Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w Pucharze Polski i Pucharze Ekstraklasy 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4744)

nesta 03.09.2008 22:08

I Skorza takiego Dawidowskiego potrafi wpuscic na ostatnie decydujace 20 minut w derbach, gdzie bylo szalone tempo, walka i Wisla non stop atakowala :D

Kmiecik - ciekawy jestem czy gdyby mial inne nazwisko, a tatusia nie bylo w Wisle, gralby dalej w tym klubie ? Bo niestety zaczyna byc juz smieszne jak ciagnie sie za uszy tego chlopaka. Od 4 lat dostaje szanse w 1 ligowej pilce. W LKS, Zaglebiu Sosnowiec zrezygnowano z niego bardzo szybko, i wciaz wraca do Wisly.

Wynikiem oczywiscie nie ma sie co martwic, ale czesiu ma sporo racji w tym co pisze. To nie wina tych chlopakow, bo ktos ich pilki uczy ! (wlasciwie "uczyl" - ganiajac jak to w Polsce po gorach i jak idiota pracujac nad sila fizyczna, ktora mozesz robic zawsze pozniej)l. A nie przypominam sobie zeby w Wisle pracowali najlepsi fachowcy od szkolenia mlodziezy. Wiec co, z nieba maja nagle swietnie grac ?

Nie piszcie zszokowani - nie ma zaplecza - bo to wiadome od dawna. Jak ma byc skoro nie ma: bazy treningowej i boisk ? Podstawowej rzeczy, ktora pozwala czynic jakiekolwiek plany zwiazane z wychowankami. A jak nie nauczysz techniki za mlodu, na rownych jak stol boiskach, to pozniej nigdy tego nie nadrobisz. I pozniej obserwujemy wlasnie jak polski pilkarz przyjmuje pilke.

Trzeba najpierw stworzyc warunki, boiska dla tych chlopakow. Sciagnac zdolna mlodziez z Polski i dopiero o czyms myslec. A nie wystawili 7-8 anonimowych chlopakow, ofiary polskiego systemu szkolenia mlodych, na ligowych wyjadaczy i maja pretensje...

Kamson 03.09.2008 22:12

Kij z tym pucharkiem. Trzeba było ludzie przyjść na R22 i wspomagać młodych dopingiem a nie płakać na forum nad naszym zapleczem.

czesiu 03.09.2008 22:24

nesta nie pisz, że nie ma bazy treningowej i boisk bo w Brazylii też ich nie ma... Młodzież też co roku ściągamy i też to słabo wychodzi. Jak dla mnie ewidentnie wina leży po stronie sztabu szkoleniowego i to właśnie było widać na boisku. Chłopaki w tym wieku powinni celnie podawać na odleglość kilkunastu metrów, przyjmować piłkę w biegu itp.

Shizuke 03.09.2008 22:29

W Brazylii nie ma warunkow ? ;) Ciekawe.. :shock:

biała gwiazda 03.09.2008 22:32

ale zobaczmy na to boleśnie
w obecnej kadrze Wisły nie ma prawie żadnego wychowanka -chodzi o człowieka ściągniętego w wieku 16,17 czy 18lat do rezerw- nie chodzi o ściągniętego 22 latka
bramkarze:jest Juszczyk, który dostaje szanse w meczach PE ME i Pucharu Polski i niczym się nie wyróżnia, robi często proste błędy i nie popisuje się jakimiś niesamowitymi obronami-jest kiepski zmiennikiem Pawełka rola w drużynie marginalna
obrońcy Piotr Brożek ma dużą rolę na lewej obronie, ale gdy by nie Skorża który wreszcie docenił tego gracza, Piotr pewnie grzał by ławe-ma dużą role
Kowalski: rozegrał jeden przyzwoity mecz, jak pokazał dzisiejszy występ zdarzają mu się błędy, na razie przesiaduje na ławce wszystkie mecze-na razie mała rola
Pomoc:NIKT!!!!!, nawet Boguski został w wieku 21 lat ściągnięty do Wisły, więc trudno powiedzieć że jest jej wychowankiem
atak:Kmiecik który nic nie pokazuje i nie gra w ekstraklasie-rola marginalna
Małecki-gra często w końcówka, nie pokazał nic wyjątkowego w tym sezonie- rola marginalna
Paweł Brożek-wiadomo
Poza Brożkami nikt z naszej szkółki czy rezerw nie stanowi siły zespołu i ta sytuacja trwa od paru lat przypomnijcie mi z ostatnich lat jakiś innych wychowanków którzy by odgrywali kluczowe role w Wiśle!!!

fan1906 03.09.2008 22:33

:idea: :idea: a może by jakiś chińczyków ściągnąć :rotfl: tylu ich jest :-D :-D sie kogoś wybierze...:shock:

SpoXsteR 03.09.2008 22:48

jak ktoś będzie miał do ściągnięcia skrót z meczu niech wrzuci, dzięki!

luke1906 03.09.2008 22:59

Katastrofa. Nie wiem jak to wyglądało w TV, ale na żywo to była katastrofa.

Nie wymagam od rezerwowych, żeby rozjechali przeciwnika. Ale wymagam, aby dwudziestoletni piłkarz potrafił przyjąć piłkę i podać celnie na odległość kilku metrów. Jeżeli tego nie umie to w tym wieku już go nikt nie nauczy.

Nasza młodzież jest piłkarsko upośledzona. Nie ma przyjęcia, nie ma dryblingu, nie ma nic.
Kto to dziś grał z 14? Takiego drewna to ja dawno nie widziałem.

Zastanawiam się, po cholerę w naszej ME grają kolesie, którzy mają dwadzieścia i kilka lat? Czego oni się tam mogą nauczyć? Wynik w tej zabawie nie jest najważniejszy, więc dlaczego nie gramy tam 15, 16 i 17-latkami? To z takich ludzi można wyłowić diamenty. Ale po co? Jest Grześ Kmiecik i Tomek Dawidowski. Inwestujmy w nich do usranej śmierci.

iiYama 03.09.2008 23:01

Numer 14? Z tego co kojarzę to Szabat.

Jigsaw 03.09.2008 23:10

Byłem na meczu co widziałem to widziałem. Dawidowskiego nie będę komentował... Kmiecika również... tyle tylko: To są napastnicy? :O <lol2>

Ale bardzo mi się podobała gra Barreto, pod koniec meczu trochę siadł ale pierwsza połowa bardzo udana :O

No i Niedzialan był widoczny a reszta? -> :|

fan1906 03.09.2008 23:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 598195)
Katastrofa. Nie wiem jak to wyglądało w TV, ale na żywo to była katastrofa.

Nie wymagam od rezerwowych, żeby rozjechali przeciwnika. Ale wymagam, aby dwudziestoletni piłkarz potrafił przyjąć piłkę i podać celnie na odległość kilku metrów. Jeżeli tego nie umie to w tym wieku już go nikt nie nauczy.

Nasza młodzież jest piłkarsko upośledzona. Nie ma przyjęcia, nie ma dryblingu, nie ma nic.
Kto to dziś grał z 14? Takiego drewna to ja dawno nie widziałem.

Zastanawiam się, po cholerę w naszej ME grają kolesie, którzy mają dwadzieścia i kilka lat? Czego oni się tam mogą nauczyć? Wynik w tej zabawie nie jest najważniejszy, więc dlaczego nie gramy tam 15, 16 i 17-latkami? To z takich ludzi można wyłowić diamenty. Ale po co? Jest Grześ Kmiecik i Tomek Dawidowski. Inwestujmy w nich do usranej śmierci.

Kmiecik gra ponieważ jest jednym z nielicznych napastników o tych warunkach fizycznych,, a nóz może zaskoczy??/
Dawidowski no cóż jeden z wyższych kontraktów to i niech i zapracuje w jakiś sposób na niego...
ileż razy były próby jego pozbycia... sprzedaży.....

iiYama 03.09.2008 23:14

Heh, oki, tym razem serio ostatnie zdanie.

Przerażony jestem również "dynamiką" naszej młodzieży. A raczej jej brakiem.

Rozumiem że technika słaba, brak dryblingu, balansu. Ale oni częstokroć byli wolniejsi i mniej zwrotni niż ich starsi przeciwnicy. U tak młodych chłopaków taka ociężałość? To mnie bardzo zdziwiło.

fan1906 03.09.2008 23:18

ależ nasi 24- latkowie sa jeszcze perspektywiczni.:lol: ...:lol: Szabat,,etc Kmiecik...zobaczycie niedowiarki jeszcze pare lat i ....:rotfl: :lol:

1q2 03.09.2008 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fan1906 (Post 598209)
Dawidowski no cóż jeden z wyższych kontraktów to i niech i zapracuje w jakiś sposób na niego...
ileż razy były próby jego pozbycia... sprzedaży.....

jeszcze az 9 miesiecy...jeszcze tylko 9 miesiecy;)

felipe 03.09.2008 23:26

Najgorszy to był widok masowych wylegiwań na murawie spowodowanych skurczami...
Paranoja.

Pierwszy juz padł ok 60 min!

michu-k 03.09.2008 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 598219)
Najgorszy to był widok masowych wylegiwań na murawie spowodowanych skurczami...
Paranoja.

Pierwszy juz padł ok 60 min!

Trochę wcześnie mimo wszystko:-)

nesta 03.09.2008 23:36

Na zachodzie 18, 19 lat pilkarze graja normalne mecze po 90 minut w pierwszych druzynach, tak sie tam pracuje z mlodzieza ! A u nas 23 lata i talent w ME... Rozgonil bym to towarzystwo cale i zrobil nabor chlopakow 14-17 lat z calej Polski, jezdzil, szukal najlpeszych. Tak jak kiedys Nawalka sprowadzil Kuzere (ech to byl material na super obronce... Hajduk w Splicie...), Brozkow, Straka. Moze te ostatnie transfery 4 mlodych pilkarzy zwiastuja powrot takiej polityki ?
No i tak jak pisal Luke, jesli teraz tego juz nie umieja to juz nigdy lepsi nie beda - jesli chodzi o technike.

Wojtas 04.09.2008 00:04

Dawidowski.......co ten czlowiek robi jeszcze w tym klubie??No co ???

Coz takiego widzi w nim Skorza ze wystawia go do skladu,lub wpuszcza na 20 minut na derby kosztem Malego.
Nie mozna go wy***** raz na zawsze ,jest jak rzep co sie piego ogona uczepil a na dodatek nieche odczepic.
Niech Bednarz wreszczie zastanowi sie jaki jest sens trzymania takiego zawodnika ,i to faceta ktory ma wysoki kontrakt i bierze pienadze o jakich np ja moge sobie co najwyzej pomarzyc.

A ogolnie to ta nasza mlodziez jest w czarnej szarej strefie ,zero czegokokolwiek ,dzialajmy tak dalej bez boik bez zaplecza -efekty widoczne .

pysio 04.09.2008 00:07

tak wszyscy najeżdżamy na nasze rezerwy i na Dawidowskiego, a powiedzmy sobie sami.. czy przypadkiem jak gramy w FM'a i jakiś piłkarz starszej daty nie łapie nam się do pierwszego składu i psuje tylko widok główny to wysyłamy go do rezerw tak? tak, żeby go nie widzieć.. tak samo ma się sytuacja z Dawidowskim :) klub musi go gdzieś wrzucić.. kolejna sprawa to liczba wychowanków w pierwszym składzie.. a powiedzcie mi ilu waszych wychowanków w FM'ie grało później u was w pierwszym składzie Wisły? u mnie ta liczba zawsze wynosiła 0 :)

tak na rozluźnienie sytuacji

Marszałek 04.09.2008 00:40

Czesiu,weź nie mów,że to wina sztabu trenerskiego,zachowaj rozsądek. Skorża ma ich uczyć jak przyjmowac pilkę? Tak jak zadawałem pytanie po co trzymamy Cebeanu,skoro w wieku 21 lat jest za slaby na ekstraklasę,tak samo dziwieę się po co nam na liście płąc niejaki Kmiecik i Szabta,oraz Batko i wogóle 3/4 tego cio dzisaa grała ze Sląskiem. Przediez nic z nich nie bęxzie,co najwyżej pilkarze IV lub III ligowi. Jak jeden z drugim nie umieją przyjąć piłkki w biegu,a ta odskakuje im na pięc metrow?!O czym My mówimy. Beztalenia i czesc,szkoda słow. Trzeba szkolić nowych,ale takich co w wieku 19 lat będa się bić o wejsićie do pierwszej jedenastki.

1q2 04.09.2008 00:46

Marszalku , czesiowi chyba nie chodzi o Skorze, tylko o tych co ich przez lata szkolili, ale zgadzam sie ze sa to niestety beztalecia.Rozumiem brak zgrania ,mocnego jakby nie bylo przeciwnika ale przeciez oni nie potrafia tak na prawde nic

W sobote przeciwko Paistowi mam nadzieje wyjdzie pierwszy sklad wiec powinno byc o wiele lepiej

ByQ 04.09.2008 01:13

Jak Dawidowskiemu sie należy wygwizdanie (a ja sie boje ze jak on sie tak Skorzy podoba to jeszcze go zostawia po tych 9 miesiącach - rzecz jasna na innym kontrakcie ale zostawia ;o), to z Grześkiem Kmiecikiem co poniektórzy przesadzili - jedyny który naprawdę sie starał i było widać determinacje w tym co robił.


Dobrze było Kazek!



E: A no i brawa dla Juszczyka - dużo zrobić nie mógł przy bramkach ( nie widzialem powtorek) i oby się tylko nie podłamał skoro ma zagrac z Tottenhamem

Gordian 04.09.2008 06:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 598243)
Czesiu,weź nie mów,że to wina sztabu trenerskiego,zachowaj rozsądek. Skorża ma ich uczyć jak przyjmowac pilkę? Tak jak zadawałem pytanie po co trzymamy Cebeanu,skoro w wieku 21 lat jest za slaby na ekstraklasę,tak samo dziwieę się po co nam na liście płąc niejaki Kmiecik i Szabta,oraz Batko i wogóle 3/4 tego cio dzisaa grała ze Sląskiem. Przediez nic z nich nie bęxzie,co najwyżej pilkarze IV lub III ligowi. Jak jeden z drugim nie umieją przyjąć piłkki w biegu,a ta odskakuje im na pięc metrow?!O czym My mówimy. Beztalenia i czesc,szkoda słow. Trzeba szkolić nowych,ale takich co w wieku 19 lat będa się bić o wejsićie do pierwszej jedenastki.

Ja Tobie i innym przypomnę że te beztalencia są najlepsze w Pl, co potwierdzili zdobywając mistrzostwo młodej Ekstraklasy w tamtym sezonie. Powiedz mi zatem skąd mamy brać lepszych?

AYALA 04.09.2008 06:53

może warto z Kmiecika zrobić defensywnego pomocnika, lub nawet do obrony cofnąć.

Przykro to stwierdzić ale 90 % tych zawodników co wczoraj grała to są zawodnicy na 2-3 lige najwyżej , znam kilku chłopaków co graja w niższych ligach amatorskich oprócz tego oczywiście pracują zawodowo a są znacznie lepsi technicznie od tych co wczoraj grali a przecież kiedyś Wisła wychowywała sobie reprezentantów polski a wychowankami wygrywała lige i świetnie spisywała sie w pucharach.
Jesli RN nie zainwestuje powaznych środków finansowych w szkolenie młodziezy to chyba niepredko zobaczymy wychowanka w pierwszej jedenastce Wisły

DrewniaQ 04.09.2008 07:59

Przestańcie najeżdżać na wszystkich po kolei, tak najprościej napisać posta, nabić kolejnego w statystykach. Mówię do niektórych.
Zamiast powiedzieć coś sensownego to uwagi: Co on tu robi.
Ładna dyskusja jest gdy nikt nie obraża, nie wtrąca złośliwości :P

Dla mnie mecz słaby, ale czego tu się spodziewać jak chłopaki młode, grali w takim składzie może i pierwszy raz. Fakt jest faktem, że za granicą 18 latkowie już grają na wysokim poziomie, lecz u nas nie ma szkolenia młodzieży.

Doping jak na PE dobry.

zim zum 04.09.2008 08:24

Panowie i wcale nie będzie lepiej: http://www.futbol.org.pl/rozgrywki,202.html

to jest kompromitacja i tyle. W ogóle jaki jest poziom ME jak takie łamagi mistrza zdobyły :shock:

mrawczu 04.09.2008 08:52

tamta tabela jest po 3 meczach, spokojnie...

a ME jest właśnie po to żeby te "łamagi" jak ich nazywasz po skończeniu wieku juniora mieli się gdzie ogrywać. Oczywiste że poziom jest dużo niższy niż w ekstraklasie. Więcej spokoju..... Daj im czas a może będzie z tego jeszcze trochę radości :)

zim zum 04.09.2008 08:58

no tak ktoś majać 24 lata ma mieć jeszcze czas :lol:

Nie róbmy jaj :)

Kossori 04.09.2008 09:09

Skorża:...Przepraszam za taki wynik, w dodatku na własnym boisku...

Te słowa mówią chyba wszystko, pomijając wszystkie aspekty kibicowskie, wyszkolenia, braków w składzie różnych mikrocykli treningowych itp...wyjście na ten mecz w takim składzie to było delikatnie mówiąc olanie całego PE.

felipe 04.09.2008 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 598288)
no tak ktoś majać 24 lata ma mieć jeszcze czas :lol:

Nie róbmy jaj :)

Otóż to!

Od początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego "inkubatora" 20-23 latków jakim jest ME. Kto powiedział, że kazdemu 20 latkowi trzeba zapewnić możliwosć gry? Grają w MLJ do 18 roku życia, kończą 19tkę to powinna być ostra selekcja- najlepszych 4-5 gości zasila pierwszą drużyne, z resztą się żegnamy. A tak ciupia se chłopaczki z rówieśnikami, bez presji, bo przecież "mamy jeszcze czas"... Zdobywają mistrzostwo, czują się panami, ale potem przychodzi gra o złote gacie z, bądź co bądź, ligowym przeciętniakiem i dostają w dupe, co więcej połowe po godzinie gry chwytają skurcze bo ten przeskok jest dla nich za duży...

Naprawde więcej uczy się Małecki trenując i grając po 15-20 minut w meczu z seniorami niż jego rówieśnicy w tej pożal się Boże lidze.

Marszałek 04.09.2008 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 598253)
Ja Tobie i innym przypomnę że te beztalencia są najlepsze w Pl, co potwierdzili zdobywając mistrzostwo młodej Ekstraklasy w tamtym sezonie. Powiedz mi zatem skąd mamy brać lepszych?

Takie typowo polskie. Zdobyliśmy MP ME i już jesteśmy galacticos. Prawda jest taka,że może oni są mocni ale jako drużyna, na zasadzie ty wal przed siebie, a ty kop w pole karne. Jeden drugiego uzupełnia, ale pojedynczo są koszmarni. Przecież ni o to chodzi w piłce młodzieżowej,aby zdobywać jakieś puchary. Oni mają się rozwijać a nie robić jakieś wyniki? Czy widzieliście kiedyś, żeby w młodszych kategoriach wiekowych Holandia zdobywała jakieś mistrzostwa? Seriami.Nie. A iluż oni młodych wprowadzają rok rocznie do reprezentacji,o klubach nie mówię. Bo oni ich uczą,szkolą grać a nie hodują. U nas wyhodowany jest całe życie kopać w bok, i jak przyjdzie zagrać coś innego to się chłopina gubi.

Dlatego uważam, że to iż zdobyli MPME o niczym nie świadczy.Można młodszych i lepszych znaleźć w poszczególnych drużynach, bo tak jak powtarzam,drużynowo są mocni może, ale nic poza tym. Tak szczerze powiedziawszy to nie wiem czy oni daliby sobie radę w III ligowych klubach. Przecież oni nie potrafią nic. Babol za babolem od pierwszej bramki. I nie ma co mówić żeby na nich nie najeżdżać. Tak pewnie cichutko na nóżkach chodzić, bo się młodzi chłopcy zestresują. A właśnie ,ze nie. Nie umieją nic i trzeba się zastanowić czy jest sens w ogóle ich trzymania w klubie. Ja bym dał szansę młodszym juniorom, niech grają,szkolą,może coś z nich będzie.

Felipe. ME akurat jest bardzo dobrym pomysłem. Ci 18,17 latkowie powinni grać z pierwszą drużyną, powinni się rozwijać, wskakiwać na coraz wyższy poziom. Gdzieśich trzeba sprawdzać czy są do czegoś przydatni. Przecież nie w lidze.

jova 04.09.2008 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 598253)
Ja Tobie i innym przypomnę że te beztalencia są najlepsze w Pl, co potwierdzili zdobywając mistrzostwo młodej Ekstraklasy w tamtym sezonie. Powiedz mi zatem skąd mamy brać lepszych?

Najlepsi w Polsce? Chyba żartujesz. Mistrzostwo ME Wisła zdobyła Rygielskimi, Szabatami i Kmiecikami. Postawiono na wynik zamiast szukać talentów i ogrywać bardziej perspektywicznych zawodników. Efekty widać...

_ukoL 04.09.2008 10:58

Bardzo dobrze to wczoraj pan Iwan skomentował obecną sytuację wśród młodzieży.
Z resztą powiedział to co od dawna wiele osób powtarza ale lepiej późno niż wcale.
Tatuś przywiezie grubaska mercedesem na trening i się pyta czy będą z Niego ludzie. :-)

Oldpara 04.09.2008 10:59

Byłem na meczu, i gra w cale nie wyglądała tak źle jak wynik. Śląsk, puki Wiślacy nie padli kondycyjnie, miał 2 sytuacje i strzelił 1 gola. A potem cała Wisła stanęła, zaczęły ich łapać skurcze i takie tam.
Juszczyk dobrze (przy bramkach nie miał szans, a wybronił kilka fajnych piłek, poza tym miał super wybiegi poza pole karne)
Oborna: katastrofa
Pomoc: całkiem dobrze, Śląsk sporo czasu nie mógł wyporwadzić piłki ze swojej połowy, ale jak już wyprowadziła, to.... cóż, Obrony nie było :)
Atak: Kmiecik się starał, dopuki go nie wygwizdali. On jest jest tai straszny. Dawidowski tragedia. Niedzielan wyróżniał się na plus, szkoda, że nie miał z kim grać.

Generalnie mecz był na 1:2 a nie na 0:4 i nie ma co narzekać na tragiczną młodzież, bo Śląsk grał spięty, w najsilniejszym składzie, po dwóch porażkach.

Gdyby skład był 50%/50% (połowa juniorów, połowa 1 składu) to okazałoby się, że ci juniorzy to niezłe talenciaki i nie widzę Śląska z taką grą jak wczoraj pokazali.

LAB 04.09.2008 11:12

według mnie taki mecz nie pokazuje siły naszych młodzian. Jest różnica grania w podstawowym składzie z powiedzmy 2 ludkami z ME ,wtedy przy zgranej reszcie zespołu oni moga pokazac swoje umiejetnosci. A nie tak jak wczoraj 9 młodych i hulaj duszo!:D niezgrani,zagubieni..
Pamietam jak polonia grała z chyba FC PORTO u nich dostała wysoko w dupę, u siebie porto wystawiło taki młody skład i polonia wygrała 2:0,czyli co Porto niema wychowankow?

_ukoL 04.09.2008 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LAB (Post 598347)
według mnie taki mecz nie pokazuje siły naszych młodzian. Jest różnica grania w podstawowym składzie z powiedzmy 2 ludkami z ME ,wtedy przy zgranej reszcie zespołu oni moga pokazac swoje umiejetnosci. A nie tak jak wczoraj 9 młodych i hulaj duszo!:D niezgrani,zagubieni..
Pamietam jak polonia grała z chyba FC PORTO u nich dostała wysoko w dupę, u siebie porto wystawiło taki młody skład i polonia wygrała 2:0,czyli co Porto niema wychowankow?

Niezgrani? Przecież większość z Nich co tydzień gra w Młodej Ekstraklasie.

Patrz skład z ostatniego meczu MESY:

Cytat:

Wisła: Trela - Burliga (66. Jarosz), Zalewski, Kowalski (46. Jania), Krasnodębski - Jeleń, Baretto (78. A. Rado), Mączyński, Janik (46. Szabat) - Batko (77. Kwiek), Kmiecik.
:rotfl: Zgrani to właśnie "młodzi" chłopcy powinni być, bo nawet w MESIE grają z pomocą "starszych" kolegów jak Baretto, Kmiecik, itd.

Kossori 04.09.2008 11:20

Cóż, myślę po prostu że kibice tym razem zaskoczyli klub i tyle :)
Myślano sobie...na rozgrywki ME przychodzi garstka kibiców, więc z jakimś tam marnym pucharem będzie podobnie i zagrano całkowitym zapleczem...a tu lipa na stadionie kilka tysięcy ludzi chcących ogladnąć dobry mecz, zobaczyć Wisłę walczącą i wygrywającą...
I nikt mi nie powie że ze Skorża w trakcie meczu gdyby miał okazję cofnąć czas to bysmy widzieli inny skład niezależnie od problemów kadrowych, czemu?...bo Mistrzostwo Polski zobowiązuje!!!
Zobowiązuje grać na kilku frontach o najwyższe cele bo to jest Wisła Kraków Mistrz Polski !!! i nie dziwię się nikomu który po takim meczu czuje się lekko oszukany widząc na boisku w większości dzieciaki których trema i nerwy tak pospinały że nie było niczego co związane z taktyką z techniką...

Umiejących biegać po wypożyczać gdzieś a resztę wypieprzyc bo jeśli nie zasługują na grę to szkoda czasu...

jak to było po niedawnym słynnym dwumeczu, można powiedzieć krótko...wynik poszedł w świat...
Wisła Kraków Mistrz Polski została rozjechana przez beniaminka ligi

kerim 04.09.2008 11:27

dobrze LAB to wytłumaczyłeś , skład podany powyżej nic nie zmienia, inaczej sie gra w Mesie a inaczej z nabuzowanymi seniorami Śląska i Tarasiewiczem spietym jakby grał finał MŚ , dobrze ze zagrali , jak pisał ktos powyżej póki mieli siły dużo nie odstawali , po 70-ej minucie po prostu padli i tyle , jakby wstawił dwóch , trzech no czterech do Clebera , Mauro czy Brozia to by sobie poradzili i nie byloby problemu , Barca przyjedzie młodymi i dostanie od kazdego pierwszoligowca , dobry przykład z Porto , chociaz nie do końca bo tam grala część starych , a u nas młodzi + z całym szacunkiem" kaleki" jak Kmiecik czy Dawid , jakby starsi dostroili sie do Baretto byłoby okey, nie wiem na co to narzekanie?

Arked 04.09.2008 11:51

Gra w pierwszej połowie nie wyglądała tak źle. Akcje jako tako się kleiły, były nawet sutuacje. Śląsk nie miał wielu okazji ale zdołał strzelić bramkę. Mecz był wyrównany

W drugiej połowie około 60 minuty nasi zawodnicy zaczęli opadać z sił, zaczęły łapać ich skurcze (!) i wpadły trzy bramki. Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania w pierwszych 60 minutach.

Wyłania się jednak pewien problem: kto przygotowywał ten zespół do sezonu? Wychodzi na to, że Tomasz Kulawik. Fakt, ża na początku sezonu 20-kilkuletni zawodnicy nie mają siły by rozegrać 90-minut meczu toczonego w średnim tempie zakrawa na kpinę. To właśnie w beznadziejnym przygotowaniu fizycznym upatrywałbym przyczyny środowej klęski.

Totalna krytyka poszczególnych zawodników po jednym nieudanym meczu mija się z celem.

PS: nie zmienia to faktu szkolenie ze młodzieży w Wiśle wymaga totalnej reformy. To jednak temat na zupełnie inną dyskusję.

Ala1955 04.09.2008 12:15

Byłam w ubiegłym roku na meczu o mistrzostwo Polski ME - i już wtedy widziałam na twarzach naszych zawodników lekkie zdziwienie, że na trybunach jest "aż tylu" kibiców a było około 1500 osób.
Byłam w ostatnią sobotę na stadionie Wawelu na meczu ME z Craxą i też chłopaki oglądali się na trybuny a było około 300 osób wliczając mamusie, dziewczyny, siostry zawodników i wszystkie 2-, 3-, 4-, 5- latki biegające koło trybumy. Zwykle na meczach ME nie ma "tak dużej" liczby oglądających mecz (bo nie wszystkich można nazwać kibicami :P ).
Wczoraj też (oczywiście! bo zawsze jestem) byłam na meczu i cóż. Nasi wyszli na murawę, a tu 5500 osób na trybunach, młyn i duża część kibiców na czerwono, doping (całkiem niezły) do którego oni nie są zupełnie przyzwyczajeni (w sobotę jedyne okrzyki z trybun to okrzyki "mamusiek" ...Kamil nie daj się..., ...Sarenka do przodu... itp) i na dodatek w składzie zdecydowanie "młodoekstraklasowym". No i drużyna Śląska w podstawowym składzie. Mam nieodparte wrażenie że w dużej części zjadła ich trema i "siadła" psychika. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że gdyby wystąpiło 2-3-4 zawodników ME wśród doświadczonych naszych podstawowych grajków lub często grających zmienników to ci młodzi zachowaliby się zupełnie inaczej i prawdopodobnie zupełnie inaczej by się zaprezentowali. Wg moich obserwacji nie są tak źli jak to wczoraj wyglądało, a wprost przeciwnie niektórzy zupełnie nieżli - mówię o naprawdę młodych, a nie grających w ME 24-latkach. Wczoraj zostali "skazani na pożarcie" przez te wszystkie wymienione wyżej okoliczności. Uważam, że jeśli będą wprowadzani do pierwszej drużyny nie "na hurra" tylko powoli i pojedyńczo to możemy mieć z niektórych z nich pociechę.
Dziwi mnie tylko to, że na meczu np. sobotnim wytrzymywali 90 minut prowadzonej również w dość dobrym tempie gry, a wczoraj od 60 minuty te skurcze i "wysiadka" fizyczna - czyżby też wpływ psychiki ???
I ostatnia uwaga Baretto również w sobotę zaprezentował się zupełnie nieźle - chyba będzie z niego pociecha :).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl