![]() |
pozwole sobie jeszcze tutaj wrzucić link do sklepu
hantle gryfy obciążenia itd Możliwy odbiór osobisty w Krakowie www.sortis.bazarek.pl |
Zamierzam właśnie uczęszczać na siłownie ale jestem w tym kompletnie zielony. Chciałbym wyrobić sobie rzeźbę ciała. Miałbym prośbę do kogoś aby napisał mi dobry plan treningowy (szczegółowo http://szalikowcy.com/forum/images/smiles/icon_wink.gif ) i co z odżywkami i dietą.
pozdrawiam |
Jakieś opinie na temat HyperFusion Hi-Teca ? Brał ktoś ? Jakie efekty.. itd
|
Cytat:
PS. Mam nadzieje, że wystarczająco "szczegółowo ;)" odpisałem. |
Spokojnie... ;]
Moim zdaniem (ale to tylko moja sugestia, to że ćwiczę parę lat w taki sposób to mój wybór) Na początek ogólnorozwojówka, w miarę lekka, zapoznaj się z techniką wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Jeżeli chcesz mieć rzeźbę, musisz mieć co rzeźbić, czyli zacząłbym od lekkiej "masówki" (no chyba że uważasz, że masz masę ;] ) Na dietę i suplementy czas nadejdzie, poćwicz około 6 do 10 miesięcy "na sucho" i wtedy pomyśl nad dietą, odżywkami :) Rozpiski niestety nie ułożę, mam nadzieję, że ktoś Ci pomoże, ewentualnie wprowadzi poprawki do mojego rozumowania. |
uwaga ważny komunikat dla kleintów www.mocnysklep.pl i ogólnie pasjonatów kulturystyki
koniec z dawaniem zarobić poczcie polskiej , koniec z jeżdżeniem na koniec świata po odbiór osobisty od poniedziałku sklep ma 'normalną' siedzibę w DH Wanda w Nowej Hucie !!! więcej : http://www.mocnyblog.pl/2008/11/13/w...do-nowej-huty/ |
Witam, mam pytanie. Orientuje sie ktos gdzie mozna kupic tanio sprzet na silke(hantle, obciazenia, gryfy itd)? Z gory dzieki, pozdr
|
na Allegro ;)
|
Mój plan treningowy. Co o nim myślicie?
Dzień 1: Klatka, triceps, brzuch Dzień 2: Plecy, biceps, aeroby Dzień 3: - Dzien 4: Klatka, triceps, brzuch Dzień 5: Barki, biceps, nogi Dzień 6: - Dzień 7: - Klatka: 5 ćwiczeń (wyciskanie na ławeczce płasko, butterfly, atlas, brama, rozpietki) - wszystko 4 serie 10 powtorzen Triceps: 3 ćwiczenia (prostowanie ramion na wyciągu stojąc nachwytem, prostowanie ramion na wyciagu w poziomie, prostowanie ramienia podchwytem na wyciagu stojac, czasem jeszcze prostowanie ramienia ze sztangielka nad glowa) - wszystko 4 serie po 10 powtorzen Brzuch: 4 ćwiczenia (skłony w leżeniu płasko, unoszenie nóg w podporze, skłony tułowia z linką na wyciągu siedząc, skręty tułowia) - 4 serie po 20 powtórzeń, unoszenie nóg - 4 serie 15 powtórzeń Plecy: 6 ćwiczeń (podciąganie sztangielki w opadzie, podciąganie konca sztangi w opadzie, przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie plaskim, ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie nachwytem, unoszenie tułowia z opadu, "szrugsy") - 4 serie po 10 powtórzeń Biceps: 4 ćwiczenia (uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem z "supinacja" nadgarstka, uginanie ramion ze sztangielkami stojąc - uchwyt "młotkowy", uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku, uginanie ramion z rączką wyciągu dolnego stojąc podchwytem) - 4 serie po 10 powtórzeń Barki: 3 ćwiczenia (podnoszenie sztangi wzdłuż tułowia, unoszenie ramion w przód ze sztangielkami, wyciskanie sztangielek siedzac) - 4 serie po 10 powtórzeń Nogi: 4 ćwiczenia (prostowanie nóg w siadzie na maszynie, wypychanie ciężaru na suwnicy, uginanie nóg w leżeniu na maszynie, wspiecia na palce w siadzie (łydki)) - 4 serie po 10 powtórzeń Czy musze wszystkie cwiczenia na dana partie miesni wykonywac po kolei? Czy moge np. zrobić 3 cwiczenia na klatke, potem 3 na triceps i znow pozostale 2 na klatke? Jakies inne porady? Z góry dzieki. |
Robisz daną partię np. klata,dopiero jak skończysz możesz przejść do tricepsa. Dlatego, że musisz cały czas mieć ten mięsień odpowiednio rozgrzany. A jak odejdziesz do czegoś innego to już nie jest to.
Nie wiem jak inni, ale mnie bardziej pasuje biceps z klatką. Ale to osobiste upodobanie i chyba obydwie wersje są poprawne. Na klatkę polecałbym jak najwięcej ćwiczeń na ławeczce - skos, rozpiętki na skosie, wyciskanie sztangi w węższym uchwycie(tylko nie za wąsko bo wtedy idzie w triceps) tez fajne ćwiczenie i szybko można zauważyć efekty. |
Cytat:
|
Serwatkus
jak juz robisz cztery dni na siłce to bym polecał Ci 'split' czyli Dzien 1: trening A Dzien 2: Trening B Dzien 3: przerwa Dzien 4: trening A Dzien 5: trening B trening A: klata, barki, triceps Trening B: plecy biceps, brzuch nogi i aeroby to doloz sobie gdzie wolisz i np te treningi w dniu 4 i 5 mozesz cięzsze zrobic bo pozniej masz kilka dni odpoczynku :) |
Ktoś może polecić jakieś suplementy "mobilizujące" do treningu? Oraz jakieś do szybszej regeneracji?
Byłbym bardzo wdzięczny. |
Szukam jakiejś w miare taniej siłowni w okolicach centrum Krakowa. Zaznaczam że dopiero zaczynam trenować. Może ktoś jakąś polecić?
|
TO ja dołączę się do pytania Zna ktoś jakąś tanią siłke w okolicach zakopiańskiej?borka fałęckiego?
|
Cytat:
all star na zawiłej :) |
spotkanie (porady-konsultacje-wspólne fotki-autografy) odbędzie się w najbliższy piątek (21 listopada) o godzinie 17.30
miejscem jest DOM HANDLOWY WANDA W NOWEJ HUCIE (KRAKÓW) obok stoiska z odżywkami (na 1 piętrze) zapraszam i pozdrawiam MOWA O MISTRZU SWIATA W KULTURYSTYCE PIOTRKU GLUCHOWSKIM |
Cytat:
za 8 wejsc (studencki karnet) 38zł , normalny kilka złotych drozszy Cytat:
a po treningu białeczko i BCAA |
|
panowie ja w tym tygodniu wróciłem po roku przerwy na siłke i nikomu nie zycze :D
nie ma co się lenić, nie dość ze wszystko spada... wydolność, siła, wytrzymałość to jeszcze od zera trzeba praktycznie zaczynać. Także nie ma co się lenić, jak już sie wypracuję jakąś forme to trzeba ją utrzymywać. |
Nie jeden raz ktoś pytał, gdzie kupić odżywki. Otóż jak najbardziej polecam kupować na www.mocnysklep.pl
Dobre ceny, cenne porady odnośne ćwiczenia i diety na GG oraz szybka wysyłka. Robiłem zakupy na tej stronie i na pewno jeszcze nie raz tam kupie odżywki:) Odzywki pierwsza klasa- przy kreatynie i gainerze siła i waga skaczą masakrycznie:) W pierwszym cyklu gainer+ kreatyna waga skoczyła o 7kg w łapie 2cm do przodu, w drugim cyklu gainer+kreatyna waga 4kg w przód i w łapie również 2cm do przodu:) Polecam taki zestaw osobom, którym jest ciężko nabrać masy:) Pozdro |
7 kg po gainerze i kretce?<wow>:>
A ile ważyłeś przed takim cyklem? bo to też jest ważne. |
przed pierwszym cyklem ważyłem 70kg
Brałem tą kreatyne http://mocnysklep.pl/77,creatine-pow...-gratis-!.html I tego gainera http://mocnysklep.pl/114,gain-bolic-...74;-1000g.html opakowania pakowane po 1kg wiec sam decydujesz ile ci potrzeba:) Za drugim razem kreatyna ta sama lecz gainer ten http://mocnysklep.pl/13,musli-gainbody-3000g.html pozdro |
Bi@ły,dobrze ze napiales :)
Cwicze juz 5 mcy,jak na razie dieta + białko ale czuje ze z masa mozna by lepiej zrobic :) Planuje wlaasnie zakupic 4 kg gainbolica Olimpu + mono na poczateki licze na fajny efekt :) |
sklep o którym pisze Bi@ły , mieści sie w nowej hucie (w DH Wanda)
|
Witam
Czy był by ktoś tak dobry i ułożył i plan treningowy z hantlami??(posiadam ławkę) Sztangi i drążka jeszcze nie posiadam(zakupie w ferie) a na siłownie mam trochę daleko i razem z przejazdem strasznie drogo mi to wychodzi. Wiem że samymi hantlami wiele nie zwojuje ale przy dobrym treningu zawsze coś zrobię. Dzięki i pozdrawiam |
Zajrzyj na http://www.kulturystyka.pl/atlas/ i ułóż sobie jakiś plan oparty na ćwiczeniach ze sztangielkami. Wklej go tu potem to sprawdzę. Przy okazji napisz jaki masz staż i ile obciążenia (masz hantle czy sztangielki?).
|
Hantle 20 KG a staż skromny ok. 5 miesięcy na siłowni niestety nie regularnie;/
Poniedziałek Klatka piersiowa, triceps Klatka piersiowa - Wyciskanie hantli leżąc na ławce poziomej 3serie(12 powt.) - Rozpiętki z hantlami leżąc na ławce poziome 3 serie(8-10 powt.) - Przenoszenie hantli w leżeniu w poprzek ławki poziomej 3 serie(8-10 powt.) Triceps - francuskie wyciskanie leząc z hantlami trzymanymi podchwytem na ławce poziomej 3 x 10 powt. - leżąc tyłem na ławce poziomej - naprzemianstronne francuskie wyciskanie ze sztangielkami w chwycie młotkowym 3 x 8powt - stojąc w opadzie tułowia - prostowanie przedramion w tył ze sztangielkami trzymanymi podchwytem 3x8powt Wtorek Dzień regeneracyjny Środa Grzbiet,Barki, Biceps Grzbiet - Unoszenie sztangielek bokiem stojąc 3 x 10 - WZNOSY BARKÓW ”SZRUGSY”: 3 x 12 - Wiosłowanie hantlą w oparciu o ławkę 3 x 10 Biceps - Naprzemianstronne uginanie przedramion ze skrętem stojąc. 3x12powt - Stojąc Ugięcia przedramion w płaszczyźnie czołowej ze sztangielkami trzymanymi w chwycie młotkowym. 3x10 Czwartek Dzien regeneracyjny Piątek Nogi - WYSOKI STEP ZA SZTANGĄ/SZTANGIELKAMI: 3x12 - PRZYSIADY WYKROCZNE: 3x10 - Wspięcia na palce 3 x 12 - Wspięcia na piętach 3 x maks. Do tego 6 Weidera na brzuch |
Cytat:
http://www.mocnyblog.pl/2008/01/11/t...a-same-hantle/ Spróbuj czegoś takiego, chociaż kozackich przyrostów się raczej nie spodziewaj. Na razie nie ma sensu, żebyś sobie dietę układał, ale już się powoli zaczynaj przyzwyczajać do takiego żarcia. Polecam przejrzeć: http://www.sfd.pl/10_wskaz%F3wek_%BF...h-t315293.html . Na brzuch polecam raczej ABS niż A6W, chyba że interesuje bardziej wytrzymałość mięśni brzucha niż wygląd, wtedy A6W jest ok. |
Wielkie dzięki, od poniedziałku zacznę ćwiczyć.
Co do brzucha to wole 6 weidera;D Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam |
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Degustacja suplementów Siłownia Niuton - Kraków - Nowa Huta szczegóły : www.mocnyblog.pl/2008/12/02/skosztuj-gainera/ |
Panowie co lepsze 6 waidera czy ABS? Robiłem 2 razy 6 ale nie skończyłem a ABSu nie próbowałem w ogóle.
A tak w ogóle to dzisiaj przyszedł mi darmowy gainer, którego wygrałem, otwieram go i nie wierze w to co widzę. Znowu wygrałem:):) Panowie polecam zakupy robić w mocnym sklepie, a promocja tylko do 19 grudnia. Może w następnym gainerze znowu będzie kupon:D:) Oto gainer http://mocnysklep.pl/13,musli-gainbody-3000g.html pozdro |
Zależy od celu. Jeśli chcesz poprawić wytrzymałość mięśni brzucha to stosuj A6W, jeśli chodzi o wygląd mięśni to ABS (A6W uwidacznia tylko górne partie mięśni). Osobiście uważam, że na zimę, jak jest się na masie i przybywa też trochę tłuszczyku, nie ma się co męczyć jakimiś ABSami i ja robię dwa ćwiczenia po dwie serie na brzuch. Na wiosnę pewnie dodam jeszcze jedno ćwiczenie, albo po serii do tych, które robię i myślę, że będzie git.
|
kto nie dał rady wpaść wczoraj do ncku - jutro beda gainery do wypicia w niutonie na os. kosciuszkowskim !
|
Miło miło :). Sczególnie, że Niuton na Koścuszkowskim to wiślacka siłownia.
Ps. Przed wakacjami była rozmowa o Muay Thai w Raczadamie. Zapisał się ktoś? :) - masa to nie wszystko!! |
A to chyba osobny temat jest nt. sztuk walk
ja bym wrocił na muay thai ale mam zrabane kolano i raczej mysle o BJJ |
Trochę to dziwne bo prawdopodobieństwo uszkodzenia kolana jest podobne na bjj (tutaj nawet wyższe) i muay thai.
|
No też mi się tak wydaję więc ted pomyśl logicznie nad tym xD
|
Cytat:
Ogólnie treningi bardzo fajne i ciekawe, w grupach dla początkujących wszystko tłumaczone od podstaw i powtarzane na kolejnych treningach dla utrwalenia, co nie znaczy, że treningi sąnudne, bo na każdym jest coś nowego. Są dwie grupy dla początkujących: 1) poniedziałek i środa o 18:30 2) wtorek i czwartek o 20:00 Obydwie grupy mają wspólny dodatkowy trening w piątek o 19, gdzie można przyjść poćwiczyć na sprzęcie wybrane ćwiczenia, bez narzucania ich przez trenera (każdy ćwiczy co chce). Jak się zapisywałem to więcej osób było na grupie wtorek-czwartek i nie można już było do niej dołączyć.Nie wiem jak jest z tym teraz. Na pierwszy trening można przyjść za friko, wystarczy przynieść jakiekolwiek spodenki i koszulkę, żeby mieć w czym trenować. Ćwiczy się boso, więc nie trzeba żadnego obuwia. UWAGA: nie można przyjść i pooglądać! Jak ktoś chce spróbować to przychodzi ze strojem i ćwiczy :-D Fajny sport, fajny trener, ciekawe treningi, spoko atmosfera - polecam :) Stronka klubu: http://www.thaiboxing.pl/ A co do masy to jak mawia trener "mięśnie nie muszą być duże, muszą być silne" ;) |
Cytat:
Sam newieim, w MT duzo pracy nog, unoszenia do blokow, low/middle/high kicki oraz kolana. W BJJ tylko dzwignie na nogi (poprosilbym zeby mi nie zakładali) i walki w stojce i partnerze gdzie noga jest mniej obciazona w najgorszym wypadku pojde na boks lub zwykłe zapasy/grappling |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl