Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zalany Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7291)

arab 18.05.2010 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 901246)
Najwazniejsze dla Krakowa sa Goczalkowice i Tresna, dla okolic Dobczyce.
Do Goczalkowic wplywalo miedzy 6, a 9 rano 2 razy wiecej wody niz wyplywalo, do Tresnej 1,5 raza, a Dobczcye sa na zero tyle ze tutaj rezerwa najmniejsza.


W zbiorniku Dobczyckim więcej wody wypływa niż wpływa
Na godzinę 12.15 do Zbiornika Dobczyckiego wpływało 380 m3 na sekundę, a zrzut wynosił 690 m3.

iiYama 18.05.2010 15:12

Wisła w Bielanach wg. pogodynka.pl o godz.16 miała 943cm, w ciągu godzinki +6cm.

orzeu 18.05.2010 15:12

To w takim razie tutaj sa bledne dane:
http://oki.krakow.rzgw.gov.pl/Articl...=itemZbiorniki
Zb. Dobczyce Raba 132.710 rezerwa-9.030 odplyw- 500.00 doplyw-470.80

I wydaje mi sie ze max zrzut z Dobczyc to wlasnie 500m3

Joshua TS 18.05.2010 15:22

Z Nowych Klinów dojazd do Ruczaju w godzinach przedpołudniowych zajmował godzinę ( powrót normalnie), akurat po 11.00 chciałem wracać do domu,ale most Dębnicki zamknięty i bałem się, że to samo czeka Grunwaldzki, ale na szczęście póki co ok.
Słyszałem, że zalało część Ruczaju, ale nie wiem ile w tym prawdy i że mają zamknąć ulicę Kościuszki ( i Zwierzyniecką??) - potwierdzi ktoś?
Ogólnie jak byłem w centrum to naprawdę źle to wygląda

P.S. Po za tym dodam jeszcze, że jest 18 maja a w Zakopanem spadło w h** śniegu. Mieszkańcy nie pamiętają takich opadów śniegu w II połowie maja

szym_ek 18.05.2010 15:27

przed chwilą w radiu mówili ze nie ma planów wysadzania wałów przed Krakowem ale mimo wszystko może ktoś wie (gdyby kiedys miała być taka potrzeba ) gdzie są tereny zalewowe przed miastem?

johny96 18.05.2010 15:39

Jak wygląda sytuacja po Wawelem? Dokąd sięga Wisła ? Jakieś problemy przewidywane są dla Nowej Huty ?

Vinci 18.05.2010 15:42

Kraków: miasto przygotowane do ewakuacji. Lista ulic

http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...f7a6ee1c_z.jpg
Dzisiaj 12:09:56 , Aktualizacja dzisiaj 16:12:08
Kraków przygotowuje się do przyjęcia fali powodziowej. Wyznaczono 7 ewentualnych rejonów ewakuacji wzdłuż Wisły. Na terenie znajduje się 5645 domów. Zamieszkuje prawie 100 tys. mieszkańców. - To jest jednak plan, który realizujemy w zależności od sytuacji.
http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...7486350_k5.jpg (© Michał Okła)



W pogotowiu na razie mamy nazwiska i lokalizacje 500 osób, którym jeśli zajdzie taka potrzeba potrafimy szybko pomóc - mówi Antoni Nawrot, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. - Na bieżąco informujemy mieszkańców o ich sytuacji. Sami podejmują decyzję o opuszczeniu swoich domów - dodaje.

KRAKOW WALCZY Z ŻYWiOŁEM. ZDJĘCIA

Tymczasem Wisła w Krakowie przekroczyła już poziom z 1997 roku. Wtedy miała 907 cm. Teraz jest już około 920 cm. - Stopnie wodne na Wiśle są tak ustawione, aby nie piętrzyć rzeki. Monitorujemy jej stan cały czas. Również na dopływach - mówi Zofia Kosińska z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Fala powodzi spodziewana jest w Krakowie ok. 16. Może jednak przyjść wcześniej.

Zobacz podział Krakowa na rejony ewakuacyjne

Zamknięty jest już most Dębnicki, a na jego przyczółkach rozkładane są tzw. gambiony, czyli plastikowe umocnienia wypełniane piaskiem chroniące miasto przed zalaniem. - To ostatni etap przygotowań. Wcześniej wzmocniliśmy wały ściankami szczelinowymi i zamknęliśmy bramy na Wiśle - mówi dyrektorka ZIKiT Joanna Niedziałkowska. Dębnicki nie będzie dociążany.Pozostałe mosty nie są zagrożone.

Służby i konstruktorzy monitorują też stan kładki pieszo-rowerowej, która stoi gotowa do przerzucenia przy bulwarach Wisły. Konstrukcja waży 70 ton, ale w razie potrzeby możliwe jest jej dociążenie, aby nie odpłynęła.

Na razie ewakuowano już ośrodek dla dzieci niewidomych i słabo widzących przy ul. Tynieckiej. 90 osób zakwaterowano w budynku na Złotej Jesieni 4. Dochodzi też do pojedynczych ewakuacji w mieście.
Miasto przygotowuje kolejne miejsca, gdzie osoby uciekające przed wodą będą mogły się schronić: Szkolne Schronisko Młodzieżowe ul. Szablowskiego 1c - 60 miejsc, Centrum Kształcenia ustawicznego na osiedlu Szkolnym - 60 miejsc, internat szkół gastronomicznych, os. Szkolne 30 miejsc, internat zasadniczej szkoły elektrycznej nr 1 przy ul. Kamieńskiego 49a - 24 miejsca. Więcej miejsc przygotowuje się w krakowskich szkołach. MPK ma zapewnić autobusy, które w razie czego wesprą ewakuację.

Do zabezpieczania miasta do tej pory zużyto już 1000 ton piasku. W drodze jest kolejne 300 ton. Z żywiołem walczy pond pół tysiąca strażaków - Na razie nie wypompowujemy wody z domów. Najpierw zajmujemy się budynkami publicznymi i zalewiskami,które odcięły ludzi o mieszkań - mówi komendant miejski państwowej straży pożarnej Ryszard Gaczoł.

- Wszystkie zgłoszenia będą jednak zrealizowane - zapewnia. Straż ma w pogotowiu grupę ratownictwa wodnego i nurków. Może być potrzebna. Już teraz osiedle Złocień jest odciętą wyspą. Dotrzeć do domów można tylko łodziami. - Na razie nie ma szans odpompowania wody w tym rejonie, bo zbiorniki są pełne - mówi dyrektor Niedziałkowska.


Telefony do centrum zarządzania kryzysowego, gdzie mieszkańcy mogą szukać pomocy i informacji - 616 59 99, 519 335 984

Wisła w Krakowie jest już na poziomie 925 cm.

elomike 18.05.2010 15:45

http://wiadomosci.onet.pl/cynk/984,30,1,zdjecie.html

Nie Kraków, a Nowy Sącz :)

pawelwp9 18.05.2010 15:45

http://c.wrzuta.pl/wi19686/672663350...772/0/dsc00346

a to jest na obrzeżach Krakowa ,

matt1906 18.05.2010 15:45

jak jest z przejazdem z Nowej Huty do Zakopianki?

fitiusz 18.05.2010 15:46

Z tego co się orientuję, to teren zalewowe przed Krakowem to: Kłokoczyn i Rusocice, czyli tak na oko kilometr do dwóch za zapora w Łączanach, a ok 10 km przed Tyńcem. Patrząc od strony Krakowa to prawa strona, a od biegu Wisły to lewa.

noodle 18.05.2010 16:08

Plan ewakuacji dla Krakowa.
Magistrat przygotował plan ewakuacji zagrożonych terenów. Biuro prasowe uspokaja jednak: ewakuacja to ostateczność i podejmowanie decyzji o jej przeprowadzeniu nie jest obecnie konieczne.

http://www.mmkrakow.pl/9250/2010/5/1...?category=news


Czy ktoś posiada zdjęcia z okolic kampusu Krakowskiej Akademii ewentualnie z okolic Mostu Kotlarskiego? Jak tam sytuacja?

iiYama 18.05.2010 16:19

W ciągu godziny, tj. od 16 do 17 Wisła podniosła się o 5 cm, aktualnie na stopniu Bielany jej głębokość to 948cm

hunter 18.05.2010 16:29

Prawda z tą ewakuacją na Rybitwach?

arab 18.05.2010 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 901293)
To w takim razie tutaj sa bledne dane:
http://oki.krakow.rzgw.gov.pl/Articl...=itemZbiorniki
Zb. Dobczyce Raba 132.710 rezerwa-9.030 odplyw- 500.00 doplyw-470.80

I wydaje mi sie ze max zrzut z Dobczyc to wlasnie 500m3

Według tej strony odpływ wynosił 690m3 na sekundę, chociaż w tej chwili jest on znacznie mniejszy.
http://www.dobczyce.pl/index.php?id=1&n_id=1202

Cinek1906 18.05.2010 16:36

za 2-3 dni jak dalej tak pójdzie to g. kazimierz aż zaleje, już tam co jest bulwar jest zalane, woda już powyżej znaków prawie, panowie z getta i okolic Wisły 3majcie sie:)

PS. most na bagry z nowego płaszowa cały zalany, przejście rurami! (dla ludzi troche sprytnych i zwinnych):D

noodle 18.05.2010 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 901336)
Prawda z tą ewakuacją na Rybitwach?

Z tego co jest napisane w necie to na razie nie ewakuowano żadnej z ulic. Póki co istnieje spis ewentualnych rejonów ewakuacji.

maciekTSW 18.05.2010 16:50

Wie ktoś może jak to jest z zajęciami szkół średnich?
Dziś od ok. 13 zajęcia zostały przerwane i poszliśmy do domów, ale nie mam pojęcia jak z jutrem.. nikt nas nie poinformował...
Słyszałem że ZSŁ i chyba IV jutro nie ma zajęć...
To jest jakieś odgórne zarządzenie, czy to szkoły same decydują?

hunter 18.05.2010 16:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez noodle (Post 901341)
Z tego co jest napisane w necie to na razie nie ewakuowano żadnej z ulic. Póki co istnieje spis ewentualnych rejonów ewakuacji.

Na forum SC pojawiła się informacja, że dali mieszkańcom godzinę na to by się ewakuować. A z tego by wynikało, że nasiąknięte wały wiślane zaczynają przepuszczać wodę.

krkgiba 18.05.2010 16:52

brednie ;)

Arteka1906 18.05.2010 16:52

3 Załącznik(ów)
teraz juz tylko z nazwy tor kajakowy :) godz 17.15

noodle 18.05.2010 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 901347)
Na forum SC pojawiła się informacja, że dali mieszkańcom godzinę na to by się ewakuować. A z tego by wynikało, że nasiąknięte wały wiślane zaczynają przepuszczać wodę.

Co to jest to 'SC'?

Marszałek 18.05.2010 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 901347)
Na forum SC pojawiła się informacja, że dali mieszkańcom godzinę na to by się ewakuować. A z tego by wynikało, że nasiąknięte wały wiślane zaczynają przepuszczać wodę.

Za takie wpisy,niepotwierdzone,które tylko moga wywołać panikę powinni wyłapywać i pod sąd.

krkgiba 18.05.2010 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez noodle (Post 901353)
Co to jest to 'SC'?

SC to http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=705

hunter 18.05.2010 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez noodle (Post 901353)
Co to jest to 'SC'?

http://www.skyscrapercity.com

orzeu 18.05.2010 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 901347)
Na forum SC pojawiła się informacja, że dali mieszkańcom godzinę na to by się ewakuować. A z tego by wynikało, że nasiąknięte wały wiślane zaczynają przepuszczać wodę.

Ewentualna ewakuacja Rybitw spowodowana bylaby "cofką" doplywow do Wisly. Serafy i Drwiny. Widac to dosc dobrze na mapce terenow zalewowych, ktora jest w tym temacie wczesniej.

Piotrek 18.05.2010 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekTSW (Post 901346)
Wie ktoś może jak to jest z zajęciami szkół średnich?
Dziś od ok. 13 zajęcia zostały przerwane i poszliśmy do domów, ale nie mam pojęcia jak z jutrem.. nikt nas nie poinformował...
Słyszałem że ZSŁ i chyba IV jutro nie ma zajęć...
To jest jakieś odgórne zarządzenie, czy to szkoły same decydują?

ZSŁ na Monte Cassino jutro zajęcia odwaołane a dziś o około 11 zostały przerwane.
Tak nawiasem piwnice (szatnie, 2 sale i bufet) o 11 były zalane do kolan(dla porównania 3 godziny wcześniej woda sięgała do kostek).

Hudy 18.05.2010 17:33

http://img338.imageshack.us/img338/4...7954271100.jpg

noodle 18.05.2010 17:37

18.00: Żywioł zagraża osiedlu Podwawelskiemu. Jak poinformowała nas czytelniczka, woda wdziera się od dwóch stron: ronda Grunwaldzkiego i płynie ul. Wierzbową oraz od strony hotelu Forum. W rejonie tym wylewa również na dawne wyrobisko rzeka Wilga. - Mam nadzieję, że nie zostaniemy odcięci od świata - pisze nam Renata.

wiadomość z http://www.mmkrakow.pl/9219/2010/5/1...?category=news

wisl@k_TS 18.05.2010 17:39

A co z tym wesołym miasteczku przy hotelu Forum? Zdążyli się ewakuować czy zalało ich?

szlaQ 18.05.2010 17:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 901381)
A co z tym wesołym miasteczku przy hotelu Forum? Zdążyli się ewakuować czy zalało ich?

http://i47.tinypic.com/2liv4vq.jpg stan na godz `18,20 :]

DominoForza 18.05.2010 17:53

bylem na Brzegach teraz i niepokojace wiesci ze podobno wal przerwal

pan Dudi 18.05.2010 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 901389)
bylem na Brzegach teraz i niepokojace wiesci ze podobno wal przerwal


Które to już dziś takie wieści? ;) Wiadomo, że nie można bagatelizować zagrożenia, ale przede wszystkim, trzeba zachować spokój.

Co do Podwawelskiego, to dzwoniłem do kolegi, który mieszka na Dębnikach i mówi, że przed chwilą przejeżdżał właśnie wzdłuż Podwawelskiego i nie widział, żeby działa się tam jakaś tragedia... Spokojnie. Nie dajmy się zwariować.

noodle 18.05.2010 17:59

Mieszkam w innym rejonie, a informuję o tym, co czytam. Jeśli ludzie tam mieszkający mówią, że zalewa a inni mieszkańcy, że nie zalewa to do tych wyolbrzymiających pretensje. :)

Ponawiam pytanie czy ktoś ma zdjęcie albo chociaż widział Kampus KA?

Above 18.05.2010 18:13

Na UR zajęcia zostały dziś odwołane o 13.

Wie ktoś może jaka jest obecnie sytuacja na ulicach Podgórskiej, Rollego i w okolicach mostu Kotlarskiego?

orzeu 18.05.2010 18:15

Prawda to ze Zygmunt bił ?

krkgiba 18.05.2010 18:18

bił, może przez to, że dziś urodziny Jana Pawła II ?

orzeu - wypowiadałeś się o zbiornikach w Goczałkowicach i Tresnie. Zrzut wody z Goczałkowic nieunikniony, jak duży ma to wpływ na poziom Wisły w Krakowie?

TRNKRN 18.05.2010 18:19

Bił, koło 17.30 było. A Majchrowski w tym czasie się mizdrzył do kamery.

PAWEL NEWB 18.05.2010 18:21

Jeśli ma ktoś jeszcze zdjęcia z okolic forum, poprosze. Ledwo otwarli plaże pod forum a tu już rozwalona, Wesołe miasteczko też raczej nie zarobi.

http://i48.tinypic.com/s12tm9.jpg

Planty na Pdg

Układanki'88 18.05.2010 18:22

Ktoś jest coś w stanie realnego o sytuacji w okolicach Łęgu powiedzieć może?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl