Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [25. kolejka] WISŁA Kraków - LECH Poznań, 24.04.2010 sobota 16:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7205)

Watts 23.04.2010 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mikesz (Post 887723)
zerknij, tylko u nas się o tym pisze :-D

No, ale weź poprawkę na to, że to my mamy kompleksy wobec Barcelony Wschodu.

mrawczu 23.04.2010 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 887676)
mam nadzieje ze jutro z dwójki Cleber/Jop zagra Cleber
trzeba jutro agresywnie z nimi zagrac, niech Pawel Brozek mniej podaje a wiecej strzela
jestem optymista i wierze w nasze zwyciestwo.

Prawdopodobnie Twoje życzenie się nie spełni, o czym dzisiaj Kasperczak gadał na konferencji prasowej, z wypowiedzi wynika że raczej skłania się ku Jopowi
tu masz linka: http://kiks.tv/2010/04/kasperczak-be...ac-forma-dnia/

forma idzie w górę, a Lech to zagadka... ale co tam oni, patrzmy na siebie, grajmy skrzydłami, no i ta skuteczność... to jest taki mecz, gdzie musimy się przełamać w tym względzie.

JAZDA JAZDA JAZDA!!!

maRgrabkarz 23.04.2010 20:14

Przyjadą wszyscy na warsztaty przygotowane przez jednego z najbardziej szanowanych skautów na świecie, znanego w światku ze swego niebanalnego podejścia do zawodu, niejakiego Z. Kapkę. Wprowadził on do terminologii fachu słowo przez wielu nie do końca zrozumiałe lecz budzące podziw i szacunek. Słowo o którym mowa to: Unsinkable, w wolnym tłumaczeniu (gdyż dosłownie nie da się tego przełożyć na żaden z języków) "Takiego Wała, nigdy nie zniknę!".

rozarian 23.04.2010 20:20

Dzisiaj na konferencji prasowej Kasperczak mówił o specjalnym zaopiekowaniem się Lewandowskim.Niech oni lepiej zajmą się w ten sposób Stiliciem,bo bez jego dobrej gry Lech traci najwięcej.

gigant 23.04.2010 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 887735)
Dzisiaj na konferencji prasowej Kasperczak mówił o specjalnym zaopiekowaniem się Lewandowskim.Niech oni lepiej zajmą się w ten sposób Stiliciem,bo bez jego dobrej gry Lech traci najwięcej.

Jesli do tego zadania zostanie przydzielony Mariusz " Błyskawica" Jop, to Lewandowski może podwoić swoją zdobycz bramkową w jednym tylko meczu.

W Amice cała wielka czwórka jest mega groźna i próba krycia indywidualnego jednego tylko ogniwa, może się nie do konca udac.

Wystarczy, choc to łatwo powiedzieć, nie dać się stłamsić od początku, wznieść się na wyzyny i zagrać swoje a będzie dobrze.

Proud 23.04.2010 21:17

Tylko że jak nie gra Lewandowski to wszyscy grają słabiej. Stilic, Krivec, Peszko...każdy korzysta na dobrej grze Lewandowskiego . Lewy w obecnej formie jest zdecydowanie najlepszym piłkarzem w lidze. Dobrze się zastawia i wychodzi na wolne pole. Sporo też rozgrywa.
Ja myśle że Cleber byłby zdolny "wyleczyć" go z chęci do gry. A następnym takim zawodnikiem jest Sobolewski.

Mam nadzieję, że zagra już Issa Ba. Widziałem Go około 21 na Błoniach :) Przechadzał się:) Oby był w formie. :)

farben 23.04.2010 21:20

Wisła Kraków: nie chcą nawet słyszeć o remisie

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...isie,id,t.html

Mareq 23.04.2010 21:44

Cytat:

- Najgorsze co moglibyśmy zrobić, to pomyśleć, że remis nas zadowala - ucina wszelkie wątpliwości trener Henryk Kasperczak. - Gramy o zwycięstwo! Oczywiście boisko zweryfikuje wszystkie plany, ale kalkulowanie, że remis jest dobry, mogłoby nas zgubić.
I o to chodzi !
Gramy u siebie , jesteśmy liderem , jesteśmy obrońcą tytułu i 12 krotnym Mistrzem Polski .
Nawet jeżeli Lech jest na większym gazie (a tego nie wiemy , bo ostatni raz grali jakieś 2 tygodnie temu) niż Wisła , to atut własnego boiska , czyli wsparcie ABG zniweluje tą różnice.

+3 pkt i nie trzeba będzie oczekiwać od ostatnich kolejek z palpitacjami serca.

Ja nie biorę przed meczem remisu w ciemno i nie zamierzam srać ze strachu przed zespołem , który gra w tej samej lidze co Wisła a ponadto znajduje się na niższym miejscu w tabeli(i to w zasadzie reguła od ich powrotu do ekstraklasy , nie licząc jednego sezonu gdzie byli 1 pkt nad nami)

Nie takie mecze Wisła rozgrywała i nie takie wygrywała.http://www.wislakrakow.com/forum/ima...ttons/edit.gif

1q2 23.04.2010 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 887763)

Nie takie mecze Wisła rozgrywała i nie takie wygrywała.]

Tyle że od dłuższego czasu nie wygraliśmy nic z czołówką(jedyne fartowne zwycięstwo to 1-0 z Legią rok temu).
Gdzie uważam że to jest tylko nasz kibiców problem i nam wolno się martwić, niedoceniać , przeceniać, brać remis w ciemno itp.
Oni muszą się zresetować i grać o 3 punkty, szczególnie że Amica jak na naszą ligę jest nawet bardzo dobra ale nie jest to poziom przed którym można się spinać czy srać w pory.

Jak na razie Kasperczak spełnia swoją pracę bardzo dobrze - Kupę szczęścia w Wawie ale też widoczny progres - Jutro pierwszy poważny test i fajnie by było gdyby został zdany.

prober 23.04.2010 22:53

Dobra, załóżmy teoretycznie, że mamy 75. minutę. Jest remis, w każdej z drużyn jeden obrońca wylądował w szatni po obejrzeniu czerwonej kartki. Wszyscy są zmęczeni, Kasperczak musi zrobić dwie zmiany. Kogo powinien wprowadzić w myśl tej 'gry o zwycięstwo'?

DarekK_11 23.04.2010 22:55

Hristova... ^^

Uran235 23.04.2010 23:01

Wyblokowanie Lewandowskiego w tym meczu niewiele nam daje niestety. Głowny ciężar powstrzymania kuchenek spoczywa na bokach obrony i defensywnej grze drugiej linii. Lewandowski jest groźny nie tylko dlatego, że strzela, ale również dlatego, że robi miejsce partnerom, bierze na siebie ciężar walki z obrońcami. Mimo to w pojedynkę meczu nie wygra- no chyba, że Jopinho albo Pawełek zrobią nam niemiłą (nie)spodziankę. Jeżeli wyłączymy z gry jego partnerów, to on sam raczej nie przedrybluje trzech obrońców i nie położy bramkarza- nie ten typ zawodnika. Natomiast wyłączenie z gry Lewandowskiego wciąż pozostawia bardzo groźnych indywidualnie Peszkę, Stilica i Kriwieca. Sobol w formie jest w stanie wyłączyć z gry Stilica, bardziej boję się o boki obrony. Alvarez ani siłą fizyczną, ani dynamiką nie imponuje, a to są atuty Białorusina. Z lewej strony obawiam się, że wyjdzie Diaz- wciąż mam przed oczami jak Peszko niemiłosiernie wkręcał w ziemię Diaza w zeszłym sezonie, a w tym sezonie Peszko jest chyba lepszy niż rok temu. Ja w tym meczu najchętniej posadziłbym Diaza na ławie, bo w każdej formacji defensywnej jego nieodpowiedzialne straty mogą przynieść katastrofalne skutki.

Wojtas 23.04.2010 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 887793)
W. Sobol w formie jest w stanie wyłączyć z gry Stilica, bardziej boję się o boki obrony. Alvarez ani siłą fizyczną, ani dynamiką nie imponuje, a to są atuty Białorusina. Z lewej strony obawiam się, że wyjdzie Diaz- wciąż mam przed oczami jak Peszko niemiłosiernie wkręcał w ziemię Diaza w zeszłym sezonie, a w tym sezonie Peszko jest chyba lepszy niż rok temu. Ja w tym meczu najchętniej posadziłbym Diaza na ławie, bo w każdej formacji defensywnej jego nieodpowiedzialne straty mogą przynieść katastrofalne skutki.



Dlatego Peszke nalezy pare razy sprowadzic do parteru ,nie mowie tu o chamskim graniu tylko o zwyczajnym meskim pojedynku w wyniku ktorego nie bedzie biegal tak szybko :)

ja zawsze o takich meczach to mi sie smiac chce jak komentatorzy wyliczaja jakies statystyki i inne bzdury.
Decyduje dyspozycja dnia i nastawienie psychiczne.

ociec Ciemka 24.04.2010 09:34

Uran
czy mówisz o meczu, do którego Diaz przystąpił z marszu po długiej podróży, Piotr Brożek był chyba kontuzjowany a Junior rzeczywiście odczuwał skutki Jetlaga?

PrzemyślABG 24.04.2010 09:46

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Pablo Alvarez !!
Na prawdę konkretny zawodnik, od początku gry w Wiśle grał zajebiście !

prober 24.04.2010 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 887796)
ja zawsze o takich meczach to mi sie smiac chce jak komentatorzy wyliczaja jakies statystyki i inne bzdury.Decyduje dyspozycja dnia i nastawienie psychiczne.

Nie wiem o jakich statystykach mówisz, ale umiejętnie zinterpretowana statystyka wnosi sto razy więcej do dyskusji niż powtarzanie pustych frazesów.
A "dyspozycja dnia i nastawienie psychiczne" to nie wszystko, to nawet w połowie nie decyduje o wyniku.

anthony09 24.04.2010 10:25

O wyniku decyduję kilkanaście czynników na które i tak niekiedy nie mamy wpływu ;/ m.in. błędy sędziego (brak karnego, spalonego, faulu itp.) i przede wszystkim szczęście w skuteczności, bo jak piłka nie będzie chciała wpaść to nawet z pomocą sędziego nie wpadnie ...
Szkoda, że nie ma dzisiaj meczu na R22, bo prawie pewny byłbym że stadion przy R22 byłby pełny w 33 tys ;)

prober 24.04.2010 10:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PrzemyślABG (Post 887850)
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Pablo Alvarez !!
Na prawdę konkretny zawodnik, od początku gry w Wiśle grał zajebiście !

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo Alvarez
- Kiedyś, jeszcze w barwach Regginy, grałem przeciwko AC Milan. Dostałem zadanie powstrzymania Kaki. Przegraliśmy 0:1, ale ja zostałem wybrany piłkarzem meczu, bo Kaka w ogóle sobie nie pograł - wspomina Alvarez.

Wywiad jest w polskim brukowcu, więc trudno sprawdzić czy Urugwajczyk rzeczywiście tak powiedział.

Wychodzi na to, że Alvarez grał w trzech meczach ligowych przeciwko Milanowi:
styczeń 2008 0:1 (http://www.corrieredellosport.it/liv...na-milan.shtml, są statystyki: Alvarez faktycznie zagrał bardzo poprawnie)
kwiecień 2008 1:5 (http://www.worldfootball.net/spielbe...io/liveticker/, Alvarez wszedł na ostatnie 20 minut, Milan strzelił 2 bramki).
wrzesień 2008 1:2 (http://uk.eurosport.yahoo.com/footba...an-245209.html, wszedł na ostatnie 5 minut)
rok temu (luty 2009 1:1) przesiedział na ławce

Ciastek1 24.04.2010 10:55

Tak sobie z ciekawości zajrzałem na forum wronieckiego klubu i oprócz tradycyjnego już pompowania balonika znalazłem taki oto kwiatek:
"Ja forum kibiców Wisły czytam tylko rano po śniadanku. :) Po części ich sygnaturek widać, że mają jakiś olbrzymi kompleks Lecha.:)"
Może mi ktoś wreszcie wytłumaczyć czemu kibice Wisły mają kompleks Lecha?Po wszystkich forach od onetu przez interie po lechpoznan.pl wszędzie o tym piszą co przypomina zbiorową orgię kibiców amici .Dla mnie jest fenomenem podejście kibiców z wronek do własnego klubu którzy twierdzą , że wszystko mają najlepsze w kraju a jakoś w ciągu ostatnich lat najwyższe miejsce jakie zajęli to 3.A pisanie o ich klubie amica nie jest kompleksem ale pogardą dla ich sprzedajności .Cóż w parciu na sukces potrafili swoją koleżankę spuścili do 1 ligi,nawet wtedy kiedy było pewne , że mistrzem będzie Wisła wciąż darli mordy "tylko zwycięstwo ", na pewno jeden z lepszych wyjazdów cracovii .Dlatego zero szacunku dla tego klubu i tej części ich kibiców frustratów .

kpn 24.04.2010 11:01

niech sie kuchenki pompuja :) na taka nazwe zasłuzyli po swoich nedznych wypowiedziach. Wystarczy 1:0 , nic wiecej nie chce. Do boju Wisełko!

Mario Nh 24.04.2010 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ciastek1 (Post 887871)
...

I Ty się dziwisz? Przecież nie od dziś wiadomo, że nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa. Najlepiej przemilczeć ich samouwielbienie.

Opinie przed hitem kolejki

KOALIK 24.04.2010 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ciastek1 (Post 887871)
Tak sobie z ciekawości zajrzałem na forum wronieckiego klubu i oprócz tradycyjnego już pompowania balonika znalazłem taki oto kwiatek:
"Ja forum kibiców Wisły czytam tylko rano po śniadanku. :) Po części ich sygnaturek widać, że mają jakiś olbrzymi kompleks Lecha.:)"
Może mi ktoś wreszcie wytłumaczyć czemu kibice Wisły mają kompleks Lecha?Po wszystkich forach od onetu przez interie po lechpoznan.pl wszędzie o tym piszą co przypomina zbiorową orgię kibiców amici .Dla mnie jest fenomenem podejście kibiców z wronek do własnego klubu którzy twierdzą , że wszystko mają najlepsze w kraju a jakoś w ciągu ostatnich lat najwyższe miejsce jakie zajęli to 3.A pisanie o ich klubie amica nie jest kompleksem ale pogardą dla ich sprzedajności .Cóż w parciu na sukces potrafili swoją koleżankę spuścili do 1 ligi,nawet wtedy kiedy było pewne , że mistrzem będzie Wisła wciąż darli mordy "tylko zwycięstwo ", na pewno jeden z lepszych wyjazdów cracovii .Dlatego zero szacunku dla tego klubu i tej części ich kibiców frustratów .

Po co przejmować się kibicami Amiki? Okazali się marnymi sprzedawczykami i to świadczy, kim są w rzeczywistości.

grzechu1991 24.04.2010 11:17

Dobra, napisze tak :D Przeczytałem forum Barcelony wschodu, na którym poznańscy cules zachwalają sobie cenzurę. Jak szanuję Legie, tak po prostu Lecha nie moge zdzierżyć przez tą ich pieprzoną butę i samozapatrzenie . Jak oni mogą pisać, że mamy wobec nich kompleksy? Ja się pytam kompleksy czego? Że mamy gorsze kuchenki i mikrofalowki? Co do meczu, mam nadzieję, że chłopaki się zepną, pokaża pyrą miejsce w szeregu, a my usłyszymy donośny płacz poznańskich słowików. Kluczem do wygranej będzie neutralizacja Stilica i Lewandowskiego, o powstrzymanie skrzydeł jestem dziwnie spokojny. Liczę na 3pkt i utarcie poznańskiego nochala.

Grzadq 24.04.2010 11:25

Tylko zwycięstwo.

Ten mecz pokaże, kto prawdopodobnie zdobędzie mistrza, jak i również kto na niego bardziej zasługuje

Bo prawda jest taka, że jeśli Lech nas pyknie, czarno widze puchary, nawet jak zdobędziemy mistrza. I na odwrót, jak Lech z nami wtopi będzie oznaczało że nie zasługuje na mistrza.

Niech wygra lepszy, czy Wisła ;)

Ciastek1 24.04.2010 11:25

Dokładnie Legii można nie lubić ale szacunek jak najbardziej należy się . Klubik z wronek nawet na pogardę nie zasługuje .Co do cenzury na ich forum no to wskazana jest po co mają wracać do brutalnej rzeczywistości oglądanie pleców Wisły i Legii . Jeszcze liczę , że klub ze stolicy przeskoczy frustratów z Poznania w tabeli.

szczepanwislak 24.04.2010 11:26

Też patrzyłem na ich forum to oni całkowicie są przekonani o zwycięstwie ich drużyny , drwią na każde zdanie które mówi , że coś z nimi możemy ugrać. Zresztą przeważnie każdy otwarcie stawia na zwycięstwo Lecha. Ależ dzisiejsze zwycięstwo naszej Wisły było by podwójnie smaczne ! Troche się buzia co po niektórym zamknie itp. Z niecierpliwością czekam na to spotkanie !
Jazda Jazda Jazda Biała Gwiazda !

AdiWiślak. 24.04.2010 11:27

Poznanscy cules.. leze. A tak w ogole , to ogarnijcie się trochę, bo się już z nas śmieją na każdym forum,że mamy kompleksy wobec każdego ( i serio tak to wygląda , a to wszyscy powinni mieć kompleks Wisły). Poprostu , ignorujmy kibiców 'Lecha'.

Mareq 24.04.2010 11:30

Bardzo ****a ważne w kontekście dzisiejszego meczu co piszą o nas na forum Lecha.

notabene koleś , który napisał coś o kompleksach niektórych użytkowników , wiele się nie pomylił.

,, Jak oni mogą pisać, że mamy wobec nich kompleksy? Ja się pytam kompleksy czego? Że mamy gorsze kuchenki i mikrofalowki?''

no właśnie.

Kibice którzy mają świadomość wartości klubu , któremu kibicują , przechodzą obok takich spraw jak to co ktoś napisał na forum , że jakiś dziennikarz porównał ich do Barcelony , czy że uważają Lewandowskiego za super zawodnika .
A tutaj zaczyna się wielka debata i napinka u co poniektórych.
Sami sobie chyba nie zdajecie sprawy , że dajecie im powód do satysfakcji

Proponuje skoncentrować się na wymiarze sportowym meczu , bo tego chyba dotyczy temat.

2-1 dla nas , przebudzenie Pawła Brożka i będzie dobry humorek po meczu :)
Na to liczę i w to wierzę .

prober 24.04.2010 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ciastek1 (Post 887871)
"Ja forum kibiców Wisły czytam tylko rano po śniadanku. :) Po części ich sygnaturek widać, że mają jakiś olbrzymi kompleks Lecha.:)" Może mi ktoś wreszcie wytłumaczyć czemu kibice Wisły mają kompleks Lecha?

Jasne. Po pierwsze Wisła od kilkunastu miesięcy nie wygrała z Kolejorzem (kompleks bezpośrednich spotkań). Po drugie Lech w ostatnich dwóch latach odniósł większe sukcesy w pucharach europejskich niż Wisła (kompleks europejskich pucharów). O ile pierwsze nie ma większego znaczenia (ale jest w stanie tymczasowo podbudować rozbuchane ego i wyolbrzymione oczekiwania) to zeszłoroczne wyczyny Wisły w pucharach europejskich są bardzo przykrym wspomnieniem dla Wisły (kompleks polega na tym, że to Lech był numerem jeden jako klubowy reprezentant w Europie w ostatnich dwóch latach).
Lech ostatni raz mistrzostwo Polski zdobył 17 lat temu, Wisła wygrała ligę w tym czasie siedem razy - i tutaj faktycznie jest przepaść: wielu ludzi z Poznania czuje frustrację i bezsilność (kompleks polskiej ligi). Kompleks Lecha trwa i będzie się powiększał do czasu zdobycia tytułu. Lech ma też jeszcze jeden problem - kompleks pucharów, bo nie miał szansy zagrać w eliminacjach Ligi Mistrzów, Wisła grała kilkukrotnie (kompleks Ligi Mistrzów). Wisła wyrobiła sobie markę seryjnymi sukcesami w lidze i występami w Europie w ostatniej dekadzie. Lech zaczyna dopiero wyrabiać sobie pozycję na szczycie. Tutaj kompleks pozycji.

W kompleksach jest 3:2, więcej mają poznaniacy :-p Bezpośrednie pojedynki to drobnostka w porównaniu z tytułami mistrzowskimi, więc Wisła jest w nieporównywalnie lepszej sytuacji.

Dziś bezpośredni pojedynek i pewna okazja na zmianę. Wygra Wisła - wyleczy kompleks bezpośrednich pojedynków. Lech pogłębi kompleks ligowy. Będzie remis: Lech utrzyma dobrą passę bezpośrednich meczów, ale mistrzostwo znów się oddali. Wygra Lech: Wisła pogłębi kompleks bezpośrednich pojedynków, Lech zwiększy szanse na mistrzostwo.

Puchary pozostają nietknięte, szansa na leczenie dopiero latem :)

mikesz 24.04.2010 11:48

Apeluję byśmy w końcu przestali zajmować się kibicami z Poznania!! Co drugi post na tym forum dotyczy ich kompleksów. Dziwne tylko, że gdy wchodzę na ich forum posty na nasz temat policzyć można na palcach jednej ręki.
Czy naprawdę sami nie widzicie, że coś tu nie gra?

prober 24.04.2010 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mikesz (Post 887897)
Apeluję byśmy w końcu przestali zajmować się kibicami z Poznania!! Co drugi post na tym forum dotyczy ich kompleksów. Dziwne tylko, że gdy wchodzę na ich forum posty na nasz temat policzyć można na palcach jednej ręki.
Czy naprawdę sami nie widzicie, że coś tu nie gra?

Wszystko gra, kto się czubi ten się lubi :)

Zwitter 24.04.2010 12:04

No właśnie ludzie, przecież to oni mają nóż na gardle, jak przegrają to znów to ich marzenia o mistrzostwie prysną jak bańka mydlana. Jak my przegramy to i tak gramy dalej, wygramy wszyskie spotkania do końca i znów mistrzostwo nasze. Chociaż chyba łatwiej wygrać u siebie z Lechem niż z Legią na Łazienkowskiej, prawda?
Remis też będzie dobry ale postawiłem na Wisłę bo skusił mnie ładny kurs więc musi wygrać ;)

WislaOnly 24.04.2010 12:13

Ja myślę, że nasza taktyka ni jak się ima tego co będzie grał Lech. Oni grają 4-5-1- przy naszym 4-4-2 robi to kolosalną różnicę w pomocy. Śmiem twierdzić, że to będzie nasz największy problem w tym meczu. Oby nasze skrzydła coś zdziałały... JJJBG!

podszywacz 24.04.2010 12:21

Jestem umiarkowanym pesymistą, liczę na remis 1:1. II linia Lecha ma wielką przewagę, Peszko, Stilic. Skuteczność Lewandowskiego przy własciwie braku skuteczności naszego ataku. Do tego jeszcze nasz bramkarz, bez komentarza.

kolend 24.04.2010 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 887909)
Ja myślę, że nasza taktyka ni jak się ima tego co będzie grał Lech. Oni grają 4-5-1- przy naszym 4-4-2 robi to kolosalną różnicę w pomocy. Śmiem twierdzić, że to będzie nasz największy problem w tym meczu. Oby nasze skrzydła coś zdziałały... JJJBG!

akurat teoretyczna przewaga Lecha na skrzydłach jest ogromna, Kriwiec i Peszko potrafią zagrać takie rzeczy, o których Brożek i Łobodziński nawet nie pomyślą... ale to wcale nie znaczy, że zagrają

obawiam się nudnej kopaniny na 0:0, obym się mylił

MCX 24.04.2010 12:24

Walczyć, Wisła, walczyć!
Trzecie mistrzostwo Polski z rzędu to byłoby coś.
Dobrze, że Sobolewski będzie grał, to pozwala pozytywniej myśleć o zneutralizowaniu Poznaniaków w środku pola.
Wierzę w 3 punkty w tym meczu.

Kazek K 24.04.2010 12:37

Wejdzcie na program TVP http://www.tvp.pl/program-telewizyjny?offset=0 i click na mecz Wisly i co :

Piłka nożna - Ekstraklasa: Wisła Kraków - Lech Poznań ( I poł. )24 kwietnia 2010, godz. 16:00

Kleczkowska dowiaduje się, że Biernacki otrzymał cały majątek po Żmijewskiej.
Magdalena uważa, że skoro Zosia skończyła studia, powinna poszukać sobie stosowniejszego
zajęcia niż praca kelnerki czy opiekunki do dzieci.
Julia tłumaczy Joannie, że Frotecki kocha ją, ale nie potrafi się sprzeciwić własnej matce.
Joanna prosi Julię o upieczenie ciasta. Następnie z jeszcze ciepłym ciastem śliwkowym
składa wizytę mężowi w komisariacie.
Tymczasem Biernacki oprowadza Zalewską po obejściu i nowym domu. Zalewska wszystko
rejestruje kamerą wideo, nie kryjąc radości, że Biernackiemu wszystko tak wspaniale się układa.
Wiesiek obserwuje, jak starannie Marta się maluje. Mówi żonie, że Marita widziała ją
na spacerze z amerykańskim generałem. Marta jest wprawdzie speszona, ale nie zaprzecza.
Wiesiek przychodzi do Tomka i opowiada, że babcia chciałaby wrócić do Złotopolic,
ale jako rezydentka.
Tomek jedzie do Złotopolic i spotyka się z Markiem. Dowiaduje się, że Marek planuje ślub
z dyrektorką banku Joanną Kalwas, ale sprawy majątkowe Złotopolic są bardzo zagmatwane.
Przede wszystkim należy znaleźć w Kazachstanie Andrzeja. Dopiero wtedy będzie można uregulować
sprawy spadkowe.
Kawiarnię Marty odwiedza Marita i kokietuje obecnego tam amerykańskiego generała.
Generał wychodzi z kawiarni, ale po chwili wraca z bukietem dla Marty.
Piłka nożna - Ekstraklasa: Wisła Kraków - Lech Poznań ( I poł. )
Scenariusz:
Jan Purzycki
Wykonawcy:
Piotr Machalica, Anna Milewska, Paweł Wawrzecki, Ewa Ziętek, Małgorzata Rożniatowska, Jerzy Turek, Piotr Szwedes, Małgorzata Zajączkowska


Ciekawe...

Proud 24.04.2010 12:38

Ja pamiętam pewien mecz...Wisła - Polonia Warszawa. Polonia z Olisadebe w składzie. Polonia miała niezłą passe z Wisłą w tym czasie. Przyjechała jako faworyt. Do przerwy 0:0...a po przerwie skuteczność Wisły i 4:0...Pamiętam do dziś bramkę Olo Moskalewicza :) Mam nadzieję, że dziś Wiślacy zaprezentują charakter z tamtego meczu!

Panowie, My jesteśmy Wisła Kraków, nieprzystoi nam bać się ligowych przeciwników. Trzeba wyjść jak po swoje.

WislaOnly 24.04.2010 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kolend (Post 887918)
akurat teoretyczna przewaga Lecha na skrzydłach jest ogromna, Kriwiec i Peszko potrafią zagrać takie rzeczy, o których Brożek i Łobodziński nawet nie pomyślą... ale to wcale nie znaczy, że zagrają

obawiam się nudnej kopaniny na 0:0, obym się mylił

Tak, ale my gramy ze wsparciem obrońców wiec walory ofensywne się zwiększają (co innego przy stracie piłki, może boleć...). Na skrzydłach zagrają dziś Małecki i Kirm ( Łobo), więc nie wygląda to tak źle. A co do Peszki, jest to typ zawodnika jak Janek "Szum" Paulista (moim zdaniem). Możemy gdybać, ale, jeśli nasi znowu oleją tak ważny mecz, lub zobaczę że któryś przechodzi obok meczu to mu te nóżki z dupy trzeba będzie powyrywać! :evil:

MaG* 24.04.2010 12:53

Według mnie liga jest ciekawsza od kiedy jest Kuchenkorz i jej komiczni fani.
Już nie tylko pasiaki zapewniają kabaret ale również ich psiapsióły z Poznania.

Proper problem pucharów europejskich to problem całej Polski a nie tylko Wisły. Ogólnie poziom europejski to coś co wykracza poza możliwości Polski. Nie rozumiem o czym w ogóle jest to pieprzenie skoro ostatni klub z Polski o którym głośno było w Europie to Wisła Kaspera z bojów z Schalke, Parmą czy Lazio.
Potem też tylko Wisła była o krok o godnego reprezentowania ale niestety nie udało się przebić bram LM.
Bo jak tu coś zdziałać w nierównej walce z potęgami europejskimi ? Ciągle walenie głową w mur.
Wisła miała pod górę, niefarta.Czarę goryczy przelała mega kompromitacja Wisły Skorży, kiedy akurat los uśmiechnął się do nas po tylu niesprzyjających latach. To zabolało całą Polskę a nie tylko Wiślaków , tak samo jak całą Polskę bolało ,że Polacy tak marnie wyglądają na tle europejskim.Wisła nie potrafiła sprostać ogromnych nadziejom jakie w niej były pokładane. Ale czy mistrzowi ktoś pomagał ? Ni huja ale wymagała cała Polska.

Teraz media kreują Lecha na nowego mesjasza Polskiej piłki. Ale ten zbawiciel ciągle ogląda plecy Wisły która tak naprawdę od 10 lat rządzi w tej marnej lidze.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl