Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [10. Kolejka] Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 23 października sobota godz. 18:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7667)

Semper Fidelis 1985 22.10.2010 12:44

Wie ktoś o której jest konferencja dziś?

pcpc 22.10.2010 13:11

Powiem tak ten i kolejny sezon liga grac aby sie utrzymaci i przebudowac zespół inaczej nic sie nie zmieni a ja widze ze za Holendra nie grają do przodu moze ktos zlapie. Bo nawet jak by tak grali nie ma kto w przodzie straszyć. Sprzedaż Marcelo to 1/3 straty w ofensywie oraz 50% w defensywie a zbudowac druzyne od nowa to nie rok a dwa ale minimum 3 lata by był efekt by byla widoczna poprawa. Powiedzcie nam co daje nam Mistrz w tym roku to ze znowu damy ciała w pucharach wole sie pomeczyc 2 lata a zobaczyc w konicu druzyna na klasowym poziomie. Poatrzcie ile czasu buduje się Lechia a nie ma Gwiazd,Korona,Jagielonia. Drużyne się buduje a nie symuluje bo szczeze 3 dobrych graczy z ligi niemieckie wzmocni ktorys klub i reszta lezy. Bo u nas gra sie prosto a Holender chce wdrozyci cos nowego a jak sie za dziecka tego nie nauczyło to normalnie musi potrwac troche czasu

licoo 22.10.2010 14:01

Mam nadzieję że na gnieździe będzie G.:) Według mnie jednak ważne kto prowadzi doping, G wyrobił sobie już pewien autorytet i potrafi zapanować nad kibicami;) Wydaje mi się, że gdyby on był na ostatnim meczu to by nie było gwizdów, zauważcie, że przy każdym momencie gdy słabnie doping i pojawiają się gwizdy (np. na sędziego) on od razu rzuci łatwą przyśpiewkę albo okrzyk żeby wyładować swoje frustracje nie koniecznie gwiżdżąc. J. niestety trochę za młody jest, pasuje mi właśnie do gniazda na kosza, gdzie średnia wieku, niestety, na młynie jest gdzieś góra 18 lat.

PS. Inna sprawa to właśnie ta, że na G3 jest bardzo dużo młodych ludzi, z jednej strony dobrze, ale z drugiej wydaje mi się że oni przychodzą się tylko lansować:/ Robią fotki, potem wrzucają na facebooka i myślą że są trendy.

spinna 22.10.2010 15:32

Robert Maaskant przed meczem z Lechią Gdańsk mówi m.in. o kibicach, Frankowskim i recepcie na wygranie meczu z Lechią:
http://kiks.tv/2010/10/maaskant-jedy...-z-siebie-100/

Robek 22.10.2010 18:58

Nie zagra Kowalski,Branco i Łobodziński..............................
A czy jest to jakies osłabienie?
czy może wzmocnienie :-p:-p:-P

flamengista 22.10.2010 19:59

Wszystko fajnie, budujmy drużynę na przyszły sezon ale jesteśmy na 7 pozycji, z raptem 12 punktami. Mniejsza o to, że to za mało na MP i puchary. Ale to za mało na utrzymanie.

Więc, żeby nie było nerwówy mecz muszą wygrać. Po prostu muszą. W przeciwnym wypadku zrobi się naprawdę nieciekawie.

skeba 22.10.2010 20:42

Już nas beznadziejna Legia wyprzedziła...
Jutro koniecznie 3pkt, bo jedyną drogą do Le będzie Puchar Polski

jacula 22.10.2010 21:31

już nam nie daleko do Cracovi jutro jak zagramy jak ostatnie czasy to będziemy sąsiadami Crax-y już nie tylko za błoń i w tabeli też ..bravo

Wojtas 22.10.2010 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 997119)
jeśli pójdą na grę w otwartą piłkę i faktycznie będą chcieli wygrać a nie zremisować to myślę że może być fajny mecz i może wreszcie zwycięstwo.

I oby doping był lepiej prowadzony niż na Śląsku



tez o tym pomyslem,bo na Slasku nie bylo nawet u nas kibicow 50% tego co trzeba dac od siebie pod wzgledem dopingu

jutro musi byc lepiej!!

Co do Lechii to widac ze licza na 3pkt,ja im zycze zawsze jak najplepiej ale jednak jutro mam nadzieje ze ich pewnosc siebie pozwoli nam rozwinac skrzydla :)

Wisla&Lechia

maRgrabkarz 23.10.2010 00:42

dobrze, że duch w narodzie nie ginie. a jak np. zremisujemy to co? Zacznie masowo skakać z jednego z naszych wspaniałych mostów? Jest jeszcze runda wiosenna po całym okresie przepracowanym z Maaskantem i spadek (#@!$%&^) raczej nam nie grozi.

DevilMayCry 23.10.2010 01:23

Dla odświeżenia, kim jesteśmy!!!
http://www.youtube.com/watch?v=e8Zm5HSxqq0
za jaja (tudzież inne "rzeczy") i przypomnijmy tym" piłkarzynom" co to znaczy WISŁA!!!!!
Wisła to My!!!!
Lechia to My!!!
Śląsk to My!!!

skeba 23.10.2010 08:25

Cytat:

...przepracowanym z Maaskantem i spadek (#@!$%&^) raczej nam nie grozi.
Człowieku. Maaskant tu przyjechał, nie po to by bronić się przed spadkiem, bo nawet z takimi piłkarzami to ja bym naszą druzynę utrzymał, tylko przyjechał po MP !!!

Xalax 23.10.2010 08:34

Mozna wiedziec kto bedzie prowadzic doping ? Mam nadzieje ze Guli i oby tak bylo bo znow bedzie mecz do dupy doping do dupy ;)

ZApytam jeszcze czemu teraz nie sosuje sie rac na sadionie to tak pieknie wyglada

szczebrzeszcz 23.10.2010 08:43

Lechia to nie jest druzyna na przełamania

moim zdaniem ten mecz przerżniemy...

2:0 dla Lechii

skeba 23.10.2010 08:59

Cytat:

Lechia to nie jest druzyna na przełamania
A Która jest ?
Jedynie chyba Polonia Bytom, ale z nia juz gralismy w tej rundzie.

JrQ- 23.10.2010 09:41

Ja tam nie wierzę w otwarty futbol Lechii.
Przyjadą po remis.

Kryniu 23.10.2010 09:48

Na jaki remis. Po ostatnich naszych wyczynach każda drużyna w Polsce ma chrapkę na wykorzystanie sytuacji i wygranie z nami. Lechia czuje się bardzo pewnie( przeczytajcie wypowiedzi Kafarskiego i jego piłkarzy) i nie jedzie po remis w sytuacji w której zajmuje dobre miejsce w tabeli. Ja mimo wszystko liczę na zwycięstwo choć nie jesteśmy faworytami to serce każe wierzyć. Wszystko jest możliwe

witeq 23.10.2010 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 997363)
Już nas beznadziejna Legia wyprzedziła...
Jutro koniecznie 3pkt, bo jedyną drogą do Le będzie Puchar Polski

beznadziejna?
to wyobraz sobie że ta beznadziejna Legia ma w składzie obecnie dużo lepszych pilkarzy od nas - więc gdzie my jesteśmy?
Kucharczyk we wczorajszym meczu zrobił cos czego Brożek nie zrobil od dwóch lat - dryblingiem wykreował idealna pozycje koledze.
Vrdoljak jest trzy razy lepszy od Sobola obecnie, Borysiuk ewentualnie poziom Wilka. Manu i Radovic to dla naszych "skrzydłowych" poziom nieba. Skoro Legia ma w lidze problemy, to gdzie nasze miejsce?

Jedyną metodą jaką możemy zastosować w nadziei na punkty teraz jest gra jak Górnik czy Arka - blokować dostęp do naszej bramki i czekać na błąd rywala. Tyle że Lechia pewnie nie zagra otwartej piłki, więc duża szansa na nudny mecz i mało bramek. A przy naszej obronie i bramkarzu można zaryzykować że zawsze coś wymyślą - więc bramkę pewnie stracimy.

A jak nie wygramy to witaj gra o utrzymanie - Legia i Lech z nami wygrają, bo mecze prestiżowe tym zespołom wychodzą, nam nie. Derby to derby, Polonia skład ma całkiem całkiem i Janosik w końcu zacznie wygrywać, a Zagłębie wygrało na Bułgarskiej ostatnio więc ciężko przypisywać sobie trzy punkty w meczu z nimi.

Liczę że ci zawodnicy mnie zaskoczą i z tych sześciu meczy co najmniej dwa wygrają i dwa zremisują. A zima pokaże czy wchodzimy w etap stagnacji po latach sukcesów, czy walczymy o powrót na szczyt. Bo trzymanie obecnej kadry to ciągnięcie zespołu w dół.

Karherop 23.10.2010 10:28

Nie trzeba ukrywać że ewentualna porażka , a nawet remis , może oznaczać koniec marzeń o dobrym wyniku w lidze w tym sezonie . Przewaga psychologiczna rywali będzie nad nami naprawde ogromna . Każdy kolejny mecz będzie dla drużyny coraz trudniejszy , tym bardziej że potem czekają nas dwa wyjazdy do Poznania i derby . Na nasze nieszczęście Lechia to obecnie wg mnie najładniej grając dla oka drużyna , zaś Wisła jest ... na kompletnie drugim biegunie . Nie zdodze się także z Maaskantem , że drużynie brakuje przede wszystkim skuteczności . Drużyna nie stwarza sobie wogóle sytuacji podbramkowych , więc nawet nie ma z czego marnować tych sytuacji . Kiedyś Brożek miał średnio na mecz 4 sytuacje 100% i potrafił wykorzystywać 1 , góra 2 . Teraz nie ma ani jednej takiej sytuacji . Ok , gra do 30 metra do bramki rywala sie kleii , ale później nie ma absolutnie żadnego pomysłu na sforsowanie bramki . Boczni obrońcy nie stwarzają przewagi w polu karnym , wrzutki Branco są na poziomie szkolnym , nie wspominając o dośrodkowaniach Małeckiego .

Poza tym nic nie ujmując Maaskantowi to gadanie , że przeciez mieliśmy w meczu ze Śląskiem 50 wrzutek w pole karne , przypomina mi jak dziś słowa Majewskiego po meczu kadry że co z tego że przegraliśmy jak ( chyba ze Słowacją ) mieliśmy w tym meczu 15 rzutów rożnych ! To był ewenement .

Nie trzeba też ukrywać że po takiej serii jaką ma teraz Maaskant 90% trenerów wyleciało by z Wisły z hukiem . Na pewno nie utrzymałby sie żaden polski trener .

Skład który imo może cos ugrać w meczu z Lechią :

Pawełek
Cikosz - Bunoza - Cleber - Paljic
Rios - Garguła - Sobolewski - Kirm
Paweł Brożek - Małecki

Zastanawia mnie tez kiedy nasz trener zostanie oświecony że Wisła latami świetnie radziła sobie w systemie 4-4-2 , a wpajanie nam na siłe katalońskiego czy tam holenderskiego stylu 4-3 -3 graniczy z cudem . Poza tym nigdy nie widziałem dobrej gry Pawła Brożka gdy stał osamotniony w polu karnym . Nie mamy wkonawców do ultra trendy nowoczesnego stylu gry jaki chciałby widzieć Maaskant .

Kryniu 23.10.2010 11:30

Jestem niezmiernie zainteresowany jakby wyglądały opinie na forum gdyby Wisła dzisiaj wygrała.

szczebrzeszcz 23.10.2010 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 997470)
A Która jest ?
Jedynie chyba Polonia Bytom, ale z nia juz gralismy w tej rundzie.

następna w kolejności :D


PS. chciejcie w końcu zauważyć że skład mamy kiepski
Maaskant cudotwórcą nie jest, jak zresztą większość trenerów


sam Garguła nie naprawi jednocześnie obrony i ataku

kwestia jest tego typu czy aby na pewno będziemy mieć wzmocnienia w zimie, jeżeli nie to nie ma sensu ciągnąć obecnej taktyki i lepiej wrócić do 2 z przodu...

tofik 23.10.2010 11:55

Trener i my wszyscy chcielibyśmy widzieć Wisłę grającą pomyslowo, kombinacyjnie podaniami, do przodu. Ale prawda jest taka, że oni tego nie zrealizują. Ja wiem, że on jest inteligentny i szybko wyciąga wnioski więc pewnie dzisiaj zagramy trochę inaczej niż w poprzednich spotkaniach i będziemy się starali po prostu wygrać to spotkanie. A czas na poukładanie drużyny będzie. Zajęcie w sam raz na długie zimowe wieczory :)

bonawentura 23.10.2010 11:55

Na dzień dzisiejszy to nam chyba tylko wiara pozostaje, że wygramy. Nic więcej.

asmistrz 23.10.2010 12:03

Ja wbrew logice wierzę w zwycięstwo Wisełki ;)

DarekK_11 23.10.2010 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kryniu (Post 997528)
Jestem niezmiernie zainteresowany jakby wyglądały opinie na forum gdyby Wisła dzisiaj wygrała.

Wspaniała postawa drużyny, podnieśli się z kolan i pokonali dobrze dysponowaną Lechię. To pokazuje, że jesteśmy lepsi od Legii (0:3), a dotychczasowe porażki były tylko wynikiem braku czasu na ustawienie drużyny. Widać, że atak pozycyjny jest coraz lepszy, bardzo dobrze zagrał dziś Boukhari (widać, że nie zapomniał jak się grał w piłkę). Przełamanie musiało w końcu nastąpić! Brawo Maaskant, brawo WISŁA!

:P

szprotson 23.10.2010 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez asmistrz (Post 997549)
Ja wbrew logice wierzę w zwycięstwo Wisełki ;)

Wow
ja to nawet jakbysmy grali juniorami z seniorami Barcelony,wierzyłbym w wygraną druzyny ktora kocham.
tu logika nie ma znaczenia :)

Robek 23.10.2010 12:28

[QUOTE=Karherop;997495]

Poza tym nic nie ujmując Maaskantowi to gadanie , że przeciez mieliśmy w meczu ze Śląskiem 50 wrzutek w pole karne , przypomina mi jak dziś słowa Majewskiego po meczu kadry że co z tego że przegraliśmy jak ( chyba ze Słowacją ) mieliśmy w tym meczu 15 rzutów rożnych ! To był ewenement /QUOTE]

Był jeszcze jeden taki złotousty który stwierdził ze przecież 2 połowe zremisowaliśmy to nie było tak źle:rotfl:

vote-for-mikey 23.10.2010 12:38

skład który ja bym wystawił, przy założeniu, że Branco nie będzie mógł zagrać

Pawełek
Cikosz - Chavez - Bunoza - Pietia
Małecki - Sobolewski - Wilk - Garguła
Brożek - Rios

skład który wyjdzie na mecz, przy takim samym założeniu:

Pawełek
Cikosz - Chavez - Bunoza - Paljić
Garguła - Sobolewski - Boukhari
Małecki - Brożek - Kirm

wątpliwości mam co do skrzydeł - Małecki/Kirm, Małecki/Rios, Małecki/Brożek, Małecki/Żurawski, Kirm/Rios, Kirm/Brożek, Rios/Brożek, Żurawski/Kirm, Żurawski/Rios, Żurawski/Brożek, a przy założeniu, że za kogoś w środku wejdzie Jirsak albo Wilk to jescze do wyliczanki na skrzydła trzeba dodać Boukhariego, ale sądzę, że wyjdzie Kirm z Małym.

szprotson 23.10.2010 12:47

na bank zagramy znowu ustawieniem 4-6-0

dj_ibutti 23.10.2010 12:53

Liczysz Brożka jako pomocnika, czy jako 0? Bo jak to drugie, to masz o jednego zawodnika za dużo.

szprotson 23.10.2010 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 997585)
Liczysz Brożka jako pomocnika, czy jako 0? Bo jak to drugie, to masz o jednego zawodnika za dużo.

oczywiście na równo z pomocnikami, nie uświadomił mnie jeszcze w tym sezonie, co do swojej pozycji na boisku, a że prawie w ogole go na meczu nie widać i jego cofanie po piłke, pomocnik pełną gęba do tego mistrz kamuflażu jak swego czasu Marek Zieńczuk

mikey - ustawienie z 6 obrońcami...hmm...mogło by sporo namieszać wśród Naszych :D

vote-for-mikey 23.10.2010 12:55

nie, ja sądzę, że to jest od tyłu:

Pawełek(0)
Cikosz - Cleber - Chavez - Bunoza - Brożek - Paljić
Wilk - Garguła - Sobolewski - Boukhari

MCX 23.10.2010 13:48

W poprzednim sezonie do meczu z Lechią również przystępowaliśmy po serii nieciekawych wyników, dla przypomnienia:

18 kolejka GKS Bełchatów 1-0 Wisła Kraków
19 kolejka Wisła Kraków 0-1 Arka Gdynia
20 kolejka Jagiellonia Białystok 0-0 Wisła Kraków

Mimo to udało się wygrać na Suchych Stawach aż 3:0 ale strzelanie rozpoczął... Marcelo.
Dzisiaj taki wynik wydaje się być niemożliwy do powtórzenia, a biorąc pod uwagę dobrą dyspozycję Lechii nawet remis byłby dobrym wynikiem.
Jedyna nadzieja w tym, że Maaskant zmieni trochę założenia taktyczne i nie będziemy musieli oglądać co 3 minuty bezsensownych dośrodkowań w pole karne, na którym znajdują się jedynie zawodnicy rywali.
Następne kolejki zapowiadają się dla nas jeszcze ciężej: Lech (wyjazd), Cracovia (wyjazd), Legia (dom), więc najwyższy czas żeby w grze tej drużyny coś drgnęło i zmieniło się na plus. W przeciwnym wypadku za kilka tygodni sytuacja w tabeli nie będzie zła tylko dramatyczna. Potrzeba walki, pomysłu na grę, bramek i punktów!

ABG21 23.10.2010 14:27

Witam. Mam prośbę. Jeśli ktoś ma konto na forum http://lechia.gda.pl/ to niech im napisze zeby usuneli ten post: http://lechia.gda.pl/forum/watek/5961/4/ , bo tam jest napisany numer kanalu Public Sport i jeśli nie usuną to nie oglądniemy meczu Wisła - Lechia na tym kanale. A niestety na innych kanałach jakośc nie jest dobra. Z góry dzięki.

Wizard 23.10.2010 16:04

Już są składy - w Lechii w stosunku do poprzedniego meczu jedna zmiana - za kontuzjowanego Bajica zagra Buzała. Patrząc po składzie, Lechia zamierza grać ofensywnie.

63.5 Kg 23.10.2010 16:16

Boze wezcie juz tego trenera wpiz....
Najslabszy Boukhari oczywiscie gra...

I standardowe ustawienie 4-5-1...

MCX 23.10.2010 16:19

-----------Pawełek---------------

Cikos, Chavez, Bunoza, Paljić

----------Sobolewski--------------

Małecki, Boukhari, Garguła, Kirm

--------Paweł Brożek-------------

Tak to zapewne będzie wyglądało.

szczebrzeszcz 23.10.2010 16:29

wydaje się bardziej ofensywnie
o tego jednego pomocnika

Kryniu 23.10.2010 16:36

A ja cieszę się że wrócił Kirm. Bardzo na niego liczę. Myślę że ma on dobry ciąg na bramkę

Niemogesiezarejestrowac 23.10.2010 16:42

A ja bym chciał , żeby Rios grał za Boukhariego.

Rios jest bardzo dobry technicznie , potrafi bardzo fajnie podać.
Jak by się trochę zaaklimatyzował u nas to mógłby być jednym z lepszych zawodników na swojej pozycji w Ekstraklasie.

A Boukhari już swoje lata ma , jest wolny i raczej słabo mu idzie w ostatnich meczach.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl