Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

orzeu 05.07.2009 19:38

http://www.90minut.pl/liga/0/liga4389.html

czy ten sklad to ich domysly czy byla jakas decyzja?
Wg tego w ekstraklasie gra Arka, Cracovia, Korona i tez Jagiellonia. W 1 lidze ŁKS, Widzew i Gornik.
Nieskazitelna Cracovia i najwieksi przekreciarze w lidze z Gdyni i Kielc skorzystali na przekrecie, smiech ogarnia :lol:

diablo885 05.07.2009 20:08

orzeu- ten terminarz juz na 100% pewny?

killzone 05.07.2009 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 757045)
http://www.90minut.pl/liga/0/liga4389.html

czy ten sklad to ich domysly czy byla jakas decyzja?
Wg tego w ekstraklasie gra Arka, Cracovia, Korona i tez Jagiellonia. W 1 lidze ŁKS, Widzew i Gornik.
Nieskazitelna Cracovia i najwieksi przekreciarze w lidze z Gdyni i Kielc skorzystali na przekrecie, smiech ogarnia :lol:

Nie, nie bylo zdanej decyzji, i nie sa to zadne ich domysły.

Poprostu tak to na dzien dzisiejszy wyglada. ŁKS nie ma licencji, Widzew jak narazie zdegradowany, baraze nie rozegrane, to nam daje efekt taki jaki mamy. zreszta na 90minut.pl zawsze akutalna sytuacje pokazują, a w tym przypadku do ostatecznych decyzji jeszcze daleko.

Wiślak-1990 05.07.2009 20:40

We wtorek powinno się wszystko wyjaśnić,może nie wszystko przynajmniej trochę:-)
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35137...we_wtorek.html

Grisza1 05.07.2009 22:32

Z Cracovii do Lechii Gdansk

http://futbolnet.pl/wiadomosci/pawel...gdanska-lechie

AYALA 06.07.2009 08:27

kolejne problemy alkoholowe z Grosickim.http://www.sports.pl/ekstraklasa/art...?Artykul=52827

FredzIo 06.07.2009 09:11

Radomski w Lechu. To chyba dobrze dla nas. Bo przyszedł słabszy za lepszego.

Maciuś 06.07.2009 09:17

Czy ja wiem czy slabszy. Doswiadczenie ma ogromne, jesli tylko bedzie zdrowy to ja tu ubytku nie widze.

flamengista 06.07.2009 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 757205)
kolejne problemy alkoholowe z Grosickim.http://www.sports.pl/ekstraklasa/art...?Artykul=52827

A niektórzy chcieli go widzieć u nas. Niestety, facet marnuje kolejną szansę. Chyba ostatnią.

Co do Radomskiego - owszem, to solidny zawodnik. Ale trzeba pamiętać, że ostatnie pół roku spędził na ławie. W dodatku gra zupełnie inaczej niż Murawski - to stricte defensywny pomocnik, który raczej nie będzie notował dużej ilości asyst.

Jakoś tam dziurę po Murasiu łata, ale moim zdaniem to zawodnik o klasę słabszy.

FredzIo 06.07.2009 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 757240)
A niektórzy chcieli go widzieć u nas. Niestety, facet marnuje kolejną szansę. Chyba ostatnią.

Nadal tacy są

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislakrakow124 (Post 757234)
wlasnie przeczytalem ze chyba grosicki bedzie sprzedawany bo ponoc przyszedl pijany na trening!! Ja bym go wzial a jesli to jego kolejne uzaleznienie to skorza by go uspokoil:)


kreseq 06.07.2009 11:04

Grosickiego nikt nie uspokoi. Dali mu szanse,wyslali by zarobil na splate dlugow i co? Wpakowal sie w kolejne szambo. Odbila mu sodowa i wpadl w kolejne klopoty.
Kolejny Sypniewski ? Dla mnie on jest juz spalony. Mam nadzieje ze spuszcza go do jakiegos klubu z 2 ligy by ochlonal i albo skonczy jak menel albo dogra do emerytury w sredniakach.

szprotson 06.07.2009 11:13

bez kitu.
Kolejny Sypek

Natenczas Probierz krzyknął : Albo JA! Albo Grosicki!

flamengista 06.07.2009 12:45

Źle o Jagielloni świadczy to, że w ogóle Probierz musiał coś w tej kwestii mówić.

Pijany piłkarz wylatuje z treningu i jest karany dyscyplinarnie, niezależne od tego, czy jest to Grosicki czy Christiano Ronaldo.

arti 06.07.2009 13:59

Oceniając dotychczasowe działania głownych rywali to Amica wobec straty Murawskiego, to przyjście Kasprzika plus ew. Radomskiego (ciężka kontuzja niedawno), Chrapka,Nakoulmy i goscia z Nielby nie powalaja. Aczkolwiek może dostanie i wykorzysta szansę zaciąg z zimy (Golik?).
Legia - powrót Szałachowskiego do gry jest tu chyba najważniejszy jak dotąd.
Polonia- kogoś tam (no name) sprowadzili, ale wydaje mi się, że z Grembockim daleko nie zajadą.
Tak że jak kupimy jeszcze z 5 dobrych graczy do 18-ki meczowej to będzie moim zdaniem nieźle.

bebeto 06.07.2009 14:16

Legia jeszcze się z Mięcielem przeprosiła...

!!IRIVER!! 06.07.2009 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 757363)
Tak że jak kupimy jeszcze z 5 dobrych graczy do 18-ki meczowej to będzie moim zdaniem nieźle.

Naprawdę wierzysz w takie jaja? :lol:
Dobrze by było zatrzymać tego Nurkovicia, wziąć kogoś na prawą obronę, zostawić Brożka i dokupić mu kogoś o podobnych 'parametrach'. W 5 nowych kopaczy ja jakoś nie wierzę. Oby Guła wyzdrowiał czem prędzej.

W sprawie Grosickiego - autentycznie, myślałem, że w końcu dojrzał, sądziłem, że chce zrobić karierę, bo ma ku temu potencjał, niestety jednak okazuje się inaczej. To chyba powolny koniec jako takiej kariery tego zawodnika.

Awe 06.07.2009 16:05

http://www.90minut.pl/news/96/news96...sek-LKS-u.html

Wygląda na to, że ekstraklasa ostatecznie bez ŁKS.
Widzew pewnie "awansuje" i nie dość, że Cracovia nie poleci, to awansuje Korona, Arce też się uda...

Pan Jotka 06.07.2009 17:15

Przynajmniej jedna rzecz sie wyjasnila i ŁKS leci. Jagiellonia tez zostaje, w brazach Korona z Cracovia?

slaskWKSslask 06.07.2009 17:32

Wy Panowie coś w Śląsk nie wierzycie. Budżet jako taki dostaliśmy. Vazgec z młodzieżówki Szwecji prztyszedł na bramkę. Spahić,serbski lewy obrońca. Obydwaj za darmo. Trwają testy kolejnego free transferu Vascaka,który może grać na obu stronach pomocy,gośc ograny w Artmedii i Seria A i B. Sądze,że cały budżet, Taraś przeznaczy na 1 zawodnika klasowego ,bądź 2 mniej klasowych;) Telefony od menedżerów ,aby kogoś wpisać na listę płac u Solorza wydzwaniają ponoć cały czas. Puma została sponsorem technicznym. We Wrocławiu w końcu idzie ku dobremu. Stadion,widownia,właściciel,podejście do kibiców. Zjawiają się piłkarze,nikt nie odchodzi. Dawno nie było u nas takiej sielanki. Tfu,Tfu .

John1906 06.07.2009 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 757486)
Przynajmniej jedna rzecz sie wyjasnila i ŁKS leci. Jagiellonia tez zostaje, w brazach Korona z Cracovia?

jeżeli Widzew nie awansuje to w barażach Cracovia z Podbeskidziem a jeżeli awansuje to z Koroną

Zotek 06.07.2009 20:06

http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html

Kolejny dowod na to ze Polska to kraj chorych prezesow

killzone 06.07.2009 20:13

Czemu chorych?

Pogorzelczyk niech nie pierd...i glupot, bo sam takie ceny zaporowe stosuje(vide Lewandoski i jego wycena na 5 mln E :lol:). Widocznie Podbeskidzie nie chce sprzedac Chrapka, przeciez ma do tego prawo.

Krissu 06.07.2009 20:22

http://www.weszlo.com/news/3258

:D

mr_kwolf 06.07.2009 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez weszlo.com
Tak to już w polskiej piłce bywa - jak rozdajesz lodówki na lewo i prawo, to możesz sporo, nawet wygrać Puchar Polski. Ale jak ci lodówki brakuje, to jest po tobie.

:rotfl: :rotfl: ładnie pojechali po Lechoamice :rotfl: :rotfl:

7 kotów 06.07.2009 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 757595)
Czemu chorych?

Pogorzelczyk niech nie pierd...i glupot, bo sam takie ceny zaporowe stosuje(vide Lewandoski i jego wycena na 5 mln E :lol:). Widocznie Podbeskidzie nie chce sprzedac Chrapka, przeciez ma do tego prawo.

Dokladnie,
Teraz placza ze nienormalna cena za Chrapka, a za rok beda za niego krzyczec x mln euro.

Baala 07.07.2009 06:50

Zupełnie jak my za Brożka :>

donPedro23 07.07.2009 06:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 757767)
Zupełnie jak my za Brożka :>

Nie porównuj Mercedesa do Fiata. Brożek to piłkarz kompletny, gwiazda ligi, dwukrotny król strzelców i mamy prawo za niego żądać dużych pieniędzy. A taki dajmy na to Lewandowski na razie się świetnie zapowiada, a co z tego będzie zobaczymy.

arti 07.07.2009 07:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 757389)
Naprawdę wierzysz w takie jaja? :lol:
Dobrze by było zatrzymać tego Nurkovicia, wziąć kogoś na prawą obronę, zostawić Brożka i dokupić mu kogoś o podobnych 'parametrach'. W 5 nowych kopaczy ja jakoś nie wierzę. Oby Guła wyzdrowiał czem prędzej.

W sprawie Grosickiego - autentycznie, myślałem, że w końcu dojrzał, sądziłem, że chce zrobić karierę, bo ma ku temu potencjał, niestety jednak okazuje się inaczej. To chyba powolny koniec jako takiej kariery tego zawodnika.

Bramkarz,Jop, Braz, napad - mam nadzieję, że można na to liczyć. O piątego rzeczywiście może być ciężko choć byłby nie od rzeczy...:)

John1906 07.07.2009 12:46

Chrapek ustalił warunki przejścia do Lecha:
Działacze Lecha Poznań i Podbeskidzia ustalili warunki przejścia Chrapka do zespołu ze stolicy Wielkopolski. Wcześniej Lech ustalił także warunki indywidualnego kontraktu zawodnika z Bielska-Białej.
a Paweł Nowak w Lechii:
http://www.90minut.pl/news/96/news96...em-Lechii.html

matheo91 07.07.2009 13:53

"(...)klub z Bielska-Białej żądał za Chrapka początkowo 1.5 miliona złotych, później niespełna 300 tysięcy złotych mniej, a ostatecznie przystał na kwotę w granicach miliona złotych."
źródło: http://www.transfery.info/news-full-10514.html

Pan Jotka 07.07.2009 14:09

Pluli sie wszyscy w mediach tylko po to zeby spuscic cene. Ja osoboscie nie wiem o co chodzilo niektorym twierdzącym , ze jakoby Chrapek byl przesadnie drogi. 1.5 mln zlotych to okolo 350,000 tysiecy Euro.
Pokazcie mi kraj w Europie, ktory za czolowego strzelca drugiej ligi dalby takie smieszne pieniadze.
Nasza liga jet poprostu tak slaba finansowo, ze srubuje sie ceny w dól. I dlatego podniecamy sie , ze Wisla kupuje Krizma za 350.000 Euro, kiedy w tym samym czasie austriacki Salzburg bierze kolesia z Ziliny za 900.000.... Przeciezk takie ceny jak 100-500 tysiecy euro winny byc norma w czolowych klubach naszej Ekstra(?)klasy.

Baala 07.07.2009 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 757975)
Pokazcie mi kraj w Europie, ktory za czolowego strzelca drugiej ligi dalby takie smieszne pieniadze.
Nasza liga jet poprostu tak slaba finansowo, ze srubuje sie ceny w dól. I dlatego podniecamy sie , ze Wisla kupuje Krizma za 350.000 Euro, kiedy w tym samym czasie austriacki Salzburg bierze kolesia z Ziliny za 900.000.... Przeciezk takie ceny jak 100-500 tysiecy euro winny byc norma w czolowych klubach naszej Ekstra(?)klasy.

Śmieszny jesteś gościu, pokazać ci ligi gdzie za czołowego strzelca z drugiej ligi by tyle płacili? Właściwie całą Europe musiałbym wymieniać oprócz może 6 lig z zachodu. Taki Micański przychodził jako król strzelców II ligi Bułgarskiej za mniejsze pienądze, a 24 letni Chrapek, nawet nie królem strzelców, goli sobie nabił w ostatnim meczu i dlatego znalazł się w czołówce. Przecież ten gość nawet nie grał nigdy w Ekstraklasie a ma 24 lata już. Twoje porównanie z tym Bośniakiem troche śmieszne bo to reprezentant kraju i czołowy zawodnik ligi porównywalnej do naszej Ekstraklasy, a nie drugoligowy średniak. Zreszta ja tam sie ciesze że Lech się w końcu dogadał bo to dla mnie drugi Pitry jest, tylko nikt mi nie wmówi że wywalanie na drugoligowca 1,5 mln złotych mieści się w 'normalności'.

AYALA 07.07.2009 15:46

z Zagłebiem też sie bedzie trzeba liczyc,ich wzmocnienia jak na naszą lige są spore uważam.
http://www.se.pl/sport/pilka-nozna/e...ge_101504.html

arturtsw 07.07.2009 15:48

^^ Oj trzeba będzie... będą walczyć o górę tabeli... coś takiego jak śląsk w zeszłym sezonie... być może nawet lepiej... zobaczymy :)

Wojtas 07.07.2009 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 758031)
z Zagłebiem też sie bedzie trzeba liczyc,ich wzmocnienia jak na naszą lige są spore uważam.
http://www.se.pl/sport/pilka-nozna/e...ge_101504.html



Ale wiesz dobrze jak to jest z tymi "wzmocnieniami " z zagranicy.

Nie lapia sie po Ligach Austriackich ,Chorwackich ,Greckich (czyli srednich, o Francjii czy Niemczech nie pisze nawet)to zmuszeni sa wybrac te najslabsze ,jak Polska a ze pilke kopnac prosto jako tako potrafią to szybko staja sie "gwiazdami",pograja rok ,sprzedadza ich za 500 tys Euro i dalej ida w swiat ,potem lawka gdzies w lepszej lidze,i znowu szukaja szczescia w innym z reguly słabszym klubie byle grac i tak karuzela sie z nimi zamyka.

YkCzyk 07.07.2009 17:32

Ja bym postawił przynajmniej znak równości między ligą polską a chorwacką czy bułgarską, chciałbym żebyś się o tym mógł przekonać w najbliższym czasie jak Wisła skopie dupsko mistrzowi Chorwacji czy Bułgarii. U nas też jest grono piłkarzy, którzy się nie sprawdzili. Tarik Cerić w LKSie nie był jakiś swietny, teraz w Rijece się wyróżnia, tak samo Makriev, który grał kiedyś w Polsce przychodzi jako gwiazda do Levskiego.

Pan Jotka 07.07.2009 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 757995)
Śmieszny jesteś gościu, pokazać ci ligi gdzie za czołowego strzelca z drugiej ligi by tyle płacili? Właściwie całą Europe musiałbym wymieniać oprócz może 6 lig z zachodu. Taki Micański przychodził jako król strzelców II ligi Bułgarskiej za mniejsze pienądze, a 24 letni Chrapek, nawet nie królem strzelców, goli sobie nabił w ostatnim meczu i dlatego znalazł się w czołówce. Przecież ten gość nawet nie grał nigdy w Ekstraklasie a ma 24 lata już. Twoje porównanie z tym Bośniakiem troche śmieszne bo to reprezentant kraju i czołowy zawodnik ligi porównywalnej do naszej Ekstraklasy, a nie drugoligowy średniak. Zreszta ja tam sie ciesze że Lech się w końcu dogadał bo to dla mnie drugi Pitry jest, tylko nikt mi nie wmówi że wywalanie na drugoligowca 1,5 mln złotych mieści się w 'normalności'.

Liga bośniacka porównywalna z nasza..Jeżeli to był czołowy zawodnik ligi porownywalnej z nasza to sie pytam jak Wisly nie bylo stać na niego, a za Brozka(czołowego zawodnika ligii polskiej) chca 4 mln euro..Albo za Murawskiego (czolowoego zawodnika naszej ligi i reprezentanta kraju)Lech bierze 3,2 mln ..
Z calym szacunkiem ale lig w Europie gdzie stac ludzi na niezlych graczy jest nieco wiecej niz 6. Z samej Anglii 3 pierwsze klasy rozgrywkowe maja wiecej hajsu niz niekiedy nasze czolwoe zespoly. Bundesliga i 2.bundesliga takze za 300.000 euro radzi sobie z kupnem. Hiszpania, Wlochy takze . Jak pamietasz to slaby zespol ligi szwedzkiej takze sobie kupil kiedys Burkhardta za pareset tysiecy dolarow...No ale zawsze mozna sie odwolac do ligi w Bulgarii,Macedonii albo Albanii i powiedziec ze oni sobie nie kupia zawodnika z drugiej ligi za takie pieniadze, zatem i my nie powinnismy placic.
Za Lewandowskiego tez Wisle bylo szkoda, bo to w koncu z Pruszkowa byl i z drugiej ligi, a do tego mial zaledwie 20 lat. Nieopierzony. I tyle dawac?To dał Lech i na tym wyszedł całkiem dobrze.
Prawda jest taka ze lezy w Wisle skauting i rzucamy sie nie na to co znajdziemy i wyszukamy, tylko na to co nam podrzucą.

szczebrzeszcz 07.07.2009 17:39

Legia wygrała z Varteksem 3:2
bramka kuriozum
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,...__roku___.html

AYALA 07.07.2009 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 758103)
Ale wiesz dobrze jak to jest z tymi "wzmocnieniami " z zagranicy.

Nie lapia sie po Ligach Austriackich ,Chorwackich ,Greckich (czyli srednich, o Francjii czy Niemczech nie pisze nawet)to zmuszeni sa wybrac te najslabsze ,jak Polska a ze pilke kopnac prosto jako tako potrafią to szybko staja sie "gwiazdami",pograja rok ,sprzedadza ich za 500 tys Euro i dalej ida w swiat ,potem lawka gdzies w lepszej lidze,i znowu szukaja szczescia w innym z reguly słabszym klubie byle grac i tak karuzela sie z nimi zamyka.

masz racje ale na naszą cieniutką lige to starczy, chociaż Strąk co siedział na ławie w SV Ried w naszej ekstraklsie też zawodził generalnie.

John1906 07.07.2009 19:57

wie ktoś kiedy będzie decyzja w sprawie Widzewa ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl