Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Gin z tonikiem, czyli nadchodzą szybkie driny. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6456)

Arturo Qr2nów 01.09.2010 14:35

Jak chodzi o łiskacze, to chyba najlepszy jest Glenfiddich jeśli chodzi o te dostępne u nas i nie porażające cenami. Poza tym, jak kolega wyżej słusznie zauważył, z Colą lub Pepsi każdą idzie w siebie wlać.

Co do drinków, to tak na orzeźwienie fajna jest żołądkowa gorzka ze Sprite'm i wkrojonym plasterkiem świeżego ogórka.

Kamil_mchw 01.09.2010 14:49

czyli jesteś jeszcze młody i masz nie wykształcone kupki smakowe... z resztą tak samo jak i ja... chociaż ja już zaczynam wyczuwać charakterystyczny smak np. Arbega albo Glenmorangie.

Ballaś to nie jest perfum... człowieku biorąc pod uwagę cenę i jakość to ballaś miażdży...
jak mam ochotę walnąć coś konkretniejszego w smaku to tylko ballaś...
jak podchodzi ci daniels to baaaardzo polecam bushmillsa... owszem jest poniżej danielsa ale jest kilkakrotnie lepszy :] takie jest przynajmniej moje zdanie...
a jeśli chodzi o burbon to na polskim rynku nie ma nic ciekawego... JB średniawka... jest Woodford Reserve, który bardzo mi podchodzi ale drogi trochę...

ode mnie:
SoCo z colą i limonką na lodzie
Żołąd miętowa z colą
Finka cranbery z sprite
Jeger z RB oczywiście:D

dzisiaj w pracy zamierzam spożyć tego ostatniego... oczywiście nie raz... :]

pozdro

emj10 01.09.2010 17:07

Chyba jest na odwrót, bo z wiekiem ciężko smak odróżnić, a zaczyna się tylko liczyć picie dla picia :D

Nie jestem raczej ekspertem z wyższej półki cenowej, co najwyżej ze średniej Daniels, Beam, JW, Chivas, Jameson

Z półki średniej niższej testowałem Teachers'a, Grants'a i właśnie Bushmillsa, który całkiem mi smakował.

PS. Ballaś jeszcze 4-5 lat temu był dla mnie strawny, samo często się nim raczyłem ale, obecnie jak jestem u ojca i naleję sobie do szklanki to wykręca gębę. Pogorszył się znacząco i nie tylko ja tak twierdzę.

Stanlej13 01.09.2010 17:13

Piłem już takie rzeczy, które z colą kręciły mordę :D Nie mam bardzo wyrobionego smaku, ale co do pani Margotki to mogę powiedzieć tylko, że ostrzejsza się wydaje w smaku od Grantsa

yoda79 01.09.2010 17:35

No to nie wiem czy warto Margotki spróbować.
W przeciwieństwie do Emj10 Ballaś u mnie jest daleko z przodu przed Danielsem o tragicznym JW nie wspomnę.

emj10 01.09.2010 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 972950)
No to nie wiem czy warto Margotki spróbować.
W przeciwieństwie do Emj10 Ballaś u mnie jest daleko z przodu przed Danielsem o tragicznym JW nie wspomnę.

JW "red" też nie ruszam od pamiętnego rejsu do Szwecji :P

Kordel 01.09.2010 18:57

Ja osobiście preferuje gorzką żołądkowa miętową + sprite, najlepiej idzie w plenerze.
Ciekawy efekt jest po absyncie,poprawiony 0.7 wyborowej /3 os. ;]

eryk_cartman 01.09.2010 20:53

Jeżeli chodzi o Whisky to Czarny Jasiek ze Spritem, lub jak to moj kolega nazwal po piajku kiedys balabajs. Ostatnio Kumpel przywiózł mi ze Szkocji whisky Toberomra smakuje wybornie. Jesli chodzi o Wódke to Gosia Żołądkowa tradycyjna!! :) Po zakupach seteczka za sklepem i mozna ruszac z zakupami :) Kobita w sklepie jak krzywo patrzy na mnie.

walkeroo 01.09.2010 21:47

Wodka+Pepsi+Wcisnac cytryny troszke cudo!:)Polecam pije się znakomicie!

Mateuusz 01.09.2010 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez walkeroo (Post 973129)
Wodka+Pepsi+Wcisnac cytryny troszke cudo!:)Polecam pije się znakomicie!

wystarczy uzyc pepsi twist. efekt ten sam a zaoszczedzisz zabawy z cytryna:)

Kocur 02.09.2010 06:36

Taka pogoda że nie żadne drinki ale porządny grzaniec ! :)

- czerwone wytrawne
- pałeczka cynamonu
- szczypta goździków
- skórka z pomarańczy
- łyżka miodu jeśli ktoś lubi


Własnoręcznie zrobione jest 100x lepsze niż wszystkie sikacze z beczkowozów na Rynku czy w knajpach gdzie odgrzewają w mikrofali Grzaniec Galicyjski co jest jedną wielką chemią a nie winem :)

GraBek_KrK 06.09.2010 08:53

Soplica Wiśniowa + Cherry Coke
Żołądkowa Gorzka Tradycyjna + Sprite

Soplica Malinowa - Solo, bardzo elegancko wchodzi :)

Polecam wszystkim na chłodne wieczory w domowym zaciszu jak i w plenerze :)

Kamil_mchw 06.09.2010 22:50

zapomniałem napisać jeszcze o wiśniówce z RB...
jak dla mnie fajnie wchodzi i dobrze smakuje...:]
i można kupić na rynku litrowego energetyka, wiśniówkę i zmieszać gdzieś i chodzić po rynku na lajcie i sobie podpijać:D

gigant 21.10.2010 19:23

Panowie i panie, gin z Lidla też wchodzi. Kosztuje 24,99 wiec trzeba doinwestować w lepszy tonic i ogień z dupy krokodyla. Faza jest jak po najlepszych trunkach.

nie dawajcie propozycji typu:

Cytat:

Wodka+Pepsi+Wcisnac cytryny troszke cudo!Polecam pije się znakomicie!
bo to zaraz po pierwszej komunii większość próbowała.

macyo 22.10.2010 17:47

Niezbyt często piję a jak już to raczej rzadko czystą. Generalnie gustuję w wyszukiwaniu drinków robionych z niezbyt drogich alkoholi.

Podstawowe składniki to nieśmiertelny Gin Lubuski, Brandy Slan. Brjag, curacao Tooranka, Vermut Dry i Bianco (pawelcowy cin cin ujdzie od biedy) i advocat (ten z Polmosu Bielsko Biała). Łiskacz to często jakaś tania pozycja z Kauflanda. Jak łapią mnie burżujskie ciągoty to Dimple 15 y.o.-mój ulubiony.

Podstawowy sofcik na wieczór z płcią piękną to pepsi do której dolewamy ajerkoniak. Mieszamy i pijemy. Smaczne to i lekkie.

Postaram się potem wyszukać kilka przepisów na drinki z mojego spisu.

swirson 24.10.2010 12:35

Dobra śliwka 0,5 l jest za 20zł w Kauflandzie do zakupienia. Czteroletnia :)

DominoForza 24.10.2010 13:02

testowalem whisky z Lidla nie pamietam nazwy taka biala plakietka i whisky z oszoloma Lord Kingston chyba sie zwalo i powiem ze z Lidla duzo lepszy trunk ;) a cytrynowka nemiroff moze czyscic buty Lubelskiej o tym samym smaku

Lewy'88 24.10.2010 13:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 972994)
JW "red" też nie ruszam od pamiętnego rejsu do Szwecji :P


Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 972950)
No to nie wiem czy warto Margotki spróbować.
W przeciwieństwie do Emj10 Ballaś u mnie jest daleko z przodu przed Danielsem o tragicznym JW nie wspomnę.


Panowie, ale Red Label ma tak smakować, musi mieć taki szorstki smak :) oprócz Ballantines'a polecam spróbować Jameson, albo Grant, naprawdę dobre. A jak Red jest dla Was zbyt mocna, a nie chcecie wykosztować się na droższe, to dodajcie odrobinę wody mineralnej, nie gazowanej. Wtedy będzie lżejsza i poczujecie większa gamę smaków ;)

ajasz 24.10.2010 14:51

Co do J Walkera to ciężko go kupić w Szkocji,to samo dotyczy Ballantines'a-są to mieszanki wrzucane głównie na rynki zagraniczne.

!!IRIVER!! 25.11.2010 15:03

Pił ktoś taki specyfik jak Wódka Barmańska? Co prawda słabe to bo zaledwie 21%, ale zastanawiam się czy nie zakupić jako dodatek do Żołądkowej Czystej. W Polo Markecie promocja, bodajże 6,99 zł za 0,5l :D

Kocur 19.01.2011 21:53

Cholera, ponad miesiąc temat nie ruszany. Społeczeństwo przestaje pić :-p


Jedziemy z koksem. Znalazłem dziwnym trafem butelkę Malibu. Cholera wie czy to się może przeterminować ale na pewno ma więcej niż 5 lat.


Co z tym można zrobić - mam na myśli jakie proste drinki i co w jakich proporcjach można wyczarować z Malibu - zakładam że nadal jest to zdatne do spożycia :D

Marszałek 19.01.2011 22:06

Pić można ale ja bym popchał to czystą. Dla pewności. 5 lat, nie wszystko jest winem:)tak sobie myślę.

Pić samo,zdecydowanie.

AYALA 19.01.2011 22:07

ja piłem Malibu z mlekiem , fajnie sie pije i dobrze wchodzi.(50 gr malibu plus pół szklanki zimnego mleka, zmiksowac)

Wódke piłem 15 letnią i nic mi nie było ale z takimi rzeczami jak Malibu to nie wiem jak jest

KoPer 19.01.2011 22:22

można też dodać odrobine soku malinowego ;)

Kocur 21.01.2011 08:46

Tak jak mi poradziła znajoma barmanka: 50 ml Malibu 100 ml mleka i posypane wiórkami kokosowymi

Minęło 12 godzin i nie goni znaczy Malibu może stać ponad 5 lat :D

Jarza 21.01.2011 09:16

Pewnie, że można!

Też swego czasu wyłapałem taką starą, jak nie starszą butlę i nadal żyję :-)

_ukoL 21.01.2011 10:22

Nie takie rzeczy wątroba ludziom na świecie filtrowała jak wiekowe malibu. :lol:

pietras1234 21.01.2011 19:50

Piołunówka ze spritem + soczek wyciśnięty z limonki... Coś pięknego, polecam.
Leciutkie drinki, ładnie wchodzą, potrafią sieknąć.

Zarko42 21.01.2011 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1017148)
Pił ktoś taki specyfik jak Wódka Barmańska? Co prawda słabe to bo zaledwie 21%, ale zastanawiam się czy nie zakupić jako dodatek do Żołądkowej Czystej. W Polo Markecie promocja, bodajże 6,99 zł za 0,5l :D

piłem, bardzo polecam, co prawda ja piłem z odrobiną sprite nie dolewając innej wódki, ale w smaku smakowało jak sprite, a mimo 21% potrafi przy odpowiedniej ilości uderzyć ;)

gigant 21.01.2011 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zarko42 (Post 1039048)
piłem, bardzo polecam, co prawda ja piłem z odrobiną sprite nie dolewając innej wódki, ale w smaku smakowało jak sprite, a mimo 21% potrafi przy odpowiedniej ilości uderzyć ;)

Rozumiem że przy tym woltażu, za szkło robi wiadro?

ponury 21.01.2011 20:05

Jakieś drinki z żurawinówką ktoś poleci...?

WiślakMyślenice 26.01.2011 15:16

Gin z tonikiem + vódka, czyli słynny drin TGV. Próbował ktoś? Rzeczywiście taki szybki odjazd godny nazwy czy co?

Cytat:

Jakieś drinki z żurawinówką ktoś poleci...?
Ja leje gdzieś cm do kieliszka żurawiny + wódka. Nawet smakuje.

murray 26.01.2011 15:20

TGV to nie jest przypadkiem tequila, gin i wódka?

Nie piłem, nie oceniam smaku

WiślakMyślenice 26.01.2011 15:21

Ano może. Ale efekt rzeczywiście jest tak szybki jak ten pociąg?

MISTA92 25.02.2011 01:07

Jak polecacie pic tequile ?:)

DominoForza 25.02.2011 08:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MISTA92 (Post 1055477)
Jak polecacie pic tequile ?:)

chyba najprosciej tekla + sol + cytryna , podobno sol mozna cynamonem zastapic ale nie kosztowalem tak

spirit 25.02.2011 11:36

Cóż, najbardziej chyba rozpowszechniona wersja picia tequili, to naturalnie srebrna teq + sól + cytryna (zlizujesz sól, pijesz, zagryzasz cytryną).
Natomiast jeśli ktoś ma ochotę na małą odmianę to polecam wersje złota teq + cynamon + pomarańcz.

Kibic z Grodu Kraka 25.02.2011 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MISTA92 (Post 1055477)
Jak polecacie pic tequile ?:)

Przede wszystkim w dobrym towarztystwie :-D
poza tym tak jak kolega napisał wyżej choć ja osobiście wieliczki nie uzywam szkodzi na nerki :rotfl: sama cytryna lub limonka

!!IRIVER!! 25.05.2011 14:17

Na jakieś dobre drinki z miętą ktoś przepis posiada? ;)

KacpiTSW 25.05.2011 14:20

http://www.palcelizac.pl/przepis/194/drink_z_mieta/
http://www.smaczny.pl/forum/topic/28...mietowy-pycha/
http://urodaizdrowie.pl/mojito-2
4 sekundy szukania po googlach. :-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl