![]() |
I to jest OK.
Uważam, że jeśli ktoś rzuca jakieś tezy co do sposobu ustawiania graczy różnego dla różnych trenerów jak, dla przykładu: Cytat:
Niech to będzie widoczne na jakiejś mapce boiska, bo inaczej to sorry, ale musimy wierzyć na słowo, albo... olać takie analizy. No, a poza tym ustawienie też wynika z: - tego, kim dysponujemy i czy ten ktoś jest w dobrej formie, czy dochodzi do siebie po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją lub brakiem miejsca w składzie - tego, przeciwko komu gramy przy uwzględnieniu silnych i słabych stron rywala - tego nawet, jaka jest pogoda i jaki jest stan boiska... Zwykłe powiedzenie: Rude grał takim ustawieniem, Jop takim, a Moskal takim jest wielkim uproszczeniem o ile nie wskazuje dlaczego było takie ustawienie, a nie inne i co miało na nie wpływ. Nie można też powiedzieć, że jedno jest lepsze od drugiego, a to trzecie w ogóle śmieszne, o ile nie uwzględnia się wszystkich czynników, które za nim stoją. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
To nie wiedzieliście, że Jop już czerpał od Rudego po tym jak został tymczasowo trenerem za Sobola? Jop się naczytał książek Rudego i Zaskroniec pomyślał, że skoro ten taki mundry od książek tamtego speca, to w takim razie trzeba speca Rude zatrudniać i dopiero wyniki powykręca.
Niestety okazało się, że uczeń przerósł mistrza i tak jak Jop miał 3 wygrane na 3 mecze, wtedy, teraz już doszło 5/5, tak mistrz Rude miał średnią 1,25. No ale tak, to prawda, gdyby nie Rude to nie istniałby ktoś taki jak Mariusz Jop. |
Cytat:
Było to tak samo mądre jak te Twoje obecne wypociny mające tuszować fakt, że Jop wyrzucił do kosza różne koncepcje Moskala (przy okazji wraz z wieloma Twoimi idiotycznymi opiniami wygłaszanymi tu od miesięcy - widać jak cię to boli :-D) i że znacznie bardziej czerpie z pomysłów, które miał Rude. Posunięcia Moskala odrzucone przez Jopa: - Ustawienie taktyczne: Jop stosuje asymetrię, której nie stosował Moskal, a stosował Rude. - Wykonawcy rzutów rożnych: Jop odrzucił rozwiązanie wdrożone przez Moskala. Rodado ma teraz inne zadania, podobnie jak było dawniej również za Rude. Jak Fra Mat potrzebuje do potwierdzenia tego specjalistycznych statystyk, jego sprawa.:-D - Szersze ustawienie prawego skrajnego pomocnika i węższe lewego w fazie ataku: znów odrzucenie rozwiązania wdrożonego przez Moskala i skopiowanie idei, którą miał Rude. Sprawa do zweryfikowania zarówno poprzez oglądanie meczu, jak i lekturę specjalistycznych źródeł, na które czasem powołują się Surdek czy Skucha. - Nominalny lewy pomocnik jako "wolny elektron" przy asymetrycznym ustawieniu: sięgnięcie po rozwiązania, które wiosną wdrażał Rude, odrzucenie tego, co robił Moskal, u którego czegoś podobnego nie było. Do zweryfikowania jak wyżej. - Ustawienie środkowych defensywnych pomocników: Jop odrzucił koncepcję Moskala, ustawiając parę Igbekeme-Carbo wyżej i poziomo, co ułatwia zbieranie drugich piłek przy grze z rywalami stosującymi autobus i czyni zespół bardziej kompaktowym i mniej narażonym na kontrataki. Znów sięgnięcie po rozwiązanie po które wiosną sięgał Rude, tyle że z Dudą zamiast Igbekeme, co oczywiście obniżało wtedy jego efektywność. - Wychodzenie tylko jednym napastnikiem. Jop na razie za każdym razem wychodzi dwoma, co jest zmianą w stosunku do większości meczów Moskala. Potrzebujecie jakieś "mapki boiska", by to stwierdzić? :evil: - Uparte wystawianie zawodników na nowych dla nich i egzotycznych pozycjach, gdy są inne opcje. U Jopa na przykład Sukiennicki jeszcze ani razu nie zagrał na skrzydle jak u Moskala. To nie przypadek tylko świadoma decyzja, wynikła z lepszej analizy jego możliwości i predyspozycji. Znów potrzebne wam jakaś "mapka boiska",by ten fakt potwierdzić? :evil: :-D - Skończenie ze stawianym na Brodę nawet w roli drugiego bramkarza. postawienie na Letkiewicza, na co Moskal się nigdy nie zdobył, nawet w meczach, w których teoretycznie mieliśmy oszczędzać podstawowych zawodników. - Każdorazowe trzymanie Rodado na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Tu też chcecie mapki?:lol: Wyliczać można byłoby dalej, ale już mi się nie chce. Tak S1meoniku, Jop wyrzucił do kosza gro pomysłów i taktycznych rozwiązań twojego Moskala i poszedł w paru elementach w stronę tego, co wdrażał Rude, dodatkowo modyfikując je po swojemu, bo teraz ma trochę inne nazwiska w zespole, pod które może układać grę. Na razie okazuje się on znacznie lepszym trenerem od Moskala, o większym wyczuciu, umiejącym korzystać z wcześniejszych doświadczeń, uczącym się na nich. Możesz się wić i kwiczeć, ale nie zanegujesz tego oczywistego faktu, tak jak kolejnego odpalenia Brody, tej twojej wielkiej gwiazdy :-D To dopiero jest beznadziejny bramkarz, mogący kandydować do miana jednego z najgorszych w historii Wisły. Bye! |
@Markus - Broda nie jest trzecim bramkarzem, Broda jest poza kadrą, kontuzjowany. Trzeci raz w trzecim sezonie z rzędu.
Po co go było przedłużać - pojęcia nie mam. |
Cytat:
Tabelka na tę chwilę wygląda tak:
|
Oczywiście, że Jop jest świetnym trenerem, mówiłem o tym rok temu, kiedy wolfy i ty podważaliście jego kompetencje. Z Rudego to on czerpie przede wszystkim asymetryczne w stosunku do Rudego podejście do gry. Przejście od tchórzostwa i zachowawczej gry Hiszpana do ofensywnej jazdy na bagnety Jopa to jest dopiero asymetria :):):)
Markusik oczywiście wynajduje jakieś tam wspólne punkty na siłę ignorując najważniejszy podpunkt czyli nastawienie. Defensywne i ostrożne podejście kontra totalna ofensywa i jazda do przodu. To tak jak w tym kawale : przychodzi facet do lekarza i mówi : mam problem, prawidłowo interpretuję semantykę pytań, jednocześnie ignorując ich znaczenie. Doktor : czy mógłby Pan podać przykład? Pacjent : mógłbym. I ot cała gadka z Markusem. Wyszukuje jakieś drobne punkty wspólne, nawet na siłę i ignoruje fakt, że podejście Rudego i Jopa do futbolu jest z zupełnie przeciwnego bieguna. Spoko Markusik, dajesz ! :) :) |
Cytat:
A najbardziej zabawne jak to bawisz się w stróża ładu i porządku, a co robiłeś chwile wcześniej i jak się zachowywałeś? Wszyscy pamiętamy. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Napisałem też w innym miejscu: Cytat:
Chcę zagrać w tę grę, czy zabawić się w tę zabawę. Nikt nie ma obowiązku brać tego na poważnie. |
Centrum pomeczowe:
https://wislakrakow.com/posts/pgswis...omeczowe/10436 LICZBY MECZU Bramki: 1-3 (1-1) Strzały celne: 2-8 Strzały niecelne: 2-4 Posiadanie piłki (w %): 35-65 Rzuty rożne: 3-6 Żółte kartki: 3-4 Czerwone kartki: 0-0 Faule: 12-18 Skrót: https://youtu.be/m8EGNuUbXw4?si=nSi9o9ImphToGOtp |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Przykładem pierwszy w meczu z Pogonią rzut różny wykonywany przez Jarocha. Piłka została przejęta przez rywala, gdyż leciała za nisko, po czym poszła kontra rywala skutkująca żółta kartką Kissa. Korzyść z takiego ustawienia jak cholera. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Chwilę wcześniej wypowiadał się że lepszy moment na debiut Letkiewicza jest poza Reymonta bo presją trybun może go przygnieść. Ręce mi opadły jak to usłyszałem. Letkiewicz powinien już z Wartą stanąć w bramce. Nie wiemy z Jopem by tak było, ale to już wydawało się logiczne jakoś czas temu. |
Skoro Jop tak namiętnie kopiuje rozwiązania Rude to dlaczego ich wyniki są tak diametralnie różne?
Szkoda nawet tego komentować.Jak ktoś z premedytacją pomija co mówi sam Jop o tym,że ma bardzo dobrze pod względem fizycznym przygotowaną drużynę,że taki wynik jak z Odrą powinni zrobić wcześniej,że poprawia się sytuacja kadrowa i ma coraz większe pole manewru czy chociażby to,że Letkiewicz w bramce to pomysł Załuski i Moskala,to nie ma chyba sensu dyskutować. |
Moskal przed meczem (chyba) z Trnawą powiedział, że decyzje o tym kto gra w bramce podejmuje Załuska, że on się do tego nie miesza, bo to Załuska właśnie zna się na sztuce bramkarskiej. Więc jeśli nie kłamał w żywe oczy to nie on by podjął taką decyzję, a Załuska.
Z resztą dobrze się ostatecznie wszystko skończyło, przynajmniej na razie. Bardzo słabego trenera już nie ma, Wisła wygrywa, a Letkiewicz na razie spisuje się OK. Choć, trzeba być uczciwym i przyznać, że okazji do wykazania się to on jeszcze nie miał. |
Cytat:
Bo swoje ówczesne wywody na temat Jopa i jego klasy, że niby jak teraz twierdzisz mówiłeś, iż jest "świetnym trenerem", sam podsumowałeś tak: Cytat:
Cytat:
Komu chcesz wmawiać te głupoty? To jeszcze większe brednie niż robienie z Brody wartościowego bramkarza nadającego się do pierwszego składu :rotfl: Punktów wspólnych z Rude w taktyce, ustawieniu i rozwiązywaniu poszczególnych elementów gry Jop ma znacznie więcej niż z Moskalem, co zostało już wielokrotnie wykazane nie tylko przeze mnie. Jop dziś znacznie bardziej czerpie z modelu gry, który wdrażał Rude niż tego, co wdrażał Moskal! To, co robił Moskal zmienił w kilku elementach odchodząc od popełnianych przez Kazka błędów, czerpie też obficie ze wcześniejszych doświadczeń i rozwiązań wdrażanych przez Rude, takie są fakty. A Ty sobie dalej próbuj zaklinać rzeczywistość jak przy Brodzie. :lol: |
Cytat:
Ale Tobie nie chodzi o tłumaczenie takich rzeczy, tylko o próby zanegowania zmian wprowadzonych przez Jopa w stosunku do czasu Moskala w oparciu o rozwiązania, które wcześniej wdrażał Rude. A te zmiany są naprawdę oczywiste i tak wyraźne jak brednie wypisywane przez S1meone nie tylko przy Brodzie. Widzi je również Wolfy, widzą i inne osoby, a to że Wy tego nie widzicie, czy raczej nie chcecie zobaczyć, to już tylko Wasz problem. Wszelkie próby wytłumaczenia Wam czegokolwiek są zwykłą stratą czasu, tak jak były przez cały ostatni rok. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Skoro uznajesz za wiarygodne anonimowe wypowiedzi na rumuńskich forach i portalach społecznościowych, na które chętnie się powołujesz, tym bardziej za wiarygodne powinieneś uważać publikacje takich podpisujących się własnym imieniem i nazwiskiem osób związanych z Wisłą czy profesjonalnych źródeł piłkarskich. Jeśli są oni u Ciebie mniej wiarygodni od rumuńskich trolli, pozostaje tylko załamać ręce.:-D Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Nie no ja widzę zmiany Jopa względem tego co grał Moskal ale nie cholery nie pasuje mi to do tego co grał Rude.
Ustalcie z Tirem wspólną wersję,albo Moskal miał uja do gadania i bramkarza wybierał Załuska albo nikt nie mógł wpływać na Moskala w kwestii obsady bramki. |
Niesamowity jest ten Markus. Rudemu robił e-laskę przez forum. Moskala hejtował. A jak Jopowi dobrze idzie to znowu zaczął pisać elaboraty, oczywiście nie tyle wychwalające Jopa, co pokazujące jak Jop czerpie z Rude.
Dziwne te choroby w XXI wieku ludzie mają. Moskal średnia podobna w lidze do Rudego, w pucharach tak samo dobrze grał jak Rude. O dziwo tu analogii żadnych markus nie widział xd Teraz widzi, teraz gdy Jop zrobił najdłuższa serię wygranych w lidze od kilkunastu miesięcy (tak, dokładnie dwie wygrane pod rząd), teraz gdy Wisła zdobywa po kilka bramek w meczu, tracąc niewiele. Oczywiście jest tak dobrze bo Jop czerpie z Rudego. Rude grał tak samo jak teraz Jop, tyle, że miał wyniki jak Moskal. PS Kiedyś było Rude watch takiego antypolaka wolfyego. Skończyło się watchowanie gdy wyniki Rudemu siadły. Niedawno było podniecanie się przez Markusa statystykami z każdego meczu Carbo. Skończyło się jak Carbo zaczłą grać gorzej. Ale że życie próżni nie lubi to mamy te elaboraty o Jopie grającym jak Rude. No pojeby pierwszej klasy. |
Oj jaroo1 czyżby kolejny minusik w klasyfikacji kolegi?
|
Cytat:
Cytat:
Teraz, według stanu od wczoraj 15:29 wygląda to tak
|
Ja wnoszę albo o anulowanie mi punktu albo o dodanie kolejnego punktu lesiowi. Uniosłem się wczesniej bo mi się przypomniały słowa lesia:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
PS Lesiu, chciałeś w Wiśle polslkich wyrobników to masz hehehe |
Cytat:
Prawo zabawy nie działa wstecz, to znaczy że nie przydzielam punktów za posty sprzed jej rozpoczęcia. :P |
Markusik dekielek nadal do 10 nie umi. No nie umi.
Włącz sobie dowolny meczyk z czasów Rude. Nie licząc tych ostatnich, gdy coś mu powoli zaczynało świtać. Ten gamoń rozgrywając piłkę od tyłu zostawiał trzech stoperów w linii, Jaroch był półprawym stoperem. Na wahadle z prawej strony grał Villar - co mu zupełnie nie wychodziło. Facet był przez Rudego cieniem samego siebie, bo go stawiał na nie jego pozycji. I czy my graliśmy ofensywnie za Rudego? No nie. Całe nasze granie ofensywne opierało się na fakcie, że przeciwnik nam zostawiał piłkę i ustawiał autobus. Dlatego też mieliśmy przewagę w jej posiadaniu. Z drugiej strony wystarczy popatrzeć na statystykę strzałów, w szczególności tych celnych. Tu masz garść statystyk : Średnie na mecz, stosunek oznacza stosunek względem drużyny przeciwnej, wziąłęm pod uwagę tylko ligę. W przypadku Jopa wziąłem 2 mecze zimą i 2 mecze teraz. średnie posiadanie piłki - Rude 56%, Moskal 56%, Jop 61% średnio ilość strzałów celnych na mecz - Rude 5, Moskal 7, Jop 7 średnio stosunek strzałów celnych - Rude 0, Moskal +2, Jop +5 średnio ilość strzałów na mecz - Rude 16, Moskal 22, Jop 21 średnio stosunek strzałów na mecz - Rude +4, Moskal +10, Jop +16 średnio ilość rożnych na mecz : Rude 7, Moskal 9, Jop 8 średnio stosunek rożnych : Rude+3, Moskal +6, Jop +6 Teraz pokaż w których statystykach ofensywnych górował Rude. POKAŻ MI TO. Podobno jego Wisła dominowała, a średnio to nawet nie strzelała celnie na bramkę w lidze więcej od przeciwników. A w zasadzie to strzelała celnie mniej od przeciwnika, bo to 0 w stosunku strzałów celnych to tak naprawdę 4,97 średnia celnych strzałów do 5,07 średniej przeciwnika. Trzeba też pamiętać - porównując Moskala do Rudego, że Wisła Moskal w 3 meczach na 8 kończyła mecz z czerwoną kartką (38%). Wisła Rudego również się 'wyczerwieniła' w 3 meczach ligowych - ale na 15 meczy, czyli ok 20%. Miały te kartki negatywny wpływ na statystyki. A teraz zacznij dalej polemizować swoimi okrągłymi słówkami z faktami. Rude grał defensywniej od Moskala. Rude grał defensywniej od Jopa. Rude budował akcje od tyłu 3 stoperami. Do tego jeszcze Carbo schodził po piłkę pomiędzy 3 stoperów. Gra wahadłami jest bardzo zachowawczą taktyką, chyba że jesteś klubem z europejskiej czołówki i masz półbocznych stoperów, którzy mają wizję gry na poziomie defensywnego pomocnika i jednocześnie bronią. No cóż, ani Colley, ani Jaroch tego nie mieli, więc sobie Carbo do nich schodził po piłkę i mieliśmy 4 gości za linią piłki i się dziwiliśmy, że autobusu się nie da przestawić. Ale spoko przynajmniej było asymetrycznie i był wolny elektron. Już nawet nie zamierzam się wdawać w polemikę dotyczącą tej asymetrii (jak dla mnie Villar na prawym wahadle grał ofensywniej niż nasz lewy wahadłowy - kto tam wtedy był za Rude? Krzyżan / Szot chyba? Markusikowi asymetria Rude wypływała z tego, że nie widział, że Jaroch gra półprawego tylko dla niego Jaroch był prawym obrońcą. I faktycznie pewna asymetria była, tylko nie w tym kierunku w którym założył Markus. Villar grał wyżej od Krzyżana/Szota. Teraz Jop ma Mikulca i Jarocha. Mikulec ma większe inklinacje do ofensywnej gry niż Jaroch to się wydaje, że jest asymetria. Ten tzw wolny elektron to jest po prostu Alfaro, który średnio ma siłę biegać wzdłuż linii i ma bardziej zacięcie do gry kombinacyjnej to schodzi do środka rozegrać. Zarówno za Jopa jak i Rudego Alfaro grał w pierwszym składzie. Możesz se polemizować ile chcesz, ale statystyk nie zakłamiesz Markusiku ile wody byś nie polał. Co do cytowania mnie - co ma do rzeczy z kim się sprzeczałem i o czym w naszej dyskusji? I fajnie, że wyciągnąłeś to zdanie n/t Jopa - które napisałem po masowej nagonce na mnie. Jeżeli zdanie w którym piszę, że powinien dostać szansę to jedyne co na mnie znajdujesz po przekopaniu forum to faktycznie MOCNE MASZ TE HAKI:) Zważ też na datę posta, w momencie gdy pisałem tak wyważone posty Jop miał bodajże dopiero 1 mecz rozegrany za pasem. Już po tym jednym meczu pisałem (bo coś czułem, że może się tak skończyć), że jak wygra wszystko jak leci to powinien dostać szansę. Pisałem o możliwych 3 wygranych już po pierwszej, bo miałem mocne przeczucie, że Jop może wykręcić taki wynik. Po 3 wygranych już dużo mocniej agitowałem za jego pozostaniem (nawet zrobiłem sondę). Uważałem, że zmiana na stanowisku trenera na Rude to był błąd i się nie myliłem. W przeciwieństwie do ciebie. Co myślał Markusik o Rude i Jopie można z resztą przeczytać w tamtym temacie, co założyłem sondę n/t zostania Jopa : Cytat:
|
No nie, ten przypomina brednie Markusa. Najbardziej za Rude rozwinęli się Hiszpanie: Goku, Eneko, Raton, Alfaro, Junca i Villar. Nigdy w życiu tak dobrze nie grali jak pod okiem rodaka Hiszpana, prawdziwego Hiszpana z prawdziwej Hiszpanii.
Tyle właśnie warte jest to pieprzenie markusika |
Cytat:
Uroiłeś sobie, że w każdym meczu Rudę grał trójką obrońców z tyłu i Jarochem w roli trzeciego stopera, a Villar grał często na wahadle, co jest nieprawdą. :rotfl: Fałszujesz rzeczywistość przywołaniem jakiś ogólnych statystyk z wyłączeniem meczów pucharowych, podczas gdy ocenie podlega tutaj gra z zespołami stosującymi autobus. Nie każdy zespół tak grał zarówno z Wisłą Rude jak i z Wisłą Moskala, za to na razie każdy tak grał z Wisłą Jopa. Moskal i Jop mieli/mają też teraz innych zawodników niż wcześniej Rude, więc nie ma tu porównania jeden do jednego. Rude musiał też zmagać się z olewaniem meczów przez dużą część zespołu, z czym sobie finalnie nie poradził, a co z pewnością również mocno rzutowało na wszelkie statystyki. Ciekaw jestem też źródeł tych Twoich danych statystycznych, bo ja widziałem zupełnie inne. Pochwal się skąd je wziąłeś, gdyż jesteś zbyt znany z fałszowania rzeczywistości nie tylko przy Brodzie, by ufać ci na słowo. Ja nie kryje skąd m.in. czerpię statystyki. A są one przykładowo takie dla drużyn, które w meczu z Wisłą stosowały autobus na przestrzeni ostatnich miesięcy: Wisła Moskala: Wisła - Polonia Warszawa Bramki: 0-0 Posiadanie piłki (w %): 52-48 Strzały celne: 3-2 Strzały na bramkę: 16-14 Strzały zablokowane: 6-5 Spalone: 2-2 Rzuty rożne: 8-3 Faule: 11-20 Żółte kartki: 2-6 Czerwone kartki: 1-0 Znicz - Wisła Bramki: 2-1 (0-1) Posiadanie piłki (w %): 41-59 Strzały celne: 10-6 Strzały niecelne: 3-7 Rzuty rożne: 6-6 Faule: 11-16 Żółte kartki: 3-6 Czerwone kartki: 0-1 Wisła - Warta Bramki: 0-1 (0-1) Posiadanie piłki (w %): 67-33 Sytuacje bramkowe: 32-10 Strzały celne: 5-5 Strzały niecelne: 20-2 Strzały zablokowane: 7-3 Rzuty rożne: 13-2 Spalone: 1-0 Faule: 12-8 Żółte kartki: 2-4 Czerwone kartki: 0-0 Kotwica - Wisła Bramki: 1-1 (1-0) Strzały: 4-24 Strzały celne: 1-10 Posiadanie piłki (w %): 52-48 Spalone: 4-4 Rzuty rożne: 2-17 Faule: 13-19 Podania: 406-614 Celność podań (w %): 53-63 Żółte kartki: 2-3 Czerwone kartki: 0-0 Posiadanie piłki przez Wisły w tych meczach oscylowało w przedziale od 48 do 67%, strzały celne od 3 do 10, rzuty rożne od 2 do 13. Wisła Jopa: Wisła - Odra Opole Bramki: 5-0 (0-0) Posiadanie piłki (w %): 67-33 Sytuacje bramkowe: 24-1 Strzały celne: 9-0 Strzały niecelne: 10-1 Strzały zablokowane: 6-0 Rzuty rożne: 9-1 Spalone: 0-0 Faule: 16-9 Żółte kartki: 2-0 Czerwone kartki: 0-0 Pogoń Siedlce - Wisła Bramki: 1-3 (1-1) Strzały celne: 2-8 Strzały niecelne: 2-4 Posiadanie piłki (w %): 35-65 Rzuty rożne: 3-6 Żółte kartki: 3-4 Czerwone kartki: 0-0 Faule: 12-18 Posiadanie piłki przez Wisły w tych meczach również sięgało nawet 67%, strzały celne 8 i 9, rzuty rożne 9 i 6. Wisła Rude: Stal Rzeszów - Wisła Bramki: 1-2 (1-1) Strzały celne: 3-3 Strzały niecelne: 4-11 Ataki: 65-93 Niebezpieczne ataki: 39-51 Posiadanie piłki (w %): 44-56 Rzuty rożne: 4-8 Żółte kartki: 1-1 Czerwone kartki: 0-0 Faule: 20-10 Niebezpieczne rzuty wolne: 0-1 Spalone: 0-5 Strzały zablokowane: 3-5 Strzały na bramkę: 10-19 Wisła - Miedź Bramki: 2-0 (0-0) Strzały celne: 6-4 Strzały niecelne: 4-1 Ataki: 110-69 Niebezpieczne ataki: 59-30 Posiadanie piłki (w %): 59-41 Rzuty rożne: 4-3 Żółte kartki: 1-4 Czerwone kartki: 0-0 Faule: 11-18 Niebezpieczne rzuty wolne: 1-0 Spalone: 2-1 Strzały zablokowane: 4-5 Strzały na bramkę: 14-10 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Bramki: 1-1 (1-0) Strzały celne: 2-6 Strzały niecelne: 3-11 Ataki: 49-93 Niebezpieczne ataki: 28-74 Posiadanie piłki (w %): 36-64 Rzuty rożne: 1-10 Żółte kartki: 5-3 Czerwone kartki: 1-0 Faule: 20-9 Niebezpieczne rzuty wolne: 0-0 Spalone: 2-3 Strzały zablokowane: 2-10 Strzały na bramkę: 7-27 Wisła - Podbeskidzie Bramki: 3-1 (2-1) Strzały celne: 8-2 Strzały niecelne: 12-1 Ataki: 96-55 Niebezpieczne ataki: 71-31 Posiadanie piłki (w %): 61-39 Rzuty rożne: 8-2 Żółte kartki: 3-3 Czerwone kartki: 0-0 Faule: 14-12 Niebezpieczne rzuty wolne: 0-0 Spalone: 1-0 Strzały zablokowane: 8-2 Strzały na bramkę: 27-5 Źródło: Wisła Portal, Statscore Posiadanie piłki przez Wisły w tych meczach oscylowało w przedziale od 56 do 64% (minimum było wyżej niż u Moskala) strzały celne od 3 do 8, rzuty rożne od 4 do 10. Tu warto też zwrócić uwagę na faule, których w meczu po stronie Wisły bywało za Rude nawet tylko 9, co pokazuje jak bardzo brakowało agresywnej walki w niektórych pojedynkach. U Jopa mieliśmy ich ostatnio nawet 18. Uryga wiosną w wywiadzie dobrze mimochodem wyjaśnił, dlaczego wtedy tak to wyglądało. Nie ma żadnej przepaści przy rywalach stosujących autobus w grze ofensywnej na niekorzyść Rude w stosunku do Moskala i jego meczów, nie tylko patrząc na pojedynki Kazka z Polonią, Wartą czy Zniczem. Żadna z powyżej przytoczonych statystyk dotyczących konkretnych meczy nie potwierdza, że Rude grał defensywniej od Moskala. Również u niego Carbo schodził czasem bardzo głęboko, szczególnie gdy nie było jeszcze Igbekeme, a Villar poza końcówką rundy, kiedy z powodu kontuzji nie mieliśmy żadnego prawego obrońcy, nie grywał regularnie w roli żadnego wahadła. Jop wbrew Twojemu zaklinaniu rzeczywistości (kolejnym kłamstwem było stwierdzenie, że przed rokiem pisałeś iż to świetny trener) sięgnął po niektóre rozwiązania taktyczne i dotyczące ustawienia, które wdrażał Rude, a odrzucił gro tych, które ordynował Moskal. Pokazał tym, które uważa za bardziej odpowiednie dla dzisiejszej Wisły. Mówię o niektórych rozwiązaniach, a nie o wszystkich, bo nigdzie nie napisałem, że Jop kopiuje w każdej sprawie Rude. On idzie własną drogą, korzystając z doświadczeń, które zdobył pracując z Hiszpanem, co przy okazji pokazuje, że jednak, wbrew niektórym głosom, jeden drugiego słuchał. :evil::> |
Cytat:
Cytat:
Sytuacja wygląda tak
|
A myślisz, że skąd wziąłem te statystyki?
Z powietrza? Tylko ja wziąłem do analizy wszystkie mecze, a nie tylko te które popierały moje teorie. Oczywiście, że w większości meczy ligowych graliśmy na 3 z tyłu, bo Rude to był tchórz i melepeta. Więcej mi się pisać z tobą nie chce. Wystarczy mi. |
W pełni się zgadzam z Markusem. Jopowi bliżej do Rude niż Moskala.
|
Dobrze że Jop to całkowite przeciwieństwo Rude.
Tylko dlatego widzę szance na awans kiedy na ławce trenerskiej jest Jop. Bo tfu tfu jakby wrócił ten "magik od cyrkulacji piłki" Rude - to już mozna spisywać sezon na straty. |
Jak już jesteśmy w temacie Jop jak Rude czy Jop jak/nie jak Moskal, to własnie póki co, Jop jawi się jako ktoś po środku tych dwóch osobników. Tzn konkretny i twardo stąpający po ziemi jak Moskal ale otwarty na nowości jak Rude ale nie nawijający takich głupot jak Rude, który podobnie jak Zaskroniec uważa, że wszystko można podstawić pod jakiś wzór czy kąkuter i to wyliczy jak grać we piłkie.
Zobaczymy co dalej bo nawet z patałachami ale seria 5 wygranych na 5 meczów i mega bilans bramkowy wrażenie robi. Jednak chyba w uniwersum Zaskrońca nic dobrze się skończyć nie może gdy ten non stop rzuca kłody pod nogi jak ostatnio z Krzoską itp i szukanie kierownika na pracuj.pl. Na dłuższą metę to anormalne by było żeby w takim cyrkowym i dziwacznym klubie jakikolwiek trener robił dobre wyniki. |
Cytat:
|
Widzę, że S1meonik dalej nie podał konkretnego źródła swoich statystyk. :-D Wisła Portal nie udostępnia wszystkich danych, które raczył tu wcześniej powypisywać. Zważywszy na to jak często zdarzało mu się w przeszłości fałszować rzeczywistość i pisać nieprawdę czy całkowicie błędne opinie, mam prawo mieć wątpliwości odnośnie rzetelności tych jego danych i uważać je za zmanipulowane na potrzeby udowadniania swoich skompromitowanych tez. :-D
Ja podałem konkretne dane z konkretnych meczów, w których Wisła walczyła z rywalami grającymi w podobny sposób wraz ze źródłami. Moskal już wyleciał m.in. za wiarę, że zwiększenie liczby Polaków w kadrze i postawienie na takich Biedrzyckich (przy którym się upierał) będzie dobrym ruchem i poprawi efektywność gry Wisły (przypomnę, że promował również na przykład Janczukowicza). Tego typu bajdurzenia zostały już zweryfikowane negatywnie, Moskal kompletnie nie poradził sobie w lidze w Wiśle. Pogrążyła go nie liczba Hiszpanów, tylko przede wszystkim liczba zbyt słabych zawodników w defensywie, a także błędów, które popełnił w swoich założeniach i taktyce. |
Oczywiście, że wszystkie dane są z portalu Wisla Portal.
Ciekaw jestem o jakich ty danych mówisz, których Wisla Portal nie udostępnia. Chyba, że chodzi ci o strzały ogólem - to wyobraź sobie, że jeśli takiej danej nie było to sumowałem strzały celne i niecelne / zablokowane jeśli takie były podane. W przypadku paru meczy nie było tej jednej danej tylko musiałem sumować części składowe. Cała reszta była podana wprost. Nie udostępnię ci mojej pracy, bo by ci by było za łatwo. Chcesz mi spróbować coś udowodnić to musisz sam wykonać ciężką pracę, do roboty leniu:):):) Dopiero jak mi coś wynajdziesz, a nie będziesz bajdurzyć, to wkleje moje i sobie porównamy. A jak ci się nie chce to się stul, bo jak na razie wypisałeś z 20 linijek tekstu niepoparte żadną pracą :D |
Moskala przede wszystkim pogrążył terminarz, kontuzje wielu piłkarzy, brak kadry w okresie przygotowywania do sezonu.
|
Moskala nie pogrążył terminarz, ale źle rozłożone sly poszczególnych zawodników. I tu jest w 100% jego wina. Ani kontuzje ani kartki nie są wymówka patrząc z kim graliśmy.
No nie gadajmy że z terminarza Warta, Polonia W, Arka, Ruch (dom) i Kotwica, ŁKS, Znicz (wyjazd) robi się tylko 6 pkt, bo to nawet ja czy Ty bez żadnego trenerskiego fachu byśmy osiągnęli. |
A to, że nie zagraliśmy z ŁKS w pierwszym meczu - 20 lipca, tylko po zakończeniu przygody w eliminacjach do pucharów?
Większość na tym forum żałowała, bo wtedy ŁKS był obijany przez wszystkich. Arkę, Miedź, Kotwicę... Czy nie byłaby szansa na 3 punkty więcej? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl