Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Robert Maaskant byłym trenerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7560)

Rob_Zombie 21.08.2010 10:10

No.. osiągnięcia nowego trenera nie są porażające, a trzeba pamiętać że liga holenderska w ostatnich latach raczej słabiutko przędzie. Nie przekonuje mnie, ale poczekamy, zobaczymy.
A w tym sezonie 2 mecze, 2 porażki...

albert02 21.08.2010 10:10

Cytat:

The transition has Stan Valckx, the technical director of Wisla played an important role. Stan Valckx for it is also a present to the Polish club. He signs a contract in Krakow a contract for two years.
Wedlug strony NAC. Mniejwiecej chodzi o to, ze Stan Valckx odegral wazna role przy tym transferze i rowniez podpisal kontrakt na 2 lata.

arth_ur 21.08.2010 10:10

Trochę czuję niedosyt ale jest to spowodowane bajkami o Jimenezach i innych wynalazkach. Patrząc na chłodno jest do niezły wybór. Uważam że w zaściankowej lidze poradzi sobie. Petrescu jak przychodził to dopiero zaczynał trenerkę, a teraz mamy bądź co bądź fachowca z jednej z lepszych lig w europie. Jestem osobiście dobrej myśli (jak zawsze), tylko żeby chłopakom nie poprzywoził z Holandii wysuszonego kwiatostanu w torebkach foliowych :-)

kreseq 21.08.2010 10:11

Kazdy trener lepszy od krajowego :D Na niektorych po prostu polskiego klubu nie stac. Moze trener nie zaskoczy od razu ale jak przepracuje okres przygotowawczy to wtedy mozna go oceniac.

Mysle ze Wisla dobrze wybrala.

Belzebub 21.08.2010 10:11

Jak dla mnie nikogo lepszego nie bylo szans zatrudnic..Szybko skonczyl kariere pilkarska i od 31 roku życia caly czas kogos w Holandii trenuje, to znaczy ze musi sie dobrze na tym znac..Dwa awanse tez o tym swiadcza!
Tak jako ciekawostka jego sztab z Bredy:
http://www.nac.nl/voetbal/selectie.php

Niech tylko skompletuje dobry sztab trenerski z Holandii a bedzie napewno OK!!

Pierwsze dwie strony tego tematu :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Ja pierdziele ZEJDZCIE NA ZIEMIE!

satori 21.08.2010 10:13

No to wykrakalismy trenera 3 kategorii.. szok

gooro33 21.08.2010 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 965567)
No.. osiągnięcia nowego trenera nie są porażające, a trzeba pamiętać że liga holenderska w ostatnich latach raczej słabiutko przędzie. Nie przekonuje mnie, ale poczekamy, zobaczymy.
A w tym sezonie 2 mecze, 2 porażki...

Dla Twojej informacji mecz z AZ Alkmar 1-1.
Bilans 0-1-1

szymonw7 21.08.2010 10:14

najważniejsze że nie był to jakiś bezrobotny trener z ulicy

AgresywnyChomik 21.08.2010 10:14

Powodzenia

Belzebub 21.08.2010 10:15

Kurde plakac mozna bylo jak przychodzil Liczka,Engel,Okuka,Nawalka... nie teraz!!!!!!!!!!

PS.I to byl chyba ten nieznany jegomość o ciemnej karnacji ,ktorego widzial Palladyn!

arth_ur 21.08.2010 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez satori (Post 965572)
No to wykrakalismy trenera 3 kategorii.. szok


....a, jak on jest trenerem 3 kategori to Wisła piłkarsko nie mieści się w 10.

jova 21.08.2010 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 965562)
Jakos nie mam eutuzjazmu. Trenowal zespoly w lidze holenderskiej i to jego cale osiagniecie. Osiagniecia w pucharach ma takie jak Wisla. Odapda ciut pozniej.

Tylko że w Holandii jest "troszkę" trudniej dostać się do pucharów.

Żurawek 21.08.2010 10:15

Ja tylko mam nadzieję, że holenderski tandem Maaskant - Valckx będzie dobrze współpracował w kwestii transferowej. Chciałbym, żeby nastąpiło otwarcie się na niedoceniany/zaniedbany dotąd u nas rynek afrykański (zwłaszcza Maroko, Tunezja, Algieria) i skandynawski. A właśnie Eredivisie czerpie z tych kierunków z dobrym skutkiem. Może to nawet dobrze, że obaj są z jednej bajki, bo nie powinno być niepotrzebnych tarć między panami. Po owocach oceniać ich będą...

krakus 21.08.2010 10:16

Trochę szkoda, że nie Jimenez lub Petrescu, ale to nie jest taki zły wybór. Poczytałem trochę o tym gościu i podoba mi się jego podejście itp. Jak na nasze warunki to i tak się cieszę, że taki ktoś jak Robert Maaskant będzie trenował polski klub, a 4-3-3 (jeżeli zagramy takim stylem) powinno być na polską ligę dobrym rozwiązaniem.

satori 21.08.2010 10:16

Podejrzewam ze poszlo o kase jak zawsze w Wisle. Ten pewnie wiele nie wymagal wiec wybrali go... Dokad zmierzasz Wisło?

el Nuero 21.08.2010 10:17

Trener- terminator?
 
Kiedy przeczytałem dwa pierwsze słowa - Robert Patrick - trochę zamarłem, bo tak się nazywa aktor, który grał Terminatora 2 :shock: . A bardziej poważnie, mam nadzieję, że holenderski szkoleniowiec pokaże wreszcie naszym "supergwiazdom" jak trzeba trenować. Nie może im piłka odskakiwać na pięć metrów, nie mogą pudłować czy kompromitować się co roku w pucharach. Taki mały koncert życzeń. Jak dla mnie, to może być system 4-3-3, byle tylko skuteczniej grali a za rok nie zafundowali nam kolejnej gorzkiej pigułki w pucharach. Powodzenia, panie Robercie!

Forza 21.08.2010 10:17

Cóż... pierwsza myśl ... 'co za dramat'... ale to być może przez to, że media tak nakręcały sprawę Jimeneza, Resino, Orsiego itd.

Co do modelu holenderskiego...w mojej opinie nie ma go juz jakies 4-5 lat. Ajax, PSV i Feyenoord które grały młodzieżą nagle zaczęły mieć kłopoty. Skoro powracali tacy gracze jak Davids, Makaay to oznacza że nie do kończa wypalało stawianie na młodzież.

Liga holenderska jest jak dla mnie 5-6 ligą Europy. obecnie jest tylko jeden młody trener który umiejętnościami dogadania starszyznę pokroju Hiddinka, Maervejka czy vanGhala - jest to Frank Rijkard. W związku z tym ciężko oceniać jak to z tą szkolą trenerską teraz jest zwłaszcza że zespoły ligowe nie odnoszą praktycznie żadnych sukcesów w LM i LE.

Ja osobiscie wstrzymuje sie od komentarzy na jakies 2-3 miesiace.

I jeszcze jedno - Bakero - to zaden trener. Nawet wczoraj reporterzy sie smiali ze Janas z Wojciechowskim zeszli do szatni na mila pogawedke z kwasnymi minami. W drugiej polowie to nawet delikatnie zasugerowali ze zmian dokonal wlasciciel a nie trener. Dla Wojciechowskiego Bakero to tylko nazwisko.

Bielau 21.08.2010 10:17

Właśnie ogłądałem na Orange Sport krótki materiał o Robercie. Wypowiadał się m.in. Bożydar Iwanow(przedstawiony jako komentator ligi holenderskiej, nie wiem bo nie oglądam Polsat Sport) który twierdzi, że to jest doskonały ruch. Mówił, że Maaskant w Holandii uważany jest za jedną z nadziei holenderskiech trenerów, świetnie potrafi przygotować zespół taktycznie, fizycznie oraz ma pomysł na grę. Wierzę, że tak będzie!

andalemono 21.08.2010 10:17

Jacy piłkarze, taki trener.
Nowy stadion w środku tabeli.

Dasqez 21.08.2010 10:17

Hmm, jeśli dyrektorem sportowym zostanie rzeczywiście Valckx, to może być interesujący duet i jeśli to co mówicie, że Holender gra systemem 4-3-3, jest prawdą, to może w końcu nasi kopacze zaczną coś grać. Pożyjemy zobaczymy, ale euforii nie ma :)

szprotson 21.08.2010 10:17

przychodzi sam czy ze sztabem ?

willow 21.08.2010 10:18

Widzę, że ci, którzy tak się podniecają nowym trenerem, pokrywają się mniej więcej z tymi, którzy podniecali się transferami Bunozy i Cikosa. Zderzenie z rzeczywistością było bardzo bolesne, ale nic ich nie nauczyło.
Spójrzcie na jego "dokonania" trenerskie. Gość non stop błąkał się między I a II ligą.
Życzę mu jak najlepiej, bo jak najlepiej życzę Wisełce, ale ciemno to widzę...

Zbyychu 21.08.2010 10:19

Reakcja w pierwszej chwili - świetnie, koleś który dwa i pół raza spuścił swój klub do niższej klasy rozgrywkowej trenerem.
Ale tak sobie myślę, czytam też o tym dyrektorze sportowym i taka myśl mi zaświtała, że czego by nie powiedzieć, to jednak w Holandii przyzwoity system mają i treningu i rozwoju młodzieży i skautingu. Może coś na lepsze się zmieni! :)

wyar 21.08.2010 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez satori (Post 965581)
Podejrzewam ze poszlo o kase jak zawsze w Wisle. Ten pewnie wiele nie wymagal wiec wybrali go... Dokad zmierzasz Wisło?

Do Baltyku,po drodze mine jeszcze kilka wiekszych miast...

bódyń 21.08.2010 10:19

A ja jakos nie wierze. Facet gdzie byl tam go zwalniali. W europejskich pucharach mial takie osiagniecia jak Wisla miala. Czyli poszlo pewnei o kase.
A moze sie uda chociaz watpie

Acapelo 21.08.2010 10:20

Tylko ze my nie bardzo mamy pilkarzy do 433:)
Rios typowy do 422(dosc wolny)
Boguski, Malecki sie nadaja,,,
Kirm chyba nie bardzo
srodek pomocy caly do wymiany oprocz Garguly...
Lobodzinski w takim wypadku wypadka:)

palladynTS 21.08.2010 10:20

Na Orange Sport Info to informacja dnia.Wszyscy zaskoczeni,począwszy od Bożydara Iwanowa po Andrzeja Iwana. Z tym że Iwanow jako fachura od eredivisie,powiedział że to świetny wybór Wisły.
Jestem jak najbardziej na tak!
Będzie grała Wisełka jak się patrzy!
Tak sobie widzę oczami wyobraźni miny naszych pseudopiłkarzy.
Odgłosy uderzających o podłogi szczen zawodników słyszano podobno w Bochni!

Tak,tak...konie lenistwa i opierdalactwa!Nadszedł czas prawdy dla naszych wałkoni!Do roboty!
Panie trenerze 1906 % poparcia!Witamy na pokładzie najlepszego klubu w Polsce!


Belzebub napisał:"Kurde plakac mozna bylo jak przychodzil Liczka,Engel,Okuka,Nawalka... nie teraz!!!!!!!!!!

PS.I to byl chyba ten nieznany jegomość o ciemnej karnacji ,ktorego widzial Palladyn!"

Bardzo możliwe :-D

Rob_Zombie 21.08.2010 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 965573)
Dla Twojej informacji mecz z AZ Alkmar 1-1.
Bilans 0-1-1

Ok, przyznaję, mój błąd, popatrzyłem jedynie na tabelę.

Karherop 21.08.2010 10:21

Bardzo dobry wybór . Jestem zadowolony , bo podpisanie znanego trenera który ze świetnymi piłkarzami zrobił jakiś wynik nie powinno być kierunkiem jakiego szuka klub . Powinniśmy szukac trenera który potrafi ze słabych piłkarzy zrobić sredniaków , a z średnich jeszcze lepszych. Powinniśmy znac swoje miejsce w szyku . Poza tym gość juz trenuje drużyny 1 i 2 ligowe od 10 lat więc nie jest jakimś żółtodziobem .

100% poparcia dla tej kandydatury .

PS. Od początku byłem przekonany że nazwisko trenera nie wycieknie do mediów i tak sie tez stało . Brawo dla Basałaja .

nesta 21.08.2010 10:22

Krytykanci stuknijcie sie w glowie.. Holandia to mekka pilkarskiej trenerki, metodyki szkolenia, najnowszych trendow. To jak Brazylia dla zawodnikow. Wisly nie stac na trenera z wiekszym nazwiskiem, ale w tych kosztach wybralismy najlepiej. Mlody trener z Holandii, ktory pracuje caly czas w zawodzie, z grajkami, ktorzy dlugo jeszcze do Polski nie przyjda. Tym bardziej, ze wybor poprzedzony na pewno rozmowa z nowym dyr. sportowym i przez niego zaopiniowany.

CH. 21.08.2010 10:23

na stronie Bredy i Eredivisie mozna wyczytac co nieco o Valckxie (jak to wymienic:D) i Robercie, ktorych lacza ze soba, i ze niby Valckx jak dobrze rozumiem podpisuje z Wisla kontrakt tez na dwa lata, takie wrazenie mozna odniesc ze to Stan Valckx byl za zatrudnieniem Roberta i Basalaj mu zaufal, bo Stanowi bedzie sie dobrze pracowac z Robertem, i na odwrot i dlatego chca stworzyc Holenderski duet

gdyby nie bylo wzmianki o Jimenezie i innych to skakalibyscie z radosci, gdzie jakis Holender do Wisly, na dodatek z Eredivisie, ee tam, nie robcie sobie jaj
jesli to jest trener 3 kategorii to jakiej sa trenerzy pracujacy juz w Polskich klubach? pytanie retoryczne :D

As 21.08.2010 10:23

Ja mysle, ze bedze dobrze. Facet w zespolach w ktorych pracowal osiagal przyzwoite rezultaty i to rokuje dobrze dla Wisly. Gdyby facet prowadzil PSV i za dwa razy byl na podium to by sie wszyscy malkontenci masturbowali ze bierzemy czolowego trenera. Tak naprawde to jedynym minusem Roberta jest to, ze facet nie prowadzil nikogo z czolowki. Trzeba jednak przyznac, ze na drugim froncie zawsze mial dobre rezultaty.
Dodatkowo trzeba sobie odpowiedziec na pytanie po co sciagamy trenera z Holandii i jakie cele zostana postawione jemu i Valkxowi. Ja mysle, ze chodzi o reorganizacje klubu na wzor holenderski.

andalemono 21.08.2010 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 965598)
Krytykanci stuknijcie sie w glowie.. Holandia to mekka pilkarskiej trenerki, metodyki szkolenia, najnowszych trendow. To jak Brazylia dla zawodnikow. Wisly nie stac na trenera z wiekszym nazwiskiem, ale w tych kosztach wybralismy najlepiej. Mlody trener z Holandii, ktory pracuje caly czas w zawodzie, z grajkami, ktorzy dlugo jeszcze do Polski nie przyjda. Tym bardziej, ze wybor poprzedzony na pewno rozmowa z nowym dyr. sportowym i przez niego zaopiniowany.

Leeeeeeeeooooooooooooo Leeeeeeeeeeeeeeoooooooooooooo ....

ogniskowicz 21.08.2010 10:24

Ręce opadają. Zejdźcie dzieci na ziemię, albo wróćcie do playstation i dalej sprowadzajcie sobie Messiego do Wisły:lol:
Trener 3 kategorii ? Nawet jeżeli tak to jestem za, bo za wyjątkiem Petrescu to mieliśmy trenerów 5,6 kategorii.


Nie jestem nie wiadomo jak podjarany, ale spokojnie i z dozą sporego optymizmu przyjąłem tą wiadomość. Taktycznie i piłkarsko mi się wydaje najlepiej jak może być wybraliśmy, nie mamy zawodników technicznie tak zaawansowanych, żeby grać jak w Hiszpanii, ani tak siłowych, żeby grać jak w Anglii. Myślę że mamy złoty środek i zdolnego trenera z kraju produkującego najwięcej talentów trenerskich i zaraz po Brazylii najwięcej piłkarskich.

Dla mnie jest ok.

P.S.Szkoda że informacja nie wypłynęła wczoraj wieczorem, dzieci miałyby odcięty dostęp do internetu i człowiek mógłby spokojnie forum poczytać.

nesta 21.08.2010 10:24

Co Leo? Dla mnie mowil cala prawde o polskim bagnie.

serek.c2 21.08.2010 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 965589)
Widzę, że ci, którzy tak się podniecają nowym trenerem, pokrywają się mniej więcej z tymi, którzy podniecali się transferami Bunozy i Cikosa. Zderzenie z rzeczywistością było bardzo bolesne, ale nic ich nie nauczyło.
Spójrzcie na jego "dokonania" trenerskie. Gość non stop błąkał się między I a II ligą.
Życzę mu jak najlepiej, bo jak najlepiej życzę Wisełce, ale ciemno to widzę...

Dla mnie zatrudnienie tego trenera to krok do przodu (jednak tylko pod warunkiem zatrudnienia dobranego przez Holendra sztabu szkoleniowego), natomiast moje zdanie co do transferów Bunozy i Cikosa było bardzo krytyczne. Nie sądzę, że zadowoleni z trenera reprezentują jednocześnie zadowolonych z transferów Bośniaka i Słowaka :)

WILDLIFE 21.08.2010 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 965588)
przychodzi sam czy ze sztabem ?

raczej sam i sztab dobiorą przy współpracy z dyrektorem sportowym, bo z tego co widzę jakby ze sztabem przyszedł to dziady przy pracowały przy Wisełce:p

allond 21.08.2010 10:26

Nie rozumiem Was - przychodzi młody trener z całkiem dobrymi osiągnięciami na Zachodzie z najlepszej szkoły trenerskiej na świecie a Wy już narzekacie jaki to słaby nie jest. Dajcie mu czas , efekty jego pracy zobaczycie najwcześniej na wiosnę. Ten trener przychodzi po to żeby wyciągnąć drużynę z dołka , wyciągnąć z zawodników maksimum możliwości , poukładać zespół taktycznie i zmienić podejście mentalne. Skoro potrafił wyciągnąć maksimum ze swoich zawodników w Holandii to i zrobi to u nas. Zapominacie również o jednej bardzo ważnej kwestii - o ile bycie zawodnikiem pierwszego składu w Holandii jest już naprawdę dużym osiągnięciem (gdzie jest do rozdysponowania 11pozycji) to bycie czynnym trenerem pierwszej drużyny jest jeszcze większym - tu na jedną i jedyną pozycję konkurencja jest ogromna.

Bakero jest o wiele słabszymi osiągnięciami a widzicie jak Polonię poukładał

63.5 Kg 21.08.2010 10:27

Wy jestescie ludzie w polowie chorzy...

Nie wiem kogo sie spodziewaliscie ale doslownie poziom ponad polowy tutaj piszacych jest nienaturalnie nienormalny...
Na takiego trenera nas stac i taki trener na polskiej realia i warunki jest trenerem lepszym od naszych trenerow rodzimych...
A tutaj dochodzi do spazmow i placzow,rozczarowan i zdziwien...
Ale czym sie dziwicie ??mysleliscie naprawde ze moze przyjsc do Wilsy Petrescu ktory zarabia 1,5 mln czy Jimenez ktory chcialby pewnie nieduzo mniej??

Jest nowy trener jest dobrze ,slabszy od Engela,Okuki,Liczki i Kulawika nie bedzie a lepszy moze byc...

A niektorym poelcam sie troszke podleczyc albo zaczac pisac na forum za kilka lat jak wiek dojzrewania Wam przejdzie...

PS.Forum z dnia na dzien spada w dol...

piotrekwrd 21.08.2010 10:27

Zapomnieliście o jednym...że budujemy także podstawy czyli szkolenie, a kto na tym się bardziej zna niż para Holendrów?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl