![]() |
Cytat:
Owszem, spadek z e-klapy boli ale co jakiś czas Wisła nam to wynagradza. |
Cytat:
Ważne było aby w takim momencie mieć bufor punktowy a my taki bufor mamy.Dograć te dwie kolejki które pozostały i odpocząć głównie psychicznie.Fajnie byłoby ugrać 4 punkty w tych ostatnich meczach bo wtedy runda ciut lepsza niż ta za Rude i tak da nam ten wyczekiwany awans. |
Cytat:
|
Cytat:
I raczej grajac o utrzymanie w esa nie wygralibyśmy PP. Nawet na pewno. I serio, nie zdziwie sie jesli za 5 lat powiemy że to katharsis w 1 lidze na cos nam sie przydało. Historia zna takie przypadki. |
Cytat:
W tej drugiej lidze nie jest źle. Meczów wygranych jest więcej a nic tak nie cieszy kibica jak wygrany mecz. PP można zdobyć... Żyć nie umierać. #zostańmy tutaj |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Może w takim razie powinniśmy co jakiś czas spadać, tak żeby regularnie przeżywać katharsis?
|
Cytat:
ps. Może ktoś pamięta okoliczności naszego poprzedniego spadku. Również były mocno związane ze sferą mentalną. Chorą głowę leczy się najdłużej i bywa to najbardziej bolesne. |
Osobiście podziękuję za kolejne katharsis tego typu.
|
Cytat:
A to byloby i tak mniejsze zlo niz ta IV liga ktore tu wielu proponowało luźna ręką. |
Brawo za spadek,to pewnie część planu w którym w jednym sezonie specjalnie spadamy by po 4 latach tułaczki po Chojnicach,Pruszkowach i Siedlcach triumfalnie wrócić do Ekstraklasy z 50 mln nowego zadłużenia.
Plan 5 letni o którym wie tylko Królewski. |
Cytat:
Jak spadaliśmy z ligi to wszystko było płacone terminowo. Cytat:
- rezerwy w trzeciej lidze (oby :> ) - zaczątki sztabu transferowego nie opartego na "skautach Arsenalu" ani notesach trenerów - trenera który przeszedł kolejne szczeble kariery w klubie - 4 młodzieżowców, wychowanków grających w w U21 i U20 - 7-miu wychowanków w kadrze pierwszego zespołu którzy dają radę na tym poziomie (z wahaniami formy z uwagi na wiek, ale to oczywiste) - drogę od drużyn młodzieżowych do kadry pierwszego zespołu. Można mieć zastrzeżenia do wszystkich powyższych elementów, ale je mamy. Spadając byliśmy klubem wydmuszką. |
+ przede wszystkim mieliśmy tabun zagranicznego szrotu każdej nacji, który rozegrał zdecydowanie więcej minut niż młodzi drewniacy
ale to, ze tego nie napisałeś tylko potwierdza Twoją opinię z forum |
Przede wszystkim to nigdy nie mieliśmy normalnego klubu i trenera potrzebnego na dany czas. I tu jest przewaga Jopa, ze zdaje się być dobrym psychologiem i unika problemów, a dzięki temu może spokojnie pracować.
Był Hyballa to klubie były nygusy i miękiszony więc się nie spodobał. Był Stolarczyk i Skowronek, to raczej za małe doświadczenie i półka niżej od Jopa, który lepiej się umie sprawdzić. Był Wuja to się skończyło dramatem i tu o dziwo po raz drugi na dwa podejścia wychodzi mu praca w kadrze, a nigdy nie wyszło mu jako trener klubowy. Był cudak Rude, wielki znawca a tak na prawdę to tylko teoretyk z dobrą bajerą - jak chyba każdy z zachodu "pokażę Wam Polacy jak się na zachodzie gra/trenuje", a głupi Polacy się cieszą jakby Bóg z niebios zstąpił, tymczasem większość piłkarzy/trenerów z zachodu to zwykłę faje, które nawet w Polsce sobie nie poradzą - dlatego o dziwo nie każdy może grać/być trenerem w najwyższych ligach zachodnich - a to odkrycie. Chociaż trzymamy kciuku za Rude bo to top trener na ligę z top 5!!! Był lepszy skład chwilo, to był Sobol. Miały być cyferki i komputerki to wzięli Moskala, który to wyśmiał między wierszami. Jop tu póki co jawi się jako chłop, który dobrze w tym wszystkim umie lawirować i się odnaleźć. |
Cytat:
To nie skład był wtedy głównym problemem tylko klimacik, rodzinna atmosfera, brak oczekiwań sportowych. Mentalność leniwych zblazowanych przegrywów. Tamten smród ciągnął się za nami jeszcze długo. Izraelscy niewolnicy po ucieczce z Egiptu, 40 lat plątali się po pustyni. Dlaczego? Bo opatrzność o to zadbała, żeby żaden pamiętający niewolę nie dożył ziemi obiecanej. Nasze 4 lata w 1 lidze to takie 40 lat na pustyni. |
Czyli co Urygę, Starzyńskiego i Colleya trzeba dobić?
|
Nazwałbym to misją "przegląd kadr czerwiec 2026".
|
Cytat:
Od kwietnia do lipca 2026 to tu bedzie dyskusje tylko o jednym :> |
Cytat:
Ten 4-letni pobyt w drugiej lidze odpowiada żywotnym potrzebom całej społeczności kibicowskiej Co my robimy tym pobytem w drugiej lidze? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to jest nasze, przez nas wykonane I to nie jest nasze ostatnie słowo. I nikt nie ma prawa się przyczepić. |
Cytat:
Zwaliliśmy się z ligi nieprzypadkowo, broniliśmy się przez spadkiem co sezon. Nie mieliśmy szkolenia, struktur ani pomysłu na funkcjonowanie. Jak tylko pojawiły się pieniądze ze sprzedaży zawodników to zostały momentalnie rozpiżdżone w bardzo podejrzany sposób. Planowaliśmy zarabiać na szrocie w rodzaju Młyńskiego, Wachowiaka czy Plewki, a jak jakiś kamikadze chciał nam dać pół miliona euro za ostatniego - to było dla nas za mało. Późniejsze kariery ściąganych wtedy prospektów nie wymagają komentarza... Takie kluby spadaja z Ekstraklasy, nawet jeśli mają akurat pieniądze. Cytat:
Zresztą, kończą im się kontrakty i - mam nadzieję - że nie zostaną przedłużone. |
Cytat:
Ale skoro zaczepiasz to... Trzymając się poetyki biblijnej, w maju przyszłego roku dochodzimy do Ziemi Obiecanej po czteroletniej drodze z 50 bańkami dodatkowego długu. No super, zarządzanie prima, tylko wiwatować. Prezesek wjeżdża tam na białym koniu i, oczywiście, 'na pewno" ma pomysł na funkcjonowanie. Tylko nikt nie wie jaki. |
Cytat:
Nie wiem czy potrzebny jest jakiś nowy odkrywczy plan. Ja bym wolał nie. |
W przypadku awansu, chciałbym zobaczyć chociaż jeden sezon, gdzie wyjdziemy na zero, albo nawet spłacimy 1-2 bańki zadłużenia.
Prawa TV, lepsze kontrakty reklamowe oraz wyższe ceny biletów powinny z nawiązką zrównoważyć podwyżki pensji zawodników (zakładam, że każdy piłkarz ma wpisany w kontrakcie konkretny % podwyżki pensji za awans). |
Cytat:
Podwyżka biletów? No cóż, wszyscy wiemy kto jest najpewniejszym sponsorem klubu :) Transfery? Na dzień dzisiejszy nie skasowaliśmy żadnej konkretnej kwoty za zawodnika. I tak jest od prawie 4 lat. Czy na młodych coś zarobimy? Życzę z całego serca. To jednak nie przeszkadza mi dostrzegać zagrożeń. Pierwsze zagrożenie jest takie, że ci nasi młodzi to wcale nie takie talenty jak się nam wydaje. Pamiętam, jakie wrażenie (przynajmniej na mnie) robiła gra Młynka w śwince. Przyszedł do nas, no i sie posypało... Piszę to w kontekście tego, że przykladowo taki Kuziemka jest teraz potencjałem, a za rok to różnie może być. Drugie to brak pewności, że nasi młodzi w ogóle przedłużą kontrakty. Niestety, ale niestabilność finansowa klubu może ich do tego zniechęcać |
Hej, Czerepach, gramy w niedzielę a ty jeszcze nie zrobiłeś nowego meczowego :mysli:
|
Cytat:
@stary dziad, będą grać to przedłużą, wszyscy to maja w swoim interesie. Nawet polscy agenci. |
są jeszcze Borda i Duda
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Takie ryzyko zawsze istnieje, patrz Plewka. Cytat:
|
Cytat:
Albo masz prywatnego wlasciciela ktory wyklada grube miliony, albo masz klub wspierany przez samorządy lub SSP Piast właśnie otrzymał 18 mln dofinansowania, bo mu sie budzet nie spina. Gdzie by byla Wisla choćby z połową takiego dofinansowania fo roku? Płock, Gieksa, Zaglebie L, Slask ta sama sytuacja |
Cytat:
Normalne finanse są przykładowo w Widzewie , Jagielloni , Lechu, Rakowie. Nawet w tych klubach "samorządowych" poniekąd jest "normalnie", bo mogą liczyć na dotacje z miasta. A u nas ? Na samorząd nie ma co liczyć, właściciel kasy nie ma, potencjalni inwestorzy mają być z modelu "daj kasę, bądź bierny" Jeżeli chcemy zaś naszą sytuację finansową do czegoś porównać, to na pewno będzie to Legia. Ale to raczej nie jest wzór do naśladowania. Cytat:
I w zasadzie trzymam kciuki żeby się to udało. Ale w życiu często obowiązują, niestety, prawa Murphy'ego |
Cytat:
|
Cytat:
|
Kluby samorządowe to absolutne zaprzeczenie i normalnego klubu, i efektywnego zarządzania pieniędzmi.
A Legia, tak, od dawna była stawiana jako wzór przez naszego prezesa. Optymistycznie zakładam, że już się z tego wyleczył. |
Cytat:
Jakby Wisła była klubem samorządowym to mielibyśmy takie pijawki jak Kapka czy Mandziara i skończyłoby się tak samo jak we wszystkich samorządowych klubach. Lechia o mało co nie zbankrutowała. |
Czy to klub dojący kasę z samorządu czy od bogatego właściciela to dla pijawek nie ma znaczenia. Najgorszy dla pijawek jest taki klub jak nasz. Gdzie wreszcie zaczęto wydawać rozsądnie.
|
A po czym wnosisz,że zaczęto wydawać rozsądnie?
|
Różnica pomiędzy dojeniem od prywatnego inwestora a samorządu jest taka, że jeśli prywatny właściciel jest mądry, to zatrudni w klubie specjalistów, którzy będą ten klub pchać do góry.
Oczywiście są przypadki jak Kwiecień, który próbuje wskrzesić u siebie Wisłę sprzed 20 lat, otaczając się ludźmi typu Kapka, ale raczej nie jest to potwierdzenie reguły. Jakiej maści ludzie są zatrudniani w klubach żyjących z publicznych pieniędzy, chyba nikomu nie trzeba mówić. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:39. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl