Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [2. kolejka] Polonia Warszawa - Wisła Kraków 16.08.2008, godz. 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4720)

harthausen 17.08.2008 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 586659)
Jak ktos pisze ze po wczorajszym meczu wymienilby Jirsaka na Majewskiego to naprawde smiech mnie ogarnia. Wczoraj Majewski moze był duzo przy piłce ale nic z tego nie wynikało (i to tylko w 1 połowie), w 2giej jakby go nie było na boisku.


Z Majewskiego będę jeszcze ludzie, on się wyrobi. Wczoraj odebrał tylko lekcję gry fair i konieczności panowania nad młodzieńczymi odruchami, każdy kiedyś to musi przejść.

Jak już po 1 bramce naszym zaczęła się gra kleić to parę razy pograno na naszej połowie z nim w dziada. Po 3-4 przebieżkach za piłką od jednego do drugiego wiślaka puściły mu nerwy i głupio sfaulował od tyłu Maura albo Clebera.
No i wtedy mu pokazali, że takich rzeczy nie wypada robić, co dostał piłkę to robił koziołki. Dość szybko myślał tylko o końcu meczu i żeby mu piłki koledzy nie podawali.
Ale to tylko w tym meczu, o jakieś doświadczenie bogatszy został, życie.
I niejedno jeszcze pokaże, jest bardzo dobry w rozgrywaniu piłki i konstruowaniu akcji. Ktoś pozycji naszego Boguskiego czy Jirsaka.
A kto lepszy? Różnie. Zależy, w jakim meczu, przed wszystkimi przyszłość.
Pomogło nam, że Sikora nie przeszedł do Polonii i tam nie za bardzo kto ma go zastąpić w strzelaniu bramek. Gdyby on grał, kto wie?

My potrzebujemy przede wszystkim drugiego egzekutora, bo oprócz Pawła Brożka nie kto u nas strzelać. Sporadyczne bramki w wykonaniu Clebera, Diaza , Zienia , Mauro czy kogoś innego - rzecz miła, ale to napastnika nie zastąpi gdy z jakichś powodów (słabsza forma, kontuzja, pauza za kartki etc..) Brożka nie będzie.

Gwiaździsty 17.08.2008 10:02

Nie wiem jak Was, ale mnie szlag trafiał, któryś już kolejny mecz, jak Boguski seryjnie partoli sytuacje, które mogą ustawić mecz. Szczególnie nie trafienie nogą w piłkę w okolicach piątki po podaniu Brożka w I połowie przy stanie 1:0. Byłoby 2:0 i grałoby się spokojniej, a tak nerw.ówa do samego końca, czyli tafienia Brozia na 2:0.

HEDu 17.08.2008 10:14

Boguski bardzo szybko robi postępy, jest to inteligentny piłkarz, ma nakreślone schematy działania lecz nie wszystkie mu wychodzą. Narazie nie jest to napastnik.

Lemoniadowy Joe 17.08.2008 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 586658)
Wisełka grała mecz na boisku trzeciej drużyny ubiegłego sezonu po wyczerpującym fizycznie i psychicznie spotkaniu w Barcelonie.
Trener ma do dyspozycji tak naprawdę 12,5 zawodnika.
Wisełka wygrała pewnie 2:0.
Czego chcieć więcej?
Czy naprawdę jest powód żeby narzekać?

bo u nas tak jest jest grono wiecznych narzekaczy którzy potrafią całe dziesiątki stron zapisać jak to wszystko jest w klubie źle , jak mamy słabszy okres czy jakąś porażkę to zaraz sie ujawniają i piszą coś w stylu "a nie mówiłem" a jak są wyniki czy zrobimy jakiś sukces (np. rozgromienie Beitaru) to nie mogę za cholerę znaleść jakiegoś ich pochwalnego wpisu np. po mistrzostwie czy Beitarze

wracając do meczu to trzeba pochwalić zespół i trenera że w trudnym okresie pucharowym gdy często polskie kluby bardzo traciły w lidze Wisła bardzo konsekwentnie gromadzi punkty mniejsza o styl .

Diaz faktycznie jeżeli chodzi o gorne piłki i ustawianie sie to jest nawet więcej niż OK natomiast jeden na jeden to sporo do poprawienia, a co do Jirsaka jak Go broniłem rok temu jak nie dostawał szans tak dziś musi naprawdę brac wiecej gry na siebie bo z tym co wczoraj pokazał to nie ma szans na gre i rywalizacje z Boguskim czy ktorymś z def. pomocników bo Cantoro też jest w dobrej formie i znacznie bardziej przykłada sie do gry.
Tylko nie wiem czy u Jirsaka to jest problem z formą czy mentalnością ?
Brożek Paweł wiadomo świetny, jak ja się ciesze że często Go broniłem że to będzie świetny piłkarz aczkolwiek nie tak konsekwentnie jak np. Kristos :)

Następny piłkarzem który ma wszelkie dane aby dołączyć w niedługim czasie do czołowych graczy Wisełki jest Małecki już widzę że mentalnie nie bedzie miał z tym problemów musi nabrać jeszcze doświadczenia bo właśnie brak tego było wczoraj widać.

Heban 17.08.2008 10:41

Szacunek dla Brożków niepodważalny. Dzięki bracia za Wisełkę w sercu. Na dzień dzisiejszy Paweł gra na takiej ku---icy, że głowa boli. To rzadki przypadek aby w takim wieku potrafić tak zdecydowanie się za siebie wziąć i dokonać takiej metamorfozy umiejętności i psychiki. Tak trzymać Brożkowie, na przekór waszym i Wisełki wrogom. Weźcie trochę za mordę, niektórych kolegów z drużyny, aby wasze doświadczenia z krytyką i dla nich zakończyły się tak konstruktywnie, jak dla was. Rozmawiajcie z Boguskim aby trochę waszej ku--icy i wiary w siebie przejął. Podobnie i Jirsak. Aby z grzecznych chłopczyków, przeobrazili się jak najszybciej w dorosłych facetów, walczących o Wisłę i swoje rodziny. Może niech i Jirsak jak najszybciej się ożeni a Rafał zakończy miesiąc miodowy, bo widać, że Brożkom założenie rodziny dodało skrzydeł w ich karierach ( oczywiście to forma żartu :-) ). Tutaj dodam, że niestety mamy jeden bardzo ciężki przypadek. Łobodziński!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Obawiam się, że na niego nic nie działa. Rodzinę ma. Dom od dawna już buduje. Krytyka konstruktywna, posadziła go w Lubinie na łwkę rezerwowych, to i w Wiśle mu to nie będzie przeszkadzać a jego charakter porównywalny jest do lalusia. Płacze przy każdym ostrym kontakcie z przeciwnikiem i swoją niewydolność zwala na wszystko i wszystkich, zamiast się wziąść ostro do roboty, bo mam nadzieje, że skończył się okres ochronny dla tego, póki co niewypału transferowego Wisły. Pora pokazać mu, że pięcioletni kontrakt nic mu nie pomoże i Bednarz w razie czego, znajdzie odwagę na pozbycie się kolejnego nieporozumienia w Wiśle. Może więc na razie, lepiej ogrywać Małeckiego, a nuż obudzi się w nim drugi Kuba, jeśli Skorża zadba o pracę nad nim, kosztem ciągnięcia za uszy, kolejnego po Matusiaku ulubieńca Leo Ltd i to o bardzo zbliżonym do niego chatrakterze , który nie chce wyciągać żadnych wniosków ze swojej marnej postawy na boisku i w drużynie.

Zieniu weź się jeszcze bardziej w garść ponownie. Baszczu zacznij szybciej myśleć. Pawełek nadal pracuj nad sobą a wyrośniesz na rasowego bramkarza w Wiśle, bo w sumie nie wiele ci do tego brakuje. Widać, że do Mauro co nieco dotarło ze strony kibiców, co widać ostatnio coraz częściej na boisku i oby tak mu już zostało, bo Baretto też chce grać. Niewymienieni piłkarze, robią swoje jak należy i stąd ich nie poruszam, choć Diaz zasługuje na uznanie, za ostrą poprawę swojej gry, mimo, że oczywiście nadal powinien, uważnie korzystać na lekcjach u Skorży.

No właśnie szanowna RADO NADZORCZA WK ORAZ WASZE KLESZCZE WILCZASTO-BEDNARZOWE -

gdzie są niezbędne transfery dla trenera waszego 10-lecia
gdzie jest podstawowa i konkurencyjna jednocześnie, ławka rezerwowa drużyny ??????

Wasze działanie jest minimalistyczne i krótkowzroczne, jak większość zresztą działań ślepo opartych o błędną doktrynę, bez jakiejkolwiek autorefleksji i opamiętania. Tylko jak zwykle dotąd, jednego możecie być pewni. Za tą doktrynę przyjdzie czas rozliczenia, gdyż nad wami jest jeszcze dyktator Cupiał, który ilekroć przesadzi, tylekroć potrafi to zweryfikować. Szkoda tylko, że zawsze po czasie.

tommiyacht 17.08.2008 11:09

zastanawia brak info o Sobolewskim

kądzikowski 17.08.2008 11:21

Mam nadzieję, ze to nic poważnego

lizzy 17.08.2008 11:41

Brożek zagrał super ale jak czytam że jest lepszy od Żurawia i Franka i to w dodatku razem wziętych to myślę że tu kogoś Bóg opuścił...

szlaQ 17.08.2008 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lizzy (Post 586727)
Brożek zagrał super ale jak czytam że jest lepszy od Żurawia i Franka i to w dodatku razem wziętych to myślę że tu kogoś Bóg opuścił...

W sumie masz racje ale na ten moment jest lepszy od każdego z nich ;)

HEDu 17.08.2008 12:26

Zuraw krola strzelcow zdobył w wieku 26 lat (21 goli), w samej lidze zdobyl 101 goli.
Franek zdobył króla w wieku 25 lat (21 goli), w samej lidze 115 goli.
Brozek zdobył króla w wieku 25 lat, ale strzelajac 23 gole, dalej gra dla Wisły mając 46 bramek w samej lidze.

South 17.08.2008 12:36

Pawełek sie wyrobił,od paru meczy gra bardzo pewnie,nie popełnia już głupich błędów i dalej broni ze szczęściem ;)

Elendil 17.08.2008 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu
Brozek zdobył króla w wieku 25 lat, ale strzelajac 23 gole, dalej gra dla Wisły mając 46 bramek w samej lidze.

a nie przypadkiem 52?

buczo1985 17.08.2008 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 586749)
Pawełek sie wyrobił,od paru meczy gra bardzo pewnie,nie popełnia już głupich błędów i dalej broni ze szczęściem ;)

beda z niego ludzie:)
osobiscie rowniez mi sie podobał mecz na Camp Nou i z Polonią...oby forma sie utrzymała na cały sezon:)

vaazon 17.08.2008 13:32

Brozio miał już dawno smykałkę do mijania bramkarzy:
http://pl.youtube.com/watch?v=DIU3b2AA0yU
http://pl.youtube.com/watch?v=u8idvpZSlgc
:) Tak trzymać mistrzu.

HEDu 17.08.2008 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 586753)
a nie przypadkiem 52?

liczylem na 90minut.pl

firstborn 17.08.2008 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 586749)
Pawełek sie wyrobił,od paru meczy gra bardzo pewnie,nie popełnia już głupich błędów i dalej broni ze szczęściem ;)

kazdy ma prawo do wlasnych ocen,ale jak dla mnie wczoraj pawelek chyba najslabszy na boisku.a nie sorry , ponoc gral lobodzinski.... pawelek wczoraj pokazal, ze grozi mu syndrom majdana a wiec 3 kroki do przodu 2 do tyl.majdanowi to nie wyszlo na dobre, pawelkowi tez nie wyjdzie.drugi bramkarz na dopbrym poziomie jest nam baaaardzo potrzebny.

cogolnie ciesza 3 punkty. gra raczej slaba. brozek z forma wypalil niesamowicie.oby utrzymal ja jak najdluzej, takze w europejskich pucharach.

no i lobodzinski. malem nadzieje, na prawde wierzylem w tego goscia,ale kurde jak dla mnie w nastepnym meczu od pierwszej minuty powinien grac malecki

Elendil 17.08.2008 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu
liczylem na 90minut.pl

no na Wiki pisze inaczej,ale jej nie zawsze można ufać;)

M.C (nowy kleparz) 17.08.2008 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez firstborn (Post 586792)

no i lobodzinski. malem nadzieje, na prawde wierzylem w tego goscia,ale kurde jak dla mnie w nastepnym meczu od pierwszej minuty powinien grac malecki

Małecki?Żeby jeszcze gorzej było?Łobodziński czasem zagra jeszcze jakąś dobrą piłke,a po Małeckim nic dobrego spodziewać się nie można...

1q2 17.08.2008 20:18

Jak metamorfoza Brozka zaskoczyla mnie niemilosiernie, bo uwazalem ze do konca pozostanie napastnikiem marnujacym 3/4 100% akcji , to z porownaniem do Zurawia bym jeszcze poczekal.

Zuraw mial 3 sezony pod rzad gdzie w kazdym walnal ponad 20 bramek.
Pawel narazie ma 1 i dobrze zaczal drugi ale jeszcze dluga droga przed nim - nie mniej nie jest wykluczone ze przebije Zurawia(choc niestety bardziej prawdopodobne jest ze szybko odejdzie)

kristos 18.08.2008 14:21

Dla mnie natomiast Brożek od 2 lat był najlepszym napastnikiem w Polsce i tylko czekałem kiedy potwierdzi to zdobywaniem goli.Choć muszę przyznać ,że martwi mnie że Paweł znów zaczyna grać jedną (prawą)nogą.
Teraz liczę na Jirsaka i "Bogusia" ,bo w nich jest ogromny potencjał.

radekogi 18.08.2008 14:42

no nie do końca Paweł gra jedną nogą. Pierwszą bramke zdobył własnie lewą, pozatym dla mnie może nawet strzelać brzuchem, byle dalej był tak skuteczny jak teraz. :)) Boguś sie zawiesił ale to napewno kwestia czasu, bo ten chłopak ma ogromny potencjał

maRgrabkarz 18.08.2008 14:54

Brozek jest w niesamowitej dyspozycji.
Ale na porownywanie go do Zurawia to jeszcze troche za wczesnie, niemniej jednak ma jedna rzecz ktora baardzo mi sie u niego podoba a ktorej brak zawsze mnie strasznie irytowal u Zurawia: agresja i walka cialem o pilke, obojetnie jak duzy zakapior by to nie byl z druzyny przeciwnej.

A Pawelek, obawiam sie to juz zawsze bedzie taki zawodnik ktoremu raz sie napisze ze "to jest to, swietnie sie rozwija, bedzie wielki" a po kilku meczach wroci komentarz "jest strasznie niepewny, znowu sie zdekoncentrowal". I tak w kolko. Przynajmniej tak juz jest od dluzszego czasu.

kristos 18.08.2008 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maRgrabkarz (Post 587290)
Brozek jest w niesamowitej dyspozycji.
Ale na porownywanie go do Zurawia to jeszcze troche za wczesnie, niemniej jednak ma jedna rzecz ktora baardzo mi sie u niego podoba a ktorej brak zawsze mnie strasznie irytowal u Zurawia: agresja i walka cialem o pilke, obojetnie jak duzy zakapior by to nie byl z druzyny przeciwnej.

A Pawelek, obawiam sie to juz zawsze bedzie taki zawodnik ktoremu raz sie napisze ze "to jest to, swietnie sie rozwija, bedzie wielki" a po kilku meczach wroci komentarz "jest strasznie niepewny, znowu sie zdekoncentrowal". I tak w kolko. Przynajmniej tak juz jest od dluzszego czasu.

Masz rację ,nie ma co porównywać Żurawia i Brożka.Dla mnie osobiście Paweł jest lepszy.
Jest szybszy i wszechstronniejszy a gdyby miał jeszcze koło siebie kogoś pokroju Błaszczykowskiego ,to za półtora roku "pękła' by setka goli w jego wykonaniu.

St@chu 18.08.2008 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 587297)
Masz rację ,nie ma co porównywać Żurawia i Brożka.Dla mnie osobiście Paweł jest lepszy.
Jest szybszy i wszechstronniejszy a gdyby miał jeszcze koło siebie kogoś pokroju Błaszczykowskiego ,to za półtora roku "pękła' by setka goli w jego wykonaniu.

Nie zgodzę się...

Żurawski w szczytowej formie także potrafił spokojnie uciekać obrońcą... Może słabiej grał głową, ale za to potrafił bardzo dobrze strzelić z dystansu, strzelił też parę bramek z wolnego, żeby nie wspomnieć o tym, że przez jakiś czas jeszcze wykonywał u nas rzuty rożne. No i na pewno lepiej wykonywał jedenastki.

Ciężko ich porównywać, ale jeśli chodzi o wszechstronność to nie oceniłbym Brożka wyżej od Żurawskiego.

radekogi 18.08.2008 15:59

na szczęscie od karnych mamy Clebera bo waktycznie pod tym względem Paweł sie nie umywa do Żurawia. :) Natomiast jeśli chodzi o gre głową to różnica jest wielka, bo jakos nie pamietam żeby Żuraw zdobywał bramki głową, natomiast Paweł robi to tak często jak nogą, a w tamtym sezonie chyba nawet częsciej.

kristos 18.08.2008 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St@chu (Post 587315)
Nie zgodzę się...

Żurawski w szczytowej formie także potrafił spokojnie uciekać obrońcą... Może słabiej grał głową, ale za to potrafił bardzo dobrze strzelić z dystansu, strzelił też parę bramek z wolnego, żeby nie wspomnieć o tym, że przez jakiś czas jeszcze wykonywał u nas rzuty rożne. No i na pewno lepiej wykonywał jedenastki.

Ciężko ich porównywać, ale jeśli chodzi o wszechstronność to nie oceniłbym Brożka wyżej od Żurawskiego.

Masz do tego prawo ,by się nie zgadzać,dla Ciebie lepszy był Żuraw ,dla mnie Brozio.
Dodam jeszcze ,ze będę zdziwiony jeśli jeszcze w tym roku kwota odstępnego za Pawła wyniesie mniej niż 6mln €.

St@chu 18.08.2008 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 587322)
Masz do tego prawo ,by się nie zgadzać,dla Ciebie lepszy był Żuraw ,dla mnie Brozio.
Dodam jeszcze ,ze będę zdziwiony jeśli jeszcze w tym roku kwota odstępnego za Pawła wyniesie mniej niż 6mln €.

Uważam przede wszystkim że ciężko ich porównać... To są dwa typy napastników... Tak samo jak ciężko by było porównywać do któregoś z nich napastnika typu Tomka Frankowskiego, który ani głową, ani z daleka bramek na ogół nie strzelał tylko był takim 'królem' pola karnego.

Co do tych 6 mln euro to musielibyśmy sporo zawojować w UEFA, żeby faktycznie ta cena tyle wyniosła lub Paweł musiałby się wybić w reprezentacji, bo w polskiej lidze, za samą gre tutaj moim zdaniem nie da się takiej kwoty osiągnąć...

Niestety my to nie Chorwacja czy Serbia.

1q2 18.08.2008 16:44

Racja Stachu - szczegolnie ze wszyscy dotychczas co placili spora kase za naszych napadziorow to sie na tym przejechali.

HEDu 18.08.2008 16:53

Franek strzelił z 20 bramek głową, Zuraw nie pamietam zeby jakas w ogole (nie liczac Celtiku i jednej w reprezentacji).

Coolpick 18.08.2008 16:59

Wg mnie wlasnie ciezko jest ich porownac, na pewno uznalbym Brozka za lepszego zawodnika niz Zurawskiego, jakby mial lepszy strzal z dystansu, bo nie przypominam sobie w ciagu ostatniego roku jego bramki zza pola karnego. No i musi pokazac, ze to nie jednorazowy wyskok, bo jak na razie ma swietny jeden sezon i poczatek drugiego.

St@chu 18.08.2008 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 587356)
Franek strzelił z 20 bramek głową, Zuraw nie pamietam zeby jakas w ogole (nie liczac Celtiku i jednej w reprezentacji).

Owszem, zgadza się, ale myśle, że zdecydowana większość z tych bramek opierała się na szczęściu, na tym że wiedział gdzie się ustawić w polu karnym, albo po prostu jakiś zbieg okoliczności powodował że piłka spadał mu na głowę, bo realnie nie ma szans wygrać pojedynku główkowego z żadnym obrońcą nawet średniego wzrostu.

Także to wszystko opierało się na tej chytrości i boiskowej inteligencji.

A Żuraw faktycznie głową jeśli coś zdobył w Wiśle to była to bardzo znikoma liczba.

Elendil 18.08.2008 17:14

no to Singlar pewnie znów będzie miał okazję się pokazać. Nie wiecie, jak tam z Głową?

transfery muszą być...lewdo miesiąc gramy,a już dwóch graczy z pierwszej 11. ma urazy.

rozan 18.08.2008 20:16

Kurcze jeszcze nie tak dawno wszyscy narzekali na nieskuteczność Brożka, dziś obrywa się Boguskiemu. Poczekajmy trochę jestem pewien że Rafał zacznie strzelać jak Paweł!

Marszałek 18.08.2008 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozan (Post 587483)
Kurcze jeszcze nie tak dawno wszyscy narzekali na nieskuteczność Brożka, dziś obrywa się Boguskiemu. Poczekajmy trochę jestem pewien że Rafał zacznie strzelać jak Paweł!

Kiedyś złapie, tylko żeby jedszcze był w Wiśle jka będzie w niej Brożek:)

Borinho 19.08.2008 09:58

Powiem tylko tyle jak odejdzie Brożek w przerwie zimowej to szanse na mistrza zmaleją do minimum. Niedzielan nigdy egzekutorem nie bedzie, Boguski nie potrafi strzelać w prostych sytuacjach ..... następcy nie widać .... Lewandowski to mógł byc strzał w 10 .. niestety w tym klubie nie myśli się już o przyszłoścci dopiero jak będą pod ścianą to się zacznie płacz i zgrzytanie zębów !!!

rozan 19.08.2008 15:00

Blabla nie ma Lewandowskiego teraz to już na 100% spadniemy i to do 3 ligi bo na 1 jesteśmy za słabi... Jak to się dzieje że drużyna, która wygrywa 0-2 z silną Polonią nie ma wiary kibiców???

Pablo84 19.08.2008 15:25

Ja uważam, że jak sprzedadzą Brożka Wisła spadnie do IV ligi a Majchrowski- wierny kibic Wisły od lat, zdenerwuję się tym faktem, zburzy nam stadion i postawi blasznego Carrefoura lub galerie handlową

Nuke 19.08.2008 15:44

Dyskusja na poziomie , Wisła wygrała i z tego należy się cieszyć , bo pomimo tego, że grała w podstawowym składzie i była zmęczona podróżą do Barcelony, wygrała w bardzo dobrym stylu . Należą się gratulacje , a nie pieprzenie, że to źle, że tamto źle . Jak Wisła sprzeda Brożka to go nie będzie w Wiśle proste :)

kristos 19.08.2008 15:55

Największą tragedią jest to ,że nikogo klub nie kupił ,bo nie ważne jak gramy najważniejsze jest żeby kupować.
Nawet gdybyśmy zdobyli MP i weszli do grupy P UEFA ,to wszystko to o dupę rozbić ,bo nie ma transferów.

Nuke 19.08.2008 16:16

Cytat:

bo nie ważne jak gramy najważniejsze jest żeby kupować.
Bzdura, przecież kupiliśmy Singlar'a i jakoś nie widzę, żeby on grał w 1 składzie . Widzisz , tutaj kwestią kupowania jest, że jak już kupować , to zawodników, którzy wzmocnią zespół, a nie zagrzeją ławkę, bo to sensu nie ma .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl