Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Transfery - Zagranica (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=168)

JAR0 14.06.2009 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 745278)

A tu co innego piszą :P
http://www.realmadrid.pl/index.php?c...nosci&id=24112

Myśle że obie strony są średnio wiarygodne.

7 kotów 14.06.2009 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 744298)
Dzieci w Afryce nie mają co jeść... :foch: :shock:

To niech ida do pracy :shock:

Maciejj 15.06.2009 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 745486)
To niech ida do pracy :shock:


nie lepiej poczeka na Ochojską.........

Wiślak-1990 15.06.2009 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JAR0 (Post 745383)
A tu co innego piszą :P
http://www.realmadrid.pl/index.php?c...nosci&id=24112

Myśle że obie strony są średnio wiarygodne.

A tu jeszcze coś innego:P
http://www.sports.pl/pilka_nozna/pre...?Artykul=51380

sq 15.06.2009 18:18

hehehehehehhehehhehehhehehehhehehhehheh
bardzo dobre :D
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,..._nie_udac.html

emjot 16.06.2009 14:53

http://www.blaugrana.pl/news/2796/po...z_blizsze.html
barca kupuje brazylijskiego Polaka lub polskiego Brazylijczyka na lewą obronę

pan_premier 16.06.2009 15:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 745832)
hehehehehehhehehhehehhehehehhehehhehheh
bardzo dobre :D
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,..._nie_udac.html

i riposta kaki
http://sport.onet.pl/74327.1,1248702...wiadomosc.html

:lol:
teraz tylko czekam aż Zinedine..

flamengista 17.06.2009 08:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 744263)
a ja na cos takiego natrafilem.
Cytat:

Jak podaje firma konsultingowa Weber Shandwick Sport, transfer Kaki, za który Real Madryt musiał wyłożyć w sumie 67,2 miliona euro, może zapewnić teraz Królewskim dochody w wysokości 75 milionów euro rocznie. Członek oraz jeden z doradców tejże firmy, Simon Chadwick, w naprawdę prosty sposób przedstawił cały mechanizm. "Kaká, w kwestii czysto marketingowej, znajduje się w tej samej grupie co Beckham. Jeśli Real Madryt będzie bardzo dobrze kontrolował prawa do wizerunku zawodnika, a także poprawi swoje osiągi w Lidze Mistrzów oraz w La Liga, to może liczyć na to, że Brazylijczyk będzie generował dla klubu aż 75 milionów euro rocznie".

Jak podaje ta sama firma, David Beckham podczas czterech sezonów spędzonych w Realu Madryt zapewnił klubowi 400 milionów. A wszystko to za sprawą sprzedanych koszulek oraz innych gadżetów, nieoficjalnych meczów, wyjazdów do innych krajów czy też reklam. Chadwick uważa także, że teraz Real Madryt powinien się skupić na Cristiano Ronaldo. "Widać to na przykładzie Manchesteru United. Cristiano należy bowiem do tej samej grupy medialnych piłkarzy co Kaká i Beckham".

Fajnie "wyliczyli". To ja mogę powiedzieć, że Maciej Żurawski zarobił dla Wisły 20 mln złotych. Jeśli policzyć wszystkie prawa do transmisji, sprzedane bilety i koszulki to pewnie była taka kwota.

Tyle że mały drobiazg - te pieniądze zarobił nie tylko Żuraw, ale również Frankowski, Kamil Kosowski, Mirosław Szymkowiak, Kalu Uche, Marcin Kuźba, Marcin Baszczyński, Arek Głowacki i wielu, wielu innych.

To nie sam Beckham jeździł do Azji i grał jednoosobowe mecze. To nie tylko koszulki Beckhama schodziły jak świeże bułeczki. Ale i Raula, Casillasa, Ronaldo, Zidane'a, Roberto Carlosa...

Takie wyliczenia to można schować... do szuflady:-D

Ja mogę równie dobrze wyliczyć, że transfery Kaki i Christiano Ronaldo się Realowi nie zwrócą. I przedstawiłem moim zdaniem dość sensowne argumenty. Można się z nimi nie zgodzić, ale na pewno mają one większy sens, niż "wyliczenia"Weber Shandwick Sport".

John1906 17.06.2009 09:31

Niech jeszcze policzą jakie dochody zapewnił Realowi Jurek Dudek :rotfl:

banasik 24.06.2009 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Florentino Perez
Jak wygląda sprawa z Riberym? Pertraktacje są w końcowej fazie. Doszliśmy do porozumienia w sprawie odstępnego, które wyniesie 55 milionów euro.

widać Florek bardzo chce wydać 300 mln w jeden miesiąc

http://sport.onet.pl/74327.2,1248703...wiadomosc.html

JAR0 25.06.2009 15:23

Real wreszcie zakupił obrońcę ;)

http://sport.wp.pl/kat,1750,title,Ra...8458&_ticrsn=3

kieu 03.07.2009 19:49

http://sport.onet.pl/74327.1,1248702...wiadomosc.html
Owen w Man UTD

Powiem szczerze, że dla mnie to absolutne zaskoczenie. Od samego początku ten news o Owenie w manchesterze traktowałem jak zwykłą plotę a tu prosze.
W sumie dziwne, że Ferguson Teveza i Ronaldo chce Owenem zastąpić no ale zobaczymy.

unpredictable_wislaczka 03.07.2009 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kieu (Post 756001)
W sumie dziwne, że Ferguson Teveza i Ronaldo chce Owenem zastąpić no ale zobaczymy.

Szczególnie zastąpienie Teveza. Cała ta 'akcja' z jego odejściem była dosyć dziwna i trochę trudno ją zrozumieć. Dla mnie osobiście lepszą parą w ataku była dwójka Tevez-Rooney niż Rooney-Berbatov. Mimo wszystko myślę,że SAF wie, co robi i być może Owen na początku będzie zmiennikiem albo od razu wskoczy do 1 składu.

A obrona w Manchesterze pozostaje żelazna, bo Vidić co chwilę podkreśla,że nigdzie się nie wybiera,a ponoć zainteresowanie ze strony Realu i Barcelony było spore :D

kreseq 04.07.2009 01:05

Zlapali Bin Ladena, USA daje za niego 90 milionow, Real Madryt przebil i daja 110.


Owen to poroniony pomysl...Nie wiem kto i po co go chce sciagac...

iiYama 04.07.2009 07:52

Troszkę jeszcze o Królewskich i jego transferach:

http://www.sport.pl/pilka/1,65082,67...d_Adidasa.html

Real chce więcej pieniędzy od Adidasa

Władze Realu Madryt poinformowały na specjalnej konferencji prasowej, że poprosiły firmę Adidas o podwojenie kwoty 60 milionów euro, jaką otrzymują w ramach umowy sponsorskiej. Związane jest to ze sprowadzeniem nowych gwiazd do "galaktycznego" zespołu....

Pan Jotka 05.07.2009 10:34

http://sport.onet.pl/74327.3,1248704...wiadomosc.html

Jako sympatyk Realu MAdryt czuje się zażenowany tym co sie dzieje wokół klubu. Chcecie wydać górę kasy na kopaczy? To róbcie to jak ją macie. Ale to przestaje być normalne kiedy zaczyna się szantażować inne kluby,sponsorów czy zmuszać kluby do sprzedaży piłkarzy poprzez mieszanie im w głowach. Osobiście nie jestem zwolennikiem Pereza i czuje ze jego polityka doprowadzi do strasznego kryzysu w Madrycie.Juz teraz kadra Realu jest rozdeta do 35 pilkarzy--nie mało opłacanych. A w planach jeszcze ze 2och gwiazdorów.
Cała zaś sprawa z jakąś SuperhyperLigą Europejska to bzdet i tyle. UEFA wykluczy Real i sie skończy. Gorzej jezeli ten sam kurs obiora inne potęgfi Europy jak ManU, Chelsea, Liverpool, Barca , Milan czy Bayern.

canarinhos 05.07.2009 12:08

http://www.futbol.pl/artykul/57221.html

Ja bym sprzedal i bral Holendrow na miejscu Bawarczykow

magowski 05.07.2009 12:15

Pocałować w rączke i brać. Bardzo mi się podoba jak Balonik Realu jest pompowany. Nie mogę się doczekać jak pęknie.

Angmir 05.07.2009 12:44

Snejder i Roben warci razem 17 mln € ?? HAHAHAAHAHA

Roben jak jest w formie jest lepszy od Riberiego, no ale cóż Real niedługo sie przejedzie na swoich zapędach.

szprotson 05.07.2009 12:59

jesteś kibicem Barcelony?

slaskWKSslask 05.07.2009 13:05

Ja jestem zatwardziałym kibicem Barcelony. Jednak te transfery Realu,to miazga.Benzema,Krystyna,Kaka. Jak znam zycie przyjdzie i Ribery,Xabi Alonso i wzmocnili obronę Albiolem. Skład będzie imponujący
Casillas-Ramos-Pepe-Albiol-Marcelo-Lass-Alonso-Ribery-Ronaldo-Kaka-Benzema. Teraz rozpocznie się rywalizacja w Hiszpanii,chyba,że ta ich maszynka nie zaskoczy tak jak powinna,co jak pewnie się zgodzicie-jest prawdopodobne.

tylko_na_kilka_dni 05.07.2009 13:10

jezeli Robben w formie jest lepszy od Riberiego, to Holender nigdy nie byl w formie, o.

szprotson 05.07.2009 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tylko_na_kilka_dni (Post 756821)
jezeli Robben w formie jest lepszy od Riberiego, to Holender nigdy nie byl w formie, o.

nieprawda.
Był w formie w wieku 18 lat gdy grał w Fc Groningen.

Robben, a`ka człowiek szklanka, na ten moment, jest słabszy niż Ribery.
A najlepszym pomocnikiem jest Iniesta.

AYALA 05.07.2009 13:14

Milan chce Petera Croucha.Mówi sie o kwocie 15 milionów Funtów za niego.Oprócz Milanu wymianie sie Fulham,Spursów i Wolfsburg.http://www.mirror.co.uk/sport/footba...5875-21495379/

7 kotów 15.07.2009 16:32

Jestem ciekaw Ronaldo. Nie w tym sezonie, a nastepnym.
Ten chlopk (24 lata ?) juz jest spelniony pilkrsko. Gra w najbrdziej medialnym klubie (czy najlepszym, kwestia dyskusyjna) - takiej powiedzmy KS Madrytovii Madryt (vel Antyatletico), jest najlepszym pilkarzem swiata, 2 lata temu swoja gra przycmil legende Besta, jest najdrozyszm pilkarzem swiata, do smierci nie zdarzy wydac pieniedzy ktore zarabia.... gdzie ten chlopak znajdzie motywacje ?
On ma ciagnac pare lat gre Realu ? To nie jest pilkarz klasy i mentalnosci Zidane'a.

W Realu pilkarze wcale nie osiagaja szczytowej formy. Zizu lepiej gral w Juventusie, Figo w Barcelonie, vanN w MU. Kto ma Ronaldo pokierowac w Realu ? Tam nie bedzie Fergusona, ktory wycisnl z Portugalczyka 120% mozliwosci.
Ten sezon sila rozpedu powygrywaja duzo.
Ale nastepny.... stawiam wodke, ze kryzys sportowy ich zmasakruje.

_ukoL 15.07.2009 17:05

Ogólnie rzecz biorąc 7 kotów na tak wysokim poziomie przy tak astronomicznych kwotach jakie zarabiają piłkarze sam się zastanawiam skąd oni biorą motywację, bo przeciętny człowiek z ulicy to by po dwóch tygodniówkach już nie myślał o graniu i trenowaniu tylko o wydawaniu i zachłyśnięciu się luksusem. Dlatego jestem pełen szacunku dla sportowców nie tylko piłkarzy z najwyższej półki, którzy poza pieniędzmi przykładają się do swojego zawodu i świadczy to o wielkiej miłości i pasji do tego co robią. :-)

1q2 16.07.2009 00:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 762339)
Jestem ciekaw Ronaldo. Nie w tym sezonie, a nastepnym.
Ten chlopk (24 lata ?) juz jest spelniony pilkrsko. Gra w najbrdziej medialnym klubie (czy najlepszym, kwestia dyskusyjna) - takiej powiedzmy KS Madrytovii Madryt (vel Antyatletico), jest najlepszym pilkarzem swiata, 2 lata temu swoja gra przycmil legende Besta, jest najdrozyszm pilkarzem swiata, do smierci nie zdarzy wydac pieniedzy ktore zarabia.... gdzie ten chlopak znajdzie motywacje ?
On ma ciagnac pare lat gre Realu ? To nie jest pilkarz klasy i mentalnosci Zidane'a.

W Realu pilkarze wcale nie osiagaja szczytowej formy. Zizu lepiej gral w Juventusie, Figo w Barcelonie, vanN w MU. Kto ma Ronaldo pokierowac w Realu ? Tam nie bedzie Fergusona, ktory wycisnl z Portugalczyka 120% mozliwosci.
Ten sezon sila rozpedu powygrywaja duzo.
Ale nastepny.... stawiam wodke, ze kryzys sportowy ich zmasakruje.

O to że Real w sezonie po tym sezonie stanie się Realem choćby z ubiegłego sezonu, to się nie założę bo to całkiem możliwe ale o to że Ronaldo będzie nadal grał dobrze to mogę zaryzykować jednego kaca więcej;)
Twoja teoria jest całkiem logiczna i prawdopodobna jednak Ronaldo to burak jakich mało.Była taka scena w filmie American Psycho gzie główny bohater jechał z 2 paniami, nagrywał to na kamerę i jeszcze przeglądał się w trakcie w lustrze;) - Dla mnie Ronaldo to podobny klimat i jeśli oczywiście nikt go nie połamie to on w imię uwielbienia dla siebie będzie się starał jeszcze jakiś czas być na topie bo to chyba jego jedyna motywacja ale może być większa niż jakieś wzniosłe cele.

iiYama 27.07.2009 21:46

Mały update z półwyspu Iberyjskiego.

FC Barcelona podpisała dziś 5-letni kontrakt ze szwedzkim napastnikiem Interu Mediolan Zlatanem Ibrahimovicem. Włosi otrzymali za Ibrę ok. 40 mln euro, Samuela Etoo ( konflikt z Jose Guardiolą ) oraz prawdopodobnie na rok na wschód powędruje Alexandr Hleb.

Inne znaczące ruchy Blaugrany to brazylijski obrońca Maxwell - co ciekawe również z Interu, oraz młodziutki napastnik brazylisjkiego Palmeiras Keirrison. Ten ostatni prawdopodobnie zostanie wypożyczony. Ponadto z wypożyczenia z Bayeru 04 Leverkusen powrócił obrońca Henrique.

Marszałek 30.07.2009 13:43

A ciekawie dzieje się także gdzie indziej.

Strasznie zbroi się MC. Tevez, Adebayor, Toure. Robi wrażenie w sumie. Ciekawe co ugrają, bo taki O Neill mówi,że City może być mistrzem. Osobiście bym tak nie podskakiwał, ale pewnie w pierwszej piątce będą. Z każdym okienkiem robią się coraz silniejsi. Atak Adebayor - Tevez w sumie robi wrażenie.

Kluby Tureckie. Spojrzałem co tam u nich słychać, to mało mnie nie przewrociło. Elano do Glatasaray. Cisse do Fenerbhace, Rejikard trenerem, Keitha do Galatasaray. Też się zbroją.

No i OL. Wielka wyprzedaż w sumie. Ale najbardziej rozwaliło mnie to,że Govou nikt nie chce kupić. Chciałby odejść ale nie ma gdzie:). W sumie zabawna sytuacja. Gdzieś czytałem tak pobieżnie,że może Galatasaray się na niego skusi, ale jak widąc póki co nic z tego nie wynika.

tofik 31.07.2009 21:33

W przypadku Man City, wg mnie cała para pójdzie w gwizdek. Najpierw trzeba zatrudnić porządnego trenera, który będzie w stanie to poukładać.

unpredictable_wislaczka 31.07.2009 21:53

Oni już w zeszłym sezonie mieli ostro zawojować. Bo Robinho,bo nowi właściciele itp. A skończyli w środku tabeli. Teraz ich największym wzmocnieniem jest na pewno Tevez, a dla Manchesteru United moim zdaniem nawet duża strata, której jednak nie muszą znacząco uzupełniać. Bramki strzelać potrafi, to na pewno,więc będą mieli z niego pożytek. No i ten transfer doda także uroku derbom :)

jaitylkoja 01.08.2009 13:24

Transfer Pirlo do Chelsea jest prawie przesądzony. Włoch ma już tylko złożyć podpis na kontrakcie. Kontrakt ma obowiązywać przez 4 lata, opiewa na 6 mln E za sezon. Na konto AC Milan ma wpłynąć około 20 mln E.

Czyli Chelsea też zaczyna wreszcie jakieś ruchy transferowe :)

spartan 16.08.2009 12:15

Sven Goran Eriksson będący obecnie dyrektorem sportowym IV ligowego angielskiego Notts County chce sprowadzić do swojej drużyny Pavla Nedveda. Czech odszedł z Juventusu i wciąż nie podjął decyzji co do swojej przyszłości. Sponsor Notts County postawił przed Erikssonem jasny cel - w ciągu 5 lat ma z drużyną awansować do Premier League dlatego też Szwed zamierza namówić do powrotu do gry poza Czechem także Luisa Figo, Patricka Vieirę oraz pozyskać Sola Campbella. Pierwszym dokonanym transferem jest przyjście Kaspera Schmeichela.
http://fotbal.idnes.cz/trener-erikss..._zahranici_rou

Kopanie się po kostkach dla takich zawodników to chyba byłby już wózek inwalidzki. Ale jestem ciekaw co z tego wyniknie...

unpredictable_wislaczka 18.08.2009 10:03

Barcelona podobno już nie będzie robić transferów do końca tego okienka, a jednak cały czas interesują się Vidićem i szykują ofertę dla Manchesteru. Nemanja na początku nie chciał słyszeć o przenosinach, a teraz jego agent twierdzi,że to wielkim marzeniem Vidića jest gra w Barcelonie. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że Ferguson zdecydowałby się sprzedać jednego ze swoich najlepszych piłkarzy, mając jeszcze na uwadze ostatnie kontuzje Ferdinanda.

iiYama 31.08.2009 14:19

Barcelona podpisała dziś 5-letni kontrakt z 22-letnim ukraińskim obrońcą Dmytrem Czychryńskim. Został wykupiony z Szachtara Donieck za ... 25mln euro. Podobno zgodził się na obniżenie kontraktu aby transfer doszedł do skutku.

matusz 31.08.2009 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 787403)
Barcelona podpisała dziś 5-letni kontrakt z 22-letnim ukraińskim obrońcą Dmytrem Czychryńskim. Został wykupiony z Szachtara Donieck za ... 25mln euro. Podobno zgodził się na obniżenie kontraktu aby transfer doszedł do skutku.

Masakra.. ukraiński piłkarz, do tego obrońcą, za 25 mln euro. Kiedy Polacy będą tyle kosztować..

Marszałek 31.08.2009 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matusz (Post 787407)
Masakra.. ukraiński piłkarz, do tego obrońcą, za 25 mln euro. Kiedy Polacy będą tyle kosztować..

Jak się nauczą grać.

Pan Jotka 02.09.2009 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 787471)
Jak się nauczą grać.

Albo jak zdobeda kiedyś jakikolwiek Puchar. Nie liczą się : Puchar Polski i Pasztetowej ;-)
Swoją drogą to bardzo dużo jak na obrońce.

maksinho 08.11.2009 12:09

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...nu,1393858,100 Czy serial pt. "Transfer Ribery'ego" dobiegnie końca :-p Ja osobiście uważam że transfer do Manchesteru City nie byłby świetnym rozwiązaniem. Chociaż myślę, że na pewno lepszym niż Real.

kosaTS 08.11.2009 12:14

http://chelsea.pl/news_8316.php
Zakaz transferowy dla Chelsea zawieszony


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl