Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   MRO TWSD LEAGUE - Ostatnie miejsca (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4740)

piotrek1325 21.08.2008 16:47

Chyba chodzi o wybieranie trasy z listy a nie wpisanie przez ip. Jest tu gdzieś podane ip naszego serwera poszukaj i go tam skopiuj...wpisz hasło i ciesz się grą :P

Genio 21.08.2008 17:12

podejrzewam ze problemem jest zmiana ustawień klawiszy, spacja w tej grze jest klawiszem funkcyjnym [ustawienia pitstopu] a wiec wciskając spacje przyspieszasz a zarazem coś mieszasz w pitstopie, Ty tego nie widzisz ale gra tak to odbiera i dlatego występują problemy, ustaw prowadzenie na strzałkach i wtedy sprawdź czy jest w porządku

natomiast by podłączyć się do naszego serwera, dołącz do naszej sieci na Hamachi, gdy to zrobisz, wpisz później w pole 'ip to join a lan game' ip serwera, które mam w opisie i wciśnij next

MicK 21.08.2008 17:39

Mam parę pytań organizacyjnych, myślę że odpowiedzi na nie zainteresują innych uczestników.

Jak do tej pory zgłosiło się 43 uczestników, czy wszyscy będą mogli uczestniczyć w kwalifikacjach do każdego wyścigu, czy może już na początku będzie z tego wyselekcjonowana 20-stka uczestników.

Można by spróbować stworzyć 2 ligi aby wszystkich początkowo pomieścić, i tak po paru wyścigach część się wykruszy.

drugie pytanie, czy można stworzyć "własny team" czy koniecznie muszą być obecnie startujące w f1. grafika pojazdu to chyba nie problem.

Kolejne związane z pierwszym.
zauważyłem że maksimum uczestników w jednej sesji wynosi 32, czy to działa tak że z tych 32 osób po kwalifikacjach odpada 10 i pozostaje 22, czy cała grupa potem bierze udział już w głównym wyścigu.

Genio 21.08.2008 17:50

uczestników zgłosiło się 43 ale na stronie ligi zapisało się raptem 29, z czego 22 wykazuje chęć gry, ponieważ przesyła nam swoje czasy z toru Albert Park, tak wiec o dwóch ligach nie ma co na razie myśleć

druga sprawa, wprowadziliśmy na stronie system który będzie eliminował osoby, jak to nazwałeś 'które się wykruszą', tak wiec po pierwszym, bądź drugim wyścigu osoby z listy oczekującej będą mogły zastąpić ich miejsce [wszystko opisane na stronie]

trzecia sprawa, to ze ustawione są 32 pozycje to czysto standardowe ustawienie serwera, nie zmieniałem niczego, ponieważ teraz tylko trenujemy, gdy przyjdzie pora wyścigu, dostęp do serwera zdobędą tylko upoważnione osoby, czyli zakwalifikowana dwudziestka

a co do własnych zespołów, wolałbym nie robić bałaganu, reprezentujemy rzeczywiste stajnie i myślę ze nie będzie to większości przeszkadzało, a wspomniana grafika pojazdu to jednak większy problem, ponieważ za kazdym razem musiałby każdy z osobna ściągać tekstury, po dwóch dniach zabawy wszyscy będą mieli dość

wojteq_NH 21.08.2008 18:33

1. WislaKrakowMulti
2. Basketteur
3 Bobic
4.pio
5.Aruna
6. filip_wislak
7. Pech
8. Sensej
9. WiselkaMLP
10. Aro1234
11. Pysiek1
12 ToTylkoJa
13. Bat
14.Kamil
15. Szymek_TSW
16. Lukasz15wisla
17. Gucio25
18.piter116
19. maaarcin
20.Kuba_EL_Toro
21. Scorpiu
22. bluesinger
23.naHiu
24. firo
25. spinnaker
26. buldus
27. Mamba
28. Kądzikowski
29. szarkoz
30. MicK
31.TSW Fanatyk
32. pablo199018
33. South
34.tasior228
35.ffkrzysiekff
36. Zakk
37. Krzysiek
38. white1906star
39. janko04 ( w grze bede janko05)
40. putinm
41.piotrek1325
42. Franek9182
43.bartek1726 (na forum Bartek_Gdów)
44. woytekNH (na forum wojteq_NH)


pytanie do tych, ktorzy mieli problem z tymi portami 6400 6500 itp. jak je rozwiązaliscie?

spinnaker 21.08.2008 18:46

antywirus firewall a innym powodem może być to że łączysz się z listy serwerów a powinieneś poprzez wpisanie IP i hasła w okienkach i kliknięcie dalej

Genio 21.08.2008 19:01

trzeba przyznać ze nieźle to wygląda, z początku ciężko było zejść prawie wszystkim poniżej minuty, a po dniu treningów robi się coraz ciaśniej w czołówce

informacja dla nowych graczy - nie zrażać się wynikami, 18 na 20 graczy gra w tą grę od wczoraj :)

piotrek1325 21.08.2008 19:33

Trzeba trenować trenować i jeszcze raz trenować :) Innej rady nie ma :)
Pytajcie innych jak miałem czas powyżej minuty pierwszy który mogłem zapisać...teraz 51 sekund.

QBAS 21.08.2008 22:24

1. WislaKrakowMulti
2. Basketteur
3 Bobic
4.pio
5.Aruna
6. filip_wislak
7. Pech
8. Sensej
9. WiselkaMLP
10. Aro1234
11. Pysiek1
12 ToTylkoJa
13. Bat
14.Kamil
15. Szymek_TSW
16. Lukasz15wisla
17. Gucio25
18.piter116
19. maaarcin
20.Kuba_EL_Toro
21. Scorpiu
22. bluesinger
23.naHiu
24. firo
25. spinnaker
26. buldus
27. Mamba
28. Kądzikowski
29. szarkoz
30. MicK
31.TSW Fanatyk
32. pablo199018
33. South
34.tasior228
35.ffkrzysiekff
36. Zakk
37. Krzysiek
38. white1906star
39. janko04 ( w grze bede janko05)
40. putinm
41.piotrek1325
42. Franek9182
43.bartek1726 (na forum Bartek_Gdów)
44. woytekNH (na forum wojteq_NH)
45. QBAS


No to dołączam do gry. Właśnie kończy się ściągać. Więc bójcie się.. ;) Jak tylko połapię się o co tu właściwie chodzi to dam Wam popalić :)

Genio 21.08.2008 22:28

nie dopisujcie się już do tej listy, wchodzcie na stronę ligi MRO TWSD i tam dokonujcie rejestracji

MicK 21.08.2008 22:34

Dzięki za odpowiedź Genio.
Ty stworzyłeś ligę - ty ustalasz zasady.

Mam jeszcze dwa pytania.

Czy ustaliłeś ile będą trwały kwalifikacje przed wyścigiem, oraz liczbę okrążeń toru?
myślę (chociaż gram od niedawna) że dobrze by było aby wszystko zamknęło się w 30 minutach.
np. 7min Q i 20 okr. toru. Dobrze było by wiedzieć na dzień przed startem aby pomyśleć nad taktyką.

gdyby w kwalifikacjach do ligi były niewielkie różnice czasów pomiędzy 20-24 miejscem była by możliwość dodania Super Aguri? (równało by się to z poszerzeniem ligi o dwie osoby, ale to tylko luźne pytanie)

pysio 21.08.2008 22:39

ilość okrążeń jest podana w dziale TERMINARZ. (schemat jest prosty, jeździmy na każdym torze 1/3 prawdziwego wyścigu, a w przypadku GP Australii jest to 19 okrążeń)

natomiast co do kolejnego teamu, to istnieje taka możliwość, że dodamy 11 team, jeśli rywalizacja w kwalifikacjach będzie zacięta.

pozdrawiam

Gucio25 21.08.2008 23:16

tutaj lista 45 osób, a na stronie tylko 30, w tym 20 z czasami, rejestrować się!
http://www.mro-twsd.lua.pl/index.php?strona=dolacz

jedna uwaga do wszystkich, bo chyba niekiedy się (niestety) z tym spotykamy.
patrzcie na flagi!
jakby ktoś nie wiedział:
niebieska flaga = ustąp bolidowi jadącemu za Tobą, bo np. dubluje Cię, lub masz czarną flage,
czarna flaga = kara przejazdu przez boksy, z powodu jakiejś kary, np. falstartu, jeśli przez 4 okrążenia nie zostanie wykonana - DSQ.
żółta flaga = wypadek, kolizja na torze, trzeba uważać.
zwracam szczegółnie uwagę na niebieską.

kolejna sprawa - startujemy PO wszystkich zgaszonych światłach, niekiedy wyścigi zaczynają się od kilku czarnych flag, a nie ma sensu marnować sobie wyścig.

uważać na:
przecinanie linii wyjazdu z boksów(!) - nagminny błąd niektórych, białej linii przeciąć nie można, zarówno kiedy jedziemy torem, jak i kiedy wyjeżdżamy z boksu.
przekraczanie prędkości w boksach - przed linią boksów należy wychamować do 100, później już silnik się jakby blokuje i po wyjechaniu z boksu przyśpieszamy.

to tyle moich skromnych uwag. :)
pozdrawiam i do zobaczenia na torze.

Genio 21.08.2008 23:57

należy jeszcze dodać ze wyścigi będą odbywały się z aktywną 'strategią', co oznacza, że podczas kwalifikacji tankujemy bolid zarówno na kwalifikacje jak i na póznijeszy wyścig
przykładowo zatankujemy 40 litrów, w kwalifikacjach zużyjemy 15 litrów to na wyścig zostaje tylko 25 litrów

należy o tym pamiętać by podczas wyścigu nie zatrzymać się w polu z powodu braku paliwa :)

szarkoz 22.08.2008 00:05

Rywalizacja będzie chyba ostrzejsza niż się spodziewaliśmy, może się okazać, że dopiero czas poniżej 50 sekund da kwalifikację. Dobrze widzieć, że ludzie się starają :)

FCM. 22.08.2008 08:35

1. WislaKrakowMulti
2. Basketteur
3 Bobic
4.pio
5.Aruna
6. filip_wislak
7. Pech
8. Sensej
9. WiselkaMLP
10. Aro1234
11. Pysiek1
12 ToTylkoJa
13. Bat
14.Kamil
15. Szymek_TSW
16. Lukasz15wisla
17. Gucio25
18.piter116
19. maaarcin
20.Kuba_EL_Toro
21. Scorpiu
22. bluesinger
23.naHiu
24. firo
25. spinnaker
26. buldus
27. Mamba
28. Kądzikowski
29. szarkoz
30. MicK
31.TSW Fanatyk
32. pablo199018
33. South
34.tasior228
35.ffkrzysiekff
36. Zakk
37. Krzysiek
38. white1906star
39. janko04 ( w grze bede janko05)
40. putinm
41.piotrek1325
42. Franek9182
43.bartek1726 (na forum Bartek_Gdów)
44. woytekNH (na forum wojteq_NH)
45. QBAS
46. FCM.

Genio 22.08.2008 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Genio (Post 589607)
nie dopisujcie się już do tej listy, wchodzcie na stronę ligi MRO TWSD i tam dokonujcie rejestracji

przypominam

Sensej 22.08.2008 09:35

hehe skandal ! skandal !

Ja pobijam swoj czas o 0.600 patrze na liste i spadam o jedno miejsce ;)

Ludzie opanujcie się ;P

A co do wyścigu jeździmy bez wypadków?

Genio 22.08.2008 09:42

zrobimy test wyścig z wszystkimi graczami, taki na 5 okrążeń i ustawimy wypadki, po wyścigu zrobimy glosowanie, czy podtrzymać czy zrezygnować z kolizji

P.e.c.h 22.08.2008 11:50

A te bolidy sie jakos da ustawic czy nie bardzo?
Jeśli tak, to możecie sprzedać parę rad bo mam słabych mechaników:-p

Genio 22.08.2008 11:54

zapraszamy na serwer, tam wiele się dowiesz :)

spinnaker 22.08.2008 12:01

panowie wyluzujcie niedługo czas poniżej 50 nie wystarczy na kwalifikacje :P
P.e.c.h nie prawda nic się nie dowiesz na serwerze przynajmniej Ci najlepsi nic nie chcą zdradzać :P

pysio 22.08.2008 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sensej (Post 589714)
hehe skandal ! skandal !

Ja pobijam swoj czas o 0.600 patrze na liste i spadam o jedno miejsce ;)

Ludzie opanujcie się ;P

podbijam!

nie jeżdżę od wczoraj i z 2 miejsca spadłem już na 6, z czasem 0:48:750, który do niedawna wydawał mi się rewelacyjny :D

ps. a propo "kolizji" to ja byłbym za tym, aby były jeśli lagi nie będą ogromne. Kolizje zwiększą nieprzewidywalność wyścigu i wprowadzą większe emocje, w końcu w prawdziwym F1 też się trudno wyprzedza :D

TSW Fanatyk 22.08.2008 12:12

a ja dalej nie mogę się połączyć....

jest jakiś inny adres serwera czy co?

robię tak jak należy...wyłączam antywira, zaporę windowsowska, wklejam adres w miejsce pod listą serwerów kursor miga, daję dalej iiiiiiiiii..... znowu komunikat związany z portami czy coś takiego.....

Genio 22.08.2008 12:17

musisz coś blednie wpisywać, ponieważ na serwerze nie widzę żebyś próbował się połączyć
podaj nazwę Twojego team'u i sprawdź jeszcze raz poprawność IP naszego serwera
najlepiej nie wklejaj tylko wpisz cyfry z kropkami

i oczywiście standardowe pytanie, czy jesteś w naszej sieci Hamachi?

spinnaker 22.08.2008 12:21

a hasło wpisujesz ?

Genio 22.08.2008 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spinnaker (Post 589831)
a hasło wpisujesz ?

nie ma hasła na serwerze

TSW Fanatyk 22.08.2008 12:32

nick w hamachi: mat

http://s006.wyslijto.pl/index.php?fi...62441499012830

pysio 22.08.2008 12:37

w związku z dużym zainteresowaniem ligą i bardzo małymi różnicami czasowymi w kwalifikacjach dodajemy kolejny zespół - Super Aguri.

Tym samym do ligi dostanie się 22 graczy z najlepszymi czasami w kwalifikacjach, a nie jak początkowo było ustalone 20!

Oznacza to, że zwiększenie ilości drużyn na chwilę obecną daje kwalifikacje dwóm kolejnym graczom:
21. Frasiu1906 0:52:688
22. piter116 0:53:625


pozdrawiam

Genio 22.08.2008 12:45

wszystko wygląda na poprawnie wprowadzane, nie wiem zatem skąd ten problem u Ciebie
może jeszcze masz jakąś blokadę uruchomioną? nie wiem

być może potrzeba zresetowania komputera po wyłączeniu antywirusów i restart hamachi?

TSW Fanatyk 22.08.2008 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Genio (Post 589855)
wszystko wygląda na poprawnie wprowadzane, nie wiem zatem skąd ten problem u Ciebie
może jeszcze masz jakąś blokadę uruchomioną? nie wiem

być może potrzeba zresetowania komputera po wyłączeniu antywirusów i restart hamachi?

no jeszcze mam takie coś: Netia bezpieczny internet, to też jest jakaś ochrona przed wirusami chyba... ale nie sądzę żeby to przeszkadzało...

Genio 22.08.2008 12:56

jedno jest pewne, w ogóle nie widzę Twoich prób połączenia się, wcześniej jezeli ktoś chciał się połączyć ale miał problem z portami, widziałem na serwerze ze próbuje

coś blokuje Ci pełny dostęp, coś u Ciebie

TSW Fanatyk 22.08.2008 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Genio (Post 589862)
jedno jest pewne, w ogóle nie widzę Twoich prób połączenia się, wcześniej jezeli ktoś chciał się połączyć ale miał problem z portami, widziałem na serwerze ze próbuje

coś blokuje Ci pełny dostęp, coś u Ciebie

a na hamachi mnie masz?

Genio 22.08.2008 13:45

tak, odezwałem się do Ciebie na Hamachi

pysio 22.08.2008 14:54

ZMIANA ORGANIZACYJNA

Zakończenie kwalifikacji zostało przeniesione na niedzielę na godzinę 23:59!

Kto się jeszcze nie zapisał, a chce wziąć udział w lidze to niech nie zwleka :)

Genio 22.08.2008 18:06

uwaga

z powodu częstych problemów z połączeniem do serwera, od tej pory będę stawiał serwer na porcie 8080
osoby które do tej pory nie zdołały się połączyć, mogą od teraz sprawdzać ponownie wpisując odpowiednie IP oraz port 8080

janko04 22.08.2008 21:23

ja chcialem wejsc na serwer to mialem jakis blad nie pamietam ale w tym bledize byla liczba 6500 pomoge ktos ogarnac ta gre ?? prosze o kontakt na gg

pysio 22.08.2008 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez janko04 (Post 590097)
ja chcialem wejsc na serwer to mialem jakis blad nie pamietam ale w tym bledize byla liczba 6500 pomoge ktos ogarnac ta gre ?? prosze o kontakt na gg

może serwer był wyłączony!

ps. na stonie www.mro-twsd.lua.pl jest informacja po prawej stronie na temat "statusu serwera" czy jest on-line czy off-line :)

FCM. 23.08.2008 09:14

Mógł by ktoś wysłać całą liste osob z czasami ?

maaarcin 23.08.2008 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FCM. (Post 590298)
Mógł by ktoś wysłać całą liste osob z czasami ?

http://www.mro-twsd.lua.pl/index.php?strona=dolacz


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl