![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Ale skoro Wisła jest bez formy (bo jest),a Jaga jest super mocna i świetnie gra (bo niby gra..) - to ja wole nie myslec co sie stanie jak Wisła bedzie w formie - skoro teraz mamy tylko pkt straty do nich a roznica jak mowisz jest kolosalna (skoro jakiekolwiek punkty to ma byc sukces..?) . |
Nie, my nie jestesmy w slabej formie. Gramy tak samo mniej wiecej od 2 lat. To jest nasza optymalna forma.
No i porownywanie zdobyczy punktowych z Jagą trochę dziwne. Wystarczy spojrzeć z kim grali oni i jak sie zaprezentowali, a z kim my i jak sie zaprezentowalismy ;] |
Dokładnie nie rozumiem narzekanai na naszą grę. Obiektywnie pisząc, była ona tak samo słaba od dawna. Z tą różnicą, że w górę ciągnął nas Marcelek swoimi golami z dyńki.
Ja byłbym zadowolony, gdybyśmy zaczeli wygrywać dzięki grze zespołowej, wyćwiczonym akcjom. Bo tylko wtedy mamy szanse się nie skompromitować w pucharach. Jak będziemy grac indiwidualnie, to każdy to rozczyta, nakryje naszą :"gwiazdę" czapką i się skończy dzień dziecka. Dlatego piłkarzyki do roboty, make daddy proud. |
Cytat:
Jaga: Lech (D), Lechia (W), GKS (D), Śląsk (W) Wisła: Polonia B. (D), Widzew (W), Ruch (W), Arka (D) Jest trochę różnicy. Różnicą jest też to, że oni u siebie mają komplet punktów, a my na wyjeździe połowę (a gramy u nich :P) |
Cytat:
Może stwierdzenie "na ten moment" nie jest zbyt odpowiednie, bo grają ładną i poukładaną piłkę już od dłuższego czasu. I ten prześmiewczy ton w Twoich wypowiedziach na temat szans Jagiellonii też nie jest zbytnio wskazany. Wielu piłkarzy Jagi przecież większość z nas widziałoby w pierwszym składzie Wisły. Grosicki, Franek, Kupisz, Sandomierski, nawet Hermes który zawsze jest bardzo solidny, również Grzyb. Ci środkowi pomocnicy robią na mnie lepsze wrażenie niż niewidzialny Jirsak i drewniany, totalnie nieczujący gry do przodu Sobol. Jagiellonia dla kogoś kto tylko ogląda naszą kopaną i nie ma jakiś sympatii klubowych jest w tej chwili zespołem znacznie lepszym niż Wisła, Legia, Lech. Lepiej się ich ogląda, ale nie jest to taka hura ofensywna piłka jaką kiedyś prezentowała np. Korona za Wieczorka przez co szybko zgasła, bo siły mieli źle rozłożone na ofensywe/defensywe. Tu widać, że Probierz nieźle to wszystko poukładał, ma piłkarzy od walki, czarnej roboty i też kilku bardzo dobrze jak na nasze warunki wyszkolonych technicznie, którzy pracują w ofensywie. Szczerze mówiąc to nie pamiętam już, żeby Wisła przez dłuższy czas grała taką piłkę jaką obecnie prezentuje Jagiellonia. To nie jest tylko bazowanie na Franku i Grosiku (tak jak u nas za Skorży na Brożku, Boguskim). Tu każdy wie co ma grać, piłka między zawodnikami chodzi bardzo płynnie, piłkarze pokazują się do gry. Jak dla mnie to nasza forma po przerwie i treningach z Maaskantem jest sporą niewiadomą, być może Wisła zaskoczy pozytywnie, ale na tą chwilę remis z Jagą to wg. mnie szczyt możliwości z tymi piłkarzami i taką grą jak przed meczami reprezentacji. |
Jak Grosicki będzie miał Swój dzień i Jaga się nastawi na grę z kontry to nasi stoperzy się pozabijają o wlasne nogi za nim go dogonią :] sposób na powstrzymanie Jagi jest prosty,tylko,że jeden sposób strzela już bramki dla PSV a drugi gra w Turcji,w poprzedniej rundzie Oni skutecznie go odłączyli od gry i chłopak nic nie ugrał.
|
Cytat:
Wisła gra żenująco w piłkę mniej więcej od odejścia Kosowskiego, tyle że wcześniej dupę ratował nam Marcelo, solidna obrona i rywal sam strzelający sobie w kolana(vide zeszłoroczne mecze w Kielcach czy Wrocławiu). Jeśli nie było gola po stałym fragmencie, czerwonej kartki dla rywala bądź błędu w obronie Wisła bramki praktycznie nie strzela - bo składne akcje to w grze Wisły biały kruk. A skoro straciliśmy obronę, a przy okazji około 12 bramek w sezonie, które gwarantował Marcelo, Głowacki i Diaz, to radze niektórym naprawdę zejść na ziemię i przyzwyczaić się do roli "drużyny z szerokiej czołówki", która nie jedzie do Białego w roli faworyta. Mam nadzieję, że Wisła zagra z jak największą liczbą nowych zawodników w ofensywie, Paljic, Rios, Boukhari, Wilk, Małecki to powinni być w tym momencie pewniacy, bo dają nadzieję na coś więcej niż stara gwardia. Reszta do jak najszybszej wymiany(zimowe okienko) na lepsze modele, zaczynając od Łobo Piotra Brożka i Boguskiego. |
Cytat:
Rozumiem Wojtka który ma jeden z najwyższych kontraktów w drużynie, nieadekwatny do umiejętności. Ale Brożek? Piotrek przy dobrym trenerze może wrócić do tego co prezentował w 2009 roku (był najlepszym lewym obrońcą ligi) Już zapomniałeś? http://www.youtube.com/watch?v=3jrevVVxqGE A Boguski ma dopiero 25 lat i wierzę, że się odbuduje do końca sezonu, jak nie to wypożyczenie! Sprzedanie go byłoby samobójem http://www.youtube.com/watch?v=EYwcFktQ9o0 Chciałbyś by takie bramki strzelał dla Polonii lub Legii? Kowalski, Łobodziński, Jirsák - to co innego :) Mieli wystarczająco dużo czasu by coś pokazać, nie sprawdzili się. |
Witam,
Ja uwazam ze ten mecz bedzie bardzo ciezki dla Nas. Po pierwsze nie wiadomo ile udalo sie (jesli wogole) Maaskantowi poprawic w motoryce Naszego zespolu. Po drugie Jagiellonia jak juz tu kilka osob pisalo od dluzszego czasu gra bardzo solidna pilke zwlaszcza na wlasnych smieciach. Wiadomo rowniez ze Jaga gra momentami ostro i zdecydowanie, a tego co po niektorzy Nasi gracze nie lubia i szybko odpuszczaja. Mimo wszystko gdzies tam tli sie we mnie nadzieja ze jednak uda Nam sie cos ustrzelic a potem skutecznie ryglowac dostep do wlasnej bramki. I na koniec uwazam ze przy obecnej Naszej "formie" obrony zageszczenie srodka pola nie bylo by glupie wiec ustawienie 3-4-3 mozna by bylo zastosowac, jesli jednak zostaniemy przy czworce w obronie to dla mnie wymagane jest zagranie w srodku dwojka degensywnych pomocnikow (Sobol+Wilk) i wtedy Oni beda asekurowac obrone a kontry wysprowadzac nalezaloby skrzydlami. Pozdro |
Boguski ma 26, a nie 25. Czas najwyższy, żeby zaczął coś prezentować.
|
Może już prezentował ? A teraz wrócił do "optymalnej" formy ? Widząc braki w wyszkoleniu obawiam się, że to drugie. Pewnego poziomu nie przeskoczy. I to nie jego wina. Kopał gdzieś po kretowiskach w młodości więc jak mógł sie nauczyć piłkarskiego rzemiosła ? Z resztą na równej jak stół murawie polscy trenerzy karzą naszym bronić się i wykopywać na pałę do przodu, więc o czym my mówimy.
|
Ja mam nadzieję, że po tych sparingach szansę w pierwszej drużynie dostanie nareszcie Chrapek. Chłopak ma talent, wie co zrobić z piłką, potrafi obrócić się z futbolówką w stronę bramki, czego w naszej drugiej linii bardzo brakuje. Sobol nawet gdyby był do dyspozycji trenera, jest słabo przygotowany pod względem wydolnościowym i szybkościowym, a Jirsak gra po prostu słabo. Niby z Jagiellonią czeka nas trudny mecz, ale ja bym mimo wszystko postawił na Chrapka.
W ogóle nasz skład w tym meczu to jedna wielka niewiadoma. Na bramce pewnie zagra Pawełek, nawet jeśli Jovanić zdąży się wyleczyć. W obronie Burliga trenuje jeszczeza krótko, więc pewnie Cikos, bo trójką raczej nie zagramy. Z lewej wydaje się, że zagra Brożek, ale kto wie co wymyśli trener. Cleber kiedyś grał na tej pozycji, Bunoza podobno też. W takiej sytuacji Brożek mógłby pójść na prawą za Cikosa. Na stoperze szansę może dostać Chavez chociaż nie nastawiam się specjalnie na jego debiut w tym meczu. W drugiej linii nie ma Sobola, nie wiadomo jak prezentuje się Garguła; Wilk i Kirm na reprezentacji, więc nie zgrywali się z drużyną. Jirsak był na miejscu, ale jest w słabej formie. W ataku Brożek i Boguski pokazali się z dobrej strony z Koszarawą, ale jest przecież Żurawski, Małecki, Paljic, Rios i Boukhari. Heh, jakby ci wszyscy piłkarze byli w formie to zastanawialibyśmy się ile bramek władujemy Jagiellonii, a takto zastanawiamy się jak to trener zestawi żeby nie wtopić. Jeżeli Sobol byłby zdrowy to ustawiłbym to tak: --------------Pawełek------------- Brożek, Sobol, Cleber, Bunoza ----Chrapek--Wilk---Garguła---- ------Rios---------------Paljic----- ---------------Małecki------------- |
Cytat:
Zeby karne co spotkanie były. On moze sobie pozwolic na faule w srodku boiska, a nie przy polu karnym. Garguła, Chrapek ? Oszalales. Oni mogą pograc w Pucharze Polskim. Na razie ich forma to wielka niewiadoma i nie ma co ryzykowac, bo nie gramy z ogorkami typu Polonia Bytom, z ktora nie wygralismy przekonujaca, tylko z liderem rozgrywek. |
Pawełek
Burliga-Bunoza-Cleber-Brożek Małecki-Sobol-Boukhari-Paljic Brożek-Rios |
Uran235 - miażdżysz :)
Piotrek na prawej obronie to sabotaż... Sobol na stoperze? Jeszcze nie teraz (o ile w ogóle) Chrapek - bo zagrał nieźle w spraingu z V ligą? Proszę Cię... Garguła? Czymże sobie zasłużył na pierwszą jedenastkę? Pomijam już inne wybory - Twój post traktuje jako ironię. |
Cytat:
|
Jovanic/Pawełek - bez różnicy na tę chwilę, każdy ma swoje wady
Cikos - bo kto inny ? Cleber - pewniak Bunoza - bo Chavez się jeszcze nie ogarnął Piotr Brożek - bo kto inny ? Wilk - jest ok, myślałem, że to paralita, ale daje radę Sobol - radę daje średnio, ale to kapitan, pewnie ma zaufanie u Maaskanta...na razie Boukhari - mocny gośc, to może być ktoś kto uspokoi grę i rzuci ostatnie podanie Rios - najlepszy napastnik nasz w tym momencie, pomimo, że nie strzela bramek :) Małecki - boiskowy rozrabiaka, ale pewniak do składu Paljić - bronią go staty, niech gra, zawsze można zmienić Tylko, że to jest skład bez typowego napastnika. Być może zagra Paweł Brożek od pierwszych minut za Paljicia. Raczej tak. |
Sobolewski powinien być powoli przestawiany na środek obrony, gdyż jako defensywny pomocnik nie wyrabia, a szkoda byłoby zawodnika z takim charakterem sadzać na lawie. Niemniej jednak ja widziałbym to tak:
Pawełek - Chavez (gorzej od Cikosa w obronie nie zagra, a przyda się przy stałych fragmentach), Cleber, Bunoza, Brożek ---- Sobol, Wilk, Paljic, ----- Małecki, Brożek, Żurawski (Maciek mógłby grać wymiennie z Paljiciem, tyle że wchodziłby na pozycję ofensywnego pomocnika, a nie lewego środkowego i z 4-3-3 robiłoby sie 4-5-1). |
Cytat:
Pawełek Cikosz - Chavez* - Cleber - Pietia Sobolewski - Wilk Boukhari** Rios Małecki (Paljic) Paweł Brożek * -Jeśli Chavez rzeczywiście słabo wygląda jak krążą słuchy to wystawić Bunozę. **- Jeśli nie ma poważnych zaległości treningowych ,myślę że jest to ktoś umiejętnościami zbliżony do Issy a wszyscy wiemy jak nasza gra wyglądała kiedy Ba wchodził na boisko -oby tylko ze zdrowiem lepiej u niego było. |
Pawełek(Jovanic)
Cikos Chavez(Bunoza) Cleber Pietia Małecki Wilk Boukhari Paljić Rios Paweł Oby tak było :) Jak Sobol zdrowy to go za Wilka. Co by nie powiedzieć to chyba mamy najsilniejszą ławkę w Polsce... Kirm, Garguła itp. |
2 pułapki na niedźwiedzie na bokach Jagi, bo i Makuszewski i Kupisz pokazali wczoraj że są szybcy, Franka przykryje "twardo" Cleber i sztycha nie zrobi.
Jaka pogoda ma być? |
Panowie Wiślacy. To już nie te czasy, gdy wygrywaliście mecze gladko po 3:0, 4:0. Teraz liga bardziej się wyrównała. Bym polemizował na temat wyniku w Krakowie gdyż to Wy jesteście gospodarzami i jesteście silni. Ale gracie w Białymstoku, na gorącym terenie, gdzie tylko wygrał ostatnio Aris(ale po błedzie defensywy). Wasza obrona jest dziurawa i nie ma kogo postawić na nią. Nieliczcie na gładki mecz.
Zobaczy za pare dni kto miał racje ;) |
Cytat:
|
A kto tu liczy na gładki mecz? Raczej każdy zdaje sobie sprawę, że gramy obecnie cieniznę i faworytem do zwycięstwa to my w chwili obecnej na pewno nie jesteśmy. Choć kto wie - jeśli nowi wreszcie odpalą (przede wszystkim Rios, Boukhari i Chavez) możemy w każdej chwili zacząć znowu gładko wygrywać, bo nasza liga jest cienka jak nigdy.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Przed Widzewem też była mowa 'o ja pierdziele, patrzcie co oni grali w poprzednich meczach, a co my, będzie wtopa jak nic'. Po prostu inaczej się ocenia występy zespołu o wielkim budżecie i ambicjach, tutaj każdą wpadkę się wyolbrzymia do niebotycznych rozmiarów, a inaczej przeciętniaka (z całym szacunkiem) który ma swoje 5 minut. Tutaj z kolei każdą próbkę dobrej gry się wyolbrzymia, na tyle że nawet Grosicki który potrafi tylko szybko biegać może stać się bogiem. Nie ma co się czarować, na europejskie puchary jesteśmy zwykłymi kelnerami, ale w PL cały czas hegemonami. Jak dla mnie szanse na zwycięstwo i porażkę są takie same, bo potencjał mamy zwyczajnie znacznie większy niż wy, ale jesteśmy w dołku, co możecie wykorzystać. PS. największe szanse Jagi upatrywałbym w ciągle niezgranej i chaotycznej obronie, o ile nad ofensywą Maaskant mógł troszeczkę popracować przez czas przerwy, o tyle defensywa została nietknięta, bo Brożek i Cleber wiedzą co mają grać, natomiast zagubieni Bunoza i Cikos akurat pojechali na reprę, w rezultacie nic się nie zmieni tutaj od ostatniego meczu. |
Ale Sobol nie nadaje się na stopera, bo nie potrafi kompletnie grać głową.
Co do spotkania, na pewno zagra Żuraw, Piotrek Brożek, Pawełek, Rios, Boukhari, Cleber, Bunoza, Cikos, Małecki. Reszta to niewiadoma. |
Cytat:
|
No to jestem bardzo ciekawy - jeśli kontuzja Pietii okaże się poważniejsza - kto zagra na lewej obronie? Jedna kontuzja i jesteśmy w dupie. Trzeba będzie łatać dziurę ostatnim obrońcą (Bunoza). Przypominam sobie, że na tej pozycji grywał czasami taki sam wieżowiec Paszulewicz - dobrze tego okresu nie wspominam ;)
|
Jak to kto? Wojciech Cygal! Nawet zagrał już jeden sparing na tej pozycji...
|
Haha, to jakies jaja są ;]
No, ale takie skutki 'ofensywy transferowej'. |
Zawsze moglibysmy sprobowac zagrac 3 obroncami... np. Chavez, Cleber, Bunoza i Wilk bardziej cofniety pomocnik... w formacji 3-4-3. Jakos tak gralismy juz w sparingu.
|
Lepiej niech Chavez nie gra (tym bardziej na lewej), bo to bedzie wielkie nieporozumienie i wielki wp...ol od Jagi. Ciekawi mnie jak to Maaskant rozwiaze, ale ciekawie to nie jest.
A z Cygalem to nie jest taki zly pomysl, napewno lepiej niz wariant z Chavezem |
5 kolejka remis na wyjezdzie biore w ciemno ,wygrana choćby 1-0 tez po golu Kirma
|
Cytat:
Problem, na którym boku obrony zagra Piotrek chyba rozwiązał się sam. Szczerze - nie wiem, kogo by można za niego wystawić... |
No to jaja będą...może Kirm bo nikt inny nie przychodzi mi do głowy, chyba, że Cleber na lewej, a Bunoza z Chavezem na środku.
|
Bunoza grywał w Bośni na lewej obronie
kłopot w tym jak on by miał ze swoja zwrotnoscia powstrzymac Grosickiego albo Kupisza |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl