Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Nie dla Arboledy i innch "Polaków" (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7870)

kreseq 27.01.2011 19:17

Hernani zjadl zeby w naszej lidze i zaczal jesc nasze schabowe wczesniej niz niektorym na tym forum zaczely wypadac mleczaki...

emj10 27.01.2011 19:44

Oczywiście, że to inny przypadek. Bardziej Kelatiego - koszykarza, o którym pisałem 2 strony wcześniej. Co nie zmienia faktu, że jest to "przyjezdny", a wczytując się w stronę czwartą tego tematu można uznać, że taka osoba z musu jest persona non grata jeśli chodzi o kadrę.

Specjalnie wkleiłem tą informację o Hernanim żeby pokazać jak wybiórczo niektórzy traktują tych naszych przyszłych/niedoszłych kadrowiczów. Więcej konsekwencji, a będzie dobrze.

Arked 27.01.2011 23:39

Co do Hernaniego to osobiście nie widzę przeciwwskazań dla jego gry w kadrze. Otrzymał obywatelstwo w całkowicie normalnym trybie, gry w piłkę uczył się w dużej mierze w naszym kraju, ma polską dziewczynę (żonę?) i nieźle mówi po polsku. Inna sprawa czy jest na tyle dobry żeby grać w reprezentacji.

DDP 27.01.2011 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1042415)
Hernani ma pod względem tożsamościowym znacznie lepsze argumenty na grę w kadrze, niż Maniek.

Żona Polka + o 3 lata (sorry 2) dłuższy pobyt w kraju. No tak, moim zdaniem pod względem tożsamościowym to nawet argumenty Hernaniego MIAŻDŻĄ argumenty Arboledy (Olisadebe też miał żonę Polkę). TAK dla Hernaniego i NIE dla Arboledy (teraz, ale TAK za 2 lata pod najważniejszym warunkiem, że zmieni klub).

Cytat:

W marcu 2004 roku został sprowadzony przez Marka Koźmińskiego do zarządzanego przez niego pierwszoligowego Górnika Zabrze
Taaa, 8 lat jak nic już lata w Polsce...hehe.

dynek.pl 27.01.2011 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DDP (Post 1042520)
Żona Polka + o 3 lata dłuższy pobyt w kraju. No tak, moim zdaniem pod względem tożsamościowym to nawet argumenty Hernaniego miażdżą argumenty Arboledy (Olisadebe też miał żonę Polkę). TAK dla Hernaniego i NIE dla Arboledy (teraz, ale TAK za 3 lata pod warunkiem, że zmieni klub).



Taaa, 8 lat jak nic już lata po Polsce.

no i zone niech se zmieni na jakas Polke :D

WioReXXX 28.01.2011 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DDP (Post 1042520)
Żona Polka + o 3 lata dłuższy pobyt w kraju. No tak, moim zdaniem pod względem tożsamościowym to nawet argumenty Hernaniego miażdżą argumenty Arboledy (Olisadebe też miał żonę Polkę). TAK dla Hernaniego i NIE dla Arboledy (teraz, ale TAK za 3 lata pod warunkiem, że zmieni klub).

O czym ty w ogóle piszesz?
Hernani, można to powiedzieć z dość dużą pewnością, po zakończeniu kariery piłkarskiej będzie tutaj mieszkał, jego dzieci urodzą (jeżeli czasem już się nie urodziły) tutaj, tutaj będą chodzić do szkoły i będą rodowitymi Polakami, tutaj też Hernani będzie płacił swoje podatki i tutaj zapewne też będzie dalej pracował, bo nie sądzę, że z piłki mu wystarczy. Maniek z pewnością po karierze stąd daleko czmychnie.
Nie widzisz różnicy? To idźmy dalej. Hernani uzyskał obywatelstwo, bo chciał je uzyskać. Pomyślał- "tak, to jest mój drugi dom. Tu mam swoją żonę, tu mam swoje dzieci i chcę dalej tu żyć. Polski paszport ułatwi mi życie tutaj." W przeciwieństwie do Arboledy nie składa papierów, bo chce grać w reprezentacji, czyt. chce mieć możliwość zagrania na dużej imprezie, a do tego wypromowania się i zarobienia większej kasy.
Poza tym kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem. Kolega, którego zacytowałeś i niesłusznie podważyłeś jego argumenty, nie napisał, że Hernani ma prawo czy powinien grać w polskiej reprezentacji, tylko że ma o wiele większe argumenty, by się o taką reprezentację starać. Nie napisał żadnego "tak dla Hernaniego".

DDP 28.01.2011 00:20

Nie wiem skąd te pewności o "czmychnięciach", nie wnikam jak to robisz, że czytasz w myślach Hernaniego i wiesz co pomyślał. Skąd wiesz co pomyślał Arboleda? O jakiej dużej kasie i wypromowaniu się na Euro2012 w przypadku 31 letniego Arboledy teraz i 33 letniego w roku otwarcia mistrzostw (podczas gdy jeszcze rok będzie obowiązywał go kontrakt w Polsce) masz na myśli? Pieniądze za zgrupowania? Spoko, jest naprawdę gruba kasa do wyciągnięcia. Myślisz, że piłkarze w tym wieku starają się promować? Być może mam "problemy" z czytaniem, ale chyba lepsze to niż problemy z logicznym myśleniem.

DDP 28.01.2011 00:43

Dziwne, wątek założony, tytuł niby inteligentnie nie skierowany na konkretnego zawodnika bo przecież drugi człon brzmi "i innych "Polaków", ale jednak dotyczy głównie piłkarza klubu znienawidzonego przez gospodarzy...a ja spodziewam się obiektywnych opinii. Juz więcej nic nie piszę.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WCracow (Post 1041760)
Piszecie " dla Arboledy -> NIE" tylko dlatego, ze jest z Lecha. Taka jest prawda. Gdyby ten pilkarz gral dla Wisly lub chodziłoby o jakiegoś obcokrajowca z Wisly to jestem pewny, że pisalibyscie - " Smuda powoluj go bo drugiego takiego nie znajdziesz w Polsce. Co z tego,ze murzyn/azjata/żyd ?... wazne, ze umie w pilke grac". Zalosne to jest. Troche obiektywizmu panowie, prosze. Za niedlugo bedziecie pisal, że Lech gra w 1/2 LE ( wiem ze to niemożliwe, ale podaje przyklad ) tylko dlatego, że ma Rudnevsa, bo gdyby nie ten pilkarz to odpadliby przegrywajac w grupie 0:5 ze wszystkimi i do tego spadniby do 1.Ligi. Litosci ...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1042070)
ja jestem w 100 % przekonany, że gdyby Arboleda był biały, ale nie miał nadal żadnych korzeni tutaj, pochodzenia itd - to byście się cieszyli z jego gry w reprze.

Ale że jest czarny i że jest z Amici, to już złooooooo.... już trzeba przyszykować transparenty " nigdy nie będziesz polakiem "...pss...

Dzięki Panowie za te odważne opinie, nie każdego byłoby na nie stać.

murray 28.01.2011 01:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DDP (Post 1042533)
Dziwne, wątek założony, tytuł niby inteligentnie nie skierowany na konkretnego zawodnika bo przecież drugi człon brzmi "i innych "Polaków", ale jednak dotyczy głównie piłkarza klubu znienawidzonego przez gospodarzy...a ja spodziewam się obiektywnych opinii. Juz więcej nic nie piszę.

1. Arboleda nie spełnia warunków przyznania obywatelstwa.
2. Maniek jest zwyczajnie pazernym człowieczkiem, jemu paszport potrzebny jest by otworzyć sobie granice.
3. W wypowiedziach nie słychać jego wielkiego przywiązania do Polski, tylko do kasy, którą tu znalazł. No i Boga, miłości i Franza Smudy,
4. To, że gra w Lechu ma takie znaczenie, że po prostu go nie lubię.
5. Chłopaki nie płaczą.

I wsio.

WiernyWiśle 28.01.2011 01:35

Byłem ciekawy jak jest z naszym językiem u tych panów, wiem że Arboleda jest krócej w Polsce o 3 lata i to jest duża różnica. Byłem zaskoczony tym jak dobrze wypowiada się w naszym języku Hernani a widziałem wywiad z przed roku! Potem zobaczyłem wywiad z graczem Amici... Pierwsze słowa dziennikarza: "wiem że nie mówisz dobrze po POLSKU..." Jak ktoś kto ledwo składa zdanie, nic nie jest w stanie odmienić może chcieć grać dla POLSKI?! Już był taki jeden co się tylko hymnu uczył żeby na meczu było widać że jest POLAKIEM... A nie sorry Roger zna jeszcze przekleństwa ;)

flamengista 28.01.2011 08:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DDP (Post 1042520)
Żona Polka + o 3 lata (sorry 2) dłuższy pobyt w kraju. No tak, moim zdaniem pod względem tożsamościowym to nawet argumenty Hernaniego MIAŻDŻĄ argumenty Arboledy (Olisadebe też miał żonę Polkę). TAK dla Hernaniego i NIE dla Arboledy (teraz, ale TAK za 2 lata pod najważniejszym warunkiem, że zmieni klub).

Taaa, 8 lat jak nic już lata w Polsce...hehe.

:shock:

Do jasnej ciasnej, gdzie napisałem "tak dla Hernaniego w kadrze"? No gdzie?

Piszę, że w przypadku Hernaniego argumentów za jego polskością jest znacznie więcej. Tyle. Jak pojawi się temat: "Hernani w kadrze", to wtedy się zastanowię co o tym sądzić. Na razie tematu Hernaniego nie ma!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DDP (Post 1042527)
(...) O jakiej dużej kasie i wypromowaniu się na Euro2012 w przypadku 31 letniego Arboledy teraz i 33 letniego w roku otwarcia mistrzostw (podczas gdy jeszcze rok będzie obowiązywał go kontrakt w Polsce) masz na myśli? Pieniądze za zgrupowania? Spoko, jest naprawdę gruba kasa do wyciągnięcia. Myślisz, że piłkarze w tym wieku starają się promować? Być może mam "problemy" z czytaniem, ale chyba lepsze to niż problemy z logicznym myśleniem.

Za chwilę się dowiemy, że Bóg tak chciał. Bóg chciał, by Arboleda odwdzięczył się swojej nowej ojczyźnie - Polsce, gdzie przyjęto go chlebem i solą. No i brakuje stwierdzenia "kocham Was wszystkich". Ach, zapomniałem - to akurat inny piłkarz powiedział, dosyć w zachowaniu do Arboledy podobny.

Na poważnie, to argumenty dla samego Arboledy do gry w kadrze są następujące:
1. Perspektywa gry meczów towarzyskich z największymi potęgami reprezentacyjnymi - przed Euro mamy grać sparingi m.in. z Niemcami i Francją
2. Kasa za zgrupowania oraz ew. dodatkowe pieniądze od sponsorów
3. Gra na Euro 2012 - wielkiej sportowej imprezie, co jest marzeniem niemal każdego piłkarza
4. Po Euro - możliwość odejścia do jakiejś bogatej ligi na sportową emeryturę - np. do Kataru. Dzięki grze w reprezentacji byłoby to o wiele łatwiejsze

Generalnie - nie dziwię mu się, fajna sprawa. Dziwię się tylko, że ty się dziwisz:-D

Sartre 28.01.2011 09:27

Cytat:

Piszę, że w przypadku Hernaniego argumentów za jego polskością jest znacznie więcej. Tyle. Jak pojawi się temat: "Hernani w kadrze", to wtedy się zastanowię co o tym sądzić. Na razie tematu Hernaniego nie ma!
Ktoś już tu (albo gdzieś indziej) trafnie zwrócił uwagę - nie chodzi o polskość, a obywatelstwo;) Bo polskość, to Hymn, podwórko, schabowe, małostkowość, gościnność, deszcz 8/12, flaga, dziurawe drogi, pracowitość, gołąbki, piękne blondynki, Rysio Rynkowski, marudzenie, kreskówki na Polonii 1, Adam Małysz itd. itp... moglibyśmy zrobić oddzielny, wielki temat o tym, czym jest polskość i co ją definiuje ;) Hernani po prostu odbiera obywatelstwo ;)

Jak dla mnie Hernani nadal nie "łapie się" do tej granicy, którą sam osobiście sobie wyznaczyłem, gdzie naturalizowanego obcokrajowca zaakceptowałbym w kadrze. Nie wychował się piłkarsko u nas - nie powinien reprezentować polskiej piłki. Natomiast obywatelstwa i, ba, miana Polaka nie mam zamiaru mu odmawiać - bo facet faktycznie z tym krajem czuje się związany i najwyraźniej z nim też wiąże swoją przyszłość. Jeżeli czuje się Polakiem i czuje przywiązanie do Polski, to dla mnie to wystarczy. To więcej, niż wiele osób urodzonych w tym kraju ;)

W każdym razie konsekwentnie: nie dla Arboledy, nie dla Hernaniego, nie dla Perquisa, nie dla Rogera, nie dla Olisadebe, nie dla Obraniaka, nie dla Wondolowskiego, tak dla Boenischa, tak dla Matuszczyka :) Ława przysięgłych nadal debatuje nad Cionkiem, ale więcej głosów jest przeciw ;)

WCracow 02.02.2011 11:14

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

I co wy na to panowie? Jak teraz zareagujecie?

bridgeburner 02.02.2011 11:18

Ale z czym ty w ogóle tu wyskakujesz??
chłopak ma rodzica Polaka wiec prawnie mu sie obywatelstwo należy
a nie wprasza sie do reprezentacji obcego kraju, walczac o paszport bo " łatwiej mu sie bedzie podróżowało po Europie"

mcovalski 02.02.2011 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WCracow (Post 1045661)
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

I co wy na to panowie? Jak teraz zareagujecie?

Przecież nie dlatego że będzie grał w reprezentacji bo nie może.Jak będzie miał paszport kraju z UE to mu będzie wygodnie prawda?

WCracow 02.02.2011 11:33

Moze i tak, ale nie zdziwie się jak za rok będzie mowil, ze chcialby zagrac dla Polski. Zagral tylko 1 mecz w reprezentacji Izraela, czyli moze zagrac dla Polski jeszcze.

Titto 02.02.2011 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mcovalski (Post 1045664)
Przecież nie dlatego że będzie grał w reprezentacji bo nie może.Jak będzie miał paszport kraju z UE to mu będzie wygodnie prawda?

Przecież Melikson może występować w reprezentacji Polski...

ponury 02.02.2011 14:12

Co drugi Żyd grający w Europie ma korzenie polskie - obywatelstwo UE. Szczególnie w Anglii, gdzie limit piłkarzy spoza wspólnoty to bodaj 3.
Ludzie, przecież to sytuacje zupełnie różne, abstrahując już kwestii poczucia tożsamości narodowej...

Q13SON 18.03.2011 13:55

Cytat:

Holender wypowiedział się na temat ogólnej tendencji "zatrudniania" do reprezentacji zawodników zagranicznych. - Nie jest dobrze, gdy zawodnicy grają dla kraju, którego narodowości nie posiadają. Jak tak dalej pójdzie, to Katar, Rosja czy inny bogaty kraj będzie kupował reprezentantów. Tak przecież już się dzieje w niektórych sportach - na przykład w Holandii reprezentacja tenisa stołowego składa się z samych Chińczyków, którzy nawet nie znają naszego języka - zwrócił uwagę trener Wisły, co jak żywo przypomina sytuację w naszym kraju w tej samej dyscyplinie.

- Dla reprezentacji i rozgrywek międzynarodowych będzie lepiej, jeśli będą grać w niej zawodnicy z danego kraju. Choć w przypadku Meliksona sytuacja jest odrobinę inna - on ma polską matkę - przypomina Holender. - Jeśli zaś chodzi o jego umiejętności, to jestem przekonany, że dodał wiele jakości do polskiej piłki. Można to było zobaczyć w pierwszych jego meczach, a moim zdaniem on może grać jeszcze lepiej.
Maaskant o usilnej naturalizacji.

Arboleda śpiewa hymn i odpowiada na niewygodne pytania:
http://www.weszlo.com/news/6482


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl