Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   21. kolejka, Ruch Chorzów - Wisła Kraków, 22 lutego 2025, 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11075)

tommiyacht 23.02.2025 15:32

Zagrajmy jakąs mini serie takich meczów to bedzie mozna mowic o jakiejs szansie na baraże.

Olek2524 23.02.2025 16:34

vlog mojego znajomego z meczu
https://youtu.be/KfDUsnnO42A?si=uYkKbm8cHY6qqrVO

Manhunt. 23.02.2025 17:04

Warto dodać, że Kutwa ma więcej bramek i asyst niż przyszły reprezentant kraju, nasza gwiazda, nasz wonderkid, który odejdzie za 10 mln euro Kacper Duda.

Ogryzek 23.02.2025 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt. (Post 1643251)
Warto dodać, że Kutwa ma więcej bramek i asyst niż przyszły reprezentant kraju, nasza gwiazda, nasz wonderkid, który odejdzie za 10 mln euro Kacper Duda.

Nie wiem czemu ta złośliwość do Dudy?

Duda pewnie nie będzie przyszłym reprezentatntem - nie ma warunków fizycznych itd. Ale jak jest zdrowy (jesień stracił) jest solidnym piłkarzem. Nawet jako rezerwowy moze dac sporo.

Ogryzek 23.02.2025 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tedyy (Post 1643230)
Pochwalę Biedrzyckiego który po szybkiej żółtej potrafił grać na pokoju do końca.Dodaktowo Kutwa i Biedrzycki dużo szybciej grają pilką w stosunku do Alana któremu ona często przeszkadza

Też uważam że Kutwa Biedrzycki sa lepsi niż Alan na ten moment.
(Zakładam że Biedrzycki ilośc głupich kartek ma za soba - akurat ta z Ruchem była "dobra" bo zatrzymała szybka kontrę przy 1-0)

Manhunt. 23.02.2025 17:52

To broń Boże złośliwość do Dudy, prędzej do ludzi robiących z niego dobrego grajka i przyszłość tego klubu.

FraMat 23.02.2025 19:53

Weźcie pod uwagę, że wchodząc na boisko w 65 minucie meczu przy stanie 0:5 Duda miał zupełnie inne zadania niż Poletanovic czy Igbekeme.
Po 60 minucie nasza taktyka wyglądała zupełnie inaczej i bardziej polegała na zabezpieczaniu tyłów niż na szukaniu gry do przodu.
Uważam, że Duda nie powiedział ostatniego słowa.
Jasne, że duet Poletanovic-Igbekeme wczoraj się sprawdził i pewnie takie zestawienie wyjdzie też w następnym spotkaniu.
Jako rezerwowy, Kacper daje sporo nawet, kiedy kibicom wydaje się, że odnotował słaby wystep.

Drozd 23.02.2025 20:56

Jakich by zadań nie miał zmiana truchtu na spacer kiedy przeciwnik ma piłkę na naszej połowie jest dowodem poważnych kłopotów z głową. Przy wczorajszym wyniku może to bez znaczenia, ale ze Zniczem przez jego luźne podejście straciliśmy bramkę. Tym się właśnie różni drużyna która ma szansę nawyniki, od zbieraniny kopaczy która zagra jak zespół od wielkiego dzwonu. Wystarczy jeden taki miglanc żeby innym też się odechciało. To że ma możliwości i raz na ruski rok je pokazuje nie powoduje że jawne walenie w ch... ma być tolerowane. Sama rada drużyny powinna zrobić z tym porządek, w drugiej kolejności trener, a jak tego mało to prezes. I tyczy się to każdego który gwiazdorzy zamiast pomagać na boisku.

Patryko 23.02.2025 21:18

W takim meczu Duda powinien wyjść z ławki z pianą na gębie i biegać jak wściekły, jeśli w ogóle myśli o walce o pierwszy skład. Mając do rozegrania 15 minut, powinien jeździć na dupie i sprintami latać za piłką.

Drozd 23.02.2025 21:38

Dokładnie, a już na pewno nie spacerować. Była taka sytuacja kiedy chyba przy rogu czy wolnym dla nas został do asekuracji, piłka go przeszła i musiał gonić. dokąd nie miał pewności, że zdąży biegł naprawdę szybko, ale kiedy już było wiadomo, że chłop z Ruchu go nie wyprzedzi praktycznie się zatrzymał co spowodowało, że kiedy podawał do Letkiewicza przeciwnik był już na plecach rozpędzony i Letkiewicz miał przez to trudniejszą sytuację. Jaki normalny zawodnik tak się zachowuje?

wolfy 23.02.2025 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643260)
Weźcie pod uwagę, że wchodząc na boisko w 65 minucie meczu przy stanie 0:5 Duda miał zupełnie inne zadania niż Poletanovic czy Igbekeme.
Po 60 minucie nasza taktyka wyglądała zupełnie inaczej i bardziej polegała na zabezpieczaniu tyłów niż na szukaniu gry do przodu.
Uważam, że Duda nie powiedział ostatniego słowa.
Jasne, że duet Poletanovic-Igbekeme wczoraj się sprawdził i pewnie takie zestawienie wyjdzie też w następnym spotkaniu.
Jako rezerwowy, Kacper daje sporo nawet, kiedy kibicom wydaje się, że odnotował słaby wystep.

Bez jaj! Przy stanie 0:5 nasza taktyka polegała na zabezpieczaniu tyłów?
:haha:

Nie, mój drogi. To zmiennicy pokazali jak mało aktualnie wnoszą do gry zespołu, jak bardzo odstają od najlepszych, jak bardzo sabotują grę.

Ruch był na deskach, mogli robić cokolwiek chcieli z przodu. Ale nie umieli.

I to nie jest tak że Duda czy Sukiennicki to jakieś asy z dołkiem formy jak Rodado. To leszcze z żałosnymi liczbami. Spójrz na to wszystko realnie, a nie pod kątem propagandy "młodych talentów" właściciela, kibiców i dziennikarzy. Powiedz kibicom takiego Lecha że Duda to mega talent to zostaniesz memem na ich forum. Nie dlatego bo nienawidzą Wisły, tylko - bo pisząc coś takiego byś się ośmieszał.

To nie zadania taktyczne są winne temu że zmiennicy wyglądają żałośnie. Duda i Sukiennicki to przepompowani leszcze, Alfaro jest stary i po kontuzji a Kiss nigdy jakimś asem nie był.
Po prostu - Duda w ofensywie to trzy poziomy niżej niż Poletanović. Ze Zniczem nie miał żadnego udanego dośrodkowania ze stojącej piłki, a Marko przez te 70 minut miał pewnie więcej podań otwierających i celnych dośrodkowań niż Dudihnio przez całą karierę.

A to jest Poletanović u schyłku kariery, oddany nam za darmo (albo za grosze) żeby zejść z kontraktu. Poletanović który w najlepszym momencie kariery był solidnym ligowcem w Ekstraklasie. I gasi takie niby-talenty jak peta.

Są tutaj, będą nas katować swoim dziadostwem, od wielkiego dzwonu coś im wyjdzie i kilka osób tutaj dostanie orgazmu, ale nie usprawiedliwiajmy tego że są ciency taktyką. My podobno mamy grać do przodu.
Bądźmy poważni...

P.S. Chciałem, naprawdę chciałem wierzyć że z Dudy coś będzie, ale ile można się oszukiwać?
P.S. 2 A to że na ławce mamy leszczy takich jak Sukiennicki czy Duda nie raz nas jeszcze ugryzie w dupę gdy mecz nie ułoży się po naszej myśli. Praktycznie nie ma szans na pozytywny impuls z ławki.

Witalis 23.02.2025 22:16

No nie, kciuków za niego nie trzymałeś.



Co do falstartu tej rundy dla Dudy pełna zgoda. Myślałem, że zrobi wreszcie krok do przodu, nie zrobił.

wolfy 23.02.2025 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1643269)
No nie, kciuków za niego nie trzymałeś.



Co do falstartu tej rundy dla Dudy pełna zgoda. Myślałem, że zrobi wreszcie krok do przodu, nie zrobił.

Trzymałem. Jest różnica między życzeniem komuś dobrze a bezpodstawnym pompowaniu ego i udawaniem że ktoś jest drugim Messim kiedy .......i większość zagrań. Z Dudy czy Sukiennickiego za szybko zrobiono talenty. Jak zwykle.

Ja życzę dobrze każdemu piłkarzowi Wisły. Gdyby Sukiennicki nie był takim leszczem, Duda umiał regularnie posłać piłkę do przodu, Jaroch nie krył na radar, Kiss umiał dośrodkować, Uryga był szybszy i zwrotniejszy bylibyśmy w zupełnie innym miejscu tabeli. Alas...

Myśleliśmy też że Plewka, Gruszkowski, Młyński, Starzyński zrobią krok do przodu. Lista jest długa.

gizmowisla 23.02.2025 22:23

awans pewny - walec sie rozpedzil - juz nic go nie zatrzyma ....drzyjcie polamatorskie druzyny 1 ligowe ....wlasnie wylonil sie potwor ktory was wszystkich zmiazdzy i wysra w maju

wolfy 23.02.2025 22:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gizmowisla (Post 1643272)
awans pewny - walec sie rozpedzil - juz nic go nie zatrzyma ....drzyjcie polamatorskie druzyny 1 ligowe ....wlasnie wylonil sie potwor ktory was wszystkich zmiazdzy i wysra w maju

Już drżę wewnętrznie na myśl o meczu z Łęczną u siebie. Ale im pokażemy!

skarabeus 24.02.2025 07:03

Czy możemy wszystkie mecze rozgrywać w Chorzowie? Najlepiej przy 50k ludzi?

Pytam zupełnie serio. Byłbym wtedy spokojny o awans.

Tantal 24.02.2025 07:28

Spokojnie. Meczem o awans będzie wyjazd do Niecieczy na legendarne Santiago Termaliceu. Organizatorzy mają wątpliwości czy uda się zapewnić bezpieczeństwo w meczu o tak gorącej atmosferze, bilety u koników chodzić będą po siedem koła

Karherop 24.02.2025 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1643266)
Dokładnie, a już na pewno nie spacerować. Była taka sytuacja kiedy chyba przy rogu czy wolnym dla nas został do asekuracji, piłka go przeszła i musiał gonić. dokąd nie miał pewności, że zdąży biegł naprawdę szybko, ale kiedy już było wiadomo, że chłop z Ruchu go nie wyprzedzi praktycznie się zatrzymał co spowodowało, że kiedy podawał do Letkiewicza przeciwnik był już na plecach rozpędzony i Letkiewicz miał przez to trudniejszą sytuację. Jaki normalny zawodnik tak się zachowuje?

To co sie dzialo na boisku po 0-5 bylo gierka treningową. Mozna mowic wiele rzeczy, ale nikomu nie zalezalo żeby wpakować 7 czy 8 bramek Ruchowi. Choc i tak wiekszosc (nie mówię o Dudzie) nawet niezle wychodzila do pressingu i probowala poklrpac na polowie Ruchu.

Markus 24.02.2025 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643267)
To zmiennicy pokazali jak mało aktualnie wnoszą do gry zespołu, jak bardzo odstają od najlepszych, jak bardzo sabotują grę.

Ruch był na deskach, mogli robić cokolwiek chcieli z przodu. Ale nie umieli.

I to nie jest tak że Duda czy Sukiennicki to jakieś asy z dołkiem formy jak Rodado. To leszcze z żałosnymi liczbami. Spójrz na to wszystko realnie, a nie pod kątem propagandy "młodych talentów" właściciela, kibiców i dziennikarzy. Powiedz kibicom takiego Lecha że Duda to mega talent to zostaniesz memem na ich forum. Nie dlatego bo nienawidzą Wisły, tylko - bo pisząc coś takiego byś się ośmieszał.

Najsmutniejsze, że na forum i wśród kibiców bardzo mało osób jest zdolnych do trwałej zmiany poglądów, dlatego wciąż pełno jest ludzi, którzy dalej uparcie chcieliby większego przeorientowania polityki kadrowej klubu na jak największe sprowadzanie i "budowanie" takich pseudo "talentów", bo młodzi, piękni i zdolni, a także na jeszcze większe przełożenie wajchy na sprowadzanie rzekomo "solidnych polskich ligowców", co dało nam takie asy jak Jaroch, Łasicki, Uryga, Sapała, Biedrzycki (jeden dobry mecz w sezonie nie wymazuje jego wcześniejszych popisów), Olejarka itd. - tu lista też jest bardzo długa... Na tle tych osób tylko jeden Mikulec jeszcze bardziej eksponuje jej marność.

Ale i tak jest pełno kibiców, którzy woleliby, aby na takich "filarach" klub opieral swą politykę kadrową, zamiast na sprowadzaniu obcokrajowców z hiszpańskich niższych lig (dzięki czemu mamy dziś w składzie największe gwiazdy zespołu jak Rodado, Carbo czy Igbekeme) lub takich graczy jak Poletanovic.

I prędzej Syzyf wypchnie kamień na górę niż oni zmienią zdanie.

skarabeus 24.02.2025 10:04

Gra Dudy wolala o pomste do nieba.
Proste straty, zle decyzje, czlapanie, brak pressingu. Dno dna.
Nikt nie mowi, ze mieli kolejne bramki Ruchowi ladowac, ale powinnismy panowac nad tym co sie dzieje na boisku. A po zejsciu pary Igbe-Pole srodek przestal u nas istniec.

Duda jak nie zacznie jezdzic na dupie i zapie)%#*^c to nie zobaczy szybko boiska, a juz szczegolnie jak Carbo wroci po kontuzji.

Cholernie milo sie patrzylo na gre srodka pola z szybka wymiana podan na jeden kontakt z Rodado i Fredem. Tak wlasnie rozbija sie zwarte szyki obronne. Szybka gra na jeden kontakt, wychodzeniem na pozycje i otwieraniem stref do gry.

Mam nadzieje, ze to nie byl jednorazowy wyskok na zasadzie dostosowania sie do poziomu trybun, a bedziemy juz tak grac regularnie.

Karherop 24.02.2025 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1643285)
Najsmutniejsze, że na forum i wśród kibiców bardzo mało osób jest zdolnych do trwałej zmiany poglądów,.

Może od razu napisz że na forum "najsmutniejsze jest że wszyscy nie maja takich samych poglądów jak ja".

willow 24.02.2025 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1643254)
Też uważam że Kutwa Biedrzycki sa lepsi niż Alan na ten moment.
(Zakładam że Biedrzycki ilośc głupich kartek ma za soba - akurat ta z Ruchem była "dobra" bo zatrzymała szybka kontrę przy 1-0)

Kutwa pewnie tak, co do Biedrzyckiego to ja bym się wstrzymał z takim optymizmem. Po pierwsze, nie miał jakoś sporo roboty, żeby się szczególnie wyróżnić, po drugie, takie opinie można wygłaszać jak będzie miał serię dobrych meczów, a nie jeden. A i w tym jednym miał słabsze momenty. Wg mnie jednym z jego podstawowych problemów jest brak szybkości a przede wszystkim zwrotności. Na nasze nieszczęście, podobne wady ma Uryga, dlatego ciężko powiedzieć, który z nich jest lepszy.
Co do samego meczu to powtórzę to, co wielu już tu napisało. Wolę serię zwycięstw po 1:0 niż jeden świetny mecz na 5:0 a potem wtopa z Arką. Nas w tej lidze ratuje tylko regularność.

wolfy 24.02.2025 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643279)
To co sie dzialo na boisku po 0-5 bylo gierka treningową. Mozna mowic wiele rzeczy, ale nikomu nie zalezalo żeby wpakować 7 czy 8 bramek Ruchowi. Choc i tak wiekszosc (nie mówię o Dudzie) nawet niezle wychodzila do pressingu i probowala poklrpac na polowie Ruchu.

"Próbowała pokopać na połowie Ruchu" - piękny eufemizm na dno zaprezentowane przez znienników. Zwłaszcza Dudę. Jemu ewidentnie nie zależało na strzelaniu goli.
Taki Kiss czy Sukiennicki nawet próbowali, ale jakość tych prób była na poziomie meczu ze Zniczem.

Ale jasne, możesz się nadal oszukiwać.

Jagul 24.02.2025 10:23

Po tym bardzo dobrym meczu wyjściowej jedenastki widać doskonale, że powtarza się schemat z poprzednich lat - mamy szeroką kadrę, a realnie musimy się opierać na 12-13 piłkarzach, bo każda kolejna zmiana to znaczące osłabienie zespołu.

wolfy 24.02.2025 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1643293)
Po tym bardzo dobrym meczu wyjściowej jedenastki widać doskonale, że powtarza się schemat z poprzednich lat - mamy szeroką kadrę, a realnie musimy się opierać na 12-13 piłkarzach, bo każda kolejna zmiana to znaczące osłabienie zespołu.

Nasza kadra aktualnie to maks 10-ciu przyzwoitych piłkarzy, więc jest jeszcze gorzej. Prawa obrona to dramat.

Markus 24.02.2025 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643287)
Może od razu napisz że na forum "najsmutniejsze jest że wszyscy nie maja takich samych poglądów jak ja".

To Tobie rzeczywistość od bardzo dawna brutalnie weryfikuje takie koncepty jak "budowanie Młyńskiego" oraz pozostałego stada niby Wielkich Młodych Talentów jak Starzyński czy Gogol i sięganie po sprowadzanie całych rzeszy rzekomo solidnych polskich ligowców, nie mi. :-D To nie jest kwestia poglądów.

Ja od wielu lat pokazuje jaka jest tego wartość dla Wisły.

Karherop 24.02.2025 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643290)
"Ale jasne, możesz się nadal oszukiwać.

Jesli mnie pytasz czy mamy super zmiennikow - nie nie mamy.

I sądzę ze sie nie oszukuje z tym że od 60 minuty mecz sie zakończył. To był trening

wolfy 24.02.2025 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643301)
Jesli mnie pytasz czy mamy super zmiennikow - nie nie mamy.

I sądzę ze sie nie oszukuje z tym że od 60 minuty mecz sie zakończył. To był trening

Nie chodzi o super zmienników, nasi są żałośnie słabi. I nie podoba mi się próba bagatelizowania postawy Dudy.

Tantal 24.02.2025 10:38

Uryga i Alfaro na głęboką ławkę. Na zmiany mogą wchodzić Kiss I Kuziemka, w dalszej kolejności przy dobrym wyniki Duda i Sukienbicki li tylko że względu na PESEL. Jak tylko wyzdrowieje Józek niech wejdzie za Biedrzyckiego.

A Czerepach niech założy meczowy bo znowu ktoś go uprzedzi

FraMat 24.02.2025 11:43

Zauważcie jednak krytycy zmienników po 60 minucie, że z tak słabymi zmiennikami ostatnie pół godziny z Ruchem zremisowaliśmy 0:0 :-P
Czyli: spełnili zadanie.

Karherop 24.02.2025 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643304)
Nie chodzi o super zmienników, nasi są żałośnie słabi. I nie podoba mi się próba bagatelizowania postawy Dudy.

To czego nie można wykluczyć to pewnie tego ze Duda ma (będzie mial) problem z rywalizacja. Albo sie tego nauczy, albo zdziadzieje i pojdzie na wypożyczenie/zostanie sprzedany za grosze. Uwazam ze dalej wszystko ma w swoich rękach.

Myślę że pierwsza 11 przy graniu w samej lidze zostanie zabetonowana, choc jeśli będzie to świadczyło o tym że wyniki sie zgadzają - nie mam nic przeciwko.

wolfy 24.02.2025 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643321)
Zauważcie jednak krytycy zmienników po 60 minucie, że z tak słabymi zmiennikami ostatnie pół godziny z Ruchem zremisowaliśmy 0:0 :-P
Czyli: spełnili zadanie.

Nie wiem czy zadaniem Wisły jest utrzymanie się w lidze w okolicach 10-go miejsca. Bo to nam przegrane przeplatane remisami zapewnią.

Po prostu przestań dorabiać do dziadostwa ideologii.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643324)
To czego nie można wykluczyć to pewnie tego ze Duda ma (będzie mial) problem z rywalizacja. Albo sie tego nauczy, albo zdziadzieje i pojdzie na wypożyczenie/zostanie sprzedany za grosze. Uwazam ze dalej wszystko ma w swoich rękach.

Myślę że pierwsza 11 przy graniu w samej lidze zostanie zabetonowana, choc jeśli będzie to świadczyło o tym że wyniki sie zgadzają - nie mam nic przeciwko.

No jeśli jemu się wydaje że pierwszy skład powinien mieć z automatu i przez to gra słabo, to szczerze mówiąc - brak mi słów.
Myślę że po prostu wrócił na swój normalny poziom.

FraMat 24.02.2025 12:08

Naprawdę nie wiemy co jest przyczyną słabszej niż oczekiwano postawy Kacpra w pierwszych dwóch meczach tego roku.
Przyczyn może być wiele, ale niektórzy już wiedzą, że jest ogólnie słaby/nie chce mu się.

Ja poczekam.

stary dziad 24.02.2025 12:11

Wychodzi, że dla mnie jako kibica, najlepiej nie patrzyć na cele sezonowe, długoterminowe.
Po co się stresować.
Lepiej skupić się tylko na najbliższym meczu.
I dalej nie wybiegać.

Po Zniczu był tydzień kaca.
Ale teraz zagrali koncertowo, a więc jest tydzień radości, euforii, dumy.
Co będzie za tydzień to się zobaczy.

A więc cieszmy się :D
Hurra!

wolfy 24.02.2025 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643327)
Naprawdę nie wiemy co jest przyczyną słabszej niż oczekiwano postawy Kacpra w pierwszych dwóch meczach tego roku.
Przyczyn może być wiele, ale niektórzy już wiedzą, że jest ogólnie słaby/nie chce mu się.

Ja poczekam.

On gra tak jak przez większość kariery u nas. Po prostu przestał być najmniejszym złem na pozycji młodzieżowca po tym jak Letkiewicz dosłownie zgruzował konkurencję o miejsce w bramce (inna rzecz że pozostali nasi bramkarze się regularnie kompromitowali).

Kto i dlaczego oczekiwał lepszej postawy, zwłaszcza że Duda w sparingach wyglądał tak sobie (minus gole) - oto jest pytanie.

Ale na pewno nie pomaga udawanie że gra beznadziejnie bo go taktyka ogranicza. Jak zobaczysz na filmiku że Jop przed wejściem Dudy mówi do niego "tylko nie biegaj bo się spocisz" - to porozmawiamy.

s1mone 24.02.2025 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markusina
To Tobie rzeczywistość od bardzo dawna brutalnie weryfikuje takie koncepty jak "budowanie Młyńskiego" oraz pozostałego stada niby Wielkich Młodych Talentów jak Starzyński czy Gogol i sięganie po sprowadzanie całych rzeszy rzekomo solidnych polskich ligowców, nie mi. :-D To nie jest kwestia poglądów.
Ja od wielu lat pokazuje jaka jest tego wartość dla Wisły.

Markusince znowu wjeżdża manipulator na całego.
Podaje tylko te przykłady, które mu pasują do teorii - całkowicie zapominając, że dwa młode talenty grały w pierwszym składzie. Ba, jeden z nich sprawił, że nie musieliśmy walczyć z murującym przeciwnikiem i nam szybko go ustawił pięknym strzałem.

Oczywiste jest, że część młodzieży idzie na szrot i się nie wybije, część w ogóle rzuci piłkę i będzie w innym zawodzie, część wyląduje w niższych ligach. Taka kolej rzeczy, przebijają się najlepsi.

Na tą chwilę są to Kutwa i Letkiewicz, Dudzie powoli pociąg już odjeżdża. Piłka nie znosi próżni.
Ale spoko, jakbyś ty był za sterami byśmy dalej wszystkich atakowali ósemką Hiszpanów w składzie i Rude za sterami. Dobrze, że masz gówno do powiedzenia tak naprawdę :-P

Drozd 24.02.2025 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643279)
To co sie dzialo na boisku po 0-5 bylo gierka treningową. Mozna mowic wiele rzeczy, ale nikomu nie zalezalo żeby wpakować 7 czy 8 bramek Ruchowi. Choc i tak wiekszosc (nie mówię o Dudzie) nawet niezle wychodzila do pressingu i probowala poklrpac na polowie Ruchu.

Tym gorzej dla zmienników, wchodzą na rozbitego przeciwnika przy pewnym wyniku i zamiast próbować się pokazać, udowodnić że to oni powinni mieć pierwszy plac to prezentują wywalone na wierzch jaja. To jest najbardziej wk....iające. Bo dowodzi smutnej prawdy, że nic z tej mąki nie urośnie. Bo nawet będąc słabszym tylko chęciami możesz się rozwijać, najlepszym dowodem Kutwa. Natomiast bez zaangażowania, chęci do pracy, walki kończy się tak jak z Młyńskim czy Starzyńskim, potencjał może i był ale główki nie dojeżdżały, to samo dzieje się z Dudą i Sukiennickim. Uwierzyli gówniarze, że są tak bardzo utalentowani że inni będą za nich biegać na boisku. Tłumaczenie patologicznej postawy przez niektórych kibiców czy dziennikarzy jeszcze ich w tym chorym przeświadczeniu utwierdza. To jest droga do rynsztoka i tyle.

I jeszcze jedno taki Kiss też nie błyszczał ale przynajmniej walczył, dograł Fredowi elegancko na 6:0. Jak nic pasują słowa Reymana, o podaniu ręki.

Markus 24.02.2025 15:54

S1moniczek znów nie rozumie, co się wokół niego dzieje :-D

Tak jak nie rozumiał, że to nie temperatura powietrza decyduje o tym jakimi piłkarzami są i co grają Duda, Sukiennicki, Igbekeme, czy Rodado.:rotfl:

Pewnie za dużo czyta córce "Alicji po drugiej stronie lustra", dlatego posługuje się obrazami rzeczywistości rodem stamtąd.:evil:

Kutwa i Letkiewicz w żaden sposób nie wymazują efektu, który dało Wiśle stawianie na całe rzesze takich młodych zawodników jak Szywacz, Szot, Niewiadomski, Grabowski, Sobol, Plewka, Gogół, Talar, Wachowiak, Biegański, Gruszkowski, Starzyński, Ziarko, Bartoń, Hoyo-Kowalski, Skorobiański - już nie chce mi się ciągnąć tej wyliczanki.

Efektem tej drogi w ostatnich latach nie był:
- zarobek mitycznych milionów na odsprzedaży
- wychowanie sobie świetnych młodzieżowców
- ich udana gra w pierwszej drużynie owocująca istotnym wkładem w zajęcie wysokich miejsc w lidze.
- brak straty punktów przez zespół w ważnych meczach (głównie za sprawą ich błędów)

Te dwa wyjątki (załóżmy bowiem na chwilę, że skończą inaczej niż ta reszta) powyższego nie zmieniają i nie czynią tej drogi jakąkolwiek skuteczną alternatywą dla sprowadzania wartościowych obcokrajowców.

Dało to tyle klubowi, ile dają Twoje przemyślenia: czyli wielkie G. I nie może być inaczej, bo nie mamy w klubie struktur ani systemu potrzebnego do naprawdę udanego procesu szkolenia młodych utalentowanych zawodników.

Więc żyjesz jak "Alicja po drugiej stronie lustra" w świecie fikcji i skrzywionych wyobrażeń, którą od czasu do czasu próbujesz epatować wpychając na przykład dramatycznego Brodę na siłę do pierwszego składu.:lol:

A skoro próbujesz wymyślać jak wyglądałaby Wisła, którą ja bym tworzył, gdybym miał na to środki, to Ci pomogę: byłaby to Wisła skoncentrowania na sprowadzaniu kolejnych takich piłkarzy z zagranicy jak Rodado, Carbo, Igbekeme, Villar, Mula, Lionch, Carlitos, Imaz, Yeboah, Moltenis, a nie skupowaniu takich jak Dziedzic, Młyński, Gogół, Biedrzycki, Sapała, Uryga czy Starzyński. Bo ci piersi w większości się tu sprawdzają i wnoszą coś dobrego, w przeciwieństwie do tych drugich. I nie byłaby to Wisła przedłużająca bezmyślnie kontrakty takim grajkom jak Twój Broda, Łasicki czy Talar.

Tyle w temacie.

Markus 24.02.2025 16:45

Jeszcze garść statystyk z dawnego Twittera:

James Igbekeme:
- 37/39 celne podania
- 2/2 celne podania w pole karne
- 11/12 udanych zagrań do przodu
- 1 strzał na bramkę
- 3/5 wygrane ofensywne pojedynki
- 6/10 wygranych def. pojedynków
- 3 przechwyty
- 3 straty piłki
- 14 powrotów do def.

Mariusz Kutwa:
- bramka
- 3/4 wygrane def. pojedynki
- 2/4 wygrane główki
- 10 przechwytów
- 8 strat (4 na własnej połowie)
- 12 powrotów do def
- 5 wybić piłki
- 32/38 celne podania
- 9/15 udanych podań do przodu
- 2 strzały (2 celne)

Angel Rodado:
- 4 strzały (4 celne)
- Hat-trick
- asysta
- 0.84 xG
- 6 kontaktów z piłką w polu karnym
- 25/30 celne podania
- 2/3 celne podania w pole karne

:-D

s1mone 24.02.2025 17:58

Mr Manipolo znowu wjechał ze swoimi wybiórczymi listingami :rotfl:

Wyciągam popcorn.:lol:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl