![]() |
|
Regularnie pojawiają się spekulacje na temat tego, że albo Ukraina, albo Polska nie zdąży z pracami przygotowawczymi przed EURO 2012. Dużo osób czarno widzi nasze przygotowania do tego turnieju, ale nawet bogatsze państwa od nas, które przygotowywały takie duże imprezy sportowe nie obyły się bez komplikacji. To jest norma... Na Ukrainie rzeczywiście mogą mieć problemy nie tyle ze stadionami, bo ten element przygotowań jest tam pod kontrolą, co z drogami, bazą hotelową i pozostałą infrastrukturą. Najgorzej według mnie sytuacja prezentuje się we Lwowie jeżeli chodzi o przygotowania Ukrainy. W tym mieście jest na prawdę sporo do zrobienia i jeśli zdążą ze wszystkim co sobie zaplanowali to będę szczerze powiedziawszy bardzo zaskoczony... W Polsce wiadomo z czym mamy problemy... Jest wiele rzeczy do zrobienia i wiadomo, że z pewnymi inwestycjami po prostu nie mamy szans zdążyć na czas. Oprócz tego wydaje mi się, że Gdańsk i Wrocław mogą mieć poważne trudności ze stadionami. Na razie na prawdę niewiele tam się dzieje jeżeli chodzi o ich budowę. Nie wspomniałem tutaj jeszcze o niepewnej sytuacji politycznej na Ukrainie. To jest czynnik, który w pewnym momencie może nas zaskoczyć i spowodować, że nagle EURO 2012 się u nas po prostu nie odbędzie... Znając sytuację Ukrainy to na prawdę można przypuszczać że wszystko jest tam możliwe... Dlatego powiedziałbym, że to jest ten czynnik, którego możemy się trochę rzeczywiście obawiać w każdej chwili.
|
Niestety nie ma dla nas dobrych wiadomosci.
Ciekawe tylko dlaczego, skoro UEFA nie pozwoliło na organizację w 6ciu miastach w Polsce tylko w 4ech ale absolutnie nie wskazało które, to od razu we wszystkich mediach mówi sie tylko o Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu... mam nadzieje że UEFA ma własny poglad na te sprawy... http://sport.onet.pl/0,1260069,1880844,wiadomosc.html |
Cytat:
|
Spoko to tylko zafajdana warszafka zleca takie pseudo artykuliki że niby odpadliśmy z gry,swoją drogą który to już raz ?.Zobaczycie że skonczy się tak że będzie i Kraków i Chorzów a Wrocławia i Gdańska nie będzie,i z całego serca temu kibicuje!
http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=19754 |
Nie ma sie tym co przejmowac.O wyborze miast zadecyduje UEFA w maju a nie jakies polskie ukladziki...
|
No własnie.
Ludzie, czytajcie więcej Wyborczej, to będziecie w klapkach w zimie zapie..przali... Kraków nie jest żadnym miastem alternatywnym. Jest określona ilość miejść i zgłoszone miasta się o nie biją.Kto pierwszy spełni wmogi licencyjne, ten lepszy. Jak narazie Kraków jest poza konkurencją jeśli chodzi o lotnisko, komunikację z innymi miastami, bazę i komunikację miejską ( 9 miejsce w Europie).Zobaczymy jak sprawa się rozwiążę ze stadionem. |
Właśnie,boje się że sprawa stadionu może być decydująca.Wiadomo komunikacja,atrakcje turystyczne to wszystko duży plus Krakowa,ale nie zapominajmy że mistrzostwa odbywają się na stadione,to właśnie tam jest skupiona uwaga milionów widzów a nie na walory turystyczne.
Z perspektywy czasu wydaje się że lepszym rozwiązaniem od przygotowania stadionu Wisły do Euro byłoby zbudowanie od podstaw nowego wielkiego obiektu,który byłby areną zmagań sportowych,a stadion białej gwiazdy mógłby pełnić funkcje boiska treningowego.Myśle że wtedy nikt by już nie miał wątpliwości że w Krakowie Euro musi być.Ponadto na nowym stadion Wisła mogłaby po mistrzostwach swoje najważniejsze mecze rozgrywać,a czasie wolnym mozna by obiekt wynajmować na jakieś koncerty czy inne masowe imprezy,aby na siebie zarabiał. |
Co prawda o Poznaniu ale też nas dotyczy:
Euro-lobby chce odebrać Poznaniowi Euro? http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,360...owi_Euro_.html |
aktualnie na TVP Kraków program o Euro 2012
Majchrowski: to nie politycy będą decydowac o tym, w którym mieście odbędą się mecze Euro 2012, ale UEFA |
Moja ulubiona część artykułu przytoczonego przez leszekm
Cytat:
Z pewnością osoba która nie będzie wstanie wyjechać z miasta będzie się świetnie bawiła :) |
Jak to obecnie wygląda w Gdańsku i Wrocławiu? Czy oni zaczęli w ogóle jakieś prace przy budowie stadionów? Prowadzą, jakieś prace ziemne?
|
W Gdańsku bodajże od kilku tygodni firma Wakoz wykonuje prace ziemne, kursy ciężarówek codziennie kilkoma drogami. W maju 2009 ruszy właściwa budowa stadionu. Ukończenie przewidziane na grudzień 2010.
|
Gdańsk:
Na Letnicy bez opóźnień Trzymamy się harmonogramu - zapewniają szefowie spółki Biuro Inwestycji Euro 2012 w Gdańsku. Dzisiaj mija miesiąc od rozpoczęcia budowy stadionu Baltic Arena. Trwa osuszanie terenu pod stadion. Ciężarówki firmy Wakoz do maja muszą wywieźć z Letnicy ok. miliona metrów sześciennych torfu i przywieźć taką samą ilość kruszyw, które wypełnią doły po torfie. Od południowej strony placu budowy, mniej więcej 200 m od Urzędu Skarbowego na ul. Żaglowej, powstał górotwór, na który zwożone są kruszywa. Firma Wakoz, wykonawca prac ziemnych i melioracyjnych, codziennie o 9 rano wysyła do BIEG-u informację z raportem, co zrobiono na Letnicy przez ostatnie 24 godziny. I tak na przykład, od poniedziałku do wtorku do godz. 7 rano na Letnicę przywieziono 11,4 tys. m sześciennych kruszyw. 62 ciężarówki zaangażowane przez Wakoz wykonały przez całą dobę w sumie 908 kursów. Na placu budowy pracowało 48 osób, zaangażowane były 23 maszyny. - Taka jest średnia każdego dnia. Jedyna przerwa w pracy w ciągu całego tygodnia przypada w niedzielę, pomiędzy godz. 6 i 18 - mówi Michał Kruszyński, rzecznik BIEG-u. Prace ziemne potrwają do czerwca, natomiast wcześniej, być może nawet na przełomie marca i kwietnia, rozpoczną się prace budowlane. Wówczas na pewno cały teren na Letnicy zostanie ogrodzony, będzie też pilnowany. Wakoz wybudował ogrodzenie (i postawił ochroniarza) jedynie od strony ul. Uczniowskiej, gdzie w kontenerach znajdują się biura. Teoretycznie zatem na plac budowy dostać się może każdy, ale - jak mówi Kruszyński - zbyt dużo nieproszonych gości po Letnicy się nie kręci. Najbardziej optymistyczna data podpisania umowy z wykonawcą prac budowlanych to 13 marca. Data realna - połowa kwietnia. W poniedziałek w BIEG-u odbyło się spotkanie z przedstawicielami siedmiu firm startujących w przetargu na roboty budowlane. Zarówno Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, jak i Ryszard Trykosko, prezes BIEG-u, apelowali do firm, które przegrają w przetargu budowlanym, by nie składały odwołań od przetargów. Reakcje były jednak chłodne. - W takiej sytuacji decydująca o tym, czy składa się protest, jest opinia prawnika o szansach jego powodzenia, a nie prośby prezydenta - powiedział anonimowo przedstawiciel jednej z firm |
Cytat:
to kiedy ta decydujaca wizyta uefa? |
|
Kraków i Poznań mają po 2 gotowe trybuny. Wrocław, Gdańsk i Warszawa okrągłe 0. Także nie ma co panikować. W czerwcu UEFA podejmie decyzję które miasta będą gościć uczestników Euro i wydaje mi się, że szanse Krakowa są dużo większe niż np. Wrocławia.
|
Jak dla mnie to w Krakowie może być tylko losowanie grup. To jest jedna z najlepszych lokacji na losowanie. Najpierw grupy Mistrzostw Europy, a później grupy Ligi Mistrzów. :) Jednak cały czas wierzę, że wszyscy zdążymy i pod Wawelem odbędą się mecze ME 2012.
|
A Ligi Mistrzów nie losuje sie co roku w Nyonie przypadkiem ? :)
Co do Euro, hmm, tak mysle ze jednak Kraków sie znajdzie w czwórce miast gdzie beda rozgrywane mecze, dla mnie bylo duzym zaskoczeniem ze znalezliscie sie na liscie rezerwowej. Ja widze to tak: Warszawa, Kraków, Poznan, Gdansk. Zreszta to i tak to od dziadów z UEFY zalezy wiec nie zdziwilbym sie gdyby w "4" znalazł sie Slaski, który IMO ma najmniej szans na znalezienie sie na EURO. |
Cytat:
|
http://www2.90minut.pl/news/83/news836370.html
No i kolejne "polskie" miasto zaczyna budowe stadionu ;) heh mimo mojego pesymizmu coraz bardziej wierze w to ze zdazymy z tymi Mistrzostwami :) |
Zaczynają się dobre wiadomości. Chwała Bogu ! Nie mogę doczekać się już ME u nas. Szkoda tylko, że finał będzie w Kijowie ;/ Najlepiej, gdybyśmy sami organizowali Euro :P To dopiero prestiż dla kraju. Lepszy rydz niż nic.
|
Cytat:
|
|
kryzys dotyka Ukrainę w dotkliwy sposób
Cytat:
Akurat Ukrainie źle nie życzę, ale może się okazać że stadiony w Krakowie i Chorzowie to będą potrzebne bez względu na to, jak sobie w Poznaniu, Wrocku i Gdańsku dawali radę będą. |
|
|
Wczoraj jechałem przez Letniewo ( dzielnica Gdańska, sąsiaduje z Nowym Portem, miejsce Baltic Areny ) no i trzeba powiedzieć, że roboty trwają. Tylko nawet jeśli wybudują już stadion to ciekaw jestem, jak oni zagospodarują teren wokół niego. Koło placu budowy stara bocznica towarowa ( w 90% już nieużywana ), rozebrane częściowo tory SKM linia Gdańsk Główny-Nowy Port ( też nieczynna ), wszystko zarośnięte trawą. Szczerze mówiąc nie najlepsza lokalizacja.:-/
|
Euro 2012 na 6 stadionach w Polsce i dwóch na Ukrainie?
To już się wydaje bardziej prawdopodobne (zwłąszca w obliczu ostatnich informacji o kryzysie na Ukrainie) niż przeniesienie części Euro do Niemiec lub całych mistrzostw do Anglii jak ostatnio pisano. |
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...obi_swoje.html
Na Euro 2012 Kraków robi swoje Na fali informacji o pogłębiającym się kryzysie na Ukrainie coraz silniejsze stają się spekulacje, które wskazują, że UEFA każe przeprowadzić rozgrywki Euro 2012 w sześciu miastach polskich i dwu ukraińskich. - Nie opieramy się na plotkach - mówią w krakowskim magistracie. Na fali informacji dotyczących pogłębiającego się kryzysu gospodarczego na Ukrainie coraz silniejsze stają się spekulacje i przecieki, które wskazują, że w maju UEFA zdecyduje o tym, że rozgrywki Euro 2012 odbędą się w sześciu miastach polskich i dwu ukraińskich. Kiedy zapadała decyzja o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji mistrzostw, przewidywano, że rozgrywki odbędą się w czterech miastach polskich i czterech ukraińskich. Chorzów i Kraków znalazły się na polskiej liście rezerwowej. Później oczywiste stawało się, że rozgrywki zorganizują te miasta, które najlepiej przygotują się infrastrukturalnie. - Kraków od samego początku zakładał, że musi zrobić wszystko, by wyrwać się z listy rezerwowej. Tylko takie nastawienie gwarantuje nam, że będziemy współorganizować mistrzostwa - mówi dyrektorka krakowskiego biura ds. Euro 2012 Barbara Janik. - Musimy zrobić wszystko to, co obiecaliśmy, i to jak najszybciej. Wtedy nie trzeba będzie liczyć na szczęśliwy zbieg okoliczności, jak kryzys na Ukrainie, który wykluczyłby część ich miast. Janik podkreśla, że jak do tej pory nie dostała żadnej informacji ani z Polskiego Związki Piłki Nożnej, ani z UEFA, by w związku z kłopotami gospodarczymi Ukrainy sytuacja Krakowa się zmieniła. - Traktujemy to na razie jako spekulacje medialne - zapewnia. |
Sejm przyjął nowelizację ustawy w sprawie Euro 2012
Umożliwienie prywatnym inwestorom realizacji inwestycji zakwalifikowanych jako "przedsięwzięcia Euro 2012" w trybie "specustawy" daje piątkowa nowelizacja ustawy o przygotowaniu finałowego turnieju piłkarskich mistrzostw Europy. Po burzliwej dyskusji Sejm przyjął w piątek ustawę o zmianie ustawy o przygotowaniu finałowego turnieju mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012. W głosowaniu uczestniczyło 411 posłów; za przyjęciem ustawy opowiedziało się 267, przeciw było 138, a sześciu wstrzymało się od głosu. Realizacja inwestycji w trybie "specustawy" wymaga rozdzielenia kluczowych dla przygotowań do Euro 2012 przedsięwzięć wykonywanych przez podmioty publiczne od innych inwestycji, które mogą być realizowane przy udziale kapitału prywatnego. źródło: PAP |
Szanse na Euro w Krakowie maleją.Żeby chciaż stadion szybko poswtał.
"...Szansę na zorganizowanie imprezy na Śląsku już dawno zaprzepaścili politycy i samorządowcy, którzy nie potrafili przygotować atrakcyjnej oferty. Mimo że stadiony w Gdańsku, Wrocławiu czy też Warszawie można było nazwać co najwyżej wirtualnymi, zaś boisko w Poznaniu wymagało gruntownej przeróbki, to jednak rodzimy komitet organizacyjny zdecydował dawno temu, że właśnie w tych miastach będzie Euro. Być może coś się jeszcze zmieni w statusie Krakowa, który czaruje działaczy UEFA zabytkami i nieco lepszą, niż konkurent ze Śląska bazą noclegową." http://www.euroraport.pl/content/view/1880/81/ |
Cytat:
Cały więc "artykuł" jest nic nie warty... |
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3...on_Slaski.html
Głosuj na KRAKÓW !! http://www.2012.org.pl/ podaj dalej to naprawdę bedzie miało znaczenie - nasze poparcie Cytat:
|
EURO 2012 w Poznaniu zagrożone
Pięć miast - Warszawę, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Poznań zaproponuje Polska szefowi UEFA Michelowi Platiniemu, który rozpoczyna dziś ostateczną wizytę przed decyzją, kto zorganizuje Euro 2012. Z gry odpada Chorzów, ale Poznań też jest zagrożony Polsko-ukraińskie mistrzostwa Europy mają być rozegrane w minimum sześciu, maksimum ośmiu miastach. W Polsce rywalizują Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Chorzów. Na Ukrainie Kijów, Donieck, Charków, Dniepropietrowsk, Lwów i Odessa. Podział miast między krajami nie musi być równy, co potwierdził w marcu w Warszawie William Galliard, prominentny działacz UEFA. - Po analizie raportów i ostatnich wizytach ekspertów w Polsce i na Ukrainie szefowie UEFA skłaniają się, aby mistrzostwa zorganizować w pięciu polskich i trzech ukraińskich miastach- twierdzi nasz rozmówca z organizującej Euro w Polsce spółki PL2012. Szefowi UEFA chcemy pokazać, że jesteśmy lepiej przygotowani przede wszystkim pod względem bazy hotelowej i infrastruktury drogowej. Decyzja Komitetu Wykonawczego UEFA ma zapaść 12 maja. Szef europejskiej unii piłkarskiej Michel Platini wczoraj był na Ukrainie, dziś przylatuje do Polski. - Od razu pojedzie zobaczyć, jak przebiegają prace na Stadionie Narodowym, w czwartek zapozna się z sytuacją w innych miastach - mówi "Gazecie" Mirosław Drzewiecki, minister sportu. - Jesteśmy spokojni, bo w porównaniu z lipcem ubiegłego roku, kiedy Platini był w Polsce, bardzo dużo się zmieniło. Wtedy byliśmy w fazie projektów, teraz na pięciu stadionach rozpoczęliśmy już etap budowlany. Do niedawna pewniakami były: Warszawa, Wrocław, Poznań oraz Gdańsk. Kraków i Chorzów miały status miast rezerwowych. To już nieaktualne. Dziś ranking wygląda tak: 1. Warszawa, 2. Gdańsk, 3-4. Kraków i Wrocław, 5. Poznań, 6. Chorzów. Kandydatura stolicy nie podlega wątpliwości. Na Stadionie Narodowym ma być rozegrany mecz otwarcia. W Gdańsku dopiero wykarczowano chaszcze pod stadion, ale jego projekt i samo miasto podoba się UEFA. Atutem jest też premier z Trójmiasta Donald Tusk i Marcin Herra, szef spółki PL2012. - Gdyby Gdańsk nie dostał mistrzostw, Herra nie miałby po co wracać do miasta - śmieje się nasz rozmówca. Wrocław też wpadł w oko UEFA, poza tym to miasto Grzegorza Schetyny. Po mistrzostwach nowiutki stadion ma służyć klubowi Śląsk, którego właścicielem stał się w ubiegłym tygodniu najbogatszy Polak Zygmunt Solorz. Delegaci UEFA zauroczyli się Krakowem, który pod każdym względem jest już przyzwoicie przygotowane. Ma dobrą bazę hotelową, lotnisko spełnia wymagania, stadion będzie gotowy w 2010 roku. Dlaczego spadły notowania Poznania, który w momencie przyznawania Polsce Euro był w czołówce? Eksperci UEFA dużo uwag mieli do modernizowanego stadionu Lecha - nie podobał im się kąt nachylenia trybun i trasy dojazdowe. Wiedzieli doskonale, że dach przeciekał, a dwie trybuny zaprojektowano tak, że nie "spasowały się" i trzeba było nawet zburzyć mały ich fragment. - Poznań był zbyt pewny siebie, poczuł się nietykalny. Jego przedstawiciele wychodzili z założenia, że im się należy. Poza tym ma słabe poparcie polityków - tłumaczy nasz rozmówca. Jeśli Polska przekona Platiniego do pięciu miast, Poznań się uratuje. Jeśli Ukraina obroni równy podział, wypadnie z gry. Pierwszy do odstrzału jest jednak Chorzów, za którym lobbują głównie piłkarscy działacze - prezes PZPN Grzegorz Lato i były trener kadry Antoni Piechniczek, dziś senator PO. W ilu ukraińskich miastach rozgrywane będą mecze Euro 2012? - W czterech, podobnie jak w Polsce. I wszyscy będą zadowoleni - zapewniał nas niedawno Iwan Wasiunyk, wicepremier Ukrainy. Pewniakiem jest Kijów. Stadion w Dniepropierowsku jest już gotowy, biznesmen z Charkowa Aleksandr Jarosławskij ogłosił wczoraj, że wyłoży kolejne 200 mln euro na przebudowę swojego stadionu. Ten w Doniecku zostanie oddany latem i będzie najnowocześniejszy na świecie. Zafundował go najbogatszy europejczyk Rinat Achmetow. Do stadionu dorzucił park za 30 mln euro, do którego 30-letnie drzewa sprowadzane są z Niemiec. Ale na lotnisko pieniędzy dać nie chce. Właśnie lotniska, fatalne drogi, i, przede wszystkim, hotele, a właściwie ich brak, są największym problemem Ukrainy. UEFA obniżyła wymagania o jedną trzecią, ale Donieck ma tylko sześć procent wymaganych obiektów pięciogwiazdkowych. - A całym Dniepropietrowsku jest tylko jeden przyzwoity hotel - mówi "Gazecie" Michał Listkiewicz, były prezes PZPN, który w piłkarskich podróżach zjeździł cały świat. - W jednym z polskich miast nie ma nawet tylu miejsc co w Dniepropietrowsku - ripostuje wicepremier Wasiunyk. Chodzi mu o Chorzów. Niespodziewanie na czoło stawki wyszedł Lwów, który długo uważany był za najsłabszego kandydata. Trwa budowa stadionu, rozwiązania transportowe są wzorem dla innych miast (rezerwowym lotniskiem ma być Rzeszów). Lwów jedyny poza Kijowem spełnia wymogi hotelowe - UEFA zgodziła się, by część gości Euro mieszkała w słynnym w przedwojennej Polsce uzdrowisku w Truskawcu. Hotele są dla UEFA kluczowe, bo ugoszczenie "piłkarskiej rodziny" (UEFA Family to działacze, sponsorzy, goście honorowi) jest równie ważne na mistrzostwach co piłkarskie mecze. źródło: Gazeta Wyborcza - http://www.sport.pl/sport/1,65025,64...zagrozone.html |
Cytat:
|
No w sumie troszkę mija się to z prawdą bo obecnie kończona jest wymiana gruntu i zaczynają pracę ziemne na całego,ale nie o tym chciałem.
Czy są może jakieś projekty zagospodarowania okolic stadionów we Wrocławiu i Gdańsku ? Bo bo parunastu fotkach które widziałem z okolic budów wygląda to tragicznie,jakieś fabryki,wysokie kominy,stare węzły kolejowe...wiadomo że okolica do 30 metrów od stadionu będzie odpicowana ale martwi pierwsze wrażenie gości którzy przyjadą na stadion i będą musieli "podziwiać" slumsy... Nie twierdzę że okolica stadionu Wisły to istna bajka,ale to jako tako wszystko w miarę nowe i nowoczesne,parki blisko puby,idealna komunikacja miejska no i do samiuśkiego centrum góra 15 minut :) |
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...blisko___.html
Cytat:
|
To decyzja juz jutro ....a przeciez o polowie maja bylo mówione.
A takie spekulacje,dzien w dzien sie zmieniają wiec nie sa warte nawet funta kłaków. Pozyjemy zobaczymy,Kraków i bez Euro jest i tak najbardziej rozpoznawalnym Polskim miastem. i niepotrzebuje "promocjii",chco Euro do idealna okazja ku temu. |
Nie no z tego co zrozumialem to jutro dowiemy się które miasta będzie brała UEFA pod uwagę i z nich wybierze organizatorów w maju.Chyba tak nie ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl