Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Legia Warszawa - Wisła Kraków niedziela 26.10.2008 godz.17 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4969)

melin 23.10.2008 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafiABG (Post 618698)
Jest gdzieś dostępne video z tym odepchnięciem sędziego przez brazylijczyka Grzelaka ?

Na stronie allgoals.pl można ściągnąć Ligę+ z 9 kolejki - i jak widzę tam na forum już są prośby o wideo sytuacji z Boguskim...

pchelas 23.10.2008 20:56

Faul był na czerwoną kartkę temu nie da się zaprzeczyć. W*****a natomiast relatywizm tej zakichanej komisji(gdzie Grzelak?) i tryb w jakim została sprawa rozwiązana(czego nie wezwali Boguskiego?)..

nesta 23.10.2008 20:57

Co za sk... pierd... i tyle w tym temacie. Po prostu rozpedzic to cale bagno, ten uklad pilkarski w tym kraju na wszystkie strony.

tommiyacht 23.10.2008 21:00

Mielismy 2 (slownie dwóch) ofensywnych graczy. Wypadl nam jeden , ktory robi caly wiatr. no i tyle w tym temacie. Paweł, w Tobie nadzieja, strzel choćby z kolana. Tylko kto ci te piłki dogra...

nesta 23.10.2008 21:07

Ludzie, przeciez to jest rozboj w bialy dzien ! Tego nie mozna tak po prostu zostawic... Ja teraz czytam, ze Grzelak odepchnal sedziego i w ogole tej sprawy nie omawiano, a Jarzebowskiego zaprosili do skladania wyjasnien w odroznieniu od Boguskiego. Co to ****a za jaja sa ?!

KOMINEK 23.10.2008 21:15

:evil: Panowie pismo do C+ i Komisji (L)igii i ślemy protest tak by im skrzynki się pozapychały :evil:

czesiu 23.10.2008 21:16

Nawet mnie to nie dziwi, bo można się było tego spodziewać. Szala będzie walił łokciem po oczach, a i tak wszyscy będą patrzeć w drugą stronę - to normalne, bo przecierz ma ksywkę łokietek. Graliśmy już w tym roku z L z Boguskim w składzie i wyszło jak wyszlo. To może bez niego będzie lepiej.

westersyl 23.10.2008 21:27

Mam pytanie z ilu kamer była przedstawiona ta sytuacja ? Z tego co pamiętam to z jednej ?
Dla mnie to jest kuriozalne, na video wygląda wszystko inaczej, dużo zależy od perspektywy. Ile raz i na jakich szczeblach zdarzały się takie sytuacje że z jednej powtórki widzisz ewidentny rzut karny, a na drugie mówisz " kurcze on go przecież nawet nie dotknął". Nie chodzi tutaj o to, że Boguski go nie kopnął po prostu sadzę, że nie było to tak brutalne jak ukazane zostało to w C+.

Stare powiedzenie jak najbardziej aktualne: "Telewizja kłamie"

unpredictable_wislaczka 23.10.2008 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 618694)
Tu masz 100% racji.
Żal w tym wszystkim Boguskiego: jeden z najgrzeczniejszych chłopców w lidze wydymany przez głupców, ktorzy niestety nadal mają tu władzę.

Rafał, trzymaj się, ta banda pętaków po prostu Ciebie się boi.
Oby Cie to nie załamało, ale uświadomiło jak wiele znaczysz....

Dokładnie! Rafał zawsze mi się kojarzy z meczem Wisły z Bełchatowem,jak wrócił zaraz po wypożyczeniu, sfaulował któregoś z piłkarzy GKS i tak to przeżywał,że pare razy go pytal czy nic mu nie jest(a faul wcale nie był ostry). A tu nagle dostaje dyskwalifikacje na 2 mecz....:/ Śmiech na sali w biały dzień. Paweł pyknij im z 3 brameczki i pokaż,że chcieli sobie pomóc,ale i tak im nie wyszło!!!

jabadabaryba 23.10.2008 21:31

jakas reakcje by sie przydała ze strony klubu tylko ze "W dodatku na postanowienie Komisji Ligi nałożono rygor natychmiastowej wykonalności, co wyklucza możliwość odwołania" co troche utrudnia nasze odwołanie. No nie wiem, niech zarząd próbuje, ja juz dziesiątki mailów powysyłałem do ekstarklasy w tej sprawie ze zdenerwowania, ale przecież nawet tego nie czytają ;p

kerim 23.10.2008 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jabadabaryba (Post 618745)
jakas reakcje by sie przydała ze strony klubu tylko ze "W dodatku na postanowienie Komisji Ligi nałożono rygor natychmiastowej wykonalności, co wyklucza możliwość odwołania" co troche utrudnia nasze odwołanie. No nie wiem, niech zarząd próbuje, ja juz dziesiątki mailów powysyłałem do ekstarklasy w tej sprawie ze zdenerwowania, ale przecież nawet tego nie czytają ;p

podaj linki do ekstraklasy i kanału , piszmy i zapchajmy im skrzynki, niech widzą że przeginają

krzywy 23.10.2008 21:44

teraz ratuje nas tylko przełożenie meczu np ze względu na zatrucie pokarmowe. Dać całej drużynie do zjedzenia jakąś zdechłą krowe i załatwione.Pomęczy ich pare dni i tyle. Jirsak wyzdrowieje i Boguski odpokutuje kare i ich pukniemy piątką

seba 23.10.2008 21:45

wyslac do warszawki młodą Wisłe(ani jednego zawodnika z szerokiej kadry)... mecz jest na c+ i w tvp2 niech sie cieszą, bedzie wysoki poziom...


ps. link do ligi+ to : [email protected]

jabadabaryba 23.10.2008 21:46

http://www.ekstraklasa.org/ekstraklasa/spolka/ tutaj masz do ekstraklasa ;D do ligi plus by sie przydal to szukam, jak znajde wrzuce do tego posta

Ale ludzie bez przesady. Ja wiem ze Boguski to wazne ogniwo, prawie tak jak Brozek ale Legia nam nie straszna. Kim oni nas straszyc mogą? maja swojego Rogera i Astiza i sie na tym konczy. Takze spokojnie, bez Rafala bedzie trudniej ale sobie poradzimy ;]. Tylko zeby jeszcze Tomek Jirsak zdarzył..

qwertyuiop3 23.10.2008 21:49

Nie ściągajcie Ligi+ bo nie ma tam tej sytuacji, bylo to w Lidze + Extra.
Tutaj jest link do tego fragmentu programu, ktory nas interesuje: http://www.sendspace.com/file/ekkpib

LooNatyk 23.10.2008 21:53

na prawde, dalej mam cisnienie po tym.. z jednej strony halo, ze korupcja. A to co jest? IMO to najczystasza korupcja, z tym, ze w bialych rekawiczkach. Sprawa smierdzi na 2 kilometry i nikt mi nei powie, ze tak nie jest. Moze i zaslugiwalo na czerwien to co zrobil Rafal, ale jak podkresla sedzia WIDZIAL cala sytuacje, a to glowny argument, ktory stwia pozal sie Boze ekstraklasa.

edit:i jeszcze co do c+, niech sie gonia patalachy. ciesze sie, ze sa livestreamy i mozna ich dymac co weekend.

Ricken 23.10.2008 21:58

A ja się nie przejmuje wynikiem.Ostatnia porażka na Łazienkowskiej była spowodowana w dużej mierze przez nieudolność Dudki.Może rzeczywiście to małe zgrupowanie będzie dobrą rzeczą. A co do Boguskiego to nie ma co już pisać bo nic nie zmieni.Maciuś iwański wspomniał: mamy lepszy zespół , lepszych piłkarzy to ciekawe czemu im tak źle szło z dziewięcioma ,,juniorami,, i dwoma ,,inwalidami,, w Superpucharze:-p :D

igortsw 23.10.2008 21:58

W sprawie Boguskiego i całej Komiski (L)igi :"Historia zoboowiązuje" niegdyś wojskowi teraz cała komisja itd. (ktoś chyba kiedyś dobrze powiedział "nie ma cwaniaka nad Warszawiak" mam nadzieje że to cwaniactwo wyjdzie im w tym tygodniu bokiem). Miało być w tym roku bez napinki z mojej strony ale jak tu wytrzymać jak 3 dni przed meczem wyrzucają ze składu meczowego najlpiej dysponowanego grajka przez jakąś Komisje....
(sory za offa :P)

Co do meczu, myśle że po mimo dość słabego poziomu jaki preznetowali zarówno wojskowi jak i nasi takie mecze zawszew mobilizują tak więc ja licze na nie zły mecz. Cieszy też fakt że wkońcu obejrze wyjazdkowy mecz z Legią w TVP, a nie łapiąc przeskakujące klatki w SopCascie :D.

donPedro23 23.10.2008 21:59

Jeśli szukać jakiś pozytywów z tej całej sytuacji, to jest szansa, że Mały zagra od początku, a on jest teraz w gazie, walczy, haruje za dwóch i chyba najbardziej mu się chce ze wszystkich. To jest dla Patryka niepowtarzalna szansa, żeby powalczyć o miejsce w drużynie. Oczywiście bez Boguskiego i Jirsaka będzie bardzo ciężko, w środku dwóch defensywnych pomocników, mało kreatywnych, więc obowiązek konstruowania akcji spadnie na skrzydłowych (Małecki - Zieńczuk). No chyba, że Mały zagra za Brożkiem, a na skrzydłach Zieńczuk - Łobodziński. Ciekawe czy trener Skorża znajdzie miejsce dla będącego ostatnio w niezłej dyspozycji Diaza. Jeśli chodzi o obronę to wróciłbym do wariantu z Cleberem, który jest pewniejszy niż Marcelo, a w tak ważnym meczu nie możemy sobie pozwolić na eksperymenty w defensywie.

kerim 23.10.2008 22:07

poszło do kanału i leśnych dziadków , piszcie jak najwięcej niech to nie pozostanie bez echa , niech dupki troche żle sie poczują

lucekj 23.10.2008 22:07

PŁAKAĆ mi się chce z bezsilności!!!!

Warszafka mnie dobija pisałem o niej juz nie raz za co dostalem BANY!!

Cytuje swoje wypowiedzi z maja 2007 ---- NIC SIE NIE ZMIENIA!!! *****

#2806
Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucekj (Post 618390)
przesada jest stwierdzenie ze Legia nie kupowała SERYJNIE bo to jest klub najbardziej zamieszany ze wszystkich w te afery i tutaj nie chodzi o ostatnie 10 czy 15 lat!

#2808
Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucekj (Post 618390)
Kupowanie swoją drogą a przecieranie szlaku przez "miski" swoją drogą, procz kupowania masa innych rzeczy czyli np. eliminacja przeciwnikow, terminarz itp itd

#2815

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucekj (Post 618390)
Panowie od kiedy sledze wydarzenia w pl lidze to ZAWSZE bylo tak ze Legia miala rozne przywileje i dziwne zbiegi okolicznosci( Nasty nazywa to MEDIAlnoscia, ja troche inaczej, nie bede tutaj wypisywal wszystkiego bo musialbym posiwecic kilka godzin i odwolac sie do konkretnych meczow(ktorych w sezonie bylo co najmniej SPORO)


nie chce mi sie dalej cytowac, ale oddaja powyzsze wypowiedzi odzwierciedlaja dzisiejsza sytuacje


LEGIA-PZPN-J.WOJCIK- KORUPCJA - SZTAMA NA WIEKI!

donPedro23 23.10.2008 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qwertyuiop3 (Post 618763)
Nie ściągajcie Ligi+ bo nie ma tam tej sytuacji, bylo to w Lidze + Extra.
Tutaj jest link do tego fragmentu programu, ktory nas interesuje: http://www.sendspace.com/file/ekkpib


przy rozpakowywaniu pyta o hasło, może ktoś by napisał password
ty

westersyl 23.10.2008 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez donPedro23 (Post 618777)
przy rozpakowywaniu pyta o hasło, może ktoś by napisał password
ty

hasło: allgoals.pl

fst 23.10.2008 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez weszlo.com
Trzeba jednak pamiętać, że na podstawie zapisu wideo można karać tylko za te zdarzenia, których nie widział sędzia.

A to dziwna sprawa bo o ile sie nie mylę to sędzia całe zajście widział i w jakiś sposób interweniował.
link do całości: http://www.weszlo.com/news/1539

darotsok73 23.10.2008 22:27

Widzę że Warszawa ,Urban, a zwłaszcza Walter muszą mieć sukces-wszelkimi sposobami.
Jeśli sie należała dyskwalifikacja to trudno, ale z duchem sportu powinna obowiązywać od następnego meczu, tak jest na Wyspach i dobrze się sprawdza i ogranicza możliwość manipulacji.
Jakoś nie widzę postów warszawiaków w tej sprawie.
I tak wygramy.

e 23.10.2008 22:31

http://pl.youtube.com/watch?v=Osez6Mgeg2Y

westersyl 23.10.2008 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 618786)

To się nadje tylko i wyłącznie do jakieś sportowych jaj.
Po pierwsze gówno tam widać. Po drugie to on tak naprawdę mu nic nie zrobił.
Do tego komentarz " To jest czerwona kartka" nadaję się do śmiechu warte.
W Serie A to po pierwszej kolejce zawodników im by zabrakło do gry gdyby za takie "zaczepki" zawieszali zawodników.

GregorTS 23.10.2008 22:44

no kur.. kopnał go ewidetnie ;/ Ale zagrac powinien. Sedzia nic nie gwizdnal chociaz to widzial, ustawil zawodnikow i ok.

nesta 23.10.2008 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czesiu (Post 618735)
Nawet mnie to nie dziwi, bo można się było tego spodziewać. Szala będzie walił łokciem po oczach, a i tak wszyscy będą patrzeć w drugą stronę - to normalne, bo przecierz ma ksywkę łokietek. Graliśmy już w tym roku z L z Boguskim w składzie i wyszło jak wyszlo. To może bez niego będzie lepiej.

Dokladnie, Szymkowiak i reszta znow beda "hoho, ale znow ten Wojtek lokciem uderzyl, hoho, a to lobuz".
A tu najbardziej kulturalny, ulozony i inteligentny chlopak w tej lidze, dostaje za pierwsze mocno watpliwe przewinienie 2 mecze dyskwalifikacji. Bez zadnego zawieszenia, mozliwosci odwolania i zlozenia wyjasnien (ktore i tak by nic nie zmienily pewnie) !!!

Popieram pomysl, ze Wisla powinna wyslac druzyne ME. Mecz nie ma zadnego znaczenia na tym etapie rozgrywek, a nawet jesli to sa rzeczy wazniejsze od 3 puntow w tej zlodziejskiej lidze. Takim czyms jest godnosc czlowieka, godnosc tego klubu, Bialej Gwiazdy, i czyms takim powinnismy pokazac, ze nie godzimy sie aby dymano nas bez mydla w d.. , bez nawet prob krycia sie z tym !

To sa czarno na bialym slowa Wilczka z ostatniego spotkania z kibicami. Wisly w Polsce nie lubia i to bardzo. Dosc powiedziec, ze zaden jej przedstawiciel nie zostal zaproszony do zarzadu ekstraklasy (tak zasluzony klub, najlepszy polski w ostatnim 10 leciu). Teraz mamy kolejne potwierdzenie.

Crusi 23.10.2008 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 618786)

Przeciez to sa do k**** nedzy jakies jaja! On go tam nawet nie kopnal, tylko noga se machnal! Tu nawet nie ma mowy o zoltej kartce. Spalic lesnych dziadow i rozjechac tych leszczy!

iiYama 23.10.2008 22:55

Oglądnąłem właśnie skrót i gdyby Boguski dostał za to czerwień w trakcie meczu nie mógł by mieć pretensji. Wydaje się że rzeczywiście bez piłki kopnął przeciwnika w piszczel. Nawet jestem w stanie się zgodzić by takie zagrania były wyłapywane i karane poza boiskiem.

Ale że ( jak wcześniej pisałem ) chłopaka każą bez możliwości odwołania, nie wzywając go, nie informując klubu i samego zainteresowanego iż będzie jego sprawa rozpatrywana to przegięcie pyty. Nakaz natychmiastowego wykonania kary na 3 dni przed szlagierem z Legią. Smród i kropka.

Co to za koleś był gościem C+, Słupik? Wciska kit przed kamerami że Zieńczuk sobie piłkę wypuścił i wiedząc że do niej nie dojdzie ( na całe 2 m !!!! ) się kładzie zanim dostanie kosę. Hola. Jak można tak łgać przed kamerami i cieszyć mordę. Ten fragment z całego skrótu zszokował mnie najbardziej.

Generalnie o kant dupy rozbić takich ekspertów i ich rzetelność.

Ogryzek 23.10.2008 22:56

Mnie nachodzą jeszcze takie myśli, że może Boguskiego odsunięto od meczu żeby odwrócić uwagę od aresztowania trenera ewidentnie kojarzonego z przekrętami CWKS-u tj. kasa misiu kasa Wójcika oraz od innego basiora działacza PZPN-u Z.Kręciny.

Wiadomo - media teraz będą o tym pisać!

A jak to nesta napisał ruchanie nas w dupę jest ewidentne... i jeszcze nie mamy swojego przedstawiciela w zarządzie ekstraklasy.... szkoda pisać...

Arked 23.10.2008 23:02

Po prostu żenada. Do końca nie wierzyłem w decyzję o dyskwalifikacji Boguskiego. Okazuje się jednak, że chęć ustawiania wyników przy zielonym stoliku zwycięża. Jest to zwyczajny przekręt, na który nasz klub powinien ostro zareagować.

miki2006 23.10.2008 23:06

nie zagra i już :) bardziej mnie martwi bramkarzyna żeby znowu czegoś nie zjebał :)

Isfahan 23.10.2008 23:21

Ja na tym skrócie nic nie widzę. Jeśli panowie z tej Komisji polegali tylko na tym fragmencie, z tej kamery, to gratuluję sokolego wzroku.

ogr 23.10.2008 23:23

Mnie ciekawi tylko jedno, jak Wojtus Szala niejednokrotnie używał łokci i mu to uchodziło na sucho to jego zachowania w C+ było komentowane z przymrużeniem oka i z takim usmieszkiem na twarzy i nikt się nie domagał dochodzenia komisji. Widać komu kibicują w C+. Już nie bedę wspominał o tej całej komisji. Ciekawe dlaczego Grzelaka nie ukarali?

K4millo 23.10.2008 23:37

Podobna sytuacja była 6 lat temu, jak Kucharski kopnął Głowackiego.

Cytat:

W 68. min niedzielnego meczu Legia - Wisła po strzeleniu gola Kucharski kopnął w pierś Głowackiego. Sędzia spotkania Robert Małek nie zauważył zdarzenia. WD PZPN rozpatrywał sprawę na podstawie zapisu telewizyjnego.
Kucharski na wczorajszym posiedzeniu WD przyznał się do niesportowego zachowania, wyraził skruchę i przeprosił zawodnika Wisły.
Wydział Dyscypliny PZPN odstąpił od ukarania Cezarego Kucharskiego z Legii Warszawa za kopnięcie bez piłki Arkadiusza Głowackiego z Wisły Kraków podczas ostatniego meczu ligowego tych drużyn.
A jakże odmienne werdykty.
Zresztą czego się spodziewać jak w tej całej Komisji Ligi są ludzie w większości związani z Warszawą, w tym 2(przynajmniej) byłych członków WD PZPN

Skład Komisji:

Adam Tomczyński – Przewodniczący (adwokat z miasta Warszawa, w 2004 przewodniczący WD PZPN)
Piotr Jakubicz - (adwokat z miasta Warszawa)
Jan Roliński - (adwokat z miasta Warszawa)
Wojciech Zieliński - (adwokat z miasta Warszawa, były członek WD PZPN)
Bartosz Urbańczyk - (Niewiadów)
Filip Jańczuk - (członek stowarzyszenia "Wiara Lecha", odbierał nagrodę Fair Play dla Lecha na piłkarskich Oscarach w 2006 r.)

MicK 23.10.2008 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 618793)
(...)
Co to za koleś był gościem C+, Słupik? Wciska kit przed kamerami że Zieńczuk sobie piłkę wypuścił i wiedząc że do niej nie dojdzie ( na całe 2 m !!!! ) się kładzie zanim dostanie kosę. Hola. Jak można tak łgać przed kamerami i cieszyć mordę. Ten fragment z całego skrótu zszokował mnie najbardziej.

Generalnie o kant dupy rozbić takich ekspertów i ich rzetelność.

Kiedyś tak Wit Ź. w C+ wygadywał różne głupoty, wszyscy się dziwili jego komentarzom do kontrowersjii, potem Prokuratura Wrocławska dała nam możliwość zobaczenia iż bronił swoich znajomych sędziów, (to implikuje podejżenie o jego wiedze, które mecze były ustawione, a które nie).
Możliwe że teraz jest podobnie, a za pół roku redaktorzy C+ znowu będą rżnąć głupa przed kamerami jak to są zaskoczeni.

3rider 24.10.2008 00:00

wieje nuda, ten numer przerabiamy juz po raz n-ty przed meczem z cwks. werdykt mnie nie zdziwil ani troche, moze przez lata zdazylem sie przyzwyczaic do patologii nieformalnej spolki CWKS-PZPN. to sa kupczyki pokroju ich idola Janusza W, filaru Samoobrony (hahaha). ci goscie wypaczaja sport, w ich wykonaniu to jest groteska i zenujaca karykatura idei walki sportowej. bo naprawde mozna przegrac, ALE NA BOISKU! zenada Lazienkowska, zenada.

ale my zamiast martwic sie nieobecnoscia Boguskiego, martwmy sie dolem formy Lobo, Zienia i Wtorka i tym, ze z cwks nie wygralismy 3 ostatnich meczow. ba, zagralismy te finaly w koncowce ub. sezonu fatalnie bojazliwie i bez zeba. chcialbym w koncu w meczu z L zobaczyc nie szachistow, tylko 11 agresywnych facetow

kreseq 24.10.2008 00:01

Karac zawodnika za takie zachowanie nie powinni bo wyjasnil sprawe z sedzia i tyle. Mogliby ewentualnie trzasnac kare finansowa wiedzac jaki mecz czeka Wisle w nastepnym tygodniu.Wyszly wieksze jaja niz to wszystko warte.
Szala nie raz przypierdzielil przeciwnikowi to fakt. Grzelak tez swoje zrobil...
Boguski nie zagra...bo wyszlo jak wyszlo i nie ukarali za faul Grzelaka, za 10 fauli Szali tylko jego...Inaczej jakos nie moge tego nazwac. Niesmak lekki i ogolnie d*** sytuacja. Mogli chociaz dac mu sie jakos wypowiedziec.
Wolalbym zeby Legia wygrala z Wisla w optymalnym skladzie, bo jedyne czego bym sie potem naczytal to praca sedziego. Teraz tak czy siak bedzie to co bedzie. Mozna wiec powiedziec ze nikt byc zadowolony z wyniku nie moze.

Liczylem ze kary nie bedzie bo sie zacznie...no i sie zaczelo.

Prosze uprzejmie mysie pysie ktore pisza ze "Legia seryjnie kupowala" by z rospedu pier*** glowa w sciane to moze cos sie pouklada. Nie ma dowodow nie ma winy, chyba ze ktos chce wyjsc na idiote lub beknac za pomawianie. Rownie dobrze ja moge powiedziec ze X kupuje do dzisiaj, mam takie same dowody...czyli zadne. Zachowajmy chociaz odrobine zdrowego rozsadku.
Kolejnego zlotoustego od Wojcika prosze o sprawdzenie za jaki okres czasu dostal swoje zarzuty.Podpowiem ze chodzi o prowadzenie podwarszawskiego zespolu.

Wiem ze jestescie zli, macie prawo, mi tez cale sytuacja sie nie podoba, jednak jakies granice powinny byc.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl