Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Boks na świecie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5159)

tomorow 21.03.2010 20:09

Cytat:

Andrzej Wawrzyk (17-0, 10 KO) wyraźnie na punkty pokonał Lee Swaby'ego (25-24-2, 11 KO). Brytyjczyk prócz groźnych min i uśmiechów nie robił w ringu nic co by mogł zagrozić Wawrzykowi. Swaby pokazał tylko dobre przytowanie fizyczne oraz odporność na ciosy. Waka była zakontraktowana na 8. rund.

Pierwsze rundy przebiegały dosyć spokojne. Wawrzyk przeważał częściej zadawając ciosy serią. Swaby natomiast odpowiadał jedynie pojedynczymi ciosami. Anglik chciał zdekoncentrować Wawrzyka i wtedy zaatakować, często opuszczał ręce i prowokująco zachęcał do walki. Andrzej pokazał jednak duże doświadczenie i walczył cały czas swoje. Dopiero od 6. rundy Polak zaczął przyspieszać i zmuszał rywala do szczelnej gardy. Swaby powoli zaczynał wyglądać, że nie ma już ochoty bić się dalej. Walka do samego końca wyglądała w taki właśnie sposób. Sędziowie przyznali zwycięstwo Wawrzykowi we wszystkich rundach pojedynku. Polak zapowiedział, że będzie pracował nad sylwetką oraz dynamiką. Wawrzyk przyznał, że na obozie w Zakopanem ma pomagać Albertowi Sosnowskiemu w przygotowaniach do Witalijem Kliczko.
źródło: bokser.org

Zwłaszcza brawa dla Andrzeja za którego najbardziej trzymałem kciuki!

Kolumbus 14.04.2010 22:03

Tomek Adamek 10 dni przed walką - GRUBO 8]

http://www.bokser.org/content/2010/0...damek_team.jpg

simone 14.04.2010 22:29

Ładnie "przykoksił", niedługo to będzie problem żeby go od Pudziana odróżnić :P

QBAS 15.04.2010 00:19

No ciekawe jaką będzie miał wagę.
Już nie mogę doczekać się tej walki. Tomek jesteśmy z Tobą!

OPTIMUS_(konto_usunięte) 15.04.2010 22:02

Byłbym bardziej spokojny o walkę jak by w narożniku był Dmitruk . A tak mam lekkie obawy . Tak czy siak Do Boju Za POLSKĘ ! ;)

kamilll1906 24.04.2010 18:50

wiadomo dokladnie o ktorej Adamek wyjdzie na ring?

UniaTarnówZKS1928 24.04.2010 19:30

Ok 6.

Najlepiej sobie wstań o 5:30 żeby nie było na mnie;]

Wcześniej czeka nas Gala w Gdyni czyli Polska kontra ludzie z ulicy... I jak tu się w Polsce rozwijać jak podobną galę by wielu z nas na osiedlu zrobiło.

Lewy'88 24.04.2010 19:50

Moim zdaniem Adamek musi wytrzymać pierwsze 5-7 rund, a zrobi to bez problemu bo jest inteligentnym zawodnikiem i nie leci na wymianę jak tylko jest szansa. Później dojedzie Arreole i wygra przed czasem ew. TKO

WILU TS 24.04.2010 20:17

Wiem że to nie patriotyczne i w ogóle będę zbluzgany,ale życzę Adamkowi porażki - mam nadzieje że jego pycha i zarozumiałość wreszcie zostaną utemperowane i to dziś w nocy.

Eternit 24.04.2010 20:27

Andrzej Wawrzyk dzisiaj walczy na tej gali w Gdynii?

UniaTarnówZKS1928 24.04.2010 20:44

Nie ma Wawrzyka. On będzie walczył na kolejnej gali 9 maja.

Walczą Jonak, Bienias, Myszkin i Dawid "walczę tylko z kelnerami" Kostecki.

Michal_b3 24.04.2010 20:46

Jakby nie udało mi się wstać na walkę Adamka to wiadomo o której będzie powtórka?

Lewy'88 24.04.2010 21:12

9.00, 21.40- walka Adamka z Arreolą

7.40, 19.30- pówtórka całej gali

WILU TS- racja Adamek jest trochę zarozumiały, ale teraz w świecie boksu to normalne. Wszyscy na konferencjach prasowych ostawiają taką szopkę i zgrywają cwaniaków. Haye też cwianaikował przed walką z Waujewem a w ringu nie był taki pewny siebie (później zrzucał to na rzekomą kontuzje łokcia której się nabawił w 2 rundzie :lol:) Za to Pudzian zdecydowanie przesadza i jemu przydała by się lekcja pokory od Sylvi

Jachcik 24.04.2010 21:15

Pudzian uważa że da rade Fedora Emalienko w ciągu 2 lat pokonac ;) Śmieszne

Jaroo1 24.04.2010 21:26

Cytat:

Wiem że to nie patriotyczne i w ogóle będę zbluzgany,ale życzę Adamkowi porażki - mam nadzieje że jego pycha i zarozumiałość wreszcie zostaną utemperowane i to dziś w nocy.
mhm a jakby nie byl zarozumialy to bys napisal ze jest cipka wiec niech przegra i sie schowa. A co ma mowic ze jest zerem i walczy tylko po to aby kase zarobic? Chlopak jest ambitny i widac ze sobie wmowil ze jest mocny i dobrze bo w sporcie glowa wazniejsza jest od umiejetnosci ale oczywiscie typowy polaczek musi zyczyc Polakowi ktory wychyla sie poza pewne normy zeby dostal w....... i zszedl na ziemie

WiślakNH 24.04.2010 21:30

Na konferencjach podgrzewanie atmosfery jest normą,jednak ja uważam,że Adamkowi sodówka w żadnym wypadku do głowy nie strzeliła.Z niecierpliwością czekam na walke i mam nadzieję,że będzie wygrana,,swoją drogą parę złotych u bukmachera zostawiłem :)

qchar90 24.04.2010 21:35

i to jest roznica miedzy Adamkiem a Gołota, wierzy w siebie, ma głowe do sportu i nie czuje sie gorszy
Gołocie do zdobycia mistrza swiata w wadze ciezkiej zabraklo troche szczescia( walka z Johnem Ruizem) i psychiki, do konca wierzylem ze uda mu sie zdobyc mistrza, zarywalem noce dla Andrew...
psychike Adamek ma i to jest wielki plus.

Dean 24.04.2010 21:37

Ktoś może przesłać program walk na dzisiejszy wieczór?

I mam jeszcze pytanie, na jakim kanale można to obejrzeć?

Michal_b3 24.04.2010 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lewy'88 (Post 888239)
9.00, 21.40- walka Adamka z Arreolą

7.40, 19.30- pówtórka całej gali

Na jakim kanale? Ogólnodostępny Polsat czy Polsat Sport? Jak to drugie, to macie może link do transmisji na sopcaście?

For_FuN_ 25.04.2010 01:19

Przeciez Golota dwukrotnie zdobyl pas(z Ruizem i z Byrdem)...ale zostal bezczelnie oszukany przez sedziow(co jest praktycznie standardem w obecnym boksie)...

Co do Adamka, to w dalszym ciagu twierdze, ze to nie jest bokser wagi ciezkiej. Jesli meksykaniec raz czysto go trafi, to bedzie po walce. Zycze mu jak najlepiej, ale z "gigantami"(chociaz to obraza dla starych mistrzow) nie ma najmniejszych szans.

Erich Zann 25.04.2010 01:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michal_b3 (Post 888265)
Na jakim kanale? Ogólnodostępny Polsat czy Polsat Sport? Jak to drugie, to macie może link do transmisji na sopcaście?

http://www.soccer-live.pl/transmisje.php?id=pozostale

SpoXsteR 25.04.2010 02:25

o ktorej w koncu ten Adamek bo gdzie nie spojrze w program TV to pisze 3;00 (trwa..) , mowa o ogolnodostepnym Polsacie, wiem ze to nie od razu walka tylko jakies inne.. ale pisze jak byk poczatek gali o 3;00 (otwarty Polsat)

na ch.. tyle czekalem jak ktos wyzej pisze ze ok 6;00 tak?

trial 25.04.2010 03:28

Podzielam niepokój kolegi wyżej, u mnie to już druga próba:-D Wstałem o 3, odpalam TV, a tu wróżka, która rozwiewa wątpliwości pewnego pana, mówiąc, że gala o 4, więc przestawiam budzik i odpoczywam godzinkę, wstaje rozochocony, a tu powtórka z rozgrywki można rzec:D

Kamil91 25.04.2010 03:31

O 5.15 zaczyna się na polsacie otwartym

UniaTarnówZKS1928 25.04.2010 05:05

Nawet się pomyliłem bo będzie walczył kilka minut po 6 ;]

Zawsze lepiej przeszukać neta przed walką.
http://sport.wp.pl/kat,1878,title,Wa...l?ticaid=1a0cd

1q2 25.04.2010 06:28

Jak dla mnie przejebał.

ps :D

WILU TS 25.04.2010 06:31

Wałek na miarę Wałujew - Holyfield,Adamek i waga ciężka to śmiech na sali,zapomniał chyba że boks polega na zadawaniu ciosów.Szkoda bo zasłużył w pełni na przegraną.

SpoXsteR 25.04.2010 06:31

Amerykance byli sedziami? balem sie ze walna walka jak to maja w zwyczaju..
koles kompletnie obity, kontuzja, Adamek nic.. no i ladniej walczyl dla oka, mniej chaotycznie ala bitka w barze mlecznym
Areola machal raczkami i na kozaka "no chodz.." zeby sedziowie dali sie nabrac ze niby taki mocny i pewny siebie.. czul w duszy ze przepierdala :)

BRAWO

UniaTarnówZKS1928 25.04.2010 06:32

i wygrana;) Brawo Adamek! Trudno się było spodziewać jakiejś wymiany ciosów a Adamek walczył bardzo mądrze i moim zdaniem wygrał zasłużenie.

Wściekłość Areoli nic mu nie dała i to jego rzucanie świadczy o tym że po prostu go wku*** że ciągle go Adamek punktuje.

Choć trzeba jasno powiedzieć że jakby był werdykt w drugą stronę to jakoś specjalnie nie można by płakać bo walka była wyrównana.

Ivory1906 25.04.2010 06:34

SpoXsteR masz racje co do tego ze Tomek walczyl ladnie dla oka :) moim zdaniem pokazal wiecej boksu noi rzeczywiscie mniej chaotycznie. Ja rozumiem ze to waga ciezka ale to nie moze byc powod zeby isc na otwarta wymiane z kims takim jak Areola. Adamek walczyl madrze. Tak czy siak wielkie BRAWA dla Tomka :)

FajQ 25.04.2010 06:42

Brawo dla Adamka za wygraną.Pojedynek wyrównany jednak miałem wrażenie ,że jakby Arreola się mocno wkur***ł to Adamek skończyłby jak Najman z Pudzianem.Tomek musi przybrać na wadze i przede wszystkim wyrobić sobię mocniejsze uderzenie bo miałem wrażenie,że Arreola nie odczuwał ciosów.

trial 25.04.2010 06:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 888329)
Wałek na miarę Wałujew - Holyfield,Adamek i waga ciężka to śmiech na sali,zapomniał chyba że boks polega na zadawaniu ciosów.Szkoda bo zasłużył w pełni na przegraną.

Człowieku przemyśl przynajmniej to co masz zamiar napisać. Denerwuje mnie jak czytam takie posty ludzi, którzy udają wielkich znawców. Zazdrościsz mu czy co? Wygrał bo był lepszy. Tyle w temacie.

Jaroo1 25.04.2010 06:44

Cytat:

Wałek na miarę Wałujew - Holyfield,Adamek i waga ciężka to śmiech na sali,zapomniał chyba że boks polega na zadawaniu ciosów.Szkoda bo zasłużył w pełni na przegraną.
wałek to jest z twoim pobytem na tym forum. Po pierwsze skoro eksperci mowia ze Adamek walczyl lepiej to po **** z siebie robisz wiekszego eksperta i tu piszesz o jakichs walkach... po drugie ciosow to Adamek zadawal i to duzo ale jako chlop ktory potrafi myslec nie szedl na otwarta wymiane tylko sie cofał i punktował Arreole, no tak ale ty jestes najlepszy i najmadrzejszy. Poszedlbys na wymiane i po kilku sekundach bys lezal, i pewnie tak samo bys chcial zeby poszedl na wymiane Adamek i przegral wtedy bys sie podniecal ze Adamek to **** zarozumialy i przegral. Szacunek dla niego ze walczy z takimi kolosami i daje sobie rade a ty czlowieku odpusc sobie bo chyba masz wyjebane kompleksy
Edit
No prosze sam Arreol przyznał ze dostal wpierdziel. Morda poobijana, kontuzja reki. Jego druga w karierze przeboksowana walka na dystansie 12 rund. Ale oczywiscie wilu ts jest madrzejszy i wie lepiej od 99,9 % ludzi jaki powinien byc werdykt buhehhehhe

UniaTarnówZKS1928 25.04.2010 06:50

Można uważać że Tomek powinien przegrać ale argument "boks polega na zadawaniu ciosów" świadczy tylko o wiedzy danej osoby.

No chyba że Areola liże dupe Adamkowi i dlatego mówi dla HBO że "dostał lanie" i przegrał zasłużenie? Pewnie kłamie ;]

sqallpl 25.04.2010 06:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 888329)
Wałek na miarę Wałujew - Holyfield,Adamek i waga ciężka to śmiech na sali,zapomniał chyba że boks polega na zadawaniu ciosów.Szkoda bo zasłużył w pełni na przegraną.

Widze eksperta. Klaniam sie nisko.

Rozumiem ze dzis wolalbys zeby Wisla strzelila 14 bramek, mimo ze Lech strzelilby ich 15?

Jak masz pisac takie gowniane posty to lepiej idz spac. Jak sie takie cos czyta to tylko sie czlowiek w****ia zamiast cieszyc, ze swietnej postawy Polaka.

Teraz dopiero zauwazyem, ze napisales ze to walek na miare Holy - Valuev. Ogladales wogole tamta walke? Przeciez tam Holyfield obkoczyl Valueva jeszcze bardziej niz dzisiaj Adamek Arreole. Sprawdz statystyki ciosow dzisiejszej walki. Zmartwie Cie ale to Adamek zadal duzo wiecej ciosow niz Arreola.

BTW. Ludzie z HBO komentujacy boks od 40 lat, czy chocby Lennox Lewis to jednak mniejsi eksperci niż Ty. Dlatego chyba jednak zgodze sie z Twoim zdaniem.

Jeszcze jedno. Skoro wspomniales o Holydieldzie i smiesznosci Adamka w wadze ciezkiej. Holyfield w walce z Vaulewem wazyl mniej niz Adamek dzisiaj i jest od Polaka nizszy.

Dziekuje dobranoc.

flamengista 25.04.2010 07:07

Wspaniała walka, oglądało się to z przyjemnością.Tempo niesamowite, mnóstwo ciosów - zupełnie jak nie waga ciężka. Wielkie brawa zarówno dla Adamka (za mądrą postawę, świetną realizację założeń taktycznych), jak i Areoli (za waleczność, widowiskowość i wielką klasę po ogłoszeniu werdyktu).

Ja liczyłem się z remisem, szczególnie że walka odbywała się na terenie Areoli. Nie przejmowałem się jednak tym zbytnio, bo liczył się styl. Całe USA oglądało tą walkę i Adamek zrobił świetne wrażenie. Ale miło, że i sędziowie zachowali się fair.

Adamek faktycznie robi postępy w wadze ciężkiej - mimo przybrania na wadze zachował swój główny atut - szybkość. Nie wiem tylko, jak to pogodzić z pracą nad siłą - a jest to konieczne. Bo ciosy Tomka są zbyt słabe jak na tą kategorię.

Wygrana z Areolą to wielkie osiągnięcie, eksperci widzieli w Latynosie faworyta. To z resztą bardzo fajny zawodnik i z przyjemnością oglądnę jego kolejną walkę. Gdyby jeszcze się zdyscyplinował i 20 kg zbędnego sadełka przerobił na mięśnie...

Jachcik 25.04.2010 07:32

Trzeba się cieszyć, że wygrał Polak. Ale jak wcześniej ktoś napisał, nie moglibyśmy się obrazić, jeżeli zwyciężył by Areola. Jak na swoją wagę i wylewający się tłuszcz, Arreola mnie zdziwił, tym że nadawał praktycznie cały czas tępo. Adamek sie zachował mądrze i próbował punktować. Jeżeli prawda jest w tym że od czwartej rundy bolała Areole ręka, to wynik mógłby być inny. Przed pojedynkiem stawiałem, że Adamek znokautować nie znokautuje, bo ciosu kończącego nie ma, ale jeżeli doprowadzi do konca zostanie oceniony lepiej przez sędziów. Amen ;)

Hudy 25.04.2010 07:35

"Tomasz Adamek pobił olbrzyma"-media
właśnie w tym problem, że teraz będą pięściarze którzy byli przy meksykańcu olbrzymami tak jak ukraińcy
mam nadzieję, że Adamek da soobie przynajmniej jeszcze trochę czasu a nie za kolejne 2 miechy walka o tytuł
chociaż z drugiej strony póki co wychodzi mu ten plan w 100%
jeszcze jakby kogoś na topie znokautował byłby gwiazdą w mediach:)))

Kocur 25.04.2010 07:39

Gratulacje dla Tomka bo wygrana niezależnie w jakim stylu jest wygraną.

Mam apel do piszących o Kliczce czy walce o mistrzostwo świata za 2-4 tygodnie - odstawcie alkohol / narkotyki czy to tam bierzecie. :)

Polecam oglądnąć jakąkolwiek walkę Kliczki będącego w słabszej dyspozycji a potem pisanie o mistrzostwie świata.

tofik 25.04.2010 08:35

Wow, nie spodziewałem się. Brawo dla Adamka. Wreszcie mamy dobrego boksera, którego cenią eksperci na całym świecie!

Ps. Będzie powtórka ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl