Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Pierwsza liga 2023/24 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10906)

Karherop 18.03.2024 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1618445)
Biorąc pod uwagę historię Feio nie zdziwiłbym się, gdyby Motor właśnie teraz odpalił. Umówmy się, że do końca to on nie był normalny ;)

Oni już robili wyniki ponad stan, więc wątpliwe. Chyba że ich Feio tak zaczął stresować... wg mnie już wycisnął z ich maksa. Poleca że strefy barażowej (co przy tej konkurencji to i z Feio mogłoby polecieć).

Stolarski to sporo facet ale albo okaże się dla Motoru drugim Szulczkiem albo przepadnie.

AgresywnyChomik 18.03.2024 15:55

Feio out, Motor wypisuje się z walki o awans imho.

pepe72 18.03.2024 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618413)
To jak kto przepracuje 2 tygodniowa przerwę będzie decydujące o końcowych rozstrzygnięciach. Jak życie pokazuje, nie raz ekipy potrafią się w tym czasie rozregulować lub wejść na wyższe obroty.

Przy tak rozciągniętej i jednocześnie wyrównanej czołówce (1-10) właściwie nie dość że co kolejkę mamy 3-4 spotkania w których zespoły z tego grona wzajemnie grają ze sobą, to jeszcze wyniki tym trudniej przewidzieć.

Za chwilę pojawi się jeszcze mityczna presja i wyścig żółwi o awans, a zespoły z dołu zaczną wykręcać kuriozalne wyniki.

W ramach "grania między sobą" to obecne top6 gra w kolejnych kolejkach (25, 26, 27) - najgorzej ma Motor - mecze z GKS T., nami i Arką.
Potem są 3 kolejki "luzu" 28, 29, 30 (może coś się zmienić jak Wisła Płock czy Miedź wrócą do top6)
I mocna końcówka 31-34 - najgorzej ma Lechia i GKS Katowice.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618418)
25 kolejka będzie wykładnikiem kto z dwójki Tychy - Motor będzie groźniejszym rywalem w walce o bezpośredni awans. Nie pogardzę remisem.

Dla nas pewnie Tychy bo już (prze)graliśmy 2 razy.
Choć Motor ma teraz trzy mecze z top6 (GKS T, my, Arka) a potem ma trochę luźniej - obecne 7 i niżej.

wolfy 18.03.2024 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1618493)
Da nas Tychy bo już graliśmy 2 razy

Poza tym Motorynce ciężko będzie mieć z nami dodatni bilans meczy, bo u siebie wyłapali 4, a my wcale tak dużo bramek nie tracimy (poniżej bramki na mecz od odejścia Sobolewskiego).
Za to żeby wyprzedzić Tychy musimy mieć punkt więcej.

pepe72 18.03.2024 16:25

Motorynka przyjeżdża do Krakowa, a właśnie ich wyjaśniła Stal w Rzeszowie.
Są dwa zagrożenia - po pierwsze nowa miotła w Lublinie.
Po drugie przed meczem z nimi gramy puchar z Piastem.
Na szczęście oba mecze w Krakowie.

Szneka 01.04.2024 19:41

my tu gadu gadu a tu do walki o awans włączył się na poważnie GKS Katowice. Kolejna drużyna noł nejmów a idą jak burza. Już nas wyprzedzili

buczo85 02.04.2024 22:43

Patrzę sobie tak na te wyniki i wydaje mi się, że wariant bezpośredniego awansu Lechii i Arki jest już niemal pewny. Grają dobrą piłkę i raczej dowiozą awans. My z kolei powinniśmy się doczołgać na baraże. I uważam, że te baraże jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Chyba, że znów w kluczowym momencie sezonu coś pęknie. Tą niewiadomą jest brak Rodado. Dlatego w kontekście tych baraży ciekaw jestem jak wyjdzie jutrzejszy mecz pucharowy. Świetna próba przed barażami, jeżeli chodzi o nastawienie i walkę w sytuacji gdy jeden mecz decyduje o wszystkim.

Szneka 03.04.2024 06:59

Lechia nie gra dobrej piłki. wczoraj mega mega mega fart, który więcej im się nie zdarzy. Nie dość że dwa gole strzeliła sobie Odra to jeszcze karnego Odra nie wykorzystała. Teraz dla Lechia zaczynają się schody.

Jaroo1 03.04.2024 07:03

Nie gra dobrze ale wygrywa i to się liczy. My też nie gramy dobrze ale mamy na 6 meczów 10 pkt, a nie 15-18. I to jest ta różnica zespołu i trenera.
Lechia ma już nad nami taką przewagę, że może sobie pozwolić na zadyszkę, słabsze mecze, porażki, bo nawet jak przegra 3 mecze pod rząd to później wygra 2-3 w krótkim czasie, a my przez te 5-6 olejek przegramy jeszcze ze dwa.

Także Lechia zrobiła to co do niej należało i jeśli tylko nie zaliczy kompletnego zjazdu to awans mają pewny.

Arkadiusz.Czerepach 03.04.2024 08:15

trzeba robić swoje i liczyć na dobra pozycje wyjsciowa przed barazami (3 miejsce)

top 2 nierealne

tzn matematycznie realne, ale widzimy jak jest

wolfy 03.04.2024 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1619418)
Lechia nie gra dobrej piłki. wczoraj mega mega mega fart, który więcej im się nie zdarzy. Nie dość że dwa gole strzeliła sobie Odra to jeszcze karnego Odra nie wykorzystała. Teraz dla Lechia zaczynają się schody.

Ale tak samo awansował Ruch w tamtym sezonie - przepychając mecze. Nie wiem czy jest sens budować na tym nadzieję, zwłaszcza że mamy w składzie kolesi którzy wybierają sobie mecze w których się starają...

doktor granat 03.04.2024 18:41

Ogromne gratulacje za dziś.
Ale nie ma czasu na świętowanie bo w niedzielę też musi być zwycięstwo.

AgresywnyChomik 03.04.2024 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1619484)
Ale tak samo awansował Ruch w tamtym sezonie - przepychając mecze. Nie wiem czy jest sens budować na tym nadzieję, zwłaszcza że mamy w składzie kolesi którzy wybierają sobie mecze w których się starają...

Ruch to byla abberacja rok temu z 14+ punktow w 90+ zdobyli:////

Szneka 03.04.2024 20:25

dzisiejszy mecz pokazał, że można. Jak się chce. chociaż gra Jarocha i Goku była dramatyczna. co się stało z Goku to jest największa zagadka. Ani przyjęcia ani podania ani dobrego zagrania. Nie wierzę już w niego. Jaroch też od kilku spotkań nie gra nic. W Głogowie na stronie jego i Goku autostrada a dziś Ameyaw wsadził go na karuzelę. Oj nie mamy zastępstwa za nich i to może odbić nam się czkawką.

Elendil 03.04.2024 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1619542)
dzisiejszy mecz pokazał, że można. Jak się chce. chociaż gra Jarocha i Goku była dramatyczna. co się stało z Goku to jest największa zagadka. Ani przyjęcia ani podania ani dobrego zagrania. Nie wierzę już w niego. Jaroch też od kilku spotkań nie gra nic. W Głogowie na stronie jego i Goku autostrada a dziś Ameyaw wsadził go na karuzelę. Oj nie mamy zastępstwa za nich i to może odbić nam się czkawką.

był czas na uzupełnienie składu w zimie, bo akurat obaj grają to samo od początku sezonu. To nie jest żadna niespodzianka.

wolfy 03.04.2024 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1619545)
był czas na uzupełnienie składu w zimie, bo akurat obaj grają to samo od początku sezonu. To nie jest żadna niespodzianka.

Ty chyba nie pamiętasz co się działo jak Bregu i Omraniego zatrudniali...

wolfy 05.04.2024 22:54

Chrobry z Arką miał w ostatniej minucie doliczonego czasu stuprocentową sytuację na 2-2. Potwierdzają, że w obecnej formie mogą być groźni dla każdego.

Karherop 06.04.2024 09:58

Podobnie ostatnio Odra miała karnego i w efekcie poprzeczkę w ostatniej minucie z Lechią

Niestety rywalom dopisuje szczęście

wolfy 06.04.2024 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1619700)
Podobnie ostatnio Odra miała karnego i w efekcie poprzeczkę w ostatniej minucie z Lechią

Niestety rywalom dopisuje szczęście

Bardziej to nasi piłkarze wybierają mecze w których się starają, podczas gdy rywale do awansu dają z siebie wszystko w każdym meczu. Nie byłoby problemu z Chrobrym gdyby nasi podjęli walkę.

No i sabotaż Krzyżanowskiego, ale taka jest cena ogrywania naszych wunderkidów.

El'kabat 06.04.2024 13:37

Szczęście to my mamy, że nie pogubiliśmy więcej punktów na starcie rundy

AgresywnyChomik 06.04.2024 19:17

Jeżei nasi sa w stanie zrobic jakaś serie to w wlasnie w kolejnych 6 meczach i wtedy mecz z Lechią o awans.
Tak wiem marzenie ale chyba sie zgodzicie że taka dola kibica xD

Karherop 06.04.2024 19:53

No to tak wychodzi, ale raczej jest juz pozamiatane. Margines błędu (straty punktów) max w jednym meczu... No może max dwa remisy i 7 zwycięstw, ale to i tak sporo życzeniowe

Jutrzejszy mecz Gieksa- Lechia da dużo odpowiedzi.

Nie będę zaskoczony wynikami 3-0 w żadną stronę, choć stawiam raczej na żaboli. W tej formie są faworytem do miejsc 2 barażowych.

Drozd 06.04.2024 21:02

Jeżeli Lechia przegra z Arką i GKS, a my równolegle wygramy to mecz z nimi będzie o awans. A zostaje jeszcze 6 kolejek. Więc twierdzenia, że coś jest pozamiatane nie wiem na jakiej podstawie się opierają.

Jutrzejszy mecz jest arcyważny. Przy naszej wygranej mocno awansujemy.

Ogryzek 07.04.2024 01:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1619716)
No to tak wychodzi, ale raczej jest juz pozamiatane. Margines błędu (straty punktów) max w jednym meczu... No może max dwa remisy i 7 zwycięstw, ale to i tak sporo życzeniowe

Jutrzejszy mecz Gieksa- Lechia da dużo odpowiedzi.

Nie będę zaskoczony wynikami 3-0 w żadną stronę, choć stawiam raczej na żaboli. W tej formie są faworytem do miejsc 2 barażowych.

Na jakich "żaboli" kolega stawia? Chyba na "cyganów' z gieksy :)
(żabole to Zabrze)

Karherop 07.04.2024 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1619718)
Jeżeli Lechia przegra z Arką i GKS, a my równolegle wygramy to mecz z nimi będzie o awans. A zostaje jeszcze 6 kolejek. Więc twierdzenia, że coś jest pozamiatane nie wiem na jakiej podstawie się opierają.

Jutrzejszy mecz jest arcyważny. Przy naszej wygranej mocno awansujemy.

Oczywiście że jest już pozamiatane, bo takie spotkania jak dzisiaj musiały się zdarzyć.

Obyśmy chociaż wywalczyli baraże

PS. Z żabolami to prawda, mój błąd

Jaroo1 07.04.2024 13:59

Szybko te matematyczne szansę uciekają. Chociaż, gdybyśmy wygrali wszystko do końca, a Lechia by wszystko przegrywała to ich przegonimy także... Kto wie, no kto wie.

A tak serio. Oglądanie na Lechię już się skończyło. Jak GKS dzisiaj wygra to jeszcze jeden w....... nasz i się skończy oglądanie na GKS.

A miało być tak pięknie, a taka walka od końca miała być z Lechią, a mieliśmy być na najlepszej drodze do bezpośredniego awansu. Królewski king.

El'kabat 07.04.2024 14:01

My walczymy o baraże i to moim zdaniem z umiarkowaną szansą.
O jakichkolwiek bezpośrednich awansach to już dawno można było zapomnieć.

Stelio 07.04.2024 14:23

Uff dobrze ze mamy terminarz łatwy a lechia trudny. Gdyby liczyła się umiejętność gry w piłkę to byłbym zmartwiony ale całe szczęście to tylko kwestia terminarza więc luźno awans z 1 miejsca pewnie przed ostatnia kolejka jeszcze XDD

Elendil 07.04.2024 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1619791)
Uff dobrze ze mamy terminarz łatwy a lechia trudny. Gdyby liczyła się umiejętność gry w piłkę to byłbym zmartwiony ale całe szczęście to tylko kwestia terminarza więc luźno awans z 1 miejsca pewnie przed ostatnia kolejka jeszcze XDD

Zdanie "terminarz gra" z sezonu spadkowego przejdzie do historii :lol:

Przynajmniej wiemy, że Sobol (jak wcześniej Brzęczek, jak wcześniej Gula, jak wcześniej Hybala, Skowronek, Stolarczyk...) nie był jedynym problem. Oczywiście raczej z tego wniosków nikt sensownych nie wyciągnie.

El'kabat 07.04.2024 14:37

No, terminarz mamy zajebisty.


8 meczów, z czego 5 na wyjeździe + Lechia w gazie u siebie.


Pomijam kwestię finału PP który nas też wydupcy fizycznie.

Elendil 07.04.2024 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1619797)
No, terminarz mamy zajebisty.


8 meczów, z czego 5 na wyjeździe + Lechia w gazie u siebie.


Pomijam kwestię finału PP który nas też wydupcy fizycznie.

Przegrywamy u siebie i na wyjeździe, także co za różnica.

Ja wiem, kiedy awansujemy: kiedy na nasze koszulki wróci Tele-Fonika ;)

Manhunt. 07.04.2024 14:50

Zaczniemy wygrywać jak pożegnamy amatorów w klubie.

Jaroo1 07.04.2024 14:52

Terminarz chyba każdy ma finalnie taki sam :D Oczywiście inaczej się gra z Chrobrym w gazie a inaczej z Chrobrym w dołku ale to jest szczegół. Raz się trafi mocny Chrobry a raz słabszą Lechię czy Odrę. Nieważne.

Jesteśmy chujowi i o tym świadczy średnia pkt w każdym sezonie, zdobywana od 5 lat. Oczywiście serce by chciało aby nagle po zmianie trenera czy przyjściu jakiegoś piłkarza, czy po jakimś tweecie Królewskiego nagle Wisła zaczeła wszystko wygrywać i by miała średnią 3,0 ale to nie bajki, tylko życie.

Jak punktujemy około 1,4 na mecz czy 1,6 na mecz, to plus minus można taką średnią z pozostałych meczów wyciągnać i doliczyć ile pkt uzbieramy na koniec sezonu. A oszukiwanie się, że tu Lechia gra z Arką jeszcze, a później z nami hohohooo, co to będzie. To będzie, że Lechia idzie swoim rytmem i średnią i nam ucieka sukcesywnie, a my idziemy swoją i spadamy. To będzie, że jeszcze się nikt w tym klubie nie nauczył, ze trzeba w każdym meczu zapierdzielać, a nie się skupiać na jakiejś iluzji, że za rok gramy z Lechią i wtedy wszystko się odwróci bo my to z nimi wygramy wtedy.
Ale przede wszystkim to trzeba przestać tworzyć cyrk i zacząć profesjonalnie rządzić klubem, bo jak kopacz x miał powiedziane (NAKŁAMANE), że przychodził do klubu grać w piłkę, a nagle się okazało, ze wylądował w cyrku, to nie dziwię się żadnemu z nich, że grają gorzej niż potrafią.

Arkadiusz.Czerepach 09.04.2024 12:01

https://i.ibb.co/QjBb0hX/tab.jpg

stało się wypadliśmy już nawet ze strefy barażowej

przegrany w meczu w Płocku może już ostatecznie pożegnać sie z bezposrednim awansem i całkiem mocna spiąc dupe żeby dobry start w barażach wywalczyć

Marek96 09.04.2024 12:33

Awans bezpośredni to pożegnaliśmy nie z motorem tylko tydzień wcześniej w meczu z chrobrym. To miejsce w barażach uprawniające do gry dwóch meczów na własnym stadionie to mit - odkąd są baraze w 1 lidze to z 3 miejsca jeszcze żadna drużyna nie awansowała.

krysztal 09.04.2024 13:04

Eeee chyba awansowała...Nie chce mi się sprawdzać ale rok temu była rozkmina
Sprawdziłem,Warta 19/20

Karherop 09.04.2024 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marek96 (Post 1620007)
Awans bezpośredni to pożegnaliśmy nie z motorem tylko tydzień wcześniej w meczu z chrobrym. To miejsce w barażach uprawniające do gry dwóch meczów na własnym stadionie to mit - odkąd są baraze w 1 lidze to z 3 miejsca jeszcze żadna drużyna nie awansowała.

Gadasz tak sobie, czy sprawdziłeś to chociaż?

Sezon 19/20 Warta awansowała po barażach z 3 miejsca.

Dotychczas były 4 edycje baraży i awansowały z nich drużyny z miejsc 3, 4, 5, i 6.

Odpowiednio Warta, Korona, Puszcza i Łeczna

A awans przegraliśmy bezpośredni realnie na jesień. Mając tyle wyjazdów na wiosnę trzeba było mieć przynajmniej 2-3 pkt przewagi nad 3 zespołem żeby nie mieć spiny o każdą jedna stratę punktów.

Arkadiusz.Czerepach 09.04.2024 14:07

nie żaden mit , tzn może statystycznie tak to wygląda , ale akurat w NASZYM przypadku gra u siebie to zdecydowany atut

wiesniak842 09.04.2024 14:27

Za Rudego to nie wiem, nie wiem. 3 mecze i 2 w.......e w lidze:D

wolfy 09.04.2024 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1620015)
nie żaden mit , tzn może statystycznie tak to wygląda , ale akurat w NASZYM przypadku gra u siebie to zdecydowany atut

Wyniki tego atutu nie pokazują. Zwłaszcza w barażu z Puszczą nasi modelowo się obsrali.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl