Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   12. kolejka, Pogoń Siedlce - Wisła Kraków, 5 październik 2024, 19:35 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11046)

FraMat 07.10.2024 17:27

I to jest OK.
Uważam, że jeśli ktoś rzuca jakieś tezy co do sposobu ustawiania graczy różnego dla różnych trenerów jak, dla przykładu:
Cytat:

asymetryczne ustawienie, ale też inne role i zadania poszczególnych zawodników, nie wystawianie ich na pozycjach, do których nie mają predyspozycji, a także wyższe ustawienie w poziomie defensywnych pomocników, by efektywniej zbierali drugie piłki, schodzenie ofensywnego pomocnika do prawej strony, Alfaro jako "wolny elektron" absorbujący półprzestrzenie w trzeciej tercji boiska
... to niech przyjmie założenie, że jesteśmy ślepi i niech to pokaże na konkrentnych analizach opierających się na oficjalnych statystykach i wskazujących, że ustawienie było asymetryczne, ustawienie było wyższe, a ktoś tam absorbował półprzestrzenie.
Niech to będzie widoczne na jakiejś mapce boiska, bo inaczej to sorry, ale musimy wierzyć na słowo, albo... olać takie analizy.

No, a poza tym ustawienie też wynika z:
- tego, kim dysponujemy i czy ten ktoś jest w dobrej formie, czy dochodzi do siebie po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją lub brakiem miejsca w składzie
- tego, przeciwko komu gramy przy uwzględnieniu silnych i słabych stron rywala
- tego nawet, jaka jest pogoda i jaki jest stan boiska...

Zwykłe powiedzenie: Rude grał takim ustawieniem, Jop takim, a Moskal takim jest wielkim uproszczeniem o ile nie wskazuje dlaczego było takie ustawienie, a nie inne i co miało na nie wpływ.
Nie można też powiedzieć, że jedno jest lepsze od drugiego, a to trzecie w ogóle śmieszne, o ile nie uwzględnia się wszystkich czynników, które za nim stoją.

Arkadiusz.Czerepach 07.10.2024 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1636589)
Cały post markusa w zasadzie OK, to znaczy merytoryczny, chociaż można z jego tezami dyskutować.
Szkoda wtrętu powyżej, który jest tylko uwagami ad personam nie na miejscu, co może doprowadzić do niepotrzebnej potyczki na inwektywy, zamiast rzeczowej dykusji.

- 1 ujemny pkt dla Gryfindoru (czyli dla markusa).

Postanowiłem zacząć prowadzić przez jakiś czas statystykę takich ujemnych punktów.
Bez żadnych konsekwencji - nie jestem modem.
Chcę tylko zobaczyć kto w ciągu jakiegoś określonego czasu (dajmy na to miesiąc) zbierze najwięcej punktów jako największy hejter na tym forum.


- 1 pkt ujemny dla S1mone za:
, oraz

Szybko poszło.
Wiedziałem, że post Markusa wywoła reakcję i rozpocznie się flame.

Może jednak spróbujmy, nawet bez modów panować nad emocjami?

podlicz wolfiego

leszekpw 07.10.2024 17:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1636571)
A czy ja chcę cię obrazić?Uważam,że takich osobników bez honoru,bez poczucia godności nie da się obrazić.Widzę,że nie tylko uszy ci zabalsamowało ale i tą pustą przestrzeń między nimi.

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Naprawdę nie każdy jest tak beznadziejny jak ty :D

FraMat 07.10.2024 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1636596)
podlicz wolfiego

Od dzisiaj liczę, postaram się niczego nie ominąć

Jaroo1 07.10.2024 18:58

To nie wiedzieliście, że Jop już czerpał od Rudego po tym jak został tymczasowo trenerem za Sobola? Jop się naczytał książek Rudego i Zaskroniec pomyślał, że skoro ten taki mundry od książek tamtego speca, to w takim razie trzeba speca Rude zatrudniać i dopiero wyniki powykręca.

Niestety okazało się, że uczeń przerósł mistrza i tak jak Jop miał 3 wygrane na 3 mecze, wtedy, teraz już doszło 5/5, tak mistrz Rude miał średnią 1,25.

No ale tak, to prawda, gdyby nie Rude to nie istniałby ktoś taki jak Mariusz Jop.

Markus 07.10.2024 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1636588)
hahahaha

"Hahaha" to ludzie robili, gdy widzieli jak wciskałeś wiecznie połamanego Brodę do składu jako wartościowego bramkarza. Warto było tak robić z siebie błazna? :evil: Dziś u Jopa nie jest on nawet rezerwowym bramkarzem, tylko najwyżej trzecim, co pięknie podsumowuje bzdury, które tu tygodniami wypisywałeś.

Było to tak samo mądre jak te Twoje obecne wypociny mające tuszować fakt, że Jop wyrzucił do kosza różne koncepcje Moskala (przy okazji wraz z wieloma Twoimi idiotycznymi opiniami wygłaszanymi tu od miesięcy - widać jak cię to boli :-D) i że znacznie bardziej czerpie z pomysłów, które miał Rude.

Posunięcia Moskala odrzucone przez Jopa:
- Ustawienie taktyczne: Jop stosuje asymetrię, której nie stosował Moskal, a stosował Rude.
- Wykonawcy rzutów rożnych: Jop odrzucił rozwiązanie wdrożone przez Moskala. Rodado ma teraz inne zadania, podobnie jak było dawniej również za Rude. Jak Fra Mat potrzebuje do potwierdzenia tego specjalistycznych statystyk, jego sprawa.:-D
- Szersze ustawienie prawego skrajnego pomocnika i węższe lewego w fazie ataku: znów odrzucenie rozwiązania wdrożonego przez Moskala i skopiowanie idei, którą miał Rude. Sprawa do zweryfikowania zarówno poprzez oglądanie meczu, jak i lekturę specjalistycznych źródeł, na które czasem powołują się Surdek czy Skucha.
- Nominalny lewy pomocnik jako "wolny elektron" przy asymetrycznym ustawieniu: sięgnięcie po rozwiązania, które wiosną wdrażał Rude, odrzucenie tego, co robił Moskal, u którego czegoś podobnego nie było. Do zweryfikowania jak wyżej.
- Ustawienie środkowych defensywnych pomocników: Jop odrzucił koncepcję Moskala, ustawiając parę Igbekeme-Carbo wyżej i poziomo, co ułatwia zbieranie drugich piłek przy grze z rywalami stosującymi autobus i czyni zespół bardziej kompaktowym i mniej narażonym na kontrataki. Znów sięgnięcie po rozwiązanie po które wiosną sięgał Rude, tyle że z Dudą zamiast Igbekeme, co oczywiście obniżało wtedy jego efektywność.
- Wychodzenie tylko jednym napastnikiem. Jop na razie za każdym razem wychodzi dwoma, co jest zmianą w stosunku do większości meczów Moskala. Potrzebujecie jakieś "mapki boiska", by to stwierdzić? :evil:
- Uparte wystawianie zawodników na nowych dla nich i egzotycznych pozycjach, gdy są inne opcje. U Jopa na przykład Sukiennicki jeszcze ani razu nie zagrał na skrzydle jak u Moskala. To nie przypadek tylko świadoma decyzja, wynikła z lepszej analizy jego możliwości i predyspozycji. Znów potrzebne wam jakaś "mapka boiska",by ten fakt potwierdzić? :evil: :-D
- Skończenie ze stawianym na Brodę nawet w roli drugiego bramkarza. postawienie na Letkiewicza, na co Moskal się nigdy nie zdobył, nawet w meczach, w których teoretycznie mieliśmy oszczędzać podstawowych zawodników.
- Każdorazowe trzymanie Rodado na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Tu też chcecie mapki?:lol:

Wyliczać można byłoby dalej, ale już mi się nie chce.

Tak S1meoniku, Jop wyrzucił do kosza gro pomysłów i taktycznych rozwiązań twojego Moskala i poszedł w paru elementach w stronę tego, co wdrażał Rude, dodatkowo modyfikując je po swojemu, bo teraz ma trochę inne nazwiska w zespole, pod które może układać grę. Na razie okazuje się on znacznie lepszym trenerem od Moskala, o większym wyczuciu, umiejącym korzystać z wcześniejszych doświadczeń, uczącym się na nich. Możesz się wić i kwiczeć, ale nie zanegujesz tego oczywistego faktu, tak jak kolejnego odpalenia Brody, tej twojej wielkiej gwiazdy :-D To dopiero jest beznadziejny bramkarz, mogący kandydować do miana jednego z najgorszych w historii Wisły. Bye!

wolfy 07.10.2024 19:50

@Markus - Broda nie jest trzecim bramkarzem, Broda jest poza kadrą, kontuzjowany. Trzeci raz w trzecim sezonie z rzędu.
Po co go było przedłużać - pojęcia nie mam.

FraMat 07.10.2024 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
" Warto było tak robić z siebie błazna? [..]
[...] Twoje obecne wypociny mające tuszować fakt, że Jop wyrzucił do kosza różne koncepcje Moskala (przy okazji wraz z wieloma Twoimi idiotycznymi opiniami wygłaszanymi mi od miesięcy - [...]

Tak S1meoniku,

W mojej tabelce dla Markusa kolejny punkt za mieszanie do prób rzeczowej rozmowy uwag ad personam

Tabelka na tę chwilę wygląda tak:
  • markus 2
  • s1mone 1
  • leszekpw 1
A jeszcze dzień nie minął

s1mone 07.10.2024 20:00

Oczywiście, że Jop jest świetnym trenerem, mówiłem o tym rok temu, kiedy wolfy i ty podważaliście jego kompetencje. Z Rudego to on czerpie przede wszystkim asymetryczne w stosunku do Rudego podejście do gry. Przejście od tchórzostwa i zachowawczej gry Hiszpana do ofensywnej jazdy na bagnety Jopa to jest dopiero asymetria :):):)

Markusik oczywiście wynajduje jakieś tam wspólne punkty na siłę ignorując najważniejszy podpunkt czyli nastawienie. Defensywne i ostrożne podejście kontra totalna ofensywa i jazda do przodu.

To tak jak w tym kawale :
przychodzi facet do lekarza i mówi : mam problem, prawidłowo interpretuję semantykę pytań, jednocześnie ignorując ich znaczenie.
Doktor : czy mógłby Pan podać przykład?
Pacjent : mógłbym.

I ot cała gadka z Markusem. Wyszukuje jakieś drobne punkty wspólne, nawet na siłę i ignoruje fakt, że podejście Rudego i Jopa do futbolu jest z zupełnie przeciwnego bieguna. Spoko Markusik, dajesz ! :) :)

leszekpw 07.10.2024 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1636606)
W mojej tabelce dla Markusa kolejny punkt za mieszanie do prób rzeczowej rozmowy uwag ad personam

Tabelka na tę chwilę wygląda tak:
  • markus 2
  • s1mone 1
  • leszekpw 1
A jeszcze dzień nie minął

Ooo. Bardzo wybiórcze to zestawienie :D a gdzie punkcik dla krysztal (strona 4 tematu, wykropkowane, domyślne inwektywy nie zaliczają się, czy są równi równiejsi?) :D

A najbardziej zabawne jak to bawisz się w stróża ładu i porządku, a co robiłeś chwile wcześniej i jak się zachowywałeś? Wszyscy pamiętamy.

wolfy 07.10.2024 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1636606)
W mojej tabelce dla Markusa kolejny punkt za mieszanie do prób rzeczowej rozmowy uwag ad personam

Tabelka na tę chwilę wygląda tak:
  • markus 2
  • s1mone 1
  • leszekpw 1
A jeszcze dzień nie minął

Doliczyłeś sobie punkty za homoerotyczne uwagi pod adresem leszekpw?

FraMat 07.10.2024 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1636608)
Ooo. Bardzo wybiórcze to zestawienie :D a gdzie punkcik dla krysztal (strona 4 tematu, wykropkowane, domyślne inwektywy nie zaliczają się, czy są równi równiejsi?) :D

A najbardziej zabawne jak to bawisz się w stróża ładu i porządku, a co robiłeś chwile wcześniej i jak się zachowywałeś? Wszyscy pamiętamy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1636608)
Doliczyłeś sobie punkty za homoerotyczne uwagi pod adresem leszekpw?

Przecież napisałem, że zaczynam od dzisiaj, a konkretnie od 15:29
Napisałem też w innym miejscu:
Cytat:

Wiem, że sam nie jestem bez winy - dlatego, jak napisałem wyżej: od dzisiaj będę próbował trochę podnieść swój poziom i pisać na temat zamiast przyczepiać się personalnie do innych.

Najwyżej w odpowiedzi wskażę, co jest dla mnie w poście innej osoby nie merytorycznym odniesieniem personalnym w dyskusji.
A poza tym to tylko zabawa.
Chcę zagrać w tę grę, czy zabawić się w tę zabawę.
Nikt nie ma obowiązku brać tego na poważnie.

pepe72 07.10.2024 22:17

Centrum pomeczowe:
https://wislakrakow.com/posts/pgswis...omeczowe/10436

LICZBY MECZU

Bramki: 1-3 (1-1)
Strzały celne: 2-8
Strzały niecelne: 2-4
Posiadanie piłki (w %): 35-65
Rzuty rożne: 3-6
Żółte kartki: 3-4
Czerwone kartki: 0-0
Faule: 12-18

Skrót:
https://youtu.be/m8EGNuUbXw4?si=nSi9o9ImphToGOtp

pi0tr3k94 08.10.2024 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
postawienie na Letkiewicza, na co Moskal się nigdy nie zdobył, nawet w meczach, w których teoretycznie mieliśmy oszczędzać podstawowych zawodników.

Tutaj akurat wszyscy zainteresowani potwierdzili, że Letkiewicz, decyzją Moskala i Załuski, miał grać w meczu z Chrobrym.

FraMat 08.10.2024 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
Posunięcia Moskala odrzucone przez Jopa:
- Ustawienie taktyczne: Jop stosuje asymetrię, której nie stosował Moskal, a stosował Rude.

To tylko słowa. Prosze uprzejmie o konkretne wyjaśnienie na czym polega wspomniana "asymetria" i uzasadnienie dlaczego jest lepsza od "symetrii".
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
- Wykonawcy rzutów rożnych: Jop odrzucił rozwiązanie wdrożone przez Moskala. Rodado ma teraz inne zadania, podobnie jak było dawniej również za Rude. Jak Fra Mat potrzebuje do potwierdzenia tego specjalistycznych statystyk, jego sprawa.:-D

Nie potrzebuję do tego statystyk. Proszę jedynie o wyjaśnienie dlaczego brak wykonywania przez Rodado rzutów rożnych jest lepszy od tego, że on jako jedyny potrafi dorzucić piłkę na odpowiedniej wysokości w pole karne rywala.
Przykładem pierwszy w meczu z Pogonią rzut różny wykonywany przez Jarocha. Piłka została przejęta przez rywala, gdyż leciała za nisko, po czym poszła kontra rywala skutkująca żółta kartką Kissa. Korzyść z takiego ustawienia jak cholera.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
- Szersze ustawienie prawego skrajnego pomocnika i węższe lewego w fazie ataku: znów odrzucenie rozwiązania wdrożonego przez Moskala i skopiowanie idei, którą miał Rude. Sprawa do zweryfikowania zarówno poprzez oglądanie meczu, jak i lekturę specjalistycznych źródeł, na które czasem powołują się Surdek czy Skucha.

Proszę o wskazanie jak takie ustawienie wpłynęło na przebieg meczu i zwiększenie potencjalnych szans na zdobycie gola.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
- Nominalny lewy pomocnik jako "wolny elektron" przy asymetrycznym ustawieniu: sięgnięcie po rozwiązania, które wiosną wdrażał Rude, odrzucenie tego, co robił Moskal, u którego czegoś podobnego nie było. Do zweryfikowania jak wyżej.

Też proszę o wskazanie, co to w ogóle dało.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
- Ustawienie środkowych defensywnych pomocników: Jop odrzucił koncepcję Moskala, ustawiając parę Igbekeme-Carbo wyżej i poziomo, co ułatwia zbieranie drugich piłek przy grze z rywalami stosującymi autobus i czyni zespół bardziej kompaktowym i mniej narażonym na kontrataki. Znów sięgnięcie po rozwiązanie po które wiosną sięgał Rude, tyle że z Dudą zamiast Igbekeme, co oczywiście obniżało wtedy jego efektywność.

Zgodzę się z tym jeśli zobaczę statystyki/mapkę ustawienia środkowych pomocników. Podejrzewam, że ona nie istnieje, a teza jest tylko ładnie zbudowaną frazą.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
- Wychodzenie tylko jednym napastnikiem. Jop na razie za każdym razem wychodzi dwoma, co jest zmianą w stosunku do większości meczów Moskala. Potrzebujecie jakieś "mapki boiska", by to stwierdzić? :evil:

A ile tych napastników w formie miał wcześniej Moskal?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
- Uparte wystawianie zawodników na nowych dla nich i egzotycznych pozycjach, gdy są inne opcje. U Jopa na przykład Sukiennicki jeszcze ani razu nie zagrał na skrzydle jak u Moskala. To nie przypadek tylko świadoma decyzja, wynikła z lepszej analizy jego możliwości i predyspozycji. Znów potrzebne wam jakaś "mapka boiska",by ten fakt potwierdzić? :evil: :-D

Wystawianie zawodników na innych pozycjach wynika z prostego faktu dysponowania ograniczoną liczbą zawodników zdrowych i w pełnej formie. W takiej sytuacji Moskal łatał czym mógł. Jop ma większy komfort, gdyż więcej zawodników jest zdrowych i nie ma potrzeby zastępowania takiego Alfaro czy Duarte takim Sukiennickim. Tak więc ta niby wyższość myśli taktycznej Jopa to raczej wskazanie trudnej sytuacji kadrowej jaką mia wcześniej Moskal
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
- Skończenie ze stawianym na Brodę nawet w roli drugiego bramkarza. postawienie na Letkiewicza, na co Moskal się nigdy nie zdobył, nawet w meczach, w których teoretycznie mieliśmy oszczędzać podstawowych zawodników.

Juz to pisano. Letkiewicz był przewidziany do gry z Chrobrym już przez Moskala.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
- Każdorazowe trzymanie Rodado na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Tu też chcecie mapki?:lol:

W sytuacji, gdy gonilismy wynik, a tak było prawie zawsze, odesłanie na ławkę Rodado byłoby strzałem w stopę, który Markus skrytykowałby w pierwszej kolejności.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636604)
Wyliczać można byłoby dalej, ale już mi się nie chce.

Dziękuję bardzo. Na razie to tylko tezy. Proszę je uzasadnić.

Karherop 08.10.2024 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pi0tr3k94 (Post 1636615)
Tutaj akurat wszyscy zainteresowani potwierdzili, że Letkiewicz, decyzją Moskala i Załuski, miał grać w meczu z Chrobrym.

Idąc jednak logika Moskala to Letkiewicz mógł nie zagrać z Odrą.

Chwilę wcześniej wypowiadał się że lepszy moment na debiut Letkiewicza jest poza Reymonta bo presją trybun może go przygnieść. Ręce mi opadły jak to usłyszałem.

Letkiewicz powinien już z Wartą stanąć w bramce. Nie wiemy z Jopem by tak było, ale to już wydawało się logiczne jakoś czas temu.

krysztal 08.10.2024 14:58

Skoro Jop tak namiętnie kopiuje rozwiązania Rude to dlaczego ich wyniki są tak diametralnie różne?


Szkoda nawet tego komentować.Jak ktoś z premedytacją pomija co mówi sam Jop o tym,że ma bardzo dobrze pod względem fizycznym przygotowaną drużynę,że taki wynik jak z Odrą powinni zrobić wcześniej,że poprawia się sytuacja kadrowa i ma coraz większe pole manewru czy chociażby to,że Letkiewicz w bramce to pomysł Załuski i Moskala,to nie ma chyba sensu dyskutować.

TIR_DO_SŁUBIC 08.10.2024 16:06

Moskal przed meczem (chyba) z Trnawą powiedział, że decyzje o tym kto gra w bramce podejmuje Załuska, że on się do tego nie miesza, bo to Załuska właśnie zna się na sztuce bramkarskiej. Więc jeśli nie kłamał w żywe oczy to nie on by podjął taką decyzję, a Załuska.

Z resztą dobrze się ostatecznie wszystko skończyło, przynajmniej na razie. Bardzo słabego trenera już nie ma, Wisła wygrywa, a Letkiewicz na razie spisuje się OK. Choć, trzeba być uczciwym i przyznać, że okazji do wykazania się to on jeszcze nie miał.

Markus 08.10.2024 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1636607)
Oczywiście, że Jop jest świetnym trenerem, mówiłem o tym rok temu

Nawiązujesz do czasu, kiedy na forum nazywałeś w rozmowie hejterka Jaroo, cytuję: "Jaro-idiota-co-szuka-idiotów-u-siebie-w-domu" i wyzywałeś się z nim od "głupków", "bezmózgów", "idiotów" itd.? :rotfl: Czy do momentu, w którym obwieszczałeś, że wybaczasz wiele Wolfiemu z powodu jego rzekomego Aspergera? :evil: :lol:

Bo swoje ówczesne wywody na temat Jopa i jego klasy, że niby jak teraz twierdzisz mówiłeś, iż jest "świetnym trenerem", sam podsumowałeś tak:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez S1mone
Ja jedynie twierdzę, że jakby się go zwolniło po 3 pewnych wygranych to byłby to zły ruch.

Nawet tu zakłamujesz rzeczywistość, ale co tam. :evil: :-D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez S1mone
Markusik oczywiście wynajduje jakieś tam wspólne punkty na siłę ignorując najważniejszy podpunkt czyli nastawienie. Defensywne i ostrożne podejście kontra totalna ofensywa i jazda do przodu.

W którym meczu z zespołem stosującym autobus Wisła grała za Rude defensywnie? :rotfl: W którym miała mniejsze posiadanie piłki, mniej akcji ofensywnych, nie atakowała cały czas, niestety często nadziewając się na kontry, bo mieliśmy słabszy środek pola, który nie był w stanie tak jak teraz przejmować drugich piłek i blokować podobnych akcji? W którym z tak grającym przeciwnikiem jak niedawno Odra czy Siedlce Rude nie stosował nawet takich ataków "na hura" jak przesuwanie stopera Urygi do trzeciej tercji? :-D

Komu chcesz wmawiać te głupoty? To jeszcze większe brednie niż robienie z Brody wartościowego bramkarza nadającego się do pierwszego składu :rotfl:

Punktów wspólnych z Rude w taktyce, ustawieniu i rozwiązywaniu poszczególnych elementów gry Jop ma znacznie więcej niż z Moskalem, co zostało już wielokrotnie wykazane nie tylko przeze mnie. Jop dziś znacznie bardziej czerpie z modelu gry, który wdrażał Rude niż tego, co wdrażał Moskal! To, co robił Moskal zmienił w kilku elementach odchodząc od popełnianych przez Kazka błędów, czerpie też obficie ze wcześniejszych doświadczeń i rozwiązań wdrażanych przez Rude, takie są fakty. A Ty sobie dalej próbuj zaklinać rzeczywistość jak przy Brodzie. :lol:

Markus 08.10.2024 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fra Mat
To tylko słowa. Prosze uprzejmie o konkretne wyjaśnienie na czym polega wspomniana "asymetria" i uzasadnienie dlaczego jest lepsza od "symetrii".

Na forum to zawsze będą tylko słowa :-D. Asymetria jest przeciwieństwem symetrii i w wydaniu Wisły polega na przyjęciu ustawienia 1-4-5-1 bez klasycznego lewego pomocnika czy skrzydłowego w rolę którego wchodzi nominalny lewy obrońca, podczas gdy z prawej strony cały czas operuje klasyczny prawy pomocnik/skrzydłowy wspierany klasycznym prawym obrońcą. A dlaczego sprawdza się bardziej w dzisiejszej Wiśle niż wcześniejsza gra Moskala bez tej asymetrii pokazuje wynik ostatniego meczu, osiągnięty w znacznej mierze dzięki strzałom tak "asymetrycznie" ustawionego nominalnego lewego obrońcy.

Ale Tobie nie chodzi o tłumaczenie takich rzeczy, tylko o próby zanegowania zmian wprowadzonych przez Jopa w stosunku do czasu Moskala w oparciu o rozwiązania, które wcześniej wdrażał Rude. A te zmiany są naprawdę oczywiste i tak wyraźne jak brednie wypisywane przez S1meone nie tylko przy Brodzie. Widzi je również Wolfy, widzą i inne osoby, a to że Wy tego nie widzicie, czy raczej nie chcecie zobaczyć, to już tylko Wasz problem. Wszelkie próby wytłumaczenia Wam czegokolwiek są zwykłą stratą czasu, tak jak były przez cały ostatni rok.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fra Mat
Proszę jedynie o wyjaśnienie dlaczego brak wykonywania przez Rodado rzutów rożnych jest lepszy od tego, że on jako jedyny potrafi dorzucić piłkę na odpowiedniej wysokości w pole karne rywala.

Bo z rzutów rożnych wykonywanych przez Rodado bramki w lidze nie padały, natomiast padało wiele bramek w lidze zdobytych po jego strzałach głową lub sytuacyjnych dobitkach następujących na skutek dośrodkowań, także z kornerów wykonywanych przez innych zawodników - nawet jeśli w większości przypadków ci inni zawodnicy ordynarnie partaczyli dośrodkowania.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fra Mat
Proszę o wskazanie jak takie ustawienie wpłynęło na przebieg meczu i zwiększenie potencjalnych szans na zdobycie gola.

Poprzez większą dezorganizację krycia rywali i ich ustawienia, lepsze wykorzystanie możliwości strzału z prawej nogi posiadanych przez Mikulca (oraz stworzenie mu większej przestrzeni na strzały poprzez zabieranie krycia), który grając wyżej znacznie częściej mógł dochodzić do pozycji strzeleckich niż gdyby grał bardziej cofnięty jako typowy lewy obrońca. Co do szczegółów pytaj Jopa, dlaczego uznał takie ustawienie i taktykę za znacznie bardziej optymalną oraz lepszą niż to, co w meczach z takimi rywalami ordynował wcześniej Moskal - i jak pokazały wydarzenia miał rację. Jop z pewnością wytłumaczy Ci czym się kierował lepiej niż ja. :-D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fra Mat
Też proszę o wskazanie, co to w ogóle dało.

Wynik 3-1 dla Wisły na tablicy po ostatnim gwizdku. Tak jak powyżej, zapraszam do rozmowy z Jopem i zapytania go o to, dlaczego uznał, że to rozwiązanie da więcej niż to, które stosował we wcześniejszych meczach Moskal. Skoro na Twoje słowa i odpowiada nawet Królewski, może i Jop zaszczyci Cię odpowiedzią :evil: - tyle że Tobie nie o odpowiedź chodzi, tylko o zanegowanie odejścia Jopa od tego, co robił Moskal w stronę tego, co robił Rude.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fra Mat
Zgodzę się z tym jeśli zobaczę statystyki/mapkę ustawienia środkowych pomocników. Podejrzewam, że ona nie istnieje, a teza jest tylko ładnie zbudowaną frazą.

Mapki dotyczące ustawienia wiślaków, nie tylko środkowych pomocników, znajdziesz w publikacjach takich osób jak Adam Surdek czy Maciej Skucha, lub na takich stronach jak platforma Wyscout.

Skoro uznajesz za wiarygodne anonimowe wypowiedzi na rumuńskich forach i portalach społecznościowych, na które chętnie się powołujesz, tym bardziej za wiarygodne powinieneś uważać publikacje takich podpisujących się własnym imieniem i nazwiskiem osób związanych z Wisłą czy profesjonalnych źródeł piłkarskich. Jeśli są oni u Ciebie mniej wiarygodni od rumuńskich trolli, pozostaje tylko załamać ręce.:-D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fra Mat
A ile tych napastników w formie miał wcześniej Moskal?

Zwoliński teraz jest piłkarzem w formie? :rotfl:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fra Mat
Wystawianie zawodników na innych pozycjach wynika z prostego faktu dysponowania ograniczoną liczbą zawodników zdrowych i w pełnej formie. W takiej sytuacji Moskal łatał czym mógł. Jop ma większy komfort, gdyż więcej zawodników jest zdrowych i nie ma potrzeby zastępowania takiego Alfaro czy Duarte takim Sukiennickim. Tak więc ta niby wyższość myśli taktycznej Jopa to raczej wskazanie trudnej sytuacji kadrowej jaką mia wcześniej Moskal.

Sytuacja kadrowa nie zmuszała Moskala do wystawiania Sukiennickiego akurat w roli lewego pomocnika, czy upartego stawiania na Starzyńskiego zamiast na Baenę, przy jednoczesnym odwlekaniu postawienia na Letkiewicza w bramce. Ten młodzieżowiec mógł zadebiutować o wiele wcześniej niż dopiero planowo w odwołanym w ostatniej chwili meczu w Głogowie. Kto lub co zmuszało Moskala do wystawiania w pucharach Brody zamiast Ciczkana, a w niektórych meczach ligowych nie wystawiania zamiast Białorusina Letkiewicza? Załuska? :rotfl: Kto zmusił Moskala do postawienia w Pruszkowie na Jarocha na stoperze np. zamiast Kutwy? Moskal nie jeden raz pomylił się w ocenie przydatności i predyspozycji dzisiejszych zawodników Wisły do gry na poszczególnych pozycjach. Nikt nie nakazywał też Moskalowi upierać się przy sprowadzaniu i przepłacaniu za Biedrzyckiego, co z czasem wyszło na jaw, absorbując znaczną część naszych zasobów na sprowadzenie zbyt słabego zawodnika, zamiast postawienia na kogoś innego, być może znacznie bardziej przydatnego.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fra Mat
W sytuacji, gdy gonilismy wynik, a tak było prawie zawsze, odesłanie na ławkę Rodado byłoby strzałem w stopę, który Markus skrytykowałby w pierwszej kolejności.

Z Rapidem przegrywając pięcioma bramkami goniliśmy wynik? :rotfl: Z Belgiami w Krakowie też musiał grać do ostatniej minuty, bo nic nie było już dawno pozamiatane? :lol: Odesłanie Rodado na ławkę w takich meczach pochwaliłbym w pierwszej kolejności, ale Moskal i tu był totalnie pogubiony i nie potrafił odpowiednio zarządzać siłami zawodników tak, by tych najlepszych trochę zaoszczędzić na kolejne mecze.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fra Mat
Na razie to tylko tezy. Proszę je uzasadnić.

To nie są tezy, tylko rzeczywistość i fakty wielokrotnie opisywane, owocujące konkretnymi wynikami i grą Wisły, którą każdy z nas mógł na własne oczy zobaczyć. Ale jak ktoś chce bronić za wszelką cenę Moskala wbrew faktom i wmawiać, że Jop nie wraca do niektórych rozwiązań, które wdrażał Rude, to droga wolna. Zmiany wprowadzane przez Jopa i jego wybory najlepiej pokazują, jak wiele Moskal zepsuł i jak bardzo błądził.

krysztal 08.10.2024 17:02

Nie no ja widzę zmiany Jopa względem tego co grał Moskal ale nie cholery nie pasuje mi to do tego co grał Rude.
Ustalcie z Tirem wspólną wersję,albo Moskal miał uja do gadania i bramkarza wybierał

Załuska albo nikt nie mógł wpływać na Moskala w kwestii obsady bramki.

Jaroo1 08.10.2024 17:04

Niesamowity jest ten Markus. Rudemu robił e-laskę przez forum. Moskala hejtował. A jak Jopowi dobrze idzie to znowu zaczął pisać elaboraty, oczywiście nie tyle wychwalające Jopa, co pokazujące jak Jop czerpie z Rude.
Dziwne te choroby w XXI wieku ludzie mają.

Moskal średnia podobna w lidze do Rudego, w pucharach tak samo dobrze grał jak Rude. O dziwo tu analogii żadnych markus nie widział xd Teraz widzi, teraz gdy Jop zrobił najdłuższa serię wygranych w lidze od kilkunastu miesięcy (tak, dokładnie dwie wygrane pod rząd), teraz gdy Wisła zdobywa po kilka bramek w meczu, tracąc niewiele.
Oczywiście jest tak dobrze bo Jop czerpie z Rudego. Rude grał tak samo jak teraz Jop, tyle, że miał wyniki jak Moskal.

PS Kiedyś było Rude watch takiego antypolaka wolfyego. Skończyło się watchowanie gdy wyniki Rudemu siadły.
Niedawno było podniecanie się przez Markusa statystykami z każdego meczu Carbo. Skończyło się jak Carbo zaczłą grać gorzej. Ale że życie próżni nie lubi to mamy te elaboraty o Jopie grającym jak Rude.

No pojeby pierwszej klasy.

leszekpw 08.10.2024 17:53

Oj jaroo1 czyżby kolejny minusik w klasyfikacji kolegi?

FraMat 08.10.2024 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636622)
Komu chcesz wmawiać te głupoty? To jeszcze większe brednie niż robienie z Brody wartościowego bramkarza nadającego się do pierwszego składu :rotfl:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1636625)
Niesamowity jest ten Markus. Rudemu robił e-laskę przez forum. [...]

No pojeby pierwszej klasy.

Z przykrością obydwóm kolegom przyznaję po punkcie w mojej zabawie.
Teraz, według stanu od wczoraj 15:29 wygląda to tak
  • markus 3
  • s1mone 1
  • leszekpw 1
  • Jaroo1 1

Jaroo1 08.10.2024 21:13

Ja wnoszę albo o anulowanie mi punktu albo o dodanie kolejnego punktu lesiowi. Uniosłem się wczesniej bo mi się przypomniały słowa lesia:

Cytat:

Rude, Kiko, Krolewski wypierd... Nie wierze w ten zespol, tego trenera.
Do tego obrażanie Hiszpanów i poniżanie Jopa:

Cytat:

Niestety ale hiszpanie się w Wiśle nie sprawdzają i się nie sprawdzą. Trzeba było zatrudnić charakternych polskich wyrobników i tyle.
A Goku to też zupełnie nieudany transfer. Możemy marzyć o awansie, hiszpanie nie mają psychy w decydujących momentach. Trener poleci po kilku meczach i zostaniemy z Jopem. Chyba, że Królewicz znów będzie rękami, nogami bronił swej decyzji jak z Sobolem.
żeby później dodatkowo Jopem poniżyć Rudego ;/

Cytat:

Jop jest bardziej kumaty niz ten cały Rude
Nienawidzę jak ktoś hejtuje Hiszpanów i chwali PMS.

PS Lesiu, chciałeś w Wiśle polslkich wyrobników to masz hehehe

FraMat 08.10.2024 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1636631)
Ja wnoszę albo o anulowanie mi punktu albo o dodanie kolejnego punktu lesiowi. Uniosłem się wczesniej bo mi się przypomniały słowa lesia:

Powołałem na szybko komisję złożoną z założyciela zabawy i nie uznała ona twojego odwołania.
Prawo zabawy nie działa wstecz, to znaczy że nie przydzielam punktów za posty sprzed jej rozpoczęcia.
:P

s1mone 08.10.2024 21:53

Markusik dekielek nadal do 10 nie umi. No nie umi.

Włącz sobie dowolny meczyk z czasów Rude. Nie licząc tych ostatnich, gdy coś mu powoli zaczynało świtać.

Ten gamoń rozgrywając piłkę od tyłu zostawiał trzech stoperów w linii, Jaroch był półprawym stoperem. Na wahadle z prawej strony grał Villar - co mu zupełnie nie wychodziło. Facet był przez Rudego cieniem samego siebie, bo go stawiał na nie jego pozycji.

I czy my graliśmy ofensywnie za Rudego? No nie. Całe nasze granie ofensywne opierało się na fakcie, że przeciwnik nam zostawiał piłkę i ustawiał autobus. Dlatego też mieliśmy przewagę w jej posiadaniu.
Z drugiej strony wystarczy popatrzeć na statystykę strzałów, w szczególności tych celnych.

Tu masz garść statystyk :

Średnie na mecz, stosunek oznacza stosunek względem drużyny przeciwnej, wziąłęm pod uwagę tylko ligę. W przypadku Jopa wziąłem 2 mecze zimą i 2 mecze teraz.

średnie posiadanie piłki - Rude 56%, Moskal 56%, Jop 61%
średnio ilość strzałów celnych na mecz - Rude 5, Moskal 7, Jop 7
średnio stosunek strzałów celnych - Rude 0, Moskal +2, Jop +5
średnio ilość strzałów na mecz - Rude 16, Moskal 22, Jop 21
średnio stosunek strzałów na mecz - Rude +4, Moskal +10, Jop +16
średnio ilość rożnych na mecz : Rude 7, Moskal 9, Jop 8
średnio stosunek rożnych : Rude+3, Moskal +6, Jop +6

Teraz pokaż w których statystykach ofensywnych górował Rude. POKAŻ MI TO. Podobno jego Wisła dominowała, a średnio to nawet nie strzelała celnie na bramkę w lidze więcej od przeciwników. A w zasadzie to strzelała celnie mniej od przeciwnika, bo to 0 w stosunku strzałów celnych to tak naprawdę 4,97 średnia celnych strzałów do 5,07 średniej przeciwnika.

Trzeba też pamiętać - porównując Moskala do Rudego, że Wisła Moskal w 3 meczach na 8 kończyła mecz z czerwoną kartką (38%). Wisła Rudego również się 'wyczerwieniła' w 3 meczach ligowych - ale na 15 meczy, czyli ok 20%. Miały te kartki negatywny wpływ na statystyki.

A teraz zacznij dalej polemizować swoimi okrągłymi słówkami z faktami. Rude grał defensywniej od Moskala. Rude grał defensywniej od Jopa. Rude budował akcje od tyłu 3 stoperami. Do tego jeszcze Carbo schodził po piłkę pomiędzy 3 stoperów. Gra wahadłami jest bardzo zachowawczą taktyką, chyba że jesteś klubem z europejskiej czołówki i masz półbocznych stoperów, którzy mają wizję gry na poziomie defensywnego pomocnika i jednocześnie bronią. No cóż, ani Colley, ani Jaroch tego nie mieli, więc sobie Carbo do nich schodził po piłkę i mieliśmy 4 gości za linią piłki i się dziwiliśmy, że autobusu się nie da przestawić.

Ale spoko przynajmniej było asymetrycznie i był wolny elektron.
Już nawet nie zamierzam się wdawać w polemikę dotyczącą tej asymetrii (jak dla mnie Villar na prawym wahadle grał ofensywniej niż nasz lewy wahadłowy - kto tam wtedy był za Rude? Krzyżan / Szot chyba?
Markusikowi asymetria Rude wypływała z tego, że nie widział, że Jaroch gra półprawego tylko dla niego Jaroch był prawym obrońcą. I faktycznie pewna asymetria była, tylko nie w tym kierunku w którym założył Markus. Villar grał wyżej od Krzyżana/Szota.
Teraz Jop ma Mikulca i Jarocha. Mikulec ma większe inklinacje do ofensywnej gry niż Jaroch to się wydaje, że jest asymetria. Ten tzw wolny elektron to jest po prostu Alfaro, który średnio ma siłę biegać wzdłuż linii i ma bardziej zacięcie do gry kombinacyjnej to schodzi do środka rozegrać. Zarówno za Jopa jak i Rudego Alfaro grał w pierwszym składzie.

Możesz se polemizować ile chcesz, ale statystyk nie zakłamiesz Markusiku ile wody byś nie polał.

Co do cytowania mnie - co ma do rzeczy z kim się sprzeczałem i o czym w naszej dyskusji? I fajnie, że wyciągnąłeś to zdanie n/t Jopa - które napisałem po masowej nagonce na mnie. Jeżeli zdanie w którym piszę, że powinien dostać szansę to jedyne co na mnie znajdujesz po przekopaniu forum to faktycznie MOCNE MASZ TE HAKI:) Zważ też na datę posta, w momencie gdy pisałem tak wyważone posty Jop miał bodajże dopiero 1 mecz rozegrany za pasem. Już po tym jednym meczu pisałem (bo coś czułem, że może się tak skończyć), że jak wygra wszystko jak leci to powinien dostać szansę. Pisałem o możliwych 3 wygranych już po pierwszej, bo miałem mocne przeczucie, że Jop może wykręcić taki wynik. Po 3 wygranych już dużo mocniej agitowałem za jego pozostaniem (nawet zrobiłem sondę). Uważałem, że zmiana na stanowisku trenera na Rude to był błąd i się nie myliłem. W przeciwieństwie do ciebie.


Co myślał Markusik o Rude i Jopie można z resztą przeczytać w tamtym temacie, co założyłem sondę n/t zostania Jopa :

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markusik
Zakoduj sobie, że w obecnej sytuacji finansowej i sportowej Wisły, w której mamy w kadrze dużą grupę hiszpańskich piłkarzy, będących najważniejszymi częściami zespołu, dołożenie do tej grupy kompetentnego hiszpańskiego trenera stanowi optymalne wyjście. Bo to ten trener będzie miał największe szanse na dotarcie do nich, oraz rozwinięcie ich i wydobycie z nich maksimum możliwości. A tego dzisiaj Wisła potrzebuje, a nie kolejnych błędów polegających na zatrudnieniu słabej polskiej myśli szkoleniowej wątpliwej jakości i o wyjątkowo rzadkich sukcesach sportowych.


Jaroo1 09.10.2024 05:25

No nie, ten przypomina brednie Markusa. Najbardziej za Rude rozwinęli się Hiszpanie: Goku, Eneko, Raton, Alfaro, Junca i Villar. Nigdy w życiu tak dobrze nie grali jak pod okiem rodaka Hiszpana, prawdziwego Hiszpana z prawdziwej Hiszpanii.
Tyle właśnie warte jest to pieprzenie markusika

Markus 09.10.2024 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1636633)

Włącz sobie dowolny meczyk z czasów Rude. Nie licząc tych ostatnich, gdy coś mu powoli zaczynało świtać.

Każdy mecz, nie tylko te z Pucharu Polski pokazuje jakie głupoty wypisujesz na ten temat.

Uroiłeś sobie, że w każdym meczu Rudę grał trójką obrońców z tyłu i Jarochem w roli trzeciego stopera, a Villar grał często na wahadle, co jest nieprawdą. :rotfl:

Fałszujesz rzeczywistość przywołaniem jakiś ogólnych statystyk z wyłączeniem meczów pucharowych, podczas gdy ocenie podlega tutaj gra z zespołami stosującymi autobus. Nie każdy zespół tak grał zarówno z Wisłą Rude jak i z Wisłą Moskala, za to na razie każdy tak grał z Wisłą Jopa.

Moskal i Jop mieli/mają też teraz innych zawodników niż wcześniej Rude, więc nie ma tu porównania jeden do jednego. Rude musiał też zmagać się z olewaniem meczów przez dużą część zespołu, z czym sobie finalnie nie poradził, a co z pewnością również mocno rzutowało na wszelkie statystyki. Ciekaw jestem też źródeł tych Twoich danych statystycznych, bo ja widziałem zupełnie inne. Pochwal się skąd je wziąłeś, gdyż jesteś zbyt znany z fałszowania rzeczywistości nie tylko przy Brodzie, by ufać ci na słowo. Ja nie kryje skąd m.in. czerpię statystyki.

A są one przykładowo takie dla drużyn, które w meczu z Wisłą stosowały autobus na przestrzeni ostatnich miesięcy:

Wisła Moskala:

Wisła - Polonia Warszawa
Bramki: 0-0
Posiadanie piłki (w %): 52-48
Strzały celne: 3-2
Strzały na bramkę: 16-14
Strzały zablokowane: 6-5
Spalone: 2-2
Rzuty rożne: 8-3
Faule: 11-20
Żółte kartki: 2-6
Czerwone kartki: 1-0

Znicz - Wisła
Bramki: 2-1 (0-1)
Posiadanie piłki (w %): 41-59
Strzały celne: 10-6
Strzały niecelne: 3-7
Rzuty rożne: 6-6
Faule: 11-16
Żółte kartki: 3-6
Czerwone kartki: 0-1

Wisła - Warta
Bramki: 0-1 (0-1)
Posiadanie piłki (w %): 67-33
Sytuacje bramkowe: 32-10
Strzały celne: 5-5
Strzały niecelne: 20-2
Strzały zablokowane: 7-3
Rzuty rożne: 13-2
Spalone: 1-0
Faule: 12-8
Żółte kartki: 2-4
Czerwone kartki: 0-0

Kotwica - Wisła
Bramki: 1-1 (1-0)
Strzały: 4-24
Strzały celne: 1-10
Posiadanie piłki (w %): 52-48
Spalone: 4-4
Rzuty rożne: 2-17
Faule: 13-19
Podania: 406-614
Celność podań (w %): 53-63
Żółte kartki: 2-3
Czerwone kartki: 0-0

Posiadanie piłki przez Wisły w tych meczach oscylowało w przedziale od 48 do 67%, strzały celne od 3 do 10, rzuty rożne od 2 do 13.

Wisła Jopa:
Wisła - Odra Opole

Bramki: 5-0 (0-0)
Posiadanie piłki (w %): 67-33
Sytuacje bramkowe: 24-1
Strzały celne: 9-0
Strzały niecelne: 10-1
Strzały zablokowane: 6-0
Rzuty rożne: 9-1
Spalone: 0-0
Faule: 16-9
Żółte kartki: 2-0
Czerwone kartki: 0-0

Pogoń Siedlce - Wisła
Bramki: 1-3 (1-1)
Strzały celne: 2-8
Strzały niecelne: 2-4
Posiadanie piłki (w %): 35-65
Rzuty rożne: 3-6
Żółte kartki: 3-4
Czerwone kartki: 0-0
Faule: 12-18

Posiadanie piłki przez Wisły w tych meczach również sięgało nawet 67%, strzały celne 8 i 9, rzuty rożne 9 i 6.

Wisła Rude:

Stal Rzeszów - Wisła
Bramki: 1-2 (1-1)
Strzały celne: 3-3
Strzały niecelne: 4-11
Ataki: 65-93
Niebezpieczne ataki: 39-51
Posiadanie piłki (w %): 44-56
Rzuty rożne: 4-8
Żółte kartki: 1-1
Czerwone kartki: 0-0
Faule: 20-10
Niebezpieczne rzuty wolne: 0-1
Spalone: 0-5
Strzały zablokowane: 3-5
Strzały na bramkę: 10-19

Wisła - Miedź
Bramki: 2-0 (0-0)
Strzały celne: 6-4
Strzały niecelne: 4-1
Ataki: 110-69
Niebezpieczne ataki: 59-30
Posiadanie piłki (w %): 59-41
Rzuty rożne: 4-3
Żółte kartki: 1-4
Czerwone kartki: 0-0
Faule: 11-18
Niebezpieczne rzuty wolne: 1-0
Spalone: 2-1
Strzały zablokowane: 4-5
Strzały na bramkę: 14-10

Zagłębie Sosnowiec - Wisła
Bramki: 1-1 (1-0)
Strzały celne: 2-6
Strzały niecelne: 3-11
Ataki: 49-93
Niebezpieczne ataki: 28-74
Posiadanie piłki (w %): 36-64
Rzuty rożne: 1-10
Żółte kartki: 5-3
Czerwone kartki: 1-0
Faule: 20-9
Niebezpieczne rzuty wolne: 0-0
Spalone: 2-3
Strzały zablokowane: 2-10
Strzały na bramkę: 7-27

Wisła - Podbeskidzie
Bramki: 3-1 (2-1)
Strzały celne: 8-2
Strzały niecelne: 12-1
Ataki: 96-55
Niebezpieczne ataki: 71-31
Posiadanie piłki (w %): 61-39
Rzuty rożne: 8-2
Żółte kartki: 3-3
Czerwone kartki: 0-0
Faule: 14-12
Niebezpieczne rzuty wolne: 0-0
Spalone: 1-0
Strzały zablokowane: 8-2
Strzały na bramkę: 27-5

Źródło: Wisła Portal, Statscore

Posiadanie piłki przez Wisły w tych meczach oscylowało w przedziale od 56 do 64% (minimum było wyżej niż u Moskala) strzały celne od 3 do 8, rzuty rożne od 4 do 10.

Tu warto też zwrócić uwagę na faule, których w meczu po stronie Wisły bywało za Rude nawet tylko 9, co pokazuje jak bardzo brakowało agresywnej walki w niektórych pojedynkach. U Jopa mieliśmy ich ostatnio nawet 18. Uryga wiosną w wywiadzie dobrze mimochodem wyjaśnił, dlaczego wtedy tak to wyglądało.

Nie ma żadnej przepaści przy rywalach stosujących autobus w grze ofensywnej na niekorzyść Rude w stosunku do Moskala i jego meczów, nie tylko patrząc na pojedynki Kazka z Polonią, Wartą czy Zniczem. Żadna z powyżej przytoczonych statystyk dotyczących konkretnych meczy nie potwierdza, że Rude grał defensywniej od Moskala. Również u niego Carbo schodził czasem bardzo głęboko, szczególnie gdy nie było jeszcze Igbekeme, a Villar poza końcówką rundy, kiedy z powodu kontuzji nie mieliśmy żadnego prawego obrońcy, nie grywał regularnie w roli żadnego wahadła.

Jop wbrew Twojemu zaklinaniu rzeczywistości (kolejnym kłamstwem było stwierdzenie, że przed rokiem pisałeś iż to świetny trener) sięgnął po niektóre rozwiązania taktyczne i dotyczące ustawienia, które wdrażał Rude, a odrzucił gro tych, które ordynował Moskal. Pokazał tym, które uważa za bardziej odpowiednie dla dzisiejszej Wisły. Mówię o niektórych rozwiązaniach, a nie o wszystkich, bo nigdzie nie napisałem, że Jop kopiuje w każdej sprawie Rude. On idzie własną drogą, korzystając z doświadczeń, które zdobył pracując z Hiszpanem, co przy okazji pokazuje, że jednak, wbrew niektórym głosom, jeden drugiego słuchał. :evil::>

FraMat 09.10.2024 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1636633)
Markusik dekielek nadal do 10 nie umi. No nie umi.

No, przykro mi, ale punkcik wpada.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1
No nie, ten przypomina brednie Markusa. [...]
Tyle właśnie warte jest to pieprzenie markusika

Tutaj też.

Sytuacja wygląda tak
  • markus 3
  • s1mone 2
  • leszekpw 1
  • Jaroo1 3

s1mone 10.10.2024 01:38

A myślisz, że skąd wziąłem te statystyki?

Z powietrza?
Tylko ja wziąłem do analizy wszystkie mecze, a nie tylko te które popierały moje teorie.


Oczywiście, że w większości meczy ligowych graliśmy na 3 z tyłu, bo Rude to był tchórz i melepeta. Więcej mi się pisać z tobą nie chce. Wystarczy mi.

leszekpw 10.10.2024 18:33

W pełni się zgadzam z Markusem. Jopowi bliżej do Rude niż Moskala.

Ogryzek 11.10.2024 13:09

Dobrze że Jop to całkowite przeciwieństwo Rude.

Tylko dlatego widzę szance na awans kiedy na ławce trenerskiej jest Jop.

Bo tfu tfu jakby wrócił ten "magik od cyrkulacji piłki" Rude - to już mozna spisywać sezon na straty.

Jaroo1 11.10.2024 13:35

Jak już jesteśmy w temacie Jop jak Rude czy Jop jak/nie jak Moskal, to własnie póki co, Jop jawi się jako ktoś po środku tych dwóch osobników. Tzn konkretny i twardo stąpający po ziemi jak Moskal ale otwarty na nowości jak Rude ale nie nawijający takich głupot jak Rude, który podobnie jak Zaskroniec uważa, że wszystko można podstawić pod jakiś wzór czy kąkuter i to wyliczy jak grać we piłkie.

Zobaczymy co dalej bo nawet z patałachami ale seria 5 wygranych na 5 meczów i mega bilans bramkowy wrażenie robi. Jednak chyba w uniwersum Zaskrońca nic dobrze się skończyć nie może gdy ten non stop rzuca kłody pod nogi jak ostatnio z Krzoską itp i szukanie kierownika na pracuj.pl. Na dłuższą metę to anormalne by było żeby w takim cyrkowym i dziwacznym klubie jakikolwiek trener robił dobre wyniki.

Arkadiusz.Czerepach 11.10.2024 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1636685)
Jak już jesteśmy w temacie Jop jak Rude czy Jop jak/nie jak Moskal, to własnie póki co, Jop jawi się jako ktoś po środku tych dwóch osobników. Tzn konkretny i twardo stąpający po ziemi jak Moskal ale otwarty na nowości jak Rude ale nie nawijający takich głupot jak Rude, który podobnie jak Zaskroniec uważa, że wszystko można podstawić pod jakiś wzór czy kąkuter i to wyliczy jak grać we piłkie.

Zobaczymy co dalej bo nawet z patałachami ale seria 5 wygranych na 5 meczów i mega bilans bramkowy wrażenie robi. Jednak chyba w uniwersum Zaskrońca nic dobrze się skończyć nie może gdy ten non stop rzuca kłody pod nogi jak ostatnio z Krzoską itp i szukanie kierownika na pracuj.pl. Na dłuższą metę to anormalne by było żeby w takim cyrkowym i dziwacznym klubie jakikolwiek trener robił dobre wyniki.

swoją droga ciekawe czy tak uważa, czy po prostu wie skąd przelewy przychodzą

Markus 14.10.2024 10:27

Widzę, że S1meonik dalej nie podał konkretnego źródła swoich statystyk. :-D Wisła Portal nie udostępnia wszystkich danych, które raczył tu wcześniej powypisywać. Zważywszy na to jak często zdarzało mu się w przeszłości fałszować rzeczywistość i pisać nieprawdę czy całkowicie błędne opinie, mam prawo mieć wątpliwości odnośnie rzetelności tych jego danych i uważać je za zmanipulowane na potrzeby udowadniania swoich skompromitowanych tez. :-D

Ja podałem konkretne dane z konkretnych meczów, w których Wisła walczyła z rywalami grającymi w podobny sposób wraz ze źródłami.

Moskal już wyleciał m.in. za wiarę, że zwiększenie liczby Polaków w kadrze i postawienie na takich Biedrzyckich (przy którym się upierał) będzie dobrym ruchem i poprawi efektywność gry Wisły (przypomnę, że promował również na przykład Janczukowicza). Tego typu bajdurzenia zostały już zweryfikowane negatywnie, Moskal kompletnie nie poradził sobie w lidze w Wiśle. Pogrążyła go nie liczba Hiszpanów, tylko przede wszystkim liczba zbyt słabych zawodników w defensywie, a także błędów, które popełnił w swoich założeniach i taktyce.

s1mone 14.10.2024 10:36

Oczywiście, że wszystkie dane są z portalu Wisla Portal.

Ciekaw jestem o jakich ty danych mówisz, których Wisla Portal nie udostępnia.

Chyba, że chodzi ci o strzały ogólem - to wyobraź sobie, że jeśli takiej danej nie było to sumowałem strzały celne i niecelne / zablokowane jeśli takie były podane. W przypadku paru meczy nie było tej jednej danej tylko musiałem sumować części składowe. Cała reszta była podana wprost. Nie udostępnię ci mojej pracy, bo by ci by było za łatwo. Chcesz mi spróbować coś udowodnić to musisz sam wykonać ciężką pracę, do roboty leniu:):):)

Dopiero jak mi coś wynajdziesz, a nie będziesz bajdurzyć, to wkleje moje i sobie porównamy.

A jak ci się nie chce to się stul, bo jak na razie wypisałeś z 20 linijek tekstu niepoparte żadną pracą :D

FraMat 14.10.2024 10:38

Moskala przede wszystkim pogrążył terminarz, kontuzje wielu piłkarzy, brak kadry w okresie przygotowywania do sezonu.

Karherop 14.10.2024 12:18

Moskala nie pogrążył terminarz, ale źle rozłożone sly poszczególnych zawodników. I tu jest w 100% jego wina. Ani kontuzje ani kartki nie są wymówka patrząc z kim graliśmy.

No nie gadajmy że z terminarza Warta, Polonia W, Arka, Ruch (dom) i Kotwica, ŁKS, Znicz (wyjazd) robi się tylko 6 pkt, bo to nawet ja czy Ty bez żadnego trenerskiego fachu byśmy osiągnęli.

FraMat 14.10.2024 13:11

A to, że nie zagraliśmy z ŁKS w pierwszym meczu - 20 lipca, tylko po zakończeniu przygody w eliminacjach do pucharów?
Większość na tym forum żałowała, bo wtedy ŁKS był obijany przez wszystkich. Arkę, Miedź, Kotwicę... Czy nie byłaby szansa na 3 punkty więcej?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl