Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [24. kolejka] WISŁA Kraków - ŚLĄSK Wrocław, sobota 10.04.2010 18:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7180)

skeba 16.04.2010 22:45

Nie wiem czemu Kasperczak nie zaryzykuje Głowackim Cleberem i Marcelo w środku obrony.
Przecież w polskiej lidze nawet 2 obroncow daloby rade :) :)
Wtedy Mozna zagrać 5 pomocnikami w polu
Lewa Pomoc - Kirm, Piotr Brożek
Def Pomoc - Sobol
2 Ofensywnych - Garguła (jeśli sie wyleczy), Jirsak
Prawa pomoc - Małecki
Atak - Brożek Boguski

Albo zamiast Brożka Małecki i na prawa Lobo. Z braku absencji Guły mozna zaryzykowac 3 napastnikami.

Pawlolek 16.04.2010 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 885540)
Nie wiem czemu Kasperczak nie zaryzykuje Głowackim Cleberem i Marcelo w środku obrony.
Przecież w polskiej lidze nawet 2 obroncow daloby rade :) :)
Wtedy Mozna zagrać 5 pomocnikami w polu
Lewa Pomoc - Kirm, Piotr Brożek
Def Pomoc - Sobol
2 Ofensywnych - Garguła (jeśli sie wyleczy), Jirsak
Prawa pomoc - Małecki
Atak - Brożek Boguski

Albo zamiast Brożka Małecki i na prawa Lobo. Z braku absencji Guły mozna zaryzykowac 3 napastnikami.

Może ciężko porównywać Seria A z naszą eks... z naszą ligą, ale pamiętam, jak trener Napoli zapowiedział grę 3 obrońcami. Napoli szybko po paru kolejkach znalazło się na samym końcu tabeli. Nie jest to chyba poważna taktyka jeśli chce się wejść na salony. Gra 3 obrońcami w środku, to raczej tylko i wyłącznie przy 5-3-2. Ale to nie jest okres odpowiedni okres w sezonie na takie kombinacje.

Wojtas 17.04.2010 00:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 884995)
i co bedzie z autu do naszych podawał czy jak?
Niech bierze tych co dadza z siebie 100%, czyli z 8 zbierze. Reszta na sztuke, na szczscie gramy ze Śląskiem, najbardziej topornym zespołem w lidze



Tez uwazam ze pilkarz ktory gra w meczu i daje z siebie np 70% ,albo poprostu tylko tyle moze ze wzgledu na zdrowie w takim meczu jednak grac nie powinien.

Albo na 100% albo wogoóle.

A czy Slask gra pilke najbardziej toporną....czy ja wiem ,nie lepszy jest Piast czy Arka ale licytowac sie nie ma sensu.

skeba 17.04.2010 12:12

Cytat:

Może ciężko porównywać Seria A z naszą eks... z naszą ligą, ale pamiętam, jak trener Napoli zapowiedział grę 3 obrońcami. Napoli szybko po paru kolejkach znalazło się na samym końcu tabeli. Nie jest to chyba poważna taktyka jeśli chce się wejść na salony. Gra 3 obrońcami w środku, to raczej tylko i wyłącznie przy 5-3-2. Ale to nie jest okres odpowiedni okres w sezonie na takie kombinacje.
Było parę spotkań, w których zagraliśmy 3 obroncami, nie ten sezon, za Skorzy jeszcze.
I dobrze nam szło. Polska liga jest beznadziejna. Tutaj nawet jakbysmy zagrali Marcelo z Głowackim to druzynba przeciwna miałaby mało sytuacji.
Naszą bolączką jest tylko i wylacznie skutecznosc pod bramka przeciwnika.
Druzyna przeciwna na mecz ma 2-3 strzaly i gitara, a tak zagescilibysmy srodek pomocy, co przelozyloby się na ofensywe

Pawlolek 17.04.2010 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 885591)
Było parę spotkań, w których zagraliśmy 3 obroncami, nie ten sezon, za Skorzy jeszcze.

Podaj przykład :P

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 885591)
Naszą bolączką jest tylko i wylacznie skutecznosc pod bramka przeciwnika.

To nie lepiej poprawić skuteczność, zamiast zmieniać taktykę?

Galonek 17.04.2010 13:27

Pamiętam przynajmniej jeden mecz, w którym Wisła zagrała trzema obrońcami. Postaram się go odszukać. Z tego co kojarzę, gra nie wyglądała wtedy najlepiej, dlatego Skorża porzucił ten pomysł.

JrQ- 17.04.2010 13:28

Cytat:

Podaj przykład :P
W derbach z Cracovią w Pucharze Polski, Cleber, Marcelo, Głowacki :]

Pawlolek 17.04.2010 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JarTSW (Post 885618)
W derbach z Cracovią w Pucharze Polski, Cleber, Marcelo, Głowacki :]

Tak, ale graliśmy wtedy 5 obrońcami. Chodzi mi o mecz gdzie oprócz trójki na środku nie było nikogo w linii obrony. (a mecz ten był w pucharze ekstraklasy :))

skeba 17.04.2010 18:09

Graliśmy tylko 3 obroncami w jednym meczu i bodajże 5 pomocnikami, mecze głównie w Pucharze Ekstraklasy, ale dobrze to wyglądało.

Można sprobowac, a nie cale zycie 4-4-2, jakiś element zaskoczenia wprowadzić, to się druzyny zdziwia.

3rider 17.04.2010 21:39

Apropos kolejnej kontuzji Brozka... Problemy Brozinho zawdzieczamy Skorzy. Wiezli go na przeciwbolach i blokadach do granicy absurdu, a stop powiedzieli dopiero wtedy kiedy wystapilo ryzyko zerwania czegos tam przy pachwinie. Brozek jesien gral prawie w calosci z kontuzja. Dzieki temu zima glownie sie leczyl, a teraz efekty nieprzygotowania beda go nekac min przez takie urazy. Szkoda, kluczowy zawodnik jesli mamy obronic tytul, Brozinho w formie jest poza zasiegiem kazdego obroncy w lidze

JrQ- 17.04.2010 21:45

Jasne, nie ma Skorży to dowalajcie mu jeszcze bardziej.
Swoją drogą, należałoby pamiętać, że najwyższą formę Paweł osiągną za kadencji właśnie Macieja, ale oczywiście TACY kibice internetowi takich rzeczy nie wiedzą.

yogul 17.04.2010 21:58

ja podzielam zdanie 3rider'a

cala jesień grał z urazami, narażali jego zdrowie, i możliwe że przez to ma teraz takie nawyki że nie idzie na każdą piłkę w obawie o zdrowie.

Oldpara 17.04.2010 22:05

Sam chciał grać, bo walczył o następny tytuł króla strzelców. Cały czas powtarzał, że zaraz się odblokuje i doskoczy do czołówki.
Tak samo po tej kontuzji 2 lata temu w Bełchatowie, też na własną prośbę ryzykował szybki powrót na boisko. Tamto sie opłaciło, gra na środkach przeciwbólowych w tym sezonie już niestety nie - choć początek był dobry - 5 bramek i masa asyst.

qchar90 17.04.2010 22:40

Sam Paweł decydował się na środki przeciwbólowe...a teraz to wychodzi...ten sezon słabszy w pórownaniu do dwóch poprzednich, mam nadzieje ze przez lato wreszcie sie wyleczy i przepracuje okres przygotowawczy i na jesien razem z Gargula beda zespol prowadzic do zwyciestw.

Maciuś 18.04.2010 09:00

Cos jest nie tak ze sztabem medycznym.

WISŁAZWE 18.04.2010 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 885734)
Apropos kolejnej kontuzji Brozka... Problemy Brozinho zawdzieczamy Skorzy. Wiezli go na przeciwbolach i blokadach do granicy absurdu, a stop powiedzieli dopiero wtedy kiedy wystapilo ryzyko zerwania czegos tam przy pachwinie. Brozek jesien gral prawie w calosci z kontuzja. Dzieki temu zima glownie sie leczyl, a teraz efekty nieprzygotowania beda go nekac min przez takie urazy. Szkoda, kluczowy zawodnik jesli mamy obronic tytul, Brozinho w formie jest poza zasiegiem kazdego obroncy w lidze


Aktualna kontuzja Brożka to chyba wynik starcia z Mączyńskim na treningu. Więc bzdurą jest wymysł, że ta kontuzja jest winą Skorży.

Z oficjalną:
Cytat:

Gierki nie dokończył Paweł Brożek. W jednej z akcji zderzył się z Krzysztofem Mączyńskim. Krzysiek po krótkiej chwili wrócił do gry, natomiast Paweł zszedł z boiska z opatrunkiem na lewej nodze. Wychodząc z szatni „Brozio” zapewnił jednak, że wszystko jest w porządku.
Za eSKaWuKa:
Cytat:

Powodem jest kontuzja kolana, której napastnik nabawił się na piątkowym treningu. Na początku wydawało się, iż uraz jest niegroźny i Paweł już w sobotę wybiegnie na kolejne zajęcia.

AS82 18.04.2010 12:02

Jak z tym szpitalem w skladzie zdobedziemy Mistrza to bedzie cud

kristos 18.04.2010 20:19

W ankiecie prawie 3/4 ankietowanych wypowiedziało się że Paweł powinien trafić na ławkę ,więc nie widzę problemu jego absencji w meczu.
Przynajmniej oni będą mieć satysfakcję.

szczebrzeszcz 18.04.2010 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 885892)
W ankiecie prawie 3/4 ankietowanych wypowiedziało się że Paweł powinien trafić na ławkę ,więc nie widzę problemu jego absencji w meczu.
Przynajmniej oni będą mieć satysfakcję.

satysfakcję że posadzili Pawła dzięki ankiecie:p?
to głupie
wolałbym nie mieć racji żeby tylko Wisła wygrywała

niech trener ustala skład nie sondaże :D

bo byli tacy co by Sobola też posadzili :-)

tofik 18.04.2010 21:38

Ja będę mieć satysfakcję, gdy drużyna zacznie coś składnego grać w ataku. Kto wystąpi dla mnie bez znaczenia.

grzesiek632 18.04.2010 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 885913)
Ja będę mieć satysfakcję, gdy drużyna zacznie coś składnego grać w ataku. Kto wystąpi dla mnie bez znaczenia.

Ponoć Hristov ma zagrać w tym meczu. Zobaczymy czy i jak da sobie rade. Ciekawi mnie też jak zagra Jirsak.

Ale i tak najbardziej mnie ciekawi to czy trener Kasperczak zdołał cokolwiek "dobrego" zdziałac przez ten okres wolnego..

willow 18.04.2010 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 885916)
Ponoć Hristov ma zagrać w tym meczu. Zobaczymy czy i jak da sobie rade. Ciekawi mnie też jak zagra Jirsak.

Ale i tak najbardziej mnie ciekawi to czy trener Kasperczak zdołał cokolwiek "dobrego" zdziałac przez ten okres wolnego..

Teoretycznie powinien coś zdziałać. Wymówka, że nie ma czasu, nie zadziała. Wszak te 2 tygodnie to jak zgrupowanie przed sezonem.

tofik 18.04.2010 23:18

Zobaczymy. Akurat na niego specjalnie nie liczę. Gość jest z łapanki i prezentuje marny poziom. Może jak będzie miał jakąś patelnię na pustą to trafi. Ale, żeby coś więcej, to ciężko będzie.

1q2 18.04.2010 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 885913)
Ja będę mieć satysfakcję, gdy drużyna zacznie coś składnego grać w ataku. Kto wystąpi dla mnie bez znaczenia.

No właśnie - skeba pisze o jakimś ustawieniu, o skuteczności a problem skuteczności od jakiegoś czasu jest w ogóle problemem drugorzędnym bo żeby zjebać jakąś setkę to trzeba sobie ją najpierw stworzyć.

Też mam nadzieje że 'drużyna zacznie coś składnego grać w ataku' - swoją drogą fajnie napisane bo chyba nikt na jakiś szał nie liczy a jedynie na choćby niewielkie uporządkowanie tego chaosu.

crazykaro 18.04.2010 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 885941)
Zobaczymy. Akurat na niego specjalnie nie liczę. Gość jest z łapanki i prezentuje marny poziom. Może jak będzie miał jakąś patelnię na pustą to trafi. Ale, żeby coś więcej, to ciężko będzie.

Dobra dobra z Niedzielanem też tak było a dali mu parę szans w Ruchu i się okazało że jednak coś potrafi

Markus 19.04.2010 14:43

Przez tragedię pod Smoleńskiem, ostatni mecz Wisła grała 2,5 tyg. temu. Trenerzy dostali niespodziewanie sporo czasu na w miarę spokojną pracę z zespołem, wyeliminowanie przynajmniej kilku mankamentów i przygotowanie drużyny do kolejnych spotkań. Na pewno można było pewne sprawy poprawić, szczególnie w kwestii taktyki, organizacji gry, nabrania świeżości.

Dlatego oczekuję, że jutro ze Śląskiem zobaczymy wreszcie odmienioną i znacznie lepiej grającą Wisłe. Ten mecz pokaże, jak wykorzystaliśmy czas podarowany przez los i czy Kasperczak będzie z drużyną szedł w stronę poprawy i pamiętnych, świetnych sezonów, czy też skręci w stronę swoich efektów w Zabrzu, gdzie nie był w stanie pomóc zespołowi.

rozan 19.04.2010 16:11

Dokładnie teraz dopiero zobaczymy drużynę Kasperczaka, mam nadzieję, że styl się zmienił ;)

buczo1985 19.04.2010 17:08

A ja myślę wręcz odwrotnie, że piłkarze po takiej długiej przerwie będą mieli problemy, żeby wejść w mecz. Obym się mylił, mówię to trochę w żartach i mam nadzieję, że nie będziemy świadkami niecelnych podań i strzałów przeprowadzanych w żółwim tempie, a po meczu wszystko zostanie zwalone na przerwę w rozgrywkach, zaburzenie cyklu meczowego itd.
Nie zdziwiłbym się gdyby tak było. Zresztą podobne problemy mieliśmy po meczach reprezentacji, tyle, że wtedy drużyna była rozbita...a teraz niby przepracowali razem ten czas. No oby to "zgrupowanie" przełożyło się na grę.
Jak zobaczę jutro, że gwiazdy oddychają przez rękawy i nie potrafią kopnąć prosto piłki wyłączam tv i tak jak ostatnio przerzucam się na relację tekstową.

tofik 19.04.2010 17:49

2 tygodnie tyle odliczając wszystkie pierdoły czyli tournee itp mają zachodnie drużyny, żeby naładować akumulatory na całą rundę. Czy się mylę ?

mrawczu 19.04.2010 18:54

znalazłem relację z konferencji przed meczem ze Śląskiem: http://kiks.tv/2010/04/kasperczak-mo...niec-o-slasku/
swoją drogą fragment o Brożku niezły, nasz treneiro chyba ma już powoli dość pytań o Pawła ;)

joshts 20.04.2010 10:07

Mniej gadania, więcej grania. Ze Śląskiem tylko zwycięstwo

prober 20.04.2010 10:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshts (Post 886332)
Mniej gadania, więcej grania. Ze Śląskiem tylko zwycięstwo

Niby tak, ale żeby zagrać mądrze taktycznie to trzeba najpierw trochę pogadać :)

3rider 20.04.2010 11:35

Brozinho x2

(o ile zagra)

joshts 20.04.2010 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 886339)
Niby tak, ale żeby zagrać mądrze taktycznie to trzeba najpierw trochę pogadać :)

To racja. Najważniejsze jednak, by zrealizowali cel.

licoo 20.04.2010 13:24

jak dojechac na stadion hutnika z okolic naszego stadionu? z góry dzięki za odpowiedź

Mussolini 20.04.2010 13:30

No i właśnie nie, bo teraz są remonty w centrum i 15 jedzie z Cmentarza Rakowickiego.
http://www.mpk.krakow.pl/default.aspx?docId=154

Niestety teraz trzeba pokombinować, żeby na stadion dojechać.

WISŁAZWE 20.04.2010 13:42

Faktycznie zapomniałem o tym remoncie sorry za błąd.
To najlepiej chyba 139 i przesiadać się na 123, 153 i wysiadać na przystanku Klasztorna, choć można jeszcze spod hotelu Cracovia 502 i 501 z Miasteczka AGH i na Zgody w tramwaj 17.
Teraz chyba dobrze.

DJ Hazel 20.04.2010 13:50

Nie wyobrażam sobie dziś straty punktów!Lech nie może nawet poczuć odrobiny szansy.Ciężko będzie ale wierzę !Mistrz należy do nas!I tak zostanie!

spirit 20.04.2010 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mussolini (Post 886384)
No i właśnie nie, bo teraz są remonty w centrum i 15 jedzie z Cmentarza Rakowickiego.
http://www.mpk.krakow.pl/default.aspx?docId=154

Niestety teraz trzeba pokombinować, żeby na stadion dojechać.

Najprościej chyba wsiąść w 501 (albo od strony Piastowskiej albo pod Beverly Hills przy alejach), wysiąść na Placu Centralnym, cofnąć się do Jana Pawła i tam wsiąść w tramwaj 15 lub 17 albo w autobus 174 (2 przystanki - Klasztorna)

anthony09 20.04.2010 15:12

Ciekawe w jakim składzie wybiegniemy w pomocy? Jak dla mnie to najlepiej z Kirmem na lewej chociaż go nie lubie zbytnio ale mam nadzieję, że teraz będzie prezentował dobrą formę ;) Łobo na prawej a w ataku Brozio z Boguskim ;) Wychodzi mi na to że Mały z Pietą na ławce ;D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl