![]() |
Cytat:
można sie śmiać z Amiki ale to Oni mówili że takich piłkarzy jak Łobo czy Garguła nie kupowaliby bo to sie nie opłaca PS inna sprawa że możemy faktycznie nie mieć nawet tych 300 tys euro w kasie |
Takiego gracza przegapić, żal d ściska. ech:/
|
Taaak i znowu to samo. W poprzednich rundach też były ochy i achy jakich to świenych piłkarzy ściągała Amika, Golik, Handzić itd. Te same lamenty jak to nas wyprzedzają i co ? Ano wielkie g....o. Histerycy znowu w akcji.
|
Na to czy transfer będzie udany nie ma reguły, na całym świecie zawodnicy okazują się niewypałami. Wiadomo że transfer takiego zawodnika daje większe nadzieje niż ściąganie zawodników za darmo z Indii czy Wietnamu. Natomiast Wisła nie jest pępkiem świata i płacze że go nie kupiliśmy, Lech nas ubiegł są śmieszne. Nawet nie wiadomo czy się nim interesowaliśmy.
|
Cytat:
Na pewno taki ofensywny kopacz byłby przydatny w Wiśle, ale dla nas i te 300 tysięcy EUR za dużo. Wszak groszem nie śmierdzimy. |
Lech kupił za 300 tys euro dobrego piłkarza z doświadczeniem na europejskich boiskach. W obecnej chwili nie ma najmniejszego sensu kupować graczy z naszej ligi. W naszej kartoflanej ekstraklasie wystarczy, że ktoś kopnie trzy razy prosto piłkę i już wołają za niego połowe więcej niż Lech dał za Krivetsa.
|
Coś mi się wydaje że niektórzy oceniają Krivetsa po grze w FM-ie:rotfl:
Ciekawe ilu z Was widziało tego grajka w więcej niż 1 meczu... Co nie oznacza ze jest zły pożyjemy zobaczymy. |
Ja widzialem w 5
w dwóch sezonach europucharów Jak sie zaaklimatyzuje i bedzie grał chociażby jak w meczu z Juve To jest przynajmniej jeden poziom ponad CAŁĄ lige za 300k E a my kupujemy Łobów :lol: :rotfl: |
Podczas swojego życia nauczyłem się o transferach 2 rzeczy:
a)Transfer uważa się za zrealizowany w momencie gdy na stronie oficjalnej widzimy zdjęcie piłkarza x trzymającego koszulkę klubu y. b)Wartość piłkarza definiują jego wyczyny na boisku a nie ilość występów w pucharach cena czy występy w pucharach. Przykład:Tomas Jirsak-700K euro, 1. liga czeska(nie da się ukryć mocniejsza od polskiej), młodzieżówka czeska - niewypał sezonu 2007/2008, Mauro Cantoro - 3 liga włoska, jeśli nie za darmo to za małe pieniądze - najlepszy obcokrajowiec w historii Wisły, Więc faktycznie. Gratuluję Amice transferu zawodnika który jest trochę bardziej rozpoznawalny i zagrał w pucharach. Ale jednak jego przydatność ocenimy po prau występach. |
Cytat:
|
Cytat:
c) Nie należy bezkrytycznie wierzyć podawanym w mediach kwotom transferów |
Oni nam też Kirma graturowali. Nie no, coś ten nasz skuating robił przez te pół roku, niech zaimponuje teraz !
|
Dla mnie Amica to jest mistrz propagandy. Szczerze to nie znam żadnych piłkarzy Bate i nie widziałem ich nigdy jak grają więc nie mam zdania na ten temat. Chodzi mi o inną rzecz. Kupowali pół roku temu zdaje się jakiegoś Golika czy innego... Ile było piania z zachwytu, ile informacji że to wspaniały piłkarz. Być może, ale widziałem go w kilku meczach w PE i jakoś mnie nie zachwyca. Ale... Tak jak napisałem, to może być strzał w 10tkę. Ale nie musi
|
Naprawdę gratuluje Amice tego transferu, ale w kwotę podawaną przez media nie jestem w stanie uwierzyć.
Jestem wręcz przekonany ,że na Krivetsa poszły pieniądze ,które Lech ma nadzieję odzyskać sprzedając Stilica,od dawna już w klubie nieprzydatnego i skazanego na odejście. Bośniak pewnie odejdzie za 1-2 mln ojro i wydaje mi się,że właśnie takie pieniądze wyłożyli działacze Amici , licząc na szybki zwrot kosztów. Poprostu wyjdą na zero, tak jakby wymienili tych dwóch zawodników. Także nie płaczcie mi tu ,że przegapiliśmy okazję bo wydanie takiej kwoty nie byłoby możliwe ,nawet przy sprzedarzy Marcelo. A przy pozostaniu Marcysia nie mamy nawet tych 300tys..... Pan Rutkowski poprostu inwestuje teraz tak , jak Pan Cupiał na początku u nas. Po paru sezonach bez sukcesów , ten zapał mu zapewne przejdzie. Chyba ,że sukcesy przyjdą , czego im oczywiście nie życze.....:D |
Cytat:
1) wydają więcej kasy na zawodników topowych z Brazylii,Argentyny,Europy. Wypromowanych zawodników ściągają. 2) Naprawdę duże transfery przeprowadzają 3-4 kluby,Spartak,CSKAA,Zenith,Kazań,reszta kupuje resztówki. Nawet Lokomotiv spuścił z tonu. 3) Wszyscy w tych klubach grać przecież nie mogą,poza tym ciężej się tam wybić niż w Polskiej lidze. 4) Tak naprawdę to ciężko ocenić rozumowanie Rosjan skoro za Jańczyka wydali 4 mln dolarów a za wykupienie go żądają 7 mln dolarów! Zaznacz sobie jedną z powyższych odpowiedzi a pewnie będziesz blisko prawdy. i wcale to nie znaczy,że Rosjanie czy Ukraińcy kupują wszytko co najlepsze na wschodzie Europy,oni mają gdzie indziej nastawiony celownik. |
Cytat:
Wydaje się , że Lech nieźle zainwestował . Ja bym się bardzo cieszył , gdyby taki zawodnik trafił do Wisły , szczególnie w perspektywie długoterminowego wykluczenia Garguły z gry . |
Cytat:
Ok faktycznie nie dopisałem tego. Ale jak od trzech lat piszą że Jirsak kosztował 700K to chyba można można uznać że faktyczna oscylowała gdzięś wokół 700K. Chyba że chodzi Ci o Cantoro. W takim razie powiem szczerze że za młody jestem żeby pamiętać za ile, 8 lat temu Wisła kupiła zawodnika. Ale wydedukowałem że piłkarz z 3 ligi włoskiej był albo za darmo albo nie kosztował zbyt wiele. |
powiem tak. transfer tego białorusina do Lecha powinien nieco ostudzic zapały właścicieli klubów jelsi chodzi o wyceny zawodników. bo jesli okaze sie ze gosc jest drugim Stilicem z perwszego sezonu, i kosztował tyle ile kosztowal, to oduczy dyktowania chorych cen za polskich kopaczy
|
Cytat:
zawodnika to dyktują zaporową cene. Chce go ktoś kupić to tyle wyłoży, nie wyłoży to czesc i szukaj sobie gdzie indziej. Myślisz,że my jestesmy Wielką Wislą to nam się wszystko należy? Ceny nie są adekwatne do umiejętności ale chcesz się bawić w wielką jak na polskie warunki piłką to wykładaj hajs! Oj zmienilibyście zdanie gdybyście pożyli w wieku przed era Pana Cupiała i od nas zabieraliby najlepszych piłkarzy ! |
no ale za tego drugiego Białorusina Rodionowa jest już cena 1,5 miliona Euro.
http://www.dziennik.pl/sport/pilkano...m_Chelsea.html |
Cytat:
Problemem nie jest samo dyktowanie śmiesznych cen za nasze "gwiazdy" / "talenty". Sęk w tym, ze czołowe kluby te "gwiazdy" za takie kwoty wykupują. One się kompromitują! Jeśli przykładowo Lech kupi sobie jeszcze Surmę za 1 mln euro to dla mnie będzie większym frajerem niż Lechia, która taką abstrakcyjną kasę sobie zażyczyła. Lechistom pogratuluję biznesu, z Lecha będę się śmiał. Wycena, a kupno, dwie różne kwestie. Wiśle też nie broni nikt wycenić Leszczaka czy innego Mączyńskiego na 4 mln euro! Albo Marcelo na 7 mln euro, ku chwale forumowych ekspertów transferowych. Jej sprawa, a nuż trafi się biznes 103 lecia. Reasumując - nie oczekujcie, że prezes takiego Piasta uderzy się po wczorajszym transferze Lecha w pierś i z pokorą oznajmi: "Wybaczcie, przejrzałem na oczy i jest mi wstyd - oddam Glika za 150 tys euro bo tyle jest wart"... Raczej dalej będzie krzyczał o milionie, jego sprawa. W pierś powinny bić się i wnioski wyciągać raczej kluby "kupujące"... |
Cytat:
http://www.futbol.pl/artykul/71920.html Cena za Diaza podawana była też przeróżnie - od 100 tys. $ na początku, aż po 300-400 tys. euro. Podobnie rzecz się mogła mieć z Jirsakiem. Mówi się o 700 tys., a równie dobrze mogło to być 400. Nigdy nie dowiemy się prawdy, chyba że zaloguje się tutaj i poda takie informacje osoba znająca umowy transferowe :) |
Cytat:
|
Cytat:
gdybym miał stawiać ile kosztował Krivets to minimum 700 tys euro |
Krivets na 100% kosztowal Lech więcej niż te 300 tys.
Wg mnie w umowie transferowej zostala zawarte jakies tam klauzule, tj. % od nastepnej sprzedazy itp |
Cytat:
dokladnie tez mi sie wydaje ze ten Krivetec kosztowal wiecej niz 300 tys ojro. suma podana "do wiadomosci" wcale moze nie byc prawdziwa ,... i tego nikt sie nie dowie tak naprawde. Ciekawy ten transfer Kuchennych,ale dopiero wiosna pokaże co on tak naprawde potrafi. |
300 czy 700 co za roznica, przyszedl gosc ktory rozegral 20 meczow w pucharach przeciwko Juventusom i innym markom, daj boze zeby kazdy klub z ekstraklasy potrafil wyjac takich graczy a nie mendy pokroju Dudu, Beto czy bramkarz z Indonezji.
|
Cytat:
A te 700 tys. też nie wiem skąd się niektórym wzięło. Wg mnie, w grę wchodzi kwota co najmniej 1 mln euro, o czym świadczą te słowa: Cytat:
|
ale o co wam chodzi. Mógł kosztować 300.tys ojro, ale moze ma mega kontrakt na miliardy eurogąbek.
Tego nie wie nikt procz prezesa tego śmiesznego klubu z pralką w tle. |
Cytat:
Fakt jest taki że różnie to bywa z tymi cenami a pisze o tym w kontekście Jirsaka i tych słynnych 700 tyś euro w które nigdy nie uwierzyłem. |
|
Lechia sprowadza Teteha na drugiego trenera
|
toś pojaśnił
co teteha? kto teteha? T.T.H ? wtf? |
pamiętam tego Tetteha grał kiedyś w Lechii ale to była wtedy była fuzja z Olimpią Poznań, potem chyba grał krótko w Polonii Warszawa i do IFK Goteborg poszedł , zdaje sie że nawet coś w lidze mistrzów zagrał.Mały wtedy byłem ale pamietam go ze skrótów
|
Rafał Grzyb podpisał kontrakt z Jagiellonią
Cytat:
|
Cytat:
Widać, że nie jestes zbyt doswiadczonym kibicem. Kiedys np Emmanuel Tetteh grał w KSP. To był gdzies 98 rok :) Wielkie uf, ze Legia nie kupila tego Grzyba.. |
Cytat:
Ale o sprowadzeniu go w roli szkoleniowca nic nie słyszałem http://lechia.gda.pl/news/16824/ |
Cytat:
Po za tym jest 2 Tettehów. |
Rengifo w Omoni?
http://wiadomosci.onet.pl/2104148,14...ubem,item.html Na Futbol.pl opublikowano artykuł o zawodnikach którzy latem będą do wzięcia za darmo http://www.futbol.pl/artykul/72423.html |
Mucha wyjechał na testy do Arsenalu!
Cytat:
Mirosław Trzeciak: Mucha w Arsenalu? To wierutna bzdura Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl