![]() |
Mam kilka przykrych przemyslen :D
Bardzo przykro patrzy sie na stan polskiej pilki obecnie. Nie chodzi o to ze czlowiek jest kibicem sukcesu, chcialby zeby Wisla wygywała LE czy LM ale po prostu golym okiem widac to jak sie staczamy z roku na rok. Kiedys pamietam marzylo sie zeby trafic na jakis Utrecht, Mettersburg czy inny Nijmegen (czy jak to sie w ogole pisze :P) bo wiadomo kto byl w tym meczu faworytem. Teraz odnosze wrazenie ze boimy zespolow z Gruzji, Estonii itp Wiadomo wpadki zawsze sie zdarzaly, a to jakies Tbilisi a to Valerenga ale o ile kiedys z wylosowania takich zespolow bysmy sie cieszyli to teraz obawiam sie ze obstawiali bysmy 50/50 nasze szanse :O Czytam tak o tych litwinach ktorych wylosowalismy i bardzo mi przykro. To sa jakies totalne leszcze o ktorych w ogole nie powinno sie pisac :P Ale nastaly takie czasy ze musimy sie podniecac tym meczem bo nie wiemy czy dojdziemy do nastepnej rundy ;/ Ja wiem ze nie wolno lekcewazyc rywala, wiem ze nalezy sie kazdemu szacunek ale jesli my ich nie objedziemy roznica minimum 4 bramek (wiadomo na wyjezdzie moze byc roznie, to u siebie wypadaloby ich sklepac jak psy) to naprawde bedzie mi z calego serca zal naszej narodowej pilki. Na przykladzie Lecha to samo widac. Robi sie w Polsce z tej druzyny zajebiscie profesjonalny klub, pol bogow a losuja w el. LM klub z Azerbejdzanu i i tak nie mamy pewnosci ze ich przejda. Doszlismy do takiego stanu ze panicznie musimy sie bac kazdego wylosowanego rywala, wiadomo zawsze moze sie zdarzyc wpadka i odpasc nawet z zupelnym leszczem ale jesli w Polsce wpadki zdarzaja sie seryjnie od kilkunastu lat to juz naprawde tu nie ma czego ratowac, tu trzeba zaczac cos od nowa budowac. Polska U21 przegrywa z Luksemburgiem i co z tego ze gralismy 3 garniturem. U nas grali pilkarze zawodowi (?) a tam amatorzy (?) i dostalismy po lbie hehe Masakra to jest jakas, to jest jakis koszmar z ktorego musimy sie obudzic. Zeby nie byc az tak pesymistycznie nastawionym powiem ze mam nadzieje ze stadiony zmienia bardzo wiele. Wiadomo stadiony nie graja ale jak jest zaplecze to juz mozna budowac jakis produkt, i wlanie tym tropem podarza ITI ktora chce transferami zwabic kibicow na bardzo ladny stadion, to samo zaczal budowac Lech, tyle ze tam mozolnie budowany klub byc moze rozleci sie w tym sezonie po sprzedazy Lewego i Peszki, i to samo slychac ze chce robic u nas Basałaj. Niech cos sie zmieni bo naprawde wstyd jak **** przegrywac z druzynami z krajow gdzie sportem narodowym jest narciarstwo czy jakis inny krykiet, poza tym Polscy kibice zasluguja na powiedzmy mecze w fazach frupowych LM czy nawet az w fazie pucharowej LE -mowie o regularnych wystepach. Ja wiem ze pozio sie wyrownal tylko czemu en poziom od dolu poszedl w gore a my zamiast doganiac Niemcow, Francuzow czy chociaz Holendrow i Belgow musimy sie bac Estonczykow i Azerow ;) Alez mnie naszlo na ylewanie zali, lecz naprawde jak czlowiek stanie w miejscu i sie zastanowi nad ta nasza pilka krajowa to jedynie pozostaje zaplakac. |
ha ha
brakuje mi tylko tekstu po tym meczu Szawle kogos od nas "sa slabi i do przejscia" wiem wiem ze to absurdy ale mnie juz nic nie jest w stanie zdziwic.... |
|
A ja licze na to, że podejdziemy do tego maksymalnie zmobilizowani i kompletnie obojętni na to jak gra rywal.
To nie jest nawet poziom Piasta Gliwice panowie, jedna z najsłabszych Litewski drużyn! Levadia wygrała swoją ligę w cuglach, Szawle nigdy nie było na Litwie hegemonem. Nawet bez wzmocnień, z kilkoma piłkarzami z MESY wygramy ten mecz 5 bramkami. Wiem, że po tylu nieprzyjemnych doświadczeniach niektórzy z Was (może większość?) teraz sceptycznie podchodzi do każdego meczu na Europejskim szczeblu, ale panowie, zachowajcie jakiś umiar. Za niedługo będziecie się bać pojedynków z zespołem 4 ligi, tylko dlatego, że będziecie myśleli, że rywal w przeciwieństwie do nas zagra "na maxa". Cuda się zdarzają, ale ja nie wierzę w to, by Wiślacy przy kilkunastotysięcznej widowni (oby) przeszli obok meczu i nie strzelili tym Litwinom kilku bramek. Zobaczymy 15.07 kto miał rację. |
Jeśli zagramy na R22 to o awans jestem raczej spokojny. Gdyby jednak przyszło nam grać na Suchych Stawach bądź w Sosnowcu, to niczego nie można być pewnym. Oczywiście wierzę w to, że sobie poradzimy, ale tak szczerze powiedziawszy, po kompromitacji z zeszłego roku, spodziewać się można wszystkiego.
Mam tylko nadzieję, że Kasperczak nie powieli błędu Skorży i porządnie przygotuje drużynę już na pierwszy mecz. Ubolewać można jedynie nad faktem, że wciąż nie udało się nam pozyskać żadnego zawodnika do gry w polu, a jednak czas na pewno nie gra na naszą korzyść. Zresztą Heniu też nie wygląda na zbyt optymistycznie nastawionego, jeśli chodzi o transfery do klubu - tak przynajmniej odbieram jego słowa po meczu z Garbarnią. Bardzo liczę na to, iż już podczas drugiego obozu kadra będzie liczniejsza, bo w przeciwnym wypadku możemy się obudzić z ręką w przysłowiowym nocniku... P! |
Cytat:
|
[QUOTE=grogoriogreg;919080]A ja licze na to, że podejdziemy do tego maksymalnie zmobilizowani i kompletnie obojętni na to jak gra rywal.
To nie jest nawet poziom Piasta Gliwice panowie, jedna z najsłabszych Litewski drużyn! Levadia wygrała swoją ligę w cuglach, Szawle nigdy nie było na Litwie hegemonem. Nawet bez wzmocnień, z kilkoma piłkarzami z MESY wygramy ten mecz 5 bramkami. Wiem, że po tylu nieprzyjemnych doświadczeniach niektórzy z Was (może większość?) teraz sceptycznie podchodzi do każdego meczu na Europejskim szczeblu, ale panowie, zachowajcie jakiś umiar. Za niedługo będziecie się bać pojedynków z zespołem 4 ligi, tylko dlatego, że będziecie myśleli, że rywal w przeciwieństwie do nas zagra "na maxa". QUOTE] Inni sceptycznie za to Ty szczyt optymizmu. 5 bramek do przodu z grajkami z MESY w skladzie nono |
Ludzie podchodzą ostrożnie po dotkliwej wpadce z Levadią. Ale Szwale (?) to całkowicie inna para kaloszy. Zdecydowanie słabszy przeciwnik. Także spokojnie Wisła wygra obydwa mecze. Jesli będzie chciała :lol:
|
Levadia nie dość że wtedy wygrała sezon w cuglach, to była w środku kolejnego zwycieskiego sezonu gdzie wygrywała z przeciwnikami 4-0 5-0, a w dodatku rok wcześniej całkiem nieźle radziła sobie z zachodnimi drużynami
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja was nie rozumiem totalnie.Jak można obawiać się ogórków z ogórkowej ligi?Gdyby każdy zespół z pierwszej ósemki tego sezonu grał w ich lidze to by ją spokojnie wygrał!Jak można obawiać się takiego rywala? 7 miejsce na 12 w amatorskiej lidze?Co to jest?Rywala to zaczniemy się obawiać w IV rundzie a nie w II!Grunt to przygotować drużynę na te Siauliai,nie ważne jak by były słabe.
|
czego nie rozumiesz że ludzie się obawiają że ktoś znowu zawalii przygotowanie albo naszym zawodnikom nie będzie się chciało grać za bardzo bo przecież to amatorzy, ogórki i ze na stojąco wygramy z nimi 5:0, gdzieś kiedyś już to słyszałem :D to są europejskie puchary na każdego powinno się wychodzić na 100 % w pełni koncentracji lepiej wygrać pewnie przygotowując się jak na Barce niż przypadkowo zfrajerzyć jak z amatorami z Talina
|
Cytat:
Ale jakie to mialo znaczenie///nawet jakby byla 100 krotnym mistrzem takiej potegi pilkarskiej jaka jest Estonia ,to obwowiazkiem pilkarzy majacych aspiracje na gre w LM bylo ich przjesc. Zawalone zostalo pierwsze spotkanie w Sosnowcu .i myslenie typu" i tak z nimi wygramy" teraz jestesmy "bogatsi" o to doswiadcznie zeby NIGDY nikogo nie lekcewazyc. A co do ógorków ,slabeuszy itd...zapamietajcie ze na dzis dzien w Europie...to my nimi jestesmy.... |
Cytat:
|
Jestem z Litwy to moge powiedziec ze mozecie sie nie martwic, bo siauliai to nie rywal dla Wisly po dwoch meczach bedzie 8-0 dla Wisly. Jak Legia grala z vetra to litewska klubowa pilka byla na szczycie, za ostatnie dwa lata jest bardzo wielki spad powiazany s kryzysem i teraz w litwie jest moze jakie 3 druzyny ktore w europejskich pucharach moglyby strzelic bramke nie amatorskiej druzynie i siauliai do nich nienaleza. AWANS MACIE W KIESZENI 100%
|
Jeszcze moze byc taki wariant ze siauliai poprosza o remisik w pierwszym meczu, bo ta druzyna lubi w bwin zagrac
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Uważam, że jesteśmy w stanie powalczyć :lol:
|
Dajcie spokój panowie z tą ironią, ja rozumiem wpadka z levadia boli do tej pory, ale skonczmy ten jazgot i zacznijmy wierzyc w chlopakow. Ja mam nadzieje, ze Henry powtorzy z Wisełką to co było już kiedyś naszym udziałem, czyli wspaniała, emocjonująca przygoda z Pucharem UEFA... ech gdyby nie to zmrożone boisko z Lazio to byśmy ich przeszli...
|
Co do murawy to na stadione siauilai jes najlepsza murawa na litwie
|
|
Cytat:
|
Nie mozna oceniac sily druzyny po takim skrociku. Na mnie niektore skroty polskiej 2. ligi robia wieksze wrazenie. Napewno jest to przeciwnik o wiele slabszy od nas, ktorego powinnismy pojechac nawet tym skladem.
|
Cytat:
Trza też dodać że grali z najgorszym zespołem w lidze (2 pkt w 12 meczach i -23 w bramkach) a gdyby nie było podane to za cholerę nie można by się kapnąć który zespół miał 2 a który 18 punktów. |
po skrócie widać, że to nie są jakieś ogórki... potrafią rozegrać piłkę, dośrodkować... ich słabym punktem jest bramkarz... jak zresztą w Levadii. Nie można ich zlekceważyć bo się przejedziemy aż miło!
|
Cytat:
Ja po tym skrócie widzę, że piłkarze sa zdrowi, nie mają nadwagi i każdy ma zestw piłkarski do gry (korki i strój meczowy) a w chwili obecej to wystarczy by powalczyć z Wisłą... |
Cytat:
|
Co musiałaby pokazac drużyna żeby stwierdzić że to ogórki?
Chyba, biegnal, biegnal i uderzyl sie w slupek |
Bez jaj, my tego Litewskiego przeciętniaka musimy walnąć z 2:0 na wyjeździe, a z 4:0 u siebie. Innej opcji nie widzę. Ich bramkarz to jedna wielka pomyłka, piłke łapać nie umie a co dopiero bronić strzały. Nie możemy się nie doceniać, tylko uwierzyć, że musimy dobrze grać, musimy czuć pewność, że są to ogórki, bo wtedy gra się swobodnie a nie z nerwówką. Dla mnie jest to drużyna z Polskiej I ligi i tyle. To taka Sandecja Nowy Sącz.
|
Przecież jak nasi ich nie pojadą conajmniej po 3:0 to z czym do ludzi ja się pytam....Przecież ta drużyna to jak nasze b-klasowe... Jedyny problem to podejście naszych kopaczy czy im się będzie chciało.. jeśli się zaangażują to możemy być spokojni, a jeśli podejdą jak z Levadią to wszystkich bez wyjątku rozgonić na 4 strony świata....
|
My nie mamy zawodników z zachodu o co błaga Marszałek więc kim mamy straszyć?
|
akcje są w dośc szybkim tempie, sporo mocnych strzałów z dystansu na tym skrócie widze .Bramkarza zbyt dobrego nie mają jak nasz Pawełek.Dostał takiego lobika za kołnierz że szkoda słów.Może sie nie znam na piłce ale dla mnie to jest poziom środkowych rejonów naszej ekstraklasy.Z pewnością zespół klasy Levadii
|
Cytat:
no wlasnie,tu nie ma co sie sugerowac ich miejscem w tabeli itd zreszta mozna sie domyslec ze beda grac z kontry ,dluga pilka do przodu i tyle ,a w miedzyczasie murowanie bramki... uff dobrze ze na ma juz Janasa ,bo ten jakby zaczal rozpracowywac to Szawle ........ |
Sorry, ale nie wiedziałem gdzie to wkleić
http://www.goool.pl/aktualnoci/liga-...-pucharow.html |
A wie ktoś czy będą w otwartym Polsacie?A jak będą na Polsacie Sport to będą transmisje na Ipla?
|
Cytat:
Na pierwsze pytanie nie umiem odpowiedzieć, ale wydaje mi się, że nawet jeśli Polsat zrobi eliminacje to w Ipli transmitowane mecze nie będą z przyczyn licencyjnych. Podobna sprawa ma się do Ligi Światowej, która w PS jest, ale Ipla ich pokazywać na żywo nie może. |
oby nie na polsat futbol...a pamietacie jak bylo z levadia?? bylo na otwartym? czy tylko na polsacie sport?
|
Napisałem do Polsatu jeszcze pare dni temu, czy w ogóle beda transmisje polskich dryzyn w el. Napisali ze jeszcze nic nie moga powiedziec, ale jak wykupia prawa to szybko sie o tym dowiemy, Teraz napisałem czy bedzie to na otwartym Polsacie, czy tylko na polatformie. Mam nadzieje ze tez odpisza.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl