![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Pomijam już fakt, że dziś na boisku nie było żadnej Wisły złożonej w większości z hiszpańskich zawodników. Dziś mamy przede wszystkim totalną kompromitację Jopa, który nie tylko źle przygotował zespół na obozie do inauguracji sezonu, ale dodatkowo popisał się fatalnymi zmianami i doborem wyjściowego składu. Trzeba być niespełna rozumu, by zmieniać Rodado na Sukiennickiego i liczyć, że po tym gra będzie wyglądać lepiej. Trzeba być też człowiekiem totalnie bez wyobraźni i rozsądku, by nagle zapomnieć, ile razy Rodado ratował zespół indywidualnym zagraniem nawet w beznadziejnych sytuacjach i przy beznadziejnej grze. Jeśli zmiana ta nie była wymuszona urazem, Jop został właśnie nowym błaznem klubu. |
Obawiam się że Rodado nie nadaje się do nowej taktyki Jopa. Nie wygrywa główek z dwumetrowymi obrońcami.
Inna sprawa że większość dośrodkowań w naszym wykonaniu jest tragiczna. |
Cytat:
Zobaczymy co powie Jop o postawie Szota czy Dudy. Weszli sobie pospacerować. |
Szot, który jak widać był wielkim "wygranym" przygotowań, właśnie się dziś swoja grą posadził na ławce do końca sezonu (przynajmniej mam taką nadzieję). Mam nadzieję, że jeśli nie wywalczymy w jakiś cudowny sposób awansu, to Królewski w końcu zostanie zmuszony do odsiania z Wisły wiecznych inwalidów i piłkarskich beztalenci.
Zastąpi go tylko ciut lepszy Jaroch, który w głowie przede wszystkim będzie mieć swój kończący się kontrakt w Wiśle i będzie uważać, żeby mu się coś nie stało (czyli poziom zaangażowania w grę, jaki prezentował Villar przed odejściem). |
Cytat:
No chyba, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i całkowicie zmieni taktykę i ustawienie. Nie da się wygrywać grając do bólu przewidywalnie i wolno, bez oddawania strzałów. |
Cytat:
W ogóle w pierwszej połowie to zamiast szybko podawać piłkę my ją holowaliśmy i biegaliśmy z nią. |
Cytat:
|
Ciekawe jakie taktyczne perły ukrywał Jop na zamkniętych sparingach.
|
Cóż można powiedzieć.
Scenariusz meczu przewidziałem właściwie bezbłędnie conajmniej tak jakbym ten mecz sam wyreżyserował. Bramkę straciliśmy nieco inaczej ale to bez znaczenia, gra naszej drużyny oraz taktyka przeciwników były w 100% takie jak opisane w cytowanym poście. Najgorsze jest to, że dokonanie celnej przepowiedni nie jest żadnym fartem a wynika wprost z niemal trzech lat oglądanie tej drużyny w 1-lidze. Jeśli ktoś mecze ogląda a nie tylko bezmyślnie gapi się na boisko to dojdzie nieuchronnie do tych samych wniosków. Ja dzisiejszy mecz ze Zniczem od momentu spadku widziałem już jakieś 70 razy. Zmieniają się kolory koszulek, czasem stadiony ale mecz jest ten sam. Swoisty dzień świstaka. Scenariusz w tych meczach zawsze był taki sam, jakby pisany przez kalkę. Nie może to w sumie dziwić bo każdy trener drużyny przeciwnej popatrzy na profil zawodników z ofensywnej formacji Wisły Kraków i ustali dokładnie taką samą taktykę: bronimy głęboko i wąsko bo Wisła ma w ataku kurdupli a skrzydłowi i tak nie potrafią wrzucać. Jak zawęzimy pole gry to nas nie rozklepią. Jeśli powiedzie się nam kontra to wygramy a jak nie to wywalczymy remis. Mówię od trzech lat, że potrzebny jest nam dryblas do ataku, taki chłop 190+ żeby zmusić trenerów drużyn przeciwnych do ustalenia innej taktyki w obronie, żeby wyszli wyżej i bronili szerzej. Jest to dla mnie absolutnie nie do zrozumienia dlaczego nikt w klubie tego nie widzi. Trzymani na kontraktach są zawodnicy totalnie bezużyteczni a na wysokiego napastnika z 3 czy 4 ligi, który przyszedłby siedzieć na ławce i wchodzić od czasu do czasu nie ma pieniędzy. Uryga biegający dzisiaj do ataku to był widok i frustrujący i dramatyczny. Jop ewidentnie widział, że potrzeba mu wzrostu w ataku ale nie miał żywcem kogo wprowadzić z ławki. Zapamiętajcie moje słowa, awansu nie będzie dopóty dopóki nie przyjdzie wysoki napastnik na ławkę albo do pierwszego składu bo co drugi mecz w lidze będzie wyglądał tak jak ze Zniczem. Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Co więcej - wielokrotnie już pisałem że nie ma u nas w składzie nikogo kto umie wrzucić piłkę, nawet ze stałego fragmentu. Ewidentnie jesteś za głupi żeby zrozumieć co napisałem, to może nie komentuj? ++++++++ Jop podsumował mecz: Znicz miał jeden celny strzał, my stworzyliśmy 29 sytuacji bramkowych. Czyli praktycznie sukces, tylko punktów zabrakło. |
Jedynym naszym ratunkiem pozostaje już tylko to, że Poletanovic wjedzie tu z buta i rzuci trochę asyst z różnych i wolnych, jakieś ze 3 brameczki z dystansu i przepchniemy trochę meczów żeby się psim swędem doczlapac do barazy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Baena ma najwięcej asyst, ale nie po wrzutkach. Jako jedyny też wygrywa pojedynki na skrzydle. To nie moja wina że mamy kretyńsko zbudowany skład. Nie jest to też wina Jopa. Czego nie rozumiesz? Bo szczerze mówiąc mam w dupie że nie lubisz Baeny, sam też nie mam jego plakatu nad łóżkiem, ale i tak jest najlepszy. No chyba że każe mu się dośrodkowywać. Tyle że reszta też tego nie umie... |
Cytat:
|
Heh komedianci, jednak to 2:2 to był optymizm :D
Ten sam skład, ta sama gra, czego tu w sumie oczekiwać więcej. Uryga - kapitan klasa, wykartkować się w samej końcówce meczu na Ruch.. Biedrzycki i Kutwa to będzie złote połączenie. |
Jak tam droździk, jednak nic te świetnie przez Wisłę szparingi nie dały? Hehe
No dzisiaj lizodup drozd żeby głębiej wylicac odbyt JK napisał że piłkarze w 80 procentach to pozdeczki. Przed runda pisał że super grają w sparingach i trzeba się cieszyć. Zależy jak wiatr zawieje, tak świnia drozd zmienia zdanie żeby bronić bagienka węża i rodzinki :D |
dzisiejszy mecz pokazał, że trener Jop nie jest lepszym trenerem niż Sobolewski czy Rude. Wiedział jak zagra Znicz a nie miał żadnego planu B czy C. Duda Rodado Igbekeme nie potrafili nic wykreować, Alfaro kompletnie nie współpracował z Mikulcem a Szot i Baena poza wiatrem nie robili nic na prawym skrzydle. Wejście Jarocha i Duarte trochę grę ożywiło ale zaraz weszli bezproduktywni Kiss i Sukiennicki. Niby mamy dobrych technicznie graczy a kombinacyjnej gry było jak na lekarstwo. Jeśli dziś zagrali wygrani zimowego zgrupowania jak np. Szot to strach pomyśleć co prezentują Ci, którzy dziś nie grali albo weszli na zmiany. Nie potrafiliśmy i nie potrafimy przepchnąć takiego meczu i tych punktów może nam braknąć nawet do baraży, Na dwa mecze wypada Uryga i zostajemy z Kutwą i Biedrzyckim.
|
Strasznie sie sfrajerzylem ze oczekiwalem ze Wisla strzeli az 2 gole. Obstawialem 2:2. Nie ma skrzydelek nie ma dogran nie ma bramek. Inaczej 11 zawodnikow na 20metrach nie rozmontujemy. To w koncu polska liga i to jeszcze pierwsza.
|
Ale czy to nie jest tak, że taką taktykę wymusza przeciwnik, umiejętnie ustawiający się pod nasz potencjał osobowy? Przecież to było widać, że to głębokie cofnięcie się pasowało Zniczowi. Nie widział tego tylko Mielcarski, komentujący mecz.
|
Witalis ale my kibice wiedzieliśmy jak zagra Znicz, wiedział to Jop i co ? Miał dwa miesiące żeby coś wymyślić. to wymyślił tradycyjny Pierdyliard wrzutek do nikogo
|
Pytanie co innego może wymyślić z taką kadrą.
|
Szneka, jeszcze raz: przeciwnik wybiera taktykę, wiedząc, jakie możliwości grania mamy my. To trochę jak grać w kamień, papier nożyce, wiedząc, że przeciwnik ma problem ze zginaniem palców, więc raczej pokaże papier.
Dlatego imo Jop popełnił błąd przede wszystkim co do wyboru składu, a nie taktyki. Niemniej na taktyce nie znam się, piłkę obserwuję jako zwykły kibic. |
Wszystko przez takich głuptasków jak Drozd który nawet w dzień meczowy nie umiał sobie darować swoich mądrości i namawiał do trzymania kciuków żeby Wisła nie wygrała.Życzenie spełnione panie Drozd ale więcej razy już o to nie proś...
|
Cytat:
|
No ale czy to nie jest tak, że nie mogliśmy klepać, bo oni byli ustawieni głęboko i wąsko?
|
Skoro przeciwnicy stoją w 10 w polu karnym to dlaczego nie ma strzałów z tych 25 metrów, rykoszet bramkarz zasłonięty. Jop mówi o wygraniu pojedynku na skrzydle żeby ktoś musiał wyjść z ustawienia, ale jak to się dzieje na powierzchni pola karnego to kolejny jest już gotowy i czeka. Jedyna szansa to rozegranie z pierwszej piłki i strzał z pierwszej piłki, na nic innego nie ma czasu. Od dwóch lat wszyscy grają z nami tak samo, a u nas żadnej refleksji.
Jop na konferencji połapał się, że jak wymaga cierpliwości to niektórzy się nie śpieszą :). Alleluja... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Swoja droga dobrze ze przegralismy z kims takim jak znicz. Jasny sygnal dla wszystkich ze mamy slabiutka kadre. Jarek musi zrozumiec ze albo zrobi transfery jakosciowe, albo odda komus kto to zrobi albo po prostu odejdzie. Inaczej bez tego z roku na rok jest coraz gorzej. Sezon juz przegrany. Niech przejebie 5 meczow z rzedu, niech w koncu dotrze to Jarka ze samo sie nie zrobi awansu.
|
Mógł im kazać ładować z dystansu, ale pewnie wie, że żaden nie umie przymierzyć. Może Rodado? Jak nie, to chyba została już tylko szarańcza - na tym forum powinniście tę taktykę pamiętać :)
|
Cytat:
|
dlaczego Jop w 22 minucie był zeszklony? miał świeczki w oczach łzy na policzkach i telepał się jak galareta
|
https://www.youtube.com/watch?v=Rgx5...dapodLup%C4%85
redaktor Wójtowicz potwierdza co powyżej napisałem |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ten Wójtowicz to jest taki dziennikarski Tomaszewski.
|
Cytat:
Czy może lepiej nadal walić głową w mur i opowiadać brednie o 29-ciu sytuacjach bramkowych przeciw Zniczowi? Napisz wprost co Wójtowicz powiedział co nie było prawdą. Jop się obruszył bo dziennikarz trafił w dziesiątkę. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl