Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   17 kolejka, Wisla Kraków - Stal Rzeszów, 22 listopada 2024, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11060)

Kurz 24.11.2024 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1639122)
Juz o tym pisalem - casus De Jonga w Barcelonie. W poprzednim sezonie 2 gole, 0 asyst (!!!) i 10 asyst 2 stopnia (najwiecej w Barcelonie).

Inna sprawa że wcale nie uważam że jego piątkowa postawa byla wyjątkowo dobra. Wszedl na boisko z bardzo agresywnym nastawieniem i z dużą checia zaliczenia kluczowych akcji, co wg mnie prowadzilo do przemotywowania i sporej niedokładności. Zaliczyl podajże 9 strat w 30 minut. Ponadto widać że jest mocno niezgrany z zespolem i ciezko mu sie dziwic. Z polową pilkarzy rozegral dotychczas ledwo 70 minut.

Liczby to nie jedynym jego problem, ale nie będę się już znęcał nad nim. Dopóki jest młodzieżowcem i wychodzi na końcówki lub zastępuje pauzujących piłkarzy nie mam z nim problemu. Ciągle nie mogę jednak wyjść z podziwu dla geniusza, który wymyślił, ze będzie zawodnikiem pierwszej 11, w dodatku właściwie bezalternatywnym. Ogólnie, jeśli Carbo, James, Zwoliński i Rodado będą w formie, nie pogra sobie. Jako zmiennik może od biedy być.

grogoriogreg 24.11.2024 21:39

Dziwię się, jak wielu krytyków Dudy znajduje się tutaj na forum.
Akurat jest to jeden z nielicznych piłkarzy, po których widać, że technicznie i taktycznie stać go na zrobienie większej kariery.
Powiedzcie, czego poza 'liczbami' oczekiwalibyście od niego?

Jako środkowy pomocnik zawsze pokazuje się do grania kolegom z zespołu (a to w naszych polskich realiach już jest niestety coś, co warto dostrzec). Swoim balansem ciała /dryblingiem nie ma problemów by wyjść spod pressingu rywali (a w naszej taktyce środkowi pomocnicy są często narażeni na przyjęcie piłki tyłem do bramki rywala i atak ze strony rywala, bo Uryga czy Jaroch nie rozgrywają, tylko 'kopią' do przodu). Jest stosunkowo szybki i agresywny w odbiorze - podobnie jak Igbekeme, ale nie tak skutecznie jak Carbo. I widać po pozostałych zawodnikach jak wielkie zaufanie mają do niego i jak często podają mu piłkę, niekoniecznie w łatwej sytuacji. Mnie osobiście razi tylko brak wykończenia, bo te jego strzały są fatalnej jakości. Niedokładność podań z ostatniego meczu wynika z niewielu minut, które zostały do jego końca i faktu, że Duda obok Gogóła był na boisku jedynym zawodnikiem, który za wszelką cenę starał się grać na ryzyku 'do przodu'.

Tutaj było spore grono osób które pukało się w głowę, jak Carbo przedłużył kontrakt, to i po Dudzie może być jazda. Całe szczęście Jop jest na tyle długo w Wiśle, że doskonale zna umiejętności i potencjał Kacpra, a nie zdziwię się, jeśli wskoczy na dłużej jako 3 zawodnik w środku pola (na wiosnę). Niestety - jesteśmy średniakiem 1. ligi z aspiracjami do awansu i taki jest nasz sportowy potencjał. Duda jest w gronie zawodników, którzy ten poziom zawyżają i mam nadzieję, że jak już strzeli pierwszą bramkę w lidze to fanatycy statystyk dostrzegą to, co widzą inni pilkarze Wisły (np. wypowiedź Żyro po finale PP), dotychczasowi trenerzy, czy moja skromna osoba.

Patryko 24.11.2024 21:49

Jakby Duda w jego wieku miał liczby, to już by go dawno w Wiśle nie było.

Ma wszelkie predyspozycje, żeby być wszechstronną ósemką. Technicznie wciąga nosem wszystkich młodych Polaków w Wiśle.
Szkoda czasu straconego przez ostatnią kontuzję, bo odnoszę wrażenie, że te mityczne "liczby" już by dawno były na koncie Kacpra.

El'kabat 24.11.2024 22:11

Jak nie awansujemy, to Dudy tu w lecie już i tak nie będzie. Zresztą nie tylko jego.

azor 24.11.2024 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1639099)
No popatrz, a Markusik się tak chłopakiem zachwycał :D

W poprzedniej rundzie Duda miał duże lepsze statystyki, ale był słaby bo Markus tak mówi (trzeba w końcu czymś obronić rudego parodystę), a teraz po kontuzji Duda jest zarąbity, w końcu Markus tak mówi. Oczywiście Duda w pełni formy był bez formy, a teraz ledwo się wykurował to najlepszy w historii.

Tysiąc buziek w stylu Markusika
:lol::lol::lol::lol::lol:
:lol::lol::lol::lol::lol:
:rotfl::rotfl::rotfl:
:rotfl::rotfl::rotfl:

Duda, w tym wymiarze czasowym, który dostał po kontuzji, A.D. jesień 2024 jest zdecydowanie najlepszym Dudą jakiego dotychczas widzieliśmy - co rzeczywiście jest ciężko wytłumaczyć.

Rozumiem niechęć do Markusa, ale w tym przypadku ma rację - Duda jest alternatywą, acz dopiero wstępnie przetestowaną dla Carbo i Igbe. I przy jego stylu gry statystki są drugorzędne.

Jeżeli chcesz Markusowi wbić szpilę - to jest naście iinych możliwości, z Dudą nie masz racji.

leszekpw 24.11.2024 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1639094)
Kacper Duda vs Stal Rzeszów

31 minut
22/33 celne podania
3/6 długie piłki
0/5 celnych podań w pole karne
7/14 skutecznych zagrań do przodu
3/5 wygrane ofensywne pojedynki
9 strat

Rozumiem, ze wraca po kontuzji, ale te statystyki to jakis kryminal.

To jest jego prawdziwy poziom. Narazie na swieżosci po kontuzji, więc i chęci są. Będzie dołował do swojego przeciętnego poziomu przed kontuzją. To taki ciut lepszy, ale niewiele Sukiennicki. Niby coś tam szarpie, ale liczb nie ma.

azor 24.11.2024 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1639129)
To jest jego prawdziwy poziom. Narazie na swieżosci po kontuzji, więc i chęci są. Będzie dołował do swojego przeciętnego poziomu przed kontuzją. To taki ciut lepszy, ale niewiele Sukiennicki. Niby coś tam szarpie, ale liczb nie ma.

Lesiu a jak na dzisiaj Twoja ocena Jopa? Cudotwórca, czy czekamy na Rude?

leszekpw 25.11.2024 00:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1639130)
Lesiu a jak na dzisiaj Twoja ocena Jopa? Cudotwórca, czy czekamy na Rude?

Str 2 tematu, post 56

Jaroo1 25.11.2024 05:43

Ważne, se Rude nie był cienkim Bolkiem bo się nigdy nie zblaznil z Wisłą xd Rude top.

ciacho 25.11.2024 06:09

Spróbowałbym w którymś meczu, np. z Miedzią, zagrać Igbekeme, Carbo, Duda i przed nimi Rodado na 9.

Karherop 25.11.2024 07:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1639133)
Spróbowałbym w którymś meczu, np. z Miedzią, zagrać Igbekeme, Carbo, Duda i przed nimi Rodado na 9.

Czyli sadzamy (obecnie) najlepszego zawodnika kosztem, dwoch w gorszej formie?

Ten pomysł ma sens w przypadku:
- gdy ktos z dwojki Rodado/Zwoliński łapie kartki/kontuzje
- wrzucenie Dudy/Igbekeme na pozycje Alfaro

Tylko jest jeden duzy problem - cala trójka ma ogromny problem z finalizacja akcji. Jesli jest z tym źle to moze byc jeszcze gorzej. Sadze też że moze między nimi mimowolnie dochodzic do czestego dublowanie pozycii.

leszekpw 25.11.2024 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1639132)
Ważne, se Rude nie był cienkim Bolkiem bo się nigdy nie zblaznil z Wisłą xd Rude top.

Rude to melodia przeszłości. Oceniam to co jest tu, teraz. Polskich piłkarzy w mysl wincyj Polaków i polską myśl szkoleniową.
Sobol i Moskal nie sprawdzili się. Zobaczymy czy Jop awansuje.

Jarusiu, drugi raz w krotkim czasie wspominasz Rude, gdzie ja nic o nim nie piszę. Może parafrazując Moją Piosnkę Norwida, powinieneś napisać jej nową wersję, do kogo tak bardzo tęsknisz :D

Nie ma na kogo za bardzo nadawać, prawda?? Na Jopa w swietle tego co pisałeś, nie wypada. Wincyj Polaków, więc też nie bardzo pole manewru. Zostali jeszcze biedni Baena i Alfaro. Strach pomyśleć co będzie, jak ich zabraknie.

Jaroo1 25.11.2024 11:12

Leszku kochany, pisze o Rude bo jeśli dla Ciebie to jest top trener, to nie masz prawa pisać złego słowa na Jopa, który notuje lepsze wyniki od Hiszpana, i to z polskim drewnem.
Ty to powinieneś być wpatrzony w Jopa jak w święty obrazek

wolfy 25.11.2024 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1639134)
Czyli sadzamy (obecnie) najlepszego zawodnika kosztem, dwoch w gorszej formie?

Ten pomysł ma sens w przypadku:
- gdy ktos z dwojki Rodado/Zwoliński łapie kartki/kontuzje
- wrzucenie Dudy/Igbekeme na pozycje Alfaro

Tylko jest jeden duzy problem - cala trójka ma ogromny problem z finalizacja akcji. Jesli jest z tym źle to moze byc jeszcze gorzej. Sadze też że moze między nimi mimowolnie dochodzic do czestego dublowanie pozycii.

Dokładnie. Optymalny skład to ten który wyszedł na Stal, a że zabrakło dokładności i skuteczności - zdarza się. Akurat Zwoliński był najlepszy i strzelił gola. Nie rozumiem skąd w ogóle pomysł sadzania go na ławce?

Co nie zmienia faktu że Duda i tak sobie pogra. Igbekeme ma trzy żółte kartki, jest mecz Pucharu Polski. Ale żeby wciskać go na siłę do pierwszego składu? Nie.

gizmowisla 25.11.2024 17:35

Rodado jest za dobrym napastnikiem zeby szukac mu sztucznych pozycji celem utrzymania Zwolinskiego , ktory wykorzystuje 1 na 5-6 dobrych sytuacji- nas na to nie stac zeby nasza gwiazde chowac za plecami tak nieskutecznego innego zawodnika

Drozd 25.11.2024 17:54

Straciliśmy punkty przez przesadną cierpliwość w rozegraniu. Cierpliwym to można być w tworzeniu przewag na boisku, ale jak już jest przewaga to trzeba wykorzystywać ją od razu bo ani przez chwilę wynik nie był satysfakcjonujący, a my cały czas mieliśmy czas. To się zemściło.

Co do postawy poszczególnych zawodników, najlepsi Carbo i Zwoliński i Kutwa. Ktoś tam pisał o ryzyku w grze Kutwy, a jak ma inaczej grać skoro jest wsadzany na konia. Cała filozofia w piłce polega na szacowaniu ryzyka, bo podając bezpiecznie sytuacji się nie stworzy. Wiadomo, że lepiej żeby więcej ryzykowali skrzydłowi, ale kiedy wychodzimy z obrony rozgrywając, bez ryzyka się nie da. Trzeba się tylko cieszyć że mamy takiego Kutwę który ryzykując nie popełnia błędu w co drugiej sytuacji i mieć świadomość że czasem błąd się przytrafi i nie ma co z tego powodu biadolić.

krysztal 25.11.2024 20:13

Zgadzam się z Drozdem,możecie to zapisać kreda w kominie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl