Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   24 kolejka, Wisła Kraków - Miedź Legnica, 15 marca 2024, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10980)

Witalis 17.03.2024 13:57

Moim zdaniem Raton powinien zachować miejsce w bramce, bo w wyścigu słabych bramkarzy z Brodą prowadzi.


Chociaż Ratonowi regularnie przydarzają się obcinki, to na ogół bez konsekwencji, a do tego czasem wybrania coś ekstra. Jeśli dobrze pamiętam, Broda nie miał tak widowiskowych wtop, ale nie wybraniał nic ekstra.


Może wynika to z formy, może z umiejętności - nie wiem. Nie oglądam Brody na treningach i nie oglądałem Ratona w przeszłości, aby porównać ich potencjał - podobnie jak wszyscy dyskutanci. Na pewno nie wynika to z narodowości Ratona ani zażegnania spisku polskiej myśli szkoleniowej. Jak lepszy będzie Broda, niech broni Broda.



Natomiast jeśli dobrze pamiętam, był moment, że zdawało się, że to Broda będzie pierwszym bramkarzem (a już na pewno nie było oczywiste, że będzie zmiennikiem). Tutaj jeszcze jedno źródło:
https://dziennikpolski24.pl/wisla-kr...ar/c2-18173623


Cała ta zajadła i złośliwa dyskusja jest żenująca.

wolfy 17.03.2024 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1618358)
Moim zdaniem Raton powinien zachować miejsce w bramce, bo w wyścigu słabych bramkarzy z Brodą prowadzi.


Chociaż Ratonowi regularnie przydarzają się obcinki, to na ogół bez konsekwencji, a do tego czasem wybrania coś ekstra. Jeśli dobrze pamiętam, Broda nie miał tak widowiskowych wtop, ale nie wybraniał nic ekstra.


Może wynika to z formy, może z umiejętności - nie wiem. Nie oglądam Brody na treningach i nie oglądałem Ratona w przeszłości, aby porównać ich potencjał - podobnie jak wszyscy dyskutanci. Na pewno nie wynika to z narodowości Ratona ani zażegnania spisku polskiej myśli szkoleniowej. Jak lepszy będzie Broda, niech broni Broda.



Natomiast jeśli dobrze pamiętam, był moment, że zdawało się, że to Broda będzie pierwszym bramkarzem (a już na pewno nie było oczywiste, że będzie zmiennikiem). Tutaj jeszcze jedno źródło:
https://dziennikpolski24.pl/wisla-kr...ar/c2-18173623


Cała ta zajadła i złośliwa dyskusja jest żenująca.

To nie jest źródło, to są wymysły dziennikarza. Rude powiedział że wybierze jedynkę przed meczem ze Stalą. Broda rozsypał się zanim to nastąpiło.

Odróżniajmy wątpliwej jakości wymysły dziennikarzy od faktów.

Witalis 17.03.2024 16:22

Trener podsycał rywalizację w zespole w okresie przygotowawczym i nie mam powodów wątpić, że odkładał decyzję, bo miał bramkarzy o zbliżonym (niskim) poziomie.



To nie zmienia faktu, że zdaniem niektórych Broda tę rywalizację wygrywał (i w tym przedmiocie zalinkowany artykulik to jest źródło). A także tego, że Broda nie był skazany na ławkę, zaś Raton nie miał pewnego placu.


Takie jest moje spojrzenie, uważam, że to uczciwe postawienie sprawy. Kłócić się nie zamierzam, bo nie warto.

FraMat 17.03.2024 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1618335)
Bardzo kluczowe dla tematu spostrzeżenie. Co tam analiza gry, ważne, że literat niespełniony. Takie wtrącenia nie mają oczywiście na celu deprecjonować całości analizy...

Tak, bo z reguły osoby, które wtrącają do swoich wypowiedzi słowa, których znaczenia nie rozumieją, robią to po to, żeby swojej wypowiedzi nadać otoczkę fachowości.
Co tym bardziej wypada śmiesznie.
Analiza gry? No, taka sobie. Z dużą częścią się zgadzam pominąwszy na przykład zdanie: "Inteligentna gra Goku w półprzestrzeni i przed linią obrony"
Dla mnie to zwykłe zaklinanie rzeczywistości, ale skoro wszyscy w to wierzą....

Arkadiusz.Czerepach 17.03.2024 18:46

ja jako urodzony optymista wierze w to że Raton bedize juz tylko lepszy

w końcu to utalentowany piłkarz czego dowodem sa kluby w jakich był, a kardynalne błedy wynikają z małego ogrania jako jedynka

ale z czasem sie wyrobi i bedziemy miec bramkarza jak De Gea

Drozd 17.03.2024 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1618377)
Tak, bo z reguły osoby, które wtrącają do swoich wypowiedzi słowa, których znaczenia nie rozumieją, robią to po to, żeby swojej wypowiedzi nadać otoczkę fachowości.
Co tym bardziej wypada śmiesznie.
Analiza gry? No, taka sobie. Z dużą częścią się zgadzam pominąwszy na przykład zdanie: "Inteligentna gra Goku w półprzestrzeni i przed linią obrony"
Dla mnie to zwykłe zaklinanie rzeczywistości, ale skoro wszyscy w to wierzą....

Rzeczywistość jest taka, że pierwszy raz od dawna coś drgnęło w dobrą stronę. Można to zauważyć, albo udawać że nic się nie widzi.

FraMat 17.03.2024 22:05

Zgadzam się z tobą w 100% choć uważam, że cytowane analizy są niewiele warte.

Karherop 18.03.2024 09:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1618367)
To nie jest źródło, to są wymysły dziennikarza. Rude powiedział że wybierze jedynkę przed meczem ze Stalą. Broda rozsypał się zanim to nastąpiło.

Odróżniajmy wątpliwej jakości wymysły dziennikarzy od faktów.

Fakty są też takie że Broda kończył jesień w bramce i w najgorszym wypadku ich notowania były 50/50

Temat na pewno będzie wracał jak bumerang, choć dla mnie ta kontuzja Broda przekreślił swoje szanse w tej rundzie. O ile w ogóle nie na dłuższy czas. Jesli awansujemy do esa to już na pewno musi szukać ogrania w 1 lidze na wypożyczeniu.

Żeby jeszcze wrócić do meczu z Miedzią, to trzeba oddać że to była dopiero 6 porażka w sezonie Miedzi. Mniej mamy tylko my, Arka i Lechia. Niech to odda ciężar tego spotkania.

wolfy 18.03.2024 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1618376)
Trener podsycał rywalizację w zespole w okresie przygotowawczym i nie mam powodów wątpić, że odkładał decyzję, bo miał bramkarzy o zbliżonym (niskim) poziomie.

To nie zmienia faktu, że zdaniem niektórych Broda tę rywalizację wygrywał (i w tym przedmiocie zalinkowany artykulik to jest źródło). A także tego, że Broda nie był skazany na ławkę, zaś Raton nie miał pewnego placu.

Takie jest moje spojrzenie, uważam, że to uczciwe postawienie sprawy. Kłócić się nie zamierzam, bo nie warto.

Twoje spojrzenie, podobnie jak kilku osób tutaj jest oparte tylko na własnym widzimisię.
Podobnie jak teoria że Sapała wygrał rywalizację z Carbo, kolportowanu przez media i wiadomy element tutaj, podczas gdy Sapała zagrał z konieczności raz, 60 minut. Raz, ale za to jak!
Podobnie było z truciem o Olejarkę który z konieczności wszedł i się skompromitował.

Irytuje mnie takie bezsensowne wywieranie nacisku na trenerze przez media i kibiców (przypomnę gwizdy na Ratona z trybun gdzie raz wykopał w aut). Niczemu to nie służy poza psuciem atmosfery.

Jaroo1 18.03.2024 11:13

Cytat:

Fakty są też takie że Broda kończył jesień w bramce i w najgorszym wypadku ich notowania były 50/50
Ale to było u Jopa więc może np Jop w nim widział coś więcej, może go "lubił", moze chciał coś zmienić itp. A u Rude może być w 100% Raton jako nr 1.

Wątpię aby ktoś coś chciał teraz zmieniać, bo to nie jest dobry moment na zmiany, szczególnie na tej pozycji i szczególnie gdy punktujemy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl