Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [28 kolejka] Legia Warszawa - Wisła Kraków (21 maja, godz. 15:45) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8089)

rozarian 19.05.2011 20:06

Flamengisto,to Ty Kowalskiego chcesz jeszcze sprawdzać? Mało Ci było tych jego "doświadczeń"? A może liczysz,że gdzieś nabył cudowny eliksir szybkości?

emj10 19.05.2011 20:23

Wolski - kontuzja
Astiz - kontuzja
Żyro - kadra
Vrdoljak - karki
Borysiuk - kartki

Zagrają prawdopodobnie tak:
Skaba - Rzeźniczak, Choto, Komorowski, Kiełbowicz - Manu, Gol, Wawrzyniak, Radovic, Rybus - Kucharczyk.

63.5 Kg 19.05.2011 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1096243)
Wolski - kontuzja
Astiz - kontuzja
Żyro - kadra
Vrdoljak - karki
Borysiuk - kartki

Zagrają prawdopodobnie tak:
Skaba - Rzeźniczak, Choto, Komorowski, Kiełbowicz - Manu, Gol, Wawrzyniak, Radovic, Rybus - Kucharczyk.


Choto??
To on nie ma kontuzji??

rafkur 19.05.2011 20:26

O czym my tu mówimy? Jaki mecz o prestiż? Wisła swoje zrobiła, Legia w zasadzie też. Typowy mecz do sprawdzenia rezerw. Mecz o prestiż to był w Krakowie jak obie drużyny o coś grały ale teraz...?

emj10 19.05.2011 20:27

Ma kontuzje, ale coś czuję, że Maciuś go wystawi. Dzisiaj trenował normalnie patrząc po zdjęciach.

Ogryzek 19.05.2011 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1096246)
O czym my tu mówimy? Jaki mecz o prestiż? Wisła swoje zrobiła, Legia w zasadzie też. Typowy mecz do sprawdzenia rezerw. Mecz o prestiż to był w Krakowie jak obie drużyny o coś grały ale teraz...?

Ale za 5 lat nikt nie będzie pamiętał kontekstu tego meczu - tak jak NIKT nie pamięta kontekstu meczy z 2006 roku, kiedy to mając tytuł nasze gwiazdory dały dupy po całości i przegrały 5-1 kompromitując się haniebnie!

Takiego gówna nie łykam, mamy grac na 100% - wygrać, przegrać, zremisować ale po walce a nie dawaniu dupy!

Tym bardziej że walczymy o DOBRE IMIĘ WISŁY. Ten mecz jest w otwartej telewizji, wielu "niedzielnych" kibiców w całej Polsce zobaczy jak gra nowy mistrz. I dobrze by było żeby zobaczyli dobrze grającego mistrza a nie łosi którzy testują juniorów i dostają 5-1 w dupsko!


BTW
Pracuję w sporej firmie w W-wie - gdzie wielu jest ludzi z całej Polski - dla nich mistrzem (majstrem) jest Lech bo "ładnie" gra. A Wisła to przegrywa i na farcie jest mistrzem. Takie zdanie mają pikniki z całej Polski. Taka jest siła stereotypów. Meczy rzecz jasna nie oglądają, chyba ze takie w otwartej TV. I co zobaczą? Bruda i Riosa ogrywanych przez Legionistów? Dbajmy o swój image! Wygrajmy ten mecz:)

martonas 19.05.2011 20:53

Eee, ci co myślą że bez kilku podstawowych graczy dostaniemy bęcki to chyba Legii w tej rundzie nie widzieli... Niby kto miałby te 4-5 bramek strzelić? :)

willow 19.05.2011 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1096246)
O czym my tu mówimy? Jaki mecz o prestiż? Wisła swoje zrobiła, Legia w zasadzie też. Typowy mecz do sprawdzenia rezerw. Mecz o prestiż to był w Krakowie jak obie drużyny o coś grały ale teraz...?

Zrobiła nie zrobiła. Zależy od punktu widzenia.
Dla mnie jako kibica jeszcze nie zrobiła. Mecze z Legią są prestiżowe i powinno się grać w nich na 100%. Nie mam zamiaru potem wysłuchiwać, że "mistrz jest nagi". To raz. Dwa, są profesjonalistami i mają płacone za wykonywanie swojej roboty na najwyższym poziomie. Ja jak osiągnę plan sprzedażowy, też się nie opierdalam i nie leżę do góry brzuchem do końca roku.
Trzy to aspekt psychologiczny. Oni mają mieć mentalność zwycięzców, a nie minimalistów. Jak im takie "odpuszczanie" wejdzie w krew, to kiedyś mogą odpuścić nie ten mecz co trzeba i będzie zonk.

Ponadto odnoszę nieodparte wrażenie, że takie gadanie o meczu, że jest o "pietruszkę", to sposób usprawiedliwienia ewentualnej porażki.

CH. 19.05.2011 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1096251)
Ale za 5 lat nikt nie będzie pamiętał kontekstu tego meczu - tak jak NIKT nie pamięta kontekstu meczy z 2006 roku, kiedy to mając tytuł nasze gwiazdory dały dupy po całości i przegrały 5-1 kompromitując się haniebnie!

Takiego gówna nie łykam, mamy grac na 100% - wygrać, przegrać, zremisować ale po walce a nie dawaniu dupy!

Tym bardziej że walczymy o DOBRE IMIĘ WISŁY. Ten mecz jest w otwartej telewizji, wielu "niedzielnych" kibiców w całej Polsce zobaczy jak gra nowy mistrz. I dobrze by było żeby zobaczyli dobrze grającego mistrza a nie łosi którzy testują juniorów i dostają 5-1 w dupsko!


BTW
Pracuję w sporej firmie w W-wie - gdzie wielu jest ludzi z całej Polski - dla nich mistrzem (majstrem) jest Lech bo "ładnie" gra. A Wisła to przegrywa i na farcie jest mistrzem. Takie zdanie mają pikniki z całej Polski. Taka jest siła stereotypów. Meczy rzecz jasna nie oglądają, chyba ze takie w otwartej TV. I co zobaczą? Bruda i Riosa ogrywanych przez Legionistów? Dbajmy o swój image! Wygrajmy ten mecz:)

Ale za 5 lat nikt będzie pamiętał w jakim stylu Wisła zdobyła MP, tak jak nikt nie pamięta stylu w jakim zdobyła Amika MP w poprzednim sezonie :)

Raz piszesz jedno, a potem drugie przejmując się jakimiś pionkami z firmy. Każdy normalny dziennikarz tudzież portal sportowy stawia na Wisłę w tym sezonie , tak samo każdy normalny kibic więc to że ktoś Ci coś tam powiedział w Warszawie nie oznacza że cała Polska ma takie zdanie, raz piszesz że nie oglądają nawet meczów a potem żeby wstydu nie było, kim tu sie przejmowac, osobami które nie wiedzą o co chodzi?

Dlatego własnie należy wystawić juniorów, to poskutkuję ośmieszeniem Legii przez Wisłę która traktuje mecz z nimi jak trening pod blokiem, i dobrze :)
Nie żebym lubił przegrywać na Łazienkowskiej ale jak już tak się dzieje (jak pamiętne 5-1) to nie smuci mnie to jakoś, wręcz bawi. Wisła ma MP i jedzie o czapkę gruszek, Legia na całego , wygrywa i myśli że świat jest ich , zawsze mnie to śmieszyło , tak jak po 5-1. Piłkarze z ch.. do góry i szampanem w ręce wracają ze Stolicy a Legia fetuje jakiś wynik który nic już nie zmienił




Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1096260)
Pomyśl jakie będą komentarze w prasie - Legia upokorzyła i ośmieszyła nowego mistrza - a pies z kulawą nogą nie wspomni że graliśmy rezerwami....


będą na prymitywnych portalach bo takie przykładowo weszlo.com napisze "Piłkarze Wisły przyjechali do Stolicy na wycieczkę do miejscowego ZOO. Przy okazji wstąpili na stadion Legii żeby kopnąć ze dwa razy piłkę." i nawet o wyniku nie wspomną bo mają normalne rozumowanie :)
zresztą nie mam 5 lat żebym się przejmował tym co ktoś napisze w internecie. Jest MP czyli najważniejsze trofeum więc teraz wystawić mogą nawet trampkarzy, to Legię jeszcze bardziej by w...... poza niezdobytym MP. Pełen stadion, mecz w TVP2, wszyscy oczekują na nie wiadomo co. Po czym Wisła na kozaka wypuszcza 16 latków. O to to :) MP to historia zapisana w kartach na zawsze, a tytuły newsów i tak znikają po 4 latach bo serwery trzeba oczyścić. To tylko kawałek przysłowiowego atramentu..

Ogryzek 19.05.2011 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1096258)
Ale za 5 lat nikt będzie pamiętał w jakim stylu Wisły zdobyła MP, tak jak nikt nie pamięta stylu w jakim zdobyła Amika MP w poprzednim sezonie :)

Raz piszesz jedno, a potem drugie przejmując się jakimiś pionkami z firmy

Ale wynik meczu będą pamiętać tak jak naszą wtopę 5-1 a stylu nikt nie będzie pamiętał. O tym piszę - czytaj ze zrozumieniem:)

Styl, był czy go nie było to rzecz gustu - wyniki zostają w statystykach


Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1096258)
Dlatego własnie należy wystawić juniorów, to poskutkuję ośmieszeniem Legii przez Wisłę która traktuje mecz z nimi jak trening pod blokiem, i dobrze :)

Faktycznie, nasi juniorzy ograni przez Legię - ładne mi ośmieszenie Legii.... Jeszcze nie daj Boże wysoko. Chłopie ochłoń! Pomyśl jakie będą komentarze w prasie - Legia upokorzyła i ośmieszyła nowego mistrza - a pies z kulawą nogą nie wspomni że graliśmy rezerwami....

Jakubus 19.05.2011 21:02

Nie wiem czy wielu z was obserwuje mecze ME, ale ja ich podstawie śmiem rzec, że Daniel Brud zdecydowanie wyróżnia spośród chłopaków tam grających, warto byłoby mu dać szansę chociaż 45 minut. W 1wszej połowie wystawić najsilniejsze zestawienie, zrobić korzystny wynik i w 2giej dać np Danielowi szanse. Chłopak ten gra na pozycji Czarka Wilka, więc mógłby w drugiej połowie zmienić Jirsaka albo Sivakova.

Ogryzek 19.05.2011 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jakubus (Post 1096263)
Nie wiem czy wielu z was obserwuje mecze ME, ale ja ich podstawie śmiem rzec, że Daniel Brud zdecydowanie wyróżnia spośród chłopaków tam grających, warto byłoby mu dać szansę chociaż 45 minut. W 1wszej połowie wystawić najsilniejsze zestawienie, zrobić korzystny wynik i w 2giej dać np Danielowi szanse. Chłopak ten gra na pozycji Czarka Wilka, więc mógłby w drugiej połowie zmienić Jirsaka albo Sivakova.

A mógłby to zrobić w meczu z Zagłębiem Lubin albo Polonią? :)

Rzecz jasna nic do Bruda nie mam.

lorddavy 19.05.2011 21:26

Wynik jest istotny ale chciałbym w końcu zobaczyć naszą utalentowaną młodzież w meczu ligowym. Chodzi mi tu o wyróżniających się Bruda,Chrapka,Czekaja czy Nalepę. W MEsie dobrze gra wielu naszych zawodników ale jestem ciekawy jak sobie poradzą w rozgrywkach seniorskich i czy można na nich liczyć w niedalekiej przyszłości. Taka okazja na sprawdzenie tych graczy już się prędko nie powtórzy. Oczywiście nie chodzi mi tu o wpuszczenie wszystkich na raz i porażkę 0:3. Jednak jeśli po raz kolejny mam oglądać Żurawskiego czy innego Branco to naprawdę wpuśćmy młodych, jakościowo to na pewno nie będzie gorsze wyjście. Może chociaż jeden w podstawowym i reszta z ławki w zależności od wyniku.

pikey 19.05.2011 21:29

Ja jestem zwolennikiem wystawienia optymalnego składu na Legię, co najwyżej zmiany powinny być przeprowadzone wcześniej, koło 60-70 min, żeby dać szanse pograć dublerom.

Broń Boże nie uważam, że Wisła musi jeszcze coś w tym sezonie udowadniać- Mistrzostwo już mamy, więc mecz w Warszawie to nie żaden ,,test" czy Wisła naprawdę ,,zasługuje" na tytuł.

Niemniej w przeciągu sezonu mało jest takich prestiżowych meczów z drużynami na nasze warunki renomowanymi- raptem 4 ( 2 z Legią, 2 z Lechem). No i oczywiście Derby- mecze istotne niezależnie od renomy rywala;)

Dlatego nie rozumiem czemu mielibyśmy wyjść na Legie rezerwami. Moim zdaniem taki skład możemy wystawić na Zagłębie.

Wojtas 19.05.2011 21:29

Ja bym tak na miejscu Maaskanta nie ekspermentowal za duzo,bo skonczy sie laniem i potem bede wysluchiwał "Mistrza to moze i zdobyliscie ale w Warszawie zescie polegli"

Mi to i tak zwisa ,ale zawsze jakas tam zadra pozostaje , zwlaszcza do tych meczow na Lazienkowwskiej za "starych czasow".

mitmichael 20.05.2011 00:21

Jestesmy juz Mistrzem Polski i nie wypada przegrywac takich spotkan

ŁukaszTS 20.05.2011 11:32

Też jestem zdania, że powinniśmy wyjść w jak najlepszym składzie no minus Wilk, Kirm (którego trener zapowiedział) i Pareiko a zupełne rezerwy puścić w środe w Lubinie i znowu najlepszy skład na R22 z Polonią.

Daja`n 20.05.2011 11:35

Tylko zwycięstwo Wisełko tylko zwycięstwo!

coni 20.05.2011 12:21

Profesjonalizm wymaga od nich zeby zagrali na 100%. Poza tym wynik idzie w swiat. Nikt nie bedzie dociekal czy zagralismy rezerwami czy nie.

W Warszawie nalezy zagrac optymalnym skladem do 60 min, zrobic dobry wynik i wpuscic chlopakow z ME.

W meczu z Zaglebiem mysle zagrac rezerwami

a w meczu z Polonia powtorzyc manerw z Legii.

w kazdym razie ja bym tak zrobiil na miejscu trenera.

JrQ- 20.05.2011 13:23

Ludzie, Legia jest tak slaba, że nawet jak Maaskant wystawi ze 2-3 zmienników, to wygramy ;]

Semper Fidelis 1985 20.05.2011 14:13

RM powiedział że zagra Brud (który obchodzi dziś 22 urodziny - 100 lat Daniel) ale nie od pierwszej minuty, w podstawie za to ... Mateusz Kowalski (liczyłem na kogoś z MESY)

fan01 20.05.2011 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Semper Fidelis 1985 (Post 1096484)
RM powiedział że zagra Brud (który obchodzi dziś 22 urodziny - 100 lat Daniel) ale nie od pierwszej minuty, w podstawie za to ... Mateusz Kowalski (liczyłem na kogoś z MESY)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisla.krakow.pl
„Kew miał robione wczoraj badania i czekamy na ich wyniki. Dla niego jest to pierwsza taka kontuzja, więc nie wie, co mogło się stać. Dla pewności, żeby nie ryzykować groźniejszego urazu, Kew nie zagra w sobotę. Być może do gry wróci w środę” – poinformował szkoleniowiec. Być może holenderskiego obrońcę zastąpi Mateusz Kowalski. „To będzie dla niego dobra okazja, żeby pokazać się w takim spotkaniu” – podkreślał Maaskant. Szansę na występ w Warszawie może dostać również Daniel Brud, który już debiutował w pierwszej drużynie Białej Gwiazdy, jednak raczej nie zagra od pierwszej minuty. „Traktujemy ten mecz poważnie, więc chcemy zacząć go z silnym składem. To zbyt ważne spotkanie dla nas i kibiców, żeby próbować nowych rozwiązań z nowymi piłkarzami” – zaznaczył opiekun Białej Gwiazdy.

Być może, być może, być może, nie ma co panikować ;)

PANDEM0NIUM 20.05.2011 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez coni (Post 1096428)
Poza tym wynik idzie w swiat. Nikt nie bedzie dociekal czy zagralismy rezerwami czy nie.
.

Już widzę jak każdy od Skandynawi po Apeniny z niecierpliwościa oczekuję na roztrzygnięcie polskich Gran Derby.

gianbuffon 20.05.2011 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Semper Fidelis 1985 (Post 1096493)
haha dokładnie! :D
Ja jak najbardziej chce żeby zagrali młodzi (Brud, Nalepa, Czekaj może Chrapek) żeby zabronił Jova, no i licze że dobrze zaprezentuje się Guła (jeśli zagra)

Jakby nie dali d..y z w derbach, to mogliby zagrać w nagrodę. A tak to nie ma co ryzykować. Dostaniemy 5-0 w plecy i będzie płacz. Myślę, że rozsądniej by było, jakby zagrali w następnym meczu z Zagłębiem.

spinna 20.05.2011 14:44

Robert Maaskant przed meczem z Legią [VIDEO]:
http://kiks.tv/2011/05/maaskant-skor...brym-trenerem/

Kryniu 20.05.2011 17:58

Mówcie co chcecie. Mamy z nimi WYGRAĆ. My jesteśmy Wisła i smak zwycięstwa na Łazienkowskiej jest wyjątkowy

matkur 20.05.2011 19:01

Wygramy:) trzeba wygrać i zamknąć buzie wszystkim ludziom.

AgresywnyChomik 20.05.2011 19:14

Dla mnie sprawa jest prosta Wisla powinna jutro wygrac aby nie pozostawic zadnych zludzen kto na tego mistrza zasluzyl. Maciek nie moze miec zadnych podstaw aby dorobic jakies chore teorie.

KOMINEK 20.05.2011 21:59

Jest temat Gdybym był bogaty i tam nawet możecie ogłaszać że Borysiuka kupujemy - ale jak w tym temacie będziecie pleść bzdury do bany polecą

farben 20.05.2011 23:22

Wisła - Legia: mecz mistrza Polski o prestiż

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...stiz,id,t.html

marcin_częstochowa 21.05.2011 07:48

Mistrzostwo Polski zobowiązuje! Ja chcę widzieć jak boisko na Ł3 płonie (nie dosłownie :D)
I trochę z niedowierzaniem czytam komentarze o rezerwowym składzie, czy odpuszczeniu :/ Tu musi być wygrana i kropka.

Siwakow powinien grać od początku, może w końcu pokaże, że jest coś wart. Tzn ja nie mam wątpliwości, że jest ale niech pokaże, że może być przydatny dla zespołu w ważnych meczach. Takiej szansy jak dzisiaj już w tym sezonie miał nie będzie.

mitmichael 21.05.2011 07:59

Jezeli mamy wygrac to nie kombinujac znacznie składem. To mozna zrobic w nastepnych spotkaniach a nie w tak prestizowym spotkaniu.

"Wisła zagra dzisiaj w najmocniejszym możliwym składzie. Maaskant zdradził, że Jaliensa zastąpi Mateusz Kowalski. - To bardzo dobry moment dla niego, żeby się pokazać - stwierdził trener "Białej Gwiazdy".

Mario Nh 21.05.2011 08:07

Nawet zwycięstwo bez tej atmosfery mnie bardzo nie ucieszy. Wygrać z Legią na koniec dziejów ludzkości :D

Karherop 21.05.2011 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1096752)
Jezeli mamy wygrac to nie kombinujac znacznie składem. To mozna zrobic w nastepnych spotkaniach a nie w tak prestizowym spotkaniu.

"Wisła zagra dzisiaj w najmocniejszym możliwym składzie. Maaskant zdradził, że Jaliensa zastąpi Mateusz Kowalski. - To bardzo dobry moment dla niego, żeby się pokazać - stwierdził trener "Białej Gwiazdy".

coś czuje że to moze byc jego ostatni mecz w Wiśle , w szczególności jeśli się poszczyci jakimś babolem


szkoda że klub nie podaje tak jak kiedys kady meczowej na spotkanie ( szczególnie wyjazdowe ) , paru nazwisk można się domyślać , ale kadrę mamy na tyle szeroką ( co nie znaczy że dobrą ) że wchodzi w gre sporo zmian w poszególnych spotkaniach

mitmichael 21.05.2011 09:20

Genkov musi zagrac bo z nim nie przegrywamy. Poza tym nie byle kto przyjedzie na ten Hit.

"Ligowy klasyk między Legią i Wisłą wzbudza zainteresowanie nie tylko w Polsce. Jak ustalił "Super Express", na stadionie przy Łazienkowskiej pojawi się w sobotę Lotthar Matthaeus. Trener reprezentacji Bułgarii chce na własne oczy zobaczyć Cwetana Genkowa."

piotrek06 21.05.2011 09:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1096755)
Nawet zwycięstwo bez tej atmosfery mnie bardzo nie ucieszy. Wygrać z Legią na koniec dziejów ludzkości :D

Ale pewny jesteś że zdążymy z nimi zagrać:>??

STARY WIŚLAK 21.05.2011 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1096782)
Ale pewny jesteś że zdążymy z nimi zagrać:>??

:-D :-D :-D

Zdążymy, zagramy, zwyciężymy!!!

Koniec świata ma nastąpić ok, 18 :-D :-D :-D

WiślakMyślenice 21.05.2011 11:18

Koniec świata nastąpi jak Kowalski lub Żuraw (albo oboje) zdobędą bramki dla Białej Gwiazdy ;)

blanco 21.05.2011 11:31

Nie wiek ktoś ile będzie kibiców na trybunach ?

STARY WIŚLAK 21.05.2011 11:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1096832)
Koniec świata nastąpi jak Kowalski lub Żuraw (albo oboje) zdobędą bramki dla Białej Gwiazdy ;)

Niewątpliwie, to może być koniec świata...bo może się okazać, że nie potrzebne są nam wzmocnienia mając takich :krezusów:... ech, dobrze, że to tylko ironia :-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl