![]() |
Ja piszę o sposobie liczenia człowieka renesansu a ty tu wyjeżdżasz z ckliwymi tekstami.
|
Cytat:
No i przecież Jaro mówił, że minimalnie 13 baniek. |
A co mnie obchodzi co mówił Jaro. Je wiem, że zyski ze zdobycia pucharu będą dużo wyższe niż same premie. Całkiem możliwe, że bliższe temu co mówi Jaro. Natomiast upieranie się że będzie to 6,5 bańki jest żenujące. Jest śpiewką z kompromitującej serii "finał pucharu Polski to żaden sukces".
|
Na razie jedyne pewne pieniądze to:
5 mln za puchar 1,5 mln premii z UEFA - te 350 tys Euro? Jak odpadniemy w I rundzie kwalifikacji do LE to wejdziemy do II rundy kwalifikacji LKE. Reszta to wróżenie z fusów. Nie wiadomo ile ludzi przyjdzie na te dwa mecze. Nie wiadomo czy jakakolwiek TV będzie to chciała pokazać. Nie wiadomo ile będą kosztować wyjazdy. Taki Azerbejdżan to drogo wyjdzie jeśli będą tam nocować. Lot przez Frankfurt. Nie wiadomo czy jakieś premie za awans będą wypłacone. Na pewno coś wpadnie za Superpuchar. |
No dobrze, to jeszcze raz.
Nie twierdze, że zyski zamkną się na 6.5 bańki - skiumał? Nie mam pojęcia ile więcej zarobimy - skumał? Ty twierdzisz, że 10 baniek, podkreślając to przez "ja wiem". No to zadaje proste i zasadne pytanie - skąd to wiesz i czy mógłbyś się podzielić tą wiedzą z innymi? Tylko proszę, nie na zasadzie "a bo tak" tylko podaj jakieś sensowne argumenty. Uprzedzając Twoją odpowiedź "prawa tv i hajs od sponsorów" się nie liczy. Na jakiej podstawie tak uważasz? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Reszty się domyśl. |
Cytat:
Nikt nie będzie się zabijał o te transmisje. Tzn. na pewno nie za milion złotych. Tyle, to nam Polsat, transmitujący niemal wszystkie mecze w sezonie, płacił... ale za cały sezon. |
Cytat:
Firma Sponsoring Insight przeanalizowała dane dostarczone przez Nielsen Media. Z tych analiz wynika, że największą oglądalnością cieszyły się I-ligowe mecze z udziałem Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" występowała na sportowych antenach Polsat najczęściej, bo aż 16 razy na 19 spotkań ogółem. Skumulowany AMR (z ang. Average Minute Rating, czyli średnia oglądalność minutowa) wyniosła w przypadku Wisły prawie 1,1 mln. https://gol24.pl/polsat-stawia-glown...ar/c2-18210277 To była liga. Teraz są puchary pierwszy raz od 13 lat. W pierwszej rundzie gramy tylko my. Nie ma alternatywy. |
No dobrze dobrze, ale wciąż bez odpowiedzi pozostaje pytanie - w jaki sposób wyceniłeś nawet taką ewentualna transmisję na 1 mln? Czemu nie 5, czemu nie 8 albo 0,5?
|
Cytat:
|
Pociągnę temat idealnie pasujący do tytułu wątku. Ile Wisła dostanie z UEFY jeżeli odpadnie w 2 R el LE i 3 R el LK ( dla mnie to jest realistyczne założenie plan minimum, wszystko co wyżej może sie udac jesli poskładają jako tako kadrę i poszczęści się w losowaniu).
|
Zdecydowana większość nie gra w pucharach.Załóżmy optymistycznie że medialnie jako pierwszoligowiec jesteśmy na poziomie Lecha czy Legii.Skoro nikt się nie zabija o transmisje ich meczów z jakichś pierwszych rund czemu ma się zabijać o transmisję naszego meczu.
|
Cytat:
Dla mnie tj. całkiem ambitne założenie, my od każdego możemy dostać od razu w papę mimo rozstawienia. Mamy jeszcze (albo już) w kadrze jakiegoś napastnika? |
Cytat:
Cytat:
Z danych za zeszły sezon wynika, że drużyny bardziej od nas popularne (Lech czy Legia) w zeszłym roku we wstępnych fazach z litewskimi czy kazachskimi drużynami oglądało po 100-150 tys. widzów... https://futbolnews.pl/newsroom/75274...olskich-druzyn Ja nie mówię, że nikt nas nie pokaże - pewnie chętny się znajdzie. Ale 1 mln złotych, które dodatkowo, ponad koszty miałby ktoś nam za to zapłacić? Litości... |
Cytat:
Oczywiście. Wytłumacz dlaczego miałaby zostać wyliczona inaczej. Które telewizja zapłaci nam miliony za transmisję, którą obejrzy w porywach 150 tys. widzów, o ile będzie w kanale otwartym? |
No zaraz Drozd rzeczywiste potencjalne? Serio tak piszesz i myślisz, że ktoś Cię potraktuje poważnie?
|
Co ten drozd .......i xd Wiśle średnio minutowo w I lidze oglądało 1,1 mln ludzi? Xd nie wiem co oznacza ta kwestia średnia oglądalność minutowa ale ten co dowalił propagandę że skoro w lidze było 1,1 mln ludzi oglądających Wiśle to w pucharach będzie minimum 1 mln a zapewne i więcej. Czyli w sumie jego głowa uroila że Wiśle obejrzy 1 mln osób i za każdą pare oczu dostaniemy 1 zł.
Dane za tamten sezon Cytat:
Cytat:
Także to by było na tyle z tego pariasowego pieprzenia głupot |
Cytat:
|
Cytat:
|
No może 13. Było tyle ludzi ile się sprzedało biletów. :). W tym samym sezonie po bilety na Parme sprzedawane w starej hali kolejka zaczynała się w parku Jordana. Znaczy tam się ustawiali nie znający realiów.
W każdym razie choćbyśmy mieli grać z drużyną z 7 ligi cypryjskiej. Chętni na bilety się znajdą, nawet tacy którzy nigdy na meczu nie byli. Bo to będzie historyczny mecz. Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Najgorsze jest to, że Królewski chyba też ma podobny sposób budżetowania, tyle że bardziej optymistyczny. |
Cytat:
Cytat:
Obiektywne minimum to 6,5. Jaro twierdzi, że minimum to 13, wiesz prawa TV i od sponsorów to się jednak liczy. :) Więc ja krakowskim targiem twierdzę, że zarobimy minimum 10 mln. Skumał? |
Cytat:
Cytat:
Ciężko sensownie z takimi pogadać. |
Cytat:
Jeżeli na puchar przyjdzie jedna osoba, a bilet liczymy po 10-100zł. To 10-100 zł zysku jest prognozą rzeczywistą, ale potencjalną bo nie wiadomo czy ta osoba przyjdzie. Natomiast można sobie liczyć bilet po 1000 zł. Wtedy prognoza jest nierzeczywista, ale wciąż potencjalna. Bo jednak ktoś może za tego tysiaka przyjść na mecz. Ja w swoich szacunkach przyjąłem 50 zł i 20 000 na meczu. Uważam że założenie jest rzeczywiste. Przynoszące potencjalny zysk 1 mln - koszt organizacji meczu. |
Cytat:
Na Parmie 2 miesiące później był komplet 10 tys., a ty znow coś wymyślasz. Wpis bez bzdury to nie wpis zupełnie jak u twojego chlebodawcy z Podkarpacia. |
Zysk 1 mln....tu nie ma co komentować
|
Po prostu to WY jesteście debilami i nie rozumiecie przenośni jaką stosuje drozd. To jest ta sama przenośnia co Markus (czy wolfy? Już nie pamiętam) zastosował mówiąc, że Uryga zarabia milion zł miesięcznie, a Hiszpanie jakieś grosze jedynie.
Musicie się nauczyć kumać gdzie koledzy sobie jaja robią i podkręcają! |
Cytat:
Jest tutaj na forum grupa hejterów Królewskiego tak zaślepiona, że każdy kto nie pluje na prezesa równie zaciekle w jej oczach MUSI być jego. :rotfl: A co do bzdur, może zdradzisz jak niby wtedy określano pojemność stadionu? Masz świadomość, że na Wiśle bywało i 40 000 kibiców? Na prawie takim samym stadionie na którym Twoim zdaniem 10 000 to był komplet? |
Cytat:
|
Cytat:
Koledzy niestety przesadzili, milion złotych to nie jest aż tak wysoka kwota, żeby ktoś tego nie potrafił jakoś policzyć. Za tyle to trudno teraz mieszkanie kupić, więc przeciętny odbiorca jest w stanie to ogarnąć rozumem i sprawdzić. |
posluchaj Drozd idioto
zaliczasz sie do tej samej grupy forumowiczów co Jaroo1 i Wolfy nie zawracaj dupy ludziom myślącym , bo szkoda czasu i klawiatury |
Odcinając się nieco od wojen i bluzgów, których naczytać można się wyżej w tym wątku (Panowie, na litość boską, po co to komu), pozwolę sobie zadać pytanie bardziej konstruktywne.
Czy według was, stawka ligowa w kolejnym sezonie będzie mocniejsza, czy słabsza niż w roku ubiegłym? Wiadomo, że w tej pastwiskowej pseudolidze każdy może odpalić, albo kompletnie nic nie zagrać (vide: my w ubiegłym sezonie), ale tak, czy tak, ciekawym nastrojów w narodzie. |
Ja myślę, że to będzie sezon podobny do tego ostatniego. Wyścig szczurów. 10 może nawet 12 zespołów do końca będzie walczyło awans (baraże).
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl