![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Jednak z racji tego że gramy z drużyną która ma mocny lub nawet jak na naszą ligę bardzo mocny środek pomocy Mila-Kaz to pomysł z Małym na szpicy, Melexem i Kirmem na skrzydłach i Wilkiem, Sobolem i Shivakovem na środku wydaje mi się jak najbardziej trafiony. Moim zdaniem jeśli zagramy właśnie tak to Mały cosik ukłuje a nasza trójka środkowych pomocników zdominuje środek pola. To chyba ten rejon będzie jutro strategiczny. Śląsk nie ma dobrych skrzydeł więc będzie się pchał środkiem. Co do Jirsaka to faktycznie gra teraz tak jak nigdy wcześniej za Skorży i moim zdaniem jeśli zachowa formę to do końca sezonu będzie miał pewny plac a i powinien dac nam jeszcze wiele radości. |
Myślę, że w sytuacji gdy Genkov nie może zagrać to najlepszym rozwiązaniem będzie skład identyczny jak w ostatnim meczu, tyle, że w ataku Małecki..
|
Cytat:
|
proste, że powinien zagrać Małecki na szpicy. Będzie to dobry test czy przy naszej taktyce jedyną i słuszną opcją z przodu jest wysoki i silny napadzior czy też mały i szybkie jest równe dobry. Poza tym Melikson na skrzydle, a w pomocy Sobol, Shiva i Jirsak.
|
Jestem straszliwie sceptyczny co do gry Riosa jutro. Mam nadzieję, że zagra Mały, bo od zawsze mówił, że atak to 'jego' pozycja. Jak dostanie szansę, to na 100% będzie zapierdalał jak królik po koksie, to mamy pewne. A z Riosem to już nie do końca. Dostał już wystarczająco dużo szans, a jego ociężały styl raczej nie pomoże nam w walce z atletycznymi stoperami Śląska - Celebanem i Fojutem.
Liczę na dobry mecz Małego i mimo wszystko sądzę, że gra Wilka zamiast Sobola wyjdzie nam na dobre. |
Panowie orientujecie się czy będzie komplet czy można jutro też kupić bilet w kasach Śląska?
|
|
W ataku może grać nawet Jovanić czy Kurto, byle nie Żurawski......
|
Murray - niestety Kirmowi daleko do Manciniego, Małemu do Vucinica, a Maor jest dobry no ale do Tottiego sie nie umywa ;)
|
Zachowując skalę oczywiście.
Genkov to nie van Persie, Jirsak nie Wilshere, a Maor to nie Fabregas :) Bo gramy podobnym ustawieniem jak Arsenal. |
Jestem ciekaw jak to Maaskant rozegra. Czy zagramy tak jak zwykle, czy tak jak z GKS-em... A może zagramy kontrę i wtedy na szpicy będzie Mały, a długie będą szły na Kirma.
Sobol na 90% zajmie miejsce Wilka. Rios / Żurawski - szanse 50 na 50. Obaj nie zachwycają, obu warto sprawdzić, obaj mają argumenty za tym, żeby jeszcze ich zatrzymać, ale obaj też bliżej są opuszczenia klubu latem. Jednak o tym kto wyjdzie nie zadecyduje perspektywa letnich transferów tylko to, kogo obecnie trener bardziej ceni i darzy większym zaufaniem, bo my we Wrocławiu punktów zgubić nie możemy, Jaga ma o wiele lepszy terminarz. |
Cytat:
|
Cytat:
|
|
Cytat:
Który mecz? Tegoroczny? Z poprzedniej kolejki? A co on tam takiego zrobił? Wszedł pobiegać 6 minut po boisku i...no właśnie, co? Wszedł jak już było pozamiatane i nie mógł ani nic poprawić, ani zepsuć. |
Cytat:
Co do meczu to nie ważne jak i w jakim stylu jutro trzeba wygrać bo Jaga nas goni. |
A Lechia dała ciała na całej linii w Warszawie. To już nie jest ta drużyna sprzed zimy, także jej się obawiam już mniej niż Śląska
|
Cytat:
No to ja proponuję Bruda, on też w poprzednim meczu dał dobrą zmianę. Szkoda, że Mączyński poszedł na wypożyczenie, byłoby z niego więcej pożytku niż z Garguły, który jest na ławce za nazwisko. W liderze I ligi ŁKS-ie ma trzy bramki i siedem asyst. Ja wiem, że to inny poziom, ale praktyka pokazuje, ze wypalone ligowe gwiazdki w pierwszej lidze też nie błyszczą. |
Cytat:
|
nie ma ktoś jeszcze wolnego miejsca na jutro do Wrocławia i spowrotem.?
|
No własnie w lidze też cieniują, chociaż kibicuję im jak najmocniej. Mam nadzieję że jak im zbudują ten stadion to zrobią tam niezłą paczkę.
A jutro myślę że Robert nie będzie zaskakiwał i da Riosa. Skoro mówił że Rios jest pierwszy do wejscia za Genkova to pewnie tak zrobi. Zapewne będzie to jego ostatnia szansa na pokazanie się w Wisle, bo talent chłopak ma. Oby nie przeszedł obok meczu. A Jaga goni goni, 2:0 już wygrywa. Chyba zajmą miejsce na podium na koniec. |
Cytat:
A co do meczu: moim zdaniem w ataku jutro zagrać powinien Mały. Wisła ostatnio stwarza sobie wiele sytuacji, Mały jest na tyle skuteczny z przodu, że spokojnie powinien się sprawdzić i strzelić co trzeba. Co prawda wieżowcem pokroju Genkova nie jest ale fizyczna walka nie jest mu obca i powinien sobie poradzić w polu karnym jako jedyny napastnik. Szczerze mówiąc, to nawet zastanawiałem się nad tym, czy Żuraw nie sprawdził by się teraz w sytuacji, gdy okazje podbramkowe się nadarzają i pomocnicy są w stanie wykreować napastnikowi sytuacje. To zdecydowanie wyróżnia obecną grę Wisły od tej, kiedy dostawał szanse. Pozostaje czekać do jutra. Jaga goni, trzeba włączyć kolejny bieg i zachować bezpieczny dystans. |
Jaga znowu wygrała!? Jutro trzeba zrobić swoje
|
Zuraw już zardzewiał na ławie..Mały powinien zagrać od 1 minuty w ataku, a za Siwakowa Maaskant mógłby dać pograć Gargule, wspartym Wilkiem/Sobolem i Jirsakiem. Na skrzydłach Kirm i Melikson.
Jaga wygrała i tak jak już wiele z nas wspominało, jest praktycznie jedyna druzyna która moze jeszcze z nami powalczyc o tytuł. |
Ja w obecnej sytuacji właśnie postawiłbym na Małeckiego na szpicy. Moim zdaniem lepszy Mały w ataku, niż Żuraw czy Rios.
Na skrzydłach Melikson i Kirm, w środku Wilk, Sobolewski, Jirsak. Reszta bez zmian. Czeka nas trudny mecz we Wrocławiu coś mi się tak zdaje... |
Do zobaczenia na meczu!! :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Prawda jest taka, że nie dostał prawdziwej szansy od Maaskanta. Co to jest 5-15min? |
Jakie 5-15 minut? Jakiej szansy nie było? Pamięć nie sięga dalej niż ostatni mecz?
http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=17590&id_sezon=77 Ostatnia szansa raptem z Podbeskidziem, pełne 90 minut... |
Cytat:
|
W ME 4 mecze 8 goli..
Zasługuje na tą szanse co by nie było. Dla czystego sumienia i by być fair wobec zawodnika Maaskant powinien go wystawić. Potraktować to jako ostatnia szansa, jak będzie dreptał po boisku jak Adebayor wczoraj to nie zawracać sobie głowy i sprawa jasna. Po sezonie adios Rios. Chyba, że wolicie perspektywicznego Żurawskiego? |
Rios zagrał 3 mecze w pełnym wymiarze czasowym, 4 mecze powyżej 60 min, 2 po 45 min, a reszta to ogony z czego 3 to wejścia od ok 85 min i później. I uważacie że to jest danie szansy?? To jest Latynos, a oni czasem dłużej się aklimatyzują, niekoniecznie musi to jego dotyczyć ale nie można tego wykluczyć. Jirsak też długo czekał, też wieszaliście psy na nim ale teraz jakoś te głosy ucichły, ba widziałem posty gdzie pisano by przedłużyć z nim kontrakt.. no ale cóż z niemal każdym zawodnikiem tak tutaj macie, Brożka czy Błaszcza na samym początku nie ominęło to..
pozdro i bez napinki |
ME a Ekstraklasa to dwa różne Światy i to już wszyscy wiemy. A czy Maaskant jest fair wobec Branko, że nie daje mu pograć? Przecież obronę mamy fatalną...
Jirsak był ustawiany na złej pozycji, to nie jest zawodnika typu Szymkowiaka. Jirsak potrafi świetnie wspomagać prace w srodku pola pod obiema bramkami. Uzupełnia Meliksona w ataku, a potem szybko wraca pod pole karne, żeby bronic. Taka cicha praca której nie widać na boisku. Nie dziwie się, że nie było go widać przez te dwa lata, skoro grał na nie swojej pozycji. Nie mamy czasu na eksperymenty, obecnie są 4 punkty przewagi i dzisiaj porażka wprowadza bardzo nerwowa atmosferę przed trudnymi meczami. Powinien zagrać zgrany, 'żelazny' skład. Wole Małeckiego z przodu, czyli kompletna wymienność pozycji w trójkącie Kirm, Małecki, Melikson. |
czasem się zastanawiam czy to forum kibiców Wisły Kraków, czy latynosa, który jedynie potrafi walić bramy z ogórkami. Wolny, średniego wzrostu i bez myślenia boiskowego. Zawsze, gdy dostaje szanse to zamiast biegać za 3 to drepta na boisku, nie wracając się, zapomniał, że on tu nie jest gwiazdą. Denerwuje mnie jego nonszalancja i brak zaangażowania, gdyby mi ktoś dał szansę na pewno zrobiłbym wszystko by się wykazać.
|
art jasne przecież Jirsak był na różnych pozycjach ustawiany, poza tym wiem że za Skorży był źle ustawiany, ale jakoś mało kogo to obchodziło.. ciągle tylko pisano 700tys euro w plecy itp... Dlatego dla mnie to nic nowego na tym forum. No właśnie 2 lata Jirsak miał, a gdyby to było wypożyczenie to po Twoich ocenach po 1 sezonie wróciłby bez żalu
a_r_e_n_a tylko jakoś w poprzedniej rundzie wcale tak źle nie wyglądał. A w tej jest kompletnie bez rytmu meczowego, jeśli grałeś w piłkę to powinieneś wiedzieć co to oznacza. Nie jestem jakimś fanem wielkim Riosa, bo ja do każdego zawodnika w naszej drużynie podchodzę tak samo, niech pogra dopiero go ocenimy... a po takich ogonkach, szczególnie w tej rundzie, to co tu można oceniać. |
Maaskant nie ufa Riosowi, z jednej strony trudno się dziwić.
Dziś zapewne zwycięży wariant z Małym na szpicy i Siwakowem w środku, Maorem na skrzydle. |
Miał swoją szanse 300 % w meczu z Bełchatowem, wcześniej to co zrobił w Bielsku Białej (lobowanie bramkarza) i wszyscy widzieliśmy jak je wykorzystał. Chyba Maaskantowi to wystarczyło.
|
Gwiażdzisty Gienek też tak miał i gdyby nie to że wreszcie zaczął strzelać byłoby to samo.. Brożek pudłował..
Ba nawet Messi ostatnio w lidze z Realem lobował a mógł spokojnie strzelić. To nie są argumenty.. poza tym jesli trener mu nie ufa to też nie należy się dziwić że tak gra. Gienek w pierwszych meczach nie wyglądał lepiej od Riosa,a teraz proszę. Po prostu pokazuje tutaj jacy nieobiektywni potraficie być i jacy niecierpliwi. Gdybyście byli trenerami wielu ciekawych zawodników by wam uciekło |
Genkov przynajmniej walczy o każdą piłkę, biega od jednego obrońcy do drugiego, jest silny i dobry w powietrzu. Nie jesteśmy zależni jedynie od podań po ziemi, jak w przypadku Riosa. A jak gość wykazuje się jeszcze nonszalancją pod bramką rywala to co się dziwić, że nie pasuje trenerowi do koncepcji. Mały przynajmniej jest przebojowy, a Rios co ma? Zastawkę i koniec. Nawet przyspieszenia nie uświadczymy.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl