![]() |
Cytat:
|
Dziwię się, jak wielu krytyków Dudy znajduje się tutaj na forum.
Akurat jest to jeden z nielicznych piłkarzy, po których widać, że technicznie i taktycznie stać go na zrobienie większej kariery. Powiedzcie, czego poza 'liczbami' oczekiwalibyście od niego? Jako środkowy pomocnik zawsze pokazuje się do grania kolegom z zespołu (a to w naszych polskich realiach już jest niestety coś, co warto dostrzec). Swoim balansem ciała /dryblingiem nie ma problemów by wyjść spod pressingu rywali (a w naszej taktyce środkowi pomocnicy są często narażeni na przyjęcie piłki tyłem do bramki rywala i atak ze strony rywala, bo Uryga czy Jaroch nie rozgrywają, tylko 'kopią' do przodu). Jest stosunkowo szybki i agresywny w odbiorze - podobnie jak Igbekeme, ale nie tak skutecznie jak Carbo. I widać po pozostałych zawodnikach jak wielkie zaufanie mają do niego i jak często podają mu piłkę, niekoniecznie w łatwej sytuacji. Mnie osobiście razi tylko brak wykończenia, bo te jego strzały są fatalnej jakości. Niedokładność podań z ostatniego meczu wynika z niewielu minut, które zostały do jego końca i faktu, że Duda obok Gogóła był na boisku jedynym zawodnikiem, który za wszelką cenę starał się grać na ryzyku 'do przodu'. Tutaj było spore grono osób które pukało się w głowę, jak Carbo przedłużył kontrakt, to i po Dudzie może być jazda. Całe szczęście Jop jest na tyle długo w Wiśle, że doskonale zna umiejętności i potencjał Kacpra, a nie zdziwię się, jeśli wskoczy na dłużej jako 3 zawodnik w środku pola (na wiosnę). Niestety - jesteśmy średniakiem 1. ligi z aspiracjami do awansu i taki jest nasz sportowy potencjał. Duda jest w gronie zawodników, którzy ten poziom zawyżają i mam nadzieję, że jak już strzeli pierwszą bramkę w lidze to fanatycy statystyk dostrzegą to, co widzą inni pilkarze Wisły (np. wypowiedź Żyro po finale PP), dotychczasowi trenerzy, czy moja skromna osoba. |
Jakby Duda w jego wieku miał liczby, to już by go dawno w Wiśle nie było.
Ma wszelkie predyspozycje, żeby być wszechstronną ósemką. Technicznie wciąga nosem wszystkich młodych Polaków w Wiśle. Szkoda czasu straconego przez ostatnią kontuzję, bo odnoszę wrażenie, że te mityczne "liczby" już by dawno były na koncie Kacpra. |
Jak nie awansujemy, to Dudy tu w lecie już i tak nie będzie. Zresztą nie tylko jego.
|
Cytat:
Rozumiem niechęć do Markusa, ale w tym przypadku ma rację - Duda jest alternatywą, acz dopiero wstępnie przetestowaną dla Carbo i Igbe. I przy jego stylu gry statystki są drugorzędne. Jeżeli chcesz Markusowi wbić szpilę - to jest naście iinych możliwości, z Dudą nie masz racji. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ważne, se Rude nie był cienkim Bolkiem bo się nigdy nie zblaznil z Wisłą xd Rude top.
|
Spróbowałbym w którymś meczu, np. z Miedzią, zagrać Igbekeme, Carbo, Duda i przed nimi Rodado na 9.
|
Cytat:
Ten pomysł ma sens w przypadku: - gdy ktos z dwojki Rodado/Zwoliński łapie kartki/kontuzje - wrzucenie Dudy/Igbekeme na pozycje Alfaro Tylko jest jeden duzy problem - cala trójka ma ogromny problem z finalizacja akcji. Jesli jest z tym źle to moze byc jeszcze gorzej. Sadze też że moze między nimi mimowolnie dochodzic do czestego dublowanie pozycii. |
Cytat:
Sobol i Moskal nie sprawdzili się. Zobaczymy czy Jop awansuje. Jarusiu, drugi raz w krotkim czasie wspominasz Rude, gdzie ja nic o nim nie piszę. Może parafrazując Moją Piosnkę Norwida, powinieneś napisać jej nową wersję, do kogo tak bardzo tęsknisz :D Nie ma na kogo za bardzo nadawać, prawda?? Na Jopa w swietle tego co pisałeś, nie wypada. Wincyj Polaków, więc też nie bardzo pole manewru. Zostali jeszcze biedni Baena i Alfaro. Strach pomyśleć co będzie, jak ich zabraknie. |
Leszku kochany, pisze o Rude bo jeśli dla Ciebie to jest top trener, to nie masz prawa pisać złego słowa na Jopa, który notuje lepsze wyniki od Hiszpana, i to z polskim drewnem.
Ty to powinieneś być wpatrzony w Jopa jak w święty obrazek |
Cytat:
Co nie zmienia faktu że Duda i tak sobie pogra. Igbekeme ma trzy żółte kartki, jest mecz Pucharu Polski. Ale żeby wciskać go na siłę do pierwszego składu? Nie. |
Rodado jest za dobrym napastnikiem zeby szukac mu sztucznych pozycji celem utrzymania Zwolinskiego , ktory wykorzystuje 1 na 5-6 dobrych sytuacji- nas na to nie stac zeby nasza gwiazde chowac za plecami tak nieskutecznego innego zawodnika
|
Straciliśmy punkty przez przesadną cierpliwość w rozegraniu. Cierpliwym to można być w tworzeniu przewag na boisku, ale jak już jest przewaga to trzeba wykorzystywać ją od razu bo ani przez chwilę wynik nie był satysfakcjonujący, a my cały czas mieliśmy czas. To się zemściło.
Co do postawy poszczególnych zawodników, najlepsi Carbo i Zwoliński i Kutwa. Ktoś tam pisał o ryzyku w grze Kutwy, a jak ma inaczej grać skoro jest wsadzany na konia. Cała filozofia w piłce polega na szacowaniu ryzyka, bo podając bezpiecznie sytuacji się nie stworzy. Wiadomo, że lepiej żeby więcej ryzykowali skrzydłowi, ale kiedy wychodzimy z obrony rozgrywając, bez ryzyka się nie da. Trzeba się tylko cieszyć że mamy takiego Kutwę który ryzykując nie popełnia błędu w co drugiej sytuacji i mieć świadomość że czasem błąd się przytrafi i nie ma co z tego powodu biadolić. |
Zgadzam się z Drozdem,możecie to zapisać kreda w kominie.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl