![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A kto by sie takimi szczegolami przejmował...Poplatanie z pomieszaniem + wyrwane z kontekstu maksymy tyle na ogół jest warta wiara |
Moja autentyczna sytuacja- ksiadz sie mnie pyta czy współżyje z moją dziewczyną i czy zabawiam sie własnym ciałem. Może mi to ktos racjonalnie wytłumaczyc po co ksiadz zadaje takie pytania ??
|
Cytat:
Ja wiem,zeby miec wplyw nawet na najbardziej intymne aspekty twojego zycia.Oni sie wpychaja w kazda dziedzine zycia ,zeby zdobyc wladze umyslowa nad ludzmi |
Podobasz mu się i jest zazdrosny ... co Ty nie wiesz, że ksiądz to inaczej pedał?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
u mnie różnie bywało z wiarą katolicką począwszy od gorliwego ministranta przez zarobkową przyszłość lektorską skończywszy na wyrzuceniu mnie z tej organizacji następnie bunt przeciwko księżą i całemu złu KK po dzień dzisiejszy, umiarkowaną wiarę opratą nie na "prawdzie" głoszonej przez księży ale na sumieniu i pozytywnych wartościach, uczęszczam raz na miesiąc średnio do Polskiego Kościoła na emigracji i muszę przyznać że jest dosyć duża różnica w prowadzeniu Liturgii przez księdza. czytania są takie same ale są pewne szczegóły które są prowadzone w inny sposób. Inne jest podejście księdza do uczestników, odbiorców jego kazań i organizacja życia duchownego w parafii .
Ale błędem jest ocenianie Wiary w Boga na podstawie księży bo to nie o to chodzi... uważam że można być dobrym człowiekiem nie będąc wyznawcą księży którzy mają chore i czasami urojone paranoje . Przykładów można podać tysiące. Każdy napewno sie spotakł z nadinterpretacją księdza ale on nie może być wyznacznikiem wiary jest tylko osobą która ma za zadanie głosić prawdę o objawieniu. Od nas i naszego sumienia i własnej wartości zależy jakimi będziemy ludźmi. Wszystko w naszych serach i głowach :) |
Cytat:
|
Cytat:
Jezus zrewidował ST. Cytat:
Księga rodzaju i przymierze Boga z Noem. Nie jest dosłownie tak powiedziane, ale to o to chodzi. Później Jezus mówi: Cytat:
Księga Wyjścia: Cytat:
Cytat:
Cytat:
Łyso? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
... nauki przedmałżeńskie.... nie wiem co o tym myślicie ale dla mnie to lekko... żenujące? |
mhl pl - no chyba to jest oczywiste :) ksiądz musi zrobić szczegółowy wywiad podczas spowiedzi ,nam ksiądz tłumaczył tak że podczas spowiedzi rozmawiamy z BOGIEM za pośrednictwem spowiednika,więc jeżeli chcesz przystąpić do komunii musisz się całkowicie wyspowiadać ze wszystkich grzechów .Sam nie lubię spowiedzi ale jak przychodzi co do czego to mówię wszystko bo przystąpić do komunii z jakimiś grzechami nie dam rady(sumienie mi nie pozwoli ) :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Mam wrażenie, ze ludzie buduja swoje ego na tym, że nie chodzą do kościoła :D no panowie bogato. PS jak byś poszedł następny raz(np. ślub ci się trafi i cie rodzice zmuszą do kościelnego) to nie zapomnij wspomnieć ze chcesz mordować naszch krakowskich żydów:D |
Cytat:
|
Spowiedz dla mnie to czysta socjotechnika i pokazanie kto tu rzadzi . Pierwsza spowiedz ma miejsce bodaj w wieku 7 lat ,przy okazji Komunii Św,wiec ja sie pytam jakie grzechy ma 7 letnei dziecko ? Ze nie posprzatalo pokoju ? Po drugie sam fakt ze spowiadajacy kleczy ,a ksiadz siedzi jest czysto socjotechnicznym chwytem ,zeby pokazac ze jestes tym "gorszym"
|
Cytat:
Księża o seksie. Wierzycie w to że nie stukają sobie na boku? |
Cytat:
|
Cytat:
Tyle. NIe podoba się - nie ma przymusu wiary. |
pan_premier mało precyzyjnie odpowiedzialem - kolekcjonuje szaliki
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim." To (zgodnie z Ewangelią wg św. Mateusza) powiedział pewien Jezus. Może słyszałeś o kimś takim? |
felipe a twoim zdaniem nie powinno byc jakiejs granicy, nazwijmy to przyzwoitosci i dobrego smaku?? co ma ksiadz do tego czy stukam panne czy nie??
|
Cytat:
|
Cytat:
|
piracie biedny,
zrozum nie modlisz sie do księdza. zresztą szkoda mi czasu, mam wrażenie, ze niektórzy w życiu umieją tylko postawić się księdzu...tym ze wiecej do niego nie pójdą. Cytat:
chce podpytać która łatwa :) ten poziom dyskusji sobie może darujmy. bo będzie śmietnik a nie temat |
Cytat:
Do tego moda na wszelkiej maści "kody Biblii" i niedawna - na odkrywanie spisków Kościoła związane z "Kodem Leonarda da Vinci":rotfl: Kościół zawsze budził emocje, dawał pożywkę wybujałej wyobraźni prostaczków oraz hochsztaplerów. Był też wrogiem numer jeden wszystkich niedoszłych twórców utopii: w ostatnim wieku faszystów, komunistów i ich duchowych następców spod znaku tęczy. A najlepsze, że przez lata cała powszechna wiedza o "Inkwizycji" brała się z paszkwilu pewnego protestanta, który co prawda był autentycznym dokumentem historycznym, ale zabrakło przy jego analizie odrobiny krytycyzmu :lol: |
Jasne ten kto krytykuje Kosciol to jest od razu prostaczkiem i hochsztaplerem
|
Cytat:
|
Cytat:
|
chodzicie klepiecie na spowiedzi wierszyki i sie dziwicie, ze ksiądz zadaje pytania.
z księdzem można porozmawiać, jednak jakbyto powiedzieć, często dostosowuje sie on do poziomu rozmówcy. Będziesz gadał z nim jak facet, to sie porządnie wyspowiadasz, będziesz robił dzieciarnię, to tak samo on cie potraktuje.dobranoc :) |
Cytat:
|
Cytat:
Jezus nie burzy starego porządku tylko go dopełnia. |
Moje podsumowanie- temat trafiony i ciekawa dyskujsa. Teraz ide Barcelonie kibicowac pozdro Wiślacy :)
|
Cytat:
Krytyka sensowna, z argumentami zawsze ma sens a "krytyka" dla samej krytyki... Odpuść. EDIT: Mów do słupa, słup jak... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl