![]() |
Hernani zjadl zeby w naszej lidze i zaczal jesc nasze schabowe wczesniej niz niektorym na tym forum zaczely wypadac mleczaki...
|
Oczywiście, że to inny przypadek. Bardziej Kelatiego - koszykarza, o którym pisałem 2 strony wcześniej. Co nie zmienia faktu, że jest to "przyjezdny", a wczytując się w stronę czwartą tego tematu można uznać, że taka osoba z musu jest persona non grata jeśli chodzi o kadrę.
Specjalnie wkleiłem tą informację o Hernanim żeby pokazać jak wybiórczo niektórzy traktują tych naszych przyszłych/niedoszłych kadrowiczów. Więcej konsekwencji, a będzie dobrze. |
Co do Hernaniego to osobiście nie widzę przeciwwskazań dla jego gry w kadrze. Otrzymał obywatelstwo w całkowicie normalnym trybie, gry w piłkę uczył się w dużej mierze w naszym kraju, ma polską dziewczynę (żonę?) i nieźle mówi po polsku. Inna sprawa czy jest na tyle dobry żeby grać w reprezentacji.
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Hernani, można to powiedzieć z dość dużą pewnością, po zakończeniu kariery piłkarskiej będzie tutaj mieszkał, jego dzieci urodzą (jeżeli czasem już się nie urodziły) tutaj, tutaj będą chodzić do szkoły i będą rodowitymi Polakami, tutaj też Hernani będzie płacił swoje podatki i tutaj zapewne też będzie dalej pracował, bo nie sądzę, że z piłki mu wystarczy. Maniek z pewnością po karierze stąd daleko czmychnie. Nie widzisz różnicy? To idźmy dalej. Hernani uzyskał obywatelstwo, bo chciał je uzyskać. Pomyślał- "tak, to jest mój drugi dom. Tu mam swoją żonę, tu mam swoje dzieci i chcę dalej tu żyć. Polski paszport ułatwi mi życie tutaj." W przeciwieństwie do Arboledy nie składa papierów, bo chce grać w reprezentacji, czyt. chce mieć możliwość zagrania na dużej imprezie, a do tego wypromowania się i zarobienia większej kasy. Poza tym kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem. Kolega, którego zacytowałeś i niesłusznie podważyłeś jego argumenty, nie napisał, że Hernani ma prawo czy powinien grać w polskiej reprezentacji, tylko że ma o wiele większe argumenty, by się o taką reprezentację starać. Nie napisał żadnego "tak dla Hernaniego". |
Nie wiem skąd te pewności o "czmychnięciach", nie wnikam jak to robisz, że czytasz w myślach Hernaniego i wiesz co pomyślał. Skąd wiesz co pomyślał Arboleda? O jakiej dużej kasie i wypromowaniu się na Euro2012 w przypadku 31 letniego Arboledy teraz i 33 letniego w roku otwarcia mistrzostw (podczas gdy jeszcze rok będzie obowiązywał go kontrakt w Polsce) masz na myśli? Pieniądze za zgrupowania? Spoko, jest naprawdę gruba kasa do wyciągnięcia. Myślisz, że piłkarze w tym wieku starają się promować? Być może mam "problemy" z czytaniem, ale chyba lepsze to niż problemy z logicznym myśleniem.
|
Dziwne, wątek założony, tytuł niby inteligentnie nie skierowany na konkretnego zawodnika bo przecież drugi człon brzmi "i innych "Polaków", ale jednak dotyczy głównie piłkarza klubu znienawidzonego przez gospodarzy...a ja spodziewam się obiektywnych opinii. Juz więcej nic nie piszę.
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
2. Maniek jest zwyczajnie pazernym człowieczkiem, jemu paszport potrzebny jest by otworzyć sobie granice. 3. W wypowiedziach nie słychać jego wielkiego przywiązania do Polski, tylko do kasy, którą tu znalazł. No i Boga, miłości i Franza Smudy, 4. To, że gra w Lechu ma takie znaczenie, że po prostu go nie lubię. 5. Chłopaki nie płaczą. I wsio. |
Byłem ciekawy jak jest z naszym językiem u tych panów, wiem że Arboleda jest krócej w Polsce o 3 lata i to jest duża różnica. Byłem zaskoczony tym jak dobrze wypowiada się w naszym języku Hernani a widziałem wywiad z przed roku! Potem zobaczyłem wywiad z graczem Amici... Pierwsze słowa dziennikarza: "wiem że nie mówisz dobrze po POLSKU..." Jak ktoś kto ledwo składa zdanie, nic nie jest w stanie odmienić może chcieć grać dla POLSKI?! Już był taki jeden co się tylko hymnu uczył żeby na meczu było widać że jest POLAKIEM... A nie sorry Roger zna jeszcze przekleństwa ;)
|
Cytat:
Do jasnej ciasnej, gdzie napisałem "tak dla Hernaniego w kadrze"? No gdzie? Piszę, że w przypadku Hernaniego argumentów za jego polskością jest znacznie więcej. Tyle. Jak pojawi się temat: "Hernani w kadrze", to wtedy się zastanowię co o tym sądzić. Na razie tematu Hernaniego nie ma! Cytat:
Na poważnie, to argumenty dla samego Arboledy do gry w kadrze są następujące: 1. Perspektywa gry meczów towarzyskich z największymi potęgami reprezentacyjnymi - przed Euro mamy grać sparingi m.in. z Niemcami i Francją 2. Kasa za zgrupowania oraz ew. dodatkowe pieniądze od sponsorów 3. Gra na Euro 2012 - wielkiej sportowej imprezie, co jest marzeniem niemal każdego piłkarza 4. Po Euro - możliwość odejścia do jakiejś bogatej ligi na sportową emeryturę - np. do Kataru. Dzięki grze w reprezentacji byłoby to o wiele łatwiejsze Generalnie - nie dziwię mu się, fajna sprawa. Dziwię się tylko, że ty się dziwisz:-D |
Cytat:
Jak dla mnie Hernani nadal nie "łapie się" do tej granicy, którą sam osobiście sobie wyznaczyłem, gdzie naturalizowanego obcokrajowca zaakceptowałbym w kadrze. Nie wychował się piłkarsko u nas - nie powinien reprezentować polskiej piłki. Natomiast obywatelstwa i, ba, miana Polaka nie mam zamiaru mu odmawiać - bo facet faktycznie z tym krajem czuje się związany i najwyraźniej z nim też wiąże swoją przyszłość. Jeżeli czuje się Polakiem i czuje przywiązanie do Polski, to dla mnie to wystarczy. To więcej, niż wiele osób urodzonych w tym kraju ;) W każdym razie konsekwentnie: nie dla Arboledy, nie dla Hernaniego, nie dla Perquisa, nie dla Rogera, nie dla Olisadebe, nie dla Obraniaka, nie dla Wondolowskiego, tak dla Boenischa, tak dla Matuszczyka :) Ława przysięgłych nadal debatuje nad Cionkiem, ale więcej głosów jest przeciw ;) |
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html
I co wy na to panowie? Jak teraz zareagujecie? |
Ale z czym ty w ogóle tu wyskakujesz??
chłopak ma rodzica Polaka wiec prawnie mu sie obywatelstwo należy a nie wprasza sie do reprezentacji obcego kraju, walczac o paszport bo " łatwiej mu sie bedzie podróżowało po Europie" |
Cytat:
|
Moze i tak, ale nie zdziwie się jak za rok będzie mowil, ze chcialby zagrac dla Polski. Zagral tylko 1 mecz w reprezentacji Izraela, czyli moze zagrac dla Polski jeszcze.
|
Cytat:
|
Co drugi Żyd grający w Europie ma korzenie polskie - obywatelstwo UE. Szczególnie w Anglii, gdzie limit piłkarzy spoza wspólnoty to bodaj 3.
Ludzie, przecież to sytuacje zupełnie różne, abstrahując już kwestii poczucia tożsamości narodowej... |
Cytat:
Arboleda śpiewa hymn i odpowiada na niewygodne pytania: http://www.weszlo.com/news/6482 |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl