![]() |
do " Coolpick":
Masz racje ale czesciowo... Fakt nie oddalamy sie od miejsc 20-23( Serbia, Izrael,Szwecja, czy nawet austria) tylko sie delikatnei zblizamy... Jednak watki Witka dotycza szczegolnie nasza sytuacje wobec panstw przed nami ,czyli Cypr Chorwacje no i Slowacje(26-24) ktorzy w tym roku spisuja sie jak narazie lepiej od naszych druzyn... Ale przyznam ze w kontekscie kluczowych miejsc a dokladniej 21 nasza sytuacja wyglada, wedlug mnie, calkiem ok tym bardziej ze awansowalismy od poczatku rozgrywek o 2 miejsca i delikatnie wzmacniamy nasza pozycje nad reszta... A przypominam ze mozemy jeszcze zdobyc kilka cennych punkcikow bo zostalo nam jeszcze 7 pewnych meczow do rozegrania w tym 4 w I rundzie gdzie punkty nie sa juz dzielone przez 2... |
Kolega troszke sie pobawil i zrobil ciekawy skrypt, ktory pokazuje, kto jest rozstawiony i na kogo moga nasze druzyny trafic w I rundzie, w zaleznosci od wynikow dwumeczow w eliminacjach ligi mistrzow i pucharu uefa. (wyniki te mozna sobie zmieniac).
http://www.kwaki.yoyo.pl/uefa/ Jak widac do rozstawienia Wisly potrzebaby bardzo korzystnych wynikow, na dobra sprawe rozstawienie jest malo prawdopobne. |
Cytat:
|
jak wygląda losowanie 1 rundy ? podział na grupy , czy losowanie rozstawieni-nierozstawieni? , jak grupy to na kogo może trafić Wisła?
|
Mam pytanie do osób zorientowanych. Jak wkońcu będzie wyglądało losowanie III rundy Ligi Mistrzów sezonu 2009/2010 ? Wejdzie w życie projekt Platiniego ? Czy to tylko spekulacje ?
|
http://www.futbol.pl/index_2501.php?a_2501=28713
Ciekawe czy dadzą Wiśle punkty jak będzie walkower? Ciekawie powiedział Smuda po meczu z Grasschoppers, że w rewanżu będą grać o zwycięstwo, żeby zbierać punkty do rankingu krajowego. Po kolejnych bramkach Kolejoża coraz bardziej bałem się o to, że w rewanżu wystawią rezerwy, a tu takie miłe zaskoczenie |
Cytat:
P.S. Piszę się Kolejorz, nie Kolejoż:D To tak dla zachowania czystości językowej:) |
Cytat:
Gdy jak dotąd dokonywałem jakichś ocen odnosiłem je do rankingu sprzed jakiejśtam rundy co powodowało, że analiza zmiany nie uwzględniała jakiegoś dłuższego czasu. Inna sprawa to to, że jak na razie minął... dokładnie miesiąc dnia poprzedzającego zmianę spowodowaną pierwszym meczem w pucharach tj od 14 lipca do dnia kiedy po raz ostatni zdarzył się mecz pucharowy skutkujący zmianą w rankingu krajowym czyli 14 sierpnia. Deklaruje więc, że mniej więcej w połowie każdego miesiąca będę robił podobne do poniższego porównanie ukazujące zmianę od dnia robienia analizy do dnia rozpoczęcia rozgrywek czyli 14 lipca. Tak czy siak. Poniżej znajduje się zestawienie, które w kolumnach B i C ukazuje dystans jaki nas dzielił od odpowiedniego miejsca w dniach 14 lipca i 14 sierpnia. Na zielono zaznaczyłem te wartości, które w skali miesiąca się poprawiły. (czyli zmniejszyły w stosunku do miejsc powyżej i zwiększyły w stosunku do miejsc poniżej). Na czerwono zaznaczyłem te wartości, które w ciągu miesiąca się pogorszyły. No i fakt do miejsc 21-23 się zbliżyliśmy. Niestety do miejsc nam bliższych, które powinniśmy najpierw przejść się oddaliliśmy. W stosunku do miejsc poniżej faktycznie się oddaliliśmy. http://img90.imageshack.us/img90/1277/miesickk5.png Niestety to co napisałem powyżej blednie gdy oprócz prostego zaszufladkowania na zasadzie oddaliliśmy – przybliżyliśmy dodamy wielkości mówiące jak bardzo… A jak mało zmieniliśmy naszą sytuacje pokazuje poniższe zestawienie. Kolumna „F” ukazuje jak zmieniła się liczba punktów która nas dzieli od jakiegoś miejsca. Kolumna „G” to liczba miesięcy rozgrywek (rozgrywek a nie roku – nie w każdym miesiącu toczą się rozgrywki) które musiałyby minąć by przy takim tempie niwelowania dystansu Polska dogoniła to miejsce. Dla miejsc 27 i 29 pozostawiłem wolne POle ponieważ tam była lub jest Polska i miałem wątpliwości jak to interpretować. Tak czy siak… http://img205.imageshack.us/img205/7594/zmianass0.png By bardziej uzmysłowić jak niewiele się zmieniło: zmianę o wartości mniejszej niż 0,33 , która powstaje w rundzie wstępnej po jednym zwycięstwie kraju który ma 3 drużyny zaznaczyłem na żółto. zmianę o wartości większej niż 0,33 dla Polski korzystną zaznaczyłem na zielono. zmianę o wartości większej niż 0,33 dla Polski niekorzystną zaznaczyłem na czerwono. No i nagle okazuje się, że z 29 miejswca na 27 awansowaliśmy bo zniwelowalismy bardzo niewielką różnice jaka nas dzieliła od tego miejsca wynosząca zaledwie 0,082 punkty to wartośc wynosząca połowe remisu w rundzie wstępnej.... Jak Coolpick zauważył zmniejszyliśmy dystans do miejsc 21-23. jesli jednak podzielimy dystans jaki nas obecnie dzieli od danego miejsca (kolumna C w pierwszym zestawieniu) przez zmiane, która się dokonała w ciągu miesiąca to nagle się okazuje, że aby dogonić w tym tempie miejsce 22 lub 23 musielibyśmy czekać 51 lub 52 miesiące czyli ponad 4 lata nie wliczając miesięcy kiedy rozgrywki pucharowe się nie odbywają... Teoretycznie w stosunku do miejsca 21 potrzebujemy tylko he he 16 miesięcy ale to raczej kwestia braku wyniku Izraela, któy późno zaczął rozgrywki aniżeli naszej siły. Co zaś się tyczy miejsc nam bliższych czyli 24-26 to: Po pierwsze wszyscy nam uciekają. Po drugie tempo w jakim 26 miejsce nam ucieka jest 5 razy szybsze niż tempo w jakim my się oddalamy od 32 miejsca (25 miejsce się oddaliło o 5/6 punkta a my się oddaliliśmy od 32 miejsca o 1/6 punkta) Po trzecie o miejscu 25 nie będe wspominał... |
Wit.Ek, na prawde respect za te rozpiski ;] Widac, ze lubisz liczby :P
|
Gdyby tacy ludzie jak Wit.Ek zarzadzali naszym krajem, z takim zaangazowaniem to teraz polowa naszego forum mogla by wywalac kase na Wiselke ;] Brawo Wit.Ek ; >
|
Coś za bardzo podnieciliśmy się wygraną Anorthosis Famagusta .....
Szanowni koledzy - czy na pewno Olympiakos nie jest w stanie wygrać z chłopakami z Cypru wyżej niż 3:0 ??? Ja uważam, że to jest bardzo możliwe, podobnie jak wygrana AEK Ateny nad Omonią nawet na wyjeździe..... |
ok ale przy zalozeniu ze Lech i Wisła wejda do PUEFA i wygraja tam kilka meczow, nie byłoby szansy na wskoczenie do top 23 ?
|
Wielki szacun dla Wit.ka za te analizy. Najlepszy, najbardziej merytoryczny temat na forum.
Natomiast z komentarzem/analizą tych pięknie upakowanych liczb się nie zgadzam. Ukazywanie tego jako jakiegoś długoterminowego trendu, obliczanie ile czasu w tym tempie zajmie nam osiągnięcie jakiejś-tam pozycji uważam za nietrafione. To nie procesy, to wyniki incydentalne. Wystarczy jeden świetny sezon (może dwa - takie jak Wisła parę lat temu), i wszystko wywraca sie do góry nogami, Lech i Wisła tłuką sporo punktów w PUEFA, i jestesmy rozstawiani za rok. Polska piłka klubowa jest/była do dupy, ale wydaje mi się, że powoli idzie wszystko w dobrym kierunku. Coraz więcej kasy, coraz więcej kibiców, coraz ładniejsze stadiony. EURO 2012 da nam kopa. |
Cytat:
Trzeba by liczyć też, że drużyny z krajów nad nami nie prezentowałyby się tak dobrze... Jeśli np. Cypr utrzyma aktualną tendencje do wygrywania wszystkiego co się da to może być bardzo ciężko. Teoretycznie wszystko jest możliwe, ale praktycznie możemy wylosować Milan i Seville lub Benfice i już może być na starcie po zabawie... |
Cytat:
|
Dla tych co się pasjonują rankingami i ewentualnie naszymi szansami polecam tą stronkę, bardzo szybko aktualizowana i wiele cennych informacji jest na niej:
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/index.html Sam od kilku lat tam zaglądam. P.S. Jeżeli już wcześniej była podana to przepraszam, nie chciało mi się wszystkich wpisów przeglądać :D |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
http://www.kwaki.yoyo.pl/uefa/
Jeśli chodzi o tą tabelką poniżej to to jest tylko teoretyczne przydzielenie. UEFA jeszcze będzie to modyfikować aby uniknąć losowania zespołów z tego samego kraju. Modyfikacja będzie polegała na przestawianiu zespołów w jednym rzędzie. |
Cytat:
|
To znaczy że możemy grać tylko z zespołami z 7 grupy powyżej kreski? bo nie bardzo rozumiem...
i jeszcze pytanie, Lech przejął punkty rankingowe z poprzednich lat od Amiki, czy nie? |
Cytat:
będą do rozstawienia. Cytat:
|
czy wygrana z barceloną daje nam jakies punkty do rankingu?
|
Cytat:
oczywiście że tak. |
Cytat:
Natomiast jako klub otrzymamy z tego tylko 33% procent czyli około 0,109 |
a to czemu tak malo? przeciez legia i lech w el. LM nie graja
|
Cytat:
|
pewnym jest ze do rankingu krajowego zlicza sie wszystkie punkty zdobyte przez druzyny z danego kraju i dzieli przez ich ilosc, co przy trzech zwycięstwach w fazie eliminacji da 1 punkt: (1+1+1)/3 = 1pkt
jednak jak zliczają sie punkty indywidualne dla poszczegolnych zespolow sam do konca nie wiem, ale nie wydaje mi sie zeby byly one uwarunkowane iloscią wystepujących druzyn z jednego kraju, to nie powinno miec powiazania ze sobą |
do rankingu klubowego nie idą punkty zdobywane w rundach kwalifikacyjnych ani PU ani LM. Dopiero jak Wisła zdobędzie punkcik w I rundzie pucharu uefa to będzie on doliczony do jej rankingu. Do tej pory wszystkie punkty zdobywane przez Legię, Lecha i Wisłę szły tylko do rankingu krajowego, ponieważ wszystkie kluby grały w rundach eliminacyjnych.
|
Cytat:
Tak, klub gra dla siebie ale NIE w rundach kwalifikacyjnych. W tych rundach pracujemy tylko na ranking krajowy. Jeżeli legia wygra to kolejne 0,333 do krajowego i tak samo z Lechem. Natomiast każdy klub otrzyma z tego tylko 33%. Cytat:
Wszystkie reguły są bardzo ładnie opisane tutaj (strona wielokrotnie cytowana w tym temacie): http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/calc.html |
Koledzy wcześniej mieli racje, po wygranej.
Polska +0,333 Wisła + 0,111 Oczywiści wielkiego przetasowania nie było, ale Polsce pekło "magincze" 10 pkt ;) a mianowicie mamy 10.082 Artmedia zremisowała z Juventusem i to tyle co się działo wczoraj. Dla nas przede wszystkim ważne to wygrana Lecha, jakoś jestem jej pewny po słowach Smudy i Legii, i jej awans jak by to sie udało to będzie całkiem przyzwoicie |
A nie lepiej, żeby Legia np. teraz wygrała ale nie awansowała? Czyli np. wygrała 1:0...? Później będzie ciężki rywal zapewne i 2 porażki punktów nie przyniosą, a zwycięstwa Lecha czy Wisły będą liczone na 2 zespoły, a nie na 3... Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie...
|
Mylisz się przez cały sezon dzielimy na 3
|
Mylisz się :)
edit: no i sensej mnie wyprzedził.. |
Szkoda ze PUEFA jest dopiero jutro, ale licze na Legie i Lecha, byle wygrali. a My czekamy na losowanie ;) pozniej pewnie nasz kochany wituś zrobi podsumowanie i zobaczymy na czym stoimy ...
|
Wisła - L W L W = 2pkt
Legia - X W L ? =1,5pkt Lecha-1 1 1 ? = 3pkt -------------------suma = 6,5pkt i teraz 6,5 na 3 zespoły to narazie zarobilismy 2.166pkt Jutro Legia pewnie jak to zawsze i z reguły przewali mecz czyli zakończy puchary europejskie z wynikiem 1,5pkt Lech czuje ze odpusci mecz i najwayzej remis czyli dodajemy jeszcze 0,5pkt To po meczach w tym tygodniu mozemy miec 7pkt/3=2,333 i oby Wisełka i Lech awansowaly do grupowych to moze cos nastukaja pkt i moze bedziemy miec znowu te 3 zespoly w uefa |
Cytat:
|
2.166pkt to ciałkiem nieźle biorąc pod uwagę, że jeszcze nie gralismy w zadnej rundzie zasadniczej. Jeśli mnie pamięc nie myli to w 2006 roku razem z fazą grupową pucharu Uefa zarobilismy ponad 6pkt do rankingu klubowego. Tak czy siak Polskie drużyny w europejskich pucharach w tym sezonie rozegrają jeszcze przynajmniej 6 meczy. Także myśle, że nawet nie grając w fazie grupowej pucharu Uefa będziemy miec ponad 3 pkt do rankingu własnego, a może więcej.
|
Cytat:
|
LUDZIE.
Czytajcie temat później sie wypowiadajcie. Już kilka razy było powiedziane że napewno bedą 3 drużyny za rok w Uefie ! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl