Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Dymisja Kasperczaka. Kto jego następcą? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7522)

Pudel 06.08.2010 16:29

Pytacie się co osiągneli Simeone i Larsson. A ja was zapytam co osiągnął Petrescu przed przyjsciem do naszego klubu? Nie przypominam sobie wielkiego sukcesu... Odeszedł i z rumuńskim średniakiem awansował do ligi mistrzów. Trener potrzebuje czasu i zaufania ale tego w Wiśle niestety nie bedzie (choc chcialbym sie mylic) i nie twierdze ze bylby to swietny ruch zatrudniajac kogos z nich ale moze warto zaryzykowac...

Mareq 06.08.2010 16:29

Simeone jak zobaczy umiejętności techniczne naszych grajków(w kontraście do tego z czym miał do czynienia w Argentynie) , to padnie ;)
Niby dwa tytuły wywalczył , dostał nagrodę dla najlepiej zapowiadającego się managera w Argentynie , ale drugi sezon w River Plate i ostatni jego trenerski dorobek w San Lorenzo , nie powalają .
Larsson , to już zagrywka czysto hazardowa ;)

Paul Le Guen zrezygnował po MŚ z funkcji trenera Kamerunu , ale raczej to nie nasze możliwości finansowe.

Vahid Halilhodzic , to też ciekawe trenerskie nazwisko i również jest ,,do wzięcia'' po przygodzie z jedną z drużyn afrykańskich.

Obydwaj panowie to jedna z najlepszych szkół trenerskich - czyli francuska . Są oni jednak trenerami z dosyć dużym doświadczeniem , a za to się płaci . Podejrzewam więc , że nasz klub będzie zmierzał raczej w kierunku poszukiwania młodych zdolnych trenerów z bogatą przeszłością piłkarską , acz ubogim doświadczeniem trenerskim.

klubus 06.08.2010 16:32

To jak już tak marzycie to może Manuel Pellegrini no może ewentualnie jeszcze Maradona

1q2 06.08.2010 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 954467)
Simeone jak zobaczy umiejętności techniczne naszych grajków(w kontraście do tego z czym miał do czynienia w Argentynie) , to padnie ;)

Na ten skład to ktoś z 2 ligi szkockiej by się nadał

bozar 06.08.2010 16:33

Z wolnych zagranicznych trenerów:

1. Gheorghe Hagi
2. Rudi Assauer
3. Klaus Topmoeller

szczerze przyznam że nie wiem jaka jest ich obecna sytuacja (czy są czynnymi trenerami czy nie) poza faktem że nie są związani kontraktem z żadnym klubem/reprezentacją.

bozar 06.08.2010 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 954467)
Simeone jak zobaczy umiejętności techniczne naszych grajków(w kontraście do tego z czym miał do czynienia w Argentynie) , to padnie ;)
Niby dwa tytuły wywalczył , dostał nagrodę dla najlepiej zapowiadającego się managera w Argentynie , ale drugi sezon w River Plate i ostatni jego trenerski dorobek w San Lorenzo , nie powalają .
Larsson , to już zagrywka czysto hazardowa ;)

Paul Le Guen zrezygnował po MŚ z funkcji trenera Kamerunu , ale raczej to nie nasze możliwości finansowe.

Bo ja wiem? Odchodził stamtąd w raczej kiepskiej aurze, potrzebuje się odbudować, może byłby do wzięcia?

Tarann 06.08.2010 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 954438)
White star86 Moze od razu selekcjonera Korei polnocnej na RPA 2010? Tez nie przedluzyli mu kontraktu...

I zeslali do kopalni...

DeadOrAlive 2: Uwazasz ze Simeone nie bedzie mial wyjebane na ich humorki? Jesli beda miec humorki beda grac inni ci ktorza chcca trenowac i sie rozwijac pilkarsko. Simeone w pracy szkoleniowej dal sie poznac jako ten ktory stawia na ciezka prace.

Skąd takie info?

Mam nadzieje że to prawda bo poza nazwiskiem to jest pierwszoplanowy warunek zatrudnienia jak dla mnie.

sevenheaven 06.08.2010 16:38

ja bym chętnie widział Maradonę albo Aragonesa, obaj zdaje się wolni .. chociaż Hiszpan ma już 70 lat na karku, wydaje mi się, że tu ktoś jest potrzebny młody, który nie dałby sobie wejść na głowę ..

SĘDZIA ZGRED 06.08.2010 16:38

A może Christoph Daum,...:) swojego czasu trenował z dobrymi skutkami Bayer Leverkusen tylko się skompromitował z jakąś aferą narkotykową;)...nic to tylko takie luźne myślenie, ale myśle że będzie ktoś na dorobku młody ambitny bez większego doświadczenia...

konmax 06.08.2010 16:39

Wg.mnie największym błędem było zatrudnienie Pana Kasperczaka.Mam dlaniego szacunek za to,co kiedyś osiągnął z Wisełką,ale to co zrobil póżniej,to co powiedzial przekreślalo jego zatrudnienie.Najlepszym rozwiązaniem bylby powrót Dana.To jednak niemożliwe,nie stać Nas na niego.Mam nadzieje że nie pojawi się nikt w stylu Jurka Engela,jego książka rozdawana na treningach(pewnie na koszt WISELKI)to szczyt bezczelności.Pozostaje tylko wierzyć że znajdzie się ktoś w stylu Dana i zaprowadzi dyscyplinę a Panowie piłkarze będą wiedzić co znaczy BIALA GWIAZDA na sercu.

bercik860 06.08.2010 16:41

Może Marusz Borek? ;D

A tak na poważnie, póki ktoś nie przemówi piłkarzom do rozsądku to będzie tak jak było.

Ajax 06.08.2010 16:41

Jak już ludzie tu piszą bajki to ja swoją dopisze:)

Frank de Boer

A i tak przyjdzie ogórasek:P

Krissu 06.08.2010 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti220 (Post 954441)
no dobra jak tak wszyscy marzą to ja też - Gianni Zola . jako trener na dorobku ; nie poszlo mu w West Ham'ie no ,ale przecież my ni gramy w Premier League a w Ekstraklasie

Pffffffffffff...

Całą taktykę ustalał mu asystent - Steve Clarke. A wyglądała ona tak, że w chwili strzelenia bramki cofamy się i gramy długie piłki do przodu.
Typ nie potrafił odpowiednio zmotywować piłkarzy. Nie potrafił ich porządnie opieprzyć.Takie ciepłe kluchy.

Ruchy transferowe przemilczę, bo wynikały po części z sytuacji w klubie.

Faktem jednak jest, że za Zoli taki Carlton Cole poczynił spore postępy. Widać nadaje się na trenera napastników, nie na menedżera.

A.. i przeszedł do historii Młotów, jako menedżer, który procentowo przegrał najwięcej spotkań.

Brawo Gianfranco.

jova 06.08.2010 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 954456)
skąd wiesz czy tego nie robili?

Obserwując zamieszanie z obrońcami, gdzie negocjacje sprzedaży Głowy i Marcelo trwały kilka tygodni, a zatrudnienie następcy ponad miesiąc, masz jakąkolwiek nadzieję, że (dla odmiany) na obecną sytuację jesteśmy przygotowani? Ja nie mam.

WiślakMyślenice 06.08.2010 16:43

Potrzebujecie tylko mnie z fma :)

A na poważnie - ktokolwiek z "hard workiem" Dana :)

pawelwislak 06.08.2010 16:43

Marodona świetny pomysł na pewno mógłby ich nauczyć czegoś czego (może) jeszcze nie umieją jak wciągnąć porządną kreskę...

Rafee 06.08.2010 16:46

Wisła potrzebuje trenera z autorytetem! Zagranicznego! Który wmówi naszym ze spotkanie piłkarskie to nie pokaz mody! Byle nie Polak, bo tak naprawdę nic nie osiągnęli, i nic naszych już nie nauczą! Marzy mi się ktoś ala Petrescu , zeby po każdym meczu czy treningu nasi schodzili na czworaka!

węgorz2 06.08.2010 16:48

zjeba..... ten temat ,piszcie sobie w temacie GDYBYM BYL BOGATY.... ludzie tu na ważne informacje czekaja!

Proud 06.08.2010 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 954484)
Obserwując zamieszanie z obrońcami, gdzie negocjacje sprzedaży Głowy i Marcelo trwały kilka tygodni, a zatrudnienie następcy ponad miesiąc, masz jakąkolwiek nadzieję, że (dla odmiany) na obecną sytuację jesteśmy przygotowani? Ja nie mam.

szczerze?

ja też nie.

Ale bardzo chciałbym się mylić.

Ja osobiście chciałbym aby naszym nowym trenerem został Christoph Daum, ale to raczej mało realne.

koyoot 06.08.2010 17:03

Z Doll to mi sie kojarzy jedynie Diana Doll, slowacka gwiazda porno. Ide o zaklad ze gdyby ja mieli za trenera to by zapierdalali po boisku jak nigdy wczesniej.

Martinus 06.08.2010 17:03

Jako, że wszyscy piszą swoje kandydatury, niektóre kosmiczne jak Assauer to jeszcze raz zamieszczę autorską listę wolnych trenerów z zagranicy którzy jednocześnie dali się już "poznać" w tym zawodzie.

Anglia:
Glenn Hoddle
Gareth Southgate
Terry Venables

Francja:
Roger Lemerre
Jacques Santini
Paul Le Guen
Hiszpania:
Luis Aragones
Javier Clemente
Mariano Garcia Remon
Javier Irureta
Manolo Jimenez
Gregorio Manzano
Victor Munoz

Holandia:
Erwin Koeman
Ronald Koeman

Meksyk:
Javier Aguirre

Niemcy:
Christoph Daum
Falko Gotz
Bruno Labbadia
Peter Neururer
Matthias Sammer
Klaus Toppmoller
Rudi Voller

Szwajcaria:
Lucien Favre

Turcja:
Fatih Terim

Włochy:
Roberto Donadoni
Nevio Scala
Alberto Zaccheroni
Gianfranco Zola


Argentyny nie brałem pod uwagę więc teraz uzupełnienie:
Alfio Basile
Carlos Bianchi
Jorge Burruchaga
Diego Maradona :)
Jose Nestor Pekerman
Oscar Ruggeri
Diego Simeone

albert02 06.08.2010 17:05

Sammer/Simeone i nie ma co szukac dalej

gianbuffon 06.08.2010 17:17

Ja bym chętnie widział jakiegoś Holendra. najlepiej Van Basten :D

darotsok73 06.08.2010 17:24

Nie ważne skąd , nie ważne kto. Byle nie Polak , bo w Polsce prawdziwych fachowców z jajami nie ma.
Może to być eskimos lub obywatel Nowej Zelandii byle udowodnił naszym przepłaconym frajerom (sorry , ale taka jest prawda) ile potu kosztuje prawdziwe zawodowstwo i i pensja 50 tys. miesięcznie.

Niech człapią ze zmęczenia wracając z treningu do domu , niech płaczą że im źle , źe mięśnie , że ścięgna ,że boli , że trener be. Nie interesuje mnie to . Mają rzygać ze zmęczenia tak jak my rzygamy oglądając padakę którą prezentują od kilku sezonów. Jak któryś uzna że się nie nadaje to żegnamy bez żalu i niech się zajmie szachami lub snookerem.
Gra w Wiśle to ma być zaszczyt a nie fucha.

Ofsajd 06.08.2010 17:26

Ja proponuję Jacka Gmocha - mistrz taktyki, atmosfera w szatni była by świetna, doświadczony, myślę że jest w granicach naszych możliwości finansowych, tyle że z komunikacją z piłkarzami podczas meczu mógłby być problem.

Mario Nh 06.08.2010 17:27

Ja bym zatrudniła trenera który zwolnił Kasperczaka :D
Niemiec albo anglik, nie musi być z najwyższej klasy rozgrywkowej. Byle nie młody - na dorobku.

orm 06.08.2010 17:29

A dlaczego nie Kulawik? To czego potrzebujemy to nie jest super taktyk itp. tylko rzetelny fachowiec, który zrobi porządek, odsieje nierobów i zbyt słabych psychicznie, aby podołać grze w Wiśle itp. Do tego przyda się też znajomość piłkarzy -- a on ich oglądał na co dzień od paru lat.Papiery na trenera ma takie same jak Larsson. Piłkarzem był słabszym, ale jaki jest / będzie trenerem to dopiero zobaczymy.A skoro nie ma różnicy to po co przepłacać?

zbymak 06.08.2010 17:30

Jeszcze kilka godzin i wymienicie wszystkich wolnych trenerow:lol:]

pawelwislak 06.08.2010 17:31

Właśnie chciałem napisać że będziemy się śmiać jak się Kulawik okaże takim Hardworkerem dostanie niedługo licencje i stanie się takim rzeźnikiem który wie że do sukcesów dochodzi się tylko ciężką pracą :D

Bo jak dla mnie to precyzyjnie określił problem brak kolektywu :D i nieróbstwo

AgresywnyChomik 06.08.2010 17:36

Wolny, sprawdzony i gwarantuje jakis tam wynik:

Otto Rehhagel

piotr 0704 dortmund 06.08.2010 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bozar (Post 954470)
Z wolnych zagranicznych trenerów:

1. Gheorghe Hagi
2. Rudi Assauer
3. Klaus Topmoeller

szczerze przyznam że nie wiem jaka jest ich obecna sytuacja (czy są czynnymi trenerami czy nie) poza faktem że nie są związani kontraktem z żadnym klubem/reprezentacją.


Pogrubilem to nazwisko bo to nie jest i nigdy nie byl trener...

ale po chwili dotarlo do mnie, ze TO JEST TO - wlasnie dobrego managera nam trzeba !!!

Najwyzszy czas by ten klub byl profesjonalnie zarzadzany !!!

Bo jak bedzie tak jak jest to zaden trener swiata nie pomoze.

kornd 06.08.2010 17:37

Orest Lenczyk jest przecież wolny,kilka razy już pracował w Wiśle, to byłoby niezłe ukoronowanie jego kariery

ociec Ciemka 06.08.2010 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 954404)
Rada dla wszystkich wierzących, że Petrescu może wrócić- POBUDKA! To się nie wydarzy! Mieliśmy go u siebie, to go jebany Kapka wyjebał zastępując Okuką. Powrotu nie będzie.

Wyjebali go piłkarze naszego klubu, gdyby się przykładali do roboty Kapka nie miałby nic go powiedzenia.

Pudel 06.08.2010 17:41

a kto przed Skorżą prowadził chwilowo zespół co zajął 8 miejsce w lidze? Nawałka czy Kulawik? czy ktoś inny?

master777 06.08.2010 17:43

To ja też dorzucę garść nazwisk:

1. Jeśli już miałby być to Polak to: nierealny - Tarasiewicz, Warzycha, bardziej realny - Piotr Nowak.
2. Oby to był obcokrajowiec, tu niestety muszę zdać się na marzenia: Matthias Sammer, Paul Le Guen, Rudolf Assauer, José Néstor Pekerman - żaden nigdy do Polski nie przyjdzie.
3. Opcja na poprawienie humoru - Raymond Domenech;
4. A co będzie? - jakaś zapchajdzuira, nawet i z zagranicy, z mało znanym nazwiskiem, z którą skończymy sezon na 6-7 miejscu i która wyleci już w czerwcu.

brylant17 06.08.2010 17:44

Boże tylko nie Maradona wiem, że tylko raz się przejawiło to nazwisko ale z daleka od Wisełki!!! wtedy to byłby "burdel" za przeproszeniem.A co do trenera to musi być ktoś naprawdę z jajami nie będzie się bał posadzić na ławkę Małeckiego czy kogoś innego i nie będzie się z nimi cackał.

krakus 06.08.2010 17:46

Wszyscy trenerzy, których tu podajecie są dobrzy. Jednak większość z nich to za wysokie progi finansowe. Ja bym z chęcią widział Koemana, Munoza, Terima, Vollera, Labbadiie itd. Na pewno nie widziałbym np. Favre, który sporą część treningu poświęca taktyce, a myślicie, że Brożki coś załapią z jego nowinek strategicznych? Czytałem w którejść gazecie, że Wisła prowadzi rozmowy z jakimś zagranicznym szkoleniowcem już po porażce na Suchych Stawach, ale nie wiem kto to jest. Ale nie podpalajmy się tak, bo przyjdzie jakiś Gal Anonim, który odejdzie po 3 kolejkach i wtedy Wisłę obejmie jakiś dziad typu Marek Motyka, który nauczy naszych grajków szarańczy i tyle.

K4millo 06.08.2010 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez master777 (Post 954530)
To ja też dorzucę garść nazwisk:
Rudolf Assauer,

Najlepszy kandydat, ostatnio prowadził zespół prawie 30 lat temu.

maklo9 06.08.2010 17:57

ktos tu napisal ze moglby byc ten trener co prowadzi karabach, koles naprawde grozno wyglada i watpie zeby mu ktos podskoczyl z naszych, bo by od razu w leb dostal, ale raczej go karabach nie pusci.

jova 06.08.2010 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pudel (Post 954529)
a kto przed Skorżą prowadził chwilowo zespół co zajął 8 miejsce w lidze? Nawałka czy Kulawik? czy ktoś inny?

Moskal. Zaangażowanie było, ale taktyki nie za wiele.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl