Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Szkoła: zadania, wypracowania itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1716)

Precel z makiem 03.02.2009 20:20

mam prośbe. musze zrobić kilka zadań z fizyki a kompletnie nie wiem jak sie za to wziąść :P dlatego mógłby ktoś mi pomóc? :)

1/ oblicz masę ciała o ciężarze 100 n
2/Przedstaw statyczne i dynamiczne skutki działania siły
3/Co rozumiemy pod nazwą ważenie. Objasnij pojęcie masy, ciężaru i podaj związek między tymi wielkościami
4/Scharakteryzuj wektory sił akcji i reakcji, o których mówi 3 zasada Dynamiki. Czy siły mogą się równoważyć?
5/ sformułuj drugą zasadę dynamiki wykorzystując pojęcie pędu i popedu
6/ Na czym polega zmiana wektora prędkosci spowodowana działaniem siły której kierunek jest
a/ prostopadły do toru
b/ styczny do toru.

Z góry dzieki :)

vote-for-mikey 03.02.2009 20:43

1)
F=m*g
g jest stałe i wynosi 9,81 m/s kwadrat albo 10 m/s kwadrat, zależy czy jesteś w gim, czy wyżej ;)

jeśli 10, to zadanie boleśnie proste
100=m*10
czyli m jest równe 10 kg
[m]=N/ m/s kwadrat = kg

jeśli 9,81 to:
m=100/9,81
m=10,194 kg

reszty mi sie nie chce : d


6)

jeśli dobrze zrumiałem, to:
a) zmieni się kierunek wektora
b) zmieni się wartość wektora, jeśli siła będzie działa stycznie do toru, ale pod kątem 180 stopni, to przy odpowiednio dużej wartości siły może zmienić się zwrot tego wektora.

adi23 03.02.2009 21:03

2)
statyczne: zgniecenia, ugięcia, rozciągniecia
dynamiczne: wprowadzenie ciała w ruch zmiana kierunku ruchu, zatrzymanie

5)
a=f/m
v/t=f/m
m*v=f*t
pęd=popęd
p=f*t
f=p/t

reszty też mi sie już nie chce, ,mam nadzieje ze choć troche pomogłem :)

devios 03.02.2009 22:02

3) Ważenie to pomiar siły nacisku. Ciężar to m*g.
4)Nie równoważą się, bo działają na inne ciała. Mają te same wartości i kierunek, lecz przeciwne zwroty.

PS. Tylko w gimnazjum są takie banały.

unpredictable_wislaczka 03.02.2009 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez David. (Post 667809)
Ludzie, ludzie, może ktoś z Was zdaję na maturze j. niemiecki (albo pasjonuje się tym językiem). Jeśli tak to dla małego treningu mógłby zerknąć na zadanko, które jest notabene, z matury ustnej, choć ja z j. niemieckim nie mam za wiele wspólnego.
Oto one:
1. Opisz obrazek (dzieci myją psa w wannie)
Auf dem bild sehe ich die Kinder. Der Junge und Das Modchen. Sie sind in dem Bad. Sie waschen unserer Hund. Das Hund ist klein und schwarz.
I pytania: jak myslisz czy dzieci lubia zwierzeta?
Ich glaube dass der Kinder mogen der Tiere, denn Sie sind lachendes und frohes.
Czy dzieci powinny miec zwierzę w domu?
Ich glaube es ist gut. Die kinder mogen anschmigen und verwelen mit den Tieren.

Zad 2 udzielanie informacji, kupujesz książkę, trzeba podać dla kogo, co ktoś lubi i zapytać o cenę.
1 Ich wollte kaufen das Buch fur meinen Freund.
2. Er interessiert sich fur sport und Musik. Er liebt Historie.
3. Wie viele koste dieses Buch?

Zad 3 .
relacjonowanie wydarzen, byles u znajomych rodziców, trzeba podać jak Cie przywitali, jaka mieli niespodzianke i wrazenia z tej niespodzianki
1. Ich war bei den Bekanntern meinem Eltern. Sie bejubelten mir sehr angenehm. Wir aBen das gemeine Mittagessen auf.
Sie bereteten fur mich die Uberraschung vor. Das war Schokoladentorte. Das war nett und geschmackvoll.

3. negocjowanie, zaproponować kumplowi nocleg u siebie, on nie chce wiec nalezy go przekonac, i znalesc jakiś kompromis.
1. Du kannst schafen in Meinem Haus.
2. Du wirst schlafen in dem Hotel nicht
Das Hotel ist der Weg und weit von den Zentrum.

Bardzo dziękuję z góry. Proszę sie nie przestraszyć :)

Tylko tak szybko luknęłam takze nie ma wszystkiego:)
Ich glaube dass der Kinder der Tiere mogen.
Die Kinder mogen anschmigen und mit den Tieren verwelen.
Ich wollte das Buch fur meinen Freund kaufen.
Du kannst in meinem Haus schafen
Du wirst in dem Hotel nicht schlafen

Jak jest modal w zdaniu,to wtedy czasownik idzie na sam koniec zdania :]

Precel z makiem 04.02.2009 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez devios (Post 668076)
PS. Tylko w gimnazjum są takie banały.

najwyraźniej nie tylko.

Dzięki wszystkim za pomoc!

lysy_83 18.02.2009 18:14

Mam prośbę bedzie ktoś w stanie rozwiazać zadania z podstaw rachunkowości z egzaminu na ekonomicznej? Jak by ktoś poczuł sie na siłach niech da znać na priv prześlę zadania.

nowy_piotrek 18.02.2009 18:32

zalezy o co Ci konkretnie chodzi, jesli jakies proste zadania z bilansu czy dekretacji to moge Ci cos pomoc. Za koszty raczej sie nie wezme. jak chcesz to podeslij zadania cos moze poradze.

putinm 10.03.2009 16:05

Temat pracy: Twój biznes informatyczny. Pomoże ktoś? Jakieś wzorce, czy gotowe prace, strony pomocnicze i wszystko inne co moze pomoc się przyda. Jak coś to priv.

pozdi91 10.03.2009 18:32

Witam zadałem już podobne pytanie w innym temacie, ale ten chyba jest bardziej odpowiedni. Mianowicie:

Może znajdzie się na forum ktoś niezły z historii i pomoże mi odpowiedzieć na kilka pytań dot. tematu: charakterystyka i ocena funkcjonowania państw absolutyzmu oświeconego. Muszę napisać na ten temat wypracowanie a pytania pomocnicze to min.: 1. wskazanie państw, które można zaliczyć do tych realizujących zasadę absolutyzmu oświeconego w XVIIIw.
2. władcy, którzy są reprezentantami tej zasady.
Inne informacje dotyczące tego tematu, również mile widziane ;)

Jeżeli ktoś może pomóc proszę o inf. na PRIV pozdrawiam.

Wujek dobra rada 12.03.2009 21:03

[FONT='MS Shell Dlg 2']Oblicz ile ciepla nalezy dostarczyc kostce lodu o masie m1=0.5 i temperaturze t1=-20stopi C aby ja calkowiccie stopic sporzadz wykres zaleznosci temp ciepla pilnei potrzebuje na teraz . Pomoże ktoś? [/FONT]

v 17.03.2009 21:26

Bardzo prosiłbym kogoś o pomoc z czymś takim : http://img12.imageshack.us/img12/4505/06032009210.jpg .
te odp ktore są zaznaczone nie wiem czy dobrze czy źle.

Zależy mi na pomocy max do jutra do 7 rano. W zmian moge podarować vlepkę Kazimierzowskiego :D

Z góry dzieki za pomoc

IndykTSW 18.03.2009 16:42

Zna ktos jakąs stronę w internecie na której mogę znaleźć informacje na temat przekrojów geologicznych, np. przekrój przez jakąś powierzchnię i po skałach poznać wydarzenie np. czy było zlodowacenie itd. Szukałem po googlach ale nie mogę nic konkretnego znaleźć. Chodzi mi o rozpiskę że np jak węgiel kamienny był na przekroju to że w tamtym miejscu były lasy, tak do każdej ze skał. Z góry dzięki.

WiselkaMLP 19.03.2009 17:20

No chemicy nieraz mi pomogliscie to teraz jak rozwiazac takie cos :

Ch3OH+Na ---> i czy zachodzi reakcja czy nie dlaczego tak zebym zrozumial :)

Dzieki :)

Wasiu 19.03.2009 17:29

CH3OH to alkohol, a dokladnie alkohol metylowy (metanol). Dodajesz no niego sód, ktory leży w 1szej grupie w ukladzie okresowym, a co za tym idzie jest bardzo aktywny. Czym wyzsza grupa tym metal jest mniej aktywny. No i ten sód zrywa wiązanie O - H, w wyniku czego powstaje sól alkoholu CH3ONa, zwana alkoholanem, a wtym przypadku metanolanem sodu. Wydziela sie rowniez wodor. Cala reakcja wyglada tak:

2CH3OH + 2Na = 2CH3ONa + H2

Im wiecej atomow wegla (C) w zwiazku tym reakcja zachodzi gorzej.
Wiażanie O - H jest jednak na tyle silne, ze alkohol nie reaguje z zasada.

Taka reakcja nie zachodzi:

CH3OH + NaOH = nie zachodzi

Mam nadzieje, ze tyle wsyatrczy.

WiselkaMLP 19.03.2009 17:33

Aha czyli jak widze w rownaniu Na i K to nie ma sensu go juz rozwiazywac bo reakcja nie zachodzi ??

Dobrze rozwiazalem to rownanie ?? : CH3-CH2-oh+NaOH ->Ch3-Ch2+Na+H2O??

Wasiu 19.03.2009 17:35

Troche nie bardzo rozumiem o jakie rownanie chodzi.

Na + K = nie zachodzi

ale

2CH3OH + 2Na/ K = 2CH3ONa/K + H2 takie rownanie juz jak najbardziej zachodzi

Alkohole, czyli zwiazki, ktore maja atomy wegla i koncowke -OH zawsze reaguja z metalami 1 i 2 grupy w ukladzie okresowym (oprocz Berylu).

Niestety, nie. Metal podstawia atom wodoru. W tej reakcje bedziesz mial 2CH3 - CH2 - OH + 2Na = 2CH3 - CH2 - ONa + H2

edit2, wybacz, zel popatrzylem. Alkohol nie reaguje z zasada. CH3 - CH2 - OH + NaOH = nie zachodzi

WiselkaMLP 19.03.2009 17:38

Dzieki rozjasniles mi troche w glowie : dobrze jest powyzsze ronanie rozwiazane i to ?? : Ch3-Ch2-OH+H2O->CH3-CH2+O2+2H2O

Podziekowal

Wasiu 19.03.2009 17:42

Jak zapewne z doswiadczenia wiesz alkohol miesza sie z woda (sokiem itp) w kazdej ilosci. Nie zapisuje sie reakcji alkohol + woda, a przynajmniej nigdy sie z czyms takim nie spotkalem.

TSW Fanatyk 29.03.2009 11:31

Oblicz sumę wszystkich współczynników wielomianu W(x) jeśli:

a) W(x)=5x^3-2x^2+7x-4
b) W(x)=2(x^2+x-4)^2-3(x^2+2)^2
c) W(x)=(x^3-x+1)^2000=(x^2+x-1)^2001
d) W(x)=2(x^2+2x-4)^40-3(x-2)^39

mógłby to ktoś rozwiązać?:D

nowy_piotrek 29.03.2009 12:19

Suma współczynników wielomianu to wartość wielomianu dla x=1. Z tym chyba juz sobie dasz rade.

ChomikNH 29.03.2009 21:30

Witam
mam problem, a mianowicie jutro zaliczam niemiecki (klasa maturalna) i zeby to zaliczyc musze napisac sprawdzian. wiem ze napewno dostane ktorys z tych ktore zaraz zamieszcze. a ze na nauke nie mam juz za duzo czasu, dlatego chcialem was poprosic i jesli ktos zna niemiecki i moglby mi to zrobic szybko bylbym wdzieczny.

Zamieszczam zdjecia sprawdzianu:
http://tiny.pl/bv9b
http://tiny.pl/bvwh

Zadania 1 i 2 z gr.1 mam już zrobione, oraz zadania 1 i 3 z gr.2

Dzieki z góry

Gucio25 30.03.2009 17:46

miałbym ogromną prośbę, aby ktoś rozwiązał mi z poniższych zadań z ciągów geometrycznych:
http://i44.tinypic.com/2rhrdee.jpg
http://i44.tinypic.com/2qnw1vo.jpg
z 1szej strony zad.3 d) f), zad.5 b), a z drugiej strony ćw.5 b)c), zad.1 d)e), zad.2 a)c). sprawa dość pilna, więc liczę na waszą pomoc.. :)

Arteka1906 30.03.2009 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 701242)
miałbym ogromną prośbę, aby ktoś rozwiązał mi z poniższych zadań z ciągów geometrycznych:
http://i44.tinypic.com/2rhrdee.jpg
http://i44.tinypic.com/2qnw1vo.jpg
z 1szej strony zad.3 d) f), zad.5 b), a z drugiej strony ćw.5 b)c), zad.1 d)e), zad.2 a)c). sprawa dość pilna, więc liczę na waszą pomoc.. :)

ma czas tylko na dwa, nie gwarantuje, ze dobre wyniki

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-0...00028.JPG.html

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-0...00029.JPG.html

puchaty1906 30.03.2009 18:45

Forumowy Di Caprio - jeśli chodzi o ćw 5 - jedziesz z własności ciągu geometrycznego http://upload.wikimedia.org/math/1/0...0c7fecec3d.png
czyli np. podpunkt b) x/2=18/x (uwaga 2 rozwiązania są).

Ćw 3 d i f w 1 strony - korzystasz z tej własności: http://upload.wikimedia.org/math/5/f...060ff538e0.png - czyli i wyliczasz q. Mając q ciąg geometryczny jest wyznaczony.

Gucio25 31.03.2009 21:06

http://i41.tinypic.com/ei1gr8.jpg
poratuje ktoś rozwiązaniem ćw. 7 b)? coś nie wychodzi, a pilne..

niżej do igora - thx. ;)

igortsw 31.03.2009 21:58

Gucio sprawdź priva.

Szyszunia_ABG 15.04.2009 17:06

Może tutaj mi pomogą poszukuje tych książek a raczej fragmentów może ktoś ma?
[FONT='Verdana','sans-serif']1. Baldock J., Symbolika chrześcijańska,
3. Kopaliński W., Słownik mitów i tradycji kultury,.[/FONT]

[FONT='Verdana','sans-serif']4. Kucharski E., Wstęp [w:] Asnyk A., Poezje wybrane, , [/FONT]
[FONT='Verdana','sans-serif']5. Markiewicz H., Pozytywizm,
6. Rymkiewicz J. M., Myśli różne o ogrodach. Dzieje jednego toposu, [/FONT]

[FONT='Verdana','sans-serif']7. Słownik literatury polskiej XIX wieku, red. Bachórza J., Kowalczykowej A., [/FONT]

wisłaWieczysta 21.04.2009 19:08

1. Ile gramów substancji i ile gramów wody potrzeba do przygotowania 250g 10% roztworu ?

2. oblicz stężenie molowe nadtlenku wodoru ( H2O2) w 20% roztworze o gęstości 1.08 g/cm3

3. z 400g 10% roztworu odparowano 100g wody. oblicz stężenie procentowe otrzymanego roztworu\


Proszę o pomoc jeśli ktoś wie jak to zrobić... :)

AniaD303 21.04.2009 22:23

1. w 250g roztworu -- 25g substancji
masa wody= masa roztworu - masa substancji => 225g

2. w 100g roztworu -- 20g H2O2
M(H2O2)=34g/mol => n=0.59 mol
v roztworu=masa roztworu/gęstość roztworu v=100g/1.08 g/cm3 => v=92.6 cm3=0.0926 dm3
Cm=n/v => Cm=6.37 mol/dm3

3. w 400g roztworu -- 40 g substancji
Stężenie procentowe po odparowaniu Cp=ms/mr Cp=4(0g/300g)x100%=13.3%

janko04 06.05.2009 19:54

Każde państwo słynie z różnego rodzaju alkoholi. Francja znana jest z różnego rodzaju win. Jednym z nim jest znany prawie wszędzie Bordeaux. Szkocka Whisky naturalna wódka zbożowa, wytwarzana w Szkocji ze spirytusów słodowych. Niemcy wprost kochają piwo. W Niemczech piwo warzy się od wczesnego średniowiecza. Mówiąc o niemieckich piwach, nie można nie wspomnieć o monachijskim Oktoberfest, organizowanym na pamiątkę ślubu króla bawarskiego Ludwika z księżniczką Teresą w 1810 roku. To święto piwa trwa aż 16 dni, kończąc się zawsze w pierwszy weekend października. Miliony turystów przyjeżdżają wtedy do Monachium, mając na myśli tylko jedną rzecz – upić się jak największą ilością piwa. Aby do to ułatwić, podaje się tam piwo wyłącznie w litrowych kuflach. Utrzymanie w rękach takiego kufla jest nie lada sztuką, zwłaszcza dla kelnerek, które potrafią unieść tuzin takich piw jednocześnie. Nawet najbardziej pijani Bawarczycy starają się z krzepkimi bawarskimi kelnerkami nie zadzierać. Jednym z najpopularniejszych piw w Niemczech jest BOCK inaczej koźlak. Jest to wyjątkowe ciemne piwo dolnej fermentacji, warzone najczęściej z ciemnego słodu jęczmiennego przede wszystkim w Monachium. Przy okazji wizyty w Niemczech warto również wypić DOPPELBOCK’a i PILSNER’a. Innym potentatem piw na rynku światowym są Czesi. Braník oraz Radegast Premium to tylko niektóre z piw Czeskich. W Polsce najbardziej popularna jest wódka, jednak piwo też ma swoich „fanów”. Soplica, Wyborowa to wódki po które najczęściej sięgają Polacy. Natomiast z piw dużą popularnością cieszy się Żywiec i Tyskie.

potrzebuje to angielski przetlumaczyc... Pomógłby ktos ? pilna sprawa to jest na jutro musze miec... A ja nie umiem wiec jak ? FAST

S88 13.05.2009 16:34

Potrzebuje materialow na temat kryzysu w Rosji do prezentacji. Jakby ktos mial jakies ciekawe linki itp to bylbym wdzieczny.

rafalek 19.05.2009 16:02

Mam problem. Babka od polskiego dała nam arkusz maturalny i kazała napisać do niego klucz maturalny, tylko nie powiedziala jak sie to pisze, a ja za cholere nie mam pojecia. Czy ktoś byłby tak dobry i opisał mi pokrótce jak się taki klucz pisze?

Schabek 19.05.2009 16:15

Witam na informatyke potrzebuje prezentacje w powerpoint o moim zainteresowaniu może być np.o samochodach o Wiśle itp. Jak by ktoś miał to był bym wdzięczny jakby to wrzucił na jakiś serwer i przesłał link

mariano710 19.05.2009 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 730699)
Mam problem. Babka od polskiego dała nam arkusz maturalny i kazała napisać do niego klucz maturalny, tylko nie powiedziala jak sie to pisze, a ja za cholere nie mam pojecia. Czy ktoś byłby tak dobry i opisał mi pokrótce jak się taki klucz pisze?

jesli chodzi Ci o klucz do wypracowania czyli II czesci matury z polskiego( bo innych nie pisalem w szkole) to wyglada to mniej wiecej tak;
wstep(kto do kogo mowi? jak ?o czym?, jesli to fragment dluzszego tekstu to umiejscowienie fragmentu w calosci utworu)
dalej piszesz to co pisalbys w wypracowaniu ale w rownowaznikach
na koncu zakonczenie i wnioski

wislabielany 20.05.2009 14:04

Wie ktoś jak zrobić 10 zadanie :

http://i42.tinypic.com/104njpj.jpg

?

Byłbym wdzięczny. potrzebne na jutro :/

R33 20.05.2009 20:51

wislabielany do zadań z fizyki, majcy, chemii polecam fora
www.matematyka.pl
www.fizyczny.net

Nie, ze rozwiążą zadanie, ale naprowadzą Cię co i jak

Pawel.Busko 20.05.2009 21:28

Bracia Wiślacy! Pomocy!

W jakiej odległości odbije się przedmiot od zwierciadła jeśli znajduje sie w odległości 60 cm, a ogniskowa=30 cm.??

Bardzo pilne!

unpredictable_wislaczka 21.05.2009 09:43

1/f=1/x + 1/y f-ogniskowa x-odległość przedmiotu od zwierciadła y-odległość obrazu od zwierciadła
1/y=1/f - 1/x
1/y=1/30 - 1/60
1/y= 2/60 - 1/60
1/y= 1/60
y=60 cm

R33 21.05.2009 15:40

Ma ktoś moze jakieś ciekawe cytaty z Potopu odnośnie Oblężenia Klasztoru na Jasnej Górze (bardzo mi zależy na tym co pokazana objawia sie nad klasztorem Matka Boska). Jeśli ktoś coś ma to na PW bym prosił ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl