![]() |
|
Potencjalni rywale Jagiellonii w I rund\zie kwalifikacji LE to Glentoran, Milsami Orhei, Banga Gargzdai, Daugava, Olimpija Ljublana!!!!, Cliftonville, Flamurtari, Vllaznia, Narva, Olimpik Baku!!!!, Irtysz Pawłodar!!!!, Szachtior Karaganda!!!!, Zeta, Banants Erewań!!!!, Kalju Nomme, IBV, Runavik, Ulisses Erewań!!!!, Tre Penne, Neath, Kaerjeng, Lusitanos, Santa Coloma, Fuglafjordur, Fola Esch.
Drużyny z wykrzyknikami mogą stanowić pewien problem dla Jagi czy to z powodu juz znanej marki czy dalekiego i nieprzyjemnego wyjazdu. Reszta raczej bezproblemowe zwycięstwo Jagi |
Tyc zespołów które 'wykrzyczałeś' jakoś szczególnie poza Ljublaną nie kojarzę. One mogą być o tyle groźne, że są z Kaukazu, ale nic poza tym.
|
No i o to chodzi. Jak wiadomo, podróże na Kaukaz są ciężkie, więc z pewnością dla Jagi nie będzie to miły wyjazd. Wystarczy spojrzeć jak patrzymy na teoretyczny wyjazd Wisły do Baku bądź Tbilisi
|
Wydaje mi się, że odpowiedzią na wieczne pytanie: "Czy kibicować polskim klubom w Europie?" jest sytuacja Śląska Wrocław. Otóż, do tego by być rozstawionym w 2.rundzie el.LE brakło im 0,041 pkt w rankingu. A szkoda, bo mogli być w bardzo uprzywilejowanej sytuacji przed tą rundą.
|
gdyby któraś z naszych drużyn w poprzednim sezonie zremisowała 1 mecz zamiast przegrać (patrz Wisła, Ruch, Jaga) to Śląsk byłby rozstawiony, a tak klops i być może 2 mecze. Choć przeciwnicy należą raczej do słabych. Oczywiście ci z nizszych półek, nie mówię o Fulham czy innych Wiedniach
|
A jak pisalem aby kibicowac Lechowi to bylem od amikowcow wyzywany;/ gdyby Lech wyeliminowal Brage to teraz nasi bracia z Wrocka byliby rozstawieni.W tym roku POLSKA poleci pare miejsc bo co sama Wisla ugra 5punktow i to bedzie cudem a legia jaga Slask baty zbiora.Lech i Wisla razem wzieci by nas wywindowali na 15 miejsce.
|
Cytat:
|
Cytat:
Fajne to Twoje podejście, że Wisła z Lechem to na pewno coś ugrają, a Legia, Jaga i Śląsk nie. Ok, może i tak będzie, ale z drugiej strony na czym opierasz swoje twierdzenie, że Wisła ugra tyle co Lech, skoro w ostatnich sezonach startowała razem z Lechem i o ile Lech faktycznie ugrał to Wisła kończyła na wielkim gównie? :) |
Szkoda że już niema pucharu intertoto mielibyśmy w nim Leszka który mógłby go wygrać czyli z niego awansować, a tak to dupa:(
A tej Legii to tak od razu nie skreślajcie bo niby znowu na jakiej podstawie;/ Najsłabsza jest wg mnie jest na ten moment Jaga Śląsk zależy na kogo trafi w losowaniu.. Jak Azerbejzany to będzie żal na miejscu a jak takie Mołdowy czy Malty to mają szanse:) |
Jaga mam nadzieje dojdzie do III rundy bo w pierwszych dwóch są rozstawieni. Śląsk tylko przy dobrym losowaniu awansuje do III rundy. Legia jeżeli będzie miała dobre losowania ma szanse na grupę LE, ale tylko jeżeli będą losować najsłabszych możliwych rywali
|
Potencjalni rywale Śląska Wrocław w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej:
Fulham FC ENG Q1 40,157 Dinamo Bukareszt ROU Q2 22,164 FC Salzburg AUT Q2 22,140 FK Austria Wiedeń AUT Q2 16,640 AS Anórthossis Ammochóstou CYP Q2 14,624 MŠK Žilina SVK Q2 14,399 CD Nacional (Funchal) POR Q2 14,319 Worskła Połtawa UKR Q2 10,276 Sheriff Tiraspol MDA Q2 9,549 IF Elfsborg SWE Q1 8,825 HFC ADO Den Haag NED Q2 8,025 Łokomotiw Sofia BUL Q2 7,575 Gaziantepspor Kulübü TUR Q2 7,010 Olympiakós ASK Vólou GRE Q2 6,833 Dundee United FC SCO Q2 6,528 Bnei Yehuda Tel-Awiw ISR Q2 6,400 FC Midtjylland DEN Q2 6,110 Maccabi Tel-Awiw ISR Q2 5,900 KVC Westerlo BEL Q2 5,400 FK Jablonec nad Nisou 1997 CZE Q2 5,170 FK Ventspils LVA Q2 4,983 FC Thun 1898 SUI Q2 4,980 Vålerengens IF NOR Q2 4,875 Tromsø IL NOR Q1 4,375 Saint Patrick's Athletic FC IRL Q1 4,241 Qarabağ Ağdam AZE Q1 4,233 FK Rabotnički (Skopje) MKD Q1 4,041 Aalesunds FK NOR Q1 3,875 Aktobe Lento KAZ Q2 3,874 FK Vojvodina (Nowy Sad) SRB Q2 3,850 Bohemian FC IRL Q2 3,741 AÉK (Larnaka) CYP Q2 3,624 FC Spartak Trnava SVK Q1 3,399 Dinamo Tbilisi GEO Q1 3,391 FK Sarajevo BIH Q2 3,324 FC Honka FIN Q1 3,293 FC Levadia Tallin EST Q2 3,258 RNK Split CRO Q2 3,224 NK Varteks (Varaždin) CRO Q1 3,224 Ile znanych "twarzy". Mam nadzieje, że Śląsk wylosuje kogoś z grona: Vålerengens IF Qarabağ Ağdam Dinamo Tbilisi FC Levadia Tallin Ciekaw jestem jak wypadnie drużyna z Wrocławia z ekipami, które były dla Wisły za silne. |
Naprawdę wiele zależy w tym sezonie od losowań czy to LM czy LE. Patrząc na Śląsk to wg mnie mogłby powalczyć od Nacionalu w dół z każdym. Drużyny powyżej chyba będą za dużą przeszkodą.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Czemu to forum nie ma weryfikacji gimnazjalistów przed założeniem konta? :D
Pucharami nie ma co się tak ekscytować, bo na dobrą sprawę sukces którejś z polskich drużyn to loteria. Można przegrać wysoko z drużyną z Azji, a z drugiej strony powalczyć z europejskim średniakiem. Naprawdę każdą wygraną polskiej drużyny w czerwcu, lipcu czy sierpniu będę odbierał jako duże zaskoczenie. |
Cytat:
Jedynie z w/w można mieć wątpliwości co do Karabachu, który rzeczywiście jechał z nami jak Barca z MU w finale LM (zwłaszczza w drugim meczu). Levadie zlekceważył Skorża co zresztą sam przyznał. Dinamo to samo tylko na ławce Kasperczak siedział. Valerenga stanęła w jedenastu w swojej szesnastce w obu meczach + szczęście w karnych. Czy to, że nasi zawodnicy czy trenerzy postanowili spacerkiem wygrać, co skończyło się oczywistą katastrofą, oznacza dla Ciebie, że byliśmy za słabi piłkarsko? Czy to, że przez 210 min Wisła szturmowała bramkę Valerengi i nic nie wpadło to oznacza że piłkarsko byliśmy słabsi? |
Co nie zmienia faktu, że Wisła te mecze przegrała, a nie powinna. Tracone bramki nie biorą się tylko z lekceważenia ale przede wszystkim ze słabości defensywy
|
Cytat:
Tak to trudno liczyć grającą coraz słabiej Jagę, jak dojdą do III rundy to trzeba będzie to w ich przypadku uznać za ogromne osiągnięcie. Śląskowi bez rozstawienia również będzie ciężko, szczególnie, że dla większości piłkarzy będzie to debiut w pucharach, tutaj trzeba liczyć na to, że zostanie Lenczyk i znowu świetnie przygotuje ich do sezonu pod względem fizycznym. Legia natomiast musi swoją nadzieję pokładać głównie w młodych (Wolski, Borysiuk, Żyro, Kucharczyk czy Rybus), no i w tym, że Skorża W KOŃCU wyciągnie wnioski ze swoich pucharowych niepowodzeń związanych z jego letnimi przygotowaniami. Pozytywne jest też to, że nikt znaczący ich składu prawdopodobnie nie opuści, mniej pozytywne jest to, że jest to spowodowane tym, że tak naprawdę nie mają zbyt wielu postaci w składzie, które można uznać za "znaczące". No i żeby Legia coś ugrała, to muszą mieć dobre losowanie. Wychodzi na to, że cała nadzieja na punkty w Wiśle (ze względu na fakt, że łatwiej się gra w kwalifikacjach CL niż w EL), a jak będzie, to zobaczymy. |
Zgadzam się, z tym że odchodzi prawdopodobnie Borysiuk, bo znowu nie ma kasy na transfery w Legii.
|
Cytat:
|
Jakie 3 mln euro? Ja o takich pieniądzach nie słyszałem.
Chwilowo Cabral nie jest naszym zawodnikiem, więc tylko Vrdoljak i Manu mogą pokazać w el. LE czy pierwszy był warty bańkę euro, a drugi 100 tys. euro o czym pisał sam Piekarski. |
Cytat:
Vrdoljak -1,5 mln € Antalovic 0,5 mln € Knezevic 0,5 mln € Manu 100 tyś Mezenga 200 tyś € Cabral 125 tyś € Gol 125 tyś € |
Chyba nie powiesz mi, że wierzysz w ich wyliczenia?
Wystarczy siedzieć czasem na ich forum, aby wiedzieć jak to funkcjonuje. Każdym krajowym działem zawiaduje moderator, albo kilku, którzy wklejają informacje z mediów. Pierwsza informacja była taka, że Vrdoljak przyszedł za 1,5 mln euro i taką wartość wpisali. Co z tego, że dziennikarze z Chorwacji pisali później, że kwota transfer zamknęła się w milionie euro. |
Cytat:
|
Tak dwie bańki są bardziej realne, bo mówiło się o tym, że jest 9 mln zł do wydania na cały sezon. Ogbuke z tego co się mówi to przyszedł za darmo, a Legia zobowiązała się do płacenia mu wynagrodzenia.
|
Cytat:
Teraz liczę, że chociaż mentalnie ten zespół stanie się lepszy. |
Uważam, że jagiellonia I rundę eliminacji LE przejdzie bez problemu, przecież nawet o wiele słabszy Ruch poradził sobie z Kazachami.
W II rundzie Jaga jest rozstawiona - i tutaj też nie obawiałbym się o awans, gorzej wygląda sytuacja Śląska, któremu do rozstawienia zabrakło naprawdę niewiele. NIestety losowanie II rundy eliminacji LE, jest razem z losowaniem I rundy, więc Śląsk nie może liczyć, że odpadnie jedna drużyna z wyższym współczynnikiem w I rundzie (a jest to przecież możliwe), aby znaleźć się wsród rozstawionych..... Śląsk jest zależny od losowania i keśli wylosuje drużyny z Rumunii, Austrii, Fulham, Grecji, belgii, Holandii czy Turcji, Izraela, Czech albo Anorthosis - będzie ciężko. W pozostałych przypadkach niewiele lżej, a jedynie te liczone od St. Patricks w dół (ale bez Karabachu) dają większe szanse na awans. III runda to już wszystkie zespoły są poza rozstawieniem. Teoretycznie Legia mogłaby liczyć na rozstawienie, ale pod warunkiem, że w 2 rundach eliminacyjnych odpadnie aż 9 zespołów z wyższym współczynnikiem. Praktycznie niemożliwe, bo musiałoby odpaść 9 zespółów spośród: Fulham, Dinamo Bukareszt, Salzburg, Austria Wiedeń, Anorthosis, Żilina, Nacional, Worskla, Sheriff, Elfsborg, Deen haag, Lokomotiw Sofia, Gaziantepspor, Olympiakos Volos, Dundee, BNEI Yehuda, Midtjylland, Maccabi TA, Westerlo... czyli praktycznie połowa - cudów nie ma. Aczkolwiek BNEI w zeszłym sezonie odpadli z Irlandczykami w 2 r eliminacji LE, podobnie Cibalia z Walijczykami, czy Gefle z Dinamo Tblisi, ale chociaż można się spodziewać jakichś niespodzianek w 2 rundzie eliminacji, to z pewnością nie będzie ich 9 ..... W 3 rundzie LE wszystko będzie zależeć od szcześcia w losowaniu i przede wszystkim od dyspozycji zespołów nas reprezentujących - conajmniej 2, a jak dobrze pójdzie to kompletu. Wisła jeżeli w 2 rundzie eliminacji LM nie trafi na kogoś ze wschodu (Kaukaz + Kazachstan) oraz Videoton. Pozostałych rywali patrząc nie na wyniki Wisły z ubiegłych lat ale na aktualny zespół i trenera Maaskanta - są bezproblemowi. W 3 rundzie eliminacji już tak różowo nie jest - spośród 10 możliwych przeciwników najgorzej będzie trafić na kogoś z 3 Genk, Litex Łowecz, Pilzno, jako w miarę średnich rywali oceniam Slovan Bratysława, Malmoe i Helsinki, najłatwiej w mojej ocenie będzie z NK Maribor, Ekranas Poniewieże, Shamrock Rovers i FC Zestafoni. Dlaczego Gruzinów uważam sklasyfikowałem w tej ostatniej grupie ? Przypomnę, że w sezonie kiedy sponiewierało nas Dinamo Tblisi, rozjechaliśmy ówczesnego mistrza Gruzji WIT Georgia - 11:2 w dwumeczu. Zestafoni na arenie europejskiej istniej, ale nie jest zespołem miary Dinama T.: 2010/2011 - LE 1 r. 5:0 i 0:0 z Featanno (San Marino) 2 r. 3:0 i 0:1 z Duklą Banska Bystrzyca 3r. 0:1 0:1 z Karpatami Lwów. 2009/2010 1r. Lisburn Destileery (Irl. Płn) 5:1 6:0 2r. Helsingborg 1:2 i 2:2 (wyjazd - po dogrywce) 2008/2009 UEFA 1 runda z ETO Gyor 1:1 (wyjazd) 1:2 u siebie Poza tym mistrzowie Gruzji w ostatnich latach w LM grali tak: 2010/11 - Olimpi Rustawi - 2 r Aktobe Lento 1:1, 0:2 2009/10 - WIT Georgia - 2 r Maribor 0:0, 1:3 2008/09 - Dinamo Tblisi - 1 r - Runavik (Wyspy Owcze) 3:0 i 0:1 2 r. PAO - 0:3, 0 :0 Jeżeli chodzi o 4 rundę, to z jednej strony możemy liczyć na to, że nie wylosujemy Rangers czy Kopenhagi (miom zdaniem najmocniejsze zespoły) w przypadku BATE, HAify czy Dinamo Zagrzeb - szanse wyceniam na równo. Możemy też liczyć, na to, że 4 zespoły z wyższym współczynnikiem posypią się we wcześniejszych rundach eliminacyjnych (tak jak zrobiła to Wisła z Levadią). Czy jest to możliwe - teoretycznie tak: w ubiegłym roku poległo właśnie w 3 rundzie Dinamo Zagrzeb, a 2 lata temu przecież był istny pogrom "faworytów": w 2 rundzie odpadła Wisła, ale w 3 rundzie pały - Slavia Praga z Sheriffem, Dinamo Zagrzeb z Salzburg, Partizan Belgrad z APOEL, czy BATE Borisow z Ventsplis. W 4 rundzie Lewski przegrał z Debreczynem a FC Kopenhaga z APOEL. Wszystko zależy od losowania i ruchów transferowych w klubie, bo o przygotowanie zespołu przez Maaskanta jakoś się nie obawiam.... |
Ja bym powiedział, że szanse na rozstawienie w 4 rundzie są duże.
Warunek jest tylko taki, aby Wisła i Sturm trafiły na najsłabsze drużyny w 3 rundzie. Te drużyny nierozstawione są w stanie pokonać zespoły wyżej rozstawione od Wisły: Liteks Łowecz, Racing Genk, Slovan Bratysława, FC Viktoria Plzeň Te zespoły z wyższym współczynnikiem od Wisły mogą zostać ograne w 2 lub 3 rundzie: APÓEL Nikozja, BATE Borysów, Maccabi Hajfa. Pozostałe są w zasięgu Genk. Ponadto mogą być niespodzianki, jak ta Wisły z Levadią. Ale o czym ja w ogóle piszę eh Martwmy się lepiej o siebie, żeby znowu nie było kompromitacji w 2 rundzie... |
Zeby nie trafic na szkotow bo bedzie masakra, kopenhaga straszy tylko wynikiem z poprzedniego sezonu reszta do ogrania.
|
Która polska drużyna zagra w Intertoto?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
.. ale przynajmniej pośmiać sie mozna:P |
Ceeewuukaeees, do boju Legia Warszawa
Dwie bramki Borysiuk i dwie Dixon Choto i Legia gra w Intertoto! ;) |
Nie wiedziałem, dlatego zapytałem:P Myślałem, że może Lechia zagra, za to że wygrała w klasyfikacji Fair play. Wydawało mi się, że właśnie za to się dostawało szansę gry w Intertoto.
|
W Intertoto grała pierwsza drużyna, która nie awansowała do pucharów z ligi, czyli w tym wypadku byłby to Lech nie Lechia
|
Cytat:
|
Przykro mi to mówić, ale zaskoczeniem dla mnie (pozytywnym oczywiscie) będzie jak chociaż jedna Polska drużyna przejdzie chociaż 1 runde, i zagra dwumecz z kolejna ekipa:)
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl