![]() |
Mam nadzieje, ze jednak wyjdzie Zurawski, bo jesli ktos ma strzelic gola, to wlasnie on. Rado to poziom I-szo ligowy, zreszta zmiana po 45 minutach slabej gry w poprzedniej kolejce chyba cos znaczy ;). Parodia bedzie stawianie na Pawelka...2 lata szukania bramkarza i sprowadzili takiego, ktory jest gorszy od Mariusza i to za calkiem powaznie pieniazki :D? Juz slysze te komentarze...
|
Cytat:
Ten "Cannavaro" walnie przyczynił się do przegrania dwóch jak się później okazało najważniejszych meczów dla Wisły. Dla przypomnienia, bo już pewnie większość zapomniała wyczyny "Konia trojańskiego" :) http://www.youtube.com/watch?v=jV1Tiw4pGF8 http://www.youtube.com/watch?v=zwOMdJQDCCQ Więc chłopaki muszą się jeszcze postarać by przebić Mariusza ;) |
Cytat:
Jop był kiepskim zawodnikiem ale był tylko kozłem ofiarnym jeszcze bardziej kiepskiej postawy w przodzie.To jest normalne że nie patrzy się na indolencje w przodzie, ilość zmarnowanych sytuacji, bądź co gorsze ilość sytuacji których nie było, tylko na 1 błąd obrońcy Jop jest ofiarą kiepskiej gry całego zespołu i tyle a co najgorsze Jop by się dziś przydał Koni trojańskich to my w drużynie mamy od groma, tylko filmików brak , pokazujących ich nieudolność.Jop nic się nie różnił od partnerów kopiących się po czole w przodzie, nawet zaryzykuje stwierdzenie że mylił się znacznie rzadziej - tyle że przy stracie gola on jest widoczny a nie Ci co nie potrafią go strzelić. |
Ciekawe czy Garguła jest w tak kiepskiej formie, czy Kulawik ma jakieś uprzedzenia, biorąc pod uwagę że nasza gra nie wygląda zbyt dobrze, a Garguła został kiedyś ściągnięty aby tę naszą grę w przodzie poukładać, to chyba powinnien dostawać przynajmniej te końcówki by coraz bardziej oswajać się z grą po kontuzji, a przy okazji możnaby liczyć na jakieś nietuzinkowe podanie. Garguła jest świetnym piłkarzem i trochę to dziwne, że Kulawikowi nie zależy na nim...
|
Cytat:
|
Jak już wcześniej ktoś napisał brakuje mi jednak w składzie kontuzjowanego Brożka. W formie czy nie, to chyba jedyny egzekutor w naszym składzie. Riosa nie widziałem więc ciężko go oceniać ale jak dla mnie jest raczej takim podwieszonym. Co do bramkarza to jakoś nie mogę nabrać zaufania do Pawełka ale obym się mylił ! No i zobaczymy jak to będzie dziś;)
|
Cytat:
A tak na serio to mamy Żurawia, który wg 90% forum miał na zapewnić 15 bramek w lidze i 15 asyst. Oczywiście widać, że nie jest w formie ale chyba trochę za duże wymagania jak na kogoś kto powoli kończy swoją karierę. Co do samego spotkania. Atak Rios - Małecki nie byłby zły. Obaj szybcy przebojowi. Na pewno sprawiają większe zagrożenie niż reszta naszych "napastników" Jeżeli chodzi o Mario. Jeśli dzisiaj znowu popisze się paroma interwencjami (dobrymi oczywiście :D) to na stałe zagości w bramce Wisły. |
Cytat:
Wariant numer 2 już przerabialiśmy, kiedy katowano nas grą Łobodzińskiego do momentu, aż mistrzostwo zaczęło być zagrożone.. Cytat:
Swoją drogą - może on ma lęk wysokości? |
Cytat:
edit. Przeciez kosztowal 400-700 tys. euro(suma nie zostala ujawniona, a rozne zrodla sie "rozstrzelane"). Jesli mamy takie pieniazki na rezerwowego bramkarza, to tylko cieszyc sie ze swietnej sytuacji w klubie. Tylko po co przez te lata testowano tylu bramkarzy :D? To nie ja tez przedstawialem Jovanica jako pierwszego bramkarza Wisly ;). |
Cytat:
|
Pawełek w bramce... ja nie mam więcej pytań.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
W ogóle to mam wrażenie że teraz jesteśmy w tym miejscu w którym jesteśmy przez Clebera. Nie to żebym miał do niego jakiekolwiek pretensje, bo przecież specjalnie tych kontuzji nie łapał, ale został zakonstraktowany by w razie czego łatać dziury, a kiedy był potrzebny (Cracovia, Quarabag) to akurat nie mógł grać... Mam takie dziwne przekonanie graniczące z pewnością że gdyby wystąpił w którymkolwiek z tych meczów, i spełnił swoją rolę łatacza to Kasperczak ciągle byłby trenerem, a my wszyscy bylibyśmy w zupełnie innych nastrojach. Ale to taki nostradamusowski offtop. Co do meczu to jestem ogromnie ciekawy co na dzisiaj przygotował Kula, bo cholernie bardzo bym chciał by to on został I trenerem i się sprawdził w tej roli. PS. zejdźcie już z Pawełka. Zostaliśmy w ostatnich latach strasznie rozpieszczeni na tej pozycji Borucami, Kuszczakami, Fabiańskimi czy innymi Muchami, czyli bramkarzami klasy światowej i chyba nie potraficie zejść na ziemię i ocenić Mariusza adekwatnie do ligi i drużyny w jakiej występuje. W ogóle to śmiem twierdzić że Mario jest lepszym bramkarzem niż 90% naszych piłkarzy piłkarzami. O ile zrozumieliście o co mi chodzi ;) W każdym razie jego kilka błędów na sezon jest niczym w porównaniu do ciągłego pudłowania Brożka, Małego czy Boguskiego. Jego incydentalne problemy z chwytaniem to pikuś w porównaniu do kompletnego braku techniki naszych piłkarzy w polu, do przyjmowania biodrem piłek zagrywanych po ziemi, do ciągłych strat Małego itd. |
Cytat:
|
Jovanic gdy wychodzil z budynku klubowego po meczu z Arką kulał, więc może ma jakąś kontuzje. Dzisiaj liczą się tylko 3 punkty. Każdy inny wynik niż zwycięstwo to w tym meczu ze słabiutkim Ruchem porażka.
|
Mam pytanie do przedstawicieli klubu na tym forum
Niejaki Zbymak donosił, że piłkarze mają także zapłacić za kompromitowanie Wisły na boisku. Tylko ja się pytam Kulawika, co w jego składzie Wisły robi Wojciech Łobodziński ? Antypiłkarz, przepłacany niemiłosiernie, który w ciągu 3 lat nie dał Wiśle kompletnie NIC ? Cupiał potrafił pozbyć się Kowalczyka, Mijajlowicza, Baretto, Vargi, Kryszałowicza, Kaczorowskiego, Niedzielana - z ważnymi kontraktami, a najwiękrzej pomyłki stulecia, nikt nie potrafi z klubu usunąć ? . Przecież Ci wszyscy powyżej wymienieni piłkarze byli w porównaniu z Łobodzińskim, mniejszym złem klubowym. Wyrzuciliśmy w błoto 400 tys € i co rok wyrzucamy kolejne 300 tysięcy, co już dawno przekroczyło milion. Ile jeszcze mamy wyrzucać w błoto ? Kulawik, powołujący do kadry Łobodzińskiego, zaprzecza wszelkim oznakom normalnosci i przyszłości. Oby ten kolejny trener bez głosu i sensu, nie był dłużej trenerem, niż kolejny dzień. Widać, że Boguski, nawet w tragicznej formie i kondycji, także jest w składzie, podobnie, jak Piotr Brożek czy Maciej Żurawski. Gdzie i kiedy piłkarze zapłacą za kompromitującą postawę boiskową, panie prezesie Basałaj ? Czy znowu, śladem Głowackiego i Marcelo, jedyną pana ofiarą, będzie sprzedany, podobnie, jak ci stoperzy, pracowity i przydatny Wiśle, Junior Diaz ? Rzeczywiście, jeśli jedynym ukaranym za entą kompromitację boiskową, ma być znowu, wyłącznie trener ( Kasperczak tym razem), to broń Boże, aby klub zatrudniał innego trenera, niż mierny i wierny Kulawik, którego kilka lat pracy z ME, przyniosły zerowy stan wzmnocnienia Wisły, choćby w lidze, o pucharach nie wspominając. Nie marnujcie wtedy kolejnej kasy Cupiała na trenerów z sensem, których szybciutko, pseudo piłkarze przerobią w zmowie z zarządem i prezesem, na trenera bez sensu, wobec postawy piłkarzy i tolerowania tej postawy, przez zarząd i Cupiała. Nie tylko Petrescu, wskazywał palcem, prawdziwych winowajców, wszelkich kopromitacji Wisły. Zrobił to też Kasperczak, mówiąc o karnym Żurawia czy błazenadzie innych. Niestety, miernych, ale do końca wiernych, trenerów polskiej szkoły, nie stać na takie słowa, z obawy na swą dalszą karierę u innych Cupiałów czy Walterów. I polska tandeta piłkarska, zamyka się w swoim kamiennym kręgu. |
Cytat:
Tomasz Kulawik: "Mariusz wyglądał ostatnio bardzo dobrze. Po wpadce, gdzie straciliśmy w Azerbejdżanie trzy bramki, postanowiłem postawić na niego. Wyzdrowiał, czuje się pewnie - myślę, że ta decyzja nie była błędem." Ja się pytam: Jak na oślep? Chodzicie na treningi by porównywać który zawodnik się lepiej prezentuje? Ja mam większe zaufanie do trenera Kulawika, on w przeciwieństwie do was, wie w jakiej formie jest zawodnik i może wystawić tego który jest obecnie LEPSZY. Wypowiedź odnośnie Rado: "Wiem, że Kamila stać, aby grać dobrze. Atmosfera meczu trochę go stremowała, parę razy miał nieciekawe zagrania, zobaczymy jak to będzie dalej wyglądało" - ale nie, Markus będzie się upierał , że to "po znajomości" - pozostawię to bez komentarza. Rado nie prezentował się gorzej od kolegów z którymi mu było dane grać, pomimo tego , że zarabia kilkadziesiąt razy mniej, a skoro nie widać różnicy , po co przepłacać? Jak dla mnie Kula nie popełnił jak na razie większego błędu (może poza zmianami w meczu z Arką) Jak na trenera tymczasowego wystawiłbym mu ocenę 4/5. |
Cytat:
Lepiej dać nawet tylko 30-45 minut zawodnikowi, który potrafi myśleć na boisku i coś stworzyć, nawet jeśli jest w slabej dyspozycji, niż dać grać zawodnikowi, który kompletnie niczym się nie wyróżniał nawet na tle cieniutkich partnerów. Dla mnie Rado gra "po znajomości" z ME, a nie dlatego, że faktycznie może dać więcej drużynie od Garguły, czy nawet Jirsaka. A powrot do bramki Pawełka - nie mówię, że w obecnej sytuacji nieuzasadniony - oznacza oczywiście kolejną porażkę naszej polityki kadrowej, która od 3 lat oficjalnie stara się postawić między słupkami kogoś znacznie lepszego. Cytat:
Cytat:
|
może Garguła ma jakiś drobny uraz i Kulawik uznał że lepiej go dobrze zaleczyc niż potem miałby pauzowac 1,5 roku jak ostatnio
|
[QUOTE=Markus;961000
Dla mnie Rado gra "po znajomości" z ME, a nie dlatego, że faktycznie może dać więcej drużynie od Garguły, czy nawet Jirsaka. [/QUOTE] Jak dla mnie to był dobry ruch Kulawika. Dzięki takiemu ruchowi dał motywacje młodym do pracy. Myślisz, sytuacja w której trenujesz ze świadomością braku większych szans na grę w pierwszym składzie w przyszłości jest zdrowa? Juniorzy patrzą na takiego Mączyńskiego, który jest stale nadzieją na wypożyczeniu. Jestem pewien, że taki Rado jest w stanie lepiej grać od Irsaka czy Łobodzińskiego. Dlaczego ? Bo nie gra dla wypłaty, zarabia jakieś grosze, ale daje z siebie 100% ! |
Cytat:
W każdym normalnym klubie reguły są proste i jasne: jeśli jesteś lepszy od konkurenta, grasz Ty, a nie konkurent. I wszyscy są traktowani jednakowo sprawiedliwie, bez faworyzowania. Rado jeszcze ani razu nie pokazał, że w czymkolwiek jest lepszy od Garguły, Riosa, Wilka etc. |
W czasie 45 minut powinien walnąć z 2 bramki coś stworzyć tylko z kim ?
Z Sobolem bez formy czy Małeckim biegającym po całym boisku. Wszyscy narzekają że młodzi zawodnicy nie mają szans się ogrywać i później nie ma jednego wychowanka. Garguła nie był przygotowany na Arkę a po wcześniejszych kontuzjach trzeba na niego chuchać i dmuchać żeby znowu się nie posypał lepiej zaczekać tydzień i mieć go na dłużej niż wprowadzić go o tydzień za wcześnie i znów czekać rok na jego powrót. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
no tak dobrze widzi w jak super formie jest Boguski :shock::shock: |
tedyy poczytaj sobie konferencje gdzie podał że Boguś jest w słabej dyspozycji więc nie liczę na to że dziś dostanie jakąkolwiek szansę
|
Cytat:
A czy Garguła pokazał coś lepszego od Rado ? Zbyt ostro do tego podchodzisz. Kulawik trenował ME, uznał że mu się należy więc dał mu grać. Który ostatnio trener dał coś pograć młodemu ? Wystawianie na siłę dziadków z wielką wypłatą nie zawsze ma sens. Po co nam ME (po za wymogami ekstraklasy), skoro wyciągamy z niej jednego zawodnika na kilka lat (Małecki). Osobiście popieram ruch Kulawika. Każdy ma swój sposób myślenia, niemniej jednak szanuję twoje zdanie. |
Cytat:
obyś się nie mylił ale obawiam się :evil: że druga połowa jego NA PRZEŁAMANIE :rotfl: |
Cytat:
Postawi na Gargułe, pojawi się krytyka , że nie stawia na młodzież, że gramy starymi prykami tylko dlatego , że mają wyrobione nazwisko. Że wystawia zawodnika w słabszej formie, ryzykując odnowienie kontuzji. Postawi na Rado, to Marskus będzie krytykował, że to układy :p Postawi na Pawełka, będą mu wypominać, że Pawełek słaby bramkarz i po co kupowaliśmy Milana Jovanića. Postawi na Jovanića będzie krytykowany, że zmienia najlepszego piłkarza ostatniego meczu. Wiedziałem, że jeszcze pojawią się trenerzy, menedżerzy z zamiłowania , co wiedzą najlepiej jak powinien wyglądać wyjściowy skład! Jak ten poniżej :rotfl: V |
Mam wielkie obawy co do tego meczu, bo niestety ale Kulawik to chyba zaden trener. Jezeli Rado miesci sie w skladzie a nie ma miejsca na Jirsaka czy Gule, to chyba trener ma cos nie w porzadku w glowie. Rado to pilkarz co najwyzej przecietny, natomiast dwoch wyzej wymienionych jak na polskie warunki prezentuja poziom dobry, w porywach nawet bardzo.
Szacunek dla Kulawika, ale jesli ktos gra u niego po znajmosci kosztem jakiegokolwiek klasowego rozgrywajacego, to nie mam pytan... Oby Rios sie okazal dobrym strzalem |
Tak nie wprowadzajmy młodych bo nie zasługują.
Ile było płaczów że Skorża Czekajowi czy Leszczakowi nie dał szansy. Teraz zamiast się cieszyć że chłopak gra a wynik sportowy na tym nie cierpi to wdajmy się w dyskusje czy ktoś zasługuje na grę w Wiśle czy nie zasługuje. Od tego typu decyzji którym na ten czas jest Kulawik i jeśli on uznał że Rado ma to coś by dostać szansę w I drużynie trzeba to zaakceptować. Ludzie tutaj na forum sami mówili( pisali) że wolą młodych chłopaków którzy złapią doświadczenie i którym zależy niż zblazowane gwiazdy które nie przebiegną kilku metrów do piłki. PS. Kulawik gra innym systemem gdzie ci dwaj środkowi pomocnicy za napastnikiem mają pełnić rolę tych łączników a nie rozgrywających. |
Cytat:
A po drugie, ciekawe co bys zaproponowal na drugi ogien :) Nie jestem pewien co kot mial na mysli piszac, ze Lobodzinski nie dal Wisle kompletnie NIC, ale moze dokonal bilansu zysku i strat, kladac na jednej szali nieprawdopodobny wystep Lobo w meczu z Lechia + 2 asysty w derbach przed trzema laty, kontra kilkadziesiat mniej lub bardziej beznadziejnych wystepow na drugiej szali. I jesli wynikiem bilansu wyszlo mu, ze Lobo nie dal nic, czyli niejako wyszedl na zero a nie na minus, to trzeba przyznac, iz byl wyjatkowo lagodny dla Wojtka. |
lol czemu nie ma jeszcze ma skladow na relacji...:|
|
Cytat:
|
Wisła Kraków
Pawełek Cikos Kowalski Cleber Diaz Małecki Sobolewski Rado Rios Kirm Żurawski Rezerwowi: Jovanić Bunoza Piotr Brożek Łobodziński Paljić Wilk |
No to zeby Rios pograł cos:)
|
Szkoda, że Wilk nie gra... Dać mu szansę trzeba , a nie ławka..
|
próbuję zrozumieć Kulawika i jedyne co przychodzi mi na myśl, to przypuszczenie, iż udział Kowalskiego i Pawełka w tym spotkaniu ma za zadanie umożliwić komunikację w defensywie, bo wystawiając Jovanica i Bunozę - mielibyśmy 6 zawodników mówiących innym językiem?
|
nie upatrujcie w Riosie zbawce.. to dla chlopaka pierwszy oficjalny mecz.. czarno to widze, ale moze sie uda, chocby po samoboju niech przywiaza stamtad 3 pkt
http://www.live.wisla.krakow.pl/?subiektywne=on |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl