Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   X Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Austrii (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6882)

dynek.pl 22.01.2010 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igortsw (Post 845479)
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale w pierwszej połowie realizator pokazał licznik odmierzający czas od zdobycia ostatniej bramki przez Polaków. Licznik pokazywał 9:30 i rósł!!! Dla mnie po prostu to jest makabra, jeśli nawet najsłabsze drużyny, grające z takimi potęgami jak Francja czy Chorwacja, maksymalnie mają przerwę między zdobyczą bramkową 4-5 minut.

ale dla odmiany taka Francja z slabymi Czechami przez 30 minut rzucila tylko 5 bramek !!
niemniej zgadzam sie, ze atak jest nasza pieta achillesowa - juz nawet nie tempo ale skutecznosc
dzisiaj nie gral M.Jurecki w ogole ale przywysokiej obronie niewiadomo czy by sie przydal az tak

w0lno. 22.01.2010 22:16

Cytat:

Ofensywa, ofensywa i jeszcze raz ofensywa!! Ruszamy się jak muchy w smole, nie potrafimy wyprowadzić szybkiego ataku po stracie bramki, to samo jeśli chodzi o powrót do obrony, gdy Polacy musieli przycisnąć pod koniec, potrafili grać szybko i to przyniosło efekt, tylko szybką grą możemy coś zdziałać dalej.
Dokładnie. Strasznie irytuje mnie brak szybkiego ataku z naszej strony oraz brak powrotów do obrony po zdobytej bramce. My męczyliśmy się, aby zdobyć bramkę a Słoweńcy szybka piłka 1-2 podania i gol. Myślę, że jeśli chcemy walczyć o medale to musimy zdecydowanie poprawić te dwa elementy, ponieważ z przeciwnikami wyższej klasy może nas to słono kosztować.

Dzisiejszy mecz w naszym wykonaniu był przeciętny, żeby nie powiedzieć słaby. Mam nadzieję, że słabsza forma w tym spotkaniu została spowodowana rozprężeniem po awansie do kolejnej rundy i że w kolejnych meczach wrócimy do normalnej dyspozycji.

PS. Czy tylko według mnie arbitrzy sędziowali troszkę przeciw nam!?

felipe 22.01.2010 22:31

Szkoda, szkoda...
Boję się, że SŁoweńcy z racji słabej ławki rezerwowych padną fizycznie w dalszej częsci turnieju i nie dadzą rady urwać punktów ani Francji, ani Hiszpanom...

Nas zniszczyła dziś szybkość SŁoweńców. Jako jedyni odrzucili powszechny w piłce ręcznej "schemat", "rytuał", podawania sobie 240 razy piłki wszerz boiska 15-20 metrów od bramki rywala zanim ktokolwiek zdecyduje się na choć zalążek akcji zaczepnej... Polacy zwyczajnei nie nadążali z grupowaniem sie w defensywie, przez co raz za razem jakiś Bałkaniec był sam na sam ze Szmalem. A to dziwne, przecież nawet na gazeta.pl można było wyczytać, że dzisiejsi rywale tak grają. Jeśli wiedzieli to w Wybiórczej to zakładam, że wiedział o tym każdy w kadrze...
Skutkiem tego był fakt, że przez większość meczu musieliśmy Slowenie gonić. Co im strzeliliśmy to ci 5 sekund później już ripostowali rzutem.
Jeśli dodamy do tego seryjnie przestrzelane karne (chyba nic nie podnosi bardziej cieśnienia w druzynie) to niestety efekt jest taki jaki jest. NIestety, bo to mimo wszystko "tylko" Słowenia (która gwarancji urwania punktów Hiszpanom tudzież Francuzom nie daje) i to my jesteśmy drużyną lepszą, o tym wie każdy. Oby tego punkcika nie zabrakło.

Byle do niedzieli :)

Wojtas 22.01.2010 23:45

Sam nie wiem jakos sie tego meczu obawiałem i okazało sie ze nienadarmo..

no coz ,troche nasi rozprezeni ale w koncowce odrobili 3 bramki i za to tez pochwała.

ten bramkarz Slowencow dzis szalał ,Tluczynskiemu chyba 3 karne wybronil..
ale juz trzeba szykowac sie na Hiszpanie i to juz w niedziele...

WISŁAZWE 23.01.2010 00:18

Ciężka przeprawa ze Słoweńcami, choć wiadomo że chyba nie przpadkowo ograli Szwecje i zremisowali z Niemcami, choć Ci pierwsi w 3 meczach nie zdobyli punktu a byli wymieniani do wyjścia z grupy.

Słoweńcy zaskoczyli nas szybkimi wyjściami po straconych bramkach Polacy jeszcze się nie zdążyli ustawić a tu już akcja i bramka. Obiektywnie patrząc mecz bramkarzy zdecydowanie zarówno Skof i Szmal bronili dziś bardzo dobrze w szczególności Skof, który wybronił parę rzutów karnych, dodatkowo Słoweńcom pomagały słupki, zresztą nam w końcówce też.

Wystarczyło że rywale zagrali bardziej agresywnie w obronie niż Niemcy i Szwedzi i widać było że nie możemy sobie do końca z tym poradzić łatwe straty w szczególności Bieleckiego który w tym meczu zagrał słabiej niż w porzednich meczach.

Jednak szacunek za walkę do samego końca bo było już beznadziejnie 4 bramki straty ale jednak pokazali charyzmę wolę walki i się podnieśli.

Moim zdaniem Słoweńcy mogą jeszcze trochę namieszać w tej grupie, Hiszpania chyba po za zasięgiem lecz Czesi i Francuzi raczej nas miejmy nadzieje nie zaskoczą i wygramy te mecze, choć wiadomo w sporcie wszystko jest możliwe.

Norwescy sędziowie chyba mieli w pamięci nasze ostatnie zwycięstwo nad Norwegami bo wydaje mi się, że w niektórych sytuacjach gwizdali tak z kapelusza ale to tylko moje zdanie.

Gwiaździsty 23.01.2010 10:07

Kolejny mecz z rzędu i znowu seria niestrzelonych karnych (przeciwnicy nie mają z tym problemów). I tak jak wyżej ktoś napisał powroty pod swoja bramkę. Po strzeleniu bramki lub straty piłki, wyglądają jak trucht emerytów. Przeciwnicy wtedy na luzie ładują nam bramkę za bramką. My z kolei bramek z kontrataków praktycznie nie strzelamy bo przeciwna drużyna zawsze zdąży wrócić. Trafimy niebawem na lepsze zespoły i skończy się święto, bo nawet dla laika ta gra jest czytelna co wczoraj widać było po Słoweńcach, którzy zapewne ogladali nasz mecz ze Szwedami.

KOALIK 23.01.2010 14:12

Przed chwilą skończyłem oglądać powtórkę meczu Polski i nadal nie mogę zrozumieć jak mogliśmy zremisować. Powinniśmy wygrać sześcioma, siedmioma bramkami, a na dużym farcie zremisowaliśmy (słupek Słowenii na sekundy przed końcem meczu). Trzeci mecz i trzeci raz gramy bardzo nieskutecznie. Niemców i Szwedów też mieliśmy na widelcu i mogło to się skończyć wyższą wygraną. Mam nadzieję, że wreszcie z Hiszpanią zagramy na miarę własnego potencjału.

Nergal 23.01.2010 14:43

Tak się tylko zastanawiam gdyby nasi grajkowie mieli charakter tej drużyny, a co tam cały charakter, połowę tego charakteru.

Bramkarz rywali wyprawiał cuda i tylko dlatego nie udało się wygrać, można było się załamac kiedy ich doszliśmy na 23-22 a pózniej znowu nam odskoczyli na trzy i cztery bramki a my obijalismy słupek i poprzeczkę ale się nie załamali i jeszcze ich doszli...taki remis cenniejszy niż zwycięstwo, wszystko w naszych rękach.

janko04 23.01.2010 17:23

kiedy następny mecz ?

WILU TS 23.01.2010 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez janko04 (Post 845856)
kiedy następny mecz ?

http://sport.onet.pl/0,1274768,21167...wiadomosc.html

felipe 23.01.2010 17:30

Jutro o 18.30, z Hiszpanią.

wienek 24.01.2010 16:28

pierwszy dzisiejszy mecz http://www.tv4play.se/nyheter/nyhets...eoId=1.1052162

Francja - Niemcy

Pan Jotka 24.01.2010 17:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wienek (Post 846184)
pierwszy dzisiejszy mecz http://www.tv4play.se/nyheter/nyhets...eoId=1.1052162

Francja - Niemcy

Kibicuje..Niemcom :D To po raz pierwszy w moim życiu :D

PotiWisla 24.01.2010 17:12

Ja to bym wolał zeby był remis bo na tyle niemców nie lubię,że wole aby oby dwie drużyny punkty straciły :)

dynek.pl 24.01.2010 17:25

Francja juz odjechala, a Polsat ma ciagle problemy z dzwiekiem - zenada jak tak bedzie w czasie meczu Polski znowu.

Pan Jotka 24.01.2010 17:28

Raczej po meczu.Francja jest zbyt doświadczona by dać sobie wbić 6 goli z rzędu...

Fuks 24.01.2010 17:35

ładnie ten Francuz przyaktorzył, a sędzia zdrowo rypie Niemców :D

Hudy 24.01.2010 17:38

właśnie włączyłem i rzeczywiście już chyba po meczu
liczyłem, że Niemcy jednak komuś odbiorą punkty
ktoś się orientuje czy Francja gra na tych mistrzostwach optymalnym skladem??

PS. na 46min jest 14-21

kibic sukcesu 2007 24.01.2010 17:43

Jedno jest pewne: wygrywamy z Hiszpanią i Czechami i na 70% jesteśmy w półfinale. Ale z Hiszpanami zawsze gra nam się ciężko.

wienek 24.01.2010 17:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 846206)
Raczej po meczu.Francja jest zbyt doświadczona by dać sobie wbić 6 goli z rzędu...

dokładnie, o ile Niemcy w pierwszej połowie grali jako tako, to w drugiej grają beznadziejnie, topornie i bez inwencji.
W ekipie Francji wyróżniający się Karabatic, Abalo i Joli, który dopiero za 7 razem pomylił się w karnym, jak dla mnie to optymalny skład Francuzów ;)

Fuks 24.01.2010 17:50

no niezle Niemcy grają teraz, walki im odmowic nie mozna 20-22 ze stanu 14-21 :D ... wow słupek w karnym

Pan Jotka 24.01.2010 17:51

Ogladamy teraz typowy "wiatr w żagle" Niemców. Z doświadczenia wiem . że 95% takich sytuacji kończy sie porażka goniących, a moze jeden procent to remisy. Franzuci graja wg mnie kaszanę, jedyne co ich uratowalo do tej pory to zła obrona Niemców. Zagrałbym zdecydowanie wyżej nawet 3-2-1. Francuzi sie gubia jak sie ucih pilnuje.

John1906 24.01.2010 17:56

Te problemy z dźwiękiem to jakaś żenada na Polsacie, jak zwykle.

Fuks 24.01.2010 17:59

wygrać z Hiszpanami i grupa jest ustawiona. Francja jest tez spokojnie do pyknięcia, nic wielkiego nie grają, a jak Niemcy mieli 9 minut bez bramki to wystarczy za komentarz..

wienek 24.01.2010 18:00

Noo i ostatecznie Niemcy poległy...

Nie oglądałem od początku meczu Polska-Słowenia, czy to prawda, że Polsat nie zdążył na nasz hymn ??
tylko reklamy sobie leciały...

Pan Jotka 24.01.2010 18:01

Doświadczenie nie okłamało ;-) Francuzi maja bramkarza naprawde równego Szmalowi. Technicznie jak zwykle graja idealnie, ale widze szanse na pokonanie Francji.Wystarczy tylko to czego zabrakłow(o dziwo!) Niemcom-czyli konsekwencji. Do boju Polska!

PotiWisla 24.01.2010 18:01

My też mieliśmy ponad 9 min bez gola w meczu ze Słowenia.Niemcy to nam nigdy nie pomogą tylko przeszkodzić potrafią:)

dynek.pl 24.01.2010 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wienek (Post 846232)
Noo i ostatecznie Niemcy poległy...

Nie oglądałem od początku meczu Polska-Słowenia, czy to prawda, że Polsat nie zdążył na nasz hymn ??
tylko reklamy sobie leciały...

tak to prawda, a teraz koles komentuje przez telefon z przesunieciem wobec obrazu - żenua

bondTSW 24.01.2010 18:16

O co ten Wenta się tak rzucał do kogoś?
Bo akurat trafiłem na końcówkę powtórki...

Proud 24.01.2010 18:21

jakiś Słoweniec coś dymił do Niego...

masterlag 24.01.2010 18:24

Czy dzisiejszy mecz jest transmitowany na jakimś kanale na Cyfrze+ ? (oczywiście obcojęzycznym, bo że na pl nie ma to wiem, się domyślam ;) )

fialo 24.01.2010 18:27

Jadę właśnie do Austrii na tydzień na narty, nie orientuję się ktoś jaka tamtejsza stacja transmituje ME ? Bardzo chciałbym obejrzeć wszystkie mecze Polaków, a jak dojdziemy do finału to na pewno w drodze powrotnej zahacze o Wiedeń na mecz.

A dzisiaj jedziemy !

wienek 24.01.2010 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 846235)
tak to prawda, a teraz koles komentuje przez telefon z przesunieciem wobec obrazu - żenua

dziś zdążyli...

na cyfrze z tego co wiem, to nie ma...

w necie jest tu http://www.tv4play.se/nyheter/nyhets...eoId=1.1052162

Pan Jotka 24.01.2010 18:52

I gramy póki co tak jak mówiłem: KONSEKWENTNIE. Rezultat? 4 gole róznicy. Oby tylko nie rzucali jak rosinski kiedy w ytuacji 1:1 wali w trybuny z 7 metrów, a będzie dobrze. Hiszpanie nie graja nic z drugiej linii. A skrzydałami także niewiele zatem prowadzenie całkiem zasłuzone.

dynek.pl 24.01.2010 19:11

Hiszpanie sa do ogrania tylko grajmy spokojnie swoje bez podpalania sie.

PotiWisla 24.01.2010 19:14

Za dużo tych karnych dla Hiszpanów jakby jeszcze to wyeliminować to będzie super.I przydało by się poprawić skuteczność na kontrach ale ogólnie nie jest źle.

Pan Jotka 24.01.2010 19:16

Naprawde nieźle to wygląda w obronie. Jedyny mankament to głupie ciągnięcie za koszulkę w sytuacji, gdy zawodnik Hiszpanii już minął obrońcę. Naprawde bez tego można się obyć. Mam nadziieje , że wenta zwróci uwage także na to , że bramkarz Hiszpanii to typowy "pajac"-skacze i można mu wrzucać wszystko na wysokości parkietu. Oby tak dalej i mamy półfinały.

Fuks 24.01.2010 20:04

No i jest, podziwiam Wente ze wytrzymal jak nas doszli z 8 do 4 goli przewagi, nie wzial czasu i za chwile znowu było 8. Martwi troche brak formy Bieleckiego, ale Jurasik rekompensuje tą strate, no i fenomenalna gra obu Jureckich

mcovalski 24.01.2010 20:06

Zagraliśmy zajebiście w obronie i dlatego taki dobry wynik.

TSW Fanatyk 24.01.2010 20:07

Dziś było lepiej ale bez jakiś wielkich fajerwerków. Hiszpania w sumie też nic nie pokazała.W sumie to może nasi oszczędzali siły i kontrolowali tylko mecz szykując się na półfinały.Martwi słaba postawa w rzutach karnych. Ten Hiszpan był prze model ze 100% skutecznością :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl