywne ustawienie, to ja właśnie będę zawiedziony, nawet mimo ewentualnego zwycięstwa. Można dyskutować o poziomie indywidualnym zawodników, ale przez mecze z Lechem, Legią Wisła musi nauczyć się grać piłką z dość mocnymi (nie mocnymi, ale dość mocnymi) ekipami. Bez tego, choćby nawet w kwalifikacjach nam sprzyjało szczęście, pomyślnych wyników nie będzie. Co do Boguskiego, ostatnio przy którymś newsie o treningu było, że ćwiczył indywidualnie, więc pewnie w 100% przygotowany do walki nie jest. |
Jest gdzieś podana kadra na jutrzejszy mecz?
|
Stilić powinien dostać plaster w tym spotkaniu. Wiadomo nie od dzisiaj, że jak się go trzyma krótko, to gość sobie nie radzi i gaśnie momentalnie. Jeżeli Stilić zniknie to i Rundev nie będzie miał za dużo do powiedzenia, bo napastnik żyje z podań, a Bośniak tych kluczowych podań ma najwięcej.
|
Panowie,mam wielką prośbę!!! Kto może mi jutro relacjonować mecz z Lechem??? Będę w robocie i nie będę mógł oglądać... :/ mam w orange. Pisać na priv! Proszę pięknie:)
|
moj sklad na mecz :Parejko-Lamey,Chaves,Jaliens,Jovanovic-Nunez,Sobolewski-Iliew,Gargula,Melikson-Genkow......lub Parejko-Jovanovic,Chaves,Jaliens,Nunez-Wilk,Sobolewski-Iliew,Gargula,Melikson-Genkow
|
Kluczowe będzie ustawienie drugiej linii. Życzyłbym sobie: Sobolewski Nunez Melikson. Czekam na wielki mecz Nuneza. Na bokach ataku Iliev Kirm, na środku ataku Genkov. Wiem, że to kontrowersyjne, ale po tym co zobaczyłem z Lechią, uważam Bitona za jedyną dotąd wpadkę Stacha. Nie chodzi o to, że zagrał słabo, bez błysku. Chodzi o to, że pokazał tak nieprawdopodobne braki techniczne, że to aż się wierzyć nie chce. Mam nadzieję, że źle go oceniam...
|
Cytat:
Widzieliście Gargułe w ostatnich meczach plus informacje że dobrze gra na treningach? Trzeba być elastycznym. Jak dla mnie linia pomocy startuje od zestawu Sobolewski, Garguła i Melikson. Reszte trzeba dobrać. Jak dla mnie zagramy 442 jak na końcu meczu z Lechią. Żeby tylko trener załatał lewą obronę Jovanovicem i będzie super. Skład na Lecha: Pareiko - Lamey, Jaliens, Chavez, Jovanovic - Iliev, Sobolewski, Garguła, Melikson - Biton, Genkov |
Borski sędziuje , co o tym sądzicie.
|
Cytat:
|
Ja proponuje zagrac 442 - Parejko, Lamey(Jovanovic)-Chavez,Jaliens,Paljc - Iliev, Gargula,Sobol (Wilk), Kirm(Nunez). Melikson(taki falszywy napastnik) i Genkov ...... bez pierdo...nia tylko do przodu ....Wisla zawsze powinna grac ustawieniem 442 - ustawienie 451 to dla mnie taktyka ; przede wszystkim nie przegrac i tak powinny grac druzyny slabe i srodka tabeli - a nie druzyny walczace o MP !!! to przed Wisla druzyny powinny sie ustawiac defensywnie czyli 451 a nie odwrotnie
|
Cytat:
|
Mówiąc poważnie to przez ostatnie mecze tam gdzie grał Diaz była istna autostrada którą jeździł raz po raz przeciwnik. Więc, tak myślę że na bokach dobrze było by widzieć Lameya oraz Jovanovicia. Zwłaszcza ten drugi mi się zaczyna bardzo podobać. Wie o co chodzi w grze...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Diaz musiał mieć managera z zajebistymi znajomościami u Basałaja, że go wzięli widząc co ten ktoś prezentuję a raczej nie prezentuje swoją "grą".
A co do tematu. Może wygramy, może przegramy, a może będzie remis.. po tych 2 tygodniach to może być i równie dobrze mecz dobry w naszym wykonaniu jak i padaka jak z Lechia tylko do kwadratu.. |
Cytat:
Co ma piernik do wiatraka zdominowanie ligi w ostatnich latach z nieprzychylnymi Wisle sędziami ? Wisła była poprostu zdecydowanie lepsza i niektórzy sędziowie za wiele nie mogli zrobić, chociaż próbowali . Teraz nie jest zdecydowanie i mają wieksze pole do popisu. Kiedyś był taki długi okres, że nie dyktowali karnych dla Wisły, chociaz praktycznie jak wynikało z analizy programu Liga+ w co drugim meczu im się należał. Było to po wypowiedzi jakiegoś kopacza Legii, że Wisła dostaje za dużo karnych. Nawet najlepszy zespół można nieźle przekręcić moderując mecz. Nie mówię, że to się dzisiaj stanie ale, że są sędziowie, którzy dziwnie wyjątkowo nas kartkują lub seryjnie dyktuja urojone faule w pobliżu naszego pola karnego (np. mecz z Widzewem). A tak poza tym naiwnych nie sieją. Oni tez uważali przez lata, ze w Polsce nie ma i nie było żadnej korupcji a sędziowie byli i są cacy. Jak widać dalej w to wierzą. |
Cytat:
Była to wypowiedź/artykuł świniaka Godlewskiego kryptolegionisty z tygodnika Piłka Nożna. Gość wysmarował artykuł o Leszku Sasie (chyba nie przekręciłem nazwiska bądź imienia), który był odpowiedzialny za obsady sędziowskie a kiedyś pracował dla Tele-Foniki. Po tym artykule tak jak piszesz, rzeczywiście był okres w którym nie dyktowano Wiśle karnych. |
Cytat:
|
Cytat:
Dawno nie czytałem takich głupot, sędziowie w naszej ekstraklasie to nie TOP arbitrzy.Przed tą całą aferą korupcyjną dochodziło do różnych sytuacji, widać dalej głupie decyzje jednak to raczej w obie strony jest gwizdane.A to że w jakiejś sytuacji zrobi głupio i dotrze to do niego, nie znaczy że zrobi podobnie w przeciwną stronę. |
Cytat:
|
Borski - obok Małka czy Gila to najbardziej nielubiany przeze mnie sędzia. Dwa ostatnie mecze Amika-Wisła, które graliśmy na wyjeździe - przegrane gwizdał on właśnie.
Ostatni mecz prowadzony przez Borskiego jaki wygrała Wisła to 13.09.2009 (prawie 2 rocznica!!!) z lechią Gdańsk. Statystycznie w ostatnich 6 sezonach gwizdał 14 meczów Wisły, z których 4 były wygrane, 7 remisów i 3 przegrane (2 z Amiką). w tych meczach dołożył nam 38 zółtych kartek + 3 czerwone (za 2 zółte), statystycznie wychodzi prawie 3 zółtka na mecz- odjąć tylko mecz PP z Tłokami (1 zółtko). Nie podyktował żadnego karnego w tych meczach ani na rzecz ani przeciwko Wiśle. Natomiast w przypadku Amiki sędziował w tym czasie 15 meczy, z których 11 wygrali, 1 remis i 3 porażki (w tym pamiętne 4:2 z udziałem Dolhy w Krakowie). łącznie dał 32 zółtka, ani jedej czerwonej - czyli średnio nieco ponad 2 kartki na mecz. Do tego Amika dostała 3 karne, przeciwko nie wskazywał na wapno. To tłumaczy dlaczego jest on uważany przeze mnie za sędziego "pechowego" dla Wisły, a jak widać z ostatnich sezonów - szczęśliwego dla Amikowców.... |
Cytat:
Człowiek spisek - śledzili cie dziś tak jak i wczoraj czy dali ci dychnąć? Jak dla mnie to trzeba być zdrowo szurniętym by obwiniać w ostatnim 10leciu o cokolwiek sędziów jeśli chodzi o nas |
zapowiedz meczu wg. zczuba:
Cytat:
|
Przeraża mnie ten dzisiejszy mecz i remis brałbym w ciemno. Oby nie powtórzył się pierwszy mecz z kuchenkami pod wodzą Maskanta. Dosłownie martwi mnie każdy element gry Wisły.
Mimo wszystko, jak to u kibica, kierując się jakąś irracjonalną wiarą, po cichutku liczę, że wygramy. No, ale to standard. ;) |
Cytat:
|
panowie.
moze byc tylko lepiej :) |
wściekłe pięści węża, sayek89 - dzięki Bogu to nie wy gracie dziś bo przegralibyśmy przed wyjściem na boisko.
|
Maaskant zapowiada,że można sie skupic na ataku to zobaczymy jak dzis ta nasza gra pozycyjna bedzie wygladala...
Mam nadzieje,że nie zagramy znowu dwoma DP i dzida do przodu na Genkova,który ma odgrywac ta piłke chyba tylko bramkarzowi? Tak czy siak może nas pozytywnie grajki dzis zaskocza ;) Heh tak jak ktos napisał wczesniej,może byc tylko lepiej. |
Cytat:
Afere rozkrecila legia, po tym jak w 3 pierwszych kolejkach dostalismy 4 karne. M.in z Ruchem 2 i w Lubinie 2. z Ruchem bark sobie wybil Szymkowiak, a w Lubinie jeden karny byl za reke w polu karnym. Pamietam jak dzis. Wisla w tych 3 meczach stworzyla chyba z 60 sytuacji podbramkowych. Pozniej bylismy ewidentnie krzywdzeni przez sedziow - w tym, w meczu w Warszawie gdy kucharski skopal Glowackiego. Sezon 02/03. Na szczescie i tak zdobylismy MP. Ale to srodowiska zwiazane z L rozkrecily ta bzdurna afere i Wisla miala przez to pod gorke. |
Cytat:
Bo przecież wiara umiera ostatnia... |
Cytat:
Jestem jednak pewny, że artykuł w PN się ukazał. Pamiętam nawet, że był umieszczony na ostatniej stronie, na czarnym tle i na zdjęciu był pan Saks. Autorem na pewno był Godlewski. |
Cytat:
Potencjalny mecz kolejki z kilogramem emocji i stanem przedzawałowym co kwadrans. Lech zmobilizowany jak rzadko, a Wisła... Wersja optymistyczna: Wisła zmobilizowana jeszcze bardziej, trener Maaskant gra w środku dwoma ofensywnymi pomocnikami, Kirm wykorzystuje nieobecność Małeckiego i wreszcie trafia do bramki, a obrona stanowi prawdziwy monolit, bo Kew Jaliens siedzi na ławce. Wersja pesymistyczna: Jaliens na środku obrony, na środku pomocy trzech defensywnych pomocników, Kirm gra jak zwykle, a na sztandarach Wisła ma wypisane ''Myślami jesteśmy już na meczu z Odense'', co w wolnym przekładzie znaczy: ''Średnio nam się chce''. Wersja katastroficzna: mecz prowadzi pan sędzia Borski. wypisz wymaluj tak będzie... już widzę Czarka Wilka który po meczu mówi, że nastawiamy się na pierwszy mecz w LE, bo nie chcemy mieć w niej falstartu, dzisiaj nam nie poszło, ale wierzymy w kibiców że są z nami i że będą 16 września... |
Cytat:
Czas pokazać w lidze kto został ostatnio Mistrzem i kto nim obecnie jest, a nie w pucharach gdzie innych to gó... obchodzi... |
Stawiam na powtorke z zeszlego sezonu...ale mam nadzieje, ze sie pomyle.
|
Trzeba to wygrac by przynajmniej na chwile uciszyc pyrylandie.
|
uciszyc ale tez nie dac im uciec bo za duzo pkt juz by mieli nad nami
|
Będzie dobrze ja to wam mówię :)
A poza tym "Dumni po zwycięstwie , WIERNI po porażce" :) |
Cytat:
Poczytaj co bardziej zorientowani i mądrzejsi pisza kilka postów wyżej o sędziowaniu w tych 10 latach i nie baw sie już w podjazdy tylko ogladaj wiecej meczy na żywo a nie przez telewizor. 7 kotów napisał: Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl