![]() |
Klasyfikacja generalna kierowców przed dzisiejszym wyścigiem:
Lewis Hamilton McLaren 94 pkt. 2. Felipe Massa Ferrari 87 pkt. 3. Robert Kubica BMW Sauber 75 pkt. 4. Kimi Raikkonen Ferrari 69 pkt. 5. Nick Heidfeld BMW Sauber 60 pkt. 6. Fernando Alonso Renault 53 pkt. 7. Heikki Kovalainen McLaren 51 pkt. 8. Sebastian Vettel Toro Rosso 30 pkt. 9. Jarno Trulli Toyota 29 pkt. 10. Mark Webber Red Bull 21 pkt. --------------------- Wyniki kwalifikacji wczorajszych: 1 2 Felipe Massa Ferrari 1:11.830 1:11.875 1:12.368 2 11 Jarno Trulli Toyota 1:12.2261:12.1071:12.737 3 1 Kimi Räikkönen Ferrari 1:12.0831:11.9501:12.825 4 22 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:12.2131:11.8561:12.830 5 23 Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 1:12.3661:11.7681:12.917 6 5 Fernando Alonso Renault 1:12.2141:12.0901:12.967 7 15 Sebastian Vettel STR-Ferrari 1:12.3901:11.8451:13.082 8 3 Nick Heidfeld BMW Sauber 1:12.3711:12.0261:13.297 9 14 Sebastien Bourdais STR-Ferrari 1:12.4981:12.0751:14.105 10 12 Timo Glock Toyota 1:12.2231:11.9091:14.230 Jeżeli Raikkonen utrzyma 3 pozycję zdobędzie 6 pkt to zrówna się z Robertem trzecim miejscem, gdy jemu nie uda się dojechać do pierwszej 8... Oby był deszcz - Robert nie raz pokazał, że jest mistrzem na śliskiej nawierzchni :) Piwko z lodówki wyciągać, za 10 minut ostatni wyścig w tym sezonie!! |
Taktyka BMW po prostu miszcz LOL...
|
Kubica może powiedzieć "a nie mówiłem" odnośnie gp chin
|
To co w końcówce sezonu zrobił team BMW woła o pomstę do nieba...
|
Czekam na jakiś komunikat BMW, co to miało być z tymi dwoma zjazdami Roberta do boksów zaraz na początku wyścigu.Dziwna taktyka...
|
wspaniały,dramatyczny wyścig z niesamowitymi zwrotami akcji(tak jak cały sezon).wszystko pieknie ładnie tylko... mistrz nie ten i RK poza pudłem;/
|
popieram kolege Wojtka, BMW od połowy sezonu tragedia.
i jeszcze te taktyki, dziś to już nie mam pojęcia o co chodzi. już mniejsza o Roberta, bo BMW mu spieprzyło sprawę, ale.. Glock! coś Ty chłopie narobił! już miałem się cieszyć, że Massa mistrzem... |
Po prostu żenada.
Styl w jakim Hamilton zdobył "mistrzostwo" to po prostu tragedia. Jak to ma być najlepszy kierowca sezonu, to ja dziękuję. Jedzie zachowawczo cały wyścig, frajersko daje się wyprzedzić i fuksem - dzięki nieszczęściu Glocka - zdobywa upragnione 5 miejsce. Żal mi Massy, a jeszcze bardziej - żal mechanika który źle wyciągnął węża od tankowania. A już porównywanie Hamiltona do Schumachera jest bluźnierstwem. Michael w takim wyścigu walczyłby o zwycięstwo, a nie jechał jak tchórz. BMW może mieć satysfakcję - zawalił sobie i Kubicy sezon na własne życzenie. A wystarczyło utemperować Nicka. Teraz The Dick ma dziką satysfakcję, bo był dziś o całe jedno miejsce przed Robertem. I zabrakło tego punkcika. Powiem tyle - jeśli BMW w przyszłym sezonie nie zdeklasuje reszty stawki, to tą końcówkę i odpuszczenie szans Roberta na MŚ będzie się im wspominać przez lata. No, ale jeśli im się plan powiedzie - to nawet i Dick może powalczyć o czempionat. |
Taktyka BMW odnośnie Kubicy w przeciągu 4 ostatnich miesięcy to niekończące się pasmo nieporozumień a wręcz amatorszczyzna.
Ciężko mi w to uwierzyć, ale błędy bez przerwy dotyczą Roberta, Haidfeld jest słabiakiem, sam zdaje sobie z tego świetnie sprawę a team eksperymentuje(przeważnie nieudanie) na swoim liderze, walczącym o podium. Dla mnie to conajmniej dziwne. |
Cytat:
|
Mimo wszystko mamy mistrza Hamiltona i mimo wszystko należy mu się ten tytuł bo w tym sezonie był najlepszy. Czasami niegrzecznie zachowywał się na torze i poza nim ale przynajmniej w tym sezonie fia mu nie pomagała. Dzisiejszy wyścig to przypieczętowanie tego mistrzostwa i pokazanie całemu światu że potrafi poświęcić jeden wyścig aby zagarnąć tytuł. Szkoda Massy ale nie wszystkie błędy własne i zespołu dało się naprawić dzięki posłusznemu Raikkonenowi i liczeniu na to że Hamilton dojedzie na metę 6, bo większość kierowców będzie chciała przeszkodzić temu nielubianemu kierowcy..
No właśnie Kubica miałby zapewne jakiś udział w mistrzostwie Massy bo po jego "dziwnych" manewrach Hamilton spadł na 6 pozycję. Trzeba było się nie wtrącać. Co do BMW i RK - zapomnę i wybaczę jak w przyszłym sezonie zobaczę efekty tej ciężkiej pracy która sprawiła że dziś możemy się cieszyć z tego fantastycznego czwartego miejsca. |
nazwe to po imieniu - ziścił sie czarny scenariusz
|
Cytat:
Natomiast Glock - gdyby zjechał do boksu na wymianę opon tak jak inni - po powrocie na tor byłby za Hamiltonem. Więc tak czy tak ten ostatni byłby piąty. |
hamilton zastał zasłużenie mistrzem i tyle w temacie
|
zasłużenie to by nim został, gdyby nie popełniał tylu błędów, wjeżdżał w tyłek komuś w pit-stopie i w ostatnim wyścigu jechał jak mistrz - po zwycięstwo. tyle w temacie.
|
Cytat:
|
błedy popełniali obaj Lewis w przekroju sezonu mniej
|
Nowe auto Roberta Kubicy!
Na torze Catalunya w Barcelonie rozpoczęła się dzisiaj pierwsza po zakończeniu sezonu 2008 trzydniowa sesja testowa F1. W Hiszpanii pojawiło się wiele zespołów i chociaż jest jeszcze za wcześnie na testy samochodów przyszłorocznych, to jednak nie brakło nowości. Największa pochodzi od... BMW. Niemiecki zespół zaprezentował w Barcelonie model przejściowy bolidu. Samochód jest hybrydą łączącą rozwiązania techniczne stosowane w bolidach tegorocznych z całkowicie nową aerodynamiką, zgodną z przyszłorocznymi wymaganiami. Przyszłoroczne samochody będą więc wyglądem bardzo zbliżone do auta, które prezentujemy na zdjęciu! Bolidy zostaną pozbawione wszystkich nietypowych dodatków aero (rogi itp.), przednie skrzydła będą niższe i szersze, a tylne - wyższe i węższe. Ponadto wrócą opony typu slick i dopuszczalny (ale nieobowiązkowy) będzie KERS (układ odzyskiwania energii), zaś jeden silnik będzie musiał wytrzymać trudy trzech, a nie dwóch wyścigów. W Hiszpanii zjawili się obaj etatowi kierowcy BMW, a więc Robert Kubica i Nick Heidfeld oraz tester Christien Klein. Co ciekawe, dla Redbulla testuje... pięciokrotny rajdowy mistrz świata, Sebastien Loeb. Właściciel zespołu jest bowiem również sponsorem fabrycznego teamu Citroena. INTERIA.PL http://img.interia.pl/motoryzacja/ni...to_2960301.jpg http://img.interia.pl/motoryzacja/ni...to_2960312.jpg http://img.interia.pl/motoryzacja/ni...to_2960304.jpg Williams http://img.interia.pl/motoryzacja/ni...cy_2959361.JPG Na wyglądzie bardzo cierpią te modele. Jak piszą jest to przejściowy model samochodu, ale pewnie za wiele się już nie zmieni, w ogólnym wyglądzie. Cieszy mnie to, że zaczynają znów jeździć na slikach. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy... |
Kurde ale z wyglądu to jak dla mnie dramat. No ten spojler z tyłu to jak wiejski tuning. Ale jak poprzednik wspomniał dobrze, że do bolidów wracają sliki. Te bolidy teraz mi się takie niewymiarowe wydają, z przodu wielkie skrzydło, a z tyłu taki komin cholerny. :-D
|
Wygląd tragiczny, ale z gorszą aerodynamiką łatwiej będzie wyprzedzać, więc to zmiana na lepsze.
|
"Ecclestone zdradza: Ferrari dostaje dodatkowe 80 mln dolarów!
- Chcemy wiedzieć więcej o zyskach Formuły 1 - zażądał niedawno prezes Ferrari Luca di Montezemolo. Szef F1 Bernie Ecclestone potraktował te słowa jako wotum nieufności i natychmiast odpowiedział Włochowi. - Ferrari dostaje od F1 dodatkowe pieniądze - około 80 mln dolarów - wypalił na łamach "Timesa". Wszystko zaczęło się od kolacji w siedzibie Ferrari w Maranello, gdzie Montezemolo ostro skrytykował działalność Ecclestone. Powiedział m.in. że Formuła 1 nie działa według normalnych zasad. Oskarżył szefa F1 o dyktaturę i zażądał większej przejrzystości w działaniach. - Chcemy wiedzieć więcej o zyskach - grzmiał w Maranello. Na odpowiedź 78-letniego Ecclestone'a nie trzeba było długo czekać. - Montezemolo jest ostatnią osobą, która ma prawo domagać się większej wiedzy o dochodach - rozpoczął. - W swoich pretensjach zapomniał wspomnieć o jednej kwestii - Ferrari dostaje od nas dodatkowe pieniądze. Powszechna pomoc dla tego zespołu trwa już od kilku lat - wypalił wściekły Brytyjczyk, po raz pierwszy tak otwarcie przyznając Ferrari uprzywilejowaną pozycje w F1. - Oni dobrze o tym wiedzą. Nie są może szczególnie bystrzy, ale aż tak głupi też nie są. Dostają o około 80 milionów dolarów więcej niż inne zespoły. Za zwycięstwo w klasyfikacji konstruktorów dostali o 80 mln dolarów więcej niż dostałby McLaren - powiedział szef Formuły 1. Dlaczego F1 zdecydowała się płacić dodatkowe pieniądze Ferrari? Ecclestone wszystko dokładnie tłumaczy. Historia zaczęła się w 2003 roku, kiedy część zespołów zagroziła odejściem z rywalizacji i organizacją własnych zawodów. Decydująca była wtedy postawa włoskiej stajni. Ecclestone nie przebierał w środkach, zaoferował Ferrari układ. - Za te 80 mln kupiliśmy Ferrari. Kupiliśmy ich lojalność. Cały układ polegał na tym, że my im płacimy, a oni nie odchodzą gdzie indziej - wyznał. Ecclestone bardzo osobiście potraktował krytykę z ust Montezemolo. Zaznaczył, że każdy zespół ma prawo wglądu w finanse Formuły. - Mają prawo wysłać do nas ludzi i sprawdzić co tylko zechcą. Ferrari nigdy nie skorzystało z tego prawa - zaznacza szef F1. Dla Montezemolo Brytyjczyk ma jedną radę. - Zamiast pytać o pieniądze, powinien zrobić co innego - podzielić się pieniędzmi z pozostałymi zespołami - kończy Ecclestone." www.sport.pl |
Wyobraźcie sobie te przednie ,szerokie skrzydła przy wejściu w pierwszy zakręt po starcie .:lol: :lol: :lol:
Po pierwszych testach wypowiedzi Roberta nie są zbyt optymistyczne. Chyba nikt nie pisał, z zawodów wycofała się Honda (kasa) trwają próby sprzedania , ale zobaczymy jak to się skończy. Z uwagi na światowy kryzys trzeba się liczyć z tym,że to nie będzie ostatnia ucieczka z F1. |
Cytat:
http://pl.youtube.com/watch?v=Zg1rmjgVBZY :-p |
Robert wygrał plebiscyt PS i tak oto został najlepszym polskim sportowcem roku 2008. Na gali oczywiście Go nie było i jakoś mnie to nie dziwi . :D Jest to dla mnie niewielka,ale miła niespodzianka, bo na naszym, podwórku był dopiero 3 - za Agnieszką Radwańską i szermierzem Zawrotniakiem.
|
RK Team:
http://i40.tinypic.com/11jxg7m.jpg Zdjęcia karta z RK Team, wyprodukowane przez Birela. W tej drużynie jeździć będzie Karol Basz. |
http://img2.vpx.pl/up/20090103/rkteam.jpg
Tu jest jeszcze jedno zdjęcie. Bardzo nie podoba mi się postawa Orlenu do którego zwrócił się o sponsoring teamu. Nikt z koncernu nie chciał nawet z nim rozmawiać. Cytat:
http://www.polandbowling.eu/wp-conte...r/dsc01821.jpg http://www.polandbowling.eu/wp-conte...r/dsc01806.jpg Jedna to żona tego czegoś indiano - rudobrodego po lewej, a druga to dziewczyna Kubicy |
Co do plebiscytu PS
http://f1.wp.pl/kat,48594,title,Skan...wiadomosc.html To był zdecydowanie konkurs popularności. Kubica i jego BMW często goszczą na ekranach w ciągu roku, dużo się mówi o wyścigach no i rzeczywiście ciężko się dostać i utrzymać wśród "wybrańców" F1, jednakże.. Kubica dostał się do F1 w 2006 roku a w 2008 sezon mógł zaliczyć co najwyżej do "udanych". Jedna wygrana w Kanadzie i czwóreczka na koniec. Jakby była trójeczka to może jeszcze można by to jakoś tam w tym plebiscycie podkreślić, a tak.. To teraz Kubica co roku może dostać laurkę za to że jeździ poprawnie? Przydałoby się jakieś konkretne osiągnięcia.. Co do zdjęć powyżej. Może Kubica odkrył w sobie talent i śpiewa w chórkach z MW;-) Kto wie może wreszcie będziemy mieli sukces na Eurowizji;-) Może nawet szybciej niż w F1;-) |
Robert Kubica zwyciężył nie tylko w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na sportowca roku 2008 w Polsce. Najlepszym kierowcą świata w minionym sezonie wybrał go prestiżowy brytyjski magazyn "Autosport".
Zwycięstwo Roberta Kubicy w plebiscycie "PS" wywołało w polskim środowisku sportowym wiele kontrowersji. Proszę więc wyobrazić sobie, jak zaskoczony musiał być najmłodszy w historii mistrz świata Lewis Hamilton, gdy zobaczył ranking 50 najlepszych kierowców świata sezonu 2008 sporządzony przez specjalistów tygodnika "Autosport". Swojego rodaka kapituła umieściła na drugim miejscu, a najlepszy ich zdaniem był właśnie Kubica. "Autosport" to najbardziej znane i poważane na świecie czasopismo branżowe, a coroczny ranking "Autosport Top 50" to przedmiot dyskusji fanów sportu samochodowego z całego świata. Kubica z 12. miejsca, które zajął po sezonie 2007, awansował na samą górę. Wyprzedził nie tylko aktualnego oraz byłych mistrzów świata Formuły 1, lecz także fenomenalnego, pięciokrotnego rajdowego mistrza świata Sebastiena Loeba. Oto czołówka Autosport Top 50 za rok 2008: 1. Robert Kubica 2. Lewis Hamilton 3. Fernando Alonso 4. Felipe Massa 5. Sebastien Loeb. zródło: http://f1.wp.pl/kat,48594,title,Auto...wiadomosc.html |
Dzisiaj zaprezentowano nowe Ferrari F60 z okazji 60 sezonu w F1.
http://images.gpupdate.net/large/116941.jpg http://images.gpupdate.net/large/116942.jpg http://images.gpupdate.net/large/116944.jpg http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=10705 Ferrari moim zdaniem znowu udowodniło wszystkim że ich dewiza "Wyprodukowanie brzydkiego i pięknego samochodu kosztuje tyle samo, dlaczego więc nie skupić się na pięknym" |
Cytat:
TOYOTA: http://www.formula1.pl/f1_foto-Toyot...yota_f1g_.html MCLAREN http://www.formula1.pl/f1_foto-McLar...aren_f1g_.html |
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-conten...-8-470x313.jpg
No i krucyfiks, z tego przydkiego kaczatkątka chyba wyrośnie łabędź ;) Wiem że po wyglądzie bolidów nie ma sensu oceniać ich możliwosći jednak czuję że w pierwszych wyścigach kolejność zespołów powinna wyglądać następująco PS: zwróćcie uwagę na naklejkę "Uwaga, wysokie napięcie" :D 1. Brzydkie kaczątko http://www.f1fanatic.co.uk/wp-conten...-3-470x262.jpg 2. Mclaren http://www.f1fanatic.co.uk/wp-conten...-8-470x268.jpg 3. Ferrari http://www.f1fanatic.co.uk/wp-conten..._3-470x308.jpg 4. Toyota http://www.f1fanatic.co.uk/wp-conten...09-470x101.jpg 5. Williams http://www.f1fanatic.co.uk/wp-conten...-9-470x313.jpg 6. Renault http://www.f1fanatic.co.uk/wp-conten...ch-470x313.jpg 7. Red Bull 8. Red Bull 9. Indianie http://www.f1fanatic.co.uk/wp-conten...dar_470150.jpg 10.Ci zieloni Może Renault zbyt nisko oceniam, wkońcu aero przepuśćili przez drugi co do wydajnośći komputer w F1 Xtreme X2. Silniejszą maszynę mają tylko w BMW, Albert 3 następce Albert 2, też giganta. Ferrari dość nisko ponieważ wciąż borykają się z wieloma problemami natury technicznej. |
Na pierwszy rzut oka to auta wyglądają prawie identycznie:D
Jedynie toyota ma dziwny nochal, ale mogą mnie oczy mylić. Jedno jest pewne - różnią się kolorem - to widać:-p Jednakże sądzę że mister F1 to Mc. Co klasyfikacji w sezonie 2009 to myślę że czołówka będzie taka: 1. Ferrari - doświadczenie, 2. BMW - bo wcześnie zaczęli przygotowania, 3. Renault - bo mają Alonso, 4. Mc - bo tym razem konstrukcja bez "pomocy" Ferrari:-p Powody może mało konkretne ale może i się sprawdzą. Mam nadzieję że w nowym sezonie czekają nas niespodzianki i na metach poszczególnych GP będzie misz masz a nie tylko wymiana F z Mc etc |
http://www.honda.co.jp/collection-ha.../photo/42.jpeg
Honda mogła by wystartować w tym roku w swoim modelu z '93 roku. tylko trochę zawęzić tylne skrzydło... no i mażną coś zielojnego na nim. |
http://globoesporte.globo.com/Esport...A+EXHONDA.html
Wygląda na to, że jednak stajnia Hondy wystartuje w F1. Tylko na następny sezon. Paradoksalnie wynika to ponoć po części z... oszczędności. Zamiast zwalniać pracowników Honda utrzyma ich do końca trwania umowy. No ale najważniejsza jest kasa z Petrobras, sponsora Bruno Senny. Jednak nazwisko robi swoje. |
Dziś pierwsze kwalifikacje. Nowy sezon, z nowymi - głupimi zasadami. Punkty praktycznie się nie liczą w walce o mistrzostwo - tylko zwycięstwa.
Z perspektywy Kubicy to raczej zła wiadomość. Podobnie jak brak KERS-u w jego bolidzie. Widać, kto w BMW jest najważniejszy i kogo poświęcono w zeszłym sezonie - by w tym odnosić sukcesy. Cóż, zobaczymy jak Nick the Dick sobie dzisiaj poradzi. Bo na treningach, podobnie jak Kubek nie zachwycał. No i ten kretyński dyfuzor... Choć dzięki niemu będzie trochę śmiechu. Szczególnie jakby wyścig wygrał Button albo Barrichello. |
Punktowanie jest po staremu. Robert 4.
|
Pierwszy Button, szok normalnie.
|
Cytat:
|
Brawo Robert ! Przyznam się,że jestem pozytywnie zaskoczona, bo nie spodziewałam się takiego rezultatu.
Układ pierwszej 10 trochę szokujący, ale dopiero jutrzejszy wyścig zweryfikuje dzisiejsze zadziwiające wyniki. Mała satysfakcja - to miejsce zarozumiałego Nicka - |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl