![]() |
Zagrajmy jakąs mini serie takich meczów to bedzie mozna mowic o jakiejs szansie na baraże.
|
vlog mojego znajomego z meczu
https://youtu.be/KfDUsnnO42A?si=uYkKbm8cHY6qqrVO |
Warto dodać, że Kutwa ma więcej bramek i asyst niż przyszły reprezentant kraju, nasza gwiazda, nasz wonderkid, który odejdzie za 10 mln euro Kacper Duda.
|
Cytat:
Duda pewnie nie będzie przyszłym reprezentatntem - nie ma warunków fizycznych itd. Ale jak jest zdrowy (jesień stracił) jest solidnym piłkarzem. Nawet jako rezerwowy moze dac sporo. |
Cytat:
(Zakładam że Biedrzycki ilośc głupich kartek ma za soba - akurat ta z Ruchem była "dobra" bo zatrzymała szybka kontrę przy 1-0) |
To broń Boże złośliwość do Dudy, prędzej do ludzi robiących z niego dobrego grajka i przyszłość tego klubu.
|
Weźcie pod uwagę, że wchodząc na boisko w 65 minucie meczu przy stanie 0:5 Duda miał zupełnie inne zadania niż Poletanovic czy Igbekeme.
Po 60 minucie nasza taktyka wyglądała zupełnie inaczej i bardziej polegała na zabezpieczaniu tyłów niż na szukaniu gry do przodu. Uważam, że Duda nie powiedział ostatniego słowa. Jasne, że duet Poletanovic-Igbekeme wczoraj się sprawdził i pewnie takie zestawienie wyjdzie też w następnym spotkaniu. Jako rezerwowy, Kacper daje sporo nawet, kiedy kibicom wydaje się, że odnotował słaby wystep. |
Jakich by zadań nie miał zmiana truchtu na spacer kiedy przeciwnik ma piłkę na naszej połowie jest dowodem poważnych kłopotów z głową. Przy wczorajszym wyniku może to bez znaczenia, ale ze Zniczem przez jego luźne podejście straciliśmy bramkę. Tym się właśnie różni drużyna która ma szansę nawyniki, od zbieraniny kopaczy która zagra jak zespół od wielkiego dzwonu. Wystarczy jeden taki miglanc żeby innym też się odechciało. To że ma możliwości i raz na ruski rok je pokazuje nie powoduje że jawne walenie w ch... ma być tolerowane. Sama rada drużyny powinna zrobić z tym porządek, w drugiej kolejności trener, a jak tego mało to prezes. I tyczy się to każdego który gwiazdorzy zamiast pomagać na boisku.
|
W takim meczu Duda powinien wyjść z ławki z pianą na gębie i biegać jak wściekły, jeśli w ogóle myśli o walce o pierwszy skład. Mając do rozegrania 15 minut, powinien jeździć na dupie i sprintami latać za piłką.
|
Dokładnie, a już na pewno nie spacerować. Była taka sytuacja kiedy chyba przy rogu czy wolnym dla nas został do asekuracji, piłka go przeszła i musiał gonić. dokąd nie miał pewności, że zdąży biegł naprawdę szybko, ale kiedy już było wiadomo, że chłop z Ruchu go nie wyprzedzi praktycznie się zatrzymał co spowodowało, że kiedy podawał do Letkiewicza przeciwnik był już na plecach rozpędzony i Letkiewicz miał przez to trudniejszą sytuację. Jaki normalny zawodnik tak się zachowuje?
|
Cytat:
:haha: Nie, mój drogi. To zmiennicy pokazali jak mało aktualnie wnoszą do gry zespołu, jak bardzo odstają od najlepszych, jak bardzo sabotują grę. Ruch był na deskach, mogli robić cokolwiek chcieli z przodu. Ale nie umieli. I to nie jest tak że Duda czy Sukiennicki to jakieś asy z dołkiem formy jak Rodado. To leszcze z żałosnymi liczbami. Spójrz na to wszystko realnie, a nie pod kątem propagandy "młodych talentów" właściciela, kibiców i dziennikarzy. Powiedz kibicom takiego Lecha że Duda to mega talent to zostaniesz memem na ich forum. Nie dlatego bo nienawidzą Wisły, tylko - bo pisząc coś takiego byś się ośmieszał. To nie zadania taktyczne są winne temu że zmiennicy wyglądają żałośnie. Duda i Sukiennicki to przepompowani leszcze, Alfaro jest stary i po kontuzji a Kiss nigdy jakimś asem nie był. Po prostu - Duda w ofensywie to trzy poziomy niżej niż Poletanović. Ze Zniczem nie miał żadnego udanego dośrodkowania ze stojącej piłki, a Marko przez te 70 minut miał pewnie więcej podań otwierających i celnych dośrodkowań niż Dudihnio przez całą karierę. A to jest Poletanović u schyłku kariery, oddany nam za darmo (albo za grosze) żeby zejść z kontraktu. Poletanović który w najlepszym momencie kariery był solidnym ligowcem w Ekstraklasie. I gasi takie niby-talenty jak peta. Są tutaj, będą nas katować swoim dziadostwem, od wielkiego dzwonu coś im wyjdzie i kilka osób tutaj dostanie orgazmu, ale nie usprawiedliwiajmy tego że są ciency taktyką. My podobno mamy grać do przodu. Bądźmy poważni... P.S. Chciałem, naprawdę chciałem wierzyć że z Dudy coś będzie, ale ile można się oszukiwać? P.S. 2 A to że na ławce mamy leszczy takich jak Sukiennicki czy Duda nie raz nas jeszcze ugryzie w dupę gdy mecz nie ułoży się po naszej myśli. Praktycznie nie ma szans na pozytywny impuls z ławki. |
No nie, kciuków za niego nie trzymałeś.
Co do falstartu tej rundy dla Dudy pełna zgoda. Myślałem, że zrobi wreszcie krok do przodu, nie zrobił. |
Cytat:
Ja życzę dobrze każdemu piłkarzowi Wisły. Gdyby Sukiennicki nie był takim leszczem, Duda umiał regularnie posłać piłkę do przodu, Jaroch nie krył na radar, Kiss umiał dośrodkować, Uryga był szybszy i zwrotniejszy bylibyśmy w zupełnie innym miejscu tabeli. Alas... Myśleliśmy też że Plewka, Gruszkowski, Młyński, Starzyński zrobią krok do przodu. Lista jest długa. |
awans pewny - walec sie rozpedzil - juz nic go nie zatrzyma ....drzyjcie polamatorskie druzyny 1 ligowe ....wlasnie wylonil sie potwor ktory was wszystkich zmiazdzy i wysra w maju
|
Cytat:
|
Czy możemy wszystkie mecze rozgrywać w Chorzowie? Najlepiej przy 50k ludzi?
Pytam zupełnie serio. Byłbym wtedy spokojny o awans. |
Spokojnie. Meczem o awans będzie wyjazd do Niecieczy na legendarne Santiago Termaliceu. Organizatorzy mają wątpliwości czy uda się zapewnić bezpieczeństwo w meczu o tak gorącej atmosferze, bilety u koników chodzić będą po siedem koła
|
Cytat:
|
Cytat:
Ale i tak jest pełno kibiców, którzy woleliby, aby na takich "filarach" klub opieral swą politykę kadrową, zamiast na sprowadzaniu obcokrajowców z hiszpańskich niższych lig (dzięki czemu mamy dziś w składzie największe gwiazdy zespołu jak Rodado, Carbo czy Igbekeme) lub takich graczy jak Poletanovic. I prędzej Syzyf wypchnie kamień na górę niż oni zmienią zdanie. |
Gra Dudy wolala o pomste do nieba.
Proste straty, zle decyzje, czlapanie, brak pressingu. Dno dna. Nikt nie mowi, ze mieli kolejne bramki Ruchowi ladowac, ale powinnismy panowac nad tym co sie dzieje na boisku. A po zejsciu pary Igbe-Pole srodek przestal u nas istniec. Duda jak nie zacznie jezdzic na dupie i zapie)%#*^c to nie zobaczy szybko boiska, a juz szczegolnie jak Carbo wroci po kontuzji. Cholernie milo sie patrzylo na gre srodka pola z szybka wymiana podan na jeden kontakt z Rodado i Fredem. Tak wlasnie rozbija sie zwarte szyki obronne. Szybka gra na jeden kontakt, wychodzeniem na pozycje i otwieraniem stref do gry. Mam nadzieje, ze to nie byl jednorazowy wyskok na zasadzie dostosowania sie do poziomu trybun, a bedziemy juz tak grac regularnie. |
Cytat:
|
Cytat:
Co do samego meczu to powtórzę to, co wielu już tu napisało. Wolę serię zwycięstw po 1:0 niż jeden świetny mecz na 5:0 a potem wtopa z Arką. Nas w tej lidze ratuje tylko regularność. |
Cytat:
Taki Kiss czy Sukiennicki nawet próbowali, ale jakość tych prób była na poziomie meczu ze Zniczem. Ale jasne, możesz się nadal oszukiwać. |
Po tym bardzo dobrym meczu wyjściowej jedenastki widać doskonale, że powtarza się schemat z poprzednich lat - mamy szeroką kadrę, a realnie musimy się opierać na 12-13 piłkarzach, bo każda kolejna zmiana to znaczące osłabienie zespołu.
|
Cytat:
|
Cytat:
Ja od wielu lat pokazuje jaka jest tego wartość dla Wisły. |
Cytat:
I sądzę ze sie nie oszukuje z tym że od 60 minuty mecz sie zakończył. To był trening |
Cytat:
|
Uryga i Alfaro na głęboką ławkę. Na zmiany mogą wchodzić Kiss I Kuziemka, w dalszej kolejności przy dobrym wyniki Duda i Sukienbicki li tylko że względu na PESEL. Jak tylko wyzdrowieje Józek niech wejdzie za Biedrzyckiego.
A Czerepach niech założy meczowy bo znowu ktoś go uprzedzi |
Zauważcie jednak krytycy zmienników po 60 minucie, że z tak słabymi zmiennikami ostatnie pół godziny z Ruchem zremisowaliśmy 0:0 :-P
Czyli: spełnili zadanie. |
Cytat:
Myślę że pierwsza 11 przy graniu w samej lidze zostanie zabetonowana, choc jeśli będzie to świadczyło o tym że wyniki sie zgadzają - nie mam nic przeciwko. |
Cytat:
Po prostu przestań dorabiać do dziadostwa ideologii. Cytat:
Myślę że po prostu wrócił na swój normalny poziom. |
Naprawdę nie wiemy co jest przyczyną słabszej niż oczekiwano postawy Kacpra w pierwszych dwóch meczach tego roku.
Przyczyn może być wiele, ale niektórzy już wiedzą, że jest ogólnie słaby/nie chce mu się. Ja poczekam. |
Wychodzi, że dla mnie jako kibica, najlepiej nie patrzyć na cele sezonowe, długoterminowe.
Po co się stresować. Lepiej skupić się tylko na najbliższym meczu. I dalej nie wybiegać. Po Zniczu był tydzień kaca. Ale teraz zagrali koncertowo, a więc jest tydzień radości, euforii, dumy. Co będzie za tydzień to się zobaczy. A więc cieszmy się :D Hurra! |
Cytat:
Kto i dlaczego oczekiwał lepszej postawy, zwłaszcza że Duda w sparingach wyglądał tak sobie (minus gole) - oto jest pytanie. Ale na pewno nie pomaga udawanie że gra beznadziejnie bo go taktyka ogranicza. Jak zobaczysz na filmiku że Jop przed wejściem Dudy mówi do niego "tylko nie biegaj bo się spocisz" - to porozmawiamy. |
Cytat:
Podaje tylko te przykłady, które mu pasują do teorii - całkowicie zapominając, że dwa młode talenty grały w pierwszym składzie. Ba, jeden z nich sprawił, że nie musieliśmy walczyć z murującym przeciwnikiem i nam szybko go ustawił pięknym strzałem. Oczywiste jest, że część młodzieży idzie na szrot i się nie wybije, część w ogóle rzuci piłkę i będzie w innym zawodzie, część wyląduje w niższych ligach. Taka kolej rzeczy, przebijają się najlepsi. Na tą chwilę są to Kutwa i Letkiewicz, Dudzie powoli pociąg już odjeżdża. Piłka nie znosi próżni. Ale spoko, jakbyś ty był za sterami byśmy dalej wszystkich atakowali ósemką Hiszpanów w składzie i Rude za sterami. Dobrze, że masz gówno do powiedzenia tak naprawdę :-P |
Cytat:
I jeszcze jedno taki Kiss też nie błyszczał ale przynajmniej walczył, dograł Fredowi elegancko na 6:0. Jak nic pasują słowa Reymana, o podaniu ręki. |
S1moniczek znów nie rozumie, co się wokół niego dzieje :-D
Tak jak nie rozumiał, że to nie temperatura powietrza decyduje o tym jakimi piłkarzami są i co grają Duda, Sukiennicki, Igbekeme, czy Rodado.:rotfl: Pewnie za dużo czyta córce "Alicji po drugiej stronie lustra", dlatego posługuje się obrazami rzeczywistości rodem stamtąd.:evil: Kutwa i Letkiewicz w żaden sposób nie wymazują efektu, który dało Wiśle stawianie na całe rzesze takich młodych zawodników jak Szywacz, Szot, Niewiadomski, Grabowski, Sobol, Plewka, Gogół, Talar, Wachowiak, Biegański, Gruszkowski, Starzyński, Ziarko, Bartoń, Hoyo-Kowalski, Skorobiański - już nie chce mi się ciągnąć tej wyliczanki. Efektem tej drogi w ostatnich latach nie był: - zarobek mitycznych milionów na odsprzedaży - wychowanie sobie świetnych młodzieżowców - ich udana gra w pierwszej drużynie owocująca istotnym wkładem w zajęcie wysokich miejsc w lidze. - brak straty punktów przez zespół w ważnych meczach (głównie za sprawą ich błędów) Te dwa wyjątki (załóżmy bowiem na chwilę, że skończą inaczej niż ta reszta) powyższego nie zmieniają i nie czynią tej drogi jakąkolwiek skuteczną alternatywą dla sprowadzania wartościowych obcokrajowców. Dało to tyle klubowi, ile dają Twoje przemyślenia: czyli wielkie G. I nie może być inaczej, bo nie mamy w klubie struktur ani systemu potrzebnego do naprawdę udanego procesu szkolenia młodych utalentowanych zawodników. Więc żyjesz jak "Alicja po drugiej stronie lustra" w świecie fikcji i skrzywionych wyobrażeń, którą od czasu do czasu próbujesz epatować wpychając na przykład dramatycznego Brodę na siłę do pierwszego składu.:lol: A skoro próbujesz wymyślać jak wyglądałaby Wisła, którą ja bym tworzył, gdybym miał na to środki, to Ci pomogę: byłaby to Wisła skoncentrowania na sprowadzaniu kolejnych takich piłkarzy z zagranicy jak Rodado, Carbo, Igbekeme, Villar, Mula, Lionch, Carlitos, Imaz, Yeboah, Moltenis, a nie skupowaniu takich jak Dziedzic, Młyński, Gogół, Biedrzycki, Sapała, Uryga czy Starzyński. Bo ci piersi w większości się tu sprawdzają i wnoszą coś dobrego, w przeciwieństwie do tych drugich. I nie byłaby to Wisła przedłużająca bezmyślnie kontrakty takim grajkom jak Twój Broda, Łasicki czy Talar. Tyle w temacie. |
Jeszcze garść statystyk z dawnego Twittera:
James Igbekeme: - 37/39 celne podania - 2/2 celne podania w pole karne - 11/12 udanych zagrań do przodu - 1 strzał na bramkę - 3/5 wygrane ofensywne pojedynki - 6/10 wygranych def. pojedynków - 3 przechwyty - 3 straty piłki - 14 powrotów do def. Mariusz Kutwa: - bramka - 3/4 wygrane def. pojedynki - 2/4 wygrane główki - 10 przechwytów - 8 strat (4 na własnej połowie) - 12 powrotów do def - 5 wybić piłki - 32/38 celne podania - 9/15 udanych podań do przodu - 2 strzały (2 celne) Angel Rodado: - 4 strzały (4 celne) - Hat-trick - asysta - 0.84 xG - 6 kontaktów z piłką w polu karnym - 25/30 celne podania - 2/3 celne podania w pole karne :-D |
Mr Manipolo znowu wjechał ze swoimi wybiórczymi listingami :rotfl:
Wyciągam popcorn.:lol: |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl