Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Pierwsza liga 2024/2025 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11007)

krysztal 03.06.2024 20:29

Ja piszę o sposobie liczenia człowieka renesansu a ty tu wyjeżdżasz z ckliwymi tekstami.

azor 03.06.2024 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626416)
Ile razy mam pisać. 1,5 z biletów+1 z telewizji+1 od sponsorów+6,5 z premii=10 co do złocisza :rotfl:

To teraz Ty napisz jak to się stanie że zarobimy 6,5 i nic więcej. Odpowiesz na pytanie?

Ja nie mam pojęcia ile zarobimy, dlatego jestem ciekaw Twoich wyliczeń. Rozumiem, że już widziałeś papiery, że jakakolwiek tv będzie chciała transmitować mecz, zapisy kontraktów ze sponsorami + to, że Twoje wyliczenia zysku z meczu są z dupy.

No i przecież Jaro mówił, że minimalnie 13 baniek.

Drozd 03.06.2024 20:44

A co mnie obchodzi co mówił Jaro. Je wiem, że zyski ze zdobycia pucharu będą dużo wyższe niż same premie. Całkiem możliwe, że bliższe temu co mówi Jaro. Natomiast upieranie się że będzie to 6,5 bańki jest żenujące. Jest śpiewką z kompromitującej serii "finał pucharu Polski to żaden sukces".

Clanowy 03.06.2024 20:47

Na razie jedyne pewne pieniądze to:

5 mln za puchar
1,5 mln premii z UEFA - te 350 tys Euro? Jak odpadniemy w I rundzie kwalifikacji do LE to wejdziemy do II rundy kwalifikacji LKE.

Reszta to wróżenie z fusów.


Nie wiadomo ile ludzi przyjdzie na te dwa mecze.

Nie wiadomo czy jakakolwiek TV będzie to chciała pokazać.

Nie wiadomo ile będą kosztować wyjazdy. Taki Azerbejdżan to drogo wyjdzie jeśli będą tam nocować. Lot przez Frankfurt.

Nie wiadomo czy jakieś premie za awans będą wypłacone.

Na pewno coś wpadnie za Superpuchar.

azor 03.06.2024 20:49

No dobrze, to jeszcze raz.

Nie twierdze, że zyski zamkną się na 6.5 bańki - skiumał?

Nie mam pojęcia ile więcej zarobimy - skumał?

Ty twierdzisz, że 10 baniek, podkreślając to przez "ja wiem". No to zadaje proste i zasadne pytanie - skąd to wiesz i czy mógłbyś się podzielić tą wiedzą z innymi? Tylko proszę, nie na zasadzie "a bo tak" tylko podaj jakieś sensowne argumenty.

Uprzedzając Twoją odpowiedź "prawa tv i hajs od sponsorów" się nie liczy. Na jakiej podstawie tak uważasz?

MaLk 03.06.2024 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1626419)
Ja nie mam pojęcia ile zarobimy, dlatego jestem ciekaw Twoich wyliczeń. Rozumiem, że już widziałeś papiery, że jakakolwiek tv będzie chciała transmitować mecz, zapisy kontraktów ze sponsorami + to, że Twoje wyliczenia zysku z meczu są z dupy.

W Polsce jeśli chodzi o transmisje najbardziej wstępnych rund eliminacyjnych należy się cieszyć jeśli w ogóle jakaś stacja zechce transmitować spotkanie i pokryć w związku z tym koszty wyprodukowania sygnału. Milion złotych, jeśli będzie chodziło o jakiś mecz I-ligowca z drużyną z Kosowa albo innego Azerbejdżanu jest jakąś abstrakcją.

Drozd 03.06.2024 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1626417)
Ja piszę o sposobie liczenia człowieka renesansu a ty tu wyjeżdżasz z ckliwymi tekstami.

Dobrze wiem o czym piszesz. Ważniejsze jednak przy jakiej okazji. Dyskusja jest o rzeczywistych potencjalnych wpływach wynikających z wygrania pucharu Polski. A nie metodach liczenia Królewskiego.

wolfy 03.06.2024 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1626426)
W Polsce jeśli chodzi o transmisje najbardziej wstępnych rund eliminacyjnych należy się cieszyć jeśli w ogóle jakaś stacja zechce transmitować spotkanie i pokryć w związku z tym koszty wyprodukowania sygnału. Milion złotych, jeśli będzie chodziło o jakiś mecz I-ligowca z drużyną z Kosowa albo innego Azerbejdżanu jest jakąś abstrakcją.

Przeginasz. Nie chodzi o jakiegoś pierwszoligowca tylko Wisłę Kraków. To nie przypadek że niemal wszystkie nasze mecze są transmitowane przez Polsat Sport. Medialnie jesteśmy w top 5.
Reszty się domyśl.

MaLk 03.06.2024 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1626430)
Przeginasz. Nie chodzi o jakiegoś pierwszoligowca tylko Wisłę Kraków. To nie przypadek że niemal wszystkie nasze mecze są transmitowane przez Polsat Sport. Medialnie jesteśmy w top 5.
Reszty się domyśl.

Legia czy Lech są nawet wyżej - ktoś im płacił takie pieniądze za boje z Luksemburgami albo innymi Estoniami?

Nikt nie będzie się zabijał o te transmisje. Tzn. na pewno nie za milion złotych.

Tyle, to nam Polsat, transmitujący niemal wszystkie mecze w sezonie, płacił... ale za cały sezon.

Drozd 03.06.2024 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1626426)
W Polsce jeśli chodzi o transmisje najbardziej wstępnych rund eliminacyjnych należy się cieszyć jeśli w ogóle jakaś stacja zechce transmitować spotkanie i pokryć w związku z tym koszty wyprodukowania sygnału. Milion złotych, jeśli będzie chodziło o jakiś mecz I-ligowca z drużyną z Kosowa albo innego Azerbejdżanu jest jakąś abstrakcją.

Jeżeli taki pojedynek pierwszoligowca z drużyną z Kosowa będzie chciało zobaczyć 1 mln widzów to gwarantuję Ci że stacja poszuka pieniędzy na wyprodukowanie sygnału...


Firma Sponsoring Insight przeanalizowała dane dostarczone przez Nielsen Media. Z tych analiz wynika, że największą oglądalnością cieszyły się I-ligowe mecze z udziałem Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" występowała na sportowych antenach Polsat najczęściej, bo aż 16 razy na 19 spotkań ogółem. Skumulowany AMR (z ang. Average Minute Rating, czyli średnia oglądalność minutowa) wyniosła w przypadku Wisły prawie 1,1 mln.

https://gol24.pl/polsat-stawia-glown...ar/c2-18210277

To była liga. Teraz są puchary pierwszy raz od 13 lat. W pierwszej rundzie gramy tylko my. Nie ma alternatywy.

azor 03.06.2024 21:02

No dobrze dobrze, ale wciąż bez odpowiedzi pozostaje pytanie - w jaki sposób wyceniłeś nawet taką ewentualna transmisję na 1 mln? Czemu nie 5, czemu nie 8 albo 0,5?

wolfy 03.06.2024 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1626434)
Legia czy Lech są nawet wyżej - ktoś im płacił takie pieniądze za boje z Luksemburgami albo innymi Estoniami?

Nikt nie będzie się zabijał o te transmisje. Tzn. na pewno nie za milion złotych.

Tyle, to nam Polsat, transmitujący niemal wszystkie mecze w sezonie, płacił... ale za cały sezon.

Ja nie wiem ile zapłacą bo nie znam cen. Ty też pewnie nie. Ale Wisła to medialnie jest wielka marka, liczy się ją inaczej niż zdecydowaną większość klubów w Polsce, bez względu na to w której lidze gra. Mam tłumaczyć dlaczego?

Martinho 03.06.2024 21:12

Pociągnę temat idealnie pasujący do tytułu wątku. Ile Wisła dostanie z UEFY jeżeli odpadnie w 2 R el LE i 3 R el LK ( dla mnie to jest realistyczne założenie plan minimum, wszystko co wyżej może sie udac jesli poskładają jako tako kadrę i poszczęści się w losowaniu).

krysztal 03.06.2024 21:15

Zdecydowana większość nie gra w pucharach.Załóżmy optymistycznie że medialnie jako pierwszoligowiec jesteśmy na poziomie Lecha czy Legii.Skoro nikt się nie zabija o transmisje ich meczów z jakichś pierwszych rund czemu ma się zabijać o transmisję naszego meczu.

doktor granat 03.06.2024 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinho (Post 1626441)
Pociągnę temat idealnie pasujący do tytułu wątku. Ile Wisła dostanie z UEFY jeżeli odpadnie w 2 R el LE i 3 R el LK ( dla mnie to jest realistyczne założenie plan minimum, wszystko co wyżej może sie udac jesli poskładają jako tako kadrę i poszczęści się w losowaniu).

3 x 175 tys euro.
Dla mnie tj. całkiem ambitne założenie, my od każdego możemy dostać od razu w papę mimo rozstawienia. Mamy jeszcze (albo już) w kadrze jakiegoś napastnika?

MaLk 03.06.2024 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626437)
Jeżeli taki pojedynek pierwszoligowca z drużyną z Kosowa będzie chciało zobaczyć 1 mln widzów to gwarantuję Ci że stacja poszuka pieniędzy na wyprodukowanie sygnału...

Brawo. To już będzie na pokrycie kosztów. To jeszcze brakuje pokrycia kosztów zapłaty Wiśle tego 1 mln zł oraz marży samej stacji telewizyjnej.

Cytat:

Firma Sponsoring Insight przeanalizowała dane dostarczone przez Nielsen Media. Z tych analiz wynika, że największą oglądalnością cieszyły się I-ligowe mecze z udziałem Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" występowała na sportowych antenach Polsat najczęściej, bo aż 16 razy na 19 spotkań ogółem. Skumulowany AMR (z ang. Average Minute Rating, czyli średnia oglądalność minutowa) wyniosła w przypadku Wisły prawie 1,1 mln.
Brawo. Teraz weź sobie jeszcze poprawkę na porę meczu (porównywanie meczów głównie weekendowych w dobrym czasie antenowym) na mecz z jakimś słabeuszem z końca świata w czwartkowy, wakacyjny wieczór.

Z danych za zeszły sezon wynika, że drużyny bardziej od nas popularne (Lech czy Legia) w zeszłym roku we wstępnych fazach z litewskimi czy kazachskimi drużynami oglądało po 100-150 tys. widzów...
https://futbolnews.pl/newsroom/75274...olskich-druzyn

Ja nie mówię, że nikt nas nie pokaże - pewnie chętny się znajdzie. Ale 1 mln złotych, które dodatkowo, ponad koszty miałby ktoś nam za to zapłacić? Litości...

MaLk 03.06.2024 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1626439)
Ale Wisła to medialnie jest wielka marka, liczy się ją inaczej niż zdecydowaną większość klubów w Polsce, bez względu na to w której lidze gra. Mam tłumaczyć dlaczego?

Większa niż Legia i Lech?

Oczywiście. Wytłumacz dlaczego miałaby zostać wyliczona inaczej.

Które telewizja zapłaci nam miliony za transmisję, którą obejrzy w porywach 150 tys. widzów, o ile będzie w kanale otwartym?

Clanowy 03.06.2024 21:35

No zaraz Drozd rzeczywiste potencjalne? Serio tak piszesz i myślisz, że ktoś Cię potraktuje poważnie?

Jaroo1 03.06.2024 22:05

Co ten drozd .......i xd Wiśle średnio minutowo w I lidze oglądało 1,1 mln ludzi? Xd nie wiem co oznacza ta kwestia średnia oglądalność minutowa ale ten co dowalił propagandę że skoro w lidze było 1,1 mln ludzi oglądających Wiśle to w pucharach będzie minimum 1 mln a zapewne i więcej. Czyli w sumie jego głowa uroila że Wiśle obejrzy 1 mln osób i za każdą pare oczu dostaniemy 1 zł.

Dane za tamten sezon
Cytat:

Liczby widzów zasiadających przed telewizorami mogą zaskakiwać i to zdecydowanie in minus. Tylko dwa mecze przekroczyły barierę 200.000 osób, a miejsce w TOP-20 zagwarantowało zaledwie 110,5 tysiąca oglądających.

Dwa wspomniane przypadki to finał baraży Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice (236.034 widzów) oraz hitowe starcie ŁKS Łódź - Wisła Kraków (218.511). Podium uzupełniło spotkanie Ruch Chorzów - Wisła Kraków (162.073), które wyprzedziło
Cytat:

Polsat za prawa do pokazywania Fortuna 1. Ligi płacił za każdy sezon 10 mln zł (tyle samo za Puchar Polski, który również przejmuje TVP). W sumie każdy klub zaplecza elity zarabiał z tego źródła 500.000 zł, a dodając do tego sponsorski kawałek tortu od PLP w sumie suma ta rosła do około miliona.
500 tys za 17 meczów.

Także to by było na tyle z tego pariasowego pieprzenia głupot

krysztal 03.06.2024 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626428)
Dobrze wiem o czym piszesz. Ważniejsze jednak przy jakiej okazji. Dyskusja jest o rzeczywistych potencjalnych wpływach wynikających z wygrania pucharu Polski. A nie metodach liczenia Królewskiego.

Właśnie o metodach liczenia Królewsk....przepraszam,wiem,wiem człowieka renesansu.Ty nie potrafisz uzasadnić skąd ci wyszło 10 mln a jemu wyszło nawet 13

doktor granat 04.06.2024 04:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626391)
To będą pierwsze mecze w pucharach od 12 lat. Pamiętam mecz z Newtown też w wakacje, a łuki były pełne ;).

Twoje 6,5 jest gwarantowane z PZPN i UEFA. Brakujące 3,5 o których mówię wynika z ostrożnego szacunku. Bilety, sponsorzy, prawa telewizyjne. Możesz oczywiście twierdzić że nic na tym nie zyskamy, ale co ja Ci na to poradzę?

Pamiętam, że w czasach Newtown pojemność całego stadionu to było 10 tysięcy, a nie 33. Niczego nie twierdzę tylko pytam.

Drozd 04.06.2024 13:44

No może 13. Było tyle ludzi ile się sprzedało biletów. :). W tym samym sezonie po bilety na Parme sprzedawane w starej hali kolejka zaczynała się w parku Jordana. Znaczy tam się ustawiali nie znający realiów.

W każdym razie choćbyśmy mieli grać z drużyną z 7 ligi cypryjskiej. Chętni na bilety się znajdą, nawet tacy którzy nigdy na meczu nie byli. Bo to będzie historyczny mecz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1626448)
Właśnie o metodach liczenia Królewsk....przepraszam,wiem,wiem człowieka renesansu.Ty nie potrafisz uzasadnić skąd ci wyszło 10 mln a jemu wyszło nawet 13

To Ty nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że wygranie Pucharu to gigantyczny sukces Wisły Królewskiego. Sukces w każdym aspekcie, również finansowym. Historia za którą człowiekowi renesansu należą się duuuże gratulacje.

FraMat 04.06.2024 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626468)
To Ty nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że wygranie Pucharu to gigantyczny sukces Wisły Królewskiego. Sukces w każdym aspekcie, również finansowym. Historia za którą człowiekowi renesansu należą się duuuże gratulacje.

jasne, że sukces, ale skąd 13 milionów?

azor 04.06.2024 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626468)
To Ty nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że wygranie Pucharu to gigantyczny sukces Wisły Królewskiego. Sukces w każdym aspekcie, również finansowym. Historia za którą człowiekowi renesansu należą się duuuże gratulacje.

jasne, że sukces, ale skąd 10 milionów?

Drozd 04.06.2024 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1626472)
jasne, że sukces, ale skąd 13 milionów?

A może w umowie z Orlenem albo innymi sponsorami są odpowiednie zapisy na wypadek gry w pucharach. Nikt z nas nie ma o tym pojęcia Ja wspomniałem, że na zdobyciu Pucharu Wisła zarobi 10 mln, a tu się rzucili defetyści jakby to było niemożliwe. Wyliczeń żądają. :). Kabaret.

Drozd 04.06.2024 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1626473)
jasne, że sukces, ale skąd 10 milionów?

Czytać nie potrafisz?



Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1626438)
No dobrze dobrze, ale wciąż bez odpowiedzi pozostaje pytanie - w jaki sposób wyceniłeś nawet taką ewentualna transmisję na 1 mln? Czemu nie 5, czemu nie 8 albo 0,5?

Bo tak sobie oszacowałem. Wolno mi czy nie wolno? 4 transmisje po 250 000 daje 1 mln. Ostrożne szacunki.

azor 04.06.2024 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626477)
Czytać nie potrafisz?





Bo tak sobie oszacowałem. Wolno mi czy nie wolno? 4 transmisje po 250 000 daje 1 mln. Ostrożne szacunki.

Premie od sponsorów też sobie tak oszacowałeś?

Najgorsze jest to, że Królewski chyba też ma podobny sposób budżetowania, tyle że bardziej optymistyczny.

Drozd 04.06.2024 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1626478)
Premie od sponsorów też sobie tak oszacowałeś?

Najgorsze jest to, że Królewski chyba też ma podobny sposób budżetowania, tyle że bardziej optymistyczny.

Królewski ma dostęp do umów.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1626425)
No dobrze, to jeszcze raz.

Nie twierdze, że zyski zamkną się na 6.5 bańki - skiumał?

Nie mam pojęcia ile więcej zarobimy - skumał?

Ty twierdzisz, że 10 baniek, podkreślając to przez "ja wiem". No to zadaje proste i zasadne pytanie - skąd to wiesz i czy mógłbyś się podzielić tą wiedzą z innymi? Tylko proszę, nie na zasadzie "a bo tak" tylko podaj jakieś sensowne argumenty.

Uprzedzając Twoją odpowiedź "prawa tv i hajs od sponsorów" się nie liczy. Na jakiej podstawie tak uważasz?

To inaczej...
Obiektywne minimum to 6,5.

Jaro twierdzi, że minimum to 13, wiesz prawa TV i od sponsorów to się jednak liczy. :)

Więc ja krakowskim targiem twierdzę, że zarobimy minimum 10 mln.

Skumał?

Jaroo1 04.06.2024 15:46

Cytat:

Premie od sponsorów też sobie tak oszacowałeś?

Najgorsze jest to, że Królewski chyba też ma podobny sposób budżetowania, tyle że bardziej optymistyczny.
Z pariasami na prawdę ciężko się rozmawia o czymkolwiek. To jest taka odklejka, że już nawet logika i matematyka nie pomaga. Ma pisane, że za ligę się dostaje w PL 500 tys za cały sezon, ma pisane, że Lech czy Legia za mecze pucharowe miały po 100-150 tys widzów a ubzdurał sobie ze:

Cytat:

Jeżeli taki pojedynek pierwszoligowca z drużyną z Kosowa będzie chciało zobaczyć 1 mln widzów to gwarantuję Ci że stacja poszuka pieniędzy na wyprodukowanie sygnału...
To są pariasi, oni mają swój świat, swoje wizje, swoje wyliczenia.
Ciężko sensownie z takimi pogadać.

Drozd 04.06.2024 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Clanowy (Post 1626446)
No zaraz Drozd rzeczywiste potencjalne? Serio tak piszesz i myślisz, że ktoś Cię potraktuje poważnie?

Rzeczywiste, potencjalne. Czego nie rozumiesz?

Jeżeli na puchar przyjdzie jedna osoba, a bilet liczymy po 10-100zł. To 10-100 zł zysku jest prognozą rzeczywistą, ale potencjalną bo nie wiadomo czy ta osoba przyjdzie.

Natomiast można sobie liczyć bilet po 1000 zł. Wtedy prognoza jest nierzeczywista, ale wciąż potencjalna. Bo jednak ktoś może za tego tysiaka przyjść na mecz.

Ja w swoich szacunkach przyjąłem 50 zł i 20 000 na meczu. Uważam że założenie jest rzeczywiste. Przynoszące potencjalny zysk 1 mln - koszt organizacji meczu.

doktor granat 04.06.2024 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626468)
No może 13. Było tyle ludzi ile się sprzedało biletów. :). W tym samym sezonie po bilety na Parme sprzedawane w starej hali kolejka zaczynała się w parku Jordana. Znaczy tam się ustawiali nie znający realiów.

W każdym razie choćbyśmy mieli grać z drużyną z 7 ligi cypryjskiej. Chętni na bilety się znajdą, nawet tacy którzy nigdy na meczu nie byli. Bo to będzie historyczny mecz.



To Ty nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że wygranie Pucharu to gigantyczny sukces Wisły Królewskiego. Sukces w każdym aspekcie, również finansowym. Historia za którą człowiekowi renesansu należą się duuuże gratulacje.

Co 13, znowu milionów?
Na Parmie 2 miesiące później był komplet 10 tys., a ty znow coś wymyślasz. Wpis bez bzdury to nie wpis zupełnie jak u twojego chlebodawcy z Podkarpacia.

krysztal 04.06.2024 16:37

Zysk 1 mln....tu nie ma co komentować

Jaroo1 04.06.2024 17:07

Po prostu to WY jesteście debilami i nie rozumiecie przenośni jaką stosuje drozd. To jest ta sama przenośnia co Markus (czy wolfy? Już nie pamiętam) zastosował mówiąc, że Uryga zarabia milion zł miesięcznie, a Hiszpanie jakieś grosze jedynie.
Musicie się nauczyć kumać gdzie koledzy sobie jaja robią i podkręcają!

Drozd 04.06.2024 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1626486)
Co 13, znowu milionów?
Na Parmie 2 miesiące później był komplet 10 tys., a ty znow coś wymyślasz. Wpis bez bzdury to nie wpis zupełnie jak u twojego chlebodawcy z Podkarpacia.

Komplet? :rotfl: Jak się stanęło gęściej to bywał nadkomplet właśnie w okolicach 13 :).

Jest tutaj na forum grupa hejterów Królewskiego tak zaślepiona, że każdy kto nie pluje na prezesa równie zaciekle w jej oczach MUSI być jego. :rotfl:

A co do bzdur, może zdradzisz jak niby wtedy określano pojemność stadionu? Masz świadomość, że na Wiśle bywało i 40 000 kibiców? Na prawie takim samym stadionie na którym Twoim zdaniem 10 000 to był komplet?

azor 04.06.2024 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626479)
Królewski ma dostęp do umów.



To inaczej...
Obiektywne minimum to 6,5.

Jaro twierdzi, że minimum to 13, wiesz prawa TV i od sponsorów to się jednak liczy. :)

Więc ja krakowskim targiem twierdzę, że zarobimy minimum 10 mln.

Skumał?

Dobra, ja się wypisuje z tej zabawy.

MaLk 04.06.2024 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1626492)
Po prostu to WY jesteście debilami i nie rozumiecie przenośni jaką stosuje drozd. To jest ta sama przenośnia co Markus (czy wolfy? Już nie pamiętam) zastosował mówiąc, że Uryga zarabia milion zł miesięcznie, a Hiszpanie jakieś grosze jedynie.
Musicie się nauczyć kumać gdzie koledzy sobie jaja robią i podkręcają!

Jest taka zasada, że jeśli chce się coś zaciemnić, to ludziom należy podawać duże sumy, bo nie są w stanie operować kwotami, których nie są w stanie wyobrazić (i, konsekwentnie, odwrotnie - jeśli chce się żeby do kogoś coś dotarło, to lepiej podać mu jakąś małą kwotę, którą jest w stanie sobie przyswoić niż dużą, która będzie dla niego zbyt abstrakcyjna).

Koledzy niestety przesadzili, milion złotych to nie jest aż tak wysoka kwota, żeby ktoś tego nie potrafił jakoś policzyć. Za tyle to trudno teraz mieszkanie kupić, więc przeciętny odbiorca jest w stanie to ogarnąć rozumem i sprawdzić.

Arkadiusz.Czerepach 04.06.2024 22:49

posluchaj Drozd idioto

zaliczasz sie do tej samej grupy forumowiczów co Jaroo1 i Wolfy


nie zawracaj dupy ludziom myślącym , bo szkoda czasu i klawiatury

viktor56 05.06.2024 01:24

Odcinając się nieco od wojen i bluzgów, których naczytać można się wyżej w tym wątku (Panowie, na litość boską, po co to komu), pozwolę sobie zadać pytanie bardziej konstruktywne.

Czy według was, stawka ligowa w kolejnym sezonie będzie mocniejsza, czy słabsza niż w roku ubiegłym? Wiadomo, że w tej pastwiskowej pseudolidze każdy może odpalić, albo kompletnie nic nie zagrać (vide: my w ubiegłym sezonie), ale tak, czy tak, ciekawym nastrojów w narodzie.

gpat 05.06.2024 05:21

Ja myślę, że to będzie sezon podobny do tego ostatniego. Wyścig szczurów. 10 może nawet 12 zespołów do końca będzie walczyło awans (baraże).

Jaroo1 05.06.2024 07:41

Cytat:

zaliczasz sie do tej samej grupy forumowiczów co Jaroo1 i Wolfy
Areczku, czy ty też byłeś zakochany od pierwszego wejrzenia w Rude i cię dupka zapiekla, że przewidziałem iż to strzał w kolano?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl