Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   WOŚP w Krakowie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3911)

jachting 06.01.2009 18:47

Ale co ty myślisz że ja bym nie chciał żeby było inaczej .

Cytat:

wystarczy ze jest Orkiestra i jest zajebiscie
straszna ciasnota sie tu popisałeś ,daj spokój .

kalashnikov2 06.01.2009 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 653026)
Ale co ty myślisz że ja bym nie chciał żeby było inaczej .

Na codzien KMWTW, PDK. Ale moze wlasnie takie okazje jak WOŚP są dobre do tego by pokazać szerszemu gronu że dobroczynnosc polega na czyms innym niz doroczne, jednorazowe wrzucenie banknotu?

jachting 06.01.2009 19:07

Warto zwrócić na to uwagę ale jakoś nie przekonuje mnie ten zgubny wpływ na to WOŚP .
Wiadomo że w rożnym wieku mozna różnie na to patrzeć,nie koniecznie poważnie ale te osoby maja świadomość że po coś to robią i że ma to jakiś sens,cel .Moim zdaniem to własnie może otworzyć serce choć nie koniecznie od razu .
Ta domniemana mająca się budzić świadomość dawania przy okazji i to raz w roku .w moim mniemaniu jest jakimś płytkim rozumowaniem ,niech ktos to może rozwinie jakoś sensownie

hoho 06.01.2009 19:36

WOŚP jest oczywistym sukcesem , i nawet jakby Owsiak jezdzil dzieki temu Bentleyem(a nie jezdzi) ,to jest warto robic ta akcje.
Niestety nieznaczna czesc naszego spoleczenstwa "dziwnie" postrzega rzeczywistosc i lubi "srać do własnego gniazda" co dla mnie objawia sie m.in.: krytykowaniem WOŚP,pluciem na Wałęse, mowieniem ze UE to zło itp..
Nie podoba wam sie WOŚP ,gorszy Was Woodstock ?Nie dawajcie kasy..

Tiramisu 06.01.2009 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 653090)
WOŚP jest oczywistym sukcesem , i nawet jakby Owsiak jezdzil dzieki temu Bentleyem(a nie jezdzi) ,to jest warto robic ta akcje.
Niestety nieznaczna czesc naszego spoleczenstwa "dziwnie" postrzega rzeczywistosc i lubi "srać do własnego gniazda" co dla mnie objawia sie m.in.: krytykowaniem WOŚP,pluciem na Wałęse, mowieniem ze UE to zło itp..
Nie podoba wam sie WOŚP ,gorszy Was Woodstock ?Nie dawajcie kasy..

Czy Ty czasem się zastanawiasz nad życiem, czy bierzesz je jakie jest? Teraz pije do Wałęsy i UE, owszem. Inny temat. Sory za off.

hoho 06.01.2009 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 653100)
Czy Ty czasem się zastanawiasz nad życiem, czy bierzesz je jakie jest? Teraz pije do Wałęsy i UE, owszem. Inny temat. Sory za off.

Zauważyłem taka dziwna zaleznosc( i nie pisze o tobie tylko ogolnie) ,że na ogół ci ludzie maja taki sam swiatopoglad we wszystkich tych sprawach.

darotsok73 06.01.2009 20:04

Myślę , że ważnym pozytywnym (negatywy pewnie też są) efektem istnienia orkiestry jest wzrost świadomości w społeczeństwie że istnieje potrzeba wolontariatu i pomagania potrzebującym .
Że pomaganie to nie obciach czy frajerstwo i fajnie jest coś z siebie dać lub komuś pomóc.
Efekty (sprzęt itd.) są masowo upublicznione.
Argument cierpiących maluchów zapewne jeszcze mocniej to akcentuje.

Sądzę,( może trochę na wyrost ) że jakąś pochodną tego zjawiska może być rosnący udział w akcji 1% podatku.
Niby i tak państwo by to rozdysponowało na podobne cele, ale jednak sporo kasy nie ulega "rozmyciu" przez budżet.

orzeu 06.01.2009 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 653106)
Zauważyłem taka dziwna zaleznosc( i nie pisze o tobie tylko ogolnie) ,że na ogół ci ludzie maja taki sam swiatopoglad we wszystkich tych sprawach.

A nie zauwazyles czasem identycznej (przeciwnej) zaleznosci u.... siebie samego? :lol:
To znaczy prawie identycznej bo nie chodzi tu o poglad tylko jego brak. Bo sory ale jesli, jak to nazwales, "mowieznie ze UE to zlo" jest wg ciebie zakazane z gory to raczej o pogladach nie moze byc w twoim wypadku mowy. I nie oburzaj sie na dosadnosc tylko spojrz prawdzie w oczy.

Zeby nie byc goloslownym. Tutaj mam dowod ze UE "jest zla". Ty masz dowod ze jest dobra?
http://www.korespondent.pl/index.php...kul_r1&id=5717

Ni_Ma 06.01.2009 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 653128)
Myślę , że ważnym pozytywnym (negatywy pewnie też są) efektem istnienia orkiestry jest wzrost świadomości w społeczeństwie że istnieje potrzeba wolontariatu i pomagania potrzebującym .
Że pomaganie to nie obciach czy frajerstwo i fajnie jest coś z siebie dać lub komuś pomóc.
Efekty (sprzęt itd.) są masowo upublicznione.
Argument cierpiących maluchów zapewne jeszcze mocniej to akcentuje.

Sądzę,( może trochę na wyrost ) że jakąś pochodną tego zjawiska może być rosnący udział w akcji 1% podatku.
Niby i tak państwo by to rozdysponowało na podobne cele, ale jednak sporo kasy nie ulega "rozmyciu" przez budżet.

Myślę że to zbyt daleko posunięta teza. Świadomość w społeczeństwie rozpala się szybko przy okazji finału WOŚP i równie szybko gaśnie wraz z odklejeniem się ostatniego serduszka z płaszcza, czapki i gdzie my to tam jeszcze przyklejamy.

I tu nie chodzi o to czy WOŚP jest "dobre czy złe" (wszytsko co chociaż w maleńkim stopniu ratuje/pomaga dzieciaczkom jest zajebiście dobre i to nie podlega dyskusji), czy Owsiak zarabia na tym czy nie (pewnie że zarabia - pieniądze zebrane przez orkiestrę leżą na lokatach około roku, łatwo piliczyć wysokość odsetek), tu chodzi o nas - ludzi. Nasza, jak to zostało ujete świadomość społeczeństwa wcale nie jest przez to większa (uwaga - nie mówię o poszczególnych jednostkach lecz ogólnie o społeczeństwie) i dlatego mimo że jak wspomniałam cholernie doceniam kolejne inkubatory i sprzęty na które szpitale przy tragicznym stanie służby zdrowia nigdy nie mogłyby sobie pozwolić, to jeszcze cholernie bardziej drazni mnie "pokazówka" jaka towarzyszy tej imprezie.

jachting 06.01.2009 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 653141)
A nie zauwazyles czasem identycznej zaleznosci u.... siebie samego? :lol:
To znaczy prawie identycznej bo nie chodzi tu o poglad tylko jego brak. Bo sory ale jesli, jak to nazwales, "sranie na UE" jest wg ciebie zakazane z gory to raczej o pogladach nie moze byc w twoim wypadku mowy. I nie oburzaj sie na dosadnosc tylko spojrz prawdzie w oczy.

Młody pewnie jest i tak mu się rzuciło w oczy(ta osoby posługują się charakterystycznym językiem negacji) ,pewnie dlatego ze nie jest zasyfiony uprzedzeniami i nie pozamykał jeszcze wszystkiego szufladek .I to nie jest przytyk do Ciebie . Poza tym jeśli to mają być takie poglądy z d.... to lepiej się nie określać ,ja osobiście cały czas je kształtuje ,prawda jest stała ale nasza wiedza o niej bardzo względna .

PS .Ma ktoś dane z tym wolontariatem bo jakieś nie chce mi się wierzyć że kiedyś było z tym lepiej a jeśli nawet to trzeba też wziąść pod uwage inne inicjatywy których na pewno jest więcej .

pan_premier 06.01.2009 20:43

jak chodzi o jakikolwiek wolontariat to metoda jest prosta:
nie chcesz żeby twoje pieniądze sie chociaz troche marnowały? pomagaj ludziom bezpośrednio, jednostkowo.
Im większa organizacja tym wiecej pieniędzy jest marnowanych to sprawa oczywista, oczywiste jest też to, ze jednak częśc pieniedzy warto 'zmarnowac' na promocję taką jak WOŚP bo dzięki temu zyski sa większe.

Chociaz ja zdecydowanie bardziej doceniam wszelkie działania ludzkie, takie bezpośrednie, czyli np. jakas pomoc w domach dziecka, niepełnosprawnym itp
nie finansowa a osobista, bezpośrednia.

Kalash narzucił problem, którego świadom nie byłem, tzn o naszej narodowej wolontaryjnej zapaści i na pewno jest tak, że WOŚP jest tu trochę 'winny'
NIe zapominajmy jednak, ze przecież nic nie stoi na przeszkodzie, zebym ja czy ty kalash rozkręcili w porozumieniu nawet z WOŚPem , zeby nie było konfrontacji, przy okazji orkiestry uświadamianie ludzi o koniecznosci całorocznej pomocy.
to raz, a dwa
to ze w stanach odsetek wolontariatu jest taki a nie inny, to z pewnością taka sama moda jak u nas dac na WOŚP. nie przeceniałbym tego pod względem ideologicznym.
jako samo zachowanie to na pewno tak, ale wierz mi, że to nie jest jakieś bardzo głebokie, to niepodobne do mas ;)

konkludując: WOŚP mozna wykorzystać do promocji akcji wolontaryjnychprzez cały rok, ciekawe czy Owsiak by na to poszedł:)

darotsok73 06.01.2009 21:48

Różni są ludzie, różne jest pomaganie.
Układy ,przepisy i zasady w Polsce są chore i nieludzkie, każdy to wie.

przykład:głośna sprawa
Przedsiębiorca-piekarz otwiera (w Łodzi?) stołówkę dla ubogich, rozdaje"wczorajszy" nie sprzedany chleb i jakieś tanie mięso za darmo głodnym i biednym , co robi państwo? Jakiś h... lub konkurent z zawiści czy zazdrości (o popularność?) nasyła urzędników, US karami za jakieś niespłacone vaty doprowadza piekarza do ruiny i bezrobocia. "Wielkie brawa-państwo prawa".

Polacy nigdy nie grzeszyli jednością , logiką i konsekwencją w działaniu ,w czasach "żądzy pieniądza" trudno o empatię ,że o solidarności już nie wspomnę.
Bieda zawsze była wstydem i sierotą ,łatwiej odwrócić głowę i szybko odejśc niż pomóc.

I jeszcze jedno: Ciężko w Polsce być bohaterem, wybitnym osobom uwielbiamy dokopać .


off-topowo:
Orzeu, Do UE dopłacamy, bo przez nieudolne władze na wszystkich możliwych szczeblach nie potrafimy wykorzystać przyznanych nam pieniędzy, nie realizujemy wcześniej zadeklarowanych projektów i inwestycji i kończy sie to jak zwykle : indolencja,konflikty,wstyd i zwrot środków do UE.

hoho 06.01.2009 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 653141)
A nie zauwazyles czasem identycznej (przeciwnej) zaleznosci u.... siebie samego? :lol:
To znaczy prawie identycznej bo nie chodzi tu o poglad tylko jego brak. Bo sory ale jesli, jak to nazwales, "mowieznie ze UE to zlo" jest wg ciebie zakazane z gory to raczej o pogladach nie moze byc w twoim wypadku mowy. I nie oburzaj sie na dosadnosc tylko spojrz prawdzie w oczy.

Zeby nie byc goloslownym. Tutaj mam dowod ze UE "jest zla". Ty masz dowod ze jest dobra?
http://www.korespondent.pl/index.php...kul_r1&id=5717

Owszem zauważyłem przeciwną zależność u siebie, jak ktoś mówi: WOŚP nie,Wałęsa nie,UE nie - to ja w tych trzech sprawach mowie 3 x tak.

Gdzie ja napisałem ,że coś jest zakazane ?

W debaty na temat slusznosci bycia w UE sie wdawał nie bede,powiem tylko tyle ,że Ukraina nie jest w UE i dziś jest szantażowana przez Rosje w sprawie gazu..

jachting 06.01.2009 22:35

darotsok73 Już zostało to uregulowane ,a ten mężczyzna z tego co wiem dostał pomoc .
Mieliśmy w ostatnich czasach nie łatwa historie i trzeba brać na to poprawkę .
Mamy z czego być dumni i mimo wszystko idziemy szybko do przodu ,właściwie jesteśmy 12 lat w demokracji .

Co do Unii nie sugerował bym się jednym artykułem choć oczywiście go nie neguje ale przykładowo dzięki Unii zmiany w naszym kraju szybciej następowały,dopasowywaliśmy uregulowania ,przepisy mamy pewne zobowiązania , nasza slaba klasa polityczne musi się zajmować czasami poważnymi sprawami ,liczą się także kwestie bezpieczeństwa,rynku,wpływu i tak dalej .....więc to nie jest takie proste .
Ukraina przykładowo niema uregulowanego nawet prawa własności .

Mamy też swoje zalety ,za pare lat będziemy inaczej gadali ; )

darotsok73 06.01.2009 23:02

jachting
mały off top:

Nasze członkostwo(nie lubie tego słowa hehe) to trudny temat , ja widze więcej plusów, a gdybyśmy nie byli w UE sowieci już dawno "nakryli by nas czapką".
A co potrafi Iwan to widzimy.

Tak, przepisy i normy unijne rzeczywiscie szybciej Polskę "odchamiają", mentalnie jesteśmy jeszcze bardzo w tyle ale będzie dobrze.
Jak jeszcze klasa polityczna " zejdzie z drzewa "będzie dużo normalniej, niestety na walute nie jesteśmy gotowi, bez gruntownej reformy KRUS i ZUS zawsze będziemy w bagnie a bieda będzie sie rozszerzać.

orzeu 06.01.2009 23:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 653270)
Owszem zauważyłem przeciwną zależność u siebie, jak ktoś mówi: WOŚP nie,Wałęsa nie,UE nie - to ja w tych trzech sprawach mowie 3 x tak.

Gdzie ja napisałem ,że coś jest zakazane ?

W debaty na temat slusznosci bycia w UE sie wdawał nie bede,powiem tylko tyle ,że Ukraina nie jest w UE i dziś jest szantażowana przez Rosje w sprawie gazu..

A wpadles na to ze ktos moze mowic. WOŚP moze byc, Walesa tak i nie, UE, tak i nie? Nie bede tego rozbudowywal. Po prostu swiat nie jest czarno-bialy. Nie wiem co ma do tego wszystkiego Ukraina.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting
Co do Unii nie sugerował bym się jednym artykułem choć oczywiście go nie neguje ale przykładowo dzięki Unii zmiany w naszym kraju szybciej następowały,dopasowywaliśmy uregulowania ,przepisy mamy pewne zobowiązania , nasza slaba klasa polityczne musi się zajmować czasami poważnymi sprawami ,liczą się także kwestie bezpieczeństwa,rynku,wpływu i tak dalej .....więc to nie jest takie proste .
Ukraina przykładowo niema uregulowanego nawet prawa własności .

Ty tak na powaznie?
Zmiany szybciej nastepowaly - piekne, az sie poplakalem ze wzruszenia. I do tego jakie konkretne!
Dopasowalismy uregulowania - tu chyba sam nie wiesz o co Ci chodzilo
Przepisy mamy pewne zobowiazania - (??) Calosc zdania brzmi jeszcze bardziej zagadkowo. "Dzieki Unii (...) mamy pewne zobowiazania". Sukces, nie ma co :lol:
Powazne sprawy w Unii - to chodzi pewnie o robienie z marchewki owoca albo np. odgorny nakaz nazywania terrorystow "nie slusznie powolujacymi sie na islam bojownikami" i tego typu genielane tematy jakich w UE pelno? Parlament UE bije wszystkie na glowe jesli chodzi o rozmowy na tematy blahe lub czasem nawet kretynskie. A te ich rezolucje to mozna sobie wsadzic gleboko do kieszeni.

Sory ale belkoczesz tak ze nic sie zrozumiec nie da. Zreszta nie o tym jest ten temat.


darotsok zakladajac ze nigdy nie uda nam sie dzieki nieudolnosci politykow (akurat nie to jest glownym powodem mniejszej kasy z UE ale niech Ci juz bedzie) i idace za tym wiecznie doplacanie do UE - nadal jestes 'za' ? Wydawaniem pieniedzy na cos co korzysci nie przynosi tylko straty?

Haslem wytrych "integracja" ludziom jak do tej pory sie wszystko tlumaczy. Moze i nie ma tak jak mialo byc ale jest przeciez INTEGRACJA ! Polecam pojechac zobaczyc ta integracje na wlasne oczy. Najlepiej w arabskich miastach w Europie, np. w Marsylii czy Brukseli. Integracja pelna geba. Zreszta, ta sama integracja pewnie nakazywala niektorym krajom zaraz po naszym wejsciu do UE nie dawac Polakom legalnej pracy.

darotsok73 07.01.2009 00:36

orzeu,
Wiecej pozytywnego myślenia, dla nas jako kraju "na rozstaju" niema i nie było innej opcji jak UE. ew.wschód z całym swoim syfem,Wielkim Bratem,kryszą, megakorupcją i pewnie jeszcze "klanami".

Uda nam się, może nie wszystko, może (na pewno) nie za raz ale trzeba wierzyć ,19 lat minęło od "odskoku" ,pare lat od wejścia do UE. Wcale sie nie dziwię że nie chcieli nas od razu "na całego". , za komuny Polacy na zachodzie to głównie.-handlarze, złodzieje,oszusci ,biali niewolnicy i "dziewczynki", kurtyna, przepaśc cywilizacyjna to i stereotyp taki a nie inny.
Niemcy zreszta nigdy nas nie kochali(ze wzajemnością), sami lubieliśmy się płaszczyć i poniżac to patrzą na nas jak my na Romów.

Bycie krajem UE rzeczywiście wymusza na nas normalizacje prawne których nasze rządy by nie wprowadziły bo są państwu nie na rękę np. haracz za import aut.

Fakt , nie byliśmy gotowi na akcesję ale "dłuższa kwarantanna " nic by nam nie dała.

Okrutne dla uboższej cześci społeczeństwa jest to wymuszone doganianie "peletonu", ale innej drogi nie ma, Szwajcarią nie jesteśmy.
Co do integracji masz rację, Monachium, niby bastion niemieckich katolików a tam same Tury i już "GrizGott"nie mówią, to samo Wiedeń i pół Francji.Mimo to nie sądzę żeby u nas chcieli meczety stawiać.

Pomyśl jednak co by było gdybyśmy w UE nie byli....

Sorry za off-top.

jachting 07.01.2009 01:09

Nie popisałeś sie niczym wykazałeś sie za to ignorancją już nie będę wnikał w te drobiazgi choc wiem że nie potrafil byś ich zanegować .
W internecie nic ciekawego nie znalazłem ale jak widać to nie jest mój wymysł .
http://www.sciaga.pl/tekst/91584-92-..._do_wymagan_ue
http://www.geoland.pl/dodatki/energi...enkaliska.html
Wymagania dotyczące jakości żywności - u nas przykładowo chcieli nadal doić ręcznie i sprzedawać te mleko tylko na naszym rynku (nie mówie że to coś strasznego ale to mniej więcej obrazuje sytuacje .
Czy ogólnie rolnictwa
Wymagania prawne i inne
A zobowiazania ii wspólna polityka nie musi być zła szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę poziom naszej klasy polityczne i rozwoj kraju
może powiesz mi jeszcze ze dziś bylibyśmy w tym samym miejscu ?

http://www.pkpplewiatan.pl/?ID=91238&article_id=209952
znalazłem też podsumowanie przez pryzmat przedsiębiorców

A co z masą inych aspektów ? takich jak miedzy innymi bezpieczeństwo wszelkiego rodzaju ,czy poza unią nasze znaczenie wzrośnie,niejako będziemy odseparowani od reszty,kto się będzie z nami liczył ? pozbawilibyśmy się też uczestnictwa we wszelkich wyzwaniach .....

Korzyści i koszty członkowstwa w Unii Europejskiej - myśle że większość aktualna http://www.sciaga.pl/tekst/14788-15-...i_europejskiej
I nie wyskakuj mi tu z jakimś "bełkotem" bo to nie moja wina że trzymasz się sztywno jakiejś koncepcji i wąsko patrzysz na te kwestie .

Tiramisu 07.01.2009 08:58

"Czego Ty chcesz od Europy?
Znikczemniona i okuta,
sama głowę gnie pod stopy."
/Maurycy Gosławski

Kwestia priorytetów: Kasa kasa kasa czy honor, tożsamość i zasady. O to się opiera ta różnica zdań (i jeśli chodzi o UE i o WOŚP).

Może wróćcie do tematu WOŚP :).

hoho 07.01.2009 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 653349)
A wpadles na to ze ktos moze mowic. WOŚP moze byc, Walesa tak i nie, UE, tak i nie? Nie bede tego rozbudowywal. Po prostu swiat nie jest czarno-bialy. Nie wiem co ma do tego wszystkiego Ukraina.

Oczywiście że ktoś tak moze powiedziec,ale najczesciej ta grupa ,ktora tak skrajnie krytykuje WOŚP ,ma rowniez poglady skorelowane tak jak napisalem wczesniej(czesto te osoby maja skorewolane ze sobą nakrycia głowy :lol: ) .
Ukraina to byl moj przyklad ze mimo nie wykorzystujemy swojej szansy w UE tak jak powinnisy,to jednak lepiej byc w UE i miec za soba zaplecze polityczne 25 krajów,niz byc samym jak Ukraina.

Kolega powyzej podał cytat,ja tez mam cytat,choc nie wiem czy najtrafniejszy by opisac polskie machanie szabelka i poczucie ze jestesmy mocarstwem swiatowym,ktory napisal nasz wielki wieszcz o Polsce:-D "Pawiem narodów byłas i papugą"

Tiramisu 07.01.2009 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 653418)
Kolega powyzej podał cytat,ja tez mam cytat,choc nie wiem czy najtrafniejszy by opisac polskie machanie szabelka i poczucie ze jestesmy mocarstwem swiatowym,ktory napisal nasz wielki wieszcz o Polsce:-D "Pawiem narodów byłas i papugą"

Uuuuuuuu to Ci się nieprzyfarciło z tym cytatem :D. Już tłumaczę: Słowackiemu chodziło o postępowanie szlachty polskiej, która się sprzedała (swoje człowieczeństwo, swoją kulturę). Dokładnie jak teraz się sprzedaliśmy (czy daliśmy omamić) UE (kłania się traktacik Nicejski). A cytat kończy się słowami "A teraz jesteś służebnicą cudzą.”


Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 653418)
Oczywiście że ktoś tak moze powiedziec,ale najczesciej ta grupa ,ktora tak skrajnie krytykuje WOŚP ,ma rowniez poglady skorelowane tak jak napisalem wczesniej(czesto te osoby maja skorewolane ze sobą nakrycia głowy :lol: ) .

Należałoby się zastanowić czy przypadkiem te poglądy nie korelują się same. Co do nakryć głowy,, Kojarzą mi się raczej ze ślepymi babciami, które idą za ojcem Tadeuszem lub innym tatą, które nie mają własnych poglądów. Także trochę nietrafione.

ps. koleżanka

hoho 07.01.2009 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 653429)
Uuuuuuuu to Ci się nieprzyfarciło z tym cytatem :D. Już tłumaczę: Słowackiemu chodziło o postępowanie szlachty polskiej, która się sprzedała (swoje człowieczeństwo, swoją kulturę). Dokładnie jak teraz się sprzedaliśmy (czy daliśmy omamić) UE (kłania się traktacik Nicejski). A cytat kończy się słowami "A teraz jesteś służebnicą cudzą.”

ps. koleżanka

To modyfikujac ten cytat do owczesnych czasow,"papugowaniem" byl nazwal wszystkie opinie o tym ,ze:Owsiak to zlodziej,ze WOŚP rozpija mlodziez na Przystanku Woodstock itd.

Co do "cudzej sluzebnicy",to mysle ,ze Polska jest sluzebnica Watykanu,bo kazde zmiany w Polsce musza byc przeprowadzone w konsultacji z panami w zlotych szatach i w zaleznosci czy podniosa kciuk do gory czy w dol ,tak wyglada prawo w Polsce (ale to juz inna bajka)

Oczywiscie przepraszam kolezanke :-)

orzeu 07.01.2009 10:44

jachting nadal belkto, nie pogadamy. Widac ze wiesz cos tam tylko z teorii, w praktyce sie nie zetknales z tym "dostosowaniem" nigdy i nigdzie. I pewnie nie wiesz jakie za tym wszystkim ida olbrzymie koszty. Zastanow sie tez nad tym co nam dalo czlonkostwo w UE w kontekscie budowy nowych drog i programu Natura 2000.

hoho naprawde wierzysz ze w UE te 25 krajow idzie razem? Jak ktos nie robi czegos tak jak chca ci najsilniejsi to sie mu "kaze siedziec cicho" albo nawet "rozwaza wykluczenie z UE" (Irlandia za referendum). Naiwny jestes jesli myslisz ze ktos cokolwiek by zrobil w interesie Polski w przypadku zagrozenia z zewnatrz. Zreszta teraz jest zagrozenie energetyczne dla niektorych czlonkow Unii i co robi Bruksela?

darotsok nie rozpatruje tego w kategoriach byc/nie byc w UE tylko byc za wszelka cene i dostosowywac sie / byc i forsowac swoje plany zostawiajac dla siebie kluczowe decyzje bezposrednio nas dotyczace wiec zupelnie inny powinien byc ton rozmowy.

Zejdzmy z tematu UE, jak cos to w politycznym temacie mozna pogadac.

ps-
Cytat:

Co do "cudzej sluzebnicy",to mysle ,ze Polska jest sluzebnica Watykanu,bo kazde zmiany w Polsce musza byc przeprowadzone w konsultacji z panami w zlotych szatach i w zaleznosci czy podniosa kciuk do gory czy w dol ,tak wyglada prawo w Polsce (ale to juz inna bajka)
Nazywasz sie moze Jerzy Urban? W Polsce sadami steruja dawni aparatczycy partyjni (zwlaszcza w mniejszych miastach). Dowodow moge z wlasnego doswiadczenia podac mnostwo. Ty podaj jeden ze kler ma jakikolwiek wplyw na sady w Polsce.

Tiramisu 07.01.2009 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 653432)
To modyfikujac ten cytat do owczesnych czasow,"papugowaniem" byl nazwal wszystkie opinie o tym ,ze:Owsiak to zlodziej,ze WOŚP rozpija mlodziez na Przystanku Woodstock itd.

Co do "cudzej sluzebnicy",to mysle ,ze Polska jest sluzebnica Watykanu,bo kazde zmiany w Polsce musza byc przeprowadzone w konsultacji z panami w zlotych szatach i w zaleznosci czy podniosa kciuk do gory czy w dol ,tak wyglada prawo w Polsce (ale to juz inna bajka)

Oczywiscie przepraszam kolezanke :-)

Modyfikuj modyfikuj, ale nie mieszaj w to Słowackiego, bo akurat on był wielkim patriotą i jestem przekonana, że podzielałby moją opinię o Owsiaku, także Wałęsie i UE.

Przyjęte :D.

pan_premier 07.01.2009 10:51

Tiramisu zwracam cześciowo honor: bo hoho nie jest szpanerem, a po prostu zindoktrynowanym inteligentem :D
czyli nieźle go wyczułaś ;)

Tiramisu 07.01.2009 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 653439)
Tiramisu zwracam cześciowo honor: bo hoho nie jest szpanerem, a po prostu zindoktrynowanym inteligentem :D
czyli nieźle go wyczułaś ;)

Inteligent to w dzisiejszych czasach spora obelga :D. Uważaj ;).

7 kotów 07.01.2009 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 653440)
Inteligent to w dzisiejszych czasach spora obelga :D. Uważaj ;).

czyli cwiercinteligent jest cwiercobelga ?

Tiramisu 07.01.2009 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 653446)
czyli cwiercinteligent jest cwiercobelga ?

A to już sprawa sporna :P.

WzT 07.01.2009 11:27

Rozmawiałem z różnymi ludźmi na temat orkiestry bo nie da się ukryć że teraz jak i zresztą co rok o tej porze to bardzo gorący temat i od większości tych zagorzałych zwolenników orkiestry dowiadywałem się, że to jedyna akcja z którą mogą się utożsamić i do której mogą się dołączyć nic więcej nie uznają za godne uwagi.
Do dziś zastanawiam się nad tokiem myślenia tych ludzi i nie dochodzę do żadnych konkretów.
Ale nie wiem czy to dziwny zbieg okoliczności czy coś innego ale przeważnie to ludzie o lewicowych poglądach i przeciwnicy kościoła, zresztą w tym temacie też dało się odczuć tego drobne akcenty.

Tiramisu 07.01.2009 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WzT (Post 653463)
Do dziś zastanawiam się nad tokiem myślenia tych ludzi i nie dochodzę do żadnych konkretów.

Dlatego, że oni nie myślą :). Płyną z falą,,

Old Town 07.01.2009 12:06

http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/11/2/1/5876

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=218031 - plakat z podpisami

ktos z Was cos oddaje na aukcje do licytacji dla WOSP?

Proud 07.01.2009 12:31

Panie i Panowie...fakty są takie że dzięki Owsiakowi polskie szpitale staly się w niektórych dziedzinach liderami na świecie...i tego mu się nie odbierze...nie wiem czy bierze coś z tego czy też nie...nie obchodzi mnie to tak jak zdrowie dziedziaków...a o to przecież chodzi. Wyobraźmy sobie ze nie ma Owsiaka...nasza kasa nie idzie na ten cały Wodstock, na wakacje Owsiaka...i inne "złe"cele...ale nie ma też całej aparatury szpitalnej, karetek, itp. A ludzkie życie jest bezcenne...nie da się go przeliczyć na wakacje Owsiaka.
Nie jestem jakimś fanem Orkiestry, nigdy nie kwestowalem i nie bylem w to zaangażowany...zdaję sobie też sprawe jakie sytuacje mają miejsce podczas tekich zbiórek, ale doceniam to co zostało zrobione dzięki WOŚP.Pomimo wszystkich przekrętów związanych z Orkiestrą.

sambo 07.01.2009 12:35

Ja tylko taki cytacik z Kodeksu Wykroczeń odnośnie wiadomego tematu i osób z puszkami :)



Art. 58. § 1. Kto, [..]

§ 2. Kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy,

podlega karze aresztu albo ograniczenia wolnośc


Art. 104. Kto skłania do żebrania małoletniego lub osobę bezradną albo pozostającą w stosunku zależności od niego lub oddaną pod jego opiekę,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Tiramisu 07.01.2009 12:39

A może by tak podnieść składki na służbę zdrowia? :D Różnica tylko w dobrowolności.

kalashnikov2 07.01.2009 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 653440)
Inteligent to w dzisiejszych czasach spora obelga :D. Uważaj ;).

W rozwiniętych cywilizacjach krajów Zachodu pojecie inteligencji jako warstwy społecznej nie istnieje. Zostało ono stworzone w systemie komunistycznym w celu okreslenia wykształconej grupy ludzi mających podtrzymywać istnienie socjalizmu.

A jesli juz ktos chce sprawdzić w jakim znaczeniu słowo "intelligence" bardzo często występuje w kulturze anglosaskiej, odsyłam do www.ling.pl.

Tiramisu 07.01.2009 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 653506)
W rozwiniętych cywilizacjach krajów Zachodu pojecie inteligencji jako warstwy społecznej nie istnieje. Zostało ono stworzone w systemie komunistycznym w celu okreslenia wykształconej grupy ludzi mających podtrzymywać istnienie socjalizmu.

O to się rozchodzi ;).

noonelikeus 07.01.2009 13:22

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=228131 zapraszam do licytacji i podbijania :) bilet i program meczowy Arsenal - Dynamo LM

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=229419 - Bilet z meczu Austria - Polska, EURO 2008

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=229463 - Bilet z meczu Ligi Mistrzow Chelsea - AS Roma

kalashnikov2 07.01.2009 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 653161)
PS .Ma ktoś dane z tym wolontariatem bo jakieś nie chce mi się wierzyć że kiedyś było z tym lepiej a jeśli nawet to trzeba też wziąść pod uwage inne inicjatywy których na pewno jest więcej .

http://civicpedia.ngo.pl/ngo/420641.html#

Cytat:

Kryzys wolontariatu trwa

autor(ka): Stowarzyszenie Klon/Jawor (MG)
2008-12-04, 01:57
Z badania zrealizowanego w listopadzie 2008 roku wynika, że w ostatnim roku tylko 11,3% czyli ok. 4 mln dorosłych Polaków poświęciło swój czas na bezpłatną pracę na rzecz innych. To ponad 10 punktów procentowych mniej niż w 2006 roku!

Czy oznacza to, że Polacy są coraz mniej aktywni? Czy nasze społeczeństwo obywatelskie, zamiast się rozwijać, jest coraz słabsze? Odpowiadając na te pytania można powtórzyć argumenty sprzed roku.
  • Jest prawdą, że najnowsze wyniki badań wolontariatu wpisują się w niepokojące tendencje odnotowywane w badaniach organizacji pozarządowych - problem braku osób gotowych bezinteresownie angażować się w działania odczuwa co druga organizacja.
  • Warto też pamiętać, że wolontariat nie jest jedynie pochodną prospołecznych postaw, ale także obiektywnych uwarunkowań gospodarczo-strukturalnych wyznaczających zachowania i strategie życiowe ludzi. Do takich uwarunkowań, potencjalnie związanych z ostatnimi trendami w rozwoju wolontariatu w Polsce, należą np. poprawiająca się sytuacja na rynku pracy czy intensywne procesy migracyjne. Może mieć to szczególne znaczenie w przypadku osób młodych (a to one najczęściej angażują się w wolontariat), którym łatwiej obecnie wejść na rynek pracy bez konieczności „zdobywania doświadczenia” w ramach wolontariatu.
  • Inne badania aktywności obywatelskiej potwierdzają, że w działalność w organizacjach pozarządowych angażuje się mniej niż 15% Polaków:
    • badania przeprowadzone w 2007 roku przez CBOS mówią o 11% Polaków deklarujących członkostwo w organizacjach, z których tylko 2/3 (7%) angażuje się w pracę organizacji, do której należy;
    • według Diagnozy Społecznej 2007 w ostatnim roku 14,1% dorosłych Polaków włączało się w działania na rzecz społeczności lokalnej;
    • zaś zgodnie z wynikami międzynarodowego badania European Social Survey z 2007 w działalność organizacji społecznych włączało się 13,6% dorosłych obywateli.

Choć z drugim punktem się nie zgadzam, bo w krajach gdzie o pracę bez doświadczenia jest o wiele łatwiej, wolontariusze stanowią ok. 40% społeczeństwa.

Ja nie wiem... Moze to ze świadomości że Unia, WOŚP, Dalajlama i Wałęsa wszystko za nas załatwią? ;-)

hoho 07.01.2009 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 653440)
Inteligent to w dzisiejszych czasach spora obelga :D. Uważaj ;).

Nie jestem inteligentem bo bawiłem sie na podwórku jak nasz pan premier( nie mylic z moderatorem :D )

orzeu oczywiscie ze nigdy 25 panstw nie ma wspolnych interesow,ale zawsze jest szansa ze ktos sie opowie po naszej stronie (tak jak chocby Szwecja nas poparla w sprawie nie bydowania rurociagu pod Bałtykiem)

WzT 07.01.2009 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 653532)
Nie jestem inteligentem bo bawiłem sie na podwórku jak nasz pan premier( nie mylic z moderatorem :D )

No to trawkę pewnie też paliłeś :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl