![]() |
Po prostu zagramy dodatkowy mecz z Francuzami, którzy obnażą wszystkie nasze wady. Tylko Wojtka żal, nie zasłużył na mecz, w którym raz po raz będzie wyciągać piłkę z siatki.
Reprezentacja zagrała typowy, Czesiowy paździerz. Piłkarze grali na mentalnej blokadzie "nic nie potraficie, po prostu brońcie wyniku i laga na Roberta". |
Co by nie mowić to Mr Szczęsny zasłużył na ten awans.
Poza tym było to g...o przez duże G i tylko fantastyczny mecz z Francją pomoże pozbyć się tego smrodu. |
Żenujący żenujący żenujący mecz. Żałuję, że Meksyk nie dał rady, żałuję, że Arabia nie dała rady, bo przez to 711 pozostanie selekcjonerem do najbliższych mistrzostw Europy nawet jeśli Francja przejdzie się po nas np. 8-0. A sądzę, że powinni to zrobić - dla dobra piłki nożnej.
Czesław druh Ryszarda marnuje ostatnie lata Lewego, marnuje jakiś tam potencjał tej reprezentacji na antyfutbol. On powinien po czymś takim dostać sądowy zakaz wykonywania zawodu. |
Cytat:
Taki Krychowiak wolał iść do ligi saudyjskiej niż gdzieś do Polski. Aschraf od nas też uciekł do klubu saudyjskiego. To pokazuje, że nie da się piłkarzy z tej ligi z automatu uznawać za totalnych ogórasków. |
Po co w ogóle grał wczoraj Lewandowski?
Też mógłbym całe spotkanie przestać na połowie Argentyny. Może nawet bym się przespał. Tu nie chodzi o to, że Argentyna grała tak kosmiczny futbol, że nie dało się przeprowadzić żadnego sensownego ataku czy zdominować środka. Takie było założenie - stoimy w okopach i czekamy. |
oceniajmy turniej , a nie mecz
dzieki mądrej i dobrej grze w poprzednich meczach, moglismy sobie pozwolic na taki scenariusz jak wczoraj dobrze odpowiedzial Czeslaw wczoraj argentynskiemu dziennikarzowi ktory prowokujaco powiedzial ze wyszlismy dzieki arabii "nie, wyszlismy dzieki sobie , a wy nawet z arabia nie wygraliscie" |
Awans jest, a jakby go nie było.
Jedyny plus, że w niedzielę można zasiąść do mundialu dopiero o 20 więc prawie cały dzień wolny bo nie zamierzam tracić czasu na kolejną żenadę w wykonaniu kadry CM711 - widziałem mecze z Meksykiem i Argentyną i już mi wystarczy. |
wiecej Czeslawow 711 , wiecej polskiej mysli szkoleniowej , wiecej pisania przez dziennikarzyny czy Lewy jest najlepszy na swiecie czy nie jest i ile razy go oszukali , cfzy Ania Lewandowska urzadzila sie w Barcelonie i czy Kurzopki juz wzieli slub ......gramy futbol na miare polowe lat 90-tych ...w tym badziewiu nie ma zadnego pomyslu - taktyki - schematow - jest podworkowa gra , na Orlikach wiecej sie dzieje niz na meczach reprezentacji
|
Cytat:
|
Pomyślcie co będzie bez Lewego czy Szczęsnego. Póki co Lewy często ratuje nam te mecze stykowe jak z Arabią czy Szwecją. Mam nadzieję, że jak odejdzie to jakiś kolektyw się stworzy ale bardziej wygląda to tak, że spadniemy o 1-2 poziomy niżej.
|
Cytat:
Na Argentyńczykach też myślę zemści się to kunktatorstwo bo końcówka tego meczu wyglądała jak końcówka meczu z Japonią 4 lata temu. |
Cytat:
Jak czytam po różnych komentarzach i twitterach porównanie do Grecji 2004 to nie wiem czy mam płakać czy się śmiać. Raz, że Grecja skutecznie murowała i kontrowała a u nas murarka polega na sytuacji dla przeciwnika co 5 min i życiowej formie Szczęsnego - kontry żadnej nie potrafimy zrobić , choćby pół. Dwa, tak jak Grecja nie gra się od 15 lat - a mimo to nawet tego nie potrafimy skopiować. Awans cieszy, styl budzi obrzydzenie i powoduje odruch wymiotny. Francja się po nas przejedzie i w sumie może to dobrze bo pewne środowiska może przestaną grubasa bronić. ( oprócz hipokryty Stanowskiego ) Już sam nie wiem co lepsze, jechać do domu bez awansu z grupy żeby każdy o nas zapomniał czy zagrać z Francją i skompromitować się tak ,że pół świata będzie miało bekę z ułomów naszej kadry i spoconego Cześka na ławce... jedyny plus , że do meczu z Francją zasiądę bez emocji bo wynik spotkania każdy zna , jedyna wątpliwość po której bramce żabojadom przestanie się chcieć grać... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ciekawe jakie są perspektywy aby na kolejnym turnieju te wyniki-nasze i belgów się powtórzyły?
|
A co byłoby, gdyby Argentyna zagrała na poważnie i z tak grającą Polską pojechała jak Hiszpania z Kostaryką?
Polska bardzo się prosiła o bycie rekordzistą pod względem rozmiarów porażki na tych MŚ. Wisła w ostatnich latach miała ogromne problemy ze stylem, co było też ważne w procesie spadkowym. Często wynik jest odzwierciedleniem stylu lub jego braku. Polska swoją postawą nie zasłużyła na awans z grupy, już sam awans był bardzo szczęśliwy (brak gry z Rosją - jeden mecz mniej, zmęczona Szwecja po grze dogrywki, mecz u siebie, brak czerwonej kartki dla Góralskiego). |
Cytat:
|
Cytat:
To co pokazaliśmy to kwintesencja polskiej piłki minimalizm, brak ambicji i wiary we własne możliwości. Cytat:
|
Lewandowski to akurat 100% naszej ofensywy na tym turnieju. Jedyny pozytywny akcent, jeśli bierzemy formacje ataku i pomocy. W pierwszym meczu karny to wyłącznie jego zasługa, wcześniej 100% sytuacja stworzona Kamińskiemu(kapitalne prostopadłe podanie na sam na sam), a także groźna główka w pierwszej połowie. W drugim asysta do Zielińskiego i gol(też wyłącznie jego zasługa, bo to on założył pressing i odebrał piłkę stoperowi). Minusy to słaba skuteczność, ale przy takim stylu gry...
Aaa i Lewandowski to nasz najbardziej pracujący piłkarz na tym turnieju... blisko 32 kilometry w trzech spotkaniach. Raczej niespotykane, zwłaszcza kiedy gramy na dwóch defensywnych pomocników, którzy powinni ZAPIERDALAĆ i w każdym spotkaniu notować 12-13 przebiegniętych kilometrów. |
To co Michniewicz zrobil to jest jakas kosmiczna, cyniczna makabra. Absolutny wztyd ze takie cos mozna nazwac reprezentacja tego kraju.
|
Drozd,praktycznie wszystkie nasze akcje w trudniejszych meczach przechodzą przez Lewandowskiego.
For_Fun_ Lewy ma najwięcej przebiegniete bo jako napastnik porusza sie najbardziej do przodu i wraca najbardziej do bramki,biega najdłuższe odcinki, walczy od lewej do prawej, reszta naszej reprezentacji porusza sie po mniej niz polowie boiska,tak od 5do 35 metra. To zasługa taktyki Czesia. Masakra, że każdy potrafi coś zagrac na tym turnieju,tylko nie my. I juz nie chodzio o to zeby ograc Hiszpanow, Niemcow, Argentyńczykow czy Francuzow, tylko po prostu jakas akcje w takich meczach zrobic. Bronic sie w sumie caly mecz ale kontr kilka puścić, postraszyc. Mamy najlepszego napastnika świata, Zielińskiego na poziomie swiatowym i nie umiemy stworzyc jednej akcji czy zwykłej kontry nawet w meczu z Meksykiem. Pogrom. To że my tam jesteśmy w 1/16 to zasluga Michniewicza, Szczęsnego i Boga. Ładnie to wyglada, ze tam gramy, ze nie ma Belgow, Niemców a my jestesmy ale jest to pogrom, ze z taka gra sie dostaliśmy |
nie można narzekać moim zdaniem , wszyscy którzy odpadli daliby sie pokroić żeby być na naszym miejscu
|
Cytat:
|
Dla tych co nie widzą nic złego w sposobie w jaki awansowaliśmy i cieszą się z wyniku, a styl mają gdzieś: Spokojnie, w niedzielę narracja się zmieni. Bo z takim stylem to my z Francją korzystnego wyniku nie osiągniemy, choćby nie wiem co. No chyba, że 711 coś zmieni, ale jedyne moim zdaniem co się zmieni, to Milik za Świderskiego.
|
ale dlaczego wogle wg ciebie mamy obowiazek wygrac z aktualnym mistrzem swiata ? po co takie oczekiwania , zeby latwiej czeslawa jebac ?
mamy druzyne jaka mamy , co jest poklosiem naszej ligi , ogolnego stanu polskiej pilki , a nawet ogolnego stanu gospodarki realnie , to my tak jak ktos wyzej napisal , mamy obowiazek awansowac na mundial wyjscie z grupy to juz dobry wynik wszystkie wiecej to bonus |
Obowiązkiem było wyjście z grupy dla mnie, nie mam żadnych oczekiwań względem meczu z Francją, ale chyba każdy przyzna, że fajnie byłoby wygrać, prawda?
|
Cytat:
Ludzie nie potrafią zrozumieć, że system nie jest zero-jedynkowy. Można na ten przykład cieszyć się z wyniku i nie cieszyć ze stylu. Ale dopuszczenie takiej konfiguracji u niektórych rozwaliłoby system operacyjny ;) Chłopaki zagrali to, co im kazał trener. Trener kazał im grać idiotycznym systemem, do którego nie mamy ludzi. A mimo wszystko jakimś cudem awansowali realizując zadania nałożone przez trenera, jakby one nie współgrały z tym, do czego się nadają i co chcieliby grać. Można je...chać po trenerze, ale nie widzę powodu do jechania po piłkarzach, którzy zrealizowali to, co kazał im grać trener, część pewnie wbrew sobie i swojej wizji tego sportu. |
Cytat:
|
Pozostaje liczyć na to, że ewentualnie piłkarze powiedzą 711, że takie granie z Francją nie przejdzie i trzeba się otworzyć - tak czy tak szykuje się największa wklepa w tej fazie mistrzostw
|
Cytat:
Mam nadzieję że teraz zagramy wreszcie w piłkę ryzykując 2:7. A nie będziemy jak debile bronić fartownego 0:2. |
Cytat:
A może Lewandowski z Zielińskim za plecami Michniewicza ustalają, że gramy innym systemem, wieczorami w kantynie tłumacząc zawodnikom jak mają się ustawiać? I tak wiadomo, że to trener wystawi skład, a w składzie zagrają Glik i Krychowiak, czyli wszelkie marzenia o tym, żeby grać wysokim pressingiem z automatu odpadają, chyba że chcemy grać 9 na 11, co na pewno zwiększy nasze szanse na dobry wynik. Już widzę jak piłkarze pędzą do tego chwalebnego 2:7, żeby spełnić oczekiwania kibiców w Polsce co do stylu. |
Ciekaw jestem wlasnie reakcji narodu na to 2:7 dla Francji, po pięknym stylu - zakładając taki scenariusz :P
|
Cytat:
Generalnie na taki styl gry (laga na Robercika) Lewy jest odrobinę za wolny. On w swojej karierze wiekszość nie strzelał z kontry, a z ataków pozycyjnych. Na taktykę "laga" wg mnie powinien w składzie wychodzić Grosik. Chyba tylko On ma na tyle gazu, by zdecydowanie do lagi być szybciej od obrońców i bramkarza. |
Smoku Grosik już chyba nie te lata, żeby defensywę jakiegokolwiek kraju z Ameryki Południowej przesprintować :P
|
Taktyka Czesia jest super na średnie zespoly i do takiego wyjścia z grupy. Gdzie od poczatku mozna założyć porażkę z Argentyna,z ktora nawet nie musimy strzalu na bramkę oddac, gdzie jeden rywal w grupie jest slabszy wiec pewnie go pykniemy wznoszac sie na swoje wyżyny i gdzie jeden mecz bedzie ciężki ale dobrze bronic, nic nie stracić, walic lagi do przodu i zawsze jakas jedna czy dwie setki sie trafią.
Taktyka nieatrakcyjna, obrzydliwa ale skuteczna. Z drugiej strony zabijająca wszystko bo czy z takim nastawieniem mozna myslec o awansie dalej w fazie pucharowej? No właśnie, a tu juz nie wystarczy bronic w 10 i jedna lage puscic w meczu. Taka taktyka zabijamy caly potencja Lewego czy Zielińskiego i nastawiamy sie z gory na fartowne 1:0 bo ta jedna laga wypali i uda sie obronić przez 90 minut moze. Niemniej z ciekawością dalej przygladam sie temu eksperymentowi. Cel Czesiek osiagnal, awans jest, blamaz z Argentyna jest, teraz z Francją? I co dalej? Czy z takim podejściem jestesmy kiedykolwiek w stanie nawiazac walkę w meczu z kims mocnym? Najgorsze moim zdaniem - i myślę ze tak jest - ze ci pilkarze juz wiedzą ze odpadna z Francja i juz sie z tym pogodzili. Przeciez widza, wiedza jak grają, mieli już test z Argentyna, i wiedza ze nic nie strzela i nie ma bata zeby nic nie wpuscili. |
potencjał Lewego to zabija różnica poziomów pomiędzy kolegami z Bayernu i Barcy , a z kadry
nie ....... juz bo chłop robi co może |
Czyli nic:D
|
Korea wchodzi psim swędem i się cieszą, kibice płaczą z radości. To samo z Japońcami, Marokiem....
Urusi , Niemcy, Belgowie odpadaja i ryczą z żałości... My wchodzimy i zero radości, same qurwy latają... Polska!!! Biało-Czerwoni!!! Polska!!! Biało-Czerwoni!!! :D |
Te pozostałe zespoły, i te które weszły i te, które odpadły, grały w piłkę, my w anty futbol
|
Kiedyś będziemy opowiadali swoimi wnukom/prawnukom o wspaniałych występach naszych na tych mistrzostwach... kapitalne spotkanie z Meksykiem(co tu się działo pod bramką rywala!), fantastyczne i strategiczne oddanie piłki Saudyjczykom i liczenie goli oraz kartek w meczu z Argentyną. To jest po prostu historia! Do tego geniusz Szczęsnego i wspaniały bilans: 1 zwycięstwo w 4 meczach :). Będziemy edukować to młode społeczeństwo, że kiedyś to my graliśmy w piłkę w Katarze :). O naszych żołnierzach i płucach tego zespołu - Krychowiaku i Bieliku będą pisać legendy.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl