![]() |
Jak chodzi o łiskacze, to chyba najlepszy jest Glenfiddich jeśli chodzi o te dostępne u nas i nie porażające cenami. Poza tym, jak kolega wyżej słusznie zauważył, z Colą lub Pepsi każdą idzie w siebie wlać.
Co do drinków, to tak na orzeźwienie fajna jest żołądkowa gorzka ze Sprite'm i wkrojonym plasterkiem świeżego ogórka. |
czyli jesteś jeszcze młody i masz nie wykształcone kupki smakowe... z resztą tak samo jak i ja... chociaż ja już zaczynam wyczuwać charakterystyczny smak np. Arbega albo Glenmorangie.
Ballaś to nie jest perfum... człowieku biorąc pod uwagę cenę i jakość to ballaś miażdży... jak mam ochotę walnąć coś konkretniejszego w smaku to tylko ballaś... jak podchodzi ci daniels to baaaardzo polecam bushmillsa... owszem jest poniżej danielsa ale jest kilkakrotnie lepszy :] takie jest przynajmniej moje zdanie... a jeśli chodzi o burbon to na polskim rynku nie ma nic ciekawego... JB średniawka... jest Woodford Reserve, który bardzo mi podchodzi ale drogi trochę... ode mnie: SoCo z colą i limonką na lodzie Żołąd miętowa z colą Finka cranbery z sprite Jeger z RB oczywiście:D dzisiaj w pracy zamierzam spożyć tego ostatniego... oczywiście nie raz... :] pozdro |
Chyba jest na odwrót, bo z wiekiem ciężko smak odróżnić, a zaczyna się tylko liczyć picie dla picia :D
Nie jestem raczej ekspertem z wyższej półki cenowej, co najwyżej ze średniej Daniels, Beam, JW, Chivas, Jameson Z półki średniej niższej testowałem Teachers'a, Grants'a i właśnie Bushmillsa, który całkiem mi smakował. PS. Ballaś jeszcze 4-5 lat temu był dla mnie strawny, samo często się nim raczyłem ale, obecnie jak jestem u ojca i naleję sobie do szklanki to wykręca gębę. Pogorszył się znacząco i nie tylko ja tak twierdzę. |
Piłem już takie rzeczy, które z colą kręciły mordę :D Nie mam bardzo wyrobionego smaku, ale co do pani Margotki to mogę powiedzieć tylko, że ostrzejsza się wydaje w smaku od Grantsa
|
No to nie wiem czy warto Margotki spróbować.
W przeciwieństwie do Emj10 Ballaś u mnie jest daleko z przodu przed Danielsem o tragicznym JW nie wspomnę. |
Cytat:
|
Ja osobiście preferuje gorzką żołądkowa miętową + sprite, najlepiej idzie w plenerze.
Ciekawy efekt jest po absyncie,poprawiony 0.7 wyborowej /3 os. ;] |
Jeżeli chodzi o Whisky to Czarny Jasiek ze Spritem, lub jak to moj kolega nazwal po piajku kiedys balabajs. Ostatnio Kumpel przywiózł mi ze Szkocji whisky Toberomra smakuje wybornie. Jesli chodzi o Wódke to Gosia Żołądkowa tradycyjna!! :) Po zakupach seteczka za sklepem i mozna ruszac z zakupami :) Kobita w sklepie jak krzywo patrzy na mnie.
|
Wodka+Pepsi+Wcisnac cytryny troszke cudo!:)Polecam pije się znakomicie!
|
Cytat:
|
Taka pogoda że nie żadne drinki ale porządny grzaniec ! :)
- czerwone wytrawne - pałeczka cynamonu - szczypta goździków - skórka z pomarańczy - łyżka miodu jeśli ktoś lubi Własnoręcznie zrobione jest 100x lepsze niż wszystkie sikacze z beczkowozów na Rynku czy w knajpach gdzie odgrzewają w mikrofali Grzaniec Galicyjski co jest jedną wielką chemią a nie winem :) |
Soplica Wiśniowa + Cherry Coke
Żołądkowa Gorzka Tradycyjna + Sprite Soplica Malinowa - Solo, bardzo elegancko wchodzi :) Polecam wszystkim na chłodne wieczory w domowym zaciszu jak i w plenerze :) |
zapomniałem napisać jeszcze o wiśniówce z RB...
jak dla mnie fajnie wchodzi i dobrze smakuje...:] i można kupić na rynku litrowego energetyka, wiśniówkę i zmieszać gdzieś i chodzić po rynku na lajcie i sobie podpijać:D |
Panowie i panie, gin z Lidla też wchodzi. Kosztuje 24,99 wiec trzeba doinwestować w lepszy tonic i ogień z dupy krokodyla. Faza jest jak po najlepszych trunkach.
nie dawajcie propozycji typu: Cytat:
|
Niezbyt często piję a jak już to raczej rzadko czystą. Generalnie gustuję w wyszukiwaniu drinków robionych z niezbyt drogich alkoholi.
Podstawowe składniki to nieśmiertelny Gin Lubuski, Brandy Slan. Brjag, curacao Tooranka, Vermut Dry i Bianco (pawelcowy cin cin ujdzie od biedy) i advocat (ten z Polmosu Bielsko Biała). Łiskacz to często jakaś tania pozycja z Kauflanda. Jak łapią mnie burżujskie ciągoty to Dimple 15 y.o.-mój ulubiony. Podstawowy sofcik na wieczór z płcią piękną to pepsi do której dolewamy ajerkoniak. Mieszamy i pijemy. Smaczne to i lekkie. Postaram się potem wyszukać kilka przepisów na drinki z mojego spisu. |
Dobra śliwka 0,5 l jest za 20zł w Kauflandzie do zakupienia. Czteroletnia :)
|
testowalem whisky z Lidla nie pamietam nazwy taka biala plakietka i whisky z oszoloma Lord Kingston chyba sie zwalo i powiem ze z Lidla duzo lepszy trunk ;) a cytrynowka nemiroff moze czyscic buty Lubelskiej o tym samym smaku
|
Cytat:
Cytat:
Panowie, ale Red Label ma tak smakować, musi mieć taki szorstki smak :) oprócz Ballantines'a polecam spróbować Jameson, albo Grant, naprawdę dobre. A jak Red jest dla Was zbyt mocna, a nie chcecie wykosztować się na droższe, to dodajcie odrobinę wody mineralnej, nie gazowanej. Wtedy będzie lżejsza i poczujecie większa gamę smaków ;) |
Co do J Walkera to ciężko go kupić w Szkocji,to samo dotyczy Ballantines'a-są to mieszanki wrzucane głównie na rynki zagraniczne.
|
Pił ktoś taki specyfik jak Wódka Barmańska? Co prawda słabe to bo zaledwie 21%, ale zastanawiam się czy nie zakupić jako dodatek do Żołądkowej Czystej. W Polo Markecie promocja, bodajże 6,99 zł za 0,5l :D
|
Cholera, ponad miesiąc temat nie ruszany. Społeczeństwo przestaje pić :-p
Jedziemy z koksem. Znalazłem dziwnym trafem butelkę Malibu. Cholera wie czy to się może przeterminować ale na pewno ma więcej niż 5 lat. Co z tym można zrobić - mam na myśli jakie proste drinki i co w jakich proporcjach można wyczarować z Malibu - zakładam że nadal jest to zdatne do spożycia :D |
Pić można ale ja bym popchał to czystą. Dla pewności. 5 lat, nie wszystko jest winem:)tak sobie myślę.
Pić samo,zdecydowanie. |
ja piłem Malibu z mlekiem , fajnie sie pije i dobrze wchodzi.(50 gr malibu plus pół szklanki zimnego mleka, zmiksowac)
Wódke piłem 15 letnią i nic mi nie było ale z takimi rzeczami jak Malibu to nie wiem jak jest |
można też dodać odrobine soku malinowego ;)
|
Tak jak mi poradziła znajoma barmanka: 50 ml Malibu 100 ml mleka i posypane wiórkami kokosowymi
Minęło 12 godzin i nie goni znaczy Malibu może stać ponad 5 lat :D |
Pewnie, że można!
Też swego czasu wyłapałem taką starą, jak nie starszą butlę i nadal żyję :-) |
Nie takie rzeczy wątroba ludziom na świecie filtrowała jak wiekowe malibu. :lol:
|
Piołunówka ze spritem + soczek wyciśnięty z limonki... Coś pięknego, polecam.
Leciutkie drinki, ładnie wchodzą, potrafią sieknąć. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jakieś drinki z żurawinówką ktoś poleci...?
|
Gin z tonikiem + vódka, czyli słynny drin TGV. Próbował ktoś? Rzeczywiście taki szybki odjazd godny nazwy czy co?
Cytat:
|
TGV to nie jest przypadkiem tequila, gin i wódka?
Nie piłem, nie oceniam smaku |
Ano może. Ale efekt rzeczywiście jest tak szybki jak ten pociąg?
|
Jak polecacie pic tequile ?:)
|
Cytat:
|
Cóż, najbardziej chyba rozpowszechniona wersja picia tequili, to naturalnie srebrna teq + sól + cytryna (zlizujesz sól, pijesz, zagryzasz cytryną).
Natomiast jeśli ktoś ma ochotę na małą odmianę to polecam wersje złota teq + cynamon + pomarańcz. |
Cytat:
poza tym tak jak kolega napisał wyżej choć ja osobiście wieliczki nie uzywam szkodzi na nerki :rotfl: sama cytryna lub limonka |
Na jakieś dobre drinki z miętą ktoś przepis posiada? ;)
|
http://www.palcelizac.pl/przepis/194/drink_z_mieta/
http://www.smaczny.pl/forum/topic/28...mietowy-pycha/ http://urodaizdrowie.pl/mojito-2 4 sekundy szukania po googlach. :-) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl