![]() |
http://www.weszlo.com/news/7501-Artu...lego_chuligana nie wiedzaiałem gdzie wkleic
|
Cytat:
Co nalezy zrobic? Wywalic sympatykow piłki i zrobic forum kibicow Wisly Kraków Ale oczywiscie wiadomo, ze tak sie nie stanie bo idziemy w kierunku Europy i ma tu byc miejsce dla kazdego! |
Nie wierzę, że ten temat liczy już 5 stron burzliwych dyskusji...
Sądziłem zawsze, że kibic trzyma kciuki za swój klub i jego zgody, źle życzy jego kosom, a do reszty podchodzi neutralnie lub wg osobistych sympatii. To powinien być aksjomat! |
rok czy dwa lata temu. Mecz Lecha w LE. Kamera pokazuje trybuny, tam 'flaga' z przekreślona Białą Gwiazdą.
I to wszystko na ten temat pytania postawionego w tytule. |
Gorąco trzymam kciuki za Śląska.Ostatnio na meczu Śląska z Bułgarami, w knajpie na moim osiedlu nie przypominam sobie tylu ludzi, którzy tak emocjonowali się drużyną która nie jest Wisłą Kraków.Da się?Da.
Jednak gdy słyszę, że jakiś poprawny politycznie hipokryta trzyma kciuki za Legie czy Lecha, to nie wiem czy się śmiać czy płakać.Skoro macie w sercu Jezusa, to może oddajcie część swoich zarobków na potrzebujących, zapiszcie się na wolontariat, oddajcie szpik czy chociaż krew. Jeśli się mocno identyfikujesz z jednym klubem to nie wyobrażam sobie ....a sytuacji, trzymanie kciuków za innych. Patrząć się chociażby na to forum, to mam szacunek do paru legionistów, którzy napisali wprost, że życzą Wiśle odpadnięcia.Mają swoje zdanie chłopaki, ale przynajmniej nie są obłudni. Na atomy z kolei rozdupcył mnie pewien nadgorliwy kibic Wisły, który wpadł na legialive ze swoim moralizatorskim tonem i zaczął nawracać legionistów. LUDZIE, nie widzicie że robicie siarę kibicom Wisły? |
Cytat:
No chyba, że wprowadzamy aksjomat, że Lech to kibice Lecha a nie drużyna Lecha. Jednak pytanie brzmiało: Czy tu "kibicujemy" innym polskim drużynom w Europie? A nie: czy tu kibicujemy kibicom innych klubów? I dalej: wiadomo, że jestesmy kibicami Wisły a a nie kibicami Lecha, Legii czy Cracovii. Nie jeździmy wspierac tych drużyn w ich meczach europejskich (nie mówiąc o innych). Nie bratamy sie z ich kibicami. Czy jednak ogladanie meczów tych drużyn (nie kibicowanie) z pewna dozą życzliwosci dla druzyny w ewentualnych europejskich pucharach, dla druzyny (i wizerunku polskiej piłki w Europie) a nie dla kibiców jest już przestępstwem? Moje podejście jest takie: nie utożsamiam sie z kibicami innych klubów (nawet zgodami), ale mecze innych drużyn na arenie europejskiej oglądam z pewną dozą życzliwości (wtedy polskośc przeważa we mnie nad wiślackością). Jednak do pewnych granic. Jakich? Przykład: W ubiegłym roku byłem z pewnych powodów przez kilka dni w Poznaniu. Akurat jak Lech mial grać z Juwe. Znajomi i przyjaciele z Poznania (mam takich) oferowali mi bilet na mecz. Podziękowałem. O ile obejrzenie meczu w TV (z obojetnością czy minimalną życzliwością dla wyniku drużyny) nie stanowiło dla mnie problemu, to pójscie na stadion wiąże sie dla mnie z kibicowaniem (Lechowi albo Juwe). I to byłoby za duzo. Teraz zastrzelcie mnie :> |
Sądzę, że nikt strzelał nie będzie... :p ALE: Skoro nie utożsamiasz się z kibicami innych klubów, w tym również ze zgodami, a z drugiej strony oglądasz z pewną życzliwością grę polskich klubów w Europie (w tym również naszych kos), to na jakiej zasadzie postrzegasz i rozróżniasz zgody i kosy? Chyba, że takiego podziału nie uznajesz...
Przyjaciół w Poznaniu nie mam, za to mam w Warszawie sporą część rodziny za Legią. Z pięściami przy obiedzie się na siebie nie rzucamy (a nawet relacje mamy bardzo pozytywne - bo jednak piła to nie wszystko), ale życzyć sobie sukcesów sportowych nie życzymy i uważam, że to jest zdrowe podejście :p |
Śląskowi życzę jak najlepiej, bo miło to posłuchać w telewizji jak skandują kibice 'Wisła Kraków'. Legii w meczu w ruskimi będę kibicował, bo jak patrzę na tych kacapów zza wschodniej granicy to aż mnie mdli. Płakać jednak nie mam zamiaru jak odpadną i tym bardziej jak awansują. Z mojego prywatnego punktu widzenia: wali mnie to. ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
i zadnych aksjomatow wprowadzac nie trzeba...Lech to Amika a Legia to Legia, Podbeskidzie to Podbeskidzie... i wszystko co z tym związane, liczy sie prestiż szacunek uznanie... a ten w Polsce ma mieć najwiekszy Wisła... kto się zgadza zeby taki miala Legia czy Amika, ponad naszym... to nie jest kibicem... co najwyzej tak mu się tylko wydaje. Zgodowo można dopuscic Slaska ew. Jagę, reszta... ma byc zawsze poziom niżej niż Wisła ABG TSW! |
Kazdy ma swoje poglady.. ma swoje podejscie i klutnia na forum prowadzi do nikad...
Ale napisze jakie mam odczucia: WISLA,SLASK,LECHIA... kocham ogladac ich mecze i naprawde grube emocje mi towarzysza przy kazdym ich spotkaniu..W Ch**J to KOCHAM Cracovia,Lech,Arka,Korona... GARDZE nimi..pier**e ich mecze i zawsze im zle bede zyczyl ... Wpier*olu na murawie i na trybunach... reszta jest mi obojetna... moge ogladnac lecz napewno nie kibicuje zadnej ekipie... choc czesto bywa tak ze podswiadomie trzyma sie lape za slabszych(teoretycznie) dotyczy sie to niestety reprezentacji.. dzieki calemu cyrkowi ze Franzem i zaciagiem czarnuchow do naszej repry odechcialo mi sie jej meczy..mam nadzieje ze narescie go pogonia i wszystko wroci do normy.. |
Cytat:
FraMat- zasadniczo masz racje, jednak zwyczajnie ciezko mi rodzielic jedno(klub) od drugiego(kibicie). Rowniez obejrzec moge, ale bez zadnej sympatii. |
Pewne zachowania nie pasują i są idiotyczne. Nie onanizujesz sie na cmentarzu, nie robisz kupy na bacznosc ani będąc facetem nie wsadzasz kutasa w drugiego faceta. Nie kibicujesz tez drugiemu klubowi, bo masz ten jeden jedyny z ktorym sie utozsamiasz, otoczony ludzmi ktorzy podzielaja twoja pasje, z ktorymi tworzysz ta wlasnie jednosc ktora cie odroznia od tych "innych".
Natomiast gra w pucharach nie rozni sie niczym od gry ligowej. Kibic patriotycznie sie spelnia na meczach reprezentacji narodowej, a nie na meczach ligowej kosy z jakimis tureckimi brudasami. Jesli kibicujesz Legii czy Amice bo ci akurat czlapia po boiskach w Europie to jestes frajer i zdrajca tych z ktorymi powinienes stac w jednym szeregu - przy swojej druzynie. Nie mozna oczywiscie nikomu zabraniac takich dewiacji, natomiast nikt tez nie moze zmusic do akceptowania tychze. Teraz druga kwestia - szeroko rozumiana wolnosc wypowiedzi, tolerancja i tym podobne dranstwa nowozytnego swiata. To jest forum KIBICÓW. A kibice to specyficzna grupa. Maja swoje zelazne zasady z ktorych najwazniejsza jest nie rozmienianie swojej sympatii klubowej na drobne. Jesli jeden z drugim przylaza na forumkibicow danego klubu, podaja sie za takowych kibicow po czym lamia na dziendobry ta najwazniejsza z zasad kibicowskich, to ja prywatnie (nie moderatorsko) mowie im: wypierdalac, nie pasujecie tutaj. Powinniscie wyleciec na zbity pysk z naszego forum, z wielką pieczątką: "Uwaga - frajer", przybita na czole. Was - stadionowych lewakow - jest promil, a do szewskiej pasji doprowadzacie calą rzesze nas - konserwatystow. Kierujac sie dobrem forum i chęcią zgaszenia ognia kłótni w zarodku, wnioskuje o wywalenie bez mozliwosci powrotu wszystkich milosnikow reprezentacji Polski w pucharach europejskich. Forum kibicow NIE JEST, NIE BYŁO i NIGDY NIE BĘDZIE tolerancyjne. |
Cytat:
Jak już będziesz wyrzucał z forum "fajerów" to zacznij od flamengisty za Jagiellonię.. Nie chodzi o to, czy "kibicujemy" polskim klubom w pucharach czy nie. Chodzi o to czy mamy świadomość, że dobra gra polskich klubów w pucharach przełoży się na dobro Wisły. Bo NIEWĄTPLIWIE tak! Cytat:
Szkoda, że ankieta i temat nic nie dadzą. Dalej będą kłótnie i wyzwiska, jak polska ekipa będzie grała w pucharach w temacie "polskie drużyny.." Jak już pisałem trzeba zrobić dwa tematy. Dla zwolenników i przeciwników. |
Cytat:
MY jako kibice Wisły Kraków nie mamy takiej świadomości - może Wy takowa posiadacie ale czy do jasne k...y zrozumiecie żeby się z tym na tym forum nie obnosić ?!?! Przeczytaj 5x jeszcze post 7 Kotów - bo na razie widzę że w ogóle do Ciebie to nie dotarło. ps. Dla dobra wszystkich mieszkańców mojego bloku chciałbym wygrać w Lotto 10 mln - na pewno im też by się stopa życiowa podniosła i samopoczucie poprawiło :rotfl: |
"Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" - S. Lem
A tu proszę "tylko" 33% :D |
Cytat:
Silnej i poteznej Wisle nie jest potrzebna do szczescia silna liga, czy obijające przeciwnikow w pucharach Amiki czy Legie. Mamy za sobą pare niezlych sezonow dominacji w lidze. Ty myslisz ze za 20 lat ktos bedzie pamietal, ze liga byla "nie za mocna" i zbieralismy w piec od Azerow ? Nie, bedą pamietac wygrywaną lige z 18pkt przewagi. Seryjnie zdobywane mistrzostwa. Frankowskiego i Zurawskiego. A nie poziom ligowej pilki. Kibicowanie rankingom i trzymanie kciukow za - przyslowiowe - Amiki, to dewiacja. Nie majaca nic wspolnego z kibicowaniem pilkarskim. Legii zycze piątala w Moskwie. Zresztą Slaskowi tez, bo nie trawie Lenczyka. |
I w ten oto subtelny sposób temat zostaje zamknięty.
Causa finita. |
Cytat:
Przyznaję, że to ciekawe podejście. |
Bz jaj, macie ciekawych kibicow:) Az podziwiam cierpliwosc niektorych;)
|
W Pucharach liczy się przede wszystkim Wisła.
|
Cytat:
NIe musisz jednak na tym forum wyrażać żali z powodu odpadnięcia Legii czy Amiki w pucharach, albo wyrażać fascynacji z powodu ich zwycięstw. K.... jak czytam teksty o tym, że kibicowanie innym polskim klubom w pucharach ma przełożenie na silną ligę krajową, to ręce mi opadają - co ma k.... piernik do wiatraka ???? Czy jeżeli Legia wyeliminuje Spartaka, w grupie wygra wszystkie spotkania, a następnie wygra w Lidze Europy wszystkiej mecze do finału w Bukareszcie, natomiast Wisła przegra oba mecze z APOELEM, a następnie 6 spotkań w rundzie grupowej, to jaki to będzie miqało pozytywny wpływ na Wisłę Kraków i ligę polską ??? Taki, że z rankingu krajowego dodamy sobie 3-4 pkt do rankingu klubowego ??? Taki, że startować będziemy od 4 rundy Ligi Europy (bo o Ligę Mistrzów walczyć będzie Legia) i tam nie będąc rozstawieni dostaniemy bęcki i zakończymy w sierpniu swój udział w europejskich pucharach, jak ma to szansę dokonać w tym sezonie np. CSKA Sofia ???? Panowie kibicujcie sobie komukolwiek - ale nie wkurzajcie innych swoimi wpisami: dobrze, że Amika zrobiła tyle punktów, bo....... Jak Wisła wygra 3 mecze i zremisuje 1 w fazie grupowej to zrobi 7 punktów do rankingu i nie interesuje mnie ile zarobi do rankingu Śląsk, Legia czy Amika. |
funkykoval, naprawdę nie ma co się przejmować baranami :).
Niech sobie trzymają kciuki, za kogo chcą, ale niech się z tym nie obnoszą, bo tylko się ośmieszają. Tak, jestem małym zawistnym "polaczkiem". :) Oczywiście wierzę w to, że Śląsk pokona rumunów. |
Cytat:
http://www.google.pl/#hl=pl&source=h...w=1280&bih=709 |
Cytat:
A jak juz sie tak zwierzamy to powiem o swoim przykladzie. Ja tez kilka lat temu kibicowalem wszystkim polskim druzynom. Mialem wypieki na twarzy na dwumeczu Wisla-Panathinaikos ale rowniez kibicowalem Legii w dwumeczu z Szachtarem, cieszylem sie nawet z pogormu Grasshopper Zurich przez Lecha i bylem w ekstazie po pieknym awansie Amicowcow do grupy LE w meczu z Austria Wieden. Ale wszystko sie zmienilo gdy oficjalnie przypieczetowalem bycie Wislakiem, gdy pojawilem sie na pierwszym meczu w Krakowie, potem na nastepnych. Zaczela mnie juz interesowac tylko Wisła, jej sukcesy i porazki a nie jakies inne kluby. Owszem ogladam mecze pucharowe wszystkie, nawet w meczu Amica-Benfica kibicowalem... Portugalczykom :) Wisla to moj klub, R22 to moje trybuny i nie wiem jak mozna byc taka pipa, miec rozdwojenie jazni i w srode kibicowac Wisle a we czwartek trzymac kciuki za Legie czy Lecha. Jedyne wytlumaczenie jest takie, ze Ci ludzie sa w tej mojej "fazie" i w zyciu na meczu nie byli, albo sa od swieta wiec sie podniecaja innymi klubami bo nie czuja przywiazania do jednego. Lub tez nasluchali sie ekspertow w tv i im uwierzyli, ze mocniejsza Legia to mocniejsza Wisla (wiadomo dla takiego eksperta fajnie jak wygrywa Legia/Lech/Wisla bo on wlasnie nie jest przywiazany do zadnego klubu wiec sie podnieca kazdym sukcesem polskiego klubu) Cytat:
|
To Masakant jest kibicem Wisły Kraków?Myślałem, że jest holenderskim trenerem "Białej Gwiazdy"
Ponawiam pytanie.Jakie REALNE KORZYŚCI MOGĄ WYNIKAĆ Z DALSZEJ GRY Legi w Europejskich pucharach? Ale poprosze o merytoryczną wypodziedź a nie rzucanie pustymi frazesami o jakiś tam punktach. Szczerzę?To te punkty mi latają koło dupy, tak jak polska reprezentacja.Przepraszam jak kogoś uraziłem, ale jesli chodzi o piłkę to interesuje mnie tylko Wisła i tylko ona + mam ogromną sympatię do klubów z Gdańska i Wrocławia. A reszta?...... |
Cytat:
Nie lubię jechania komuś od frajerów za złamanie jakichś tam zasad, po to żeby sammu za chwilę ogłosić, że się ich nie przestrzega. Zasadą jest nie chwalenie się kibicowaniem Legii. OK, przyjmuję to. Taką samą zasadą kibicowską jest kibicowanie WKS. A jeśli nie kibicujesz, bo np. nie lubisz Lenczyka - to siedzisz cicho. Zgadza się? pozdrawiam |
Cytat:
Madre slowa. Natomiast co do ankiety - zaglosowalem za "kibicuje innym polskim druzynom", ale to tylko dlatego ze brakowalo mi opcji trzeciej - czegos w stylu "nie mam problemu z wygranymi innych polskich druzyn w pucharach". Nie kibicuje bowiem Legii ani innej Amice, ale bardziej mnie ucieszy to ze zespol z Polski wygra z Rumunami czy innymi Turkami niz w druga strone. |
Cytat:
Sa dwa aspekty. Jeden to tak taki troche wyscig szczurow. Legia osiaga dobre rezultaty, zarabia kase - stac ja na lepszych zawodnikow. Wisla zeby im dorownac musi sprowadzac graczy podobnje klasy. Tak samo inne kluby - lepsi gracze, lepszy poziom wiec Wisla z takimi rywalami jak APOEL nie gra od swieta, a co tydzien wiec nastepnym razem taki rywal klasy APOEL-u jej nie zaskakuje. Druga sprwa to prestiz rozgrywek. Dajmy na to, ze taka Legia gra w tym finale ale w lidze przegrywa z nami i taki dobry zwodnik z zagranicy sobie mysli: kurcze oni musza byc dobrzy skoro pokonali Legie, ktora grala w finale Ligi Europy. Mysle, ze goscie do do nas przyszli z zagranicy wlasnie tak mysleli: "oni sa mistrzem Polski, a Lech, ktoru tak dobrze gral w Lidze Europy byl dopiero 5. Ta liga jest dobra - warto tam przejsc." No bo sorry, gdyby patrzyli tylko na nasze rezultaty: Karabch, Levadia to otrzymujac oferte z Wisly tylko by sie usmiechneli :) |
Cytat:
ta napewno , przyszli bo Lech grał w LE a w lidze 5 miejsce :lol: |
Ja ze swojej strony mogę dodać jeszcze inny argument.
Wolę, żeby przykładowa Legia grała dłużej w pucharach - bo wtedy będą mieli równie mało czasu na odpoczynek jak my. Dzięki czemu zwiększy się nasza szansa na popełnienie błędów przez nich w lidze - ostatecznie może to zdecydować o tym, że braknie im na finiszu kilku punktów i to Wisła będzie mogła świętować kolejnego mistrza.* * - jak już wiele razy pisałem - nie dotyczy Amiki i Cracovii. Do tego dochodzi możliwość, że niektórym piłkarzykom odp***li podczas gry w Europie i nagle zapragną przenieść się do lepszego obszaru płatniczego (jak to się dawniej mówiło), a tym samym zaczną sabotować ligę, która stanie się dla nich nieważna (jak widać było u Amiki w zeszłym roku). Kolejne ułatwienie dla nas - bo chyba nikt nie zaprzeczy, że Amika wyłożyła się w 2010 roku w lidze właśnie na takim podejściu własnych kopaczy. Rozumiem też argumenty strony przeciwnej - że to np. zastrzyk kasy dla przeciwnika. To fakt. Nie demonizowałbym jednak tego aspektu - polscy działacze potrafią "przewalić" każdą kasę. Ani RTS (który się totalnie nawet posypał w chwilę potem) ani LEgia nie odskoczyła reszcie stawki kiedy grali w tej mitycznej LM (pomijając nawet fakt, że wtedy płacono pewnie sporo mniej - to i tak jak na ówczesne budżety w PL było to morze kasy). Żadna sprawa nie jest jednak jednowymiarowa jak by to chciała jedna czy druga strona i każdy musi sobie sam rozważyć, które argumenty są dla niego najważniejsze. pozdrawiam |
Cytat:
Trener to trener:lol: Orest też się nie zna na kibicach, robi swoje chce zarabiać i mieć wyniki. Infantylne argumenty, które wysuwacie, można obrócić do was i was pogrążają. Co do wzorowania się na kibicach:rotfl: nie rozśmieszaj mnie, nie mam 20lat:lol: |
Gosciu zamilcz, nie widzisz roznicy miedzy trenerem a kibicami, osmieszasz kolegow po szalu, Jaroo1 dobrze napisal. zakoncz polemike bo jeszcze bardziej w g***o wpadasz.
|
Cytat:
|
Cytat:
..w gościach jesteś i mówisz gospodarzowi "zamilcz"? Tego nawet po was bym się nie spodziewał. 1q2, ankieta jest tendencyjna, choć i tak w szoku jestem że co trzecia osoba głosuje jak głosuje. Ankieta powinna wyglądać tak: Czy uważasz, że kluby reprezentujące Polskę w Europie, ogrywając silne zespoły takie jak MC, Juve, Gazientaspor, Spartak, Dnipro.. powodują wzrost poziomu CAŁEJ polskiej ligi, w tym Wisły? a)tak b)nie lub tak: Czy uważasz, że jak Polskie kluby będą notorycznie, rok w rok przegrywały z ekipami Ęstonii, Azerbejdżanu, Gruzji, Cypru, Malty, San Marino i będą odpadały w pierwszych fazach rozgrywek europejskich to Wisła będze wówczas silniejsza niż kiedykolwiek, bo gra w ekstraklasie, gdzie większość piłkarzy to kelnerzy, nie wiedzący co to spalony? a)tak b)nie |
Cytat:
Logiczne, że jak polskie kluby będą rządzić w Europie, to poziom i prestiż ligi się podniesie... Jedyną kwestią sporną było, czy w związku z tym, mamy trzymać kciuki za Legię... Ankieta ci chyba sprawę wyjaśniła, i zamknijcie ten durny temat... A ty znajdź sobie forum "kibiców polskiej piłki", bo tutaj mamy forum kibiców Wisły... |
Ja już pomijam Twoje kategoryczne wyznaczanie ram wszystkim. Oczywiście tolerancja to jest konformistyczny wymysł jewrokołchozu i ten dupokratyczny świat piętnuje tak chwalebne zachowanie jak jebanie brudasów i pedałów.
To nie ja wyznaczam takie ramy. Zaraz zaraz, przed chwilą jeszcze mieliśmy nie kibicować kosom, teraz przez swoje widzimisie skreślasz zgodę, bo nie trawisz Lenczyka, props panie moderatorze, na dobre i złe wspieramy braci co nie? Ale to ja sam skreslam owa zgode, i nie namawiam nikogo do skreslania, ani nie przekonuje ze to jest fajne. Zgody sie zawiazuja i rozsypuja. Ja kibicuje Wisle, a nie obecnym zgodom. Podałem Wam genialny przykład - liga szkocka. Czy Celtic i Rangersi źle się rozwijali? Jedz do Glasgow i sprawdz czy faktycznie kibice Celticu i Rangersow rozpaczaja ze liga jest slaba. Czy moze np sie ciesza ze przeciwnik zza miedzy wylosowal u Bozi plage kontuzji, ma klopoty finansowe, czy moze obsypuja kwiatami konsulat Slowacji po 0:5 znienawidzonego rywala. |
Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=P-Xn9czjT3g Cytat:
|
Cytat:
pozdrawiam |
Cytat:
nie wierzą, z nudów i dla zabawy tu sobie pisałem, bo byłem przekonany, że perły przed wieprze, a tu proszę:-) Cytat:
Jestem z siebie dumny. Jeszcze jak byś dalej puścił wodze wyobraźni, to byś zadał sobie pytanie : jaki warunek musi być spełniony, żeby polskie kluby "rzadziły" w Europie, by poziom i prestiż ligi się podniósł? Brawo. Muszą zacząć wygrywać!...stąd już niedaleka droga do świadomości, że jak Legia czy Amika wygra w pucharach, to nic Wiśle złego się nie stanie, tylko "poziom i prestiz ligi się podniesie" Ale to chyba za dużo na raz? Cytat:
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl