Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w Pucharze Polski 2010/2011 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7567)

matti123 21.09.2010 18:08

Byłem na meczu w Ząbkach, ale mecz nie był powalający. W pierwszej połowie Wisła coś starała się zrobić, ale przeciwnik nawet nie próbował wyjść z kontrą, jedyną zasługą było dośrodkowanie w ręce Pawełka. Widoczny był brak drugiego napastnika a nawet Rios+ Żurawski. Osamotniony Brożek cofał się i z przodu nic się nie działo. Na prawym skrzydle ładnie szarpał Kirm, Garguła z Jirsakiem biegali ale nic z tego nie wynikało. Najbardziej raził brak współpracy z Małeckim. Gołym okiem widać że nikomu poza Paliciem nie chce się z nim grać. Stał dobre kilka razy niekryty i nikt nie zamierzał mu podawać piłki. Bramka była raczej majstersztykiem Brożka że strzelił i utrzymał się przy piłce mając 2 obrońców na plecach.
W 2 połowie trener nie zmienił nic na plus widocznie oszczędzając zawodników. Gdyby wszedł Żurawski, Boguski to pojechalibyśmy ich ostrzej. Było jeszcze gorzej ponieważ Rios schodził do boku Małecki przestał istnieć. Rios powinien strzelić bramkę z kilku metrów po ładnej akcji ale za długo przytrzymywał piłkę, powinna paść jeszcze bramka Boguskiego chyba.
Pawełek się nie napracował ale super dyrygował wszystkimi, podpowiadał i dobrze wybijał na przedpolu. Dobrze że nie reagował na zaczepki z za bramki "Pawełek głupku zatańcz przy słupku"
Środkowi obrońcy ładnie czyścili akcje, ale powinni więcej wchodzić do ofensywy. Chavez nie czuje się jeszcze pewnie ale myślę że po ostatnich wpadkach w obronie warto mu dać szansę. O ile Palić w odbiorze prezentował się dobrze przegrywając wszystkie główki to Kowalski nie nadaje się nawet na skład rezerwowy. Trzeba go wypożyczyć bo podawać nie umie, w odbiorze mu nie idzie, kondycji nie ma bo ostatnie 20 minut ledwo biegał i nie nadążał wracać, w ofensywie nie czyta gry nie mówiąc o wrzutkach idących za bramkę. Ciężko ocenić Gargułę i Jirsaka bo starali się ale nie było świetnych podań, brak prostopadłych podań do wolnego na środki Riosa załamywało. Myślę że w meczu rezerwowych najbliżej składu jest Kirm. Sobolewski najlepiej prezentował się w 1 połowie i nie miał konkurencji. Brożka rozliczamy z bramek i to byłoby na tyle. Kapitalną zmianę dał Wilk dużo odbirów, bloków dobrze rozprowadzał piłkę, grał do przodu na całej szerokości wracał się strzelał, myślę że mógłby grać sam zamiast Sobola, Garguły, Jirsaka. Boguski jak to on przewrócił się o własne nogi przy dobrze wyprowadzonej akcji. Szkoda że Małecki w 1 połowie nie dostał więcej piłek bo raz wkręcił ząbków jak chciał ale podał już źle. Brak gry z 1 piłki i przerzucania gry na drugą stronę ale to może z powodu nie równej murawy.

DJ Hazel 21.09.2010 18:15

Szkoda że nigdzie nie można było zobaczyć tego spotkania ale z tego co czytam cieszy kolejna bramka Brożka aktywność Kirma czy Wilka ( widać że może być naprawdę dużym wzmocnieniem )martwi natomiast styl...Rozgrzeszam jednak drużynę bo zrobiła to co do niej należało zwłaszcza że grała w okrojonym składzie.Kolejny krok zrobiony.Tyle w temacie.

Marszałek 21.09.2010 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti123 (Post 984320)
Byłem na meczu w Ząbkach, ale mecz nie był powalający. W pierwszej połowie Wisła coś starała się zrobić, ale przeciwnik nawet nie próbował wyjść z kontrą, jedyną zasługą było dośrodkowanie w ręce Pawełka. Widoczny był brak drugiego napastnika a nawet Rios+ Żurawski. Osamotniony Brożek cofał się i z przodu nic się nie działo. Na prawym skrzydle ładnie szarpał Kirm, Garguła z Jirsakiem biegali ale nic z tego nie wynikało. Najbardziej raził brak współpracy z Małeckim. Gołym okiem widać że nikomu poza Paliciem nie chce się z nim grać. Stał dobre kilka razy niekryty i nikt nie zamierzał mu podawać piłki..

Interesujące to co piszesz. Jak sądzisz czy brak współpracy z Małeckim to wynik braku zgrania czy celowe działanie. Jak to wyglądało? Małecki machał coś rękoma jak nie dostał piły w dobrym momencie, jak na to reagował.

harthausen 21.09.2010 19:20

rozumiem, że Palić dobrze prezentował się w odbierze wygrywając a nie przegrywając wszystkie główki ?


edytka: Pogoń całkiem ładnie siły na końcówkę zachowała, gdyby nie podejrzane sympatie chętnie bym ich klasę wyżej widział :D

Bielau 21.09.2010 19:54

Jak dla mnie ja bym się nie przejmował tym meczem za bardzo. Potrzebny był awans i tyle, a styl nie jest chyba najważniejszy...popatrzcie jak zagrał Lech,Legia czy Polonia.. Więc nie popadajmy w panike;)

matys2 21.09.2010 19:58

Chevez?
 
Pytanie do kogoś kto był na meczu: Jak grał Chevez?
Ostatnio słabo mu szło... Widac jakąś poprawe w jego grze?

matti123 21.09.2010 20:08

Właśnie ten brak współpracy z tego co widziałem w 1 połowie nie wynikał z przyczyn sportowych, choć w profesjonalnym futbolu aż ciężko w to uwierzyć. Podnosił non-stop ręce do góry, bo całą stronę ma czystą a piłkę dostał tylko raz, ostro klął jak dostawał niedokładne podanie. Raczej pretensji nie kierował bezpośrednio do pojedynczych zawodników. Martwi to ponieważ jest bardziej przebojowy obecnie niż Kirm choć ktoś musi go nauczyć że dośrodkowywuje się nie po ziemi i ma głowę w górze a nie kiwa po 5 zawodników.
Palic główki przegrywał bo był pół metra niższy, ale dobrze odbierał piłki po ziemi i dobrze się ustawiał, choć ciężko sprawa wygląda przy dobrze zbudowanym przeciwniku. Wraca Pietia, więc będzie lepiej.
O Dolcanie co gorzej mogę powiedzieć, że nie jest to drużyna na 1 ligę i zasłużenie słabo tam przędzie.
Chavez grał poprawnie choć zaliczył 1 kiks nie trafiając piłkę po którym zrobiło się groźnie bo był ostatnim obrońcą na szczęście napastnik nie opanował piłki. Zgarniał wszystko w powietrzu, dobrze się ustawiał.

szczepanwislak 21.09.2010 20:44

matti123 - Bardzo fajnie to nam wszystkim tu napisałeś. Wszystko co chciałem wiedzieć zamieściłeś. Bardzo dobrze , bo przynajmniej mamy jakiś wzgląd na naszych graczy na poszczególnych pozycjach, widać jak kto podchodzi do takiego meczu. Także dobra robota stary:)
a co do Osmana to myślę , że powinien powili wejść w przyzwoity rytm stopera. Będąc na meczu z Resovią również bacznie mu się przyglądałem i niestety także parę razy się dość niebezpiecznie dla zespołu " machnął " - A była to przecież drużyna z dużo niższej półki. Według mnie w końcu jak już wspominałem się rozrgra , ale sądzę iż na razie przegrywa miejsce o skład z Bunozą i Cleberem

Syn Kangura z 1984 21.09.2010 20:53

Gdyby to kogoś interesowało to od 27 sek. można zobaczyć bramkę Brożka, a na końcu jeszcze sytuację Riosa:

http://sport.tvp.pl/pilka-nozna/puch...skroty/2756125

:)

Snoop1906 21.09.2010 20:53

Skrót meczu z Dolcanem: http://egoals.pl/videos/dolcan-zabki---wisła-krakow-0:1

JrQ- 21.09.2010 21:56

I co, dalej widzicie miejsce w składzie dla walecznego Patryka, kosztem starego Żurawia?
:lol:

Marszałek 21.09.2010 22:02

Trener ma tłumaczyć zawodnikowi,że ten nie wychodzi w pierwszym składzie?Czego ci rodzimi kopacze jeszcze nie wymyślą. Bukhari z swoją nadwagą maeł lepsze dośrodkowania niż imć Małecki. Dlatego gra facet z Maroka. Małecki tego nie widzi?

Mamba 21.09.2010 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 984446)
Małecki tego nie widzi?

Z nim trzeba jak z dzieckiem: Patryk nie machaj rąsiami, nie mów brzydko, nie grasz bo... Choć i tak nie jestem pewien czy by zrozumiał.

Semper Fidelis 1985 22.09.2010 09:21

Oglądałem właśnie skrót z meczu... straszna padaka, nuda :) Nie wiem jak Rios nie strzelił na 2:0... a Chavez fajnie tam przerwał pare akcji... Jednak jak Maaskant jest nie zadowolony z gry to jak my możemy być :) peace

szczepanwislak 22.09.2010 09:30

Niepokoi mnie tylko , że parę razy Kowalski dał się aż tak '' objeżdżać ".. to nie przystoi zawodowemu defensorowi

Semper Fidelis 1985 22.09.2010 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 984544)
Niepokoi mnie tylko , że parę razy Kowalski dał się aż tak '' objeżdżać ".. to nie przystoi zawodowemu defensorowi

Problem w tym ze Kowalski to nie zawodowy defensor, moze i defensor ale na poziomie 1-2 ligi nie ekstraklasy :>

rozan 22.09.2010 09:48

Dolcan miał trzy sytuacje z których mogła paść bramka... szkoda że nie ma statystyk z tego meczu, wyraźnie by pokazały jaka była różnica pomiędzy oboma drużynami! Szkoda, że tylko jedna bramka, dobrze, że zwycięstwo bez większego stresu... :-)

szczepanwislak 22.09.2010 10:57

a co do Kowalskiego to grał chłop poza Wisłą także w Piaście w ekstraklasie więc mimo wszystko powinien trzymać jako tako poziom tej klasy. Jeszce pamiętam pierwsze mecze pucharowe Wisły w tym sezonie. To wtedy jakoś jeszcze radził sobie w parze z Cleberem. Chociaż od przyzwoitości spadał w doł.. a teraz to już chyba jest brak formy całkiem niestety..
Wyzdrowieje na dobre Burliga i Mateusz już sobie wg mnie nie pogra

Kryniu 22.09.2010 13:24

Kiedy jest losowanie par drużyn do 1/8 finału.

Semper Fidelis 1985 22.09.2010 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 984442)
I co, dalej widzicie miejsce w składzie dla walecznego Patryka, kosztem starego Żurawia?
:lol:


Proste i oczywiste w 1906 procentach

h3po4 22.09.2010 15:02

Wiadomo kiedy następne spotkanie ?

Mike+ 22.09.2010 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez h3po4 (Post 984695)
Wiadomo kiedy następne spotkanie ?

Terminarz rozgrywek PP w tym sezonie:
http://ligapolska.info/pages/posts/t...olski-1432.php

royalmichael 22.09.2010 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 984582)
a co do Kowalskiego to grał chłop poza Wisłą także w Piaście w ekstraklasie więc mimo wszystko powinien trzymać jako tako poziom tej klasy. Jeszce pamiętam pierwsze mecze pucharowe Wisły w tym sezonie. To wtedy jakoś jeszcze radził sobie w parze z Cleberem. Chociaż od przyzwoitości spadał w doł.. a teraz to już chyba jest brak formy całkiem niestety..
Wyzdrowieje na dobre Burliga i Mateusz już sobie wg mnie nie pogra

powiedz, że żartujesz :shock:

szczepanwislak 22.09.2010 19:21

Nie , a co ??

licoo 22.09.2010 20:15

W 1/8 PP jest tylko jeden mecz:/ mam nadzieję że wylosują tak, że to Wisła będzie grać u siebie.

63.5 Kg 22.09.2010 20:22

Ekstraklasa nie ma zadnej klasy wiec jaki Kowalski mogl trzymac poziom...

BRTS39 22.09.2010 21:12

teraz chyba Podbeskidzie. a to chyba jest tak ze drużyna z nizszej ligi gra u siebie a jak nie to losowanie. Dobrze mysle?

WislakWiDoK 22.09.2010 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BRTS39 (Post 984927)
teraz chyba Podbeskidzie. a to chyba jest tak ze drużyna z nizszej ligi gra u siebie a jak nie to losowanie. Dobrze mysle?

Drużyna z niższej ligi gra u siebie.

Semper Fidelis 1985 23.09.2010 08:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BRTS39 (Post 984927)
teraz chyba Podbeskidzie. a to chyba jest tak ze drużyna z nizszej ligi gra u siebie a jak nie to losowanie. Dobrze mysle?

Normalnie jest losowanie, możemy trafić na każdego, chyba że jesteś Nostradamus i już wiesz ze wylosujemy Podbeskidzie :>

ja_ka_ 23.09.2010 08:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Semper Fidelis 1985 (Post 985034)
Normalnie jest losowanie, możemy trafić na każdego, chyba że jesteś Nostradamus i już wiesz ze wylosujemy Podbeskidzie :>

Dokładnie, nikt nie jest rozstawiony a o tym kto będzie gospodarzem decyduje niższe miejsce w tabeli z zeszłego sezonu. Więc tylko jeśli wylosujemy Lecha to mecz będzie u nas. Dwumecze od następnej rundy czyli 1/4.

gianbuffon 23.09.2010 11:38

No to trzeba trzymać kciuki za wylosowanie KSZO, ew. Podbeskidzie. Do Olsztyna za daleko...

Wasiu 23.09.2010 11:47

Rok temu Legia grala z Cracovia u siebie.
2 lata temu my gralismy z Gornikiem u siebie.
Nie ma chyba zasady, ze slabszy gra na swoim stadionie. Gospodarz spotkania jest losowany.

tommasi 23.09.2010 11:49

U siebie gra zespol z nizszej ligi..przynajmniej tak bylo rok temu

PhantomRanger 23.09.2010 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommasi (Post 985104)
U siebie gra zespol z nizszej ligi..przynajmniej tak bylo rok temu

Jeżeli wylosujemy zespół, który gra w niższej klasie rozgrywkowej to mamy kolejny wyjazd. Jeżeli zespół z Ekstraklasy to gospodarz jest chyba losowany. Dla mnie to KSZO byłoby najlepszym rozwiązaniem :)

mic 23.09.2010 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 985120)
Jeżeli wylosuje zespół który gra w niższej klasie rozgrywkowej to mamy kolejny wyjazd. Jeżeli zespół z Ekstraklasy to gospodarz jest chyba losowany.

Teraz kto zostanie pierwszy wylosowany (para) ten bedzie gospodarzem. Przynajmniej tak bylo rok temu w tej rundzie

Semper Fidelis 1985 23.09.2010 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 985121)
Teraz kto zostanie pierwszy wylosowany (para) ten bedzie gospodarzem. Przynajmniej tak bylo rok temu w tej rundzie

Tak jest tez teraz (z tego co wiem)

licoo 23.09.2010 17:30

Na tym etapie rozgrywek powinny być już 2 mecze. Ale zapewne piłkarze z polskiej ligi byli by zbyt zmęczeni, w końcu tyle mają meczów w roku że ledwo żyją.
P.S. A tak na poważnie, powinien być jeszcze Puchar Ekstraklasy.

ChudyLG 23.09.2010 22:43

Kiedy jest losowanie 1/8 ?

Feniks1983 24.09.2010 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ChudyLG (Post 985477)
Kiedy jest losowanie 1/8 ?


O ile sie nie myle losowanie 1/8 PP ma się odbyć 28.09, ale terminy na bank muszą dogadać z telewizją, bo losowanie ma być w tv ponoc.

Pozdrawiam

ja_ka_ 27.09.2010 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 985121)
Teraz kto zostanie pierwszy wylosowany (para) ten bedzie gospodarzem. Przynajmniej tak bylo rok temu w tej rundzie

Oczywiście masz rację, mój błąd.

Losowanie 3 października o 21:00 w studiu nSport. Transmisję z losowania będzie można obejrzeć na kanałach nSport i TVN Turbo.
Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w dniach 26-27 października.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl