![]() |
Na trybuny nie wpuszczacie, na boisku wp...l macie.
:> |
Ktoś pisał , że to tylko Chrobry. Dwa sezony temu zabrali nam 3pkt , sezon temu 5 pkt. Ważne zwycięstwo.
|
Oby tak dalej.. do maja i dłużej.
Zwycięstwa, gra szeroką kadrą, śmiałe wprowadzanie młodych graczy, którzy dają radę na boisku- to mi się podoba. |
Cytat:
|
Cala 2 polowa to bylo jak gierka treningowa. Powtorze sie z tego co napisalem przed tygodniem. Tak powinny wygladac spotkania w 1 lidze. Dopiero teraz wygladaja tak jak powinny.
|
Tyle że mając 2:0 w 7 minucie to wstyd że skończyło się 3:0. Wpada na 2:1 jakiś farfocel, a wiele nie brakowało i robi się problem. Rodado w drugiej połowie grał bardzo niechlujnie to samo Zwoliński. Mam nadzieję że Jop zrobi z tym porządek.
|
Cenne i wcale nieoczywiste trzy punkty.
Ładnie młodzież. Muszą jednak popracować nad wznowieniami, bo te prostopadłe podania na 16 metr to pachnie miną i straconym golem z niczego. Mecz do zapomnienia. |
Głosy mówiące, że Rude miał lepszą kadrę niż ma teraz Jop, choć o takim dodatkowym zawodniku do środka pola jak Igbekeme mógł tylko pomarzyć, to niezły żart. :rotfl:
Dziś nasz trener pozwolił sobie na kilka eksperymentów. W paru przypadkach nie trafił z nimi, ale na szczęście i tak wygraliśmy, bo najlepsi zawodnicy i liderzy zespołu wracają do wysokiej formy - mam tu na myśli oczywiście Rodado i Carbo. James w pierwszej połowie też grał bardzo dobrze i swoje zrobił. Jop nie trafił z postawieniem na Gogóła, który był najsłabszy na boisku w naszej drużynie. Niewiele dawał, psuł akcje, marnie odbierał piłkę. Nie trafił też kolejny raz z wpuszczeniem na boisko Duarte oraz wystawieniem Kiakosa w roli prawego pomocnika w drugiej połowie (mimo iż Grek strzelił bramkę, bo generalnie grał słabo - nie zamknął prawej strony dla Chrobrego i widać było, że nie czuje się za dobrze na tej pozycji). Jop trafił natomiast z wpuszczeniem na boisko Afa i Kuziemki. Hiszpan rozgrywał najlepszy mecz w rundzie, był bardzo pracowity, mądrze podawał, odbierał piłki, radził sobie w roli środkowego pomocnika. Widać u niego dużą dojrzałość taktyczną, na którą zapewne liczył Jop. Tradycyjni hejterzy Alfa nie mają dzisiaj za co go hejtować, wielu z nich zaskoczył zapewne bardzo ładnym strzałem z dystansu w poprzeczkę. :> Natomiast Kuziemka potwierdził duży talent i możliwości. Brakuje mu jeszcze ogrania i doświadczenia, a także siły fizycznej w pojedynkach indywidualnych, ale widać że już sporo potrafi na niwie technicznej - oby prawidłowo się rozwijał. Dobry mecz grał także Mikulec w obronie i kolejny raz Kutwa. Letkiewicz raz popełnił koszmarny błąd przy wyprowadzaniu piłki w idiotyczny sposób podając do Igbekeme, a w końcowych sekundach niepewnie interweniował przy dośrodkowaniu, ale poza tym bronił poprawnie. Baena dołożył kolejną asystę, choć jak zwykle mógł też denerwować jakością dośrodkowań. Mimo mankamentów bronią go liczby pokazując, że jest cennym zawodnikiem dzisiejszej Wisły, z przyszłością, a także, że może wnieść na tej pozycji znacznie więcej niż na przykład taki Starzyński. Jop widać też tak uważa, mając głęboko w d... takie opinie o nim, jakie u nas na forum regularnie wygłasza np. Emjot.:evil: Momentami bardzo denerwował niektórymi zagraniami Jaroch: a to popisał się jakimś kuriozalnym błędem technicznym, a to katastrofalnym strzałem, a to spóźnił w kryciu jak przy najlepszej okazji dla Chrobrego w pierwszej połowie, a to się poślizgnął, czym umożliwił rywalom groźną kontrę... Zawsze coś. Coraz ciężej ogląda się jego boiskowe popisy. :neutral: Najlepsi w naszym zespole byli oczywiście Rodado i Carbo. Dzisiaj oboje ciągnęli na swoich barkach ten zespół, Carbo miał mnóstwo udanych zagrań w destrukcji i asekuracji, a także w konstruowaniu akcji. Wspaniale, że Marc jest już zdrowy. Rodado dał dwa gole i kilka świetnych podań oraz oczywiście walkę. Od nich zawsze zależy najwięcej i od Igbekeme. Pokazali to, a Wisła zdobyła jakże ważne 3 punkty. :) |
Cytat:
Jeśli mówimy o dwóch facetach to powinno być: "Dzisiaj obaj ciągnęli na swoich barkach ten zespół" Cytat:
|
:haha:
Mecz wygrany a pobiadolić trzeba |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Po 2:0 jakoś specjalnie nie przeszkadzało |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Rzeszów zagra z nami w piłkę i będzie fajny mecz, |
Cytat:
Choc oczywiście powinno byc 8-0, gdybysmy chociaż wykorzystali polowe sytuacji. PS. Dobrze byc w strefie barażowej |
Dokładnie.
Nim człowiek zdążył się rozsiąść było 2:0 i mecz praktycznie się skończył. |
Konferencja prasowa po meczu:
https://youtu.be/BmDHgTMrR6o?si=fJSnhTdrgC19VJ5L Skrót: https://youtu.be/1aIDby4ZIb8?si=u9NN9Nq4hIK_IMNv |
Cytat:
Problem w tym, że rude to tragiczny trener, więc i zawodnicy wyglądali przy nim fatalnie. |
I kolejne 3 punkty dopisane. Super, ekstraklasa czeka
|
Meczu nie widziałem, ale widzę wynik - kolejne zwycięstwo na koncie drużyny.
Nieprzyzwoite są kłótnie, czy to zasługa Jopa, czy składu - to oczywiste, że i Jopa, i składu. Przy czym bez Jopa skład raczej nie radziłby sobie tak dobrze (Moskal nie miał pomysłu na wyjście z dołka), a Jop nie ugrałby wiele bez Rodado, Igbekeme i Carbo. Niemniej to za Jopa odbudował się Zwoliński, poukładaliśmy środek, znaleźliśmy miejsce dla juniora na boisku (bramkarz), a wygląda na to, że wynaleźliśmy Kutwę na środku obrony. Całkiem sporo autorskich pomysłów jak na ratowanie sezonu w trakcie rundy i minimalny margines błędu. |
Mikulec gra bardzo dobrze, ale on już zwyżkował za końcówki Moskala, więc go Jopowi nie dopisuję na liście sukcesów.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Dobry mecz, który dość szybko się ułożył. Zaskakująco wysokie xG rywala więc mecz wcale nie musiał być takim spacerkiem jakim się wydawał.
https://i.ibb.co/p1trBq6/Zrzut-ekran...-17-103916.png |
Przy 3:12 w celnych oraz 1:2 w obiciu bramki xG jest 1.47:2.70?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli chodzi o xG, to nie mam pojęcia jaki może być przelicznik słupka na xG, inaczej ważona będzie pewnie np. zewnętrzna i wewnętrzna część słupka. Strzał Lewandowskiego w słupek to zdroworozsądkowo powinno być w okolicach 0,8 xG. |
Dla xG nie ma nawet znaczenia czy strzał był celny. Sytuacja analizowana jest pod kątem tego skąd był strzał, ilu rywali było pomiędzy zawodnikiem i bramką itp. Na tej podstawie analizuje się prawdopodobieństwo zdobycia bramki w danej sytuacji. To jaki tego był efekt nie ma znaczenia dla xG. xG z meczu to suma prawdopodobieństw zdobycia gola we wszystkich sytuacjach.
|
Arked, skąd to xG? Na Sofascore xG: Chrobry 0,40, a Wisła 3,27. Te liczby jakoś bardziej odpowiadają temu co widziałem w czasie meczu.
https://www.sofascore.com/pl/footbal...pw#id:12989832 |
Cytat:
Problem w tym, że mieliśmy choćby sam na sam Kuziemki więc nasze xG to powinno być gdzieś koło 4-5. |
Cytat:
|
Bez jaj, Zwoliński, Kuziemka i Duarte mieli po setce w drugiej połowie.
|
Tez spodziewalem sie duzo wyzszego xG, natomiast to tylko pokazuje jak często przestrzelone jest patrzenie tylko i wylacznie na ten wskaznik. A to wlasnie to dlugo broniło Sobolewskiego.
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Co do Alfaro w tym sezonie - dużo bardziej podoba mi się wchodząc z ławki niż zaczynając od pierwszej minuty. |
No i dwóch patelniach Rrodado które spartaczył niemiłosiernie.
|
Cytat:
Z drugiej strony fajne jest, że piszemy o xG, bo generalnie nie ma co marudzić n/t meczu :> |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl